Kawa. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-04, 20:46   #1
Taangerinee
Raczkowanie
 
Avatar Taangerinee
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 30
Exclamation

Kawa.


Witam.

Mam pewien problem ze swoim TŻ. Jak w tytule, chodzi o kawę. On codziennie pije kawę, ale nie taką z jednej łyżeczki. Dziś zrobił sobie kawę z 5 czubatych łyżeczek. Moim zdaniem to przesada, potrafi nasypać sobie pół kubka kawy. Żadne argumenty do niego nie trafiają. Kiedyś pił Energy drinki. Teraz przerzucił się na tą nieszczęsną kawę. Dwa lub więcej razy dziennie. Udało mi się go przekonać by sypał mniej i zszedł na dwie łyżeczki (czubate jak diabli, że śmiało mogę to nazwać 3 łyżeczkami). Rozumiem że chodzi na nocki na praktykę a rano wstaje bo ma obowiązki, ale martwię się o jego serducho.
Taangerinee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-04, 20:54   #2
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Kawa.

Cytat:
Napisane przez Taangerinee Pokaż wiadomość
Witam.

Mam pewien problem ze swoim TŻ. Jak w tytule, chodzi o kawę. On codziennie pije kawę, ale nie taką z jednej łyżeczki. Dziś zrobił sobie kawę z 5 czubatych łyżeczek. Moim zdaniem to przesada, potrafi nasypać sobie pół kubka kawy. Żadne argumenty do niego nie trafiają. Kiedyś pił Energy drinki. Teraz przerzucił się na tą nieszczęsną kawę. Dwa lub więcej razy dziennie. Udało mi się go przekonać by sypał mniej i zszedł na dwie łyżeczki (czubate jak diabli, że śmiało mogę to nazwać 3 łyżeczkami). Rozumiem że chodzi na nocki na praktykę a rano wstaje bo ma obowiązki, ale martwię się o jego serducho.

No ale czego od nas oczekujesz?
Dorosły facet, a nie dziecko. To jego decyzja, czy chce sobie psuć zdrowie.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-04, 20:55   #3
201608251020
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 15 304
Dot.: Kawa.

Nie upilnujesz dorosłego faceta. Podsuń mu chociaż magnez. Choćby miał go popijać kawą
201608251020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-04, 20:56   #4
Magnifica
Zakorzenienie
 
Avatar Magnifica
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraina Czarów
Wiadomości: 3 372
Dot.: Kawa.

Cytat:
Napisane przez Taangerinee Pokaż wiadomość
Witam.

Mam pewien problem ze swoim TŻ. Jak w tytule, chodzi o kawę. On codziennie pije kawę, ale nie taką z jednej łyżeczki. Dziś zrobił sobie kawę z 5 czubatych łyżeczek. Moim zdaniem to przesada, potrafi nasypać sobie pół kubka kawy. Żadne argumenty do niego nie trafiają. Kiedyś pił Energy drinki. Teraz przerzucił się na tą nieszczęsną kawę. Dwa lub więcej razy dziennie. Udało mi się go przekonać by sypał mniej i zszedł na dwie łyżeczki (czubate jak diabli, że śmiało mogę to nazwać 3 łyżeczkami). Rozumiem że chodzi na nocki na praktykę a rano wstaje bo ma obowiązki, ale martwię się o jego serducho.
A pije rozpuszczalną czy parzoną?

Ja przyznam szczerze, że mogę w ciągu dnia wypić 3-4 filiżanki kawy rozpuszczalnej, z czego każda jest z 2,5 łyżeczki. Jeszcze żyję
__________________
Magnifica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-04, 20:56   #5
Kalini
Zakorzenienie
 
Avatar Kalini
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 134
Dot.: Kawa.

Spokojnie, trzeba naprawdę tej kawy pić po kilka(nascie) dziennie, aby to miało wpływ na serce. Poza tym, i kawa rozpuszczalna, i po turecku nawet bardzo mocna, ma niewiele wspólnego z prawdziwym espresso, a bywa, że ludzie pija je kilka razy dziennie. Ja wypijam jakieś 3 kawy z ekspresu (również mocne) i wciąż żyję, nie mam żadnych problemów z sercem itd. I to na pewno lepsza opcja, niż energy drinki. I jeśli chłopak jest zdrowy, serio nie masz się czym martwić. Jeśli ma jakąś chorobę serca, miałabyś powody do niepokoju.
Jeśli jednak chcesz te ograniczyć, a jemu serio zależy mu tylko na pobudzeniu, a nie smaku kawy itd. zaproponuj mu yerba mate.
Kalini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-04, 21:00   #6
Taangerinee
Raczkowanie
 
Avatar Taangerinee
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 30
Dot.: Kawa.

Cytat:
Napisane przez Magnifica Pokaż wiadomość
A pije rozpuszczalną czy parzoną?

Ja przyznam szczerze, że mogę w ciągu dnia wypić 3-4 filiżanki kawy rozpuszczalnej, z czego każda jest z 2,5 łyżeczki. Jeszcze żyję

pija zwykłą kawę. To nie są filiżanki a kubki. Ma kubek 0,5l z którego potrafił pić kawę. Krzywi się i wybrzydza a i tak ją pije.
Taangerinee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-04, 21:01   #7
blue_dress
Rozeznanie
 
Avatar blue_dress
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 580
Dot.: Kawa.

Jak zszedł na 3 łyżeczki to i tak dobrze,małymi kroczkami dojdziesz do 2 normalnych.

Jest to po prostu przyzwyczajenie, ja jak nie wypije kawy to ok.16 padam na twarz, a piję Nescafe 3w1. Poza tym,kawa jest zdrowsza od herbaty.
__________________
będzie się działo,
i znowu nocy będzie mało,
będzie głośno, będzie radośnie,
znów przetańczymy razem całą noc!

odchudzam się! z 63 kg do 55 kg! TRZYMAĆ KCIUKI BO CHOLERA ZNÓW SKOŃCZY SIĘ FIASKIEM!

blue_dress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-04, 21:06   #8
Magnifica
Zakorzenienie
 
Avatar Magnifica
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraina Czarów
Wiadomości: 3 372
Dot.: Kawa.

Cytat:
Napisane przez Taangerinee Pokaż wiadomość
pija zwykłą kawę. To nie są filiżanki a kubki. Ma kubek 0,5l z którego potrafił pić kawę. Krzywi się i wybrzydza a i tak ją pije.

Skoro wybrzydza to bez sensu, bo ja to piję dużo kawy, ale dla przyjemności Może tak jak padła już propozycja yerba mate?
__________________
Magnifica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-04, 21:14   #9
Taangerinee
Raczkowanie
 
Avatar Taangerinee
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 30
Dot.: Kawa.

Coś mi dziś o tym wspomniał ale od razu odsunął ten pomysł bo stwierdził że drożej mu wyjdzie. ;D
Taangerinee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-04, 21:24   #10
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Kawa.

Cytat:
Napisane przez Taangerinee Pokaż wiadomość
pija zwykłą kawę. To nie są filiżanki a kubki. Ma kubek 0,5l z którego potrafił pić kawę. Krzywi się i wybrzydza a i tak ją pije.

Jeśli do 0,5l kubka wsypuje 2 czubate łyżeczki kawy... no to moim zdaniem wcale nie taka ona mocna.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-04, 21:26   #11
8c5e47fe6e48fd89bc9c227f1239fe5b9f79e095_5edd71729ccf0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 684
Dot.: Kawa.

Nie widzę nic złego w piciu kawy, a jak przesadzi z ilością to organizm sam zareaguje i nie będzie chciał pić, bo mu się znudzi też.
8c5e47fe6e48fd89bc9c227f1239fe5b9f79e095_5edd71729ccf0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-04, 21:27   #12
Taangerinee
Raczkowanie
 
Avatar Taangerinee
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 30
Dot.: Kawa.

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość

Jeśli do 0,5l kubka wsypuje 2 czubate łyżeczki kawy... no to moim zdaniem wcale nie taka ona mocna.
nie powiedziałam że tyle wsypuje. Wsypuje kawę aż do połowy kubka. Nie ważne ile ma zawartości, ważne że pół kubka jest zasypane kawą. Moim zdaniem to przesada.
Taangerinee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-04, 21:33   #13
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Kawa.

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość

Jeśli do 0,5l kubka wsypuje 2 czubate łyżeczki kawy... no to moim zdaniem wcale nie taka ona mocna.
Też tak myślę, jest raczej normalna w kierunku słabej

Nie wiem co znaczy, że "pija zwykłą kawę", zupełnie nie wyjaśnia to czy chodzi o rozpuszczalną czy mieloną , ale tak czy inaczej - już bez przesady z tą kontrolą... Dla mnie to trochę tak jakby facet za mną chodził i marudził np. żebym się nie malowała, bo pcham chemię na twarz, a to niezdrowo Musiałby naprawdę przesadzać z tą kawą żeby mu zaszkodziła. Niech kupi sobie magnez i tyle.

---------- Dopisano o 22:33 ---------- Poprzedni post napisano o 22:29 ----------

Cytat:
Napisane przez Taangerinee Pokaż wiadomość
nie powiedziałam że tyle wsypuje. Wsypuje kawę aż do połowy kubka. Nie ważne ile ma zawartości, ważne że pół kubka jest zasypane kawą. Moim zdaniem to przesada.
A moim zdaniem przesadą jest Twoje aż takie wnikanie w jego picie kawy... No niektórzy ludzie piją sporo kawy, bywa że piją mocną. Rozumiem, że on nie ma po tej kawie jakichś niepokojących objawów? Nie cierpi na choroby serca? To nie alkohol ani narkotyki, bez przesady. Też miałam okres w życiu kiedy piłam sporo kawy, nic mi nie było, jak przesadziłam to się kiepsko czułam i wiedziałam żeby nie pić jej tyle.

Domyślam się, że już mu powiedziałaś co o tym sądzisz, przedstawiłaś zagrożenia i obawy, co więcej chcesz zrobić? To dorosły człowiek, a Ty nie jesteś jego matką.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-04, 21:34   #14
Taangerinee
Raczkowanie
 
Avatar Taangerinee
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 30
Dot.: Kawa.

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Też tak myślę, jest raczej normalna w kierunku słabej

Nie wiem co znaczy, że "pija zwykłą kawę", zupełnie nie wyjaśnia to czy chodzi o rozpuszczalną czy mieloną , ale tak czy inaczej - już bez przesady z tą kontrolą... Dla mnie to trochę tak jakby facet za mną chodził i marudził np. żebym się nie malowała, bo pcham chemię na twarz, a to niezdrowo Musiałby naprawdę przesadzać z tą kawą żeby mu zaszkodziła. Niech kupi sobie magnez i tyle.
Chodzi o mieloną. Wcześniej mi to nie przeszkadzało że pił sobie tą kawę. Ale przesadza z nią bo widzę ile jej sypie. Nieraz mu się ręce trzęsły. Ja go nie kontroluję. Nie wnikam w picie kawy tylko widzę gdy idzie zrobić mi herbatę a on sobie kawę ile jej sypie.

Edytowane przez Taangerinee
Czas edycji: 2013-10-04 o 21:37
Taangerinee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-04, 22:20   #15
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: Kawa.

Taangerinee, ale jak on pije, tak po prostu wsypuje mieloną do wrzątku i pije ?
Przecież to się nawet dobrze nie zaparzy

---------- Dopisano o 23:20 ---------- Poprzedni post napisano o 23:18 ----------

http://allegro.pl/kawiarka-kafetiera...532180418.html
Weź mu kup, niech chłopak się nie męczy
__________________
nazywaj mnie Vill

ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-04, 22:24   #16
Drakan
Zadomowienie
 
Avatar Drakan
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa/Włocławek
Wiadomości: 1 493
Dot.: Kawa.

Jeżeli przy tej ilości kawy nie będzie uzupełniał magnezu czy to diecie czy suplementach, to może być niewesoło. dodam, że normalny człowiek potrzebuje dziennie 300 mg magnezu, a ci pijący sporo kawy nawet 1000. Dosyć, że u mnie systematyczne picie kawy i zielonej herbaty tak od 5 lat skończyło się napadami depresyjnymi. Teraz kawa i herbatka maks 2 razy w tygodniu, do tego jem magnez w tabletkach i jest dobrze.
Miej to zatem na uwadze. Możesz to po prostu przedstawić chłopakowi, ale decyzję on musi podjąć sam.
__________________
Matematyk to maszyna do zmieniana kawy w twierdzenia.




Drakan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-04, 23:09   #17
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Kawa.

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość

No ale czego od nas oczekujesz?
Dorosły facet, a nie dziecko. To jego decyzja, czy chce sobie psuć zdrowie.
Jak to czego? Chlopak to maly dzidzius. Trzeba autorce poradzic jak mu pogrozic paluszkiem mowiac "niu niu. Nie wolno".

Mnie najbardziej zastanawia co to za nocne praktyki. Pierwszy raz o tym slysze.
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-04, 23:18   #18
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Kawa.

Cytat:
Napisane przez Taangerinee Pokaż wiadomość
Witam.

Mam pewien problem ze swoim TŻ. Jak w tytule, chodzi o kawę. On codziennie pije kawę, ale nie taką z jednej łyżeczki. Dziś zrobił sobie kawę z 5 czubatych łyżeczek. Moim zdaniem to przesada, potrafi nasypać sobie pół kubka kawy. Żadne argumenty do niego nie trafiają. Kiedyś pił Energy drinki. Teraz przerzucił się na tą nieszczęsną kawę. Dwa lub więcej razy dziennie. Udało mi się go przekonać by sypał mniej i zszedł na dwie łyżeczki (czubate jak diabli, że śmiało mogę to nazwać 3 łyżeczkami). Rozumiem że chodzi na nocki na praktykę a rano wstaje bo ma obowiązki, ale martwię się o jego serducho.
Niestety nie mam dla Ciebie żadnej recepty. Mój TŻ jest wspaniałym człowiekiem, ale też ma uzależnienie- Cola. Pije codziennie, tzn zdarzał mu się może jak jest ze mną np tydzień bez Coli, ale to może raz podczas naszego bycia razem, tak góra 2-3 dni bez Coli i uważa, że jest ok, ale zazwyczaj pije ją codziennie, co najmniej pół litra, ale zazwyczaj jendak pije litr Coli dziennie albo nawet 2 litry Coli dziennie. Co lepsze, miał już przez to problem sercowy, mimo dopiero 27 lat, nawet podzawałowy jak mówili lekarze, ale nie dociera. Wiesz, oni sami muszą tego chcieć Jasne, szkoda mi jego zdrowia, ale do niczego nie zmuszę, choć jasne.. wkurzam się, że tyle pije tego świństwa. Widać, że uzależnił się od cukru przez Colę też, bo słodzi 3 łyżeczki czubate herbatę- na jeden zwykły kubek- 025 ml, a nie tak jak Twój na 0,5 l więc mój gorzej.

No pocieszę Cię, Cola gorsza zdrowotnie niż kawa, więc wolałabym, żeby mój zamiast pić litrami Colę pił kawę. A tak cały czas jak go widzę, to ma w ręku czy w siatce Colę i ją piję. Rzadko pije cokolwiek innego. Jak podsuwam wodę, to twierdzi, że bez smaku. Ja też tak kiedyś twierdziłam, ale teraz jakoś się przyzwyczaiłam, poza tym może pić czy herbatę czy napoje ze sklepu np Tymbark (kiedyś je pijał, podobno jak nie był tak uzależniony od Coli), wszystko według mnie zdrowsze od tej Coli, brrr.

Edytowane przez Candy_lips
Czas edycji: 2013-10-04 o 23:22
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-04, 23:30   #19
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Kawa.

wiesz no moze ma chlopak niskie cisnienie, kawa jest niebezpieczna dla osob z wysokich cisnieniem, bo je zwyczajnie podnosi.

Poza tym faktycznie wyplukuje magnez i trzeba go uzupelnic, to wlasnie te trzesace dlonie, skurcze powiek czy skurcze miesni np w lydce. To wlasnie brak magnezu. Magnez kupisz w kazdej aptece bez recepty, nie jest to droga sprawa, oczywiscie zalezy od marki, ale taki najtanszy starczy. Jak wezmie 3 razy dziennie to po 2 - 3 dniach powinno mu przejsc.

Poza tym obowiazki obowiazkami, czlowiek nie maszyna i jak pracuje i dzien i w nocy, to to jest duzo grozniejsze do samej kawy.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-05, 00:42   #20
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Kawa.

Tradycyjnie parzona kawa może raczej źle wpływać na żołądek, szczególnie jeśli pije się ją na czczo bądź bez żadnego posiłku. Ja kiedyś 'uzależniłam' się od picia czarnej, mocnej, gorzkiej herbaty (w sumie do dziś nie potrafię stwierdzić, jakie niby miała wyjątkowe walory smakowe), ale na szczęście mi przeszło.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-05, 01:01   #21
spaghettii
Wtajemniczenie
 
Avatar spaghettii
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Oslo/Sopot
Wiadomości: 2 986
Dot.: Kawa.

A jak z jego odzywianiem? Je normalnie tzn czesto i zdrowo? Pali papierosy? Bo jak np zyje glownie na kawie i papierosach to moze sie niezbyt ciekawie skonczyc..


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________





Moj blog
_________________________ ___

ZAPUSZCZAM WLOSY

pije pokrzywe-12.08.2012
lotion seboradin-25.08.2012
drozdze w tabletkach-28.08.2012
Cel I - do ramion



cwicze:
6.01.2013
spaghettii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-05, 02:12   #22
WiemTo
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 70
Dot.: Kawa.

"Co lepsze, miał już przez to problem sercowy, mimo dopiero 27 lat, nawet podzawałowy jak mówili lekarze, ale nie dociera."

Niby w jaki sposób była to wina coli jeśli nie przekraczał nawet 2 l dziennie?
WiemTo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-05, 02:34   #23
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Kawa.

Cytat:
Napisane przez WiemTo Pokaż wiadomość
"Co lepsze, miał już przez to problem sercowy, mimo dopiero 27 lat, nawet podzawałowy jak mówili lekarze, ale nie dociera."

Niby w jaki sposób była to wina coli jeśli nie przekraczał nawet 2 l dziennie?
Według mnie do 2 litrów Coli jak się piję ją praktycznie codziennie to jest dużo. A bywałó i ponad 2 litry.
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-05, 06:54   #24
busch
Rozeznanie
 
Avatar busch
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 697
Dot.: Kawa.

Sama byłam uzależniona w podobnym stopniu od kawy. Piłam po 5-6 kubków kawy dziennie. Niestety to niezła spirala uzależnienia. Kawa pobudza, ale stopniowo organizm się przyzwyczaja i pobudzają coraz większe dawki. Co gorsza, kiedy wypłuka się z organizmu magnez, to zaczyna się mieć problemy z koncentracją i zasypianiem, więc stopień zmęczenia się pogłębia i recepta jest jedna - jeszcze jeden kubek kawy .

Jeśli Twój chłopak prowadzi niehigieniczny tryb życia, pracując naprawdę dużo, to obawiam się że będzie mu naprawdę ciężko rzucić ten nałóg. Sama byłam w stanie zrobić to dopiero wtedy, gdy trochę przystopowałam z ilością pracy z 12 do 8 godzin "na chodzie" dziennie. Pierwszy tydzień bez kawy był straszny - czułam się, jakbym chorowała na narkolepsję, miałam ogromne problemy, by w pracy zachowywać w miarę przytomny umysł, bo potwornie chciało mi się spać właściwie cały czas. Po powrocie z pracy moja jedyna aktywność to było spanie i jedzenie . Dopiero po detoksie i bardzo agresywnej suplementacji magnezem powróciłam do obecnego stanu, kiedy nie piję kawy w ogóle i nie przeszkadza mi to w codziennym funkcjonowaniu .

Myślę, że najlepszym momentem na detoks będzie urlop. Bo jeśli Twój chłopak postanowi sobie obciąć kawę, jednocześnie normalnie pracując, to jestem przekonana że jego silna wola się złamie, kiedy będzie przysypiał podczas wykonywania swoich obowiązków. Może niech robi detoks chociaż w dni wolne od obowiązków, żeby sobie trochę podnieść wrażliwość na kofeinę?

Niedobory magnezu to fatalna sprawa. Ja nabawiłam się tak dużych niedoborów, że podejrzewałam u siebie galopującą anemię. Wypadały mi garściami włosy, w krótkim czasie próchnica zaatakowała większość moich zębów , budziły mnie straszne bóle mięśni w środku nocy, miałam problemy z zasypianiem, a w dodatku nawet do tak dużej dawki się w końcu przyzwyczaiłam i wcale nie czułam się w ciągu dnia jakoś specjalnie obudzona... Pamiętam, że pod koniec mojej przygody z kofeiną potrafiłam wypić kubek mocnej kawy, zapić napojem energetycznym i nadal być senna . Już pomijając, że kawa fatalnie wpłynęła na mój żołądek.

Nie zgadzam się, że jakikolwiek magnez będzie dobry. Magnez w normalnej postaci jest bardzo trudno przyswajalny i na niektórych suplementach zalecane dzienne dawkowanie to nawet ponad 6 tabletek! Jeśli ktoś nie lubi wcinać tabletek garściami, to polecam magnez w formie chelatowanej - jest dużo łatwiej przyswajalny i można go jeść normalne ilości, czyli np. 1-2 tabletki.
No i jak ktoś ma niedobór - dawkę z ulotki można spokojnie podwoić - takie ja dostałam zalecenia od farmaceuty . Ważne jest też naprawdę systematyczne branie tabletek, kilka tygodni to jest absolutne minimum. Można się też wspomóc odpowiednią, "wysokomagnezową" dietą.

Teraz mój chłopak mnie wkręcił w zieloną herbatę, która jest bardzo zdrowa, a do tego mi smakuje . Spróbuj też swojemu chłopakowi podrzucać takie pomysły. Wiadomo że herbata nie pobudzi jak kawa, ale ja np. piłam kawę także wtedy, kiedy po prostu miałam ochotę się czegoś napić - i na takie "ochoty" można przygotować zamienniki
busch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-05, 06:59   #25
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Kawa.

Cytat:
Napisane przez Candy_lips Pokaż wiadomość
Według mnie do 2 litrów Coli jak się piję ją praktycznie codziennie to jest dużo. A bywałó i ponad 2 litry.
No ale według Ciebie, czy według mnie to może być dużo, tyle że jeśli lekarz nie wskazał związków coli z problemami z sercem - ciężko zakładać, że to od tego. Może miałby ten problem niezależnie od coli.

Edytowane przez Lexie
Czas edycji: 2013-10-05 o 07:00
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-05, 09:37   #26
Taangerinee
Raczkowanie
 
Avatar Taangerinee
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 30
Dot.: Kawa.

jest cukiernikiem więc wychodzi na nockę około 20-21 czasem ma na 22 i robi do 2 w nocy wraca i idzie spać. A w dzień pomaga w obowiązkach domowych. Nie pali papierosów a alkohol okazjonalnie.

---------- Dopisano o 10:37 ---------- Poprzedni post napisano o 10:35 ----------

Cytat:
Napisane przez ViLLeMkA Pokaż wiadomość
Taangerinee, ale jak on pije, tak po prostu wsypuje mieloną do wrzątku i pije ?
Przecież to się nawet dobrze nie zaparzy

---------- Dopisano o 23:20 ---------- Poprzedni post napisano o 23:18 ----------

http://allegro.pl/kawiarka-kafetiera...532180418.html
Weź mu kup, niech chłopak się nie męczy
wsypuję zwykłą kawę z torebki do kubka i zalewa wrzątkiem.
Taangerinee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-05, 10:54   #27
new_me
Zadomowienie
 
Avatar new_me
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 906
Dot.: Kawa.

Cytat:
Napisane przez Taangerinee Pokaż wiadomość
pija zwykłą kawę. To nie są filiżanki a kubki. Ma kubek 0,5l z którego potrafił pić kawę. Krzywi się i wybrzydza a i tak ją pije.
haha tez pilam w 0,5l kubku kawe z 5 lyzeczek, nic mi sie bylo, chociaz stwierdzilam ze kurcze moze to i przesada i przezucilam sie najpierw na zbozowa z blonnikiem a teraz na maly kubek zwyklej , parzonej...
z tym ze na mnie kawa nie dziala, moge wypic wlasnie taka "siekiere" polozyc sie i smacznie zasnac
__________________
"I can deal with a lot but i can't deal with stupid"


new_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-05, 11:02   #28
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Kawa.

Cytat:
Napisane przez blue_dress Pokaż wiadomość
Jak zszedł na 3 łyżeczki to i tak dobrze,małymi kroczkami dojdziesz do 2 normalnych.

Jest to po prostu przyzwyczajenie, ja jak nie wypije kawy to ok.16 padam na twarz, a piję Nescafe 3w1. Poza tym,kawa jest zdrowsza od herbaty.
Przeciez tego 3w1 nie da sie nazwac nawet kawa.

Autorko, czy on ma jakies problemy zdrowotne z powodu picia tej kawy?

Ja pije kawe w ilosci 1-1,5l dziennie, mocna, bo parzona. Czasem rozpuszczalna. Zyje, mam sie dobrze, czasem co najwyzej lykne sobie magnez.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-05, 11:14   #29
CarmenSandiego
Raczkowanie
 
Avatar CarmenSandiego
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 336
Dot.: Kawa.

Cytat:
Napisane przez blue_dress Pokaż wiadomość
Jak zszedł na 3 łyżeczki to i tak dobrze,małymi kroczkami dojdziesz do 2 normalnych.

Jest to po prostu przyzwyczajenie, ja jak nie wypije kawy to ok.16 padam na twarz, a piję Nescafe 3w1. Poza tym,kawa jest zdrowsza od herbaty.
nescafe 3w1 ma mleko w proszku i mase innych dodatkow wiec zdrowe nie jest, lepiej samemu zrobic sobie kawe z mlekiem i cukrem.
__________________


CarmenSandiego jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-05, 11:41   #30
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Kawa.

a moze niech sprobuje pic yerba mate jak potrzebuje energii
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:40.