pierwsza tabletka w 6 dniu cyklu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-01, 17:33   #1
gosiaksz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 13

pierwsza tabletka w 6 dniu cyklu


Witam!
Dzisiaj bylam u gin i dostalam tabletki Qlaira. 6 dni temu dosalam okres ale juz sie skonczyl. Lekarz powiedzial zebym dzisiaj wykupila tabletki i od dzis brala. tak tez zrobilam. spytalam go od kiedy jestem zabezpieczona to powiedzial ze po 3-4 dniach...zdziwilo mnie to bardzo bo z informacji na ulotce wyczytalam ze powinnam wziasc pierwsza tabletke w 1 dniu krwawienia. Co o tym myslicie?
gosiaksz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-02, 22:46   #2
Nais
Wtajemniczenie
 
Avatar Nais
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 081
Dot.: pierwsza tabletka w 6 dniu cyklu

Cytat:
Napisane przez gosiaksz Pokaż wiadomość
Witam!
Dzisiaj bylam u gin i dostalam tabletki Qlaira. 6 dni temu dosalam okres ale juz sie skonczyl. Lekarz powiedzial zebym dzisiaj wykupila tabletki i od dzis brala. tak tez zrobilam. spytalam go od kiedy jestem zabezpieczona to powiedzial ze po 3-4 dniach...zdziwilo mnie to bardzo bo z informacji na ulotce wyczytalam ze powinnam wziasc pierwsza tabletke w 1 dniu krwawienia. Co o tym myslicie?
Odczekaj tydzień a najlepiej dwa dla pewności zanim porzucisz mechaniczne zabezpieczenie, jeśli chcesz zacząć brać dzisiaj. Jeśli ci nie zależy na czasie, to poczekaj do następnej miesiączki i wtedy weź pierwszego dnia krwawienia.
Nais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-02, 22:59   #3
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: pierwsza tabletka w 6 dniu cyklu

Cytat:
Napisane przez gosiaksz Pokaż wiadomość
Witam!
Dzisiaj bylam u gin i dostalam tabletki Qlaira. 6 dni temu dosalam okres ale juz sie skonczyl. Lekarz powiedzial zebym dzisiaj wykupila tabletki i od dzis brala. tak tez zrobilam. spytalam go od kiedy jestem zabezpieczona to powiedzial ze po 3-4 dniach...zdziwilo mnie to bardzo bo z informacji na ulotce wyczytalam ze powinnam wziasc pierwsza tabletke w 1 dniu krwawienia. Co o tym myslicie?
w tej samej ulotce powinnaś znaleźć informację, że jeżeli weźmiesz pierwszą tabletkę od 2 do 7 dnia cyklu to będziesz zabezpieczona po 7 dniach od pierwszej tabletki licząc.
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-03, 07:55   #4
gosiaksz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 13
Dot.: pierwsza tabletka w 6 dniu cyklu

Cytat:
Napisane przez monius9 Pokaż wiadomość
w tej samej ulotce powinnaś znaleźć informację, że jeżeli weźmiesz pierwszą tabletkę od 2 do 7 dnia cyklu to będziesz zabezpieczona po 7 dniach od pierwszej tabletki licząc.
no wlasnie na ulotce tego nie ma...kiedys stosowalam logest i na tamtej ulotce byla taka informacja...tu w qlaira nie ma....dzieki za odpowiedzi
gosiaksz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-03, 14:39   #5
linka656
Raczkowanie
 
Avatar linka656
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 181
Dot.: pierwsza tabletka w 6 dniu cyklu

Cytat:
Napisane przez monius9 Pokaż wiadomość
w tej samej ulotce powinnaś znaleźć informację, że jeżeli weźmiesz pierwszą tabletkę od 2 do 7 dnia cyklu to będziesz zabezpieczona po 7 dniach od pierwszej tabletki licząc.
Nie ma tego w ulotce od Qlairy .Poza tym owszem, jeśli przyjmie się pierwszą tabletkę od 2 do 5 dnia cyklu to zabezpieczenie uzyskuje się po tygodniu, jeśli pierwszą tabletkę weźmie się po 5 dniu cyklu czyli m. in. w 6 czy 7 - pełne zabezpieczenie uzyskuje się dopiero przy kolejnym opakowaniu tabletek.
linka656 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-04, 16:34   #6
basikagniezno
Zadomowienie
 
Avatar basikagniezno
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań, miasto pseudodoznań
Wiadomości: 1 437
Dot.: pierwsza tabletka w 6 dniu cyklu

ja też tak zaczęłam brać... nie pamiętam który to był dzień cyklu,ale napewno było już po mies.
basikagniezno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-05, 07:34   #7
gosiaksz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 13
Dot.: pierwsza tabletka w 6 dniu cyklu

Cytat:
Napisane przez basikagniezno Pokaż wiadomość
ja też tak zaczęłam brać... nie pamiętam który to był dzień cyklu,ale napewno było już po mies.
a zabezpieczalas sie dodatkowo?
gosiaksz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-05, 08:16   #8
linka656
Raczkowanie
 
Avatar linka656
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 181
Dot.: pierwsza tabletka w 6 dniu cyklu

Cytat:
Napisane przez gosiaksz Pokaż wiadomość
a zabezpieczalas sie dodatkowo?
Czy Ty w ogóle czytasz co się do ciebie pisze????
Jeśli pierwszą tabletkę weźmie się po 5 dniu cyklu czyli m. in. w 6 czy 7 - pełne zabezpieczenie uzyskuje się dopiero przy kolejnym opakowaniu tabletek.
Spytasz się i jak się dowiesz, że się ktoś nie zabezpieczał i mu się udało nie wpaść to Ty też tak zrobisz? To taki wysiłek i wyrzeczenie stosować prezerwatywy przez jeden miesiąc?? Chcesz mieć dzieci czy nie? ....
linka656 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-06, 11:42   #9
gosiaksz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 13
Dot.: pierwsza tabletka w 6 dniu cyklu

Cytat:
Napisane przez linka656 Pokaż wiadomość
Czy Ty w ogóle czytasz co się do ciebie pisze????
Jeśli pierwszą tabletkę weźmie się po 5 dniu cyklu czyli m. in. w 6 czy 7 - pełne zabezpieczenie uzyskuje się dopiero przy kolejnym opakowaniu tabletek.
Spytasz się i jak się dowiesz, że się ktoś nie zabezpieczał i mu się udało nie wpaść to Ty też tak zrobisz? To taki wysiłek i wyrzeczenie stosować prezerwatywy przez jeden miesiąc?? Chcesz mieć dzieci czy nie? ....
spokojnie,jasne ze czytam co sie do mnie pisze. ale skoro lekarz mi powiedzial ze po paru dniach jestem zabezpieczona a ktos mi tu tez pisze ze tez przyjal tabletke po miesiaczce to chce sie dowiedziec o jej doswiadczeniu... jasne ze skoro biore tabletki to nie chce miec dzieci dlatego osobiscie sie zabezpieczam dodatkowo. i powtarzam jeszcze raz,...spytalam z ciekawosci czy sie dodatkowo zabezpieczala "basikagniezno" .
gosiaksz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-06, 12:47   #10
linka656
Raczkowanie
 
Avatar linka656
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 181
Dot.: pierwsza tabletka w 6 dniu cyklu

Radzę nie sugerować się tym co powiedział lekarz, bo to nie on ewentualnie będzie w ciaży, a już się naczytałam takich cudów które ginekolodzy wymyślają, że paranoja....
linka656 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-06, 18:02   #11
gosiaksz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 13
Dot.: pierwsza tabletka w 6 dniu cyklu

Cytat:
Napisane przez linka656 Pokaż wiadomość
Radzę nie sugerować się tym co powiedział lekarz, bo to nie on ewentualnie będzie w ciaży, a już się naczytałam takich cudów które ginekolodzy wymyślają, że paranoja....
Tak wiem, masz racje...zgadzam sie i dzieki za konkretna odpowiedz dotyczaca zabezpieczenia bo wlasnie tego bede sie trzyamc,tzn ze od nowego opakowania zaczne byc spokojna.
gosiaksz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:24.