Buty na platformie i 14cm szpilce - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-12-12, 10:08   #1
lookka
Raczkowanie
 
Avatar lookka
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 346

Buty na platformie i 14cm szpilce


Cześć dziewczyny
Czy któraś z Was ma buty na platformie i z obcasem 14cm?
Ostatio pierwszy raz kupiłam sobie takie buty odrazu zaszalałam i kupiłam dwie pary bo tak mi sie spodobały. Nigdy wczesniej nie miałam tak wysokich i na dodatek z platformą. Czy jest jakaś rada żeby sie nauczyć w nich chodzić? Zaczełam chodzic w domu i było oki nic nie bolało ale jak wyszłam na miasto na te krzywe chodniki i popekany asfalt to myślałam że się zabije;/ Czesto chodziłam na 10cm szpilkach i na koturnach ale nigdy na platformie i na 14cm szpilce. Jak mam nauczyc się w nich chodzic? pomóżcie
lookka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-13, 22:06   #2
Gosia_94
Przyczajenie
 
Avatar Gosia_94
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 19
Dot.: Buty na platformie i 14cm szpilce

W takich bucikach raczej nie chodzi się po naszych cudownych, popękanych chodnikach. Ich przeznaczenie jest bardziej na imprezy, samochod-> impreza-> samochod ale jeśli chcesz w nich chodzic na codzien, to rzeczywiscie, praktyka czyni mistrza...
Gosia_94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-13, 23:02   #3
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Buty na platformie i 14cm szpilce

Cytat:
Napisane przez Gosia_94 Pokaż wiadomość
W takich bucikach raczej nie chodzi się po naszych cudownych, popękanych chodnikach. Ich przeznaczenie jest bardziej na imprezy, samochod-> impreza-> samochod ale jeśli chcesz w nich chodzic na codzien, to rzeczywiscie, praktyka czyni mistrza...
No nie jestem taka pewna, musiałaby się nauczyć fruwać w momencie stracenia równowagi. Niestety wszystkie buty na wysokiej platformie mają to do siebie że traci się trochę kontakt z podłożem i do tego noga jest o wiele bardziej chybotliwa. I na połączenie tego i naszych cudownych chodników lub, pożal się Boże, kostki brukowej (takiej jak jest np. na starym mieście) nic nie poradzisz.
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 20:01   #4
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Buty na platformie i 14cm szpilce

Cóż, miałam dwie pary (14 cm obcas, 4 cm koturna) i po kilku wyjściach zwątpiłam, oddałam do szewca żeby je skrócił. Teraz mają zwyczajny obcas 10 cm. Ale jak patrzę na lookbooka gdzie wszyscy pomykają w Litach zaczynam wierzyć, że nauczenie się chodzenia w czymś takim jest możliwe
__________________

Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-21, 10:03   #5
lookka
Raczkowanie
 
Avatar lookka
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 346
Dot.: Buty na platformie i 14cm szpilce

Cytat:
Napisane przez Redhaired Witch Pokaż wiadomość
Cóż, miałam dwie pary (14 cm obcas, 4 cm koturna) i po kilku wyjściach zwątpiłam, oddałam do szewca żeby je skrócił. Teraz mają zwyczajny obcas 10 cm. Ale jak patrzę na lookbooka gdzie wszyscy pomykają w Litach zaczynam wierzyć, że nauczenie się chodzenia w czymś takim jest możliwe
No niby mozna sie nauczyć ale ja już tez zaczełam wątpić.
Czy zlikwidowanie platformy i skrócenie obcasa nie wyszło cię drożej niz sam zakup butów?
lookka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-21, 12:53   #6
Rolviś
Raczkowanie
 
Avatar Rolviś
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 136
GG do Rolviś
Dot.: Buty na platformie i 14cm szpilce

lity są bardzo stabilne ze względu na to, że mają gruby słupek.
jedyny dyskomfort powstaje wtedy, kiedy stopa nie jest przyzwyczajona do chodzenia w obcasach
__________________
sometimes, the last thing you want comes in first,
sometimes, the first thing you want never comes,
and I know, the waiting is all you can do,
sometimes...

Rolviś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-21, 13:41   #7
lookka
Raczkowanie
 
Avatar lookka
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 346
Dot.: Buty na platformie i 14cm szpilce

Cytat:
Napisane przez Rolviś Pokaż wiadomość
lity są bardzo stabilne ze względu na to, że mają gruby słupek.
jedyny dyskomfort powstaje wtedy, kiedy stopa nie jest przyzwyczajona do chodzenia w obcasach
Moje stopy są przyzwyczajone do obcasów , ale nie platformy
Trace przyczepność z podłożem....:mu r:
lookka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-22, 12:58   #8
dotu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 26
Dot.: Buty na platformie i 14cm szpilce

W lutym mam studniówkę i obiecałam sobie, że nauczę się łazić w takich buciorach. Niby mam 176 cm., ale chłopak z którym najprawdopodobniej się wybieram ma 198cm. Najbardziej się obawiam tego, że na polonezie pierdzielnę Tak się zastanawiam gdzie się przejść za platformami. Podobają mi się pewne z DeeZee, ale nie chcę kupić kota w worku. Muszę przymierzyć i przejść się. Raczej u mnie odpada szpilka. Wolę na słupku, ale dla mnie to i tak jedna cholera, że tak się wyrażę. Mam 12 cm. botki z RI i muszę powiedzieć, że są nawet niezłe w kwestii chodzenia. Ale też na co dzień ich nie zakładam, bo nie dałabym rady. Kupiłam sobie natomiast koturny w New Look'u i są kurewsko niewygodne, czyli po prostu do dupy wyprofilowane. Jak myślicie, gdzie udać się po dobrze wyprofilowane? Może Aldo, Kazar, Nine West? Sama już nie wiem. Może mi pomożecie, bo ja nie jestem obcykana w tym temacie.
dotu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-22, 13:24   #9
lookka
Raczkowanie
 
Avatar lookka
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 346
Dot.: Buty na platformie i 14cm szpilce

Ja przed zakupem przymierzam wszystkie mozliwe buty i we wszytskich sklepach Niestety nie pomogę wybrać Ci firmy bo sama nie wiem
Chcesz w butach na platformie iść na studniówkę?
Nie no jak ty się nauczysz w takich butach chodzić to ja też zaczne się uczyć po ostatnim wyjśćiu na miasto straciłam wiare w siebie ;(
lookka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-22, 16:50   #10
lookka
Raczkowanie
 
Avatar lookka
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 346
Dot.: Buty na platformie i 14cm szpilce

Cytat:
Napisane przez Lemurka91 Pokaż wiadomość
dlaczego nie ma mojego "wypracowania" o 14-16 cm szpileczkach? buu ((

---------- Dopisano o 17:38 ---------- Poprzedni post napisano o 17:37 ----------

Generalnie mam cała kolekcję takich szpileczek i polecam Kazar, Aldo oraz Venezie. W moim profilu umieszcze zdjęcia
Na platformie?
lookka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-23, 09:51   #11
lookka
Raczkowanie
 
Avatar lookka
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 346
Dot.: Buty na platformie i 14cm szpilce

Cytat:
Napisane przez Lemurka91 Pokaż wiadomość
Buty na szpileczce 14 cm są fantastyczne (głównie Kazar i Aldo) Może nie na całodniowe wyjścia do pracy.. ale na jakieś party mam całą kolekcję i zawsze zwracam w nich uwagę )
Polecam )

---------- Dopisano o 01:25 ---------- Poprzedni post napisano o 01:22 ----------

lookka...
tak wszystkie są na platformie, w zależności od fasonu ok 2-4 cm.. moje ulubione to takie botki jesienne do kostki.. ahhh.. cudeńka.. platforma jakieś 3 cm szpila ok 14 cm
Jeny jak ty to robisz? Na samej szpilce chodze bez problemu ale platforma.... Nie czuje podłoze i na każdej nierówności się kołysze;/
lookka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-23, 10:44   #12
thuskawka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 126
Dot.: Buty na platformie i 14cm szpilce

Kwesta wprawy - chodzić, chodzić i jeszcze raz chodzić.

Tym bardziej, że z praktyki uważam, że z platformą jest zdecydowanie wygodniej.

Obecnie na co dzień chodzę w 12 cm kozakach z grubą podeszwą i platformą i w ogóle nie odczuwam dyskomfortu.

Natomiast na studniówkę kupiłam 14 cm klasyczne czółenka Asos + 3,5 cm platformy i są naprawdę mega wygodne i stabilne.
Myślę, że to też kwesta dobrego wyprofilowania buta.
Ewentualnie dla wygody można dokupić sobie poduszki żelowe pod podbicie stopy.
thuskawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-23, 13:53   #13
lookka
Raczkowanie
 
Avatar lookka
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 346
Dot.: Buty na platformie i 14cm szpilce

Nic innego mi nie pozostaje jak chodzić chodzić i jeszcze raz chodzić w nich Mam nadzieję ze sie nie wywruce
lookka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-24, 11:50   #14
elektra521
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1
Dot.: Buty na platformie i 14cm szpilce

Drogie dziewczyny
Wszystko sie da jak sie bardzo chce i jest sie wytrwalym Ja niedawno kupilam sobie buty z DeeZee 16cm obcas 6cm platforma i są bardzo wygodne, śmigam sobie w nich na spacerki po 2 km i daje rade oczywiscie kwestia przyzwyczajenia i zlapania rownowagi, najwiekszym utrudnieniem są cudowne polskie chodniki po ktorych trzeba sie nauczyc lewitowac:P Mala rada ode mnie na pierwszy spacer zabierz kogos (chlopaka, siostre, przyjaciolke) kogos kto na poczatku podtrzyma cie troche zanim sama zalapiesz o co chodzi, i zlapie kiedy stracisz równowage, bedzieszcz czula sie pewniej wiedzac ze jest obok ktos taki. Po kilku takich spacerkach bedziesz juz sama potrafila oczywiscie staraj sie chodzic po kazdej powierzchni, dziurawe chodniki, polne drogi itp, jesli sie tego nauczysz to juz nic nie bedzie ci straszne a na imprezie bedziesz szalec w tych butach do woli
Pozdrawiam

PS: jeszcze jedno nie przejmuj sie ze na poczatku jak wyjdziesz na ulice to ludzie beda sie dziwnie patrzyc i smiac z ciebie:P pozniej beda ci zazdroscic jak juz nabierzesz wprawy wiec warto
elektra521 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-24 12:50:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:30.