ślub cywilny - zaproszenia! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-02-27, 20:27   #1
liliana19877
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 23

ślub cywilny - zaproszenia!


witam wszystkich

właśnie zabieramy się z kuzynką za zaproszenia.
tzn. nie mamy jeszcze zamówionych, ani pomysłu. Piszę w jej imieniu, bo ona nie ma konta na wizaż'u

A więc ma to być ślub cywilny, po ślubie przyjęcie weselne (wszystko jak na kościelnym) czyli orkiestra itp. I teraz chodzi o to kogo zaprosić na CYWILNY i WESELE, a kogo tylko na WESELE... jak to napisać w zaproszeniu?

wiadomo nie zaprosi się z 70 osób na cywilny. Nie wiem ile osób w ogóle się tam mieści-ona chce jak najmniej, bo dopiero na sali zacznie się witanie gości. Jak to rozwiązać?
liliana19877 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-28, 11:27   #2
mmagduszka
Rozeznanie
 
Avatar mmagduszka
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 917
Dot.: ślub cywilny - zaproszenia!

Cytat:
Napisane przez liliana19877 Pokaż wiadomość
witam wszystkich

właśnie zabieramy się z kuzynką za zaproszenia.
tzn. nie mamy jeszcze zamówionych, ani pomysłu. Piszę w jej imieniu, bo ona nie ma konta na wizaż'u

A więc ma to być ślub cywilny, po ślubie przyjęcie weselne (wszystko jak na kościelnym) czyli orkiestra itp. I teraz chodzi o to kogo zaprosić na CYWILNY i WESELE, a kogo tylko na WESELE... jak to napisać w zaproszeniu?

wiadomo nie zaprosi się z 70 osób na cywilny. Nie wiem ile osób w ogóle się tam mieści-ona chce jak najmniej, bo dopiero na sali zacznie się witanie gości. Jak to rozwiązać?

Ostatnio byłam na ślubie cywilnym, na którym w sali było około 80 osób. Sale w USC przeznaczone na śluby to nie są jakies małe klitki zazwyczaj. Jest sporo krzeseł, goście mogą też stać (z zegarkiem w ręku ślub trwał 6 minut). A PM byli w tej sali, widzieli ją?
__________________
20.08.2016
mmagduszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-28, 11:37   #3
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: ślub cywilny - zaproszenia!

Cytat:
Napisane przez mmagduszka Pokaż wiadomość
Ostatnio byłam na ślubie cywilnym, na którym w sali było około 80 osób. Sale w USC przeznaczone na śluby to nie są jakies małe klitki zazwyczaj. Jest sporo krzeseł, goście mogą też stać (z zegarkiem w ręku ślub trwał 6 minut). A PM byli w tej sali, widzieli ją?
Dokładnie.

Z jak PM koniecznie chce witanie gości na sali itp. - może cywilny "w plenerze" (czyli po prostu na sali)?
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-28, 14:45   #4
liliana19877
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 23
Dot.: ślub cywilny - zaproszenia!

Też myślałam o plenerze, ale z tego co wiem - odpada na 100%.

Hm..czyli albo zostanie zaproszenie wszystkich (co do jednego) i do urzędu i później z transportem na wesele - tak byłoby najlepiej pod względem zaproszeń, i ogólnie organizacji, (muszą zobaczyć jeszcze jak wielka jest sala w urzędzie!)

a jeśli nie...to i tak trzeba na zaproszeniu wpisać gdzie wszyscy mają się spotkać, bo żaden gość nie pojedzie pod restauracje swoim autem (no może niektórzy). Więc dziwnie jakby napisali na zaproszeniu tylko "na przyjęcie weselne, adres itd" goście nie będą przecież szukać JAK dojechać, czym itd.

Jak macie jakiś pomysł to proszę piszcie
liliana19877 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-28, 15:34   #5
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: ślub cywilny - zaproszenia!

Cytat:
Napisane przez liliana19877 Pokaż wiadomość
a jeśli nie...to i tak trzeba na zaproszeniu wpisać gdzie wszyscy mają się spotkać, bo żaden gość nie pojedzie pod restauracje swoim autem (no może niektórzy). Więc dziwnie jakby napisali na zaproszeniu tylko "na przyjęcie weselne, adres itd" goście nie będą przecież szukać JAK dojechać, czym itd.
Yyy? Ale to czym goście mają jechać pod restaurację?
No i chyba normalne, że na zaproszeniu pisze się "Zapraszamy pod adres taki", a dorośli ludzie umieją sobie sprawdzić na mapie, gdzie to jest?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-28, 16:12   #6
liliana19877
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 23
Dot.: ślub cywilny - zaproszenia!

Tak, ale nie każdy chce być kierowcą. Więc o takich gościach trzeba pomyśleć i przetransportować ich od-do.
tak mi się wydaje... chyba że goście sami mają sobie radzić jak dojechać? szczerze nie wiem.
liliana19877 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-28, 16:39   #7
mmagduszka
Rozeznanie
 
Avatar mmagduszka
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 917
Dot.: ślub cywilny - zaproszenia!

Yyyyy.... przecież do USC ludzie też muszą dojechać... nie rozumiem w czy problem? Idąc twoim tokiem myślenia, powinnaś każdemu zorganizować transport spod drzwi mieszkania bo jak to, będą sprawdzać gdzie jest USC i olaboga będą musieli tam dojechać
__________________
20.08.2016
mmagduszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-02-28, 16:48   #8
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: ślub cywilny - zaproszenia!

Cytat:
Napisane przez liliana19877 Pokaż wiadomość
Tak, ale nie każdy chce być kierowcą. Więc o takich gościach trzeba pomyśleć i przetransportować ich od-do.
Ponownie: yyy?...
Jak ktoś nie chce być kierowcą, to przecież istnieją taksówki? Chyba że zamierzasz każdego gościa odwozić pod drzwi?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-28, 17:09   #9
liliana19877
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 23
Dot.: ślub cywilny - zaproszenia!

Możliwe, że goście sami sobie dojadą i wrócą. Myślę tak może dlatego bo byłam na dwóch weselach gdzie zawożono mnie i resztę gości do restauracji busem/autokarem.
A po weselu wszystkich gości zawożono pod sam dom.
Były na weselu wyjątki osób którzy nie chcieli pić (bo nie piją w ogóle%), ale większość pije...
liliana19877 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-28, 17:19   #10
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: ślub cywilny - zaproszenia!

Akurat tak trafiłaś. To jest zupełnie normalne, że na wesele ludzie przyjeżdzają we własnym zakresie. Jak jedna osoba na 5 nie będzie pić, to i tak zostanie Ci 80% pijących. Zresztą zdarza sie też, że kogoś odwozi i przywozi tata czy kolega. Z busami i autokarami spotkałam sie w zasadzie tylko w przypadku wesel w innej miejscowości - przypuszczam po prostu, że bus jest tańszy od noclegów dla połowy wesela.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-28, 17:36   #11
liliana19877
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 23
Dot.: ślub cywilny - zaproszenia!

OK z tym to jeszcze jakoś się obmyśli
Restauracja jest w innej miejscowości, jakieś 20 min. trzeba jechać.

A co do zaproszeń, jeśli nie wszystkich zaprosi się do urzędu, to wystarczy na zaproszeniu wpisać tylko że zapraszają na "przyjęcie weselne"? chyba nie obrażą się, że nie ślub?
liliana19877 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-28, 17:46   #12
Arsonist
Zakorzenienie
 
Avatar Arsonist
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 3 157
Dot.: ślub cywilny - zaproszenia!

Cytat:
Napisane przez liliana19877 Pokaż wiadomość
OK z tym to jeszcze jakoś się obmyśli
Restauracja jest w innej miejscowości, jakieś 20 min. trzeba jechać.

A co do zaproszeń, jeśli nie wszystkich zaprosi się do urzędu, to wystarczy na zaproszeniu wpisać tylko że zapraszają na "przyjęcie weselne"? chyba nie obrażą się, że nie ślub?
Szczerze, nigdy nie spotkałam się z zaproszeniem na samo wesele bez ślubu, tylko i wyłącznie odwrotnie. Ja może nie obraziłabym się, ale... byłoby to dla mnie przedziwne. W jakimś dużym mieście bierze ten ślub? Jeśli tak, to USC zazwyczaj mają większe sale przystosowane do kilkudziesięciu osób... To już nie te czasy, że tylko na ślub kościelny ludzie zapraszali tłumy, teraz masa osób robi normalne duże wesele + ślub cywilny i wiele USC jest na to przygotowanych...
__________________
Sprawy, które były i opadły w otchłań
wyłaniają się na nowo, wykuwają z ognia.
Arsonist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-28, 18:22   #13
liliana19877
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 23
Dot.: ślub cywilny - zaproszenia!

Cytat:
Napisane przez Arsonist Pokaż wiadomość
Szczerze, nigdy nie spotkałam się z zaproszeniem na samo wesele bez ślubu, tylko i wyłącznie odwrotnie. Ja może nie obraziłabym się, ale... byłoby to dla mnie przedziwne. W jakimś dużym mieście bierze ten ślub? Jeśli tak, to USC zazwyczaj mają większe sale przystosowane do kilkudziesięciu osób... To już nie te czasy, że tylko na ślub kościelny ludzie zapraszali tłumy, teraz masa osób robi normalne duże wesele + ślub cywilny i wiele USC jest na to przygotowanych...

Rozumiem.
Trzeba dokładnie obadać tą salę (choć mówili, że mają ją przerabiać i nie bardzo chcieli wpuścić do starej sali) żeby zobaczyć. Babka powiedziała żeby podejść po remoncie. Więc nie pozostaje chyba póki co nic jak poczekać, sprawdzić ile osób się zmieści, i zaprosić wszystkich.
Zawsze wydawało mi się że na sali znajduje się max z 15 osób! ale żeby z 50/60/70? tego nie wiem i jestem w szoku

Nigdy nie byłam na ślubie cywilnym, i nie bardzo wiem jak to wszystko się odbywa za wszystkie odpowiedzi wielkie DZIĘKI
liliana19877 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-04, 08:47   #14
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: ślub cywilny - zaproszenia!

Cytat:
Napisane przez liliana19877 Pokaż wiadomość
Nigdy nie byłam na ślubie cywilnym, i nie bardzo wiem jak to wszystko się odbywa za wszystkie odpowiedzi wielkie DZIĘKI
ja poszłam i zobaczyłam jak to wygląda. Sala była duża, spokojnie 70 osób by się zmieściło. Co do transportu - każdy sobie poradził. Są taksówki, można też dogadać się z rodziną czy znajomymi.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-28, 19:39   #15
Inna92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 17
Dot.: ślub cywilny - zaproszenia!

Hej
może jesteście w stanie w takim razie pomóc również mi

Chce zorganizować ślub cywilny ale w plenerze zaraz koło sali gdzie odbędzie się wesele - jak w takim przypadku powinnam napisac zaproszenia jeśli chcę kogoś zaprosić tylko na sam ślub ?
Inna92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-02, 07:26   #16
bona_fide
Raczkowanie
 
Avatar bona_fide
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 262
Dot.: ślub cywilny - zaproszenia!

Cytat:
Napisane przez Inna92 Pokaż wiadomość
Hej
może jesteście w stanie w takim razie pomóc również mi

Chce zorganizować ślub cywilny ale w plenerze zaraz koło sali gdzie odbędzie się wesele - jak w takim przypadku powinnam napisac zaproszenia jeśli chcę kogoś zaprosić tylko na sam ślub ?
Jestem po ślubie cywilnym, trwało to to może 5 minut, przy wyjątkowej celebrze i wyjątkowo rozgadanym urzędniku przedłużyłoby się może do 10 minut, bo ile można gadać o niczym (to nie kościół, gdzie ksiądz ma kilka rozdziałów formułek do wyrecytowania). Zapraszanie kogokolwiek na 5-10 minut raczej jest dość niefortunne, wysłała bym takim osobom zawiadomienia o ślubie
bona_fide jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-14, 23:45   #17
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 283
Dot.: ślub cywilny - zaproszenia!

Cytat:
Napisane przez Inna92 Pokaż wiadomość
Hej
może jesteście w stanie w takim razie pomóc również mi

Chce zorganizować ślub cywilny ale w plenerze zaraz koło sali gdzie odbędzie się wesele - jak w takim przypadku powinnam napisac zaproszenia jeśli chcę kogoś zaprosić tylko na sam ślub ?
Nie obawiasz się, że skoro ślub byłby pod samą salą, to potem mialabys nadprogramowych gości którzy przeszliby "na fali tłumu" do sali weselnej? :-D
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-09-15 00:45:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:55.