Kilka pytań o pierścionek zaręczynowy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-04-30, 13:43   #1
gtq77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 17
Arrow

Kilka pytań o pierścionek zaręczynowy


Dziewczyny. Planuję zaręczyny i mam kilka pytań do tych, które mają doświadczenie w tej kwestii

1. Czy konsultować to z wybranką? Tzn. rozmiar, kolor lub po prostu model czy lepiej zrobić niespodziankę i o wszystkim zdecydować samemu?

2. Czy ciężko trafić z rozmiarem? Jeśli wezmę kilka pierścionków to chyba w sklepie znajdą właściwy rozmiar?

3. Kolor
Ładniejsze Waszym zdaniem są te z białego czy żółtego złota?

4. Cena
Wiem, że to kwestia indywidualna, ale jaka jest przeciętna cena za taki pierścionek. Czy 1300 - 1500 zł to nie zbyt mało?

5. Gdzie kupić?
Przeczytałem, że w aclari jest dobry stosunek jakości do ceny. Czy polecacie ten lub ewentualnie inny? Mieszkam w Warszawie i jest tutaj dużo sklepów stacjonarnych

Przejrzałem kilka stron w sklepach internetowych i celuję raczej w klasykę jak np. ten
https://aclari.pl/produkt/pierscione...l-p0204zb.html
gtq77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-30, 16:55   #2
Cytokina
Interleukina Druga
 
Avatar Cytokina
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 811
Dot.: Kilka pytań o pierścionek zaręczynowy

1. Jeżeli chcesz zrobić z zaręczyn niespodziankę to warto zrobić jakiś ogólny wywiad odnośnie tego jaką biżuterię lubi twoja partnerka - klasyczną, prostą i drobną, obfitą i mocno świecącą, może ma jakiś ulubiony kamień czy ulubionego artystę albo w drugą stronę - coś wybitnie się jej nie podoba? Jeśli nosi na co dzień srebro, a ty będziesz chciał zaszaleć i np kupisz jej pierścionek z białego złota to może być wtopa, bo ono lubi uczulać (ma większą zawartość niklu).

2. Zależy. Ja w swoich zbiorach mam kilka pierścionków o rożnym rozmiarze. Moje palce w zależności od dłoni mają różne rozmiary. Warto przy wyborze sklepu wziąć pod uwagę między innymi to, czy przyjmują zwrot i zamówią ten sam pierścionek jeżeli z rozmiarem nie trafisz.

3. Moim zdaniem różowe złoto jest najpiękniejsze. Ale myślę, że to akurat najmniej istotna informacja.

4. Zależy od waszej sytuacji finansowej.
Ogólnie wydaje mi się że 1000+ to już górna półka, ale też mierzę wszystko swoją miarą. Gdybym zarabiała kilkanaście tysięcy to pewnie patrzyłabym na to inaczej.

5. Ja słyszałam bardzo dobre opinie o Aparcie, gdzie bez problemu przyjęli zwrot i zamówili od ręki mniejszy rozmiar. Z kolei na W. Kruk znajomi narzekali, bo nie dość że musieliby dopłacić to i na magazynie nie było potrzebnego rozmiaru.
Cytokina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-30, 21:09   #3
Nancy_M
Wtajemniczenie
 
Avatar Nancy_M
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 2 341
Dot.: Kilka pytań o pierścionek zaręczynowy

Cytat:
Napisane przez gtq77 Pokaż wiadomość
Dziewczyny. Planuję zaręczyny i mam kilka pytań do tych, które mają doświadczenie w tej kwestii



1. Czy konsultować to z wybranką? Tzn. rozmiar, kolor lub po prostu model czy lepiej zrobić niespodziankę i o wszystkim zdecydować samemu?



2. Czy ciężko trafić z rozmiarem? Jeśli wezmę kilka pierścionków to chyba w sklepie znajdą właściwy rozmiar?



3. Kolor

Ładniejsze Waszym zdaniem są te z białego czy żółtego złota?



4. Cena

Wiem, że to kwestia indywidualna, ale jaka jest przeciętna cena za taki pierścionek. Czy 1300 - 1500 zł to nie zbyt mało?



5. Gdzie kupić?

Przeczytałem, że w aclari jest dobry stosunek jakości do ceny. Czy polecacie ten lub ewentualnie inny? Mieszkam w Warszawie i jest tutaj dużo sklepów stacjonarnych



Przejrzałem kilka stron w sklepach internetowych i celuję raczej w klasykę jak np. ten

https://aclari.pl/produkt/pierscione...l-p0204zb.html

Kolor, cena i kwestia niespodzianki to bardzo indywidualne sprawy. Jedna woli złoto, druga srebro, trzeciej obojętnie. Zwróć lepiej uwagę na to, jakie kolory najczęściej nosi Twoja dziewczyna. Kolejna sprawa - jedna dziewczyna bardziej ucieszy się z romantycznej i wzruszającej niespodzianki, inna będzie wybredna i będzie wolała sama wybrać pierścionek. Do ceny tez każdy podchodzi inaczej. To Ty znasz swoją dziewczynę, a nie my.

Co do rozmiaru, zazwyczaj słyszę o tym, że mężczyźni biorą ze sobą do jubilera pierścionek partnerki i tam obsługa go mierzy. Jeden znajomy mierzył pierścionek suwmiarką, zeby jego dziewczyna nie zauważyła zniknięcia pierścionka i nie domyśliła sie niespodzianki. Tylko musi byc to pierścionek, który kobieta nosi na palcu serdecznym.

Z moich doświadczeń mogę Ci stanowczo odradzić Apart, reklamowałam tam juz kilka sztuk biżuterii. Zaręczynowy mam z Yes, nic złego sie z nim nie dzieje. Nie kupowałabym przez internet, pierścionki na zdjęciach często robią zupełnie inne wrażenie niż w rzeczywistości.
Nancy_M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-02, 07:55   #4
laiinka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 8
Dot.: Kilka pytań o pierścionek zaręczynowy

Odpowiadając z mojej perspektywy, jako zaręczonej właścicielki pierścionka właśnie z aclari

1. Ja dość naturalnie wplątywałam w rozmowy o zaręczynach informację, że dla mnie to klasyka, klasyka i jeszcze raz klasyka. Zresztą sam się domyślił, bo nie noszę w ogóle innej biżuterii i ubieram się bardzo minimalistycznie. Jeśli zupełnie nie masz pomysłu, co może jej się spodobać, po 1. zacznij obserwować czy i jaką biżuterię nosi w tej chwili (większe czy mniejsze elementy i kamienie, srebro/białe złoto czy pozłacane/żółte złoto, dużo biżuterii, czy tylko na jakieś okazje itp.). Po 2. na tej podstawie wybierz 3 modele, które Ci się podobają i wyślij do jej przyjaciółki z pytaniem, który powinien jej się najbardziej spodobać. Pewnie nie raz rozmawiały o tym jakie pierścionki im się marzą. Po 3. Spróbuj sobie przypomnieć, czy Twoja dziewczyna nie rzucała Ci jakichś delikatnych sugestii :p a po 4. W razie gdyby naprawdę poszło bardzo nie tak jeśli chodzi o wybór, to zawsze w ciągu 14 dni możesz pierścionek zwrócić i kupić inny, ale tej opcji w ogóle nie brałabym pod uwagę
2. Z rozmiarem ciężko trafić, jeśli nie ma się o nim pojęcia, bo różnica między sąsiednimi rozmiarami to 0,3mm. Ale jeśli będziesz miał jej pierścionek, najlepiej z palca serdecznego prawej dłoni, to rewelacja - po prostu w salonie albo u jubilera możesz sprawdzić suwmiarką albo na palcu mierniczym i powinieneś mieć bardzo precyzyjną odpowiedź. Jeśli masz pierścionek z palca środkowego, to na serdeczny musisz liczyć min 1-2 rozmiary mniejszy.

3. Ja zdecydowanie wolę klasyczne żółte złoto, ale mimo tej preferencji podoba mi się też bardzo wiele modeli w białym. Ale to już jest bardzo indywidualna sprawa i na Twoim miejscu dopasowywałabym do dotychczasowej biżuterii, jaką nosi dziewczyna.

4. Uważam, że 1300-1500 to już jak najbardziej dobra cena na pierścionek z brylantem. Kamień będziesz miał wtedy w okolicach 0,20ct w aclari.

5. Jestem szczęśliwą posiadaczką baaardzo podobnego modelu do tego wybranego przez Ciebie i jestem nim absolutnie zachwycona. Już wiele razy powinien się uszkodzić, przy moim niezdarnym użytkowaniu a nic mu nie jest, wygląda prze-pię-knie, jestem w nim zakochana wciąż tak samo, a zaręczyliśmy się pół roku temu. Nie mogę się nadal napatrzeć A cen z tego co się orientowałam rzeczywiście nie znajdziesz lepszych niż u nich, ale nie znam pewnie wszystkich sklepów. XXX, tam właśnie oglądaliśmy niedawno obrączki (bo na obrączki dostaniesz -20% jak kupisz pierścionek). Także ja nie mam pytań, polecam 1000000%

Edytowane przez Corii
Czas edycji: 2018-06-04 o 16:55 Powód: REKLAMA
laiinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-03, 10:22   #5
meggie94
Zakorzenienie
 
Avatar meggie94
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 150
Dot.: Kilka pytań o pierścionek zaręczynowy

Co do rozmiaru pierścionka to kiedyś mój były wpadł na dobry pomysł jak chciał mi kupić pierścionek na urodziny. Ale sprawdza się tylko wtedy gdy Twoja luba już nosi jakieś pierścionki. Otóż wtajemniczył naszą koleżankę i kiedy się z nią spotkałam, tak totalnie naturalnie w rozmowie zeszła na temat moich palców "O kurdee, jakie Ty masz długie i szczupłe palce! Twój pierścionek to pewnie by mi nawet do połowy nie wszedł!" i w trakcie tej rozmowy, ściągania pierścionków nawzajem, mierzenia, nawet się nie zorientowałam kiedy jej powiedziałam jaki mam rozmiar na konkretnym palcu Bo akurat mój narzeczony wiedział jaki mam rozmiar, bo kiedyś o tym rozmawialiśmy, też tak całkiem na luzie, nie z myślą o zaręczynach. Poza tym tak jak tu już było powiedziane, to Ty ją najlepiej znasz. Wydawałoby mi się, że jeśli ktoś już podejmuje decyzję o ślubie to już się trochę znają, na pewno możesz zauważyć jaką biżuterię nosi, co lubi. Mój po zaręczynach mówił mi, że kierował się tym, że jak już w ogóle noszę biżuterię to taką bardzo klasyczną, ale lubię jak się błyszczy i świeci, a później sugerował się już tym, że mam właśnie bardzo szczupłe palce, więc szukał drobnego pierścionka, który najlepiej będzie do mnie pasował
__________________
24.11.2014
26.01.2018
29.06.2019

Avatar by mylengrave
meggie94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-09, 18:07   #6
gtq77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 17
Dot.: Kilka pytań o pierścionek zaręczynowy

Dziękuję Wam za rady. Wstępnie wybrałem takie. 4 na dole to te same modele co wyżej tylko w kolorze białe złoto. Ja skłaniam się ku numerowi 1.

A Wam który się najbardziej podoba i dlaczego?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg a.JPG (63,3 KB, 87 załadowań)
gtq77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-09, 22:37   #7
Nancy_M
Wtajemniczenie
 
Avatar Nancy_M
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 2 341
Dot.: Kilka pytań o pierścionek zaręczynowy

Ja bym wybrała numer 2 w wersji złotej, lubię takie klasyczne pierścionki. Porównujac go do numeru 1, piąta i szósta łapka przy brylancie moim zdaniem dodaje pierścionkowi uroku.
Nancy_M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-05-10, 05:38   #8
meggie94
Zakorzenienie
 
Avatar meggie94
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 150
Dot.: Kilka pytań o pierścionek zaręczynowy

Ja mam taki mniej więcej jak 4 i mimo, że ma tyle diamencików, to na palcu wygląda baardzo delikatnie i skromnie Pasuje do szczupłych palców, nie sprawia wrażenie takiego ciężkiego

Sam musisz zdecydować co lubi Twoja partnerka, jakie ma dłonie i co będzie jej pasować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
24.11.2014
26.01.2018
29.06.2019

Avatar by mylengrave
meggie94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-12, 06:54   #9
SchwarzOhneZucker
Raczkowanie
 
Avatar SchwarzOhneZucker
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 116
Dot.: Kilka pytań o pierścionek zaręczynowy

Dużo osób wybiera teraz białe złoto Chyba taka moda
Co do ceny, to moim zdaniem jak najbardziej ok.
Tzn cena pierścionka powinna zależeć od sytuacji finansowej.
Bo jeśli dostałabym pierścionek za 700 zł od kogoś, kto zarabia 30 tys. miesięcznie, to hmm... chyba zrobiłoby mi się przykro. Ale jeśli ten sam pierścionek dostałabym od kogoś, kto musi oszczędzać każdą złotówkę, to bardzo bym to doceniła.
SchwarzOhneZucker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-06-12 07:54:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:01.