tabletki anty a wypadanie wlosow - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-02-24, 20:09   #1
Aggnieszeczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 20

tabletki anty a wypadanie wlosow


Czy ktoras z was moze doswiadczyla czego takiego? Ze po dluzszym stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych zaczely w wiekszych ilosciach wypadac wlosy?? U mnie wlasnie tak jest i zastanawiam sie nad jakims preparatem ziolowym typu Skrzypovita zeby jakos to powstrzymac. Co o tym myslicie czy takie cos moze pomoc i czy taki ziolowy preparat nie wplynie jakos na tabletki ??? Dzieki za odpowiedzi
Aggnieszeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-24, 20:14   #2
crippled
Wtajemniczenie
 
Avatar crippled
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 829
Dot.: tabletki anty a wypadanie wlosow

Ja biore Microgynon 21 dopiero od 3 miesiecy i nie mam żadnych skutków ubocznych i mam nadzieje, ze ich nie będzie. Może jeśli Tobie tak bardzo wypadają włosy powinnaś przerwać branie tabletek. Na Twoim miejscu zrobiłabym tak i poszła do lekarza po dobre preparaty na odbudowanie włosłów. Pamiętaj włosy odrastają bardzo wolno, a do tabletek zawsze możesz wrócić
crippled jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-24, 21:31   #3
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: tabletki anty a wypadanie wlosow

A skąd pewność, że to od tabletek?
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-24, 23:29   #4
fly_with_me
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 13
Dot.: tabletki anty a wypadanie wlosow

Ja mialam bardzo podobny przypadek. Przy drugim opakowaniu Yasmin wlosy zaczely wychodzic mi doslownie garsciami ;/ . Kupilam Skrzypovite, ale ze mam alergie - a ona zawiera rozne zielska - dusilam sie strasznie po niej. Tak wiec pozostaly mi badania krwi - i okazalo sie ze mam niski poziom magnezu. Rownoczesnie odstawiłam Yasmin, zaczelam brac magnez w tabletkach i wszystko wrocilo do normy - wiec w moim przypadku do konca nie wiem czy wypadanie wlosow spowodowane bylo tabletkami anty czy po prostu brakiem magnezu mysle ze mozesz sprobowac zrobic sobie badania krwi i wykluczyc braki witamin, czy chociazby anemie (lekarka ja wlasnie u mnie podejrzewala) a i dodam jeszcze ze teraz biore Cilest i wlosy juz nie wypadaja
fly_with_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-25, 08:14   #5
wsg
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 13
Dot.: tabletki anty a wypadanie wlosow

Cytat:
wiec w moim przypadku do konca nie wiem czy wypadanie wlosow spowodowane bylo tabletkami anty czy po prostu brakiem magnezu
A może po prostu zwyczajnie jedno i drugie, tabletki anty wypłukują magnez z organizmu, tym bardziej jest to dokuczliwe, jeżeli wcześniej na ten brak magnezu narzekałaś.
I tutaj z pomocą przychodzi Magnefar B6, MG B6 i inne cuda z magnezem i wit. B6 (B6 zwiększa wchłanianie magnezu), bo bez nich, przynajmniej u mnie, to z tabletkami jest tragedia.

Cytat:
i czy taki ziolowy preparat nie wplynie jakos na tabletki ???
Z ziół to powinnaś jedynie uważać na preparaty z dziurawcem w składzie, osłabia działanie tabletek. I poza tym jednym (i niektórymi antybiotykami) to bez paniki.
wsg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-25, 09:50   #6
architekt80
Zakorzenienie
 
Avatar architekt80
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: kraków/hannover
Wiadomości: 5 689
Dot.: tabletki anty a wypadanie wlosow

Wg mnie to nie bezpośrednio od tabletek.Możliwe że masz jakiś niedobór natomiast nie łaczyłabym tego bezpośrednio z tabletkami.
architekt80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-30, 15:57   #7
kotka20093
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 941
Dot.: tabletki anty a wypadanie wlosow

mi po roku zazywania Novynette zaczely wlosy wypadac garsciami, masakra
kotka20093 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:31.