ciąża i co dalej? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-01, 11:46   #1
monija7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 65
Talking

ciąża i co dalej?


hejka wczoraj zrobiłam dwa testy i oba wyszły pozytywnie najpierw był płacz później radość a teraz strach - co dalej, jak to będzie, co robić...wizyta u gin w Mikołajki dopiero a już nie mogę się doczekać. Szukam na necie informacji czego nie wolno a co wolno ale jakoś tak nie znajduję tego co chcę. Czy mogłybyście mi pomóc i napisać co robić itp. Z góry wielkie dzięki
monija7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-01, 12:32   #2
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: ciąża i co dalej?

Nie pić, nie palić.
Poza tym ciąża to nie paraliż, tym bardziej w jej pierwszym okresie
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-01, 13:58   #3
tija93
Zakorzenienie
 
Avatar tija93
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Bydgoszcz/Wschowa
Wiadomości: 8 042
Dot.: ciąża i co dalej?

brać kwas foliowy.
__________________
02.08.2016
tija93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-01, 13:59   #4
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: ciąża i co dalej?

A tu ładnie opisane:

http://www.nucleagena.pl/files/rekom...edporodowa.pdf
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-02, 16:50   #5
monija7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 65
Dot.: ciąża i co dalej?

dzieki wielkie...a jak biore witaminy falvit to mam zmienic? tam tez jest kwas foliowy
monija7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-02, 17:40   #6
shayenne
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 17
Dot.: ciąża i co dalej?

Kwas foliowy przynajmniej w dawce 400 !
shayenne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-02, 19:42   #7
apows
Zadomowienie
 
Avatar apows
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 168
Dot.: ciąża i co dalej?

Cytat:
Napisane przez monija7 Pokaż wiadomość
hejka wczoraj zrobiłam dwa testy i oba wyszły pozytywnie najpierw był płacz później radość a teraz strach - co dalej, jak to będzie, co robić...wizyta u gin w Mikołajki dopiero a już nie mogę się doczekać. Szukam na necie informacji czego nie wolno a co wolno ale jakoś tak nie znajduję tego co chcę. Czy mogłybyście mi pomóc i napisać co robić itp. Z góry wielkie dzięki
Witaj. Przede wszystkim przyjmij do wiadomości, że ciąża to nie choroba. Odżywiaj się zdrowo i rozsądnie, nie jedź za dwóch to absurd, jedynie przytyjesz z tego powodu. Unikaj alkoholu i palenia papierosów. Stres bezwzględnie zabroniony. Reszta sama się potoczy. POWODZENIA
__________________
Zapraszam na mój blog http://podwierzba.blogspot.com/
apows jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-03, 12:53   #8
Gruzyinka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 70
Dot.: ciąża i co dalej?

wizytę masz za kilka dni,nie przesadzaj i spokojnie zaczekaj,lekarz ci wszystko wyjaśni,jeśli tylko ten alarm okaże się ciążą.A na razie żyj normalnie ,te kilka dni nic nie zmieni,a tylko niepotrzebnie się zestresujesz.
Gruzyinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-03, 12:55   #9
fiazo
Zakorzenienie
 
Avatar fiazo
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7 193
Dot.: ciąża i co dalej?

Cytat:
Napisane przez monija7 Pokaż wiadomość
hejka wczoraj zrobiłam dwa testy i oba wyszły pozytywnie najpierw był płacz później radość a teraz strach - co dalej, jak to będzie, co robić...wizyta u gin w Mikołajki dopiero a już nie mogę się doczekać. Szukam na necie informacji czego nie wolno a co wolno ale jakoś tak nie znajduję tego co chcę. Czy mogłybyście mi pomóc i napisać co robić itp. Z góry wielkie dzięki
U mnie podobnie, dziś pierwszy test w życiu i wyszedł pozytywny. Też mam wizytę 6go i też patrze już co mogę jeść a czego nie. Wiem, że już cola i wino idzie w odstawkę. Też najpierw się popłakałam, a potem cieszyłam, następnie do męża powiedziałam, że się boje.
fiazo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-04, 11:51   #10
monija7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 65
Dot.: ciąża i co dalej?

a cole to ja uwielbiam a nie można ... im bliżej wizyty tym więcej mi się pytań nasuwa, chyba liste jakąs musze zrobić
monija7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-04, 12:34   #11
fiazo
Zakorzenienie
 
Avatar fiazo
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7 193
Dot.: ciąża i co dalej?

ja staram się nie myśleć o wizycie, żeby się nie stresować, mam świadomość, że może jest jeszcze za wcześnie, żeby zobaczyć fasolkę.
fiazo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-04, 17:06   #12
monija7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 65
Dot.: ciąża i co dalej?

ja stawiam na 2,3 tydzień ale pewności nie mam dokładnej....odezwe się po wizycie
monija7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 20:27   #13
fiazo
Zakorzenienie
 
Avatar fiazo
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7 193
Dot.: ciąża i co dalej?

wg moich wyliczeń to powinien teraz być 5tc, ale oczywiście wszystko się jutro okaże
fiazo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 08:16   #14
dakaju
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 76
Dot.: ciąża i co dalej?

Cytat:
Napisane przez fiazo Pokaż wiadomość
wg moich wyliczeń to powinien teraz być 5tc, ale oczywiście wszystko się jutro okaże
Kobietki wg. wyliczeń dzisiaj mija 70 dzień od ostatniej miesiączki, czyli to 10 tydzień. Jednakże wczoraj byłam na wizycie ginekologicznej i lekarz powiedział, że to 8 tydzień, a gdy byłam u niego 14 listopada na wizycie, wtedy zakładał mi kartę i wpisał 9 tydzień
Powiedziałam mu wczoraj, że jak zakładał mi kartę to się pomylił z tymi tygodniami, 29 listopada byłam na usg, lekarz obejrzał zdjęcie i raz jeszcze wyliczył, który to tydzień.
Gdybym znała dzień zapłodnienia byłoby pewne, który to tydzień, ale ja mam tylko przypuszczenia, niestety 100% pewności brak.
Najważniejsze, że widziałam swoje maleństwo na usg, słyszałam jak serduszko bije-bardzo się wzruszyłam, to niesamowite uczucie
Kochane, a może któraś z Was będzie wiedziała, który teraz u mnie jest tydzień, na karcie z usg lekarz napisał CRL 9,2 znalazłam oznaczenie CRL - to długość ciemieniowo-siedzeniowa (odległość między główką a kością ogonową) czyli to oznacza wielkość dzidziusia. Ale teraz nie wiem, czy to jest 9,2 mm, czy 9,2 cm ale wydaje mi się, że chyba 9,2mm skoro to wg. lekarza dopiero 8 tydzień.
Może któraś z Was miała taki wynik CRL i mogłaby mi napisać, który wtedy to był wg. lekarza tydzień ciąży?
Pozdrawiam ciepło wszystkie wizażanki

P.S Znalazłam taki kalkurator i wpisałam swój wynik CRL i według niego wyszedł 7 tydzień +- 4 dni hehe

Edytowane przez dakaju
Czas edycji: 2012-12-06 o 08:25
dakaju jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 11:42   #15
filigrzanka
Przyczajenie
 
Avatar filigrzanka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 23
Dot.: ciąża i co dalej?

to daj nam znać co sie okazało,jestem bardzo ciekawa.
filigrzanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-07, 11:55   #16
fiazo
Zakorzenienie
 
Avatar fiazo
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7 193
Dot.: ciąża i co dalej?

ja liczyłam od dnia @, tak jak kalkulatory pokazują, wiem kiedy mogło mniej więcej dojść do zapłodnienia, ale pewności nie mam. Lekarz nie wyznaczył mi terminu i nie powiedział, który tydz, moja fasolka ma dopiero 2mm
fiazo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-07, 18:53   #17
monija7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 65
Dot.: ciąża i co dalej?

mi gin wczoraj na wizycie powiedział, że on nie jest teraz w stanie określić ciąży bo to za wcześnie. Kazał mi przyjść 27 grudnia i wtedy dopiero mi powie więcej...kurczaki..jeszcz e 3 tyg czekania

---------- Dopisano o 19:53 ---------- Poprzedni post napisano o 19:51 ----------

aaa...że testy pokazują już 6 dniową ciąże a ginekolog może poznać dopiero 4, 5 tygodniową. I na chwile obecną powiedział, że skoro 2 testy wyszły pozytywne to mam brać kwas foliowy, nie pić, nie palić i nie brać żadnych leków. I tyle
monija7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-08, 19:08   #18
fiazo
Zakorzenienie
 
Avatar fiazo
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7 193
Dot.: ciąża i co dalej?

Cytat:
Napisane przez monija7 Pokaż wiadomość
mi gin wczoraj na wizycie powiedział, że on nie jest teraz w stanie określić ciąży bo to za wcześnie. Kazał mi przyjść 27 grudnia i wtedy dopiero mi powie więcej...kurczaki..jeszcz e 3 tyg czekania

---------- Dopisano o 19:53 ---------- Poprzedni post napisano o 19:51 ----------

aaa...że testy pokazują już 6 dniową ciąże a ginekolog może poznać dopiero 4, 5 tygodniową. I na chwile obecną powiedział, że skoro 2 testy wyszły pozytywne to mam brać kwas foliowy, nie pić, nie palić i nie brać żadnych leków. I tyle
tez mam 27go wizytę, moją fasolkę widziałam. Podobnie brać kawas foliowy, a więcej będziemy na następnej wizycie ustalać.
fiazo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 13:04   #19
monija7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 65
Dot.: ciąża i co dalej?

a ja nie, nie zrobił mi żadnego usg...w ogóle facet taki..dziwny..szukam innego ale terminów na ten rok juz nie ma na nfz :/
monija7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-11, 09:37   #20
fiazo
Zakorzenienie
 
Avatar fiazo
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7 193
Dot.: ciąża i co dalej?

Cytat:
Napisane przez monija7 Pokaż wiadomość
a ja nie, nie zrobił mi żadnego usg...w ogóle facet taki..dziwny..szukam innego ale terminów na ten rok juz nie ma na nfz :/
jak mocno Ci zależy to możesz prywatnie spróbować.
Ja się liczyłam, że nic nie będzie widać, widziałam tylko pęcherzyk, więc wielkiej radości też nie ma, radość przyjdzie gdy usłyszę serduszko. Dlatego czekam cierpliwie i nie odliczam do następnej wizyty.
fiazo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-11, 12:32   #21
monisia_87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Konstancin
Wiadomości: 17
Dot.: ciąża i co dalej?

Cytat:
Napisane przez monija7 Pokaż wiadomość
a ja nie, nie zrobił mi żadnego usg...w ogóle facet taki..dziwny..szukam innego ale terminów na ten rok juz nie ma na nfz :/
A dał ci skierowanie na badania krwi? jeżeli nie to idz do internisty to on Ci da i wyniki potwierdzą ciążę.
monisia_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-12, 19:31   #22
monija7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 65
Dot.: ciąża i co dalej?

nie,nic nie dał. powiedział tylko, ze on nie jest w stanie stwierdzić ciąży a jeśli uważam, że jestem to mam brać kwas foliowy. Jakiś...dziwny był ten gin. Chciałam iść prywatnie ale kurcze....130 zł wizyta. A już poczekam do 27 aby się dowiedzieć dokładnie który to tydzień....a chciałam tak pięknie przy kolacji wigilijnej powiedzieć rodzince
monija7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-12, 20:22   #23
dona_1990
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 61
Dot.: ciąża i co dalej?

Cytat:
Napisane przez monija7 Pokaż wiadomość
nie,nic nie dał. powiedział tylko, ze on nie jest w stanie stwierdzić ciąży a jeśli uważam, że jestem to mam brać kwas foliowy. Jakiś...dziwny był ten gin. Chciałam iść prywatnie ale kurcze....130 zł wizyta. A już poczekam do 27 aby się dowiedzieć dokładnie który to tydzień....a chciałam tak pięknie przy kolacji wigilijnej powiedzieć rodzince
rzeczywiście trochę dziwny ten gin. Ja byłam dzisiaj u mojej pani ginekolog, test wyszedł mi pozytywny, ostatnia miesiączka 14 listopada, i pani doktor nie robiła żadnych problemów, zbadała i dała skierowanie na badania, powiedziala że to 5 tydzień (praktycznie rzecz biorąc to trzeci ale liczy się od pierwszego dnia ostatniej miesiączki) fakt na usg kazała mi się zglosic za tydzień bo powiedziala że dziś to jeszcze troszkę za wcześnie by było.
dona_1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-12, 22:15   #24
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: ciąża i co dalej?

Zrób badanie krwi. Idz po skierowanie albo sama zaplac.Chyba nie jest to takie drogie?
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-13, 21:11   #25
monija7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 65
Dot.: ciąża i co dalej?

Wiem może to troche głupie pytanie ;p ale badanie krwi tylko potwierdzi ciążę czy na tej podstawie można coś więcej sie dowiedzieć?
monija7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-13, 21:22   #26
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: ciąża i co dalej?

Potwierdzają i można określić który to tydzień.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-13, 22:22   #27
monija7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 65
Dot.: ciąża i co dalej?

poczytałam troche i znalazłam właśnie na temat tego badania i już wiem że wynik może pokazać który to tydz dzięki za poradę jutro postaram się pójść na to badanie
monija7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-14, 15:06   #28
monija7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 65
Dot.: ciąża i co dalej?

byłam dziś na pobraniu krwi, zaplaciłam 25 zl plus 3 zl za pobranie (dziwne). w poniedziałek poznam wynik
monija7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-16, 17:56   #29
monija7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 65
Dot.: ciąża i co dalej?

a powiedzcie mi co myślicie o witaminach Falvit mama i o piciu Karmi w ciąży
monija7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 07:51   #30
fiazo
Zakorzenienie
 
Avatar fiazo
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7 193
Dot.: ciąża i co dalej?

Cytat:
Napisane przez monija7 Pokaż wiadomość
a powiedzcie mi co myślicie o witaminach Falvit mama i o piciu Karmi w ciąży
ja biorę tylko folik, lekarz mi powiedział, że od 2go trymestru zaczniemy wit. brać

co do alkoholu to ja odkąd wiem, nie pije, nawet jakbym chciała to mąż mi nie daje, na ręce patrzy hehehe
fiazo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:13.