Organizacja przyjęcia weselnego - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-01-23, 08:27   #1
katarzynarybka1209
Raczkowanie
 
Avatar katarzynarybka1209
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 187

Organizacja przyjęcia weselnego


Witam wizażanki Jestem nowa na forum We wrześniu biorę ślub i problem dotyczy zorganizowania przyjęcia Ustaliliśmy z narzeczonym, że robimy mniejsze przyjęcie (rodzice, rodzeństwo, chrzestni i babcie- 27 osób) gdyż oboje mamy duże rodziny i gdybyśmy chcieli zorganizować wesele na które zaprosimy ciotki i wujków z kuzynami to wyszło jakies 140 osób nie wliczając już dziecki naszych kuzynów, a tego też jest sporo Żeby troszkę zwiększyć liczbę gości postanowiliśmy zaprosić dzieci naszych chrzestnych i tak oto naliczyło się 59 osób. Ustalilismy, że zatrudnimy DJa i menu weźmiemy jak na normalne wesele, więc planujemy zabawę do nocy Na liście nie ma rodzeństwa rodziców. Ciotka zaczęła się dopominać, że ich chyba też zaprosimy, czym wprowadziła mnie w zakłopotanie, odparłam, że organizujemy tylko małe przyjęcie:p na co ewidentnie zaczęła się wpraszać i twierdzić, że jakoś sie pomieścimy Gdybyśmy chcieli ją zaprosić, to już i wszystkie ciotki i wujków (rodzeństwo rodziców) a to dodatkowe 25 osób, a niestety restauracja pomieści max 60 Co robic? Wypada zaprosić dzieci chrzestnych i kilu znajomych, a nie zapraszać ciotek? Pomóżcie
katarzynarybka1209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-04, 15:29   #2
Nancy_M
Wtajemniczenie
 
Avatar Nancy_M
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 2 341
Dot.: Organizacja przyjęcia weselnego

Cytat:
Napisane przez katarzynarybka1209 Pokaż wiadomość
Witam wizażanki Jestem nowa na forum We wrześniu biorę ślub i problem dotyczy zorganizowania przyjęcia Ustaliliśmy z narzeczonym, że robimy mniejsze przyjęcie (rodzice, rodzeństwo, chrzestni i babcie- 27 osób) gdyż oboje mamy duże rodziny i gdybyśmy chcieli zorganizować wesele na które zaprosimy ciotki i wujków z kuzynami to wyszło jakies 140 osób nie wliczając już dziecki naszych kuzynów, a tego też jest sporo Żeby troszkę zwiększyć liczbę gości postanowiliśmy zaprosić dzieci naszych chrzestnych i tak oto naliczyło się 59 osób. Ustalilismy, że zatrudnimy DJa i menu weźmiemy jak na normalne wesele, więc planujemy zabawę do nocy Na liście nie ma rodzeństwa rodziców. Ciotka zaczęła się dopominać, że ich chyba też zaprosimy, czym wprowadziła mnie w zakłopotanie, odparłam, że organizujemy tylko małe przyjęcie:p na co ewidentnie zaczęła się wpraszać i twierdzić, że jakoś sie pomieścimy Gdybyśmy chcieli ją zaprosić, to już i wszystkie ciotki i wujków (rodzeństwo rodziców) a to dodatkowe 25 osób, a niestety restauracja pomieści max 60 Co robic? Wypada zaprosić dzieci chrzestnych i kilu znajomych, a nie zapraszać ciotek? Pomóżcie

Zastanówcie się przede wszystkim, kogo WY chcecie widzieć i mieć obok siebie podczas waszego najważniejszego dnia. Ja mam limit 38 osób. Trudno wybrać z całej rodziny i wszystkich znajomych tylko 38 osób, ale zaprosiliśmy tych, z którymi mamy najlepszy i najczęstszy kontakt. Pewnie nie będzie to dobrze odebrane, ale zamiast tej części rodziny, którą widujemy raz w roku, zaprosiliśmy przyjaciół, z którymi spędzamy więcej czasu i którzy znają nas dużo dużo lepiej.
Nancy_M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-05, 10:11   #3
SchwarzOhneZucker
Raczkowanie
 
Avatar SchwarzOhneZucker
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 116
Dot.: Organizacja przyjęcia weselnego

Hmm... ciężka sytuacja szczerze mówiąc, też nie wiedziałabym,co zrobić. Tak jak napisałaś, jeśli już zaprosi się jedną ciotkę, to wypada wszystkie o podobnym stopniu pokrewieństwa...Ja ogólnie jestem za tym, żeby jednak nie pomijać nikogo z rodziny organizując tego typu przyjęcie, bo zawsze ktoś może poczuć się urażony... rozumiem, że mając dużą rodzinę, organizacja przycięcia na ponad 100 osób robi się już bardziej problemowa, ale z drugiej strony z tego co rozmawiałam z kilkoma znajomymi, którzy mieli wesela w zeszłym roku, koszty zwróciły im się całkowicie z prezentów, zarówno tym, którzy mieli małe przyjęcia, jak i tym, którzy właśnie mieli imprezy na więcej niż 100 osób...
SchwarzOhneZucker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-06-05 11:11:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:40.