Problemy ze skórą wokół oczu (zdjęcia) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-10, 20:55   #1
NoOneImportant
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 3

Problemy ze skórą wokół oczu (zdjęcia)


Z góry przepraszam jeśli napisałam w złym miejscu (nie jestem zbyt czynnym użytkownikiem różnych for itp. ).

Od długiego już czasu mam straszne problemy ze skórą wokół oczu. Oprócz tradycyjnych cieni, worków i sflaszałości - a mam 18 lat - jest ona wiecznie czerwona i opuchnięta (pod okiem, wokół, łącznie z całymi powiekami). Stwarza to przerażającą mieszankę - zawsze jak budzę się rano wyglądam jak rasowy narkoman na delirce - i powiem więcej, tak już jest do końca dnia. Większe komplikacje zaczęły się jakieś 4 lata temu, bo wcześniej nie miałam tych okolic specjalnie zaczerwienionych. 1,5 roku temu dowiedziałam się, że mam alergię na roztocza. Kierując się tym tropem wybrałam się do okulisty, który przypisał mi dwa rodzaje kropli do oczu na takie właśnie ewenementy. Żadna z nich nie pomogła. Zalecono mi odstawienie kosmetyków, które mogłyby ewentualnie podrażniać te okolice - w wakacje nie używałam ich w cale, również bez efektu.
Zaraz po wakacjach do koszyczka dziwnych schorzeń dorzucona została astma, wynikająca ponoć z wcześniej wspomnianej alergii.

Z góry przepraszam, jeśli niektóre wspomniane przeze mnie rzeczy są zbędne, ale wolę już napisać wszystko, bo jestem w akcie najwyższej desperacji i nie mam bladego pojęcia co robić.. A jak już tak te głupoty wymieniam, to dodam jeszcze, że mam naprawdę wręcz albinoską cerę i wszelkie dolegliwości pod i wokół oczne, są widoczne jak czarne na białym. Ale nie tylko chodzi o kwestie wizualną. Te zaczerwienione miejsca są wiecznie nadwrażliwe, często szczypią, same oczy mam zmęczone już po otwarciu i solidnie łzawią - i to są główne powody mojego zdenerwowania.

(Co do takich rzeczy jak żele pod oczy, okłady, kremy - przetestowałam już chyba wszystkie mniej lub bardziej polecane rzeczy - oczywiście bez efektu)

Bardzo bym była wdzięczna za jakąkolwiek, nawet najskromniejszą radę, bo te zmęczone gały i wokół-gałkowe problemy na chwilę obecną strasznie utrudniają mi normalne funkcjonowanie,

Pozdrawiam.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 11.jpg (7,2 KB, 171 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 33.JPG (2,5 KB, 103 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 22.jpg (6,7 KB, 95 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (11,6 KB, 104 załadowań)
NoOneImportant jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-11, 13:05   #2
loveletters
Raczkowanie
 
Avatar loveletters
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 182
Dot.: Problemy ze skórą wokół oczu (zdjęcia)

Czesc,
Twoje oczka przypominają mi oczka mojej małej kuzynki, która ma atopowe zapalenie skóry. Powieki dolne i górne ma obrzękniętę i czerwone. U okulisty widziałam również plansze z różnymi chorobami, i taki obrzęk może występować przy np. jęczmieniu wewnętrznym i bodajże ospicy (po wcześniejszej ospie).
Niestety nie jestem specjalistką i na podstawie zdjęć nie można tak po prostu postawić żadnej diagnozy. Jedyne co mogę powiedzieć, to to, że należy nadal próbować z lekami. Nikt nie może pomóc Ci tak jak lekarz. Jeśli jesteś niezadowolona z poprzednich kuracji, zmień lekarza, odwiedź jeszcze raz okulistę, pójdź do dermatologa, do alergologa.
PS. Masz bardzo ładny kolor oczu
__________________
Pomagamy pieskom!!!
http://www.pustamiska.pl/
Twoje kliknięcie może uratować życie zwierzaka!!!
Dziękuję!
Zapraszam do poczytania moich recenzji na KWC!
loveletters jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-12, 08:51   #3
chee
Przyczajenie
 
Avatar chee
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 16
Dot.: Problemy ze skórą wokół oczu (zdjęcia)

Hej.
Mam dosłownie ten sam problem. Moje powieki są czerwone i opuchnięte Również miałam ten problem w wakacje 2010. Z początku myślałam, że to wina wszelkich podkładów i kremów, ale myliłam się- w wakacje nie używałam ich wcale, a powieki i tak były opuchnięte. Problem ten raczej nie trwał długo, po jakimś czasie (zaledwie kilku dni) sam zniknął. Aktualnie powieki mam opuchnięte i czerwone już z 3 dni. Noszę soczewki, ale wątpię, żeby to było przyczyną opuchlizny i zaczerwienienia, bo nigdy wcześniej nie miałam z tym problemów.
Myślę, że nie jest to też wina kosmetyków, gdyż ciągle używam tych samych i wcześniej nie było żadnych problemów.
I nie powiem- jest to dosyć uciążliwe: bez dobrego makijażu też wyglądam jak ćpun
chee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-12, 15:57   #4
NoOneImportant
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 3
Dot.: Problemy ze skórą wokół oczu (zdjęcia)

Dziękuję bardzo za odpowiedź loveletters, potrzebowałam takiego potwierdzenia o sensowności pójścia do jakiegoś dermatologa czy lekarza. Moja rodzina próbowała wybić mi ten pomysł z głowy już od bardzo długiego czasu, prawie przekonując mnie, że wyglądanie jak ćpun jest całkiem normalne. ; > Już zaczęłam sądzić, że solidnie przesadzam.
U okulisty już byłam, alergologa również, no i wczoraj naciągnęłam w końcu rodzicielstwo na dermatologa (w najbliższej przyszłości). Mam nadzieję, że ta wizyta coś da.
Dzięki wielkie, ale na tle tych przerażających gał chyba mało kto na kolor popatrzy. ;d

chee to o tyle lepsza Twoja sytuacja, że ten problem nie 'maltretuje' Cię cały czas. Jeśli się dowiem w końcu co mi dolega, to na pewno napiszę, może Ci to pomoże.
NoOneImportant jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-17, 18:38   #5
Iwa1631
Raczkowanie
 
Avatar Iwa1631
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 232
Dot.: Problemy ze skórą wokół oczu (zdjęcia)

Iwona?? to Ty?????
Iwa1631 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 16:25   #6
NoOneImportant
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 3
Dot.: Problemy ze skórą wokół oczu (zdjęcia)

Jeśli to było pytanie do mnie, to (wprawdzie miesiąc później, ale lepiej późno niż wcale jak to mówią) odpowiem, że nie, bynajmniej nie mam na imię Iwona.
NoOneImportant jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-10, 00:15   #7
iwonka200468
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 1
Dot.: Problemy ze skórą wokół oczu (zdjęcia)

Witam również ma ten problem od 2 dni, dodatkowo jeszcze bardzo dużą opuchliznę pod oczami. U mnie zaczęło się gdy dzień wczesniej naniosłam olejek pod oczy z apteki zresztą . Następnego dnia zaczęły piec mnie oczy i w okolicach rzęs miałam zaczerwieniona skóre i troche bolacą, po południu wyszły już czerwone plamki, wiec szybko zażyłam wapno i lek antyalergiczny. Rano obudziłam się z tak opuchnietymi oczami że pod jednym okiem był worek gdzie wyczuwałam płyn. Szybko zrobiłam sobie masaż limfatyczny i zimny okład. Oczy i powieki szczególnie dolne dalej były zaczerwienione, szczypiące i podpuchnięte. Na szczęście koło południa trafiłam do dermatologa. Dostałam silne wapno, lek antyalergiczny telfexo180raz dziennie, tabletki PABI-DEXAMETHASO 2 dni 3xdz po 1 kolejne 2dni 2xpo1 i potem 1x1dz. dodatkowo nakilka dni maść na alergię CORTINEFF A PO KILKU DNIACH MAM STOSOWAĆ vitA-POS w celu regeneracji skóry, po kilku godzinach powiedzmy 8, widzę ze jakby objawy zmniejszyły się, opuchlizna zmniejszyła się o połowę, zaczerwienienie wyblakło i mniej swędzi, jednocześnie mam wrażenie że jakby rozlało się na większej powierzchni pod okiem. Już kiedyś miałam takie uczulenie i było podobnie. Mam nadzieję że d dnia na dzień będzie lepiej. Głupi olejek apteczny tak mnie urządził.
iwonka200468 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-12-28, 10:39   #8
Atopowa_M
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 10
Dot.: Problemy ze skórą wokół oczu (zdjęcia)

Cytat:
Napisane przez iwonka200468 Pokaż wiadomość
Witam również ma ten problem od 2 dni, dodatkowo jeszcze bardzo dużą opuchliznę pod oczami. U mnie zaczęło się gdy dzień wczesniej naniosłam olejek pod oczy z apteki zresztą . Następnego dnia zaczęły piec mnie oczy i w okolicach rzęs miałam zaczerwieniona skóre i troche bolacą, po południu wyszły już czerwone plamki, wiec szybko zażyłam wapno i lek antyalergiczny. Rano obudziłam się z tak opuchnietymi oczami że pod jednym okiem był worek gdzie wyczuwałam płyn. Szybko zrobiłam sobie masaż limfatyczny i zimny okład. Oczy i powieki szczególnie dolne dalej były zaczerwienione, szczypiące i podpuchnięte. Na szczęście koło południa trafiłam do dermatologa. Dostałam silne wapno, lek antyalergiczny telfexo180raz dziennie, tabletki PABI-DEXAMETHASO 2 dni 3xdz po 1 kolejne 2dni 2xpo1 i potem 1x1dz. dodatkowo nakilka dni maść na alergię CORTINEFF A PO KILKU DNIACH MAM STOSOWAĆ vitA-POS w celu regeneracji skóry, po kilku godzinach powiedzmy 8, widzę ze jakby objawy zmniejszyły się, opuchlizna zmniejszyła się o połowę, zaczerwienienie wyblakło i mniej swędzi, jednocześnie mam wrażenie że jakby rozlało się na większej powierzchni pod okiem. Już kiedyś miałam takie uczulenie i było podobnie. Mam nadzieję że d dnia na dzień będzie lepiej. Głupi olejek apteczny tak mnie urządził.
Warto zchować sobie etykietę tego olejku lub zapisać gdzieś jego skład i przy zakupie kosmetyków zwracać uwagę na składy - porównywać, aby sytuacja się nie powtórzyła. To taka drobna rada
__________________
Jak sobie radzić z alergią i nie dać się zwariować? --> http://alergikowelove.blogspot.com/
Atopowa_M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-28 11:39:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:47.