Filtry UV a makijaż - Strona 53 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-09-08, 21:12   #1561
joasiak1
Zakorzenienie
 
Avatar joasiak1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 6 744
GG do joasiak1
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Kate30 Pokaż wiadomość
Dostałam dziś przesyłkę z poniedziałkowego zamówienia w togomago.pl.
A więc sprawdzone i pewne. Załączyli próbki perfum.
Daj znać, jak Matmate
A ja sprawiałam sobie DP w kompakcie w formie wkładu (Aurore) i piękny jest na jedwabnym Hauschce - wcale nie wyglądam na filtrowy makijaż, kiedy nałożę DP na Hauschkę wstemplowany w filtry
Na normalny krem jeszcze nie testowałam.
A odcień Aurore w puderniczce wydaje sie ciemny, ale faktycznie jest jasny i chyba nawet nieco jaśnieje w ciągu dnia na twarzy. Ja jestem żółta i na mnie ten odcień też wpada w żółty, ale do w miarę neutralnych cer, nie bardzo różowych, też byłby dobry.
joasiak1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-08, 21:44   #1562
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Filtry UV a makijaż

a ja dziś dorwałam się do testerów Matmate i odetchnęłam z ulgą - na dłoni cudownie jasny, zobaczymy jak dojdzie z allegro czy nie będzie ciemniał. Zaskoczył mnie za to ten podkład: http://tagomago.pl/product_info.php?products_id=4265
Na zdjęciu jest wręcz blado-zielonkawy, a w rzeczywistości okazał się lekko opalonym testowany na szyi i to w sztucznym świetle widać było tą różnicę, gdzie zawsze sztuczne światło przekłamuje na korzyść podkładu, a niekorzyść naszego samopoczucia w nim, później
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-09, 09:41   #1563
strzelec
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 38
Dot.: Filtry UV a makijaż

Witam,
nie bardzo wiedziałam, w którym wątku o filtrach umieścić moje pytanie, więc proszę sie nie gniewać, że akurat w tym. Jestem właśnie po lekturze artykułu w onecie "Komu wierzyć, aby przeżyc?" i w zwiazku z jednym zdaniem z tego artykułu mam pytanie. Otóz jest tam napisane, że używanie kremów z filtrem w nadmiarze moze spowodować raka. Kremów z filtrem używam od roku, codziennie. Wcześniej Bioderma obecnie LRP(krótko to czy długo, nie wiem) i tego typu teksty powodują u mnie wątpliwości. Co Wy o tym myślicie? Szkodzą naszej skórze czy jednak pomagają ?
strzelec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-09, 09:48   #1564
obca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 1 454
Dot.: Filtry UV a makijaż

a mogłabyś podać linka do tego artykułu?

tego typu informacje czytam z ciekawością i chyba nie tylko ja

na temat szkodliwości filtrów już tu gdzies były dyskusje, ale chodziło raczej o wpływ hormonalny a nie o raka :0
dlatego jestem bardzo ciekawa na czym miałaby polegać ta szkodliwość filtrów
obca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-09, 10:01   #1565
uskow
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 965
Dot.: Filtry UV a makijaż

http://wiadomosci.onet.pl/1357925,242,kioskart.html


Komentarz : "I co sie martwicie i tak wszyscy pójciemy do piachu" Jest najlepszym podsumowaniem tego artykułu
__________________

uskow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-09, 12:09   #1566
joasiak1
Zakorzenienie
 
Avatar joasiak1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 6 744
GG do joasiak1
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez strzelec Pokaż wiadomość
Witam,
nie bardzo wiedziałam, w którym wątku o filtrach umieścić moje pytanie, więc proszę sie nie gniewać, że akurat w tym. Jestem właśnie po lekturze artykułu w onecie "Komu wierzyć, aby przeżyc?" i w zwiazku z jednym zdaniem z tego artykułu mam pytanie. Otóz jest tam napisane, że używanie kremów z filtrem w nadmiarze moze spowodować raka. Kremów z filtrem używam od roku, codziennie. Wcześniej Bioderma obecnie LRP(krótko to czy długo, nie wiem) i tego typu teksty powodują u mnie wątpliwości. Co Wy o tym myślicie? Szkodzą naszej skórze czy jednak pomagają ?
Mam wrażenie (też przeczytałam ten artykuł), że nigdy się tego nie dowiemy... Może wychodzi w tym miejscu mój sceptycyzm...? Ja stosuję filtry juz ponad rok, ale bardziej dlatego, że tak zdecydowałam, tak wybrałam niż dlatego, że mam 100% zaufania do doniesień naukowych o cudownym działaniu kremów z filtrem. Chyba po prostu pozostaje tylko wybrać to, w co chce się wierzyć...
joasiak1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-09, 14:17   #1567
strzelec
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 38
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez joasiak1 Pokaż wiadomość
Mam wrażenie (też przeczytałam ten artykuł), że nigdy się tego nie dowiemy... Może wychodzi w tym miejscu mój sceptycyzm...? Ja stosuję filtry juz ponad rok, ale bardziej dlatego, że tak zdecydowałam, tak wybrałam niż dlatego, że mam 100% zaufania do doniesień naukowych o cudownym działaniu kremów z filtrem. Chyba po prostu pozostaje tylko wybrać to, w co chce się wierzyć...
No właśnie, ja też tak zdecydowałam, widzę efekty, cera jest ładna (wszyscy znajomi to zauważyli) używam LRP lekko koloryzującej, nie muszę używać fluidu, podkładu itp., więc nie zamierzam, przynajmniej na razie, rezygnować. Tylko takie, tu i ówdzie, doniesienia powodują, że się zastanowię, a po chwili stwierdzam, że na każdy temat są dwie, co najmniej, opinie, sprzeczne zresztą, więc póki widzę pozytywne efekty działania filtrów, nie będę się przejmowała,aż........... . do następnego, może bardziej konkretnego artykułu
strzelec jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-09-10, 21:10   #1568
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Filtry UV a makijaż

Najbarzdiej "lubię" wiadomości typu "najnowsze badania dowodzą że...", "kremy z filtrem powodują raka...". To znaczy jakie badania? Kto je robił i co konkretnie badał? Filtry powodują raka CZEGO? W jaki sposób?
Wieści o tym stopniu ogólnosci dawno już przestały do mnie przemawiać. Każdy moze sobie napisać w dowolnym medium, że "naukowcy ostatnio odkryli, że koń to tak naprawdę krowa".
Być moze 95% witaminy D w organizmie zawdzięczamy słońcu. Ale jak to się ma do informacji, że aby zsyntetyzowac tę witaminę, organizmowi wystarczy 15 minut ekspozycji na promieniowanie UV i to wcale nie w formie smażenia sie w upale, lecz np. poprzez wystawienie na słońce twarzy lub ramion? Możemy wyjść z cienia, bo mamy za mało witaminy D, ale już nikt nie napisał, że "wyniki badań" nad wpływem UV na powstawanie raka skóry są aktualne. To wybierajmy, krzywica czy czerniak.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-10, 21:17   #1569
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Erato Pokaż wiadomość
Być moze 95% witaminy D w organizmie zawdzięczamy słońcu. Ale jak to się ma do informacji, że aby zsyntetyzowac tę witaminę, organizmowi wystarczy 15 minut ekspozycji na promieniowanie UV i to wcale nie w formie smażenia sie w upale, lecz np. poprzez wystawienie na słońce twarzy lub ramion? Możemy wyjść z cienia, bo mamy za mało witaminy D, ale już nikt nie napisał, że "wyniki badań" nad wpływem UV na powstawanie raka skóry są aktualne. To wybierajmy, krzywica czy czerniak.
Ja nie rozumiem jednego w tych "teoriach z witaminą D": skoro filtr zatrzymuje syntezę witaminy D w skórze, to ubranie tym bardziej powinno. Zatem, żeby nie mieć krzywicy leżymy nago plackiem na plaży. Super krzywice powinny mieć za to np. Arabki w tradycyjnych, wielowarstwowych, czarnych strojach, zasłaniających ciało i nieprzepuszczająych promieniowania.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-10, 21:32   #1570
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: Filtry UV a makijaż

Nie wspominając o tym, że witaminę D można po prostu se zakupić i wcinać; albo po prostu zażyć w jedzonku:
Cytat:
Doskonałym źródłem witaminy D jest tran i oleje rybne, które znajdują się w rybach, takich jak łosoś, tuńczyk, śledź, makrela czy sardynki. Witaminę tę znajdziemy również w mleku (najlepiej wzbogaconym dodatkowo przez dodanie tej witaminy), a także w wątrobie, białku jaj oraz przetworach mlecznych, takich jak ser, masło czy śmietana. Oczywiście jej ilość zależy od sposobu przygotowywania tych produktów, jej przechowywania, warunków jej przewożenia, a nawet od tego, czy krowy będące "producentkami" mleka miały odpowiedni dostęp do słońca.
Czyli same smaczne rzeczy (no, może z wyj. tranu ).
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-11, 10:23   #1571
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Filtry UV a makijaż

ja w tym artykule nt. filtrów widzę tylko tyle:

"Spokojnie możemy też zrezygnować z ochronnych kremów do opalania. Ich nadmierne stosowanie może bowiem powodować raka." - koniec cytatu. żadnych badań na potwierdzenie, nic. takie coś, to ja mogę sobie też w gazecie oznajmić.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-11, 13:40   #1572
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Filtry UV a makijaż

Wracając do makijażowego tematu - już wiem czemu sypki Hauschka jest jednak lepszy do Guerlaina, jest beztalkowy, talk na podsuszoną i ściągniętą skórę po zoracu, nawet na avence ściąga mnie jeszcze bardziej.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-11, 15:14   #1573
joasiak1
Zakorzenienie
 
Avatar joasiak1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 6 744
GG do joasiak1
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Kate30 Pokaż wiadomość
Wracając do makijażowego tematu - już wiem czemu sypki Hauschka jest jednak lepszy do Guerlaina, jest beztalkowy, talk na podsuszoną i ściągniętą skórę po zoracu, nawet na avence ściąga mnie jeszcze bardziej.
A jak Matmate...?
joasiak1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-11, 16:57   #1574
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez joasiak1 Pokaż wiadomość
A jak Matmate...?
Łuszczy mi się paszcza po zoracu - nie warto nawet próbować.
Tylko to co niezbędne czyli filtr i puder.
Zresztą G też musiałam dry-flo doprawić - solo avenkom nie dawał rady.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-11, 18:51   #1575
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Filtry UV a makijaż

No to ja do paszcz łuszczących się po zoracu dodaję jeszcze swoją Każda próba makijażu kończy się porażką Niemniej jednak mam dodatkowe spostrzeżenia: nakładam filtr Biodermy (mam jeszcze "stary" bezalkoholowy fluid, więc nie szczypie), on się wchłania ładnie i nie lepi, po 20 min. trochę podkładu i znowu czekam jakieś 10 min (szczyt marnotrawstwa czasu... ) i to wszystko daje efekt na tyle nie klejący i nie świecący, że pudru/skrobii wystarczy dosłownie odrobinka, lekkie dotkniecie. Na jaszczurzą skórę jak znalazł Muszę wypracowac taki sposób, żeby nakładać jak najmniej pudru, bo to właśnie puder okropnie podkreśla łuszczącą się skórę Trzeba ją czymś przyklejać, np. filtrem i podkładem
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-15, 19:58   #1576
katiia
Raczkowanie
 
Avatar katiia
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 359
Dot.: Filtry UV a makijaż

Dziewczyny, mam do Was wielką prośbę, czy mogłybyście spojrzeć na skład tego podkładu? czy jest on bezpieczny dla nieavenowskich filtrów? wiem, że ma talk, ale czy oprócz niego są w nim jakieś destabilizujące składniki? z góry dziękuję

Aqua, Cyclopentasiloxane, Glycerin, Cyclohexasiloxane, Octyl Methohycinnamate, Butylene Glycol, Polyglyceryl-4 Isostearate, Talc, Cetyl Dimethicone, Phenyl Trimethicone, Magnesium Sulfate, Polymethylsilssequioxane, Silica dimethyl, Silylate, Dimethicone Copoyol, Laureth-4, Diphenyl Dimethicone, Methylparaben, Dizanolodynyl Urea, Disodium Stearoyl Glutamate, propylparaben, Retinyl Palmitate, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Propylene glycol, Panthenol, Distearidimonium Hectorite, Alcohol Denat. [+/- CI 77891, CI 77492, CI 77491, CI 77499], D1058/5
katiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-15, 20:58   #1577
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez katiia Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam do Was wielką prośbę, czy mogłybyście spojrzeć na skład tego podkładu? czy jest on bezpieczny dla nieavenowskich filtrów? wiem, że ma talk, ale czy oprócz niego są w nim jakieś destabilizujące składniki? z góry dziękuję

Aqua, Cyclopentasiloxane, Glycerin, Cyclohexasiloxane, Octyl Methohycinnamate, Butylene Glycol, Polyglyceryl-4 Isostearate, Talc, Cetyl Dimethicone, Phenyl Trimethicone, Magnesium Sulfate, Polymethylsilssequioxane, Silica dimethyl, Silylate, Dimethicone Copoyol, Laureth-4, Diphenyl Dimethicone, Methylparaben, Dizanolodynyl Urea, Disodium Stearoyl Glutamate, propylparaben, Retinyl Palmitate, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Propylene glycol, Panthenol, Distearidimonium Hectorite, Alcohol Denat. [+/- CI 77891, CI 77492, CI 77491, CI 77499], D1058/5
Oprócz talku "podejrzany" może być jeszcze octyl methoxycinnamate, który jest filtrem UV. A ponoć parsol się nie lubi z innymi filtrami. Ale szczerze mówiąc nie wiem, czy z tym akurat jakoś szczególnie, czy go jednak zniesie
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-15, 21:01   #1578
katiia
Raczkowanie
 
Avatar katiia
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 359
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Erato Pokaż wiadomość
Oprócz talku "podejrzany" może być jeszcze octyl methoxycinnamate, który jest filtrem UV. A ponoć parsol się nie lubi z innymi filtrami. Ale szczerze mówiąc nie wiem, czy z tym akurat jakoś szczególnie, czy go jednak zniesie
Kurcze, szkoda, że oprócz talku jest jeszcze inny "podejrzany". Jeden destabilizator może jeszcze bym przebolała, ale aż dwa?- chyba jednak nie zaryzykuje. A szkoda, bo bardzo ładnie prezentował się na buźce
katiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-15, 21:22   #1579
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez katiia Pokaż wiadomość
Kurcze, szkoda, że oprócz talku jest jeszcze inny "podejrzany". Jeden destabilizator może jeszcze bym przebolała, ale aż dwa?- chyba jednak nie zaryzykuje. A szkoda, bo bardzo ładnie prezentował się na buźce
A co to?
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-15, 21:30   #1580
katiia
Raczkowanie
 
Avatar katiia
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 359
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Erato Pokaż wiadomość
A co to?

Smooth Result Maybelline
katiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-16, 16:36   #1581
agateczka
BAN stały
 
Avatar agateczka
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 660
Dot.: Filtry UV a makijaż

hej, bardzo prosze o analize składu, jest to kompakt Revlona AGE DEFYING

Water, cyclomethicone,dimethicon e, propylene glycol, titaniumdioxide, polygryceryl isosterarate, magnesium sulfate, methyldihydrojasmonate, boron nitride, acetylhexapetide,nylon-12, stearic asid,alumina, glycine soja,panthenol i jescze troche...


z mojej wiedzy widze tylko ze nie ma talku i mikki czyli chyba mozna na filtr
agateczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-16, 18:18   #1582
katiia
Raczkowanie
 
Avatar katiia
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 359
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez agateczka Pokaż wiadomość
hej, bardzo prosze o analize składu, jest to kompakt Revlona AGE DEFYING

Water, cyclomethicone,dimethicon e, propylene glycol, titaniumdioxide, polygryceryl isosterarate, magnesium sulfate, methyldihydrojasmonate, boron nitride, acetylhexapetide,nylon-12, stearic asid,alumina, glycine soja,panthenol i jescze troche...


z mojej wiedzy widze tylko ze nie ma talku i mikki czyli chyba mozna na filtr
jest jeszcze titanium dioxide, z tego co wiem on również może destabilizować filtry.
katiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-16, 18:21   #1583
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez agateczka Pokaż wiadomość
hej, bardzo prosze o analize składu, jest to kompakt Revlona AGE DEFYING

Water, cyclomethicone,dimethicon e, propylene glycol, titaniumdioxide, polygryceryl isosterarate, magnesium sulfate, methyldihydrojasmonate, boron nitride, acetylhexapetide,nylon-12, stearic asid,alumina, glycine soja,panthenol i jescze troche...


z mojej wiedzy widze tylko ze nie ma talku i mikki czyli chyba mozna na filtr

Odpowiadałam na to pytanie w innym wątku Nie ma miki, ale jest talk i tlenek żelaza, a te destabilizują parsol.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-16, 18:57   #1584
Dalissime'80
Raczkowanie
 
Avatar Dalissime'80
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 207
Dot.: Filtry UV a makijaż

L_V to juz inne znalezisko agateczki Nie ma talku ani miki, ale właśnie ten dwutlenek tytanu.
Dalissime'80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-16, 19:00   #1585
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Dalissime'80 Pokaż wiadomość
L_V to juz inne znalezisko agateczki Nie ma talku ani miki, ale właśnie ten dwutlenek tytanu.
FAktycznie, polyliłam pudry. TEn jest z dwutl. tytanu, poprzedni z tlenkami żelaza. Starość nie radość
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-17, 11:43   #1586
agateczka
BAN stały
 
Avatar agateczka
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 660
Dot.: Filtry UV a makijaż

heh, dzieki
agateczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-18, 20:37   #1587
Suri
Rozeznanie
 
Avatar Suri
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 595
Dot.: Filtry UV a makijaż

Filtromaniaczki, który Waszym zdaniem podkład i korektor jest najlepszy do stosowania na filtr?

Obecnie stosuję podkład i korektor Maybelline EverFresh. Oba produkty świetnie się spisują na filtrze .
__________________
Lepsza jest uboga mądrość niż głupie bogactwo.
Diogenes
Suri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-18, 21:17   #1588
chocolate_brown
Rozeznanie
 
Avatar chocolate_brown
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 568
Dot.: Filtry UV a makijaż

Co prawda za filtromaniaczke sie nie uwazam ale u mnie na filtrach najlepiej sprawdza sie Lirene Nature Matte tak to sie chyba nazywa
__________________
Always sentimental when I think of how it was..
chocolate_brown jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-19, 08:56   #1589
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Filtry UV a makijaż

Ja też lubię Nature Matte, jak również City Matt. Nie na każdym filtrze dobrze wyglądają, ale ogólnie bardzo lubię te podkłady, no i sa bezpieczne dla filtrów z parsolem.
A Everfresh miałam kiedyś i w ogóle mi nie przypadł do gustu - inna rzecz, że próbowałam go na "normalnym" kremie, a nie na filtrze Suri, a jakiego filtra używasz?
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-19, 09:33   #1590
Suri
Rozeznanie
 
Avatar Suri
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 595
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Erato Pokaż wiadomość
Suri, a jakiego filtra używasz?
Erato, ja stosuję tylko i wyłącznie filtry Avene, ponieważ nie zawierają parsola i nie mają w składzie alkoholu (naczynka). EverFresha stosowałam na mleczko SPF 50+, "dzieciaczka", "albinosa" i emulsję. Na wszystkich filtrach sprawuje się bardzo dobrze, ale mnie makijaż najbardziej podoba się na "albinosie" i emulsji .
__________________
Lepsza jest uboga mądrość niż głupie bogactwo.
Diogenes
Suri jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:53.