Numer księgi wieczystej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-24, 10:08   #1
gochabrix
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 4

Numer księgi wieczystej


witajcie,potrzebuje numer ksiegi wieczystej do uporzadkowania spraw rodzinnych,znam tylko adres nieruchomosci - Warszawa,ulica... itd. czy kto moze mi pomoc? zeby sprawdzic ksiege na http://www.ekw.ms.gov.pl musze znac numer,skad moge go wziac?
gochabrix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-24, 10:15   #2
iceflower
Przyjaciółka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 16 370
Dot.: Numer księgi wieczystej

Z ewidencji gruntów i budynków, jeżeli to Warszawa to prowadzi je Biuro Gospodarki Nieruchomościami - albo główny wydział albo delegatura w dzielnicy. Pasowałoby znać numer działki, możesz poszukać na geoportal.gov.pl dla lokalu na pewno wystarczy sam adres. W ewidencji zamawiasz wypis skrócony, czyli taki bez danych osobowych, ale numer KW będzie.
__________________
nie musimy się katować
nienormalną sytuacją
nauczymy się kochać
przestaniemy się bać
życie stanie się muzyką
i stanie się to co ma się stać
iceflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-24, 10:15   #3
Kamila_My
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 5
Dot.: Numer księgi wieczystej

Spróbuj tutaj: http://www.ksiegiwieczyste.info.pl/p...dpowiedzi.html

Z tego co widze jest tam też wyszukiwarka ksiąg wieczystych po adresie nieruchomości więc numer księgi powinno Ci się udać znaleźć. Jeśli nie jest to problem możesz też spróbować w Sądzie.
Kamila_My jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-25, 11:05   #4
gochabrix
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 4
Dot.: Numer księgi wieczystej

Cytat:
Napisane przez Kamila_My Pokaż wiadomość
Spróbuj tutaj: http://www.ksiegiwieczyste.info.pl/p...dpowiedzi.html

Z tego co widze jest tam też wyszukiwarka ksiąg wieczystych po adresie nieruchomości więc numer księgi powinno Ci się udać znaleźć. Jeśli nie jest to problem możesz też spróbować w Sądzie.
oki,a powiedzcie mi czy w ksiedze wieczystej sprawdze wszystkich wlascicieli nieruchomosci wstecz?
gochabrix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-25, 21:11   #5
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Numer księgi wieczystej

Cytat:
Napisane przez gochabrix Pokaż wiadomość
witajcie,potrzebuje numer ksiegi wieczystej do uporzadkowania spraw rodzinnych,znam tylko adres nieruchomosci - Warszawa,ulica... itd. czy kto moze mi pomoc? zeby sprawdzic ksiege na http://www.ekw.ms.gov.pl musze znac numer,skad moge go wziac?
U mnie możesz pójść do wydziału geodezji/ośrodka geodezji i kartografii (nazwy mogą się różnić w różnych miastach0 i sprawdzić na mapie nr działki oraz nr księgi wieczystej. W tym celu nie musisz kupować ani mapy, ani wypisu z rejestru gruntów.
W niektórych urzędach są nawet stanowiska, na których można przejrzeć mapy w wersji elektronicznej.
Zawsze odsyłam tak ludzi, którzy chcieliby np. kupić działkę, a nie znają danych właściciela. Nikt im danych wprost nie udostępni, ale bez problemu poda nr działki i nr KW, bo te dane nie są chronione ustawą o ochronie danych osobowych. Na tej podstawie da się samemu ustalić resztę
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-26, 08:33   #6
iceflower
Przyjaciółka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 16 370
Dot.: Numer księgi wieczystej

Cytat:
Napisane przez gochabrix Pokaż wiadomość
oki,a powiedzcie mi czy w ksiedze wieczystej sprawdze wszystkich wlascicieli nieruchomosci wstecz?
Możesz sprawdzić wpisy wstecz w odpisie pełnym ale tylko wstecz do momentu założenia księgi wieczystej.
__________________
nie musimy się katować
nienormalną sytuacją
nauczymy się kochać
przestaniemy się bać
życie stanie się muzyką
i stanie się to co ma się stać
iceflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-26, 10:38   #7
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: Numer księgi wieczystej

Cytat:
Napisane przez Kamila_My Pokaż wiadomość
Spróbuj tutaj: http://www.ksiegiwieczyste.info.pl/p...dpowiedzi.html

Z tego co widze jest tam też wyszukiwarka ksiąg wieczystych po adresie nieruchomości więc numer księgi powinno Ci się udać znaleźć. Jeśli nie jest to problem możesz też spróbować w Sądzie.

Szybciej znajdę informacje na tej stronie niż się doczekam na odpowiedź z sądu.
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-27, 10:53   #8
Kamila_My
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 5
Dot.: Numer księgi wieczystej

Cytat:
Napisane przez Margot45 Pokaż wiadomość

Szybciej znajdę informacje na tej stronie niż się doczekam na odpowiedź z sądu.
Co racja to racja . Wiadomo, jak jest z sądami - obciążone...
Kamila_My jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 20:32   #9
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Numer księgi wieczystej

Z ciekawości przejrzałam własną KW. Chyba czas się zająć uregulowaniem tych kwestii. Figurują tam dawno nieaktualne wpisy, których nikt nigdy nie zmieniał, bo nawet nie wiem czy rodzice mieli świadomość tego, że dożywotnia służebność, którą ustanowili na rzecz dziadków nie anuluje się sama z chwilą ich śmierci, a wpis pozostaje do czasu złożenia wniosku o jego zmianę.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-03, 10:44   #10
gochabrix
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 4
Dot.: Numer księgi wieczystej

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Z ciekawości przejrzałam własną KW. Chyba czas się zająć uregulowaniem tych kwestii. Figurują tam dawno nieaktualne wpisy, których nikt nigdy nie zmieniał, bo nawet nie wiem czy rodzice mieli świadomość tego, że dożywotnia służebność, którą ustanowili na rzecz dziadków nie anuluje się sama z chwilą ich śmierci, a wpis pozostaje do czasu złożenia wniosku o jego zmianę.
to niedobrze, ale jak teraz masz to wyprosotowac, zeby sie zgadzalo, czy musisz robic sprawe w sadzie?
gochabrix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-03, 13:03   #11
miskowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 499
Dot.: Numer księgi wieczystej

Cytat:
Napisane przez gochabrix Pokaż wiadomość
to niedobrze, ale jak teraz masz to wyprosotowac, zeby sie zgadzalo, czy musisz robic sprawe w sadzie?
wystarczy pisemny wniosek właściciela nieruchomości złożyć do sądu i opłacić opłatę skarbową
miskowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-03, 18:56   #12
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Numer księgi wieczystej

Cytat:
Napisane przez gochabrix Pokaż wiadomość
to niedobrze, ale jak teraz masz to wyprosotowac, zeby sie zgadzalo, czy musisz robic sprawe w sadzie?
Składa się wniosek, pewnie z odpisami aktów zgonu osób, które miały służebność. Ja i tak wszystko złożę pewnie hurtem, jak w końcu ogarniemy się z tematem postępowania spadkowego.
Nie wiem tylko czy do ujawnienia budynku nie będzie potrzebny wypis z wyrysem, a to kolejna kasa w plecy (120 zł).
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-04, 08:32   #13
iceflower
Przyjaciółka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 16 370
Dot.: Numer księgi wieczystej

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Składa się wniosek, pewnie z odpisami aktów zgonu osób, które miały służebność. Ja i tak wszystko złożę pewnie hurtem, jak w końcu ogarniemy się z tematem postępowania spadkowego.
Nie wiem tylko czy do ujawnienia budynku nie będzie potrzebny wypis z wyrysem, a to kolejna kasa w plecy (120 zł).
Są dwie sprawy o których trzeba pamiętać:
po 1 - większość sądów do wpisania informacji o budynkach nie wymaga wyrysu, wystarczy wypis z rejestru gruntów i wypis z ewidencji budynków z klauzulą do wpisu w KW, to jest mniejszy koszt
po 2 - rubrykę "Budynek" działo I-O wypełnia się co do zasady tylko dla gruntów w użytkowaniu wieczystym, gdzie budynek stanowi odrębny przedmiot prawa własności; dla gruntów do których przysługuje prawo własności wpisuje się informacje w części dotyczącej działki, można wpisać że jest zabudowana, podać adres itp. To skutkuje tym, że jeżeli właściciel działki złoży wniosek do sądu o ujawnienie budynku i właśnie tak sformułuje swoją prośbę, w 90% przypadków dostanie postanowienie o odmowie wpisu.

Bardzo niewiele sądów w Polsce postępuje inaczej niż powyżej, dlatego zanim się wyda pieniądze na dokumenty i opłatę od wpisu warto zapytać osoby najlepiej zorientowanej czyli sekretarki w wydziale wieczystoksięgowym.
__________________
nie musimy się katować
nienormalną sytuacją
nauczymy się kochać
przestaniemy się bać
życie stanie się muzyką
i stanie się to co ma się stać
iceflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-04, 11:08   #14
melleczka
Zakorzenienie
 
Avatar melleczka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 18 846
Dot.: Numer księgi wieczystej

Numer księgi wieczystej uzyskasz w ewidencji gruntów, powinni Ci podać bez wypisu. Ewentualnie możesz iść do wydziału ksiąg wieczystych i oni mogą Ci wyszukać księgę po adresie nieruchomości lub nazwisku właściciela lub wieczystego użytkownika, ale nie muszą, zapytaj najlepiej w obu miejscach. Aby sprawdzić wszystkich poprzednich właścicieli musisz mieć wgląd do akt księgi, bo w samej księdze elektronicznej będziesz miała tylko obecnych właścicieli. Możesz też zrobić odpis pełny księgi wieczystej, ale będziesz tam miała tylko tych właścicieli, którzy weszli w posiadanie nieruchomości po wpisaniu jej w system elektronicznych ksiąg. Jeśli chcesz znać wszystkich właścicieli nieruchomości od "zarania" to trzeba to sprawdzić w aktach księgi, czego zapewne Ty sama nie zrobisz, bo akta księgi daje się do oglądania tylko w uzasadnionych przypadkach (notariusz, prawnik, radca prawny, właściciel).
__________________
"Z miłością lepiej nie żartować, bo tylko ona uzasadnia świat..."
melleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-04, 17:43   #15
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Numer księgi wieczystej

Cytat:
Napisane przez iceflower Pokaż wiadomość
Są dwie sprawy o których trzeba pamiętać:
po 1 - większość sądów do wpisania informacji o budynkach nie wymaga wyrysu, wystarczy wypis z rejestru gruntów i wypis z ewidencji budynków z klauzulą do wpisu w KW, to jest mniejszy koszt
po 2 - rubrykę "Budynek" działo I-O wypełnia się co do zasady tylko dla gruntów w użytkowaniu wieczystym, gdzie budynek stanowi odrębny przedmiot prawa własności; dla gruntów do których przysługuje prawo własności wpisuje się informacje w części dotyczącej działki, można wpisać że jest zabudowana, podać adres itp. To skutkuje tym, że jeżeli właściciel działki złoży wniosek do sądu o ujawnienie budynku i właśnie tak sformułuje swoją prośbę, w 90% przypadków dostanie postanowienie o odmowie wpisu.

Bardzo niewiele sądów w Polsce postępuje inaczej niż powyżej, dlatego zanim się wyda pieniądze na dokumenty i opłatę od wpisu warto zapytać osoby najlepiej zorientowanej czyli sekretarki w wydziale wieczystoksięgowym.
Dzięki za info. Jak znajdę chwilkę, to dopytam u siebie w Ewidencji Gruntów co i jak, bo mam z nimi kontakt i uzyskanie informacji to żaden problem. Już co nieco podpytałam, tylko ktoś nam przerwał rozmowę.
Z tym budynkiem to faktycznie często bywa, że nie jest ujawniony w KW. U mnie pierwotnie działka, na której stoi budynek była w użytkowaniu wieczystym. Dopiero z 10 lat temu, może więcej przekształcaliśmy je w prawo własności. W każdym razie na mapach budynek jest, więc jego istnienia nikt nie kwestionuje
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-05, 14:16   #16
miskowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 499
Dot.: Numer księgi wieczystej

Cytat:
Napisane przez melleczka Pokaż wiadomość
Numer księgi wieczystej uzyskasz w ewidencji gruntów, powinni Ci podać bez wypisu. Ewentualnie możesz iść do wydziału ksiąg wieczystych i oni mogą Ci wyszukać księgę po adresie nieruchomości lub nazwisku właściciela lub wieczystego użytkownika, ale nie muszą, zapytaj najlepiej w obu miejscach. Aby sprawdzić wszystkich poprzednich właścicieli musisz mieć wgląd do akt księgi, bo w samej księdze elektronicznej będziesz miała tylko obecnych właścicieli. Możesz też zrobić odpis pełny księgi wieczystej, ale będziesz tam miała tylko tych właścicieli, którzy weszli w posiadanie nieruchomości po wpisaniu jej w system elektronicznych ksiąg. Jeśli chcesz znać wszystkich właścicieli nieruchomości od "zarania" to trzeba to sprawdzić w aktach księgi, czego zapewne Ty sama nie zrobisz, bo akta księgi daje się do oglądania tylko w uzasadnionych przypadkach (notariusz, prawnik, radca prawny, właściciel).
to co piszesz akurat się nie zgadza. Przez internet możesz mieć wgląd lub możesz sobie ściągnąć również zupełny odpis KW i będą tam również wpisy starsze i poprzednich właścicieli tych, którzy byli ujawnieni w księdze tradycyjnej sprzed wprowadzenia jej w system elektroniczny
miskowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-05, 14:23   #17
sallyzoo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 2
Dot.: Numer księgi wieczystej

Cytat:
Napisane przez melleczka Pokaż wiadomość
Numer księgi wieczystej uzyskasz w ewidencji gruntów, powinni Ci podać bez wypisu. Ewentualnie możesz iść do wydziału ksiąg wieczystych i oni mogą Ci wyszukać księgę po adresie nieruchomości lub nazwisku właściciela lub wieczystego użytkownika, ale nie muszą, zapytaj najlepiej w obu miejscach. Aby sprawdzić wszystkich poprzednich właścicieli musisz mieć wgląd do akt księgi, bo w samej księdze elektronicznej będziesz miała tylko obecnych właścicieli. Możesz też zrobić odpis pełny księgi wieczystej, ale będziesz tam miała tylko tych właścicieli, którzy weszli w posiadanie nieruchomości po wpisaniu jej w system elektronicznych ksiąg. Jeśli chcesz znać wszystkich właścicieli nieruchomości od "zarania" to trzeba to sprawdzić w aktach księgi, czego zapewne Ty sama nie zrobisz, bo akta księgi daje się do oglądania tylko w uzasadnionych przypadkach (notariusz, prawnik, radca prawny, właściciel).
Opisze moj przypadek - ze mna nie chcieli wogole rozmawiac w wydziale kw. O wyszukiwaniu po nazwisku wlasciciela tym bardziej nie chcieli slyszec, to skad moge wziac numer ksiegi jak znam tylko adres (w ewidencji tez mnie zbyli)? O czyms takim jak akta ksiegi to nigdy nawet nie slyszalam, ale to pewnie wyzsza szkola jazdy ;-).
sallyzoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-05, 14:38   #18
Halsii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 8
Dot.: Numer księgi wieczystej

zadzwoń albo napisz do zarządu wspólnoty mieszkaniowej danej nieruchomości, powiedz o co Ci chodzi, mi pomogli dając ni ten numer i nie powinni też Tobie robić problemów
__________________
<ciach_reklama>
Halsii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-05, 16:19   #19
gochabrix
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 4
Dot.: Numer księgi wieczystej

Cytat:
Napisane przez sallyzoo Pokaż wiadomość
Opisze moj przypadek - ze mna nie chcieli wogole rozmawiac w wydziale kw. O wyszukiwaniu po nazwisku wlasciciela tym bardziej nie chcieli slyszec, to skad moge wziac numer ksiegi jak znam tylko adres (w ewidencji tez mnie zbyli)? O czyms takim jak akta ksiegi to nigdy nawet nie slyszalam, ale to pewnie wyzsza szkola jazdy ;-).
no przeciez masz napisane na gorze,adres stronki http://www.ksiegiwieczyste.info.pl tam mozesz znalezc numer swojej ksiegi.
gochabrix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-05, 17:52   #20
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Numer księgi wieczystej

Cytat:
Napisane przez gochabrix Pokaż wiadomość
no przeciez masz napisane na gorze,adres stronki http://www.ksiegiwieczyste.info.pl tam mozesz znalezc numer swojej ksiegi.
Jest jeden problem - to strona komercyjna, na której nr KW uzyskasz płacąc niemal 30 zł, bo ktoś robi sobie biznes na ludziach, którzy potrzebują tego nr.
Za wypis w ewidencji gruntów zapłacisz 12 zł. Jeśli masz jakikolwiek tytuł prawny do nieruchomości, to dostaniesz wypis bez problemów i niemal od ręki.

---------- Dopisano o 18:52 ---------- Poprzedni post napisano o 18:45 ----------

Cytat:
Napisane przez sallyzoo Pokaż wiadomość
Opisze moj przypadek - ze mna nie chcieli wogole rozmawiac w wydziale kw. O wyszukiwaniu po nazwisku wlasciciela tym bardziej nie chcieli slyszec, to skad moge wziac numer ksiegi jak znam tylko adres (w ewidencji tez mnie zbyli)? O czyms takim jak akta ksiegi to nigdy nawet nie slyszalam, ale to pewnie wyzsza szkola jazdy ;-).
Co ewidencja, to inny zwyczaj. U mnie podają nr KW właścicielom. Nikt nie wymaga brania wypisu w tym celu. Po prostu ludzi potrzebują tego magicznego numeru do różnych celów, np. wypełniania oświadczeń czy wniosków do innych wydziałów.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 15:19   #21
melleczka
Zakorzenienie
 
Avatar melleczka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 18 846
Dot.: Numer księgi wieczystej

Cytat:
Napisane przez miskowa Pokaż wiadomość
to co piszesz akurat się nie zgadza. Przez internet możesz mieć wgląd lub możesz sobie ściągnąć również zupełny odpis KW i będą tam również wpisy starsze i poprzednich właścicieli tych, którzy byli ujawnieni w księdze tradycyjnej sprzed wprowadzenia jej w system elektroniczny
Tak, ale żeby móc zajrzeć do księgi elektronicznie to trzeba znać jej numer
Co do tego "odpisu" zupełnego pewna nie jestem, "za moich czasów" nie było czegoś takiego. Pomijając fakt, że to nie jest odpis, tylko wydruk treści księgi
Żeby ktoś nie pomylił - odpis musi być opieczętowany i opłacony.
__________________
"Z miłością lepiej nie żartować, bo tylko ona uzasadnia świat..."
melleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 07:42   #22
iceflower
Przyjaciółka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 16 370
Dot.: Numer księgi wieczystej

Cytat:
Napisane przez melleczka Pokaż wiadomość
Tak, ale żeby móc zajrzeć do księgi elektronicznie to trzeba znać jej numer
Co do tego "odpisu" zupełnego pewna nie jestem, "za moich czasów" nie było czegoś takiego. Pomijając fakt, że to nie jest odpis, tylko wydruk treści księgi
Żeby ktoś nie pomylił - odpis musi być opieczętowany i opłacony.
Nie wiem, kiedy były Twoje czasy, ale od co najmniej 2007 roku można oglądać w elektronicznej KW wszystkie wpisy, które są widoczne na odpisie pełnym.
__________________
nie musimy się katować
nienormalną sytuacją
nauczymy się kochać
przestaniemy się bać
życie stanie się muzyką
i stanie się to co ma się stać
iceflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 08:37   #23
miskowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 499
Dot.: Numer księgi wieczystej

Cytat:
Napisane przez melleczka Pokaż wiadomość
Tak, ale żeby móc zajrzeć do księgi elektronicznie to trzeba znać jej numer
Co do tego "odpisu" zupełnego pewna nie jestem, "za moich czasów" nie było czegoś takiego. Pomijając fakt, że to nie jest odpis, tylko wydruk treści księgi
Żeby ktoś nie pomylił - odpis musi być opieczętowany i opłacony.
to jak widać twoje czasy się zmieniły, wydruki są internetu są generalnie wszędzie obowiązujące. Nie spotkałam się nawet u notariusza, żeby podważał te z internetu. w razie czego zwykle sam to sprawdzał
miskowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-10, 00:53   #24
mariawojewodzic
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 1
Dot.: Numer księgi wieczystej

Sprawdź [reklama], może będzie pomocne.

Edytowane przez Elfia4
Czas edycji: 2014-04-10 o 19:24 Powód: usunięcie linku
mariawojewodzic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 08:37   #25
Asha1984
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1
Dot.: Numer księgi wieczystej

Cytat:
Napisane przez gochabrix Pokaż wiadomość
witajcie,potrzebuje numer ksiegi wieczystej do uporzadkowania spraw rodzinnych,znam tylko adres nieruchomosci - Warszawa,ulica... itd. czy kto moze mi pomoc? zeby sprawdzic ksiege na http://www.ekw.ms.gov.pl musze znac numer,skad moge go wziac?
Hej! Jeśli masz adres nieruchomości lub nr działki, numer księgi wieczystej ustalisz na xxx

Edytowane przez Elfia4
Czas edycji: 2014-05-14 o 20:20 Powód: reklama
Asha1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-16, 17:04   #26
muzycznaja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 5
Dot.: Numer księgi wieczystej

Cytat:
Napisane przez gochabrix Pokaż wiadomość
no przeciez masz napisane na gorze,adres stronki http://www.ksiegiwieczyste.info.pl tam mozesz znalezc numer swojej ksiegi.
Niestety w moim przypadku wyszukiwarka nie znalazła mojego mieszkania, czy to znaczy że nie mam księgi wieczystej?
muzycznaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-12, 10:29   #27
kolorowa2014
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 8
Dot.: Numer księgi wieczystej

Jak długo jest ważny odpis księgi wieczystej? Czy jeśli wezmę odpis teraz, a do notariusza zgłoszę się za dwa miesiące, to nie będzie żadnych problemów (odpis się nie "zdeaktualizuje")?
kolorowa2014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-14, 11:23   #28
kolorowa2014
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 8
Dot.: Numer księgi wieczystej

Dla potomnych - nie ma "daty ważności ("terminu przdatności do spożycia "))" odpisu księgi, nie powinien być jednak starsy niż 3 miesiące, a jeśli od momentu kiedy weźmie się odpis w księdze wieczystej wprowadzone będą zmiany, to taki odpis traci ważność.
kolorowa2014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-17, 16:16   #29
kolorowa2014
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 8
Dot.: Numer księgi wieczystej

Zonk Dzwonilam dzis do notariusza i zazyczyla sobie odpis niestarszy niz 2 tygodnie... Wrrrrr!
kolorowa2014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-21, 06:57   #30
poleszakalicja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 6
Dot.: Numer księgi wieczystej

Cytat:
Napisane przez gochabrix Pokaż wiadomość
witajcie,potrzebuje numer ksiegi wieczystej do uporzadkowania spraw rodzinnych,znam tylko adres nieruchomosci - Warszawa,ulica... itd. czy kto moze mi pomoc? zeby sprawdzic ksiege na http://www.ekw.ms.gov.pl musze znac numer,skad moge go wziac?
Sprawdzasz według ewidencji gruntów, musisz znać numer działki, poczytaj też tutaj xxx

Edytowane przez Elfia4
Czas edycji: 2014-10-28 o 16:49 Powód: link reklamowy
poleszakalicja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-26 15:32:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:16.