Pierwsze tabletki a skrócenie okresu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-17, 09:28   #1
Kera86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 8

Pierwsze tabletki a skrócenie okresu


Witam Was wszystkie, nie mogłam znaleźć za bardzo podobnego tematu więc zaczęłam nowy. A mianowicie 14.11 zaczęłam brać moje pierwsze opakowanie tabletek anty w pierwszym dniu miesiączki, fakt że było słabe krwawienie ale to u mnie norma w pierwszym dniu , natomiast dziś jest 4 dzień tabletek i mam dziś już bardzo słabe krwawienie już bardziej jak plamienie, wczoraj też nie było jakieś mocne krwawienie tak bardzo delikatnie(ale więcej niż plamienie). Dodam że jak nie brałam tabletek to okres trwał około 6 do 7 dni i takie plamienie miałam dopiero w dwóch ostatnich dniach miesiączki (czyli około 6 i 7 dzień). I stąd moje pytanie czy możliwe jest że przy pierwszych tabletkach okres podczas którego zaczyna się brać tabletki może się skrócić i czy to jest normalne??
Kera86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-17, 09:36   #2
kluska0
Zadomowienie
 
Avatar kluska0
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 109
Dot.: Pierwsze tabletki a skrócenie okresu

Tak, to jest możliwe i normalne. Organizm może różnie zareagować na rozpoczęcie stosowania sztucznych hormonów, niektóre kobiety mają plamienia i krwawienia przez całe pierwsze opakowanie, innym się "zatrzymuje" krwawienie wcześniej niż zwykle, tak to może być, nie przejmuj się.
__________________

kluska0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-17, 09:46   #3
Honey7
Zakorzenienie
 
Avatar Honey7
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 4 441
Dot.: Pierwsze tabletki a skrócenie okresu

Mi mój lekarz powiedział, że to nie jest już okres tylko lekkie krwawienie z "odstawienia" tabletek. Bez obaw jest to zupełnie normalne i mnie również cieszy wizja zamiast 7 dni męki tylko 4 ;D
__________________
BLOGUJĘ
Honey7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-17, 09:50   #4
kluska0
Zadomowienie
 
Avatar kluska0
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 109
Dot.: Pierwsze tabletki a skrócenie okresu

Cytat:
Napisane przez Honey7 Pokaż wiadomość
Mi mój lekarz powiedział, że to nie jest już okres tylko lekkie krwawienie z "odstawienia" tabletek. Bez obaw jest to zupełnie normalne i mnie również cieszy wizja zamiast 7 dni męki tylko 4 ;D
Autorce chyba nie chodzi o krwawienie w przerwie tylko o normalny okres podczas którego zaczęła po raz pierwszy zażywać tabletki.
__________________

kluska0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-17, 09:55   #5
Kera86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 8
Dot.: Pierwsze tabletki a skrócenie okresu

Dziękuję serdecznie za odpowiedź
Tak mi chodzi właśnie o normalny okres podczas którego zaczyna się dopiero stosować tabletki.
A co do krwawienia z odstawienia to moja gin mnie poinformowała jak to może wyglądać, trwać etc. Natomiast właśnie nic nie mówiła co może się dziać podczas pierwszych tabletek, dlatego właśnie się troszkę zdziwiłam że okres mi się o te kilka dni skrócił.
Kera86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-17, 15:15   #6
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Pierwsze tabletki a skrócenie okresu

Mi z kolei się wydłużył i długo plamiłam na brązowo... Też byłam zaniepokojona, ale poczytałam trochę i okazało się, że hormony już mają wpływ na jakość krwawienia.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 20:13   #7
Kera86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 8
Dot.: Pierwsze tabletki a skrócenie okresu

No troszkę mnie zdziwił ten krótki okres, ale skoro tak się zdarzyć może to płakać nie będę tylko teraz mam nadzieję że u mnie te wredne plamienie nie utrzyma się za długo
Ale jak to mówią pożyjemy zobaczymy
Kera86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:49.