OCM - Metoda czyszczenia olejem - Strona 67 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-17, 19:39   #1981
Wiosenna000
Raczkowanie
 
Avatar Wiosenna000
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Południe Polski
Wiadomości: 37
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

A jak sprawdza się biedronkowy olej z pestek winogron? Mam mieszana cerę , lekko trądzikową i skłonną do zapychania Bo Happy Dream niebieska nie bardzo się spisuje. Powstało mi od niej dużo zamkniętych zaskórników, a pory ani trochę się nie oczyściły
__________________
"Czasami mam wrażenie, że kolekcjonuję pomyłki"
Wiosenna000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-17, 19:47   #1982
pannanika
Zakorzenienie
 
Avatar pannanika
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 541
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Wiosenna000 Pokaż wiadomość
A jak sprawdza się biedronkowy olej z pestek winogron? Mam mieszana cerę , lekko trądzikową i skłonną do zapychania Bo Happy Dream niebieska nie bardzo się spisuje. Powstało mi od niej dużo zamkniętych zaskórników, a pory ani trochę się nie oczyściły
U mnie nieźle Znaczy mam w mieszance też trochę migdałowego, ale większość właśnie biedronkowego i jest okej. Ale wydaje mi się, że olejek alterra migdał&papaya daje lepszy efekt u mnie.
__________________
Liliowy Zakątek || FB
pannanika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-18, 09:33   #1983
rooney_
Przyczajenie
 
Avatar rooney_
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 11
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez siwa anka Pokaż wiadomość
Kochana OCm właśnie robi się z oleju rycynowego plus jakiegoś innego! Oliwa z oliwek jest jednym z najcięższych olejów i w sumie mało kto się jej czepia bo zapycha mocno, uważam że lepszy nawet będzie winogronowy (z biedronki), a w razie czego zużyć można też w kuchni ;-).
No właśnie użyłam tej oliwy tak na próbę, ze względu na podrażnioną skórę i braku pieniędzy na coś innego. Co dziwne, moja skóra wygląda o wiele lepiej. Ale rzeczywiście przydałoby się kupić jakiś olej, który będzie bardziej odpowiedni do mojej cery. Wyczytałam tutaj http://brunettesheart.blogspot.com/2...-ulepszyc.html że do mojej cery dobry byłby olej lniany. Używała go może któraś z Was? Jestem ciekawa opinii na temat tego oleju
rooney_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-18, 09:42   #1984
guniaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar guniaaa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Wiadomości: 2 309
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez rooney_ Pokaż wiadomość
No właśnie użyłam tej oliwy tak na próbę, ze względu na podrażnioną skórę i braku pieniędzy na coś innego. Co dziwne, moja skóra wygląda o wiele lepiej. Ale rzeczywiście przydałoby się kupić jakiś olej, który będzie bardziej odpowiedni do mojej cery. Wyczytałam tutaj http://brunettesheart.blogspot.com/2...-ulepszyc.html że do mojej cery dobry byłby olej lniany. Używała go może któraś z Was? Jestem ciekawa opinii na temat tego oleju
Mam cere mieszana,sklonna do przesuszen i zanieczzyszczona,wrazliwa i po wczorajszym myciu olejem lnianym mam wrazenie,ze za duzo nie nawilzona jest moja cera,ale nie jest najgorzej,tylko ze mam wrazenie,ze obudzilam sie i mam jakas taka szara cere...mam nadzieje,ze to nie wina OCM...
__________________
Uzależniona od Wizażu
Staram się spełnić marzenia...za długo odkładane
guniaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 17:30   #1985
siwa anka
Rozeznanie
 
Avatar siwa anka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: wchodnia Polska
Wiadomości: 828
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez rooney_ Pokaż wiadomość
No właśnie użyłam tej oliwy tak na próbę, ze względu na podrażnioną skórę i braku pieniędzy na coś innego. Co dziwne, moja skóra wygląda o wiele lepiej. Ale rzeczywiście przydałoby się kupić jakiś olej, który będzie bardziej odpowiedni do mojej cery. Wyczytałam tutaj http://brunettesheart.blogspot.com/2...-ulepszyc.html że do mojej cery dobry byłby olej lniany. Używała go może któraś z Was? Jestem ciekawa opinii na temat tego oleju
Lniany jest olejek cieżkim, ja wiem że Alina go dała to tego spisu, ale do cery tłustej i mieszanej on jest jednak za ciężki. Proponuję pownownie ten z Biedronki, winogronowy.

Cytat:
Napisane przez Wiosenna000 Pokaż wiadomość
A jak sprawdza się biedronkowy olej z pestek winogron? Mam mieszana cerę , lekko trądzikową i skłonną do zapychania Bo Happy Dream niebieska nie bardzo się spisuje. Powstało mi od niej dużo zamkniętych zaskórników, a pory ani trochę się nie oczyściły
U mnie rewelacja! Używam go też do robienia olejku do mycia twarzy - takiego jak z biochemii..

Cytat:
Napisane przez _Roksi Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź Już wczoraj zrobiłam na spróbowanie małą ilość i przez tydzień zobaczę, czy dobrze na mnie działa

W ogóle muszę powiedzieć, że OCM jest chyba najważniejszą rzeczą o jakiej dowiedziałam się od Wizażanek!! Nic tak nie zrewolucjonizowało mojej pielęgnacji. Odkąd zaczęłam stosować tę metodę, tylko JEDEN raz umyłam twarz normalnym żelem. Moja cera od 5 lat nie wyglądała tak dobrze, jak teraz, a używałam jakichś drogich kremów z apteki, kupowałam mnóstwo zbędnych kosmetyków, a i tak cera była zanieczyszczona i nieładna A teraz moja pielęgnacja to OCM + nawilżający krem + tormentiol (na okresowe niespodzianki) + maseczki raz na jakiś czas i jest super
I my się cieszymy z Tobą
__________________
Z cudownym zdrowiem pod pachę, czyli blog o zdrowym odżywianiu, receptach na życie i naturalnej pielęgnacji.


- Jakie to ma znaczenie, jeśli pomożesz tylko jednemu?
- To ma znaczenie dla tego, którego uratuję.
siwa anka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 21:23   #1986
mangha
Raczkowanie
 
Avatar mangha
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 285
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez rooney_ Pokaż wiadomość
Ja od trochę ponad 2 tygodni oczyszczam moją cerę oliwą z oliwek. Zaczęło się od tego, że przez kurację antytrądzikową moja cera była podrażniona, więc odstawiłam na chwilę mój zielony płyn Biodermy. Podczas oglądania filmików urodowych na youtube niechcący natknęłam się na taki o OCM. Miałam w domu tylko oliwę z oliwek, portfel pusty, więc postanowiłam spróbować z oliwą, chociaż nie była ona raczej polecana do cery trądzikowej, tłustej. Efekt: zniknęły podrażnienia, cera może nie jest idealna, ale jej stan trochę się poprawił. Kupiłam sobie też mydło Alep i suszone kwiaty lawendy, z których robię sobię dwa razy w tygodniu napar i dodaję do mojego rytuału Zastanawiam się czy dodać do oliwy olej rycynowy, albo w ogóle zmienić ją na jakiś inny olej zalecany do mojej cery, ale skoro oliwa mi nie szkodzi to nie wiem czy warto...
Ja kiedyś gdzieś czytałam, że można robić samą oliwą z oliwek właśnie, bez rycyny. Mnie taki sposób nie służy za bardzo, ale są osoby, które sobie chwalą. Jak tobie się po tym poprawia, to nie widzę przeciwskazań

Cytat:
Napisane przez pannanika Pokaż wiadomość
U mnie nieźle Znaczy mam w mieszance też trochę migdałowego, ale większość właśnie biedronkowego i jest okej. Ale wydaje mi się, że olejek alterra migdał&papaya daje lepszy efekt u mnie.
Ja jakoś nie mogę upolować tego oleju... mam słabe rossmany w okolicy chyba.

Cytat:
Napisane przez rooney_ Pokaż wiadomość
No właśnie użyłam tej oliwy tak na próbę, ze względu na podrażnioną skórę i braku pieniędzy na coś innego. Co dziwne, moja skóra wygląda o wiele lepiej. Ale rzeczywiście przydałoby się kupić jakiś olej, który będzie bardziej odpowiedni do mojej cery. Wyczytałam tutaj http://brunettesheart.blogspot.com/2...-ulepszyc.html że do mojej cery dobry byłby olej lniany. Używała go może któraś z Was? Jestem ciekawa opinii na temat tego oleju
U mnie lniany się ni sprawdził, skóra przesuszona i jakieś niespodzianki się przydarzyły.
__________________
Wszystko jest dla ludzi, byle stosowane z głową
mangha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 21:52   #1987
guniaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar guniaaa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Wiadomości: 2 309
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez mangha Pokaż wiadomość
Ja kiedyś gdzieś czytałam, że można robić samą oliwą z oliwek właśnie, bez rycyny. Mnie taki sposób nie służy za bardzo, ale są osoby, które sobie chwalą. Jak tobie się po tym poprawia, to nie widzę przeciwskazań.U mnie lniany się ni sprawdził, skóra przesuszona i jakieś niespodzianki się przydarzyły.
Uzywam lnianego z braku innego na razie,ale mysle,ze jakbym miala dodac jeszcze rycyny,to byłby przesusz,bo mam cere skolnna do przesuszen,a po samym lnianym nie mam jakiegos mega nawilzenia,bo nadal sa jakies skorki gdzieniegdzie...:rolleyes :
__________________
Uzależniona od Wizażu
Staram się spełnić marzenia...za długo odkładane
guniaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-20, 17:06   #1988
940aaead32a02128bb608a6b94f04b4806a21ce5_60383a2a3bc41
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 615
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

kurczę , byłam bardzo pozytywnie nastawiona na olejowanie, a chyba wyszło na to ,że to nie dla mnie. próbuję tego sposobu już od miesiąca i o ile na początku widziałam efekty, to teraz tak mnie wysypało ,że szok :<. nie wiem czy dopiero teraz skóra się oczyszcza, czy co. nie mam pojęcia. mam suchą skórę, od 3 dni zmieniłam olej i stosuję teraz z pestek winogron z biedry. nie wiem czy mam przerwać i wrócić do Biodermy czy co, pewnie tak zrobię , bo chyba nie wytrzymam.
940aaead32a02128bb608a6b94f04b4806a21ce5_60383a2a3bc41 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 17:56   #1989
siwa anka
Rozeznanie
 
Avatar siwa anka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: wchodnia Polska
Wiadomości: 828
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Ja wiem, że obiecałam ten post miesiąc temu, ale nie uznaję pisania "na odczepne" i publikowania czegoś "aby było", więc wybaczcie za długi okres oczekiwania....

o OCM:

http://cudownediety.blogspot.com/201...c-1.html#links
__________________
Z cudownym zdrowiem pod pachę, czyli blog o zdrowym odżywianiu, receptach na życie i naturalnej pielęgnacji.


- Jakie to ma znaczenie, jeśli pomożesz tylko jednemu?
- To ma znaczenie dla tego, którego uratuję.
siwa anka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 18:52   #1990
sunny_eyes
Zakorzenienie
 
Avatar sunny_eyes
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 5 611
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

[1=940aaead32a02128bb608a6 b94f04b4806a21ce5_60383a2 a3bc41;33039245]kurczę , byłam bardzo pozytywnie nastawiona na olejowanie, a chyba wyszło na to ,że to nie dla mnie. próbuję tego sposobu już od miesiąca i o ile na początku widziałam efekty, to teraz tak mnie wysypało ,że szok :<. nie wiem czy dopiero teraz skóra się oczyszcza, czy co. nie mam pojęcia. mam suchą skórę, od 3 dni zmieniłam olej i stosuję teraz z pestek winogron z biedry. nie wiem czy mam przerwać i wrócić do Biodermy czy co, pewnie tak zrobię , bo chyba nie wytrzymam.[/QUOTE]
Witaj w klubie
Co prawda nic nie zmieniałam, ale wysypało mi twarz i o ile czoło jestem w stanie zrozumieć to tego co sie pojawiło na moich policzkach ani trochę. Nigdy nie miałam problemów z cerą na obszarze policzków! Odstawiam ocm na bok. W czwartek mam wizytę u dermatologa, co prawda w innej sprawie, ale przy okazji zapytam ją o oczyszczanie twarzy olejami, jak to wygląda z jej punktu widzenia, bo nabrałam negatywnego nastawienia.
sunny_eyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 20:35   #1991
940aaead32a02128bb608a6b94f04b4806a21ce5_60383a2a3bc41
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 615
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez sunny_eyes Pokaż wiadomość
Witaj w klubie
Co prawda nic nie zmieniałam, ale wysypało mi twarz i o ile czoło jestem w stanie zrozumieć to tego co sie pojawiło na moich policzkach ani trochę. Nigdy nie miałam problemów z cerą na obszarze policzków! Odstawiam ocm na bok. W czwartek mam wizytę u dermatologa, co prawda w innej sprawie, ale przy okazji zapytam ją o oczyszczanie twarzy olejami, jak to wygląda z jej punktu widzenia, bo nabrałam negatywnego nastawienia.
co do pogrubionego- mam tak samo ! nigdy nie miałam problemów z wypryskami na policzkach, a teraz to jest jakaś masakra. daj koniecznie znać co powie dermatolog.
dzisiaj przemyłam sobie twarz Biodermą, odstawię oleje przynajmniej na tydzień i zobaczymy jak zareaguje moja skóra.
940aaead32a02128bb608a6b94f04b4806a21ce5_60383a2a3bc41 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-20, 21:53   #1992
rooney_
Przyczajenie
 
Avatar rooney_
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 11
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

uch, u mnie też jakiś dziwny wysyp malutkich krostek na policzkach, których też nigdy nie miałam:| może to jakaś reakcja alergiczna? wątpie czy to od oliwy, bo wysyp nastąpił po jakiś 3 tygodniach jej stosowania. ale wróciłam na razie do biodermy i mydełka avene, których kiedyś używałam. ech, no to nacieszyłam się ładniejszą cerą..
rooney_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 13:10   #1993
sunny_eyes
Zakorzenienie
 
Avatar sunny_eyes
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 5 611
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

[1=940aaead32a02128bb608a6 b94f04b4806a21ce5_60383a2 a3bc41;33044901]daj koniecznie znać co powie dermatolog[/QUOTE]
Już jestem po wizycie i jak opisałam na czym polega cała zabawa olejami to powiedziała, że przede wszystkim to takie gorące ręczniki nie są niczym dobrym i zgodnie z jej sugestią u mnie ocm idzie w odstawkę. Dostałam listę różnych kosmetyków, które mam sobie wypróbować do mojej cery i coś na pewno znajdę dla siebie.

Edytowane przez sunny_eyes
Czas edycji: 2012-03-22 o 13:14
sunny_eyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 23:44   #1994
dystopia
Rozeznanie
 
Avatar dystopia
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 787
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez sunny_eyes Pokaż wiadomość
Już jestem po wizycie i jak opisałam na czym polega cała zabawa olejami to powiedziała, że przede wszystkim to takie gorące ręczniki nie są niczym dobrym i zgodnie z jej sugestią u mnie ocm idzie w odstawkę. Dostałam listę różnych kosmetyków, które mam sobie wypróbować do mojej cery i coś na pewno znajdę dla siebie.
mnie też wypryszczyło ostatnio jak nigdy, wszystko wskazuje, że to przez ocm, które zaczęłam regularnie stosować jakiś miesiąc temu :/ zmywanie makijażu olejami mi się bardzo spodobało i nadal używam oleju do demakijażu, ale darowałam sobie zabawy z masażem twarzy i gorącym ręcznikiem, bo to chyba był główny winowajca (wcześniej stosowałam olejki zamiast kremu i nic złego się nie działo). teraz po demakijażu olej zmywam pianką do mycia twarzy bez sls i mam nadzieję, że mi się polepszy.
dystopia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-23, 10:51   #1995
Zussska
Zakorzenienie
 
Avatar Zussska
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 3 323
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Dziewczyny, zrobiłam sobie krzywdę. Zbyt ciepła woda wyprodukowała naczynka na policzkach. Koniec z tym i otwieraniem porów. Teraz wypróbuję delikatniejszą metodę ocm, z ciepłą wodą, ale nie gorącą. Zła na siebie jestem, że dodatkowy problem sobie stworzyłam.
Bo tego naczynka nie da się usunąć w pierwszy lepszy sposób, prawda?
__________________
Zussska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-23, 10:59   #1996
tenebra
Zakorzenienie
 
Avatar tenebra
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 795
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Raczej nie, mi przychodzi do głowy tylko laser...
__________________
Wizażowe mądrości:
- "To była logika kompletnie nielogiczna, jakaś matematyczna"

tenebra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-23, 12:36   #1997
940aaead32a02128bb608a6b94f04b4806a21ce5_60383a2a3bc41
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 615
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez sunny_eyes Pokaż wiadomość
Już jestem po wizycie i jak opisałam na czym polega cała zabawa olejami to powiedziała, że przede wszystkim to takie gorące ręczniki nie są niczym dobrym i zgodnie z jej sugestią u mnie ocm idzie w odstawkę. Dostałam listę różnych kosmetyków, które mam sobie wypróbować do mojej cery i coś na pewno znajdę dla siebie.
Ja już też zrezygnowałam z olejowania. Jedynie wykonuję olejami tylko demakijaż oczu.
Jeśli chodzi o gorące ręczniki, to niestety mam skłonność do pękających naczynek przy nosie, dlatego przykładałam do twarzy letnią szmateczkę. No ale nic, odstawiłam oleje i przemywam twarz teraz Biodermą lub płynem z Perfecty i widzę poprawę. szkoda, że ta metoda nie jest dla mnie...
940aaead32a02128bb608a6b94f04b4806a21ce5_60383a2a3bc41 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-23, 14:35   #1998
sunny_eyes
Zakorzenienie
 
Avatar sunny_eyes
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 5 611
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

[1=940aaead32a02128bb608a6 b94f04b4806a21ce5_60383a2 a3bc41;33096411]No ale nic, odstawiłam oleje i przemywam twarz teraz Biodermą lub płynem z Perfecty i widzę poprawę. szkoda, że ta metoda nie jest dla mnie...[/QUOTE]
Już kupiłam i na razie wypróbuję jedną z jej propozycji: krem peelingujący PHARMACERIS sebo-almond peel 5% - I st złuszczania. To niby coś tam na bazie kwasu migdałowego, że bardzo delikatne itd. Przede wszystkim to zwróciła mi uwagę, że nie mam katować twarzy co chwilę innymi "zabawkami", więc wracam do serii z Lirene, którą dotychczas stosowałam. A oleje skoro już są to wykorzystam jako balsam
sunny_eyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-25, 13:43   #1999
joracuppi
Raczkowanie
 
Avatar joracuppi
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 309
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Niestety, ale po półtora miesiąca stosowania jestem zmuszona zrezygnować z OCM, bo strasznie popękały mi naczynka na policzkach (okolice nosa). Zawsze zastanawiałam się czemu mam takie czerwone te miejsca no i dzisiaj przyjrzałam się im w lusterku powiększającym i znam już powód No trudno, najwyżej będę tylko zmywać makijaż już bez ciepłego ręcznika, bo w tym sprawdzał się świetnie.
__________________
Drożdże 06.08. - 06.11.
PROJEKT DENKO

Moja pielęgnacja włosów



Destiny is for losers. It’s just a stupid excuse to wait for things to happen instead of making them happen.
joracuppi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-26, 14:41   #2000
pszczola2000
Rozeznanie
 
Avatar pszczola2000
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 833
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

a czy można zrobić demakijaż samym olejkiem dla kobiet w ciazy tego różowego babydreama, a pozniej przetrzeć wacikiem sam (bez rozcieńczania) olejek z drzewa herbacianego? I krem np bambino i w kime pójść?
__________________
Zapuszczamy i dbamy o włoski

Go włoski Go!

(70cm)

Po ENCANTO można myć włosy już po 3h!!

pszczola2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-26, 17:52   #2001
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Wczoraj zrobiłam już moją 3cią porcję mieszanki do OCM - olejek rycynowy + oliwa
wcześniej były:
o. rycynowy + winogronowy
o. rycynowy + babydream fur mama
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-27, 20:23   #2002
siwa anka
Rozeznanie
 
Avatar siwa anka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: wchodnia Polska
Wiadomości: 828
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez pszczola2000 Pokaż wiadomość
a czy można zrobić demakijaż samym olejkiem dla kobiet w ciazy tego różowego babydreama, a pozniej przetrzeć wacikiem sam (bez rozcieńczania) olejek z drzewa herbacianego? I krem np bambino i w kime pójść?
Ja zmywałam kiedyś makijaż olejkiem, dawałam olejek na całą twarz, wmasowywałam a zmywałam go mydełkiem do twarzy, oczy niestety miałam niedomyte z cieni i tuszu.. Olejek z drzewa herbacianego bez rozcieńczania? A broń boże krzywdę sobie zrobisz co niemiara. Lepiej dodaj bardzo niewielką ilość do tego olejku co na twarz nakładać bedziesz.

Cytat:
Napisane przez joracuppi Pokaż wiadomość
Niestety, ale po półtora miesiąca stosowania jestem zmuszona zrezygnować z OCM, bo strasznie popękały mi naczynka na policzkach (okolice nosa). Zawsze zastanawiałam się czemu mam takie czerwone te miejsca no i dzisiaj przyjrzałam się im w lusterku powiększającym i znam już powód No trudno, najwyżej będę tylko zmywać makijaż już bez ciepłego ręcznika, bo w tym sprawdzał się świetnie.
Spróbuj robić parówki, wspominałam nawet tutaj o tym.
__________________
Z cudownym zdrowiem pod pachę, czyli blog o zdrowym odżywianiu, receptach na życie i naturalnej pielęgnacji.


- Jakie to ma znaczenie, jeśli pomożesz tylko jednemu?
- To ma znaczenie dla tego, którego uratuję.
siwa anka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-27, 20:54   #2003
yelen
Przyczajenie
 
Avatar yelen
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 27
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

[1=940aaead32a02128bb608a6 b94f04b4806a21ce5_60383a2 a3bc41;33044901]co do pogrubionego- mam tak samo ! nigdy nie miałam problemów z wypryskami na policzkach, a teraz to jest jakaś masakra. daj koniecznie znać co powie dermatolog.
dzisiaj przemyłam sobie twarz Biodermą, odstawię oleje przynajmniej na tydzień i zobaczymy jak zareaguje moja skóra.[/QUOTE]

Cytat:
Napisane przez sunny_eyes Pokaż wiadomość
Witaj w klubie
Co prawda nic nie zmieniałam, ale wysypało mi twarz i o ile czoło jestem w stanie zrozumieć to tego co sie pojawiło na moich policzkach ani trochę. Nigdy nie miałam problemów z cerą na obszarze policzków! Odstawiam ocm na bok. W czwartek mam wizytę u dermatologa, co prawda w innej sprawie, ale przy okazji zapytam ją o oczyszczanie twarzy olejami, jak to wygląda z jej punktu widzenia, bo nabrałam negatywnego nastawienia.
Witam w klubie, odkąd zaczęłam stosować OCM jakieś 3 mies. temu, mam ten sam problem z policzkami. Z którymi NIGDY problemu nie miałam. A teraz, od dłuższego czasu - stadka nieproszonych gości, kiedy jeden zanika i myślę,że to już koniec, pojawia się następny zaraz obok, ech. Z OCM jednak nie zrezygnuję, nie wyobrażam sobie powrotu do ery żeli/pianek/mydeł/innych takich do zmywania twarzy, brr.
Stosuję 30% rycyny + olej słonecznikowy. Oliwa z oliwek mnie zapychała.
yelen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-27, 21:51   #2004
pszczola2000
Rozeznanie
 
Avatar pszczola2000
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 833
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez siwa anka Pokaż wiadomość
Ja zmywałam kiedyś makijaż olejkiem, dawałam olejek na całą twarz, wmasowywałam a zmywałam go mydełkiem do twarzy, oczy niestety miałam niedomyte z cieni i tuszu.. Olejek z drzewa herbacianego bez rozcieńczania? A broń boże krzywdę sobie zrobisz co niemiara. Lepiej dodaj bardzo niewielką ilość do tego olejku co na twarz nakładać bedziesz.



Spróbuj robić parówki, wspominałam nawet tutaj o tym.

mi tusz i cienie rewelacyjnie zmywa olejek, moze mniej np kredke do dolnej powieki.
Mówisz o krzywdzie przez olejek z drzewa herbacianego, a możesz powiedzieć jakie to może przynieść skutki?
__________________
Zapuszczamy i dbamy o włoski

Go włoski Go!

(70cm)

Po ENCANTO można myć włosy już po 3h!!

pszczola2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-27, 21:57   #2005
italiana89
Raczkowanie
 
Avatar italiana89
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Lublin/Warszawa
Wiadomości: 189
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Zaczęłam stosować, metodą parówkową właśnie, z obawy o naczynka.

I uważam szczerze mówiąc, że to lepsza metoda niż ze szmatką Po pierwsze, mniejszy strach o naczynka, po drugie, nie trzeba ściereczki z mikrofibry, wystarczą ręczniczki papierowe, po trzecie, umywalka nie jest otłuszczona...

Nawet chyba nie kupuję tej ściereczki Po co?
__________________
Biochemiczny blog - własne kosmetyki krok po kroku, zapraszam

naturalnapielegnacja.blog spot.com
italiana89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 08:44   #2006
Amu_Ikuto
Raczkowanie
 
Avatar Amu_Ikuto
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 379
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Hejka!
Dziewczyny pomóżcie... Dopiero zaczęłam czytać ten wątek, ale mam pytanko i jestem niecierpliwa, bo OCM chciałabym móc stosować już od zaraz... Moje pytanie: W jakiej kolejności się myjecie? Chodzi mi o to, że codziennie wieczorem biorę prysznic (ciepły, niezbyt gorący) i stąd pytanie: kiedy robić OCM? Przed prysznicem? Ale to by chyba znowu rozszerzyło pory... Czy lepiej po? Ale czy nie ubabram sobie czyściutkich włosów olejami??
Czekam na rady
__________________
Doko e demo yukeru
yume miru chikara de!


Watashi - wa kyoukasuigetsu desu ^^


Amu_Ikuto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 09:09   #2007
trommelka
Zadomowienie
 
Avatar trommelka
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 400
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Amu_Ikuto Pokaż wiadomość
Hejka!
Dziewczyny pomóżcie... Dopiero zaczęłam czytać ten wątek, ale mam pytanko i jestem niecierpliwa, bo OCM chciałabym móc stosować już od zaraz... Moje pytanie: W jakiej kolejności się myjecie? Chodzi mi o to, że codziennie wieczorem biorę prysznic (ciepły, niezbyt gorący) i stąd pytanie: kiedy robić OCM? Przed prysznicem? Ale to by chyba znowu rozszerzyło pory... Czy lepiej po? Ale czy nie ubabram sobie czyściutkich włosów olejami??
Czekam na rady
Co prawda wlosy myję rano, ale nie wyobrażam sobie nakladania szmatki, która po 2 czy 3 myciu robi się oleista na twarz, gdy cala jestem już czysta.. Zawsze istnieje ryzyko delikatnego upaćkania się - olejek podczas masażu może Ci skapnąć na wlosy okalające twarz - grzywka, skronie itp
Jak dla mnie najpierw OCM - niezakończone zimną wodą, potem prysznic - podczas prysznica biorę jeszcze odrobinę olejku ze sobą i delikatnie masuję jeszcze buzię, potem splukuję samą wodą bez ściereczki a na koniec zimny stromueń wody na twarz, cialo, wlosy
Ale to moja metoda, sprawdzone przeze mnie, ale wiadomo - każdy ma inny system
A poza tym myjąc najpierw twarz OCM, lubię potem to uczucie, jak woda pod prysznicem splywa po calym ciele, od twarzy począwszy. A jakbym zostala w makijażu pod prysznicem to mi splynie - najwyżej tusz do rzęs i podklad
__________________

Muzycznie: Just back where I started.



Uratuj!
Dla Ciebie to tylko 3 minuty, dla osoby poszkodowanej - cale życie

Edytowane przez trommelka
Czas edycji: 2012-03-28 o 09:11
trommelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 09:16   #2008
TatsianaD
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 37
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Czytam wasze komentarze i już przez dwa dni próbuję myć twarz olejem. Mam tylko olej kokosowy, więc myje twarz i oczy olejem kokosowy - i mogę stwierdzić, że super oczyszcza skórę i robi demakijaż. Mam suchą skórę i boję się dodawać olej rycynowy. Na razie sam olej kokosowy dobrze się sprawuję! Może ktoś już próbował używać ten olej do oczyszczania twarzy?
TatsianaD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 12:49   #2009
XoXJuSsStYnKaXoX
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 70
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Dziewczyny mam takie pytanko można zrobić taką mieszankę do OCM (moja cera tłusta, trądzikowa): olej słonecznikowy + olej rycynowy + olejek eteryczny (ze słodkiej pomarańczy lub drzewa herbacianego) wszystko zakupione na ZSK olej rycynowy w aptece.
XoXJuSsStYnKaXoX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 13:21   #2010
kerne
Raczkowanie
 
Avatar kerne
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 65
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez TatsianaD Pokaż wiadomość
Czytam wasze komentarze i już przez dwa dni próbuję myć twarz olejem. Mam tylko olej kokosowy, więc myje twarz i oczy olejem kokosowy - i mogę stwierdzić, że super oczyszcza skórę i robi demakijaż. Mam suchą skórę i boję się dodawać olej rycynowy. Na razie sam olej kokosowy dobrze się sprawuję! Może ktoś już próbował używać ten olej do oczyszczania twarzy?
to już nie jest OCM chyba
Rycyna wyciąga zanieczyszczenia właśnie. Sam olej działa chyba bardziej "myjąco", coś w rodzaju olekju hydrofilnego. Czy się mylę?
Kokosa bałabym się używać na twarz z problemami(niespodzianki) .
kerne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-03 12:09:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:09.