Bóle żołądka, mdlości - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-09, 08:08   #1
ZAKLOPOTANAKASKA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 52

Bóle żołądka, mdlości


Przepraszam ze tutaj to zamieszczam, ale nie znalazalm podforum dot dolegliwosci od strony przedwou pokarmowego..
Otóz jakiś czas temu z względy na pracę przeprowadzilam się do innego miasta. Jakies 10 dni po tym dostalam dziwnych mdłości, bóli żołądka i biegunki. Myslalam ze to moze presja nowej pracy, nowego otoczenia, mieszkania etc. Byl taki dzien ze mnie kompletnie rozlozylo, nie mialam nawet sily wstac i ciagle wymioty. Zamowilam wizyte domową. Lekarz stwierdzil ze to nic groźnego i dodatkowo stwierdzil ze odziedziczylam refluks zoladka po ojcu. Z tym sie zgodze, bo mam typowe dolegliwosci tej choroby . Ale nie w tym rzecz. Minelo już sporo czasu, wzielam juz wszystkie tabletki i owszem dolegliwosci od strony zoladka przeszly, ale nada mam problemy w biegunka. Latam na kibelek srednio 4 razy dziennie, co normalnym nie jest . 3 dni temu wspomoglam się stoperanem i przeszlo ale na drugi dzien wrocilo. Dzisa znowu mnie mdli;/ A ten lekarz pojechal na urlop i wraca 15 wrzesnia.... Myslicie ze poczekac i isc do niego czy nie czekac i isc gdzies indziej? A moze przeczekać zeby przeszlo samo..? Bralam leki i dalej biore takie jak CONTROLOC (nie controloccontrol), GASPRID.

Edytowane przez ZAKLOPOTANAKASKA
Czas edycji: 2011-09-09 o 12:54
ZAKLOPOTANAKASKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-09, 08:12   #2
Polinka277
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 181
Dot.: Bóle żołądka, mdlości

z takimi rzeczami nie ma zartow, skoro leki nie pomogly i dalej jest zle, to ja udalabym sie na pogotowie.
Polinka277 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-09, 14:54   #3
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Bóle żołądka, mdlości

A byłaś u gastrologa? Jeśli nie, to poproś internistę o skierowanie.
Powinnaś się dokładnie przebadać: usg jamy brzusznej, gastroskopia, może kolonoskopia (skoro masz częste biegunki).
Możesz mieć zapalenie żołądka i/lub helicobactera (wtedy konieczny będzie antybiotyk).

Jak niedawno założyłam wątek, w którym opisałam podobne objawy do Twoich, to dziewczyny doradzały, żeby pójść do gienkologa na cytologię i usg wewnętrzne, bo ponoć niektóre dolegliwości kobiece tez mogą dawać objawy w układzie pokarmowym.

A może to jednak z nerwów?
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-09, 17:47   #4
ZAKLOPOTANAKASKA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 52
Dot.: Bóle żołądka, mdlości

Cytat:
Napisane przez Lea_ny Pokaż wiadomość
A byłaś u gastrologa? Jeśli nie, to poproś internistę o skierowanie.
Powinnaś się dokładnie przebadać: usg jamy brzusznej, gastroskopia, może kolonoskopia (skoro masz częste biegunki).
Możesz mieć zapalenie żołądka i/lub helicobactera (wtedy konieczny będzie antybiotyk).

Jak niedawno założyłam wątek, w którym opisałam podobne objawy do Twoich, to dziewczyny doradzały, żeby pójść do gienkologa na cytologię i usg wewnętrzne, bo ponoć niektóre dolegliwości kobiece tez mogą dawać objawy w układzie pokarmowym.

A może to jednak z nerwów?
Bylam u specjalisty chorób wewnetrzynych, wlascieiwe to on byl u mnie i przepisal mi te leki .

Mowil ze kiedy nie przejdzie nalezaloby wykonac gastroskopię.

Mozliwe, bo ostatnio mam ich mnostwo.... i sama nie wiem. Zobacze do jutra i zdecyduję.
ZAKLOPOTANAKASKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-09, 19:32   #5
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Bóle żołądka, mdlości

Wiesz co, problem może być prozaiczny, a zwie się... WODA!
Skoro jesteś w innym mieście, może po prostu nie 'pasować' Twojemu organizmowi woda. Moi znajomi też tak mieli, przenosząc się do innego miasta. Kup sobie 5-litrowy baniak mineralnej i na razie odstaw wodę z kranu- zobacz, jak będziesz ją tolerować. Ze względu na refluks możesz chwilowo ograniczyć spożywanie kawy i słodyczy, może to pomóc.
Co do innych schorzeń- fajnie, że Controloc Ci pasuje. Możesz sobie zrobić badanie z kału na posiadanie helicobacterpylori, kosztuje ok. 20 zł w aptece. Jeśli jesteś zakażona (a ogromny odsetek ludzi jest), można nawet z lekarzem rodzinnym wprowadzić antybiotyk.
Jeśli nie będzie przychodziło, zrób usg j. brzusznej i do rozważenia gastroskopia- przy takich sprawach jak refluks trzeba sobie profilaktycznie robić co jakiś czas (mamy większe ryzyko na zachorowanie na różne choroby żołądka/przełyku/ogólnie układu pokarmowego).
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-10, 08:49   #6
ZAKLOPOTANAKASKA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 52
Dot.: Bóle żołądka, mdlości

OO z tym testem to dobry pomysl, dzięki za podpowiedź. Nie wiedzialam nawet ze mozna taki test kupić. Jesli chodzi o wodę to nie ma opcji, ponieważ ja jej nie piję. Jak gotuję wodę na zupke czy herbatke czy kawe-ZAWSZE woda z butelki . Od lat tak robię. Dzisaj lepiej się czuje, ale nie mam pewnosci ze mnie znowu nie dopadnie potem;/
ZAKLOPOTANAKASKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:12.