Slub cywilny na szybko - Warszawa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-27, 09:21   #1
Halina_Ha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 13
Question

Slub cywilny na szybko - Warszawa


Czesc Dziewczyny!
ChcIalam się z Wami podzielić moja sytuacja, poprosić o opinie i doswiadczenia, może któreś z Was były w podobnej sytuacji?
Mieszkamy razem z TZ za granica, bardzo nam zalezy, żeby pobrać się w Polsce, ale ze względu na odległość na załatwianie formalności mamy ten pobyt Świąteczny (do połowy Stycznia) a potem już przelot na ceremonie... :/ moja mama w razie czego ma wszystkie prawne upoważnienia na mnie, ale mimo wszystko, nie jest to komfortowa sytuacja. Niestety, mieszkamy na tyle daleko, ze podróż samolotem wiąże się z bardzo dużym wydatkiem finansowym i dwudniowa podroza, tutaj więc niestety nic nie wymyśle.
Ze względu na te wszystkie ograniczenia czasowe zdecydowaliśmy się na slub cywilny w kwietniu. Chcemy wybrać się jakoś na dniach do urzędu i zaklepac termin, a potem znaleźć restauracje na jakiś symboliczny obiad dla najbliższej rodziny. Jeśli bedą wolne terminy, to ten cywilny w cztery miesiące uda się ogarnąć, jak myślicie? A potem za jakiś czas, jak już bedą na to warunki zorganizujemy kościelny z weselem.

Wracając do tematu, miała któraś z Was doswiadczenia z krótkimi terminami w usc w Warszawie? Może to być problem? W przyszłym tygodniu będę się dowiadywac osobiście, ciekawa jestem na co się nastawiac

Edytowane przez Halina_Ha
Czas edycji: 2014-06-05 o 20:50
Halina_Ha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-27, 11:30   #2
Antilia
Uzależnienie
 
Avatar Antilia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 453
Dot.: Slub cywilny na szybko - Warszawa

Bez problemu ogarniecie - do urzędu potrzebujecie skrócone odpisy aktów urodzenia z odnotowaną opłatą urzędową oraz należy opłacić należność za ślub cywilny, podczas wizyty podpiszecie dokument, że nie ma przeciwwskazań do zawarcia małżeństwa. Potem już wystarczy, ze pojawicie się w dniu ślubu ze świadkami i dowodami osobistymi. Z restauracją już poradzisz na odległość
__________________

Ćwiczę z Ewką, bo nic się samo nie wydarzy!
Skalpel: 48 + 17
Skalpel II: 3

Bridezilla
Antilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-27, 11:33   #3
nadiaaa171
Zakorzenienie
 
Avatar nadiaaa171
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 6 434
Dot.: Slub cywilny na szybko - Warszawa

a ja mysle ze dalibyscie rade takze z koscielnym. ja sama swoj zalatwialam w poltora miesiaca . trzeba tylko dobrze sie zakrecic i powiedziec ze zalezy Wam zeby brac w polsce ale sytuacja Wam na to nie pozwala. wszystko jest do zalatwienia
__________________
93

.95..89..85..80....75 :... 73.. 71.:..69

.." i wyciągnęła do mnie malutka rączkę..i siłę mi dała niespotykaną, i miłość największą, bezinteresowną.."
nadiaaa171 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-27, 22:21   #4
positive rebel
Rozeznanie
 
Avatar positive rebel
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Over the rainbow :)
Wiadomości: 581
Dot.: Slub cywilny na szybko - Warszawa

Ja swój cywilny zorganizowałam w 1,5 miesiąca Jak już poprzedniczka pisała skrócone akty urodzenia załatwicie od ręki - na miesiąc przed ślubem musicie wypełnić też wniosek w USC w którym będziecie brać ślub. Co do obrączek - oczekiwanie na ich zrobienie u jubilera to ok. 3-4 tygodni. Ale to też można "obejść" - np. srebrne obrączki można kupić bez oczekiwania, od razu w sklepie jubilerskim. Restauracja? No cóż, w typowo ślubnych miesiącach te lepsze będą miały zajęte terminy, ale spokojnie coś znajdziecie, nawet będąc za granicą
__________________
positive rebel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-27, 22:55   #5
nadiaaa171
Zakorzenienie
 
Avatar nadiaaa171
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 6 434
Dot.: Slub cywilny na szybko - Warszawa

Cytat:
Napisane przez positive rebel Pokaż wiadomość
Ja swój cywilny zorganizowałam w 1,5 miesiąca Jak już poprzedniczka pisała skrócone akty urodzenia załatwicie od ręki - na miesiąc przed ślubem musicie wypełnić też wniosek w USC w którym będziecie brać ślub. Co do obrączek - oczekiwanie na ich zrobienie u jubilera to ok. 3-4 tygodni. Ale to też można "obejść" - np. srebrne obrączki można kupić bez oczekiwania, od razu w sklepie jubilerskim. Restauracja? No cóż, w typowo ślubnych miesiącach te lepsze będą miały zajęte terminy, ale spokojnie coś znajdziecie, nawet będąc za granicą
ja kupiłam obraczki złote od reki, czekalam tylko na grawer 3 dni . wystarczy znalezc jubilera z duzym wyborem . wszystko da sie zalatwic, znajomi zalatwiali slub koscielny z irlandi przez rodzine, wszedzie pracuja ludzie, oni sami wrocili na dwa tyg przed slubem do kraju
__________________
93

.95..89..85..80....75 :... 73.. 71.:..69

.." i wyciągnęła do mnie malutka rączkę..i siłę mi dała niespotykaną, i miłość największą, bezinteresowną.."
nadiaaa171 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-28, 09:18   #6
say-hello
Zakorzenienie
 
Avatar say-hello
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: G
Wiadomości: 12 674
Dot.: Slub cywilny na szybko - Warszawa

ja czytałam też o dziewczynie, która wzięła ślub kościelny załatwiając go przez 6 miesięcy, i to w innym mieście - na drugim końcu Polski. da się, tylko trzeba się postarać [COLOR="Silver"]
__________________
2016: 22
2017: 22
2018: 12
say-hello jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-31, 14:01   #7
dezire
Zakorzenienie
 
Avatar dezire
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 555
Dot.: Slub cywilny na szybko - Warszawa

W urzędzie stanu cywilnego mozecie zawsze popytac o terminy w różnych dzielnicach Warszawy - slub można wziąć w każdym urzędzie.

Co do restauracji to jesli planujecie obiad - to tez nie powinno byc problemu z rezerwacją - w najgorszym wypadku mozecie zarezerwować kilka stolików zamiast całego lokalu.
__________________

2004 - Boisz się, że ludzie z internetu odnajdą cię w prawdziwym życiu.

2014 - Boisz się, że ludzie z prawdziwego życia odnajdą cię w internecie.



dezire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-01, 20:19   #8
Dream Planners
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 14
Dot.: Slub cywilny na szybko - Warszawa

Witam
Zarówno ślub cywilny, jak i konkordatowy da się zorganizować w pół roku. Tym bardziej, że KK wydłużył czas oczekiwania na udzielenie zgody na ślub do 6 miesięcy.
Ślub cywilny jednak będzie łatwiejszy do "ogarnięcia" - potrzebujecie jedynie paru dokumentów i złożenia paru podpisów.
Z restauracjami również nie będzie problemu, o ile nie planujecie wesela na 100 par Tak, jak pisały moje poprzedniczki, w razie czego można wynająć kilka stolików w wybranym lokalu.
Czy Twój przyszły małżonek jest obcokrajowcem?
Pozdrawiam serdecznie
Dream Planners jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-21, 22:45   #9
Halina_Ha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 13
Dot.: Slub cywilny na szybko - Warszawa

Dziekuje Wam bardzo za wszystkie odpowiedzi
Zdecydowalismy sie jednak na slub koscielny, po zrobieniu wywiadu okazalo sie, ze nie jest to tak abstrakcyjne jak mi sie wydawalo na poczatku! Date mamy na poczatek sierpnia, i bez problemu podczas pobytu w domu udalo nam sie zaklepac termin w pieknym kosciele, i nawet znalezc sale dokladnie taka jaka nam sie podobala (mysle, ze jakbym poltora roku myslala to tez bym innej nie wybrala)
Teraz juz dogrywamy szczegoly przez telefon i skypa, przygotowania ida pelna para!
Dzieki za dodanie mi otuchy na poczatku, bylam naprawde mocno przerazona ze tak szybko to sie nic nie da zrobic (za duzo sie naczytalam i nasluchalam historii o organizacjach 1,5 roku MINIMUM)

poszukuje kamerzysty na sierpien, rozgladam sie tez po innych watkach, ale jesli ktoras z Was ma kogos do polecenia to dajcie znac

Edytowane przez Halina_Ha
Czas edycji: 2014-01-21 o 22:46
Halina_Ha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-21 23:45:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:07.