miesiąc na dobrej diecie i... czy to dobrze? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-02, 09:46   #1
mclena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Zielona Wyspa
Wiadomości: 128

miesiąc na dobrej diecie i... czy to dobrze?


Witam, jestem na dobrej i rozsądnej diecie, jem 5 posiłków dziennie, moje jadłospisy sa dobre, pamietam o wszystkim, kolacje białkowe, śniadanko - owsianka, nie objadam się, nie jem słodyczy (dzinnie mała łyżka miodu, co by zabić głód słodyczowy) i... przez cały miesiąc schudzłam zaledwie 2 kg. Od 2 tygodni nic nie rusza... przyznam szczerze że akurat w tych 2 tygodniach piłam za mało wody, ćwiczę 30 min dziennie - ćwiczenia na całe ciało, różne... i do tego 30 min hula hop i co? widze ubytek w cm, ale na wadze tego nie widać, dlaczego? gdyby nie te cm to bym sie chyba juz poddała, bo ilez mozna? a może przesadzam? a może jednak coś nie tak jem? chociaz nie sądzę... dlaczego tak sie może dziać?
__________________


Razem od... 02.02.2009





No i chudniemy 04.09.2010
71,5 - 71 - 70 - 69 - 68,6 - 67 - 65 - 64 - 63 - 62

Zgubione: 2,9kg.
Zostało: 6,6kg.
mclena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-02, 09:57   #2
Agusiek89
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 456
Dot.: miesiąc na dobrej diecie i... czy to dobrze?

Cytat:
Napisane przez mclena Pokaż wiadomość
Witam, jestem na dobrej i rozsądnej diecie, jem 5 posiłków dziennie, moje jadłospisy sa dobre, pamietam o wszystkim, kolacje białkowe, śniadanko - owsianka, nie objadam się, nie jem słodyczy (dzinnie mała łyżka miodu, co by zabić głód słodyczowy) i... przez cały miesiąc schudzłam zaledwie 2 kg. Od 2 tygodni nic nie rusza... przyznam szczerze że akurat w tych 2 tygodniach piłam za mało wody, ćwiczę 30 min dziennie - ćwiczenia na całe ciało, różne... i do tego 30 min hula hop i co? widze ubytek w cm, ale na wadze tego nie widać, dlaczego? gdyby nie te cm to bym sie chyba juz poddała, bo ilez mozna? a może przesadzam? a może jednak coś nie tak jem? chociaz nie sądzę... dlaczego tak sie może dziać?
To że schudłaś 2 kg w miesiąc to bardzo dobrze Tak sie powinno chudnąć. Wszystko jest na dobrej drodze. Najpierw pozbyłaś sie toksyn i wody z organizmu, stąd ten spadek wagi a teraz organizm zaczyna spalać tłuszcz by uzupełnić deficyt energii, bo będąc na diecie dostarczasz jej mniej.
Głowa do góry

Ps. Nie zapominaj o 2-3 porcjach warzyw dziennie, 2 porcjach owoców, wodzie mineralnej (właśnie!), białku pełnowartościowym (jajka, ser biały, przetwory mleczne - bez jogurtów owocowych) w każdym posiłku.
__________________
Alicja już na świecie
Agusiek89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-03, 15:30   #3
Silenzio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 294
Dot.: miesiąc na dobrej diecie i... czy to dobrze?

Cytat:
Napisane przez mclena Pokaż wiadomość
Witam, jestem na dobrej i rozsądnej diecie, jem 5 posiłków dziennie, moje jadłospisy sa dobre, pamietam o wszystkim, kolacje białkowe, śniadanko - owsianka, nie objadam się, nie jem słodyczy (dzinnie mała łyżka miodu, co by zabić głód słodyczowy) i... przez cały miesiąc schudzłam zaledwie 2 kg. Od 2 tygodni nic nie rusza... przyznam szczerze że akurat w tych 2 tygodniach piłam za mało wody, ćwiczę 30 min dziennie - ćwiczenia na całe ciało, różne... i do tego 30 min hula hop i co? widze ubytek w cm, ale na wadze tego nie widać, dlaczego? gdyby nie te cm to bym sie chyba juz poddała, bo ilez mozna? a może przesadzam? a może jednak coś nie tak jem? chociaz nie sądzę... dlaczego tak sie może dziać?
Lepiej chudnąć powoli a już na stałe. Przynajmniej nie będzie efektu jojo I pamiętaj, że dzięki ćwiczeniom wzmacniają i rosną mięśnie, które są cięższe od tłuszczu, więc waga może nie tam drastycznie spadać a widzisz efekty w cm(ile razy ja to już pisałam... ).Trzymam kciuki za dalsze sukcesy!
Silenzio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-03, 21:20   #4
cerveza
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 584
Dot.: miesiąc na dobrej diecie i... czy to dobrze?

Cytat:
Napisane przez mclena Pokaż wiadomość
Witam, jestem na dobrej i rozsądnej diecie, jem 5 posiłków dziennie, moje jadłospisy sa dobre, pamietam o wszystkim, kolacje białkowe, śniadanko - owsianka, nie objadam się, nie jem słodyczy (dzinnie mała łyżka miodu, co by zabić głód słodyczowy) i... przez cały miesiąc schudzłam zaledwie 2 kg. Od 2 tygodni nic nie rusza... przyznam szczerze że akurat w tych 2 tygodniach piłam za mało wody, ćwiczę 30 min dziennie - ćwiczenia na całe ciało, różne... i do tego 30 min hula hop i co? widze ubytek w cm, ale na wadze tego nie widać, dlaczego? gdyby nie te cm to bym sie chyba juz poddała, bo ilez mozna? a może przesadzam? a może jednak coś nie tak jem? chociaz nie sądzę... dlaczego tak sie może dziać?
Rób aeroby (jogging na przykład) na przemian z siłowymi, efekt będzie lepszy.

Od jakiej dawki kalorii zaczęłaś? jeśli zbyt małej, to metabolizm mógł zwolnić i przestałaś tracić na wadze.
cerveza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-07, 12:08   #5
czera
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 88
Dot.: miesiąc na dobrej diecie i... czy to dobrze?

Według mnie trzeba zmienić nawyki żywieniowe inaczej znów po diecie wróci się do swojej dawnej wagi
__________________
www.newlook.info.pl
czera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-10, 23:56   #6
mclena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Zielona Wyspa
Wiadomości: 128
Dot.: miesiąc na dobrej diecie i... czy to dobrze?

Cytat:
Napisane przez cerveza Pokaż wiadomość
Rób aeroby (jogging na przykład) na przemian z siłowymi, efekt będzie lepszy.

Od jakiej dawki kalorii zaczęłaś? jeśli zbyt małej, to metabolizm mógł zwolnić i przestałaś tracić na wadze.
tak jak poradziłaś zaczęłam robić areoby. Zapisałam się na siłownię zaczynam:
15min rowerek
15min steper
15 min orbitrek
30 min bieżnia (szybki chód)
Cały czas pilnując aby tętno było ok 120-130
Czasem na orbitreku wskakuje mi na 140
chodzę już 3 tygodnie i wychodzi, że nie schudłam, a przytyłam. tzn. schudłam do 68, a teraz znowu jest 69
róznicy w cm nie widzę, tylko sylwetka wygląda ciut lepiej, ale czy to normalne, że nie chudne? co robie źle?

Przegladam mój jadłospis i nie mam sobie chyba nic do zarzucenia... generalnie wygląda to tak samo co dzień:
śniadanie: owsianka + owoc
II sniadanie - był makaron razowy z białym serem i cynamonem, ale zmienię chyba na kanapkę z szynką, jajkiem i warzywami + owoc
lunch: ryba z puszki i 2 kromki chleba
trening
obiad: i tu zależy... generalnie: ryż brązowy, makaron razowy, kasza z kurczakiem, łososiem, wieprzowiną z jakimś sosem.
jak mam siłę to ide na basen na 40 min
kolacja: zazwyczaj serek wiejski z pomidorem lub jajecznica

zauwazyłam, że często zdarza mi się jeść chleb np rano jedna kromkę przed owsianką (w trakcie przygotowania owsianki) albo do jajecznicy itd. bo po prostu mi smakuje, ale zmieniłam od dziś chleb, żeby go tyle nie jeść.

w ciągu dnia woda, herbata i kawa z mlekiem. Nie stosuje cukru.
może powinnam też wyłączyć sól z np. jajecznicy, albo przy węglowodanach do obiadu?

nie liczyłam nigdy kalorii. po prostu jadłam mniej, ale częściej i zdrowsze rzeczy, ale chyba to nie wystarczy... wychodzi mi mało warzyw w ciagu dnia bo wyczytałam, że w posiłkach okołotreningowych nie je sie warzyw. co robię źle?
__________________


Razem od... 02.02.2009





No i chudniemy 04.09.2010
71,5 - 71 - 70 - 69 - 68,6 - 67 - 65 - 64 - 63 - 62

Zgubione: 2,9kg.
Zostało: 6,6kg.

Edytowane przez mclena
Czas edycji: 2010-11-10 o 23:57
mclena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:54.