Pomocy-zapomniałam pierwszej tabletki anty z kolejnego opakowania - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-09-11, 12:31   #1
donia27
Wtajemniczenie
 
Avatar donia27
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 2 214

Pomocy-zapomniałam pierwszej tabletki anty z kolejnego opakowania


Witam wszystkich!!!!

Wczoraj czyliw niedziele miałam zazyć pierwszą tabletkę antykoncepcyjną z kolejnego opakowania czyli po 7 dniowej przerwie. Niestety zagapiłam się i zapomniałam. Przypomniało mi się dopiero o 4.30 nad ranem czyli właściwie następnego dnia w poniedziałek. Zazyłam tą tabletkę i mam zamiar zazyć dzisiaj kolejną. Proszę odpowiedzcie czy będę zabezpieczona. Na wszelki wypadek mam zamiar zabezpieczać się dodatkowo przez kolejnych 7 dni. Głupia ta sytuacja a ja nie mogę znaleźć informacji jak postąpić w takim przypadku. Może którejś z Was też się kiedyś taka sytuacja przytrafiła albo wie co w takim przypadku zrobić

bardzo bardzo o odpowiedź. Z góry dziękuję.
donia27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-11, 12:35   #2
giraffe
Zadomowienie
 
Avatar giraffe
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 556
Dot.: Pomocy-zapomniałam pierwszej tabletki anty z kolejnego opakowania

Nie panikuj

Wszystko masz napisane w ulotce (jak postępować w takiej sytuacji).
O której zwykle zażywasz tabletki?? Może nie minęło jeszcze 12 godzin spóźnienia...
Ale dla świętego spokoju stosuj przez 7 dni dodatkową antykoncepcje i wszystko będzie OK!!
__________________

"You may say i'm a dreamer, but i'm not the only one..."
giraffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-11, 15:02   #3
martul
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: psl/krk
Wiadomości: 896
GG do martul
Dot.: Pomocy-zapomniałam pierwszej tabletki anty z kolejnego opakowania

pierwsza tebletka następnego opakowania jest najważniejsza.Jeżeli przerwa wyniosła więcej niż 12 godzin a w ciągu 7-dmio dniowej przerwy kochałaś się to mi się wydaje,że nie ma efektu zabezpieczenia
pozdrawiam
__________________
"A potem nastrój nieco mi sie polepsza, bo zdaję sobie sprawę, że jeśliby zapytać tych ludzi, czego tu szukają, połowa z nich natychmiast zalałaby sie łzami."
martul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-11, 21:01   #4
donia27
Wtajemniczenie
 
Avatar donia27
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 2 214
Dot.: Pomocy-zapomniałam pierwszej tabletki anty z kolejnego opakowania

Dziękuję dziewczyny!!!!!!!

Tabletki biorę o godz. 20 więc 12 godz. nie mineło ale ponieważ było to po 7 dniowej przerwie to nie byłam pewna czy ta zasada obowiązuje. Na całe szczęście w tygodniu poprzedzającym miałam ciche dni z moim TŻ więc nie kochaliśmy się. Teraz przez tydzień będziemy się dodatkowo zabezpieczać. Szperałam trochę w internecie i jedna dziewczyna pisała że nie należy po skończonym opakowaniu robić 7 dniowej przerwy tylko zacząć następne. Nie wiem ale wydaje mi się że to się tyczy pominiętej tabletki w 3 tyg.
Może ktoś mi jeszcz podpowie czy robić tą przerwę gdy skończę opakowanie czy nie?

Wolę się upewnić niż później mieć niespodziankę.
donia27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-12, 05:35   #5
martul
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: psl/krk
Wiadomości: 896
GG do martul
Dot.: Pomocy-zapomniałam pierwszej tabletki anty z kolejnego opakowania

donia27całe szczęśście że nie minęło jeszcze 12 godzinco do tej przerwy to nie musisz jej robic,nie byłam pewna i na ulotce sprawdziłam to siętyczy pominiętej tabletki w 3 tygodniu

odetchnij z ulga i nie zapominaj
pozdroweczki
__________________
"A potem nastrój nieco mi sie polepsza, bo zdaję sobie sprawę, że jeśliby zapytać tych ludzi, czego tu szukają, połowa z nich natychmiast zalałaby sie łzami."
martul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-07, 17:15   #6
Przezlosliwa
Zakorzenienie
 
Avatar Przezlosliwa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: The middle of nowhere ..
Wiadomości: 3 302
GG do Przezlosliwa
Dot.: Pomocy-zapomniałam pierwszej tabletki anty z kolejnego opakowania

Odkopuję wątek, bo mam ten sam problem. Zapomniałam pierwszej tabletki i popełniłam błąd - nie zjadłam dwóch jednoczenie, tylko zrobiłam tak, jakbym miała 8-dniową przerwę. Zabezpieczam się przez cały ten cykl, z resztą kochałam się tylko dwa razy. Zostało mi z tego opakowania jeszcze 5 tabletek. Mam pytanie - co powinnam zrobić? Nie zażyć ostatniej pigułki i robić 7 dniową przerwę? Proszę o pomoc.
__________________
68- 66.5 - 63.9 - 62.2 - 60.9 - 58.5 -56.8 - 55.6 - 54.0 - 50 (164 cm)

Agencja Interaktywna Poznań

21.02.11 - start

"Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie"

Żadne jedzenie nie jest aż tak dobre, by było warte chociażby kilograma
Przezlosliwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-20, 20:28   #7
kokoa
Raczkowanie
 
Avatar kokoa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 70
GG do kokoa
Dot.: Pomocy-zapomniałam pierwszej tabletki anty z kolejnego opakowania

A wlasnie, ja mam takie pytanie odnosnie tabletek.

na ulotce pisze ze jesli sie zapomni zazyc w 1 tygodniu jednej tabletki dluzej niz 12 godzin i tydzien wczesniej byl stosunek to pisze ze jest mozliwosc ciazy.
wszystko rozumiem, ale z kolei moje pytanie jest takie. jak zapomnialam pierwsza z opakowania tabletke zazyc w poniedzialek o 21 i zazylam ja we wtorek dopiero po 12 (czyli minelo 12 godzin) i kochalam sie z facetem w czasie odstawienia tabletek, (czyli w okresie poprzedzajacym pominiecie tabletki) (oczywiscie skonczyl we mnie) to jest faktycznie taka spora szansa? czy z racji tego ze pierwsza tabletka nowego opakowania to nie niesie az takiego ryzyka, skoro ja sie zazywa odrazu po przerwie. czy jeden dzien robi duza roznice? moje odczucia sa takie ze nie, ale czytalam gdzies, ze ta pierwsza tabletka jest najwazniejsza. ze niesie duze ryzyko. i juz sama nie wiem co myslec

Czy faktycznie jest takie duze ryzyko czy raczej male szanse?
kokoa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-05, 18:55   #8
Jula84
Wtajemniczenie
 
Avatar Jula84
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 424
Dot.: Pomocy-zapomniałam pierwszej tabletki anty z kolejnego opakowania

Dziewczyny podnoszę wątek, bo mam ten sam problem.
Biorę Daylette. Wzięłam dopiero 1 opakowanie i wczoraj powinnam była zażyć 1 tabletkę kolejnego opakowania, czego nie zrobiłam...

Czy mogę prosić o poradę co mam zrobić? Minęło już ok 20 h od momentu kiedy tą pierwsza tabletkę powinnam była wziąć.
Dodatm, ze nie współżyłam od....baardzo dawna ,wiec problemu ze skutecznoscia nie bede miała. Bardziej chodzi mi o kwestię "techniczną" kiedy ile i czy w ogóle...
__________________
Go Vegetarian


Jula84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:35.