Studia UK - 2013/2014 - Strona 24 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-04, 12:41   #691
JohnWatson
Przyczajenie
 
Avatar JohnWatson
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 15
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Cześć, dziewczyny! Mam pytanie dotyczące banków. Orientujecie się, który ma dobre oferty kont dla studentów? Usiłowałam sama się tego doszukać, ale tylko dostałam kręćka i wyszło na to, że wiem mniej niż gdy zaczęłam zagłębiać się w tę sprawę. Pomocy!
__________________
'Śpiewać i tańczyć to być dobrze wykształconym' ~ Platon
JohnWatson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-04, 21:15   #692
wizmod
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 116
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Cytat:
Napisane przez JohnWatson Pokaż wiadomość
Cześć, dziewczyny! Mam pytanie dotyczące banków. Orientujecie się, który ma dobre oferty kont dla studentów? Usiłowałam sama się tego doszukać, ale tylko dostałam kręćka i wyszło na to, że wiem mniej niż gdy zaczęłam zagłębiać się w tę sprawę. Pomocy!
HSBC . Lloyds i/lub TSB też by ci pewnie otworzyli konto darmowe (chyba że coś pozmieniali), ale nie wiem czy coś ponadto oferują. Barclays też jest przyjaznym bankiem z łatwym dostępem do darmowego konta. Większość pozostałych chyba wymaga rezydenta, a na pewno Halifax.
wizmod jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-05, 13:02   #693
MonnieB
Zakorzenienie
 
Avatar MonnieB
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 3 960
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Cytat:
Napisane przez wizmod Pokaż wiadomość
HSBC . Lloyds i/lub TSB też by ci pewnie otworzyli konto darmowe (chyba że coś pozmieniali), ale nie wiem czy coś ponadto oferują. Barclays też jest przyjaznym bankiem z łatwym dostępem do darmowego konta. Większość pozostałych chyba wymaga rezydenta, a na pewno Halifax.
odradzam Lloyds, polecam Barclays. w Lloydsie kiedyś ściągnęli mi z konta 100 funtów jakiejś opłaty kompletnie nie wiem jakiej... 3 miesiące zajęło mi żeby to odzyskać.
__________________
Cytat:
Some people think they are champagne in a tall glass, when in fact they are lukewarm piss in a plastic cup.
MonnieB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-05, 16:20   #694
madebyvirginia
Raczkowanie
 
Avatar madebyvirginia
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 276
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Ok,
Konta studenckiego na dzien dobry nie dostaniesz. Wiekszosc bankow wymaga przebywania w UK przez 3 lata. Dodatkowo Barclays wymaga kilkutysiecy wplaty na konto i zaswiadczenie, ze twoje tuition fee jest oplacone.

Dostaniesz normalnie konto, ktore jest darmowe, masz mozliwosc placenia karta, jesli wejdziesz w debet zazwyczaj sa oplaty. W barclaysie moja znajoma musiala zaplacic 20 funto za dzien, z kolei w lloydsie jesli moj debet nie przekroczy 10 funtow nie place nic.

Zarowno ja, jak i moj facet mamy konto w lloydsie i sobie chwalimy. Ja mam podstawowe konto i nigdy nie mialam z nimi problemow, Moj facet ma studenckie z mozliwoscia debetu do 1500 funtow i rowniez nigdy nie mial z nimi problemow.

Osobiscie wiec polecam lloydsa lub tsb, poniewaz teraz sie rozpadlo na dwa banki.
madebyvirginia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-05, 23:18   #695
MonnieB
Zakorzenienie
 
Avatar MonnieB
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 3 960
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Cytat:
Napisane przez madebyvirginia Pokaż wiadomość
Ok,
Konta studenckiego na dzien dobry nie dostaniesz. Wiekszosc bankow wymaga przebywania w UK przez 3 lata. Dodatkowo Barclays wymaga kilkutysiecy wplaty na konto i zaswiadczenie, ze twoje tuition fee jest oplacone.

Dostaniesz normalnie konto, ktore jest darmowe, masz mozliwosc placenia karta, jesli wejdziesz w debet zazwyczaj sa oplaty. W barclaysie moja znajoma musiala zaplacic 20 funto za dzien, z kolei w lloydsie jesli moj debet nie przekroczy 10 funtow nie place nic.

Zarowno ja, jak i moj facet mamy konto w lloydsie i sobie chwalimy. Ja mam podstawowe konto i nigdy nie mialam z nimi problemow, Moj facet ma studenckie z mozliwoscia debetu do 1500 funtow i rowniez nigdy nie mial z nimi problemow.

Osobiscie wiec polecam lloydsa lub tsb, poniewaz teraz sie rozpadlo na dwa banki.
ja mam overdraft w Barclays tylko 10 funtów więc nigdy nie przekreczam, w sytuacjach kryzosowych polecam credit card, ja używam od czasu do czasu i się sprawdza
__________________
Cytat:
Some people think they are champagne in a tall glass, when in fact they are lukewarm piss in a plastic cup.
MonnieB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-06, 03:26   #696
lilsun
Raczkowanie
 
Avatar lilsun
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 161
Dot.: Studia UK - 2013/2014

ja tez mam barclays i wszystko fajnie, zalozylam tam konto jak mialam 16 lat czyli w sumie 1-2 lata po tym jak przyjechalam do Anglii... tak wiec nie wiem co z tymi 3 latami?? no ale nie chce mieszac, moze cos sie zmienilo od tamtego czasu
__________________
per aspera ad astra
lilsun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-06, 11:24   #697
wenedka
Zakorzenienie
 
Avatar wenedka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ZAGRANICO
Wiadomości: 10 609
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Cytat:
Napisane przez wizmod Pokaż wiadomość
HSBC . Lloyds i/lub TSB też by ci pewnie otworzyli konto darmowe (chyba że coś pozmieniali), ale nie wiem czy coś ponadto oferują. Barclays też jest przyjaznym bankiem z łatwym dostępem do darmowego konta. Większość pozostałych chyba wymaga rezydenta, a na pewno Halifax.
Ja mam konto w Halifaxie, normalne current account. Potrzebowałam tylko dowód/paszport i potwierdzenie adresu
Na kontach studenckich z dużym debetem się nie znam...
__________________
Petersburski bogacz uchodzący za mecenasa sztuki,
zaprosił kiedyś na filiżankę herbaty Henryka
Wieniawskiego i jakby mimochodem, dodał:
- Może pan także wziąć ze sobą skrzypce.
- Dziękuję w imieniu skrzypiec, ale one herbaty nie
piją!


PRZYNAJMNIEJ ≠ BYNAJMNIEJ
wenedka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-06, 12:32   #698
JohnWatson
Przyczajenie
 
Avatar JohnWatson
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 15
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Dziękuję za pomoc Mam jeszcze jedno pytanie: czy któraś z Was wie może, w jakim hostelu najlepiej jest się zatrzymać? Bo nie mam jeszcze załatwionego mieszkania na okres studiów, a spać gdzieś trzeba po przylocie.
__________________
'Śpiewać i tańczyć to być dobrze wykształconym' ~ Platon
JohnWatson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-06, 15:44   #699
madebyvirginia
Raczkowanie
 
Avatar madebyvirginia
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 276
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Cytat:
Napisane przez lilsun Pokaż wiadomość
ja tez mam barclays i wszystko fajnie, zalozylam tam konto jak mialam 16 lat czyli w sumie 1-2 lata po tym jak przyjechalam do Anglii... tak wiec nie wiem co z tymi 3 latami?? no ale nie chce mieszac, moze cos sie zmienilo od tamtego czasu
Lilsun, normalne konto mozesz miec od reki, 3 lata musisz byc, aby dostac studenckie, ktore jest korzystniejsze.
madebyvirginia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-06, 23:01   #700
MonnieB
Zakorzenienie
 
Avatar MonnieB
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 3 960
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Cytat:
Napisane przez JohnWatson Pokaż wiadomość
Dziękuję za pomoc Mam jeszcze jedno pytanie: czy któraś z Was wie może, w jakim hostelu najlepiej jest się zatrzymać? Bo nie mam jeszcze załatwionego mieszkania na okres studiów, a spać gdzieś trzeba po przylocie.
taniej Ci wyjdzie jak znajdziesz sobie short-lets na gumtree coś powinno być.
__________________
Cytat:
Some people think they are champagne in a tall glass, when in fact they are lukewarm piss in a plastic cup.
MonnieB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-07, 02:32   #701
lilsun
Raczkowanie
 
Avatar lilsun
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 161
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Cytat:
Napisane przez madebyvirginia Pokaż wiadomość
Lilsun, normalne konto mozesz miec od reki, 3 lata musisz byc, aby dostac studenckie, ktore jest korzystniejsze.
aaa, a w jakim sensie korzystniejsze?
__________________
per aspera ad astra
lilsun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-07, 10:03   #702
Oana
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 113
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Cytat:
Napisane przez JohnWatson Pokaż wiadomość
Cześć, dziewczyny! Mam pytanie dotyczące banków. Orientujecie się, który ma dobre oferty kont dla studentów? Usiłowałam sama się tego doszukać, ale tylko dostałam kręćka i wyszło na to, że wiem mniej niż gdy zaczęłam zagłębiać się w tę sprawę. Pomocy!
Mam konto w Barclays. Jestem b. zadowolona.
__________________
MÓJ BLOG Dress Up The Bone

Edytowane przez Oana
Czas edycji: 2017-02-11 o 01:14
Oana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-07, 21:16   #703
mbamboo
Wtajemniczenie
 
Avatar mbamboo
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 376
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Cytat:
Napisane przez lilsun Pokaż wiadomość
aaa, a w jakim sensie korzystniejsze?
Oprocentowania, debetu i korzystnych bonusów, na przykład Santander daje darmową 16-25 Railcard na 4 lata, a Lloyds kartę NUS Extra na 3 lata. Konto studenckie przysługuje tylko Brytyjczykom lub osobom mieszkającym w Wielkiej Brytanii ponad 3 lata.

Przykładowa oferta mojego banku

Edytowane przez mbamboo
Czas edycji: 2013-09-07 o 21:19
mbamboo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-08, 12:08   #704
ferltoun
Raczkowanie
 
Avatar ferltoun
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 214
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Mam taki mały problem - chciałabym pojechać do uniwersytetu na dzień otwarty. Będę miała bilet lotniczy do Londynu (Luton) i kompletnie nie wiem jak potem dostać się do Guildford - wiadomo że pewnie pociągiem, ale chyba coś mi nie idzie szukanie, bo patrząc na ceny to wychodzi 45GBP za osobę??!! Pomocyyy! :conf used:
ferltoun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-08, 23:09   #705
madebyvirginia
Raczkowanie
 
Avatar madebyvirginia
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 276
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Cytat:
Napisane przez ferltoun Pokaż wiadomość
Mam taki mały problem - chciałabym pojechać do uniwersytetu na dzień otwarty. Będę miała bilet lotniczy do Londynu (Luton) i kompletnie nie wiem jak potem dostać się do Guildford - wiadomo że pewnie pociągiem, ale chyba coś mi nie idzie szukanie, bo patrząc na ceny to wychodzi 45GBP za osobę??!! Pomocyyy! :conf used:
Prosze, tutaj ceny na nastepna sobote.
http://ojp.nationalrail.co.uk/servic...10913/1000/dep

Wszystko zalezy, kiedy jedziesz i z jakim wyprzedzeniem bukujesz bilety.

Jednak, cena 45 funtow za bilet w jedna strone nie jest w UK nowoscia. Pociagi sa tutaj okropnie drogie.

Przy okazji zerknij na strone uniwerku, moze zwracaja za koszty podrozy. Moj uniwerek zwracal koszty podrozy na dni otwarte, jesli jechalo sie z miejsca oddalonego o ponad 'ilestam' mil.
madebyvirginia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-09, 17:42   #706
ferltoun
Raczkowanie
 
Avatar ferltoun
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 214
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Cytat:
Napisane przez madebyvirginia Pokaż wiadomość
Prosze, tutaj ceny na nastepna sobote.
http://ojp.nationalrail.co.uk/servic...10913/1000/dep

Wszystko zalezy, kiedy jedziesz i z jakim wyprzedzeniem bukujesz bilety.

Jednak, cena 45 funtow za bilet w jedna strone nie jest w UK nowoscia. Pociagi sa tutaj okropnie drogie.

Przy okazji zerknij na strone uniwerku, moze zwracaja za koszty podrozy. Moj uniwerek zwracal koszty podrozy na dni otwarte, jesli jechalo sie z miejsca oddalonego o ponad 'ilestam' mil.
dzięki, byłam na tej stronie i te ceny są straszne.

Do Guildford są dwie przesiadki, a co jakby kupować bilety na miejscu? Pewnie wyjdzie jeszcze drożej?
Jeśli na przykład nie zdążę na jakąś przesiadkę bo się pogubię czy coś..
ferltoun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-09, 23:43   #707
madebyvirginia
Raczkowanie
 
Avatar madebyvirginia
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 276
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Prawdopodobnie wyjdzie tyle samo.
Kup bilet off-peak i jak nie zdazysz na przesiadke, to jest on wazny caly dzien na tej trasie, wiec mozesz pojechac nastepnym pociagiem.
Cenowo sie praktycznie nie roznia.
madebyvirginia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-10, 10:57   #708
Pat01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 1
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Hej wszystkim ,

z góry przepraszam, jeśli moje pytania się powtórzą, ale jeszcze nie zdążyłam przebrnąć przez wszystkie posty.
Od października będę studentką 3 roku filologii ang. i zastanawiam się nad postgraduate w UK. Interesują mnie kierunki związane z nauczaniem (TESOL & Applied Languages) lub Translation. Może jest ktoś kto studiował bądź studiuje coś powiązanego i zechciałby się wypowiedzieć czy rzeczywiście warto. Przeglądałam oferty niektórych uniwersytetów, większość z nich wymaga egzaminu IELTS/TOEFL, niestety do żadnego z nich nie przystępowałam. Czy zatem podczas rekrutacji nie biorą pod uwagę oceny z obrony/studiów w Polsce?
Może polecicie jakiś konkretny uniwersytet?

Z góry dzięki za odp.
Pat01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-12, 00:21   #709
madebyvirginia
Raczkowanie
 
Avatar madebyvirginia
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 276
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Po pierwsze Pat01, sprawdzilas ceny studiow magisterskich w UK, ktore wahaja sie od 5000 do 10 000 tysiecy funtow rocznie?

Po drugie, aby nauczac najlepsze jest zrobienie osobnego kursu, aby sie na niego dostac, trzeba zdac testy i odbyc praktyki w szkole, jako asystent nauczyciela.

Ocene na pewno biora, aczkolwiek test jezykowy to zupelnie cos innego.
Osobiscie w przyszlym roku aplikuje na mastera translation i wymagany jest test jezykowy, poniewaz wymagana jest znajomosc jezyka angielskiego na stopniu 'prawie jak native speaker'.

IELTS/TOEFL jest wymagany, ale gorsze uczelnie nie zawsze go wymagaja.
madebyvirginia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-16, 19:55   #710
lamia1980
Raczkowanie
 
Avatar lamia1980
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Edinburgh
Wiadomości: 454
Dot.: Studia UK - 2013/2014

hej
czy są tu dziewczyny, które studiują ACCA?

mam pytanko z jakich książek się uczycie? czy studiujecie part-time, full-time czy samouki?

kiedyś ten temat był poruszany ale lepiej na świeżo go poruszam ostatnio sprawdzałam na stronie acca akredytację. zwolniona byłabym z 4 egz od f1-f4

czekam na odpowiedzi. piszcie wszystko co wiecie na ten temat. każda odpowiedź się przyda
__________________
Wszystkie JOANNY łączcie się! https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...5#post35572795
lamia1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-16, 21:59   #711
Pani_Kredka
Raczkowanie
 
Avatar Pani_Kredka
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 194
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Cytat:
Napisane przez madebyvirginia Pokaż wiadomość
Przy okazji zerknij na strone uniwerku, moze zwracaja za koszty podrozy. Moj uniwerek zwracal koszty podrozy na dni otwarte, jesli jechalo sie z miejsca oddalonego o ponad 'ilestam' mil.
Serio jest taka opcja? Pierwszy raz o tym słyszę, ale z drugiej strony nie widziałam nigdy na stronie żadnego uni informacji, że nie zwracają kosztów podróży, więc może jednak?
__________________
Kolorowe kredki w pudełeczku noszę.
Kolorowe kredki bardzo lubią mnie.
Kolorowe kredki kiedy je poproszę, namalują wszystko, to co chcę.
Pani_Kredka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-17, 20:54   #712
madebyvirginia
Raczkowanie
 
Avatar madebyvirginia
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 276
Dot.: Studia UK - 2013/2014

U mnie byla taka mozliwosc, ale wszystko zalez od uni. Poczytaj na stronie
madebyvirginia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-19, 23:07   #713
JohnWatson
Przyczajenie
 
Avatar JohnWatson
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 15
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Pytanie tak z ciekawości: czy numer w T-mobile jest opłacalny? Czy lepiej wybrać Vodafone albo Orange? Bo skłaniam się ku temu pierwszemu, ale nie wiem, czy to na pewno dobry pomysł.
__________________
'Śpiewać i tańczyć to być dobrze wykształconym' ~ Platon
JohnWatson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-20, 01:18   #714
MonnieB
Zakorzenienie
 
Avatar MonnieB
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 3 960
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Cytat:
Napisane przez JohnWatson Pokaż wiadomość
Pytanie tak z ciekawości: czy numer w T-mobile jest opłacalny? Czy lepiej wybrać Vodafone albo Orange? Bo skłaniam się ku temu pierwszemu, ale nie wiem, czy to na pewno dobry pomysł.
T-mobile mam prawie 3 lata już, oczywiście na abonament, pay as you go to się chyba nic nie opłaca.
umowę nową wzięłam w zeszłym roku, lipcu (wcześniej miałam sim only contract), Iphone4 za 19,99, 2tys minut, bez limitu do tmobile, smsy bez limitu i do tego free internet rowniez bez limitu jestem bardzo zadowolona, nie mam z nimi żadnych problemów, na pewno przedłużę umowę tylko chciałabym inny telefon
__________________
Cytat:
Some people think they are champagne in a tall glass, when in fact they are lukewarm piss in a plastic cup.
MonnieB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-20, 20:06   #715
madebyvirginia
Raczkowanie
 
Avatar madebyvirginia
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 276
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Nie wiem, musialabys porownac oferty i to czy korzystasz wiecej z sms czy z polaczen.

Osobiscie mam pay as you go, ktory wedlug mnie sie oplaca, nie lubie kontraktow.
Mam 500 darmowych sms + 500 mb internetu darmowego. Malo dzwonie, wiec mi na reke, dodatkowo mam wykupiona taryfe darmowych polaczen do polski i za 10 funtow miesiecznie mam 2000 darmowych minut na 5 wybranych numerow stacjonarnych w polsce lub 100 minut na komorki
Ja jestem zadowolona i uwazam, ze oplaca mi sie, to co mam, chociazby z racji tego, ze chyba nigdy nie zdarzylo mi sie przekroczyc limitow. Skoro ma internet w telefonie, zamiast pisac mase sms po prostu pisz ena facebooku
madebyvirginia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-20, 21:52   #716
JohnWatson
Przyczajenie
 
Avatar JohnWatson
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 15
Dot.: Studia UK - 2013/2014

MonnieB, madebyvirginia, dziękuję za Wasze opinie, przydały się Teraz do załatwienia pozostał mi tylko National Insurance Number.
__________________
'Śpiewać i tańczyć to być dobrze wykształconym' ~ Platon

Edytowane przez JohnWatson
Czas edycji: 2013-09-20 o 21:54
JohnWatson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-23, 18:53   #717
ferryboat
Zadomowienie
 
Avatar ferryboat
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 378
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Hej. Mam nadzieję, że któraś z was będzie mogła mi pomóc. Moja koleżanka myśli o studiowaniu w UK, ale ktoś jej powiedział, że podobno jak się weźmie ten kredyt to trzeba później mieszkać i pracować w Anglii przez jakieś 5 lat, czy coś takiego. Wiecie coś na ten temat? Wydaje mi się, że to bujda, no bo przecież jak coś takiego wgl miałoby wyglądać...
__________________
Change your thoughts and you will change the world.
ferryboat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-23, 19:36   #718
madebyvirginia
Raczkowanie
 
Avatar madebyvirginia
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 276
Dot.: Studia UK - 2013/2014

BUJDA, kolezanka jak ma takie plany, to musi nauczyc sie sama weryfikowac takie informacje.
madebyvirginia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-23, 20:53   #719
ferryboat
Zadomowienie
 
Avatar ferryboat
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 378
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Cytat:
Napisane przez madebyvirginia Pokaż wiadomość
BUJDA, kolezanka jak ma takie plany, to musi nauczyc sie sama weryfikowac takie informacje.
Dzięki.
__________________
Change your thoughts and you will change the world.
ferryboat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-24, 17:07   #720
ferltoun
Raczkowanie
 
Avatar ferltoun
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 214
Dot.: Studia UK - 2013/2014

mam jeszcze pytanie, bo w końcu nie jestem pewna. Jeśli mam zdać 3 rozszerzone przedmioty (powiedzmy że zdaję angielski, matematykę i geografię rozszerzone) i uniwersytet pisze mi że średnia matur ma być 80% to oni mają na myśli tylko te trzy przedmioty czy podstawowy polski, matma i ang też się liczą?
ferltoun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-14 19:03:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:57.