Wesele bez dzieciaków? Czy to możliwe...? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-01, 17:21   #1
Kurpianka
Zadomowienie
 
Avatar Kurpianka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 095
Arrow

Wesele bez dzieciaków? Czy to możliwe...?


Zastanawiam się nad tym, czy udałoby się zorganizować wesele bez dzieci? Wiem z opowieści znajomych, że jeśli dzieci nie są zaznaczone w zaproszeniu i tak przychodzą z rodzicami. W jaki sposób można delikatnie zwrócić uwagę, że wesele jest jednak dla dorosłych i poprosić o nieprzychodzenie ze swoimi pociechami... Czy któraś z Was miała jakiś problem z dziećmi na weselu? Bo ja osobiście wolałabym, żeby maluchy pozostały w domu i nie plątały się pod nogami... Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?
__________________
Wymianka!

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post84634771

Zapraszam
Kurpianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-01, 17:29   #2
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Wesele bez dzieciaków? Czy to możliwe...?

moje zdanie jest takie, ze nie zawsze jest z kim dzieci zostawic. wiec jesli zarzadzicie wesele bez dzieci to musicie sie liczyc z tym, ze wiele osob moze nie przyjsc, bo nie bedzie z kim zostawic dzieci.

ja uwazam, ze dzieci dodaja uroku weselom. jeszcze jak jest ich wiecej to tancza, bawia sie balonami, jest ogolnie rzecz biorac wesolo dla mnie wesele to nie impreza dla doroslych to poporstu rodzinna uroczystosc.
u mnie co prawda zbyt wielu dzieci nie bedzie, ale tym ktore sie pojawia zapewnimy pokoj tak zeby rodzice mogli je polozyc spac jak sie zmecza i kontynuowac zabawe.
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-01, 17:37   #3
onaella
Zakorzenienie
 
Avatar onaella
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: gdzieś... :)
Wiadomości: 4 775
Dot.: Wesele bez dzieciaków? Czy to możliwe...?

Cytat:
Napisane przez lain Pokaż wiadomość
dla mnie wesele to nie impreza dla doroslych to poporstu rodzinna uroczystosc.
otóż to

Dla mnie dzieci są takmi samymi członkami rodziny co dorośli
__________________

14.08.2010
baby
onaella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-01, 17:42   #4
keira24
Zadomowienie
 
Avatar keira24
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 1 200
Dot.: Wesele bez dzieciaków? Czy to możliwe...?

Doskonale rozumiem Twoje obawy .
W sierpniu wychodzę za mąż i planujemy wesele, ale bez udziału dzieci. Po pierwsze nasza sala nie jest przystosowana do obecności maluchów. Nie ma w niej osobnej salki do zabawy, ani miejsca, w którym zmęczony malec może się położyć. Po drugie jest to stadnina koni i uważam, że jeśli rodzice będą się bawić, to dzieciaki mogą wejść tam, gdzie nie powinny. Nieszczęście gotowe. A po za tym w mojej rodzinie są dzieci, które są stworzone do zepsucia każdej rodzinnej uroczystości. Ostatnio dały popis swoich umiejętności i ich rodzice wiedzą, że organizujemy wesele bez dzieci.
Jeśli ktoś decyduje się przyjść na wesele i zamierza się na nim bawić, a nie stale poświęcać uwagę maluchom, to uważam to za dobre wyjście. Jeśli komuś to nie przeszkadza, to również szanuję takie myślenie. Aczkolwiek pozostaję przy własnym zdaniu.
__________________
... Zastanówcie się, o co prosicie, bo przy odrobinie pecha możecie to otrzymać ...
- Siewca Wiatru -
keira24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-01, 17:56   #5
Kurpianka
Zadomowienie
 
Avatar Kurpianka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 095
Dot.: Wesele bez dzieciaków? Czy to możliwe...?

Cytat:
Napisane przez keira24 Pokaż wiadomość
Doskonale rozumiem Twoje obawy .
W sierpniu wychodzę za mąż i planujemy wesele, ale bez udziału dzieci. Po pierwsze nasza sala nie jest przystosowana do obecności maluchów. Nie ma w niej osobnej salki do zabawy, ani miejsca, w którym zmęczony malec może się położyć. Po drugie jest to stadnina koni i uważam, że jeśli rodzice będą się bawić, to dzieciaki mogą wejść tam, gdzie nie powinny. Nieszczęście gotowe. A po za tym w mojej rodzinie są dzieci, które są stworzone do zepsucia każdej rodzinnej uroczystości. Ostatnio dały popis swoich umiejętności i ich rodzice wiedzą, że organizujemy wesele bez dzieci.
Jeśli ktoś decyduje się przyjść na wesele i zamierza się na nim bawić, a nie stale poświęcać uwagę maluchom, to uważam to za dobre wyjście. Jeśli komuś to nie przeszkadza, to również szanuję takie myślenie. Aczkolwiek pozostaję przy własnym zdaniu.
Wydaje mi się, że wesele to nie miejsce dla dzieci, a raczej zabawa dla dorosłych. Keira24, w jaki sposób powiadomiliście gości, że nie chcecie tej uroczystości z udziałem dzieci?
__________________
Wymianka!

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post84634771

Zapraszam
Kurpianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-01, 18:08   #6
keira24
Zadomowienie
 
Avatar keira24
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 1 200
Dot.: Wesele bez dzieciaków? Czy to możliwe...?

Cytat:
Napisane przez Kurpianka Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że wesele to nie miejsce dla dzieci, a raczej zabawa dla dorosłych. Keira24, w jaki sposób powiadomiliście gości, że nie chcecie tej uroczystości z udziałem dzieci?
Znajomi, którzy mają dzieci sami wiedzą, że nie bierze się dzieci na takie imprezy,. Oni chcą spędzić ten czas z nami, a nie pilnując własnych pociech. Jeśli chodzi o rodziny, to przy rozwożeniu zaproszeń delikatnie napomkniemy o tym. Ostatnio moja mama przy odwiedzinach u bliskich wspomniała o tym już na samym początku wizyty. Reakcja była raczej normalna.
__________________
... Zastanówcie się, o co prosicie, bo przy odrobinie pecha możecie to otrzymać ...
- Siewca Wiatru -
keira24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-01, 18:17   #7
Kurpianka
Zadomowienie
 
Avatar Kurpianka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 095
Dot.: Wesele bez dzieciaków? Czy to możliwe...?

No to bardzo dobrze! Moje wesele jeszcze nie tak prędko, także mam czas przemyśleć tę sprawę. Rodzinę mam dużą, mój TŻ również, więc zbierze się "trochę" dzieciarni...
__________________
Wymianka!

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post84634771

Zapraszam
Kurpianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-01, 19:45   #8
Tenaya24
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 605
Dot.: Wesele bez dzieciaków? Czy to możliwe...?

Ja też zastanawiam się nad weselem bez dzieci. To znaczy dzieci mojego rodzonego rodzeństwa jak również rodzeństwa mojego TŻ będą zaproszone. A co do reszty to się jeszcze zastanawiamy. Mamy sporo dzieciaków w rodzinie, pewnie ok 20 - 25. Myślałam, że zaproszenie wystarczy, ale jak widać nie zawsze. Otóż byłam raz na weselu, na którym jedno małżeństwo przyszło z trojgiem swoich dzieci. A jak się okazało, byli zaproszeni bez nich... Bardzo niezręczna sytuacja... Myślę, że delikatnie można zaznaczyć, że organizujecie wesele bez dzieci. W rodzinie wszystkie informacje raczej szybko się rozchodzą więc każdy bedzie wiedział
__________________
28.05.2011Szczęśliwa Żonka
13.10.2011 Szczęśliwa Mama



Edytowane przez Tenaya24
Czas edycji: 2009-04-01 o 19:47
Tenaya24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-01, 19:47   #9
onaella
Zakorzenienie
 
Avatar onaella
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: gdzieś... :)
Wiadomości: 4 775
Dot.: Wesele bez dzieciaków? Czy to możliwe...?

Cytat:
Napisane przez Kurpianka Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że wesele to nie miejsce dla dzieci, a raczej zabawa dla dorosłych.
a możesz powiedzieć dlaczego wesele to zabawa tylko dla dorosłych
przeciez ślub i wesele to uroczystość rodzinna a dzieci są pełnoprawnymi członkami rodziny
tzn u mnie w rodzinie tak jest, że nie dyskryminujemy nikogo

bo idąc tym tokiem myślenia, to starszych osób też nie powinno sie zapraszać, bo dla naszych dziadków może być za glosno a czasem komuś trzeba pomóc przejść czy usiąść
__________________

14.08.2010
baby

Edytowane przez onaella
Czas edycji: 2009-04-01 o 19:48
onaella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-01, 19:52   #10
arisa
Zadomowienie
 
Avatar arisa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 519
Dot.: Wesele bez dzieciaków? Czy to możliwe...?

Przede wszystkim jeśli dzieciaki nie są ujęte w zaproszeniu dla rodziców, to jest szczytem bezczelności przychodzić z nimi, zwłaszcza bez uprzedzenia. To tak samo jakby ktoś dostał zaproszenie (jest osobą samotną) i na zaproszeniu nie ma "z osobą towarzyszącą", to jakby przyprowadził sobie kogoś też bym się wkurzyła.
Takie rzeczy jednak najlepiej klarownie na samym początku przedstawiać, żebyś sobie nerwów zaoszczędziła.
__________________
Co to jest miłość ? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi serca

http://s3.suwaczek.com/20090530040117.png

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqvry96uqg4.png

15.12.2010 - prawo jazdy zdane
arisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-01, 19:53   #11
Anusia_piekniusia
Wtajemniczenie
 
Avatar Anusia_piekniusia
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 2 689
Dot.: Wesele bez dzieciaków? Czy to możliwe...?

JA na weselu nie miałam prawie wogóle dzieci tylko trójkę, no i trochę młodzieży tzn powyżej 16 lat. Początkowo planowo miało byc 19 małych dzieciaków Ale ja to zrobiłam tak - jak rozdawaliśmy zaproszenia, a na każdym pisałam "z dziećmi" - to mówiliśmy gościom, żę wszyscy inni goście deklarowali nam z góry że będą bez dzieci Małe kłamstewko a powodowało że goście tak kombinowali, że byli w stanie przyjechać bez dzieciaczków. Sporo dzieci było tylko w kościele. Ja tez jestem zdania, że wesele to nie koniecznie miejsce dla dzieci, a rodzice też bez nich lepiej się czują, lepiej się bawią i przyjemniej wspominają takie wesele

Edytowane przez Anusia_piekniusia
Czas edycji: 2009-04-01 o 19:55
Anusia_piekniusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-01, 19:59   #12
Tenaya24
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 605
Dot.: Wesele bez dzieciaków? Czy to możliwe...?

Cytat:
Napisane przez onaella Pokaż wiadomość
a możesz powiedzieć dlaczego wesele to zabawa tylko dla dorosłych
przeciez ślub i wesele to uroczystość rodzinna a dzieci są pełnoprawnymi członkami rodziny
tzn u mnie w rodzinie tak jest, że nie dyskriminujemy nikogo

bo idąc tym tokiem myślenia, to starszych osób też nie powinno sie zapraszać, bo dla naszych dziadków może być za glosno a czasem komuś trzeba pomóc przejść czy usiąść
My np. wahamy się nad weselem bez dzieci z dalszej rodziny nie dlatego, że uważamy, że to impreza dla dorosłych... Mamy inne powody:
1. Nie ukrywam, że w grę wchodzą pieniądze. Dzieci mamy bardzo dużo...
2. Ja i TŻ niektórych dzieci to nawet na oczy nie widzieliśmy.
3. Zdecydowana większość rodziny jest z innych miast a nie każdy lokal jest przystosowany do tego, żeby było gdzie się podziać z dziećmi.
4. Będąc już na paru weselach zauważyłam, że zazwyczaj mamy małych dzieci nie mogą się bawić... a myślę, że wesele jest od tego żeby się bawić a nie żeby ganiać za dzieckiem... (aczkolwiek osoba zaproszona z dzieckiem może sama zdecydować czy je zabrać czy nie...) najczęściej szybko wychodzą pary mające dzieci, bo trzeba je położyć spać itp.
5. U nas w rodzinie miały miejsce takie przypadki więc myślę, że goście zrozumieją.
W naszym przypadku to jeszcze nie jest pewna decyzja, ale najprawdopodobniej taka właśnie będzie.
__________________
28.05.2011Szczęśliwa Żonka
13.10.2011 Szczęśliwa Mama


Tenaya24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-01, 20:02   #13
onaella
Zakorzenienie
 
Avatar onaella
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: gdzieś... :)
Wiadomości: 4 775
Dot.: Wesele bez dzieciaków? Czy to możliwe...?

Cytat:
Napisane przez Anusia_piekniusia Pokaż wiadomość
Ja tez jestem zdania, że wesele to nie koniecznie miejsce dla dzieci, a rodzice też bez nich lepiej się czują, lepiej się bawią i przyjemniej wspominają takie wesele

nie, no proszę Cię, co Ty mowisz

czyli wychodzi na to, że u mnie w rodzinie, w rodzinie Tż i większej częsci moich znajmych goście źle wesela wspoinają bo byli z WŁASNYMI dziecmi

ciekawy sposob myslenia swoją drogą, że dzieci są przeszkodą w dobrej zabawie, najlepiej to mieć dzieci do zdjęć do albumów rodzinnych (ale nie z wesel bo przecież dzieci tam nie ma ) a jak szykuje się spotkanie w rodzinnym granie to podrzucić sobie gdzieś dzieci bo przecież zabawa sie liczy, oj ciężko mi to pojąc
__________________

14.08.2010
baby
onaella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-01, 20:25   #14
Ana***
Zakorzenienie
 
Avatar Ana***
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 048
Dot.: Wesele bez dzieciaków? Czy to możliwe...?

Cytat:
Napisane przez lain Pokaż wiadomość
moje zdanie jest takie, ze nie zawsze jest z kim dzieci zostawic. wiec jesli zarzadzicie wesele bez dzieci to musicie sie liczyc z tym, ze wiele osob moze nie przyjsc, bo nie bedzie z kim zostawic dzieci.

ja uwazam, ze dzieci dodaja uroku weselom. jeszcze jak jest ich wiecej to tancza, bawia sie balonami, jest ogolnie rzecz biorac wesolo dla mnie wesele to nie impreza dla doroslych to poporstu rodzinna uroczystosc.
u mnie co prawda zbyt wielu dzieci nie bedzie, ale tym ktore sie pojawia zapewnimy pokoj tak zeby rodzice mogli je polozyc spac jak sie zmecza i kontynuowac zabawe.
Święta racja.
Ana*** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-01, 21:19   #15
Kurpianka
Zadomowienie
 
Avatar Kurpianka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 095
Dot.: Wesele bez dzieciaków? Czy to możliwe...?

Czy wesele jest idealnym miejscem dla dzieci jest indywidualną sprawą każdej pary. Tez byłam na weselu gdzie przyszło małżeństwo z trójką dzieciaków, mimo, że nie byli ujęciu w zaproszeniu! Uwielbiam dzieci, jednak nie chciałabym tańczyć z nimi w kółeczku na własnym weselu...
__________________
Wymianka!

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post84634771

Zapraszam
Kurpianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-01, 21:22   #16
silia82
Raczkowanie
 
Avatar silia82
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 297
Dot.: Wesele bez dzieciaków? Czy to możliwe...?

My ze względów lokalowych raczej zapraszamy bez dzieci (tzn. zapraszamy dzieci rodzeństwa, naszych chrześniaków) , ale jak ktoś weźmie dziecko też nie będzie tragedii - po prostu mówimy, ze dla dziecka nie będzie osobnego miejsca, tylko kolana rodziców - ludzie to rozumieją i mówią, że dzieci wezmą tylko na początek wesela lub wcale.
silia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-01, 21:23   #17
arisa
Zadomowienie
 
Avatar arisa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 519
Dot.: Wesele bez dzieciaków? Czy to możliwe...?

Przede wszystkim ci, którzy zabierają dzieci, musza liczyć się z tym, że na pewno nie będzie to całonocne szaleństwo (chyba, że nad lokalem sa wynajete pokoje). Poza tym z piciem też muszą uważać, a na pewno nie mogą pozwolić sobie na porządne wstawienie się (niewybaczalne w oczach dziecka, a i brak odpowiedniej pieczy nad dzieckiem).
__________________
Co to jest miłość ? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi serca

http://s3.suwaczek.com/20090530040117.png

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqvry96uqg4.png

15.12.2010 - prawo jazdy zdane
arisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-01, 21:26   #18
onaella
Zakorzenienie
 
Avatar onaella
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: gdzieś... :)
Wiadomości: 4 775
Dot.: Wesele bez dzieciaków? Czy to możliwe...?

Cytat:
Napisane przez arisa Pokaż wiadomość
Poza tym z piciem też muszą uważać, a na pewno nie mogą pozwolić sobie na porządne wstawienie się (niewybaczalne w oczach dziecka, a i brak odpowiedniej pieczy nad dzieckiem).
aha, czyli bez dzieci ludzię piją do upadłego

to ja wolę aby ludzie przychodzili z dziećmi
__________________

14.08.2010
baby
onaella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-01, 21:40   #19
Tenaya24
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 605
Dot.: Wesele bez dzieciaków? Czy to możliwe...?

Dzieci dodają uroku? Owszem. Ja też lubię dzieci. Ale na weselu ograniczę się do tych, które kocham całym sercem i na których obecności mi zależy. Trochę nie widzę potrzeby zapraszania dzieci z dalszej rodziny. Zapraszać po to by dodały uroku to też bezsensu...
Zresztą jak widać zdania są bardzo podzielone, to kwestia indywidualna i chyba żadna ze stron nie da się przekonać
A co do picia do upadłego... to fakt, że można sobie bez dzieci na więcej pozwolić. Jak się ma pod opieką dziecko trzeba zachować zdrowy rozsądek i trzeźwość. Mimo wszystko nie sądzę, żeby goście bez dzieci pili do upadłego. Bez przesady, myślę, że dziecko nie jest jedynym hamulcem!
__________________
28.05.2011Szczęśliwa Żonka
13.10.2011 Szczęśliwa Mama



Edytowane przez Tenaya24
Czas edycji: 2009-04-01 o 21:46 Powód: dopisanie czegoś
Tenaya24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-01, 21:45   #20
arisa
Zadomowienie
 
Avatar arisa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 519
Dot.: Wesele bez dzieciaków? Czy to możliwe...?

Cytat:
Napisane przez onaella Pokaż wiadomość
aha, czyli bez dzieci ludzię piją do upadłego

to ja wolę aby ludzie przychodzili z dziećmi
Na co innego mogą sobie pozwolić, jak sami pójdą zaszaleć ( a nie uwierze, że nagle nie ma na weselu ludzi, którzy lubią więcej wypić - nie mam na myśli alkoholików), a co innego jak są z nimi dzieci. Na takie szaleńswo raczej nie mogą sobie pozwolić.
__________________
Co to jest miłość ? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi serca

http://s3.suwaczek.com/20090530040117.png

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqvry96uqg4.png

15.12.2010 - prawo jazdy zdane
arisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-01, 21:48   #21
pomorzanka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 86
Dot.: Wesele bez dzieciaków? Czy to możliwe...?

Nie o to chodzi, że bez dzieci rodzice upijają się do upadłego, tylko o to, że nie muszą wiecznie za nimi biegać i ich pilnować a swoją uwagę mogą skupić na Młodej Parze i przede wszystkim dobrze się bawić i choć jeden dzień w roku pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa. Moja znajoma była na weselu z dwójką dzieci i już o 22 leżała w łóżku, gdyż jej młodszy syn był już bardzo zmęczony a za mały na to, żeby został sam w pokoju. Jechali na to wesele kawał drogi, tylko po to by o 22 iść spać? Moje wesele będzie zdecydowanie bez dzieci. U mojej przyjaciółki też tak było i rodzice byli naprawdę zadowoleni, że mogą oddechnąć i się wyszaleć do białego rana! A przecież to nie żadna tragedia, żeby podrzucić dzieci na jeden dzień mamie czy teściowej!!!
pomorzanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-01, 21:55   #22
ashe
Raczkowanie
 
Avatar ashe
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: trójmiasto
Wiadomości: 242
Dot.: Wesele bez dzieciaków? Czy to możliwe...?

ja też bede miała wesele bez dzieci. Nie żebym ich nie lubiła..u mnie w rodzinie raczej poza moim chrześniakiem nie ma małych dzieci...a rodzina mojego tż ma ponad 300 km wiec raczej nikt z małymi dziećmi nie bedzie jechał. Tż bratu urodził sie teraz synek, ale go zostawią z babcią bo to już zapowiedzieli. Byłam nakilku weselach z dziećmi..i zgadzam się z oboma stronami..z jednej strony jak sa kochane grzeczne to jest uroczo...pomimo już tego ze na dzieci trzeba cały czas zwracać uwagę by im się coś nie stalo...ale byłm też na takim gdzie po 2 godzinach dzieci zaczęły naprawdę niszczyć dekoracje i sala nie powiem jak później wyglądała...bo rodzice byli zdania że jak już przyjechali z dziećmi to przecież cos one muszą robić

Edytowane przez ashe
Czas edycji: 2009-04-01 o 22:03
ashe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-01, 21:57   #23
arisa
Zadomowienie
 
Avatar arisa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 519
Dot.: Wesele bez dzieciaków? Czy to możliwe...?

Cytat:
Napisane przez pomorzanka Pokaż wiadomość
Nie o to chodzi, że bez dzieci rodzice upijają się do upadłego, tylko o to, że nie muszą wiecznie za nimi biegać i ich pilnować a swoją uwagę mogą skupić na Młodej Parze i przede wszystkim dobrze się bawić i choć jeden dzień w roku pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa. Moja znajoma była na weselu z dwójką dzieci i już o 22 leżała w łóżku, gdyż jej młodszy syn był już bardzo zmęczony a za mały na to, żeby został sam w pokoju. Jechali na to wesele kawał drogi, tylko po to by o 22 iść spać? Moje wesele będzie zdecydowanie bez dzieci. U mojej przyjaciółki też tak było i rodzice byli naprawdę zadowoleni, że mogą oddechnąć i się wyszaleć do białego rana! A przecież to nie żadna tragedia, żeby podrzucić dzieci na jeden dzień mamie czy teściowej!!!
O, widzę, że ty rozumiesz, co mam na myśli Ja uważam podobnie.
Choć u nas będzie jedynie obiad weselny (taka mała posiadówka). Ale jako małe dziecko byłam na takim ślubie i strasznie sie nudziłam (dorośli się bawili, pili [nie do upładłego], tańczyli - 4-latkę to by zdeptali na parkiecie). Impreza z dziećmi, to komunia może być jak dla mnie.
__________________
Co to jest miłość ? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi serca

http://s3.suwaczek.com/20090530040117.png

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqvry96uqg4.png

15.12.2010 - prawo jazdy zdane
arisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-01, 23:20   #24
Elsi81
Zakorzenienie
 
Avatar Elsi81
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Wiadomości: 3 352
Dot.: Wesele bez dzieciaków? Czy to możliwe...?

U mnie niestety trochę dzieciarni będzie ale mam nadzieję, że część osób ich ze sobą nie weźmie, bo lepiej zająć się zabawą niż opieką nad nimi .A skoro już przyjdą z rodzicami to niestety szybko się znudzą bo balonów na sali nie będzie więc wesele straci dla nich urok
__________________


...Po każdym dniu postaw kropkę, odwróć kartkę i zacznij na nowo...
Elsi81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 03:40   #25
zaaaabcia
Zakorzenienie
 
Avatar zaaaabcia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Mahopac NY
Wiadomości: 13 283
Dot.: Wesele bez dzieciaków? Czy to możliwe...?

Witam
widze ze zostal poruszony temat dziecoi na weselu ...
Ja mam slub w lipcu i u nas tez nie bedzie dzieci ...
Przyznam szczerze ze na poczatku nie wyobrazalam sobie wesela bez dzieci ale po przemysleniu stwierdzilismy z TZ ze bedzie tak o wiele lepiej z parku powodow miedzy innymi dlatego ze wesele bedzie godzine drogi od mojego miasta wiec bez sensu by bylo jezdzic rodzicom w ta i spowrotem zawodzic dzieci do domu i wracac na zabawe ( kazdy wie ze dzieciom nudzi sie wszystko po jakims czasie ) zreszta wiekszosc dzieci po godzinie 23 chcialaby juz isc spac .. wiec nastepny problem dla rodzicow .. a tak to rodzice bede mieli wieczor dla siebie , beda mogli pogadac ze znajomymi , zabawic sie a nie biegac za swoimi pociechami i sprawdzac co robia ... nie ukrywam rowniez ze 90zl od dziecka to jak dla mnie troszke za duzo wiec odmawiajac sobie 2 dzieci mam jedna osoba dorosla ...

Takie jest moje zdanie na ten temat

ps. a tutaj znalazlam porade w internecie " jak uniknac dzieci na weselu"

http://www.weselinka.pl/jak-uniknac-dzieci-na-weselu




.
__________________
Dominik 12.06.2012

Olivia 2.07.2014
zaaaabcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 06:40   #26
obca7
Wtajemniczenie
 
Avatar obca7
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Leszno
Wiadomości: 2 697
Dot.: Wesele bez dzieciaków? Czy to możliwe...?

A u nas będą dzieciaczki Sztuk 6 Chyba, że jeszcze do tego czasu ktos się urodzi, ale takiego małego raczej nie będą brać Było by więcej ale zdecydowaliśmy, że dzieci kuzynostwa nie zapraszamy. Te dzieci to nasze rodzeństow(mój brat ma 8 lat), siostrzeńcy, siostrzenica i kuzynostwo najbliższe, ale jeszcze małe Najmłodsze będzie miało 3 latka najstarsze 12 Wiem, ze maleństwo na pewno około 20 pojedzie do domu i bedzie miało zapewniną opiekę swojej drugiej babci Starszaki może będą szaleć a jak padną to pojada do domu, albo będa spały w pokoju dla gości Każdy liczy się z tym, ze dzieci idą spać wcześnie i zapewnia mu opiekę Rodzice w końcu tez chca się bawić Kuzynka też robiła bez dzieci wesele i nikt się nie burzył, że dzieci nie było.
A na weselu mojej siostry wówczas 6 letni brat o 20 juz chciał jechać do domu a tam na niego czekał ktos do opieki Więc dla chcącego nic trudnego załatwic opiekę
Ale rozumiem obie strony tych co nie chcą i chcą dzieci. Często to kwestia finansowa niestety zmusza do ich niezapraszania. W niektorych miejscach nie płaci się połowy tylko całość kwoty mimo, że to dzieckoA wiem też jak dzieciaki potrafią broić na weselu Moje będzie przy ruchliwej ulicy, więc później tez jest strach czy nie wpadnie pod samochód-chodzi mi o te wieksze dzieci co wymyslają różne zabay nie zawsze mądre
obca7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 08:05   #27
aniaa22
Zakorzenienie
 
Avatar aniaa22
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: TOP/GD
Wiadomości: 5 948
Dot.: Wesele bez dzieciaków? Czy to możliwe...?

my na wesele zapraszamy tylko dzieci najbliższych przyjaciół i rodzeństwa. na pozostałych zaproszeniach nie piszemy "z dziecmi". mam nadzieję ze nikt więcej dzieciaków nie zabierze musieliśmy tak zrobić ze wzgledu na wielkosc sali. gdybysmy wszystkich zapraszali z dziecmi to bylo by ponad 30 maluchów a to bardzo duzo miejsc bo sale mamy na 170
aniaa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 08:15   #28
chilanes
Zakorzenienie
 
Avatar chilanes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 11 126
Dot.: Wesele bez dzieciaków? Czy to możliwe...?

A mi się wydaje, że wszystko zależy od wieku dzieci. Ja w wieku 6-10 lat mało sprawialam kłopotu. Jadlam tort, ciasto, patrzyłam na "księżniczkę", czyli Pannę Młodą bawiłam sie z innymi dziećmi i to wystarczało, nikt nie musiał mnie pilnować. Rzadko schodziłam z wesela przed 2-3.
Ale jeśli mowa o dzieciach w wieku 1-3 to uważam, że to po 1 męczenie malucha, bo wiadomo, że w chałasie nie wysiedzi za długo, trzeba mieć pokój, by położyć go spać, matka wiecznie z dzieckiem u szyi lub latajaca za nim gdzie popadnie (bo przecież tatuś się bawi). Wprawdzie dzieci takie "dodają uroku" na zdjęciach, ale dobrze pamiętam wesela na których 3-5 kobiet ciągle wołało "Maciuś... Aniiiiiaaaaaaa...." Bo dzieciaczki się rozlazły po kątach, plątały po parkiecie...
I pozostała ludność też musiała mieć oczy dookoła głowy, by np nie uderzyć niechcący takiego smyka, gdy ten przebiega gdzieś za krzesłem.

U nas "obcych" dzieci nie będzie. Zapraszamy 4 dzieci moich braci (choć w sumie gdybym 3 chłopcom powiedziała, że są dziećmi to by się obrazili, bo są w wieku 13-15) i od strony Tż 2, o ile rodzice zdecydują się ich zabrać oczywiście Ten wybór pozostawiamy Rodzicom, pozostałe osoby o ile wogóle dzieci mają, to będą zaproszeni bez nich.

My na sali nawet meijsca do ustawienia osobnego stołu dla dzieci nie mamy. Zostaną usadzeni na końcu jednegoz e stołów, by dzieciaki mogły "bawić się" z dziećmi, a nie siedzieć między starszymi.
__________________

Edytowane przez chilanes
Czas edycji: 2009-04-02 o 08:17
chilanes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 08:28   #29
azakowana
Zakorzenienie
 
Avatar azakowana
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 9 030
Dot.: Wesele bez dzieciaków? Czy to możliwe...?

A u nas były dzieci i uważam, że właśnie dzięki nim była fajna zabawa. Bawiliśmy się z nimi w kółeczku i nic strasznego się nie działo. Niektórzy przejechali na nasze wesele 600 km i dzieci bawiły się razem prawie całe wesele. Jeden maluch, wytrzymał do końca - 3 latek - w ogóle nie spał Ale u mnie na każdej rodzinnej imprezie są dzieci i dorośli potrafią się bawić razem z nimi.
azakowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 08:50   #30
srubka87
Zadomowienie
 
Avatar srubka87
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 389
Dot.: Wesele bez dzieciaków? Czy to możliwe...?

Ja tez uważam, że to kwestia podchodzenia do sprawy. Ja uwielbiam dzieci i chciłabym móc zaprosić je wszytkie na wesele.Jednak ze względów finansowych i lokalowych zaproszę tylko te, które są mi bliskie.Inne dzieciaczki rónież będą mile widziane, ale nakolanach u rodziców.NIe stać nas,żeby placić za 3 latki, które i tak po 3-4 godzinach pojadą do domu.Tych dzieci nie będę uwzględniała w zaproszeniach, poprostu powiem,że jeśli chcą przyjść to nie będą miały osobnego talerzyka.Jedyny przypadek to moja siostra cioteczna, która przyjedzie z Niemiec z 2 synkami ( lat: 11 i 3), których nie będzie miała z kim zostawić tu w polsce( bo chłopcy rzadko widują sie z tą rodziną), także onadostanie zaproszenie z dziećmi.
Co jak co ale wesela bez całkowitego udziału dzieci to nie bardzo sobie wyobrażam, bo tak jak niektóre z was, wesele to dla mnie rodzinna uroczystość.
__________________
14.08.2010 Szczęśliwa mężatka
srubka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:18.