SPN, naturalki, mat i inne problemy... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-08, 16:40   #1
milena18
Raczkowanie
 
Avatar milena18
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 118

SPN, naturalki, mat i inne problemy...


Dziewczyny mam kurs na produktach spn nails>robie pazurki w domku kolezance i mamie i na nich ćwicze. Ale mam pewne problemy. Wszystko robie jak nalezy a pazurki są po paru dniach matowe. uzywam mega glossa z spn a ostatnio takze nablyszczacza z naildesign. Jaki bląd popełniam?
Drugi problem to taki że ostatnio moja bratowa chciała żebym zrobiła żel na naturalkach bo swoje pazurki ma bardzo ładne twarde i równe. postanowiłam spróbować żelem Clear biulder gel z eurofashion (wiem że polecane są żele silikonowe do naturalnych paznokci ale czytałam że nie ma dużej różnicy w składzie). Dałam 2 warstwy primeru z spn, baze, natural gel i builder z eurofashion. Po paru dniach żel zaczął odchodzić od skórki ( nie zalałam ich). Czy możliwe że te 2 firmy żeli sie w jakiś sposob wykluczają czy problem leży raczej w mojej technice wykonania?
milena18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-08, 17:04   #2
agatacia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Irl
Wiadomości: 914
Dot.: SPN, naturalki, mat i inne problemy...

jeśli dopiero ćwiczysz, to prawdopodobnie technika szwankuje. Może wstaw fotkę, to będziemy mogły dać jakieś wskazówki
__________________
Willows whiten, aspens quiver,
Little breezes dusk and shiver
Thro' the wave that runs for ever
By the island in the river
Flowing down to Camelot
agatacia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-08, 20:00   #3
ksenka
Zadomowienie
 
Avatar ksenka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 462
Dot.: SPN, naturalki, mat i inne problemy...

mam podobny problem tylko ze ja uzywam zeli Sun Flower i jak robie sobie na tipsach to mi sie trzymaja nawet ponad miesiac mamie tez sie tak trzymaja ostatnio zrobilam mamie na naturalkach i tez wszystko jej sie trzymalo nawet mamy kolezance robilam i trzymaja sie ladnie a zapuscilam troche swoje pazurki i chcialam sobie pokryc i owszem pokrylam ale mi sie juz tak jak mamie nie trzymaly po tygodniu zel zaczal odpryskiwac i to nie od skorek tylko od wolnego brzegu (od konca) tez bym sie chciala dowiedziec co robie zle jesli mamie i innym sie trzymaja a mi nie :/
ksenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-08, 20:08   #4
milena18
Raczkowanie
 
Avatar milena18
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 118
Dot.: SPN, naturalki, mat i inne problemy...

wydaje mi sie że moze poprostu sobie niew robisz tak dokladnie jak innym. wiadomo ze jest trudniej zrobic sobie samemu.

Mam jeszcze jedno pytanie. Ja sobie tez robie tipsy sama. ale po tym jak robie innym osoba moje staja sie matowe i brzydkie, wiec zdenerwowalam sie i je sciagnelam bo nie chcialo mi sie ich co tydzien zmieniac a uwierzcie mi ze sa naprawde matowe i takie bez wyrazu po robieniu innym osoba. moze to przez pył? patrze na inne kosmetyczki ktore robią dziewczyną pazurki i mają je błyszczące i "jak nowe"? w czym problem?
milena18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-08, 21:37   #5
agatacia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Irl
Wiadomości: 914
Dot.: SPN, naturalki, mat i inne problemy...

Cytat:
Napisane przez milena18 Pokaż wiadomość
Ja sobie tez robie tipsy sama. ale po tym jak robie innym osoba moje staja sie matowe i brzydkie, wiec zdenerwowalam sie i je sciagnelam bo nie chcialo mi sie ich co tydzien zmieniac a uwierzcie mi ze sa naprawde matowe i takie bez wyrazu po robieniu innym osoba. moze to przez pył? patrze na inne kosmetyczki ktore robią dziewczyną pazurki i mają je błyszczące i "jak nowe"? w czym problem?

a po co zaraz ściągać...? Nie łatwiej zmatowić i nałożyć jeszcze raz glossa? albo chociaż lakierem bezbarwnym przemalować...?
__________________
Willows whiten, aspens quiver,
Little breezes dusk and shiver
Thro' the wave that runs for ever
By the island in the river
Flowing down to Camelot
agatacia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 00:11   #6
disarrays
Rozeznanie
 
Avatar disarrays
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 557
GG do disarrays
Dot.: SPN, naturalki, mat i inne problemy...

po nałozeniu mega glossa, potrzymaj łapke w lampie przynajmniej 4 minuty. Po wyjęciu łapki nie dotykaj pazurów przez 2-3minutki i nie dawaj oliwki od razu. Zrób sobie herbatke (kawke, zapal, wg upodobań :P) Poziej już nic się z nimi dziac nie powinno
__________________
Zapraszam również
..:: TU ::..
disarrays jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 09:12   #7
Patka75
Raczkowanie
 
Avatar Patka75
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 319
Dot.: SPN, naturalki, mat i inne problemy...

SPN natural nail to zel silikonowy jezeli polozylas na niego twardego buildera to sie nie dziwie ze zaczal sie kruszyc i odpryskiwac
co do mega glossa to ja go tam nie lubie ale wina ze przestaje sie blyszczec jest niedogrzanie (moze czas na wymiane zarowek, albo trzeba dluzej potrzymac lapki w lampie)
Patka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-09, 12:49   #8
milena18
Raczkowanie
 
Avatar milena18
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 118
Dot.: SPN, naturalki, mat i inne problemy...

lampe właśnie wymieniłam cała - mama kupiła mi na gwiazdke w spn-ie także to cfhyba nie to.faktycznie sprobuje potrzymac dluzej. A dlaczego nei dziwi cie to że zacząl odpryskiwać builder nałożony na naturala? przeciez na kursie byłam uczona ze zawsze na naturala kladzie sie ozdoby a potem zalewa builderem;'/
milena18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 13:01   #9
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: SPN, naturalki, mat i inne problemy...

Glossa trzeba trzymac dłużej w lampie bo niestety na pierwszy rzut oka wydaje się że jest wszystko ok, a po umyciu rąk matowieją. Najlepiej całą rękę 4 minuty a później kciuki jeszcze na 2 minutki bo to kciuki lubią najbardziej matowiec.

Co do silikonowych żeli na naturalki. To nie chodzi o to że mają one inny skład ale nie wiele różniący się. Różnica polega na tym że zwykłe zele są żelami twardymi, którymi buduje się paznokcia, a silikony są żelami elastycznymi i nakłada się je nie jak zwykłe żele tylko jak lakier do paznokci, kilka warstw bez budowaniua łuku itp.

Jeśli masa odchodzi od wolnego brzegu to oznacza że wolny brzeg nie został odpowiednio zabezpieczony czyli został źle zalany. W żelowaniu naturalsów należy przy dojściu do wolnego brzegu lekko podjechac bod wolny brzeg pędzelkiem żeby żel otulił cały wolny brzeg.

Co do liftowania masy przy wale okołopaznokciowym, jeśli jesteś początkująca podejrzewam że winą jest złe przygotowanie płytki, niedostateczne odsunięcie nabłonka porastającego paznokiec.. Podlania primera na skórki.. Przyczyn może byc masa.

Jeśli zaś chodzi o sam fakt dobrania produktów to faktycznie był totalnie nie trafiony. Nie łączymy żeli silikonowych z twardymi w takiej kolejności jak zrobiłas to Ty. Podłoże zrobiłas z silikonu, który pracuje z płytką paznokcia i pokryłas to żelem twardym który z płytką nie współpracuje i zaczęły dziac się cuda. Tak w zasadzie to po co kładłas ten natural pod buildera?
Bo w odwrotnej kolejności czyli builder, a później natural jak najbardziej, bo możesz silikonowy żel w tym przypadku Natural Gel zastosowac jako nabłyszczacz i wtedy by było wszystko ok.

Zorientuj się dokładnie co do rodzajów żeli bo to jest bardzo ważna sprawa, inaczej właśnie zaczynają się dziac takie rzeczy jakie opisujesz.
__________________

Edytowane przez byliczka
Czas edycji: 2010-01-09 o 13:05
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 13:02   #10
Patka75
Raczkowanie
 
Avatar Patka75
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 319
Dot.: SPN, naturalki, mat i inne problemy...

moze napisz dokladniej o co chodzi z naturalem SPN bo natural nail to zel silikonowy i na takie zele nie kladziemy builderow bo beda pekac i sie kruszyc, jest jeszcze natural blush rozowy - ja zawsze pod niego jak i pod builder clear klade base gel dla zwiekszenia przyczepnosci.
Jeszcze istnieje mozliwosc ze blonki na paznokciu nie zostaly dobrze odsuniete i zel na nich rowniez sie trzymac nie bedzie tzn bedzie sie zapowietrzal.
Patka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 15:51   #11
milena18
Raczkowanie
 
Avatar milena18
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 118
Dot.: SPN, naturalki, mat i inne problemy...

Ja właśnie mam natural blush gel. na kursie uczyli mnie tak:
- zmatowić pazurka-
-przykleic tipsa
- wyrównać różnice
-odtłuścić + 2 warstwy primera
-base gel
-natural blush + ozdoby
- zalewam wszystko builder gelem ( teraz uzywam tego z eurofashion bo pani w hurtowni powiedziala ze może być stosowany razem z spn-em)
- przemywam wyrównuje nadaje kształt
- mega gloss

Co robie nie tak bo już zgłupiałam;(
milena18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-09, 16:40   #12
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: SPN, naturalki, mat i inne problemy...

No a gdzie odsówanie skórek i nabłonka?
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 16:52   #13
milena18
Raczkowanie
 
Avatar milena18
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 118
Dot.: SPN, naturalki, mat i inne problemy...

zapomniałam napisac odsuwanie skórek po przyklejeniu tipsa i opiłowaniu a przed odtłuszczeniem
milena18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 16:54   #14
Patka75
Raczkowanie
 
Avatar Patka75
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 319
Dot.: SPN, naturalki, mat i inne problemy...

najpierw skorki
potem matowimy
potem odtluszczamy
potem tips
opracowujemy odpylamy i nakladamy primer
potem zelki

odtluszczacz na tipsa moze powodowac jego pekanie
Patka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 17:05   #15
milena18
Raczkowanie
 
Avatar milena18
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 118
Dot.: SPN, naturalki, mat i inne problemy...

ok dzieki a zastosowanie żelu z eurofashion na spn nie szkodzi?
milena18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 17:07   #16
Patka75
Raczkowanie
 
Avatar Patka75
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 319
Dot.: SPN, naturalki, mat i inne problemy...

nie stosowalam
ale z La Femme sie laczy bez problemow

gdzie robilas kurs SPN?
Patka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 17:12   #17
milena18
Raczkowanie
 
Avatar milena18
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 118
Dot.: SPN, naturalki, mat i inne problemy...

kurs robiłam w Pile
milena18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 17:22   #18
Patka75
Raczkowanie
 
Avatar Patka75
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 319
Dot.: SPN, naturalki, mat i inne problemy...

o tej Pani w Pile juz bylo na wizazu i nie ma najlepszych rekomendacji jednak nie mnie to osadzac natomiast polecam w takim razie doszkolenie bo widze ze masz nieco nieuporzadkowane wiadomosci i stad te zelkowe problemy....
z czasem tak czy siak wszystko bedzie latwiejsze gdyz metoda prob i bledow dojdziesz do wprawy..
Patka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 17:28   #19
milena18
Raczkowanie
 
Avatar milena18
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 118
Dot.: SPN, naturalki, mat i inne problemy...

no faktycznie nie zajęli sie tam kursantkami tak jak powinni. Byłam prawie tak samo zielona
milena18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-09, 20:42   #20
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: SPN, naturalki, mat i inne problemy...

Milena18 matowi się gloss z SPN, czy z Naildesign?
Jeżeli ten drugi, to.... specjalnie mnie to nie dziwi Poczytaj opinie o firmie naildesign na wizazu dowiesz sie dlaczego.
Jezli chodzi o glossa z SPN, to zwroc baczna uwage na czas utwardzania- glossy są "wrażliwe" na słabe żarówki i skrócony czas utwardzania.

Czy po położeniu natural blusha przymrażasz go, czy od razu kłądziesz ozdoby?
Jak gesto?
Czesto żel sie nie może utwardzić, gdy nałożymy zbyt dużo ozdób jednorazowo i zmniejszymy dopływ światła UV.
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-10, 18:16   #21
milena18
Raczkowanie
 
Avatar milena18
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 118
Dot.: SPN, naturalki, mat i inne problemy...

Matowi sie i jeden gloss i drugi. tego z naildesign juz nie uzywam a glossa z spn utwardzałam zawsze 3 minutki. moze faktycznie za krótko... co do natural blusha zawsze kładę ozdoby od razu- nie przymrażam żelu. Czy to moze miec duzy wpływ?
milena18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-10, 18:19   #22
misiu235
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 511
GG do misiu235
Dot.: SPN, naturalki, mat i inne problemy...

Ja chciałam dodać, że natural blush nie jest typowym żelem silikonowym, więc spokojnie możesz na niego dawać buildera
misiu235 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-10, 18:20   #23
milena18
Raczkowanie
 
Avatar milena18
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 118
Dot.: SPN, naturalki, mat i inne problemy...

dzięki
milena18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-10, 19:00   #24
Patka75
Raczkowanie
 
Avatar Patka75
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 319
Dot.: SPN, naturalki, mat i inne problemy...

Cytat:
Napisane przez misiu235 Pokaż wiadomość
Ja chciałam dodać, że natural blush nie jest typowym żelem silikonowym, więc spokojnie możesz na niego dawać buildera
natural blush to zel ktory uzywa sie w metodzie 1,2 i 3 fazowej, wiec nie jest silikonowy, mylisz go z natural nail, ktory jest zelem silikonowym. Prosze nie mylic tych dwoch zeli.
Patka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-10, 19:56   #25
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: SPN, naturalki, mat i inne problemy...

Cytat:
Napisane przez misiu235 Pokaż wiadomość
Ja chciałam dodać, że natural blush nie jest typowym żelem silikonowym, więc spokojnie możesz na niego dawać buildera
No to już jak widać wyżej zostało wyjaśnione
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-11, 07:57   #26
misiu235
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 511
GG do misiu235
Dot.: SPN, naturalki, mat i inne problemy...

Oj Patka, zmęczenie Cię dopada
misiu235 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-11, 10:20   #27
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: SPN, naturalki, mat i inne problemy...

Cytat:
Napisane przez milena18 Pokaż wiadomość
Matowi sie i jeden gloss i drugi. tego z naildesign juz nie uzywam a glossa z spn utwardzałam zawsze 3 minutki. moze faktycznie za krótko... co do natural blusha zawsze kładę ozdoby od razu- nie przymrażam żelu. Czy to moze miec duzy wpływ?
Rozumiem, że te 3 minuty mierzysz zegarkiem, a nie timerem w lampie (są mocno zawodne i czas w nich ustawiony nie zawsze odpowiada rzeczywistemu ).
Mega gloss, był do niedawna moim ulubionym glossem i jedno wiem na 100% -nie matowi się
Może nakładasz go zbyt mało/zbyt dużo?
A może wypróbuj Top gloss SPN? To ostatnio mój faworyt

Co do ozdób to tak- jezeli nakładasz na paznokcieć baze, a potem od razu żel z ozdobami, to po pierwsze- ozdoby lądują zaraz przy płytce paznokcia, a ozdoby nie mają przyczepności do paznokcia, po drugie, gdy żel jest utwardzany światło nie przenika idealnie przez zel (sa ozodby) i (zwłaszcza, gdy odzób jest dużo, lub są kryjące), żel nie utwardza sie prawidłowo.
Jeżeli chcesz tak pracować, jak pracujesz, zwróc baczną uwage by ozdob było nie wiele, a, jesli chcesz by było ich więcej- rób to warstwami- pierwsza warstwa niewiele ozdób, kolejna, druga "porcja ozdóbek" itp....
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna

Edytowane przez Albertyna
Czas edycji: 2010-01-11 o 10:23
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-11, 17:03   #28
milena18
Raczkowanie
 
Avatar milena18
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 118
Dot.: SPN, naturalki, mat i inne problemy...

Tak czas w lampie mierze zegrakiem Zdążyłam zauważyć że timer w lampie jest zawodny

Jeśli chodzi o dodawanie ozdób to na kurie byłam uczona ze na naturala nakłada sie brokat, holo i bardziej wystające ozdoby natomiast pod samego glossa linerki, piórka itp? czy dobrze zostało mi to wytłumaczone? po prostu czasem patrząc na pazurki mam wrażenie że ozdoby są "głęboko" przez co nie ma takiego efektu.

I jeśłi ktos mógłby mi wytłumaczyć jak sie robi cieniowanie pazurków? np. brokatami jak i lakierami. Chciałabym tego spróbować ale nie wiem jak sie zabrać i na jaką warstwę żelu to nakładać?

eh przepraszam za tyle pytań ale widziecie ile wątpliwości można mieć po kursie za 1200 zł
milena18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-11, 17:26   #29
Patka75
Raczkowanie
 
Avatar Patka75
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 319
Dot.: SPN, naturalki, mat i inne problemy...

moze zrob tak
po przygotowaniu pazura daj base gel po utwardzeniu daj natural blush utwardz i jeszcze raz natural blush i ozdoby, ja tak zatapiam wszystko tzn. brokart hologramy, heksagramy (to te bardziej odstajace ozdoby), piorka itp., a potem wybuduj pazura builderem clear.
Pod glossa to tylko farbki akrylowe bo inaczej ozdoby beda odstawac i zachaczac o wszystko a skutek bedzie taki ze odpanie ozdoba wraz z glossem.

Edytowane przez Patka75
Czas edycji: 2010-01-11 o 17:27
Patka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-11, 17:42   #30
milena18
Raczkowanie
 
Avatar milena18
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 118
Dot.: SPN, naturalki, mat i inne problemy...

a jak z cyrkoniami?
milena18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:00.