Diane 35 / Cyprest / OC 35 / Syndi 35 - wątek zbiorczy - Strona 88 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-31, 17:00   #2611
veron1988
Rozeznanie
 
Avatar veron1988
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 660
GG do veron1988
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Dziewczyny, dziś w Teleexpresie mówili, że we Francji wycofali Diane z obiegu ze względu na skutki uboczne. Podobno udowodniono, że to z powodu tych tabletek zmarły 4 kobiety. Przyczyna zgonu zakrzepica, spowodowana składem leku.
Ja już od miesiąca nie biorę i widzę poprawę samopoczucia, nie mam humorów i nie chodzę taka "nabuzowana". Trądzik leczę Izotekiem.
__________________
"Kiedy rodzi się człowiek z nieba spada dusza
i rozpada się na dwie części...
Jedna z nich trafia do Kobiety
druga do Mężczyzny...
Życie zaś polega na odnalezieniu tej drugiej połowy..."
veron1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-31, 18:05   #2612
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez veron1988 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, dziś w Teleexpresie mówili, że we Francji wycofali Diane z obiegu ze względu na skutki uboczne. Podobno udowodniono, że to z powodu tych tabletek zmarły 4 kobiety. Przyczyna zgonu zakrzepica, spowodowana składem leku.
Kurcze, czytajcie może przynajmniej ostatnie pare postow zanim cos napiszecie Bo inaczej codziennie bedzie wracal ten sam temat

Cytat:
Napisane przez veron1988 Pokaż wiadomość
Ja już od miesiąca nie biorę i widzę poprawę samopoczucia, nie mam humorów i nie chodzę taka "nabuzowana". Trądzik leczę Izotekiem.
Kazdy lek ma jakies skutki uboczne mozliwe i zwiazane z nim ryzyka. Hormony maja miedzy innymi zmiany nastrojow i libido i zwiekszosne ryzyko zakrzepicy ( ale nie jakies super wysokie).

Izotek to bardzo silny lek, ktory tez ma sporo mozliwych dzialan nieporzadnych, choc wiadomo, ze innych niz tabletki anty.

Choc akurat izotek tez ma jako jeden z mozliwych skutkow pogorszenie nastroju. Co oczywiscie nie znaczy, ze musisz tak trafic
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-31, 19:21   #2613
virtual_luv
Raczkowanie
 
Avatar virtual_luv
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 420
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Brałam Diane ok 4 lat bez przerwy.Potem zaczęłam mieć problemy z żylakami i odstawiłam tabletki.Rok temu dostałam cyprodiol ponieważ miałam duże problemy z wypadaniem włosów i trądzikiem.Nigdy żaden lekarz nie mówił mi,że te środki powinny być brane tylko 6 miesiecy.
Podobno przy dłuższym braniu należy zrobić trzymiesięczna przerwę,prawda to?
Tylko prosze nie odsyłajcie mnie do lekarza bo jak idę do niego to słyszę żeby brać skoro nic się nie dzieje
virtual_luv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-31, 19:22   #2614
cysiaa1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 246
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Dziękuje za odpowiedz mam nadzieje że przepisze mi takie żebym nie musiała znowu przechodzić tego samego po raz drugi... Zastanawiam się teraz czy jest możliwe żeby zajść w ciąże przez prawdopodobieństwo nie wchłonięcia się jednej tabletki (13) a stosunek był 4 dni przed chorobom.... (post który pisałam wyżej ) lekarz który mi odpisał zlecił mi zrobienie testu ciążowego... teraz mnie niezły stres chwycił
cysiaa1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-01, 00:31   #2615
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez cysiaa1991 Pokaż wiadomość
Zastanawiam się teraz czy jest możliwe żeby zajść w ciąże przez prawdopodobieństwo nie wchłonięcia się jednej tabletki (13) a stosunek był 4 dni przed chorobom.... (post który pisałam wyżej ) lekarz który mi odpisał zlecił mi zrobienie testu ciążowego... teraz mnie niezły stres chwycił
Raczej nikle...biorac pod uwage, ze zanim poziom hormonu spadnie to jeszcze chwila mija. Plemniki 5 dni raczej niz zyja

---------- Dopisano o 01:31 ---------- Poprzedni post napisano o 01:20 ----------

Cytat:
Napisane przez virtual_luv Pokaż wiadomość
Rok temu dostałam cyprodiol ponieważ miałam duże problemy z wypadaniem włosów i trądzikiem.
A jakiekolwiek badania mialas robione? Bo skoro masz tyle lat ten problem i 4 lata diane go nie rozwiazaly to chyba warto by poszukac przyczyny.

Cytat:
Napisane przez virtual_luv Pokaż wiadomość
Nigdy żaden lekarz nie mówił mi,że te środki powinny być brane tylko 6 miesiecy.
Teorie ile dokladnie mozna maksymalnie sa roznie...ale ogolnie zazwyczaj mowia, ze nie wolno za dlugo.
Cytat:
Napisane przez virtual_luv Pokaż wiadomość
Podobno przy dłuższym braniu należy zrobić trzymiesięczna przerwę,prawda to?
Tylko prosze nie odsyłajcie mnie do lekarza bo jak idę do niego to słyszę żeby brać skoro nic się nie dzieje
To moze pora zmienic lekarza?

A watrobe mialas chociaz kontrolowana czy tez nie? Bo to miedzy innymi z jej powodu nalezaloby robic te przerwy, a przynajmniej ja badac okresowo.

Swoja droga czym sie rozni Cyprodiol od Diane 35? Dawka hormonow? Bo substancje z tego cowidze te same.
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-01, 17:53   #2616
cysiaa1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 246
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Mam do Was pytania na czym polega te łączenie opakowań tabletek bez robienia przerwy? nie raz się z tym na forum spotkałam ,ale za bardzo nie wiem co to ma na celu to samo poradził mi ten lekarz że jeśli wystąpi krwawienie wcześniej to mam połączyć opakowania(post wyżej ) ja myślałam że nawet jeśli ta tabletka się nie wchłonęła to będę dalej brać tabletki skończę opakowanie zrobię przerwę i od 1 tabletki następnego opakowania jestem normalnie zabezpieczona
cysiaa1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-01, 18:51   #2617
onaaa66
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Witam,
brałam diane35 od ponad 2 tygodni. Zaczełam je żażywać zgodnie z zaleceniem lekarza od pierwszego dnia okresu. Po około 6 dnia okres powinien mi sie skończyc i tak sie stało obfite krwawienie ustało, ale od tej pory ciągle plamie (dzisiaj nawet dość obficie jak w 2 dniu miesiączki). Ponadto ciągle bolą mnie jajniki. Czy powinnam zacząc sie martwić i zgłosić sie do lekarza?

Dodam jeszcze ze odstawiłam te tabletki pare dni temu po tym jak usłyszałam w telewizji, że są przypadki zgonów po ich przyjmowaniu. (Zaczełam stosować diane w celu uregulowania hormonów.)
onaaa66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-01, 20:46   #2618
virtual_luv
Raczkowanie
 
Avatar virtual_luv
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 420
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość


---------- Dopisano o 01:31 ---------- Poprzedni post napisano o 01:20 ----------
A jakiekolwiek badania mialas robione? Bo skoro masz tyle lat ten problem i 4 lata diane go nie rozwiazaly to chyba warto by poszukac przyczyny.

Teorie ile dokladnie mozna maksymalnie sa roznie...ale ogolnie zazwyczaj mowia, ze nie wolno za dlugo.

To moze pora zmienic lekarza?

A watrobe mialas chociaz kontrolowana czy tez nie? Bo to miedzy innymi z jej powodu nalezaloby robic te przerwy, a przynajmniej ja badac okresowo.

Swoja droga czym sie rozni Cyprodiol od Diane 35? Dawka hormonow? Bo substancje z tego cowidze te same.
Mam 28lat,moje problemy zaczęły się dokładnie 10lat temu.
W tym czasie przeszłam chyba wszystkie możliwe badania.Kilkukrotna morfologia,poziomy glukozy,cholesterolu,magn ezu,żelaza itp,próby wątrobowo-trzustkowe,usg jamy brzusznej i ginekologiczne,badania w kierunku gronkowca,paciorkowca itd,hormony tarczycy i płciowe,badania kału,moczu-wszystko w normie a na twarzy bolace gule i łojotok.Pomogła dopiero Diane.

Następnie rok używałam plastrów Evra po których straciłam krwawienie z odstawienia a moja skora zaczęła się świecić jak psu....Zmiana na Naraye i powrót wszystkich problemów,silny łojotok na głowie i bolące pryszczobąble w okolicach żuchwy.Ginekolog kazał mi odstawić tabletki na 3 miesiące i po tym czasie przebadać prolaktynę,testosteron,pr ogesteron i estradiol.
Wszystko w normie,jedynie estradiol w dolnych granicach normy(ale ciągle w granicach).Ginekolog nie potrafił mi powiedziec czy zaniżony poziom estradiolu powoduje takie spustoszenie,endokrynolog u którego byłam jedynie stwierdził,że skoro reszta jest ok to może faktycznie znaleźliśmy winowajce.Skutek był taki,ze skoro tylko diane pomagała to należy się nią leczyć a po moim proteście(po 4 latach brania miałam problemy z żylakami)dostałam Cyprodiol
A czy się różnia te leki to nie wiem bo z tego co znalazlam maja ten sam skład i proporcje.

Boje sie brać te leki zbyt długo ale brak mi alternatywy.
virtual_luv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-02, 10:21   #2619
ona1960
Raczkowanie
 
Avatar ona1960
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 453
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

virtual_luv miałam podobną sytuacje do Ciebie. Co prawda jestem młodsza ( 20 lat ;p) ale moje problemy z cerą zaczęły się już w podstawówce, kiedy miałam ok 11 lat. Bolące pryszcze, a raczej gule na całej twarzy, okropny łojotok cała twarz ciągle mnie swędziała i nic nie pomagało. Żaden dermatolog, apteczne kosmetyki, zioła.. Nic. Aż poszłam do ginekologa, który wykonał mi wszystkie badania. Wszystko w normie, z tym ze testosteron w górnych granicach. Przepisał mi Diane 35 na pół roku do 12 misięcy( miałam wtedy 14-15lat), pomogło. Brałam rok i odstawiłam. Po dwóch miesiącach wszystko wróciło i znów Diana na rok. Odstawiłam znów to samo i tak w kółko przez jakieś 6 lat. Aż pare miesięcy temu odstawiłam i problemy nie wróciły. Cera ładna, gładka wszystko się uspokoiło. W między czasie miałam oczywiście robione wszystkie badania, byłam pod stałą kontrolą lekarza. Myslę, ze Diana to dobry lek, ale jeżeli wcześniej wykonywane są badania, jest dobrze dobrany a stan zdrowia kontrolowany. Mój organizm tolerował ją świetnie, żadnych skutków ubocznych ale inny może juz mieć poważne problemy. Jeśli lekarz nie wykonuje Ci badań, warto pomyśleć nad jego zmianą.
ona1960 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-02, 18:10   #2620
forumowiczka95
Raczkowanie
 
Avatar forumowiczka95
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 69
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

virtual_luv a po ile miesiącach zszedł Ci trądzik? bo ja biore diane od 3 miesięcy i nic.
forumowiczka95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-03, 09:18   #2621
merlin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 15
Diane 35 a zamienniki. Afera

Witajcie

Każda z was pewnie słyszała w wiadomościach telewizyjnych bądź internetowych, że leki Diane 35 zostały wycofane we Francji.
Powiem szczerzę, że troszkę spanikowałam ponieważ ja biorę zamiennik Diane 35- Cyprest ewentualnie Syndii. Wiem, że już samo słowo "zamiennik" powinno mnie troszkę uspkoić, ale niestety tak nie jest. Zastanawiam się, czy przy najbliższej wizycie nie poprosić mojego lekarza o zmiane leków tak dla świętego spokoju, Zresztą Diane 35 ma dużą dawkę hormonów tak jak Cyprest lub Syndii, więc nie można brać dłużej niż 6 miesięcy. Co wy o tym myślicie i jak zareagowałyście na te wiadomości
merlin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-03, 09:52   #2622
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Diane 35 a zamienniki. Afera

Cytat:
Napisane przez merlin Pokaż wiadomość
Witajcie

Każda z was pewnie słyszała w wiadomościach telewizyjnych bądź internetowych, że leki Diane 35 zostały wycofane we Francji.
Powiem szczerzę, że troszkę spanikowałam ponieważ ja biorę zamiennik Diane 35- Cyprest ewentualnie Syndii. Wiem, że już samo słowo "zamiennik" powinno mnie troszkę uspkoić, ale niestety tak nie jest. Zastanawiam się, czy przy najbliższej wizycie nie poprosić mojego lekarza o zmiane leków tak dla świętego spokoju, Zresztą Diane 35 ma dużą dawkę hormonów tak jak Cyprest lub Syndii, więc nie można brać dłużej niż 6 miesięcy. Co wy o tym myślicie i jak zareagowałyście na te wiadomości
Jest już wątek na ten temat: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=672877

Cytat:
Powiem szczerzę, że troszkę spanikowałam ponieważ ja biorę zamiennik Diane 35- Cyprest ewentualnie Syndii. Wiem, że już samo słowo "zamiennik" powinno mnie troszkę uspkoić, ale niestety tak nie jest.
Dlaczego miałoby Cię to uspokoić? Diane-35, Cyprest i Syndi-35 to ten sam środek, więc korzyści i zagrożenia płynące z jego stosowania są takie same.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-03, 10:48   #2623
anulka1321
Raczkowanie
 
Avatar anulka1321
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 282
Dot.: Diane 35 a zamienniki. Afera

sa to tabletki starszej generacji niestety
__________________
studentka technologii żywności
anulka1321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-03, 11:27   #2624
keira2008
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 800
Dot.: Diane 35 a zamienniki. Afera

Sylvie to chyba też taki zamiennik Diane prawda? czy się mylę?
__________________

keira2008 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-03, 12:35   #2625
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Diane 35 a zamienniki. Afera

Cytat:
Napisane przez keira2008 Pokaż wiadomość
Sylvie to chyba też taki zamiennik Diane prawda? czy się mylę?
Wystarczy porównać skład jednych i drugich (dostępne są w internecie).

Diane-35 – Ethinyestradiolum 0,035 mg + Cyproteroni acetas 2,0 mg
Sylvie 30 – Ethinylestradiolum 0,03 mg + Gestodenum 0,075 mg

Sylvie (20 i 30) nie jest odpowiednikiem Diane-35.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-04, 08:11   #2626
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez virtual_luv Pokaż wiadomość
Ginekolog kazał mi odstawić tabletki na 3 miesiące i po tym czasie przebadać prolaktynę,testosteron,pr ogesteron i estradiol.
Wszystko w normie,jedynie estradiol w dolnych granicach normy(ale ciągle w granicach)
A miałaś robione LH i FSH i sprawdzany ich stosunek do siebie? I usg jajników?

Pytam głównie z dociekliwości bo jak sensowny lekarz to pewnie tak.

U mnie dopiero to ( po ponad 10 latach problemów) pozwoliło stwierdzić co mi dolega i niestety jest to PCOS.

Oczywiście oby u Ciebie tak nie było to tego się za bardzo pozbyć nie da ( inaczej właśnie niż "zaleczeć" hormonami typu diane) ale ogólnie PCOS jest dość popularną dolegliwością i jednym z jego objawów jest trądzik

---------- Dopisano o 09:11 ---------- Poprzedni post napisano o 09:08 ----------

Cytat:
Napisane przez cysiaa1991 Pokaż wiadomość
Mam do Was pytania na czym polega te łączenie opakowań tabletek bez robienia przerwy? nie raz się z tym na forum spotkałam ,ale za bardzo nie wiem co to ma na celu to samo poradził mi ten lekarz że jeśli wystąpi krwawienie wcześniej to mam połączyć opakowania(post wyżej ) ja myślałam że nawet jeśli ta tabletka się nie wchłonęła to będę dalej brać tabletki skończę opakowanie zrobię przerwę i od 1 tabletki następnego opakowania jestem normalnie zabezpieczona
Polaga to na tym by nie miec okresu Albo go przestawic na inna date

Ogolnie jest tez teoria, ze przerwy nie trzeba robic za kazdym razem i ze to nie szkodzi specjalnie. Ta ma oczywiscie swoich przeciwnikow

Jesli lekarz sugerowal tak to ja bym tak zrobila. Nic sobie tym nie zaszkodzisz, jak raz przerwy nie bedzie, a bedziesz miala pewnosc co do dzialania anty.
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-04, 10:42   #2627
virtual_luv
Raczkowanie
 
Avatar virtual_luv
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 420
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
A miałaś robione LH i FSH i sprawdzany ich stosunek do siebie? I usg jajników?

Pytam głównie z dociekliwości bo jak sensowny lekarz to pewnie tak.

U mnie dopiero to ( po ponad 10 latach problemów) pozwoliło stwierdzić co mi dolega i niestety jest to PCOS.

Oczywiście oby u Ciebie tak nie było to tego się za bardzo pozbyć nie da ( inaczej właśnie niż "zaleczeć" hormonami typu diane) ale ogólnie PCOS jest dość popularną dolegliwością i jednym z jego objawów jest trądzik

---------- Dopisano o 09:11 ---------- Poprzedni post napisano o 09:08 ----------
.
Nie mialam sprawdzanego stosunki LH do FSH a jajniki miałam badane poprzez usg zwykle i ginekologiczne.Są bez zmian torbielowych.
Sama nie wiem już co robić,teoretycznie gospodarkę hormonalną mam w porządku a jednak bez Diane czy jej zamienników mój organizm szalejePostanowiłam zrobić sobie trzymiesięczna przerwę i ponowić badania hormonów może tym razem coś się wyklaruje.

forumowiczka95 mi za pierwszym razem trądzik ustąpił po kilku miesiącach ale jak znikł to przez cały czas brania Diane nie powrócił.Za drugim razem po cyprodiolu problem ustąpił po niecałych dwóch miesiącach.

Edytowane przez virtual_luv
Czas edycji: 2013-02-04 o 10:46
virtual_luv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-04, 10:58   #2628
Smytka
Przyczajenie
 
Avatar Smytka
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 4
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Po 1,5 m-ca stosowania Diane, musiałam odstawic ze względu na serce, tzn.budziłam się w nocy ze strasznym kołataniem, tak jakbym przebiegła kilka km. Po przerwanej kuracji już nie mam takich dolegliwości.A cera? Za krótko brałam, żeby cokolwiek zauważyc, ale lekarz obiecywał cuda-wianki.
Smytka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-04, 12:51   #2629
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez virtual_luv Pokaż wiadomość
a jajniki miałam badane poprzez usg zwykle i ginekologiczne.Są bez zmian torbielowych.
No to przynajmniej o tyle dobrze
Cytat:
Napisane przez virtual_luv Pokaż wiadomość
Sama nie wiem już co robić,teoretycznie gospodarkę hormonalną mam w porządku a jednak bez Diane czy jej zamienników mój organizm szalejeP
Podobno jest też taka opcja, ze masz skore wrazliwa na testosteron i nawet jak masz go w normie to ma sie wtedy tradzik. Przynajmniej kilku lekarzy mi cos w tym stylu mowilo tylko madrzejszymi slowami, ktorych nie umiem przytoczyc
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-04, 18:57   #2630
forumowiczka95
Raczkowanie
 
Avatar forumowiczka95
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 69
Dot.: Diane 35 a zamienniki. Afera

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Wystarczy porównać skład jednych i drugich (dostępne są w internecie).

Diane-35 – Ethinyestradiolum 0,035 mg + Cyproteroni acetas 2,0 mg
Sylvie 30 – Ethinylestradiolum 0,03 mg + Gestodenum 0,075 mg

Sylvie (20 i 30) nie jest odpowiednikiem Diane-35.
a wie ktoś czym się różni Cyproteroni acetas od Gestodenum ?
forumowiczka95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-05, 14:22   #2631
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Diane 35 a zamienniki. Afera

Cytat:
Napisane przez forumowiczka95 Pokaż wiadomość
a wie ktoś czym się różni Cyproteroni acetas od Gestodenum ?
Dwie różne substancje. Ooctan cyproteronu ma silne działanie antyandrogenne.

Gestoden o ile wiem ma raczej słabe działąnie antyandrogenne i ogólnie syndi to są normalne tabletki anty, a nie lek anty androgenny. Sylvie to to samo co tabletki typu Logest czy Harmonet. Odpowiednikiem Diane-35 jest Syndi, a nie Sylvie.

Odpowiedniki diane można znaleźć tutaj: http://bazalekow.mp.pl/leki/doctor_subst.html?id=285
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-05, 20:37   #2632
anulka1321
Raczkowanie
 
Avatar anulka1321
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 282
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

madinette ma podobny sklad do diane
__________________
studentka technologii żywności
anulka1321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-06, 09:31   #2633
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez anulka1321 Pokaż wiadomość
madinette ma podobny sklad do diane
W pewien sposób to wszystkie tabletki z etynyloestradiolem są podobne...bo jeden składnik mają ten sam

Ogólnie jednak madinette drugi składnik ma inny i nie jest stricte lekiem o działaniu antyandrogennym jak Diane, choć działanie antyandrogenne też ma, więc fakt, że w pewien sposób jest podobna.

Tylko zakładam, że nie ma tu za bardzo co gdybać bo przecież ewentualny zamiennik dla Diane i tak wybierze lekarz, a nie my same, skoro wszystkie są na receptę.
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-06, 17:31   #2634
bells999
Zadomowienie
 
Avatar bells999
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 1 203
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Dziewczyny, doradźcie! Jakiś czas temu byłam u innego ginekologa i przez to, że Marvelon powodował u mnie nadmierne owłosienie i wcale nie poprawił kondycji mojej skóry (trądzik, świecenie), do tego pojawiło się nadmierne pocenie, dostałam właśnie Diane-35. Miałam brać je przez pół roku. Mam od wielu lat bardzo mocne migreny, podczas brania Marvelonu się nie nasilały, pojawiały się tylko przy zmianach pogody/stresie. Tymczasem biorąc Diane drugi miesiąc okropnie się męczę. Codzienne bóle głowy, nie do zniesienia. Dzisiaj wróciłam do swojego starego ginekologa, bo nie miałam możliwości iść do tamtego. Dowiedziałam się, że Diane to 'trutka na szczury' (o aferze we Francji czytałam, ale podchodzę do niej dość z rezerwą), dostałam inny lek, ale w sumie nie powiedziała mi, czy mam Diane odstawić w tej chwili, czy skończyć opakowanie. Do końca zostało mi jeszcze 5 tabletek. Odstawić tą 'trutkę na szczury', czy brać do końca i jeszcze przez 5 dni obżerać się przeciwbólowymi? Jeśli przerwę teraz, to będę zabezpieczona? Szukam wątków na temat przerwania kuracji jednymi tabletkami i rozpoczęcia drugimi w pierwszym dniu krwawienia i nie mogę znaleźć, albo jestem sierotą i nie jestem w stanie do tego dotrzeć.

Ogólnie mam dziwną refleksję, że lekarze bardzo lekceważą pacjentów, bo gdy powiedziałam jej jakiś czas temu po raz pierwszy, że nie do końca jestem zadowolona z działania Marvelonu, to stwierdziła, że to, co mi się dzieje nie powinno mieć miejsca. Tak, wymyśliłam sobie, że przy depilacji owłosienie wcale się nie zmniejsza (a tak było zanim zaczęłam brać jakiekolwiek leki antykoncepcyjne - prawie całkiem zniknęło mi owłosienie łydek, zostało malutko bardzo jasnych i cienkich włosków). Po raz kolejny czuję się potraktowana jak problem, a nie pacjent - raz dwa, recepta i wyjdź, byle szybciej. Czas na zmianę ginekologa, nie ma co się kierować sentymentami..

No dobrze, po chwili paniki i szału internetowego znalazłam odpowiedź na swoje pytanie. Odstawiam te tabletki, przynajmniej szybciej się dowiem, czy wszystko będzie ok, jeśli zacznę brać Vibin. I oby, bo zwariuję, to już trzecie tabletki, a pierwsze brałam dobrze ponad rok. Obym w końcu znalazła te idealne..
__________________
Book Loaf
czytam, piszę, bloguję
jestem kotem z nosem w książce




www.DKMS.pl
wspólnie przeciw białaczce

Edytowane przez bells999
Czas edycji: 2013-02-06 o 20:39
bells999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-07, 08:27   #2635
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez bells999 Pokaż wiadomość
Dowiedziałam się, że Diane to 'trutka na szczury' (o aferze we Francji czytałam, ale podchodzę do niej dość z rezerwą), dostałam inny lek, ale w sumie nie powiedziała mi, czy mam Diane odstawić w tej chwili, czy skończyć opakowanie
Z nazwaniem tak leku, ktory jednak dopuszczony jest do leczenia tradziku to troche przesadzila ta lekarka.

Co do brania do konca opakowania - wszystko zalezy od tego jak sie czujesz. Zazwyczaj pogorszenie bolow glowy jest wskazaniem do przerwania stosowania. Ja bym sie tak nie meczyla.

Mnie wydaje sie, ze lepiej wtedy zabezpieczac na wszelki wypadek, choc nie wiem czy jest ryzyko. Ja jednak zazwyczaj wole byc podwojnie ubezpieczona niz troche za malo

Swoja droga mnie sie po diane tez nasilily bole glowy. Ogolnie w ogole w ulotce wielu tabletek anty jest, ze migreny sa przeciwskazaniem do stosowania. Powodzenia w szukaniu

Co do nadmiarnego owlosienia - to troche chyba przesadzilas z tym okresleniem jesli jedyny "nadmiar" to bylo to, ze po depilacji nie zmniejszalo sie owlosienie. Ogolnie jesli nie bylo mocniejsze samo z siebie to ciezko mowic o nadmiarze
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-07, 10:37   #2636
bells999
Zadomowienie
 
Avatar bells999
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 1 203
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Zanim zaczęłam używać Marvelon, po regularnych depilacjach miałam bardzo mało włosków w tych miejscach i byłam na dobrej drodze do całkowitego pozbycia się ich. A tu nagle po paru miesiącach stosowania Marvelonu i ciągłej, regularnej depilacji, zaczęły się dziać cuda. Nie wyrosła mi broda ani nic dziwnego, ale nogi miałam tak owłosione, jak zanim w ogóle przerzuciłam się z golenia na depilację. Naprawdę można wpaść z w rozpacz, kiedy roczna praca nad skórą przestaje przynosić rezultaty..
Poza tym - zaczęłam się okropnie pocić. Antyperspiranty, które używałam kiedyś całkiem nie działały, a w momencie, gdy zaczęłam brać Diane, wszystko wróciło do normy. Ładny zapach utrzymuje się nawet wieczorem, nawet jeśli jestem bardzo aktywna.

Odstawiłam, a tu niespodzianka - budzę się z migreną Ale dziś całkiem popsuła się pogoda, może to jest powód. Ale poczekamy, zobaczymy.
__________________
Book Loaf
czytam, piszę, bloguję
jestem kotem z nosem w książce




www.DKMS.pl
wspólnie przeciw białaczce
bells999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-07, 12:37   #2637
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez bells999 Pokaż wiadomość
Zanim zaczęłam używać Marvelon, po regularnych depilacjach miałam bardzo mało włosków w tych miejscach i byłam na dobrej drodze do całkowitego pozbycia się ich.
Naprawdę nie chodzi mi o to byś mi tłumaczyła dlaczego postanowiłaś zmienić tabletki. Masz do tego pełne prawo.

Ogólnie sporo tabletek ma lekki efekt androgenny ( choć te nowsze znacznie mniejszy niż starsze) , a diane akurat wręcz przeciwny bo służy do leczenia trądziku i hirsutyzmu. No ale diane to nie są w ogóle tabletki, które powinny być stosowane jako antykoncepcyjne, a jako lek właśnie.

Chodziło mi tylko o to, że określnie "nadmierne owłosienie" oznacza jednak coś więcej

No i szczerze mówiąc, nie słyszałam, żeby ktoś się całkowicie pozbył włosków dzieki depilacji Choć fakt, że golenie nieco je wzmacnia, a depilacja osłabia.

Cytat:
Napisane przez bells999 Pokaż wiadomość
Odstawiłam, a tu niespodzianka - budzę się z migreną Ale dziś całkiem popsuła się pogoda, może to jest powód. Ale poczekamy, zobaczymy.
Dokładnie, by przestać odczuwać efekty diane to nie wystarczy dzień czy dwa. Inna sprawa, że ciśnienie dzisiaj niskie i ogólnie kiepska pogoda.
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-08, 04:23   #2638
strufka
Raczkowanie
 
Avatar strufka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 174
Dot.: tabletki Cyprest

Cytat:
Napisane przez Gosia0123 Pokaż wiadomość
Hej. Dzisiaj mój ginekolog przepisał mi tabletki Cyprest głównie w celu antykoncepcyjnym. Wcześniej brałam przez 2 lata Yaz, ale nie dość że kosztował mnie prawie 50zł za opakowanie, to okropnie się po nim czułam, a libido spadło do zera. Liczę na to, że z tymi tabletkami będzie inaczej. Mogłybyście opowiedzieć coś o tych tabletkach? Jak się po nich czułyście, jakie były skutki uboczne?
Cyprestu nie należy zażywać jedynie jako antykoncepcji :/
Ale o tym pisze w ulotce...
strufka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-11, 19:18   #2639
forumowiczka95
Raczkowanie
 
Avatar forumowiczka95
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 69
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

biorę już diane 35 od ponad 3 miesięcy, a z trądzikiem NIC się nie dzieje, czy jeszcze jest szansa, że ten lek na mnie zadziała? czy już raczej jest niemożliwa poprawa?
forumowiczka95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-12, 01:19   #2640
Roo__
Raczkowanie
 
Avatar Roo__
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 82
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Melduje się

7 miesiąc skończony. Efekty nie są powalające, ale coś ruszyło. Od 2 miesięcy wspomagam się wierzbonicą, aby zablokować dht - konsultowane z moim endo-ginem .
I stała się rzecz dziwna. Trądzik wyraźnie mniejszy, łojotok wyraźnie mniejszy - efekt po miesiącu picia wierzbownicy.
Wcześniej miałam tak, że poprawę w stanie cery zauważałam tylko w trakcie 7 dniowej przerwy, teraz jest odwrotnie
Typowy wysyp 'przed okresowy', zaraz po 1 tabletce wszystko się uspokaja i w ciągu pozostałego cyklu, coś tam kiełkuje (czasami z mojej winy ), ale nie są to już olbrzymie nacieki ropne

Cały czas delikatnie spadam z wagi - tutaj zasługę przypisuje tabletkom już po pierwszym miesiącu byłam lżejsza, a teraz prawie wróciłam do swojej wagi.
W tym tygodniu mam wizytę, ciekawe co mi lekarz powie.
Ale jest i minus, libido spadło, odkąd popijam zielsko, a wcześniej powiedziałabym było aktywnie


Swoją drogą, wcześniej próbowałam z antybiotykiem od dermatologa ostatni raz, z nadzieją że coś pomoże i owszem przy większej dawce było w miarę ok, a jak tylko została zmniejszona - bez efektu. Równie dobrze mogłam cukierki łykać. Dlatego cieszę się z tego co mam teraz.

Edytowane przez Roo__
Czas edycji: 2013-02-12 o 01:56
Roo__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-10 15:04:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:49.