bardzo poważna sprawa- pytanie do ginekologa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-05-09, 10:00   #1
buniaq
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14
Question

bardzo poważna sprawa- pytanie do ginekologa


Witam,
na wstępie chciałabym zaznaczyć iż wszelka krytyka bedzie tu zbędna, nie interesują mnie subiektywne opinie tylko informacje najlepiej poparte doświadczeniem...

Chodzi o to, ze w wieku 17 lat miałam usuniętą ciąże (tak, tak i z tym żyję teraz), teraz planuję ciążę z moim przyszłym mężem, boję się że może wystąpić konflikt serologiczny (ja mam 0Rh- on Brh+). Pytania:
1) Czy przyznać się lekarzowi do mechanicznego poronienia? (nigdy się żadnemu lekarzowi do usunięcia nie przyznałam)
*(Lekarz po aborcji "na wszelki wypadek"wstrzyknął mi dawkę przeciwciał...czy potrzebna bedzie powtórka? )
2) Czy podczas USG dopochwowego widać ślady mechanicznej aborcji?
3) Czy podczas pierwszej ciąży także są podawane matce przeciwaciała?
Niestety nie znalazłam dotychczas żadnej informacji, dot. ciąży po aborcji, a to jest ważne, dużo kobiet ukrywa ten fakt, a podczas kolejnej ciąży nie wie co robić, potem są konflikty serologiczne, poronienia. Bardzo proszę o informacje.
Z góry dzieki.
buniaq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-09, 10:35   #2
intransitive
Wtajemniczenie
 
Avatar intransitive
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 2 769
Dot.: bardzo poważna sprawa- pytanie do ginekologa

też jestem bardzo ciekawa, mimo, że nie mam takich doświadczeń.
oto co znalazłam nt konfliktu serologicznego
Cytat:
Istnieje także odległy problem związany z nielegalnym przerwaniem ciąży u kobiet z grupą krwi Rh (-) ujemnym. Po przerwaniu ciąży może dojść do immunizacji kobiety i w kolejnych ciążach, gdyby płód posiadał grupę krwi Rh (+) dodatnią, może rozwinąć się konflikt serologiczny, będący poważnym powikłaniem ciąży. Profilaktyka polega na podaniu kobiecie immunoglobuliny anty-D do 72 godzin po zabiegu, o czym się nie pamięta, jeśli do interwencji dochodzi poza szpitalem.
Czy te przeciwciała, które dostałaś to sa immunoglobuliny o których mowa w cytacie? Jeśli tak, to chyba problem jest rozwiązany
na resztę pytań nie znam odpowiedzi ale poszukam.
Pozdrawiam
P.S. A ile lat jesteś po zabiegu?
intransitive jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-09, 10:39   #3
lilithin
Wtajemniczenie
 
Avatar lilithin
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 534
Dot.: bardzo poważna sprawa- pytanie do ginekologa

Oczywiscie, ze lepiej powiedziec lekarzowi o aborcji!!!!
Rozumiem, ze mozesz sie czuc niezrecznie, ale przeciez chodzi o zdrowie Twojego maluszka! W takiej sytuacji nie mozna nic ukrywac. Jesli by nie daj boze cos bylo potem nie tak, nigdy bys sobie nie wybaczyla, ze nie zrobilas wszystkiego, co moglas.
lilithin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-09, 10:41   #4
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: bardzo poważna sprawa- pytanie do ginekologa

co do przeciwciał to nie mam pojęcia, bo się na tym nie znam, ale moim zdaniem o tym, że miałaś aborcję lekarz prowadzący powinien wiedzieć... czy sam bedzie w stanie to zobaczyc też nie wiem...
a Twój mąż wie, że miałaś aborcję?
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-09, 10:47   #5
trihomonas
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Utrecht
Wiadomości: 1 544
Dot.: bardzo poważna sprawa- pytanie do ginekologa

Witaj buniaq...Nie naleze do osob,ktore sa doswiadczone ale jesli chcesz mozesz przeczytac moje zdanie na ten temat...Przed planowana ciaza powinnas zglosic ginekologowi o przebytym zabiegu-wydaje mi sie,ze nie powinien Ci prawic moralow...Jest to bardzo wazne,poniewaz nie wiadomo czy lekarz,ktory wykonywal Ci zabieg nie naruszyl Ci czegos co moze miec wplyw np. na donoszenie ciazy...Wydaje mi sie,ze lekarz zaproponoje Ci czestsze wizyty kontrolne podczas ciazy,poniewaz ciaza po uprzedniej aborcji chyba nalezy do tych wiekszego ryzyka...Powiedz swojemu lekarzowi o tym,bo moze to sie wizac z komplikacjami....Na pewno dostaniesz przeciwciala po porodzie-moja przyjaciolka tez ma Rh- i zaraz po cesarce dostala przeciwciala.Co do tych sladow to mysle,ze to zalezy w jak bardzo zaawansowanej ciazy bylas...Ja mialam tylko mala nadzerke i teraz kazdy lekaz jak mnie bada to mowi no widze ze tu nadzerka byla Moim zdaniem widac slady aborcji ale nie jestem lekarzem wiec mozemy sobie tylko gdybac...Nie martw sie na pewno bedzie wszystko dobrze i bedziesz miala slicznego dzidziusia Teraz tylko znajdz dobrego lekarza,ktoremu mozesz w pelni zaufac.Pozdrawiam
trihomonas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-09, 10:58   #6
buniaq
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14
Dot.: bardzo poważna sprawa- pytanie do ginekologa

tak, immunoglobina to była...ciekawa jestem czy nie potrzebna bedzie poprawka ale bardzo wdzięczna jestem za info!
Kurcze przyznać mojemu lekarzowi, pomyśli żem kłamczucha bo podczas pierwszej wizyty oczywiście powiedziałam że nie byłam nigdy.. ciekawa jestem czy lekarz widzi podczas badania, ze coś jest nie tak (ze była mechaniczna ingerencja, dodam, że oprócz psychicznych nie miałam żadnych powikłań, wszystko było profesjonalnie... )
5 lat minęło od zabiegu... Teraz mam 22, studiuję przygotowanie do ciąży, odstawiam tabletki, biorę kwas foliowy, zdrowo się odżywiam, chodze na fitness, po ślubie zaczynamy chcę utrzymac tę ciążę za wszelką cenę, dam z siebie wszystko!
buniaq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-09, 11:09   #7
trihomonas
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Utrecht
Wiadomości: 1 544
Dot.: bardzo poważna sprawa- pytanie do ginekologa

Na pewno Ci sie uda Kochana Badz dobrej mysli to duzo daje...Lepiej przyznaj sie lekarzowi,powiedz mu,ze balas sie jego reakcji i jesli to lekarz z powolania to nie powinien Ci ublizyc...Gorzej jesli to staruszek,bo mialam ginekologa dziadka i byl na wszystko taki przewrazliwiony-wiadomo czlowiek starej daty-choc jednak to raczej od charakteru zalezy...W kazdym badz razie zycze powodzenia...
trihomonas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-09, 11:25   #8
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: bardzo poważna sprawa- pytanie do ginekologa

Cytat:
Napisane przez Marwari Pokaż wiadomość
co do przeciwciał to nie mam pojęcia, bo się na tym nie znam, ale moim zdaniem o tym, że miałaś aborcję lekarz prowadzący powinien wiedzieć... czy sam bedzie w stanie to zobaczyc też nie wiem...
a Twój mąż wie, że miałaś aborcję?
nie ma to jak odpowiedz poparta wiedza i doswiadczeniem :-D

sama nie znam odp na pytania ale musialam to skomentowac :-P
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-09, 11:40   #9
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: bardzo poważna sprawa- pytanie do ginekologa

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
nie ma to jak odpowiedz poparta wiedza i doswiadczeniem :-D

sama nie znam odp na pytania ale musialam to skomentowac :-P
to już nie można swojego zdania napisać...
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-09, 11:42   #10
intransitive
Wtajemniczenie
 
Avatar intransitive
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 2 769
Dot.: bardzo poważna sprawa- pytanie do ginekologa

Cytat:
Napisane przez buniaq Pokaż wiadomość
tak, immunoglobina to była...ciekawa jestem czy nie potrzebna bedzie poprawka ale bardzo wdzięczna jestem za info!
Kurcze przyznać mojemu lekarzowi, pomyśli żem kłamczucha bo podczas pierwszej wizyty oczywiście powiedziałam że nie byłam nigdy.. ciekawa jestem czy lekarz widzi podczas badania, ze coś jest nie tak (ze była mechaniczna ingerencja, dodam, że oprócz psychicznych nie miałam żadnych powikłań, wszystko było profesjonalnie... )
5 lat minęło od zabiegu... Teraz mam 22, studiuję przygotowanie do ciąży, odstawiam tabletki, biorę kwas foliowy, zdrowo się odżywiam, chodze na fitness, po ślubie zaczynamy chcę utrzymac tę ciążę za wszelką cenę, dam z siebie wszystko!
Lekarz może widzieć, że są zrostu na macicy, lub na jajnikach. Zrosty takie powstają często na skutek mechanicznej ingerencji w organizm, np. usunięcia mięśniaka (chyba), ale często powstają tez u kobiet , które nigdy nie rodziły. Jednak jesli piszesz, że nie miałaś żadnych powikłań, to pewnie zrostów też nie masz
Życzę powodzenia!
intransitive jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-09, 11:53   #11
buniaq
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14
Dot.: bardzo poważna sprawa- pytanie do ginekologa

Macie racje, koniecznie trzeba powiedzieć..nie ma co ryzykować!
Dzięki wielkie! Kochane jesteście!
PS. Mąż o wszystkim wie a mimo tego mnie kocha! Też jest kochany
buniaq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-09, 11:54   #12
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: bardzo poważna sprawa- pytanie do ginekologa

Cytat:
Napisane przez buniaq Pokaż wiadomość
Macie racje, koniecznie trzeba powiedzieć..nie ma co ryzykować!
Dzięki wielkie! Kochane jesteście!
PS. Mąż o wszystkim wie a mimo tego mnie kocha! Też jest kochany
Na pewno wszystko bedzie dobrze
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-09, 14:19   #13
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: bardzo poważna sprawa- pytanie do ginekologa

Cytat:
Napisane przez Marwari Pokaż wiadomość
to już nie można swojego zdania napisać...
mozna ,mozna
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-10, 17:08   #14
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: bardzo poważna sprawa- pytanie do ginekologa

Cytat:
Napisane przez buniaq Pokaż wiadomość
Witam,
na wstępie chciałabym zaznaczyć iż wszelka krytyka bedzie tu zbędna, nie interesują mnie subiektywne opinie tylko informacje najlepiej poparte doświadczeniem...

Chodzi o to, ze w wieku 17 lat miałam usuniętą ciąże (tak, tak i z tym żyję teraz), teraz planuję ciążę z moim przyszłym mężem, boję się że może wystąpić konflikt serologiczny (ja mam 0Rh- on Brh+). Pytania:
1) Czy przyznać się lekarzowi do mechanicznego poronienia? (nigdy się żadnemu lekarzowi do usunięcia nie przyznałam)
*(Lekarz po aborcji "na wszelki wypadek"wstrzyknął mi dawkę przeciwciał...czy potrzebna bedzie powtórka? )
2) Czy podczas USG dopochwowego widać ślady mechanicznej aborcji?
3) Czy podczas pierwszej ciąży także są podawane matce przeciwaciała?
Niestety nie znalazłam dotychczas żadnej informacji, dot. ciąży po aborcji, a to jest ważne, dużo kobiet ukrywa ten fakt, a podczas kolejnej ciąży nie wie co robić, potem są konflikty serologiczne, poronienia. Bardzo proszę o informacje.
Z góry dzieki.
1. Powinnas powiedziec lekarzowi prowadzacemu ciazy i o aborcji. To dla dobra Twego i przyszlego maluszka.
2. Nie wiem. ALe raczej nie. CHybaze jest to "swieza" sprawa.
3. Jesli wystepuje konflikt serogoliczny to podaje siematce przeciwciala, ale wczsniej oznacza sie tzw. miano przeciwcial i na tej podstawie okresla sie czy istnieje ryzyko konfliktu czy nie. Jesli miano jest wysokie to podaje sie wowczas immunoglobuline. Niczego nie robi sie "na oko".
Pozdrawiam.
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-18, 17:15   #15
Multi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1
Dot.: bardzo poważna sprawa- pytanie do ginekologa

Witajcie,
mam identyczny niemalże problem.. 3 lata temu usunęłam ciążę w 10 tygodniu metodą mechaniczną.
Z moim narzeczonym zaczęliśmy myśleć o dziecku i od 3 miesięcy się staramy.. jednak na próżno..
Akurat jutro jestem umówiona na wizytę u ginekologa po to, żeby się przebadać.. i muszę przyznać że panicznie się boję..
Do tej pory wizyty odbywały się u lekarza, który dokonał aborcji.. Twierdził, że nie będzie w przyszłości żadnych powikłań. Teraz mieszkam w innej miejscowości i pierwszy raz będę u innego lekarza - w dodatku kobiety. Wiem na pewno, że powiem o tym zdarzeniu z przeszłości.. ale panicznie boję się tego co usłyszę.
Powiedzcie proszę, czy któraś z Was ma lub miała podobny problem, czyli z zajściem w ciążę po aborcji?
Liczy się dla mnie każda opinia. Pozdrawiam Was gorąco
Multi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-19, 09:39   #16
najszczesliwsza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1
Dot.: bardzo poważna sprawa- pytanie do ginekologa

Cytat:
Napisane przez Multi Pokaż wiadomość
Witajcie,
mam identyczny niemalże problem.. 3 lata temu usunęłam ciążę w 10 tygodniu metodą mechaniczną.
Z moim narzeczonym zaczęliśmy myśleć o dziecku i od 3 miesięcy się staramy.. jednak na próżno..
Akurat jutro jestem umówiona na wizytę u ginekologa po to, żeby się przebadać.. i muszę przyznać że panicznie się boję..
Do tej pory wizyty odbywały się u lekarza, który dokonał aborcji.. Twierdził, że nie będzie w przyszłości żadnych powikłań. Teraz mieszkam w innej miejscowości i pierwszy raz będę u innego lekarza - w dodatku kobiety. Wiem na pewno, że powiem o tym zdarzeniu z przeszłości.. ale panicznie boję się tego co usłyszę.
Powiedzcie proszę, czy któraś z Was ma lub miała podobny problem, czyli z zajściem w ciążę po aborcji?
Liczy się dla mnie każda opinia. Pozdrawiam Was gorąco
Ja miałam aborcję w wieku 14 i pół roku. Wtedy poinformowano mnie, że nastąpiły powikłania i nigdy nie będę mogła mieć dzieci. Dziś mam 22 lata i w drugim pokoju mały potworek bawi się "Szczeniaczkiem Uczniaczkiem" Lekarzowi prowadzącemu ciążę nic nie powiedziałam, powiedział za to mąż, śladu rzekomych powikłań nie było, gorzej bo mam powikłania po nacięciu
Tobie radzę powiedzieć, to nic takiego moim zdaniem, co do podania immunoglobuliny, nie miałam wtedy podanej, na szczęście wszystko ok było. Wiem tyle, że tylko przy pierwszej ciąży się podaje, ale jak powiesz lekarzowi co i jak to będzie wszystko ok.
najszczesliwsza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-27, 21:35   #17
katarynka1111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 3
Dot.: bardzo poważna sprawa- pytanie do ginekologa

Czesc!
ja mialam aborcje mechaniczna w wieku 19 lat. na pozniejszych wizytach u ginekologa nigdy sie do tego nie przyznalam. teraz mam 3 letnia dziewczynke i jestem w 1 miesiacu ciazy. nie wiem czy teraz rowniez nie mowic lekarzowi, czy lepiej sie przyznac. a jesli bedzie pytal o przyczyny usuniecia. nie wiem co robic.
katarynka1111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-28, 13:23   #18
milkao
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 4
Dot.: bardzo poważna sprawa- pytanie do ginekologa

Hej dziewczyny, mogłybyście napisać jak się u Was sprawy z zajściem w ciążę mają ? Jak wizyty u ginekologów? Pozdrawiam
milkao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-28, 16:21   #19
God Of War 20
Zakorzenienie
 
Avatar God Of War 20
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Okolice Rzeszowa:)
Wiadomości: 8 484
Dot.: bardzo poważna sprawa- pytanie do ginekologa

Cytat:
Napisane przez buniaq Pokaż wiadomość
tak, immunoglobina to była...ciekawa jestem czy nie potrzebna bedzie poprawka ale bardzo wdzięczna jestem za info!
Kurcze przyznać mojemu lekarzowi, pomyśli żem kłamczucha bo podczas pierwszej wizyty oczywiście powiedziałam że nie byłam nigdy.. ciekawa jestem czy lekarz widzi podczas badania, ze coś jest nie tak (ze była mechaniczna ingerencja, dodam, że oprócz psychicznych nie miałam żadnych powikłań, wszystko było profesjonalnie... )
5 lat minęło od zabiegu... Teraz mam 22, studiuję przygotowanie do ciąży, odstawiam tabletki, biorę kwas foliowy, zdrowo się odżywiam, chodze na fitness, po ślubie zaczynamy chcę utrzymac tę ciążę za wszelką cenę, dam z siebie wszystko!
Moim zdaniem musisz powiedzieć lekarzowi, że miałaś aborcję. Podczas ciąży będziesz pod jego opieką i musi wiedzieć. Poza tym bardzo możliwe, że sam by się zorientował - nie badał Cię?
Przecież przed ciąża lekarz musi zbadać, zobaczyć czy wszystko w porządku. Porozmawiaj o tym co Cię dręczy z lekarzem, on będzie wiedział najlepiej.
__________________
Zuzia 24.09.2014
God Of War 20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:57.