Diane 35 / Cyprest / OC 35 / Syndi 35 - wątek zbiorczy - Strona 79 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-19, 10:08   #2341
Wanilianka
Raczkowanie
 
Avatar Wanilianka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 263
Dot.: trądzik okres badania hormonalne diane 35

Po 6 opakowaniach Diane 35 mogę śmiało powiedzieć, że moja cera wciąż jest zanieczyszczona, powstają małe grudki, często zaczerwienione. Brak większych, stricte ropnych krost, brak jakichkolwiek krost na plecach i dekolcie(chociaż tam nigdy ich nie miałam). Najgorzej jest po 7dniowej przerwie, skóra trochę bardziej się tłuści i powstaje więcej takich małych grudek. Jestem zadowolona bo przed trapią było gorzej. Co rano mogłam spodziewać się uporczywych krost, teraz jestem o to spokojna. Ale niestety Diana przysporzyła mi wielu minusów, często nie potrafię być milutka, seks nie daje mi tyle przyjemności co kiedyś. Jestem śpiąca i mam problemy z koncentracją(dobrze na to działa witamina B-kompleks). Włosy myje co 2-3 dni, nie codziennie, jak kiedyś, ale żeby mniej wypadały-nie zauważyłam. Męczyły mnie też huśtawki nastrojów, i często płakanie bez większego powodu-na to także dobrze pomogły witaminki z grupy B, bardzo polecam, ponieważ antykoncepcja hormonalna prowadzi często do niedoborów witamin C, B6, B9, B12. W każdym bądź razie rozpoczynam ostatni listek Diany! Już wykupiłam trójpak Madinette, proszę Boga, bym nie dostała wysypu, wszak działanie antyandrogenne jest od 3 do 5 razy mniejsze niż w Diane. Problemem jest wesele na które się wybieram w październiku - nie chce wyglądać jak choinka.Najwyżej wykupie jeszcze 2 opakowania Diany i dopiero wtedy przerzucę się na Madinette
__________________
Jeżeli jesteś zwolennikiem zdrowego trybu życia, polecam

http://catchyourhealth.blogspot.com/
Wanilianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 17:15   #2342
martika94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 6
Dot.: trądzik okres badania hormonalne diane 35

Hej,
Ja mam dopiero 18 lat, Diana to moja pierwsza antykoncepcja, ale mam kilka pytań. Biorę te pigułki od 17 lipca (wtorek), zawsze o 20.00. Pierwszym dziwny objaw to straszne mdłości, z powodu których obudziłam się w środę o 5 nad ranem, zrobiło mi się niedobrze, pobiegłam do łazienki. Trzymało mnie jakieś 15 minut, oblał mie zimny pot na twarzy i ciele. masakra! Jakoś doczołgałam się do łóżka, cały czas bolał mnie brzuch, jakoś zasnęłam. Jak się obudziłam, koło 8 rano, to wciąż byłam słaba, zawracało mi się w głowie. Zawsze miałam duży apetyt, ważyłam 70 kilo przy niespełna 1.64 m wzrostu, a po zażyciu Diany zupełnie mnie odrzuca od jedzenia (to jedyny plus). Po II pigułce miałam to samo, ale jakby mniej nasilone, tzn. obudziły mnie boleści, ale nie miałam odruchu wymiotnego. Ponadto zauważyłam, że popękało mi kilka naczynek na udach i łydkach.

Jak myślicie, czy powinnam dać sobie spokój z Dianą?
A może któraś z Was miała styczność z Asequrellą, jeśli tak, to czy jest skuteczna?
martika94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 18:08   #2343
Wanilianka
Raczkowanie
 
Avatar Wanilianka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 263
Dot.: trądzik okres badania hormonalne diane 35

Cytat:
Napisane przez martika94 Pokaż wiadomość
Hej,
Ja mam dopiero 18 lat, Diana to moja pierwsza antykoncepcja, ale mam kilka pytań. Biorę te pigułki od 17 lipca (wtorek), zawsze o 20.00. Pierwszym dziwny objaw to straszne mdłości, z powodu których obudziłam się w środę o 5 nad ranem, zrobiło mi się niedobrze, pobiegłam do łazienki. Trzymało mnie jakieś 15 minut, oblał mie zimny pot na twarzy i ciele. masakra! Jakoś doczołgałam się do łóżka, cały czas bolał mnie brzuch, jakoś zasnęłam. Jak się obudziłam, koło 8 rano, to wciąż byłam słaba, zawracało mi się w głowie. Zawsze miałam duży apetyt, ważyłam 70 kilo przy niespełna 1.64 m wzrostu, a po zażyciu Diany zupełnie mnie odrzuca od jedzenia (to jedyny plus). Po II pigułce miałam to samo, ale jakby mniej nasilone, tzn. obudziły mnie boleści, ale nie miałam odruchu wymiotnego. Ponadto zauważyłam, że popękało mi kilka naczynek na udach i łydkach.

Jak myślicie, czy powinnam dać sobie spokój z Dianą?
A może któraś z Was miała styczność z Asequrellą, jeśli tak, to czy jest skuteczna?
Poczekaj jeszcze z rezygnacją z Diany, ja mam nudności na początku każdego blistra, fakt, z pierwszym było najgorzej. Z apetytem jest różnie. Asequrella nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem, najlepiej po prostu zdrowo się odżywiać, można suplementować witaminy z grupy B, pić dużo wody, zielonej, czerwonej herbaty i będzie dobrze
__________________
Jeżeli jesteś zwolennikiem zdrowego trybu życia, polecam

http://catchyourhealth.blogspot.com/
Wanilianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 18:37   #2344
martika94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 6
Dot.: trądzik okres badania hormonalne diane 35

Dzięki za zainteresowanie moim postem, Wanilianka
Mam jeszcze jedno pytanie: mianowicie czy ktoraś z Was miała do czynienia z jakimiś dolegliwościami podczas podrózy samolotem i zmiany klimatu? Za tydzień wyjeżdżam na 2 tygodnie do Tunezji i zastanawiam się, czy nie będę miała jakiś sensacji, ponieważ to będzie mój pierwszy lot, a ponadto cierpię na chorobę lokomocyjną... Boję się, że te moje poranne nudności nawarstwią się ze stresem i zamiast udanego wypoczynku będę miała wakacje ze stresem.
martika94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 20:50   #2345
Wanilianka
Raczkowanie
 
Avatar Wanilianka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 263
Dot.: trądzik okres badania hormonalne diane 35

Cytat:
Napisane przez martika94 Pokaż wiadomość
Dzięki za zainteresowanie moim postem, Wanilianka
Mam jeszcze jedno pytanie: mianowicie czy ktoraś z Was miała do czynienia z jakimiś dolegliwościami podczas podrózy samolotem i zmiany klimatu? Za tydzień wyjeżdżam na 2 tygodnie do Tunezji i zastanawiam się, czy nie będę miała jakiś sensacji, ponieważ to będzie mój pierwszy lot, a ponadto cierpię na chorobę lokomocyjną... Boję się, że te moje poranne nudności nawarstwią się ze stresem i zamiast udanego wypoczynku będę miała wakacje ze stresem.
Za tydzień te nudności powinny już całkiem ustąpić, ja mam je tylko max 4 dni.
__________________
Jeżeli jesteś zwolennikiem zdrowego trybu życia, polecam

http://catchyourhealth.blogspot.com/
Wanilianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 18:00   #2346
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Wanilianka Pokaż wiadomość
Po 6 opakowaniach Diane 35 mogę śmiało powiedzieć, że moja cera wciąż jest zanieczyszczona, powstają małe grudki, często zaczerwienione. Brak większych, stricte ropnych krost, brak jakichkolwiek krost na plecach i dekolcie(chociaż tam nigdy ich nie miałam). Najgorzej jest po 7dniowej przerwie, skóra trochę bardziej się tłuści i powstaje więcej takich małych grudek. Jestem zadowolona bo przed trapią było gorzej. Co rano mogłam spodziewać się uporczywych krost, teraz jestem o to spokojna. Ale niestety Diana przysporzyła mi wielu minusów, często nie potrafię być milutka, seks nie daje mi tyle przyjemności co kiedyś. Jestem śpiąca i mam problemy z koncentracją(dobrze na to działa witamina B-kompleks). Włosy myje co 2-3 dni, nie codziennie, jak kiedyś, ale żeby mniej wypadały-nie zauważyłam. Męczyły mnie też huśtawki nastrojów, i często płakanie bez większego powodu-na to także dobrze pomogły witaminki z grupy B, bardzo polecam, ponieważ antykoncepcja hormonalna prowadzi często do niedoborów witamin C, B6, B9, B12. W każdym bądź razie rozpoczynam ostatni listek Diany! Już wykupiłam trójpak Madinette, proszę Boga, bym nie dostała wysypu, wszak działanie antyandrogenne jest od 3 do 5 razy mniejsze niż w Diane. Problemem jest wesele na które się wybieram w październiku - nie chce wyglądać jak choinka.Najwyżej wykupie jeszcze 2 opakowania Diany i dopiero wtedy przerzucę się na Madinette
Nie wiem czy ktoś Ci kiedyś to powiedział, ale witamina B12 może mieć właściwości trądzikotwórcze Nie u każdego tak jest, ale o wielu osób w tym u mnie. Suplementy z B12 powodują u mnie wypryski, nierówną, zapchaną cerę. Warto sprawdzić to odstawiając witaminy na jakiś czas.
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 18:41   #2347
Aria93
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 031
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Moja cera jak na razie też nie jest jakaś super, nadal wyskakują mi zaskórniki, gulka po okresie wyskoczyła jedna, ale malutka a nie bulwa na pół twarzy jak wcześniej .
Natomiast myślę, że zaskórniki wynikają ze złej pielęgnacji, totalnie nie wiem jak potraktować skórę latem, jesienią zawsze używam jakieś kremy z kwasami, na lato chciałam dać skórze odpocząć...
Natomiast innych efektów ubocznych nie widzę, miałam przez jakiś czas cholerny apetyt, ale nie dałam się zwieść i jadłam tyle samo co wcześniej i organizm już się przyzwyczaił . Także nie przytyłam, marudna nie jestem - oby tak dalej, wiem że na razie to tylko początki
Aria93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-20, 19:55   #2348
Wanilianka
Raczkowanie
 
Avatar Wanilianka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 263
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
Nie wiem czy ktoś Ci kiedyś to powiedział, ale witamina B12 może mieć właściwości trądzikotwórcze Nie u każdego tak jest, ale o wielu osób w tym u mnie. Suplementy z B12 powodują u mnie wypryski, nierówną, zapchaną cerę. Warto sprawdzić to odstawiając witaminy na jakiś czas.
Witaminy łykam od jakichś dwóch tygodni, i stan cery utrzymuje się taki, jak był przedtem. Pozatym naprawdę widzę poprawę po witaminkach, wiecej chęci do życia, najważniejsze: NIE PŁACZE Z BYLE POWODU, wcześniej potrafiłam sie rozryczeć na środku ulicy bo mi autobus uciekł. Witamina B też reguluje gospodarkę wodną, dzięki czemu nie puchniemy tak, ale jeszcze nie zaobserwowałam, ogólnie nie bardzo puchnę po tabletkach, jest tylko okropny cellulit
__________________
Jeżeli jesteś zwolennikiem zdrowego trybu życia, polecam

http://catchyourhealth.blogspot.com/
Wanilianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 14:34   #2349
SubRosa1985
Raczkowanie
 
Avatar SubRosa1985
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 135
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Dziewczyny ZACZĘŁO SIĘ

Po około (chyba już ponad) 2 miesiącach o odstawienia Diane35 po wieeeeelu latach brania (na dosyć silny i mega uporczywy czyli nie dający się niczym wytruć trądzik) organizm świruje (albo wraca do mojej "złej normy"), otóż:

# skóra na twarzy, dekolcie i skóra głowy zaczęła się przetłuszczać,

# cała broda i żuchwa+czoło wysypane MILIONEM krost, pryszczy, po przesunięciu ręką skóra szorstka jak u krokodyla, pryszcz na pryszczu, czarne zaskórniki + wielka gula, podskórny mega pryszcz bolący (zaznaczam, że 2-3 mce temu miałam cerę IDEALNĄ, ze 2 wągry i tyle przez wiele lat).

# okres jest (hurra!).

Za tydzień 10 sierpnia wybieram się do dermatologa - proszę poradźcie mi jakie badania powinna mi zrobić itp. Ja jej sama mam zamiar je "dobitnie" zasugerować, tylko proszę.... najpierw Wy mi zasugerujcie co mam sugerować

Bo wybieram się do tej dermatolog, która mi Diane35 przepisała nie widząc innego ratunku... więc wolałabym, by znów mi nie wciskała głupich rozwiązań - nie mogę iść do innego dermatologa prywatnie bo nie mam kasy.

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
powikłań może byc duzo, szczegolnie jesli chodzi o naczynia krwionosne, ale to tyczy sie tez innych tabletek

Jak sprawdzić co złego te tabsy mi narobiły - mówiąc kolokwialnie Czyli jakie badania itp.zrobić koniecznie ?

jak się czujesz po odstawieniu?

stan zewnętrzny jak wyżej A to dopiero początek, skóra zanieczyszcza się w takim tempie, że zadem kosmetyk czy dermokosmetyk nie da rady, nie wiem co dalej

recepte dostalas od dermatologa? czy wszystko od ginekologa?

dermatolożka załamała ręce po wielu kuracjach bez efektu i "kazała" iść do gina i on przepisał na jej zalecenie.

czy poza tym mialas jakies inne skutki uboczne?

podczas brania Diane35 zauważyłam puchnięcie jednej () nogi. Bardzo puchła sporadycznie, czasami jest leciuteńko podpuchnięta.

podejrzesz, to znaczy, ze nigdy tego nie badalas? szkoda. to, ze diane Ci pomagalo, to zaden dowod, rownie dobrze mozesz byc nadwrazliwa na adrogeny, ktorych poziom byl w normie.

Badałam testosteron przez kuracją D35, był w normie, ale może W STOSUNKU do innych hormonów nie był w normie????

najlepiej zrobic caly pakiet badan, niestety to kosztuje sporo
To jakie teraz powinnam zrobić badania (na poziom których hormonów itp.) by dotrzeć do przyczyn mojego trądziku?

ja bym Ci proponowala dobrego dermatologa, ktory specjalizuje sie typowo w leczeniu trądzika i konsultacje u ginekologa-endokrynologa najlepiej z wynikami badan w ręku.

Dziękuję, tak zrobię, a czy koniecznie do gina? czy może być to dermatolog? Mam średnio ogarniętych ginekologów, na ogarniętych mnie nie stać...
__________________
To i owo, a ściślej: CiuchOWO/kosmetykOWO http://szafa.pl/profil/SubRosa_ zapraszam

Edytowane przez SubRosa1985
Czas edycji: 2012-08-04 o 13:32
SubRosa1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-11, 18:29   #2350
Aria93
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 031
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Witam, jestem pod koniec trzeciego opakowania, z cerą wcale nie jest lepiej . Zastanawiam się jednak czy nie wynika to z tony czekolady jaką pochłonęłam + wyciśnięcia zaskórników, bo zaraz po tym jak to zrobiłam wyrosły mi dwie guleczki . Aktualnie siedzę z mazidłami na twarzy i od dzisiaj nie ruszam czekolady ani twarzy palcami - dam znać czy przyniosło efekty, bo jeśli tak, to znaczy że Syndi działa na moją cerę dobrze.
Aria93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 15:32   #2351
Siwa7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Hej!
Mam pytanie nieco nie w temacie. Czy ktoś zamawiał Diane z tej strony? http://www.dokteronline.com/pl/antykoncepcja/?

Mój lekarz bierze za przepisanie tego 50 zł - recepta na 3 miesiące. A tu jest taniej. Zastanawiam sie, czy nie kupić. Dajcie znać, jeśli wiecie czy coś jest nie tak.
Siwa7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-22, 15:54   #2352
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Siwa7 Pokaż wiadomość
Hej!
Mam pytanie nieco nie w temacie. Czy ktoś zamawiał Diane z tej strony? http://www.dokteronline.com/pl/antykoncepcja/?

Mój lekarz bierze za przepisanie tego 50 zł - recepta na 3 miesiące. A tu jest taniej. Zastanawiam sie, czy nie kupić. Dajcie znać, jeśli wiecie czy coś jest nie tak.
Zawsze możesz iść po receptę do swojego lekarza rodzinnego. Za darmo i bez czekania.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 07:14   #2353
AshleyPeace
Raczkowanie
 
Avatar AshleyPeace
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 425
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

hej!

piszę do Was, aby się poradzić w sprawie Diane 35.
przez 7 lat miałam straszny trądzik. od listopada 2011 biorę Diane 35, która wyleczyła mi trądzik niemalże do zera (zostały tylko blizny). początkowo miałam go brać tylko przez rok, ale dermatolog powiedział mi, że mam rodzaj trądziku, który może mi się ponownie pojawić po odstawieniu leku i minąć dopiero po trzydziestce. dlatego też mam brać Diane 35 jeszcze przez 2 lata (czyli razem 3 lata leczenia).

- czytałam, że Diane 35 można brać max 1 rok, czy to prawda?
- czy branie Diane 35 przez 3 lata może mi jakoś zaszkodzić? boję się, że moja wątroba będzie w fatalnym stanie.
- czy Diane 35 leczy blizny?
- chciałabym trochę "odpocząć" od Diane 35. czy zaprzestanie brania tego leku przez miesiąc ma jakiś sens czy to raczej nie ma znaczenia dla zdrowia i czy trądzik w tym czasie mógłby powrócić?

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Zawsze możesz iść po receptę do swojego lekarza rodzinnego. Za darmo i bez czekania.
mój dermatolog powiedział, że czasem lekarz rodzinny żąda upoważnienia do przepisania leku. czy często to się zdarza przy Diane 35? czemu niechętnie przepisują ten lek?

z góry dziękuję za odpowiedź!
__________________
Ubrania

Książki na wymianę i nie tylko:


rolki 37-39 z ochraniaczami


buty górskie, trekkingowe 39
AshleyPeace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 07:43   #2354
Wanilianka
Raczkowanie
 
Avatar Wanilianka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 263
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Niektórzy twierdzą, że Diane można brać przez max pół roku, ja miałam do czynienia z dwoma ginekologami, którzy zacięcie twierdzili, że biorąc Diane 3 lata, nic mi nie będzie.
Blizn chyba nie leczy, bo to nie od hormonów, tylko trwałe zniekształcenia skóry.
Lepiej nie rób miesięcznych przerw, bo tylko rozchwiejesz równowagę hormonalną swojego organizmu, jeden miesiąc to za mało. A trądzik po Diane u niektórych wraca po dwóch tygodniach a u innych po trzech miesiącach.

Nie jestem ekspertem ale ja bym Ci radziła zmianę leku na coś słabszego, ja brałam Diane przez 7 miesięcy, też wyleczyła mi trądzik, teraz przerzuciłam się na coś lżejszego, też o działaniu antyandrogennym.

O recepcie nic nie wiem, zależy chyb od lekarza. Mi zawsze przepisuje ginekolog, taki zwykły, bezpłatny.

Diane 35 to lek starszy, z hormonami, które silniej działają na organizm niż te w nowocześniejszych tabletkach, dlatego w trakcie brania może nic się nie zdarzyć, ale po odstawieniu w wielu przypadkach dzieje się różnie.
__________________
Jeżeli jesteś zwolennikiem zdrowego trybu życia, polecam

http://catchyourhealth.blogspot.com/
Wanilianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 07:58   #2355
AshleyPeace
Raczkowanie
 
Avatar AshleyPeace
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 425
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Wanilianka Pokaż wiadomość
Nie jestem ekspertem ale ja bym Ci radziła zmianę leku na coś słabszego, ja brałam Diane przez 7 miesięcy, też wyleczyła mi trądzik, teraz przerzuciłam się na coś lżejszego, też o działaniu antyandrogennym.
mogę prosić o przykłady takich leków?

Cytat:
Napisane przez Wanilianka Pokaż wiadomość
Diane 35 to lek starszy, z hormonami, które silniej działają na organizm niż te w nowocześniejszych tabletkach, dlatego w trakcie brania może nic się nie zdarzyć, ale po odstawieniu w wielu przypadkach dzieje się różnie.
co się na przykład dzieje?
__________________
Ubrania

Książki na wymianę i nie tylko:


rolki 37-39 z ochraniaczami


buty górskie, trekkingowe 39
AshleyPeace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 08:06   #2356
Aria93
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 031
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Ashley, całkowicie popieram wypowiedź Wanilianki . Nic dodać, nic ująć.
Aria93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 08:19   #2357
Wanilianka
Raczkowanie
 
Avatar Wanilianka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 263
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez AshleyPeace Pokaż wiadomość
mogę prosić o przykłady takich leków?



co się na przykład dzieje?
Ja biorę Madinette, są na polskim rynku od niedawna, bardzo popularne w Niemczech np. Ale są też inne. Regulon, Novynette, także drospirenon w Yaz, Yasmin, Yasminelle ma działanie antyandrogenne. Tak naprawdę zależy wszystko od organizmu kobiety. Fakt, Diane 35 pewnie działa ze wszystkich najlepiej, chociaż to też jest kwestia sporna.


Co do ostawienia Diane, to proponuje przeszukać internet, masa dziewczyn się wypowiadała co się u nich działo w trakcie jak i po odstawieniu.
__________________
Jeżeli jesteś zwolennikiem zdrowego trybu życia, polecam

http://catchyourhealth.blogspot.com/
Wanilianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 11:17   #2358
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez AshleyPeace Pokaż wiadomość
hej!

piszę do Was, aby się poradzić w sprawie Diane 35.
przez 7 lat miałam straszny trądzik. od listopada 2011 biorę Diane 35, która wyleczyła mi trądzik niemalże do zera (zostały tylko blizny). początkowo miałam go brać tylko przez rok, ale dermatolog powiedział mi, że mam rodzaj trądziku, który może mi się ponownie pojawić po odstawieniu leku i minąć dopiero po trzydziestce. dlatego też mam brać Diane 35 jeszcze przez 2 lata (czyli razem 3 lata leczenia).

- czytałam, że Diane 35 można brać max 1 rok, czy to prawda?
- czy branie Diane 35 przez 3 lata może mi jakoś zaszkodzić? boję się, że moja wątroba będzie w fatalnym stanie.
- czy Diane 35 leczy blizny?
- chciałabym trochę "odpocząć" od Diane 35. czy zaprzestanie brania tego leku przez miesiąc ma jakiś sens czy to raczej nie ma znaczenia dla zdrowia i czy trądzik w tym czasie mógłby powrócić?



mój dermatolog powiedział, że czasem lekarz rodzinny żąda upoważnienia do przepisania leku. czy często to się zdarza przy Diane 35? czemu niechętnie przepisują ten lek?

z góry dziękuję za odpowiedź!
1. Tak, więc masz niedoszkolonego dermatologa. Czy to w ogóle było konsultowane z ginekologiem?
2. Może, zapytaj ginekologa.
3. Nie, blizn nic nie leczy oprócz maści do tego przeznaczonych czy lasera.
4. NIE! Powinnaś brać o wiele słabsze tabletki, które podtrzymają kuracje Diane. Zazwyczaj dziewczyny dostaję Regulon, a później np. Yasminelle czy coś podobnego żeby trądzik nie powrócił i się nie katować tymi Diane.

5. Nie spotkałam się nigdy z przeciwem o przepisanie tabletek anty przez moją panią doktor rodzinną. Idę z blistrem, pokazuje jej i przepisuje, phi.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 11:27   #2359
Ana186
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 139
Dot. Diane 35- wyjaśnienie.

Dziewczyny, od razu zastrzegam, że wiem o wątku dot. Diane 35, ale chciałam zasięgnąć aktualnych opinii/spostrzeżeń na jej temat.


Wiem, że jest ona lekiem na problemy z cerą, którego dodatkowym skutkiem "ubocznym" jest również antykoncepcja. I tu pojawia się moje pytanie. Czy faktycznie jest to skuteczna metoda antykoncepcji? Wiem, że nigdy nie ma 100% pewności, ale czy gwarantuje ona rzeczywiście antykoncepcję?

Dziękuję i pozdrawiam

P.S. Po prostu już zgłupiałam od tego.
Ana186 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-30, 11:46   #2360
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: Dot. Diane 35- wyjaśnienie.

A czytałaś ulotkę?
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 12:57   #2361
Ana186
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 139
Dot.: Dot. Diane 35- wyjaśnienie.

Cytat:
Napisane przez Serenely Pokaż wiadomość
A czytałaś ulotkę?
No właśnie czytam. Niby mam czarno na białym napisane, "podczas stosowania hormonalnych środków antykoncepcyjnych (...)". Jest jedno ale. Namieszał mi dzisiaj dermatolog. Miałam kontrolę i babeczka stwierdziła, że to nie jest antykoncepcja. Hmm... Może bała się, że nie będę chciała od niej leków. Mam niewielkie skłonności do krostek. Wiem, wiem, należy się opierać na opiniach lekarzy bezpośrednio związanych z tematem, w tym przypadku ginekologów, no ale się zakręciłam i taki był efekt. A po prostu ginekolog rozważa zmianę.
Ana186 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 13:05   #2362
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: Dot. Diane 35- wyjaśnienie.

Dermatolog to nie ginekolog - to po pierwsze. Osobiście to bym wiała od tego lekarza, jeśli ma tak ubogą wiedzę. Już sam fakt, że przepisuje tabletki antykoncepcyjne na trądzik jest porażające. Konsultowałaś sprawę z ginekologiem?

Jeśli bierzesz tabletki prawidłowo, to jesteś chroniona, nie ma bata. Wątek o Diane 35 powinien rozwiać wszelkie wątpliwości.
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 13:12   #2363
Ana186
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 139
Dot.: Dot. Diane 35- wyjaśnienie.

Właśnie ginekolog mi to przepisał. Tylko niestety nie mój. Mój profesor jest na urlopie i musiałam iść do innego. Nie doprecyzowałam. A dzisiaj miałam kontrolę u dermatologa i stąd te wątpliwości.
Ana186 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 13:12   #2364
Syla_
Zakorzenienie
 
Avatar Syla_
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 5 240
Dot.: Dot. Diane 35- wyjaśnienie.

Mój aktualny ginekolog, gdy dowiedział się że poprzedni przepisał mi diane35 jako formę antykoncepcji był strasznie zszokowany. Wytłumczył mi że diade35 to w żadnym wypadku nie są to tabletki odpowiedzialne za antykoncepcję,a tylko problemy z cerą czy też z układem hormonalnym u DOROSŁYCH kobiet. Na szczęście wzięłam tylko 6 pierwszych tabletek z blistra,przepisanego przez(jak się okazało), jednego z najgorszych ginekologów w Częstochowie, z racji tego że wykończyłyby mnie . Czułam się po nich okropnie, a najgorzej odbiło się to na mojej psychice. Jak sobie to przypomnę to....
__________________

Syla_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 13:18   #2365
paddy_1
Zadomowienie
 
Avatar paddy_1
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 1 223
Dot.: Dot. Diane 35- wyjaśnienie.

Cytat:
Napisane przez Syla_ Pokaż wiadomość
Mój aktualny ginekolog, gdy dowiedział się że poprzedni przepisał mi diane35 jako formę antykoncepcji był strasznie zszokowany. Wytłumczył mi że diade35 to w żadnym wypadku nie są to tabletki odpowiedzialne za antykoncepcję,a tylko problemy z cerą czy też z układem hormonalnym u DOROSŁYCH kobiet. Na szczęście wzięłam tylko 6 pierwszych tabletek z blistra,przepisanego przez(jak się okazało), jednego z najgorszych ginekologów w Częstochowie, z racji tego że wykończyłyby mnie . Czułam się po nich okropnie, a najgorzej odbiło się to na mojej psychice. Jak sobie to przypomnę to....
Syla czy mogłabyś mi na priv napisać jaki to był ginekolog? Ja również miałam przepisane Diane35 (przez gina w Częstochowie) jako środek antykoncepcyjny.

Wyglądało to tak - chciałabym zacząć się zabezpieczać tabletkami - oo, widzę że ma pani problemy z cerą, no to może diane...
__________________
I'm better than I was yesterday but not as good as I'll be tomorrow
Runmageddon Nocny Rekrut 9.04
Runmageddon Classic 9.04
paddy_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 13:22   #2366
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Dot. Diane 35- wyjaśnienie.

Ale wy gadacie głupoty

Diane to tabletki antykoncepcyjne jak każde inne. Jednak mają ogromną zawartość hormonów, dlatego są bardzo rzadko przepisywane kobietom bez problemów np. z cerą.

Jeśli jakikolwiek dermatolog przepisze wam hormony bez zrobienia badań i konsultacji z ginekologiem to należy zwiewać jak najdalej od takiego bo to głupota straszna, można sobie nieźle rozwalić gospodarkę hormonalną i wyrządzić szkód organizmowi.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 13:26   #2367
Syla_
Zakorzenienie
 
Avatar Syla_
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 5 240
Dot.: Dot. Diane 35- wyjaśnienie.

Cytat:
Napisane przez paddy_1 Pokaż wiadomość
Syla czy mogłabyś mi na priv napisać jaki to był ginekolog? Ja również miałam przepisane Diane35 (przez gina w Częstochowie) jako środek antykoncepcyjny.

Wyglądało to tak - chciałabym zacząć się zabezpieczać tabletkami - oo, widzę że ma pani problemy z cerą, no to może diane...
Mnie zapytał czy mam jakieś tabletki na oku,powiedzialam że to byłyby moje pierwsze tabletki. Więc zapytał, czy mam problemy z trądzikiem, a że problemy tego typu występowały u mnie notorycznie więc powiedziałam że tak. Już wysyłam wiadomość.
__________________

Syla_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 13:28   #2368
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Dot. Diane 35- wyjaśnienie.

Gratuluję wam dziewczyny polecać lekarza, który wypisuje tabletki na zasadzie "Jakie ma pani na oku, to ja je pani dam"
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 13:34   #2369
Syla_
Zakorzenienie
 
Avatar Syla_
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 5 240
Dot.: Dot. Diane 35- wyjaśnienie.

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Gratuluję wam dziewczyny polecać lekarza, który wypisuje tabletki na zasadzie "Jakie ma pani na oku, to ja je pani dam"
Polecać? Napisałam po to by ustrzec koleżankę.
__________________

Syla_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 14:42   #2370
gosiaczek1971
Przyczajenie
 
Avatar gosiaczek1971
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: kolobrzeg
Wiadomości: 4
GG do gosiaczek1971 Send a message via Skype™ to gosiaczek1971
Dot.: Dot. Diane 35- wyjaśnienie.

Diane sa takim samym srodkiem antykoncepcyjnym jak inne tabletki. dodatkowo pomogaja w klopotach z cera i owlosieniem(choc tego nie zauwazylam).
Na ulotce jest napisane, ze to lek przede wszystkim na cere. Biore te tabletki juz kilka lat, cera mi sie bardzoo poprawila i przestala przetluszczac, takze wlosy nie przetluszczaja. W miedzyczasie mialam przerwe w tabletkach bo zaszlam w planowana ciaze. Po ciazy biore je nadal.
gosiaczek1971 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-10 15:04:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:49.