Jakie szkoły ponadgimnazjalne trzeba ukończyć, żeby być tłumaczem niemiecko-polskim? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-11-28, 15:41   #1
Turkasica
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 4

Jakie szkoły ponadgimnazjalne trzeba ukończyć, żeby być tłumaczem niemiecko-polskim?


Witajcie
Jestem dopiero w 1 gimnazjum, ale tak sobie myślałam ostatnio o mojej przyszłej pracy. Kim chcę być itp. No więc, chciałabym być tłumaczem niemiecko-polskim. Niemieckiego uczę się bardzo dobrze (moja najniższa ocena to 4) i lubię ten język. Z polskiego też dobrze mi idzie, znam ortografię i interpunkcję, mam niemałe zasoby słownictwa (dużo czytam).
Wracając do pytania: na jaki profil liceum iść? Jakie studia wybrać, jeśli są potrzebne?
I jak wygląda praca tłumacza w biurze tłumaczeń?
Turkasica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-28, 17:23   #2
Leseratte93
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1 484
Dot.: Jakie szkoły ponadgimnazjalne trzeba ukończyć, żeby być tłumaczem niemiecko-pol

Na studiach przestaniesz lubić ten język . Jeżeli oczywiście w tej dość odległej przyszłości wybierzesz filologię germańską.

Szkoła ponadgimnazjalna nie ma większego znaczenia. Ja byłam w LO, klasa z rozszerzonym j.polskim i historią i sama przygotowywałam się do rozszerzonej matury z niemieckiego.

Moim zdaniem możesz wybrać jedynie jakiś lingwistyczny profil z rozszerzonym niemieckim, ale jeżeli takiej opcji nie będzie, to nic się nie stanie.

Powodzenia!
Leseratte93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-28, 20:47   #3
201805170915
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4 491
Dot.: Jakie szkoły ponadgimnazjalne trzeba ukończyć, żeby być tłumaczem niemiecko-pol

Cytat:
Napisane przez Turkasica Pokaż wiadomość
Witajcie
Jestem dopiero w 1 gimnazjum, ale tak sobie myślałam ostatnio o mojej przyszłej pracy. Kim chcę być itp. No więc, chciałabym być tłumaczem niemiecko-polskim. Niemieckiego uczę się bardzo dobrze (moja najniższa ocena to 4) i lubię ten język. Z polskiego też dobrze mi idzie, znam ortografię i interpunkcję, mam niemałe zasoby słownictwa (dużo czytam).
Wracając do pytania: na jaki profil liceum iść? Jakie studia wybrać, jeśli są potrzebne?
I jak wygląda praca tłumacza w biurze tłumaczeń?
profil nie ma tu nic do rzeczy ja byłam na biol-chem-fizie i teraz jestem na filologii wiadomo, że jak będziesz w klasie z rozszerzonym językiem to będzie Ci łatwiej przygotować się do matury z języków
na studia musisz iść, wiadomo najlepiej germanistyka lub lingwistyka stosowana niemiecki+ coś
201805170915 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-28, 21:37   #4
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Jakie szkoły ponadgimnazjalne trzeba ukończyć, żeby być tłumaczem niemiecko-pol

musisz skończyć JAKIEKOLWIEK studia zakończone tytułem magistra, nawet medycynę czy prawo i możesz zdawać egzamin na tłumacza przysięgłego.
pytanie czy go zdasz, bo wątpię.
taki egzamin zdaje się w trzech znanych mi przypadkach
a) native speaker
b) filolog magister z podyplomówką z porządnym warsztatem tłumaczenia
c) osoba która naprawdę pracuje z językiem i w życiu zawodowym ma kontakt z pismami, dokumentami czy tłumaczeniem mniej lub bardziej odpowiedzialnym

inaczej to kiszka;p
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-29, 13:55   #5
Turkasica
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 4
Dot.: Jakie szkoły ponadgimnazjalne trzeba ukończyć, żeby być tłumaczem niemiecko-pol

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
musisz skończyć JAKIEKOLWIEK studia zakończone tytułem magistra, nawet medycynę czy prawo i możesz zdawać egzamin na tłumacza przysięgłego.
pytanie czy go zdasz, bo wątpię.
taki egzamin zdaje się w trzech znanych mi przypadkach
a) native speaker
b) filolog magister z podyplomówką z porządnym warsztatem tłumaczenia
c) osoba która naprawdę pracuje z językiem i w życiu zawodowym ma kontakt z pismami, dokumentami czy tłumaczeniem mniej lub bardziej odpowiedzialnym

inaczej to kiszka;p
Ale ja nie chcę zostać tłumaczem przysięgłym, bo tłumaczenie dokumentów mam daleko gdzieś... Mówiłam o takim "zwykłym" tłumaczu, który tłumaczy jakieś teksty
Turkasica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-29, 15:19   #6
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Jakie szkoły ponadgimnazjalne trzeba ukończyć, żeby być tłumaczem niemiecko-pol

jesteś zdeczka butna i zarozumiała, a skoro w doopie masz wszystko inne, to po co zakładasz wątek skoro to takie proste?
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-29, 16:13   #7
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Jakie szkoły ponadgimnazjalne trzeba ukończyć, żeby być tłumaczem niemiecko-pol

"Jakieś teksty" czyli? Jeśli Ci rybka czy "jakieś" to poezja, pozew rozwodowy czy instrukcja obsługi pralki to
Poza tym, ocena własnych predyspozycji na podstawie ocen z początku gimnazjum jest bez jakiegokolwiek sensu. Idąc tym tropem ja mogłabym fizykę studiować
Krótko mówiąc: wstrzymaj się z dalekosiężnymi planami na przyszłość, bo chyba na razie jeszcze nie wiesz, jak się za to zabrać, żeby miało ręce i nogi.

Edytowane przez casus_belli
Czas edycji: 2014-11-29 o 16:15
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-29, 16:13   #8
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Jakie szkoły ponadgimnazjalne trzeba ukończyć, żeby być tłumaczem niemiecko-pol

spójrz na jej inne wątki
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-30, 01:34   #9
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Jakie szkoły ponadgimnazjalne trzeba ukończyć, żeby być tłumaczem niemiecko-pol

Spojrzałam
btw. uważam, że Maciek e swojej odpowiedzi zawarł najistotniejsze elementy owej pracy. Może oprócz 3 kaw w "międzyczasie"
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-05, 20:16   #10
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 076
Dot.: Jakie szkoły ponadgimnazjalne trzeba ukończyć, żeby być tłumaczem niemiecko-pol

Ej tam, już tak na nią nie wsiadajcie. Dziewczynka ma 14 lat to skąd ma widzieć jak wygląda zawód tłumacza w praktyce ani z czym to się je. Na razie polecam naukę języka plus szlifowanie z nativami zawsze kiedy się da. Przez skypa, na wyjazdach wakacyjnych, wymianach, itp. Wybierz też drugi język, przyda Ci się w razie gdybyś startowała na lingwistykę. I nie zaniedbuj wiedzy ogólnej - żeby tłumaczyć trzeba wiedzieć co się tłumaczy.
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-06, 09:44   #11
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Jakie szkoły ponadgimnazjalne trzeba ukończyć, żeby być tłumaczem niemiecko-pol

Jak na nia nie wsiadac skoro ona wsiada na nas w kazdym watasku. Mimo wieku chyba az taka przemadrzala nie bylam
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-06 10:44:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:40.