Technikum? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-16, 14:16   #1
Pinq
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 12

Technikum?


Witam W tym roku kończę gimnazjum. Moje oceny są dobre, a nwet bardzo dobre (świadectwo z paskiem). Ostatnio jednak coraz częściej zastanawiałam się nad wyborem technikum. Między innymi zachęca mnie fakt, że oprócz matury będę miała także już jakiś zawód.
I tutaj zaczyna się moja prośba. Czy osoby, które skończyły technikum mogły napisać do jakiego technikum poszły (najlepiej z Katowic), co teraz robią (gdzie pracują, czy chodzą na studia itp.) oraz z jakimi ocenami się do niego dostały?
Byłabym naprawdę bardzo wdzięczna.
Pinq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-16, 14:23   #2
kolorowatecza
Zakorzenienie
 
Avatar kolorowatecza
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 244
Dot.: Technikum?

Nie wiem jak to jest w Katowicach, ale u mnie w Łodzi do technikum poszły bardzo przeciętne osoby. Wszyscy z dobrymi średnimi poszły do liceum. Zastanów się, czy jest kierunek w technikum, który Cię interesuję. Skoro masz dobre oceny, znaczy to, że na studiach też sobie poradzisz. Powiem Ci z własnego doświadczenia, że to co teraz zrobisz zaważy na Twojej przyszłości. Pomyśl, zastanów się co chcesz robić, bo gdy się ockniesz, że wybór szkoły to błąd masz potem same problemy.
__________________
Jesteś architektem moich snów, projektantem uśmiechu, wynalazcą szczęścia


cel na ten rok - rzucić palenie. Raz na zawsze!
kolorowatecza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-16, 14:30   #3
lilijkowa
Rozeznanie
 
Avatar lilijkowa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 880
Dot.: Technikum?

[Chcesz isc do technikum bo masz juz jakis pomysl na siebie lub wiesz co chcesz w przyszlosci robic w przyszlosci czy tylko luzno sie zastanawiasz?
Ja co prawda w technikum nie bylam i w tej kwestii nie doradze ale jesli nie masz pojecia co chcialabys robic w przyszlosci to polecam pojscie do LO (ja tak zrobilam).
Po technikum moze byc ciezko dostac sie na pewne kierunki studiow (zeby byla jasnosc: nie uwazam, ze technikum to cos gorszego!).]
__________________
Zły postępek czasem okazuje się jedynym słusznym.
lilijkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-16, 14:42   #4
Pinq
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 12
Dot.: Technikum?

Nie jestem jeszcze pewna w 100% czy chcę pójść do technikum. Jednak tak jak napisałam wcześniej technikum wydaje mi się atrakcyjniejsze niż LO ze względu na zawód, który mogę w nim zdobyć.
Przed podjęciem decyzji chciałabym zasięgnąć rady od osób, które jakiekolwiek technikum skończyli lub się w nim uczą i jaka tam naprawdę jest sytuacja z maturą i ze studiami.
Pinq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-16, 14:46   #5
Mead
Raczkowanie
 
Avatar Mead
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 246
GG do Mead
Dot.: Technikum?

Ja chodzę do technikum leśnego. Mówi się o niej, że jest w niej super atmosfera, szkoła mundurowa, praca zawsze jest.
Po gimnazjum byłam zdecydowana na moją szkołę, miałam dobre oceny, mogłam śmiało iść do najlepszego LO, jednak wybrałam technikum. I żałuję, bo w 2 klasie moje plany się zmieniły o 180 stopni, a rodzice zabronili mi zmieniać szkołę... a potem żeby iść na DOBRE studia jest za późno, w szkole uczą Cię wszystkim przedmiotów na podstawie, trzeba by ogromnego samozaparcia, żeby się samemu porządnie przygotować do rozszerzenia.
No i przynajmniej w moim technikum poziom nauczania jest opłakany, bo większość to naprawdę słabe jednostki i dla tych chcących się czegoś nauczyć nie ma czasu ;/

A sam tytuł technika i tak mało daje, u mnie praktycznie nic, bo trzeba zdać egzamin (zdawalność ok 10%) a w niektórych szkołach dodatkowo robi się pracę , potem odbyć staż...

Ja osobiście żałuję bardzo wyboru szkoły średniej, ale może akurat Tobie się spodoba
Oczywiście nie mówię, że w każdym technikum tak jest, pisze na własnym przykładzie
Mead jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-16, 14:46   #6
kolorowatecza
Zakorzenienie
 
Avatar kolorowatecza
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 244
Dot.: Technikum?

poszperaj an forum - był takie wątki.

Generalnie dziewczyny mówiły, że przy szukaniu pracy papierek technika nie przydaję się wcale.
__________________
Jesteś architektem moich snów, projektantem uśmiechu, wynalazcą szczęścia


cel na ten rok - rzucić palenie. Raz na zawsze!
kolorowatecza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-16, 14:49   #7
rabid
Zadomowienie
 
Avatar rabid
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 711
Dot.: Technikum?

Cytat:
Napisane przez lilijkowa Pokaż wiadomość
Po technikum moze byc ciezko dostac sie na pewne kierunki studiow
Skąd taki wniosek?
__________________
I could surf the earth on a banana peel
rabid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-16, 14:50   #8
little.b.blue
Zakorzenienie
 
Avatar little.b.blue
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 6 248
Dot.: Technikum?

a ja uważam, że jeśli dziewczyna pójdzie do technikum to tylko na plus, ponieważ oprócz matury będzie miała też jakiś zawód. a twierdzenie że po technikum ciężej dostać się na studia to jakaś bzdura - to, czy dostanie się na studia zależy od tego, jakie przedmioty wybierze na maturze i jaki będzie wynik tej matury.

ja chodziłam do liceum profilowanego o profilu socjalnym, ale gdybym mogła cofnąć czas to chyba jednak wybrałabym technikum.
__________________
Książki w 2017: 10
Nie palę od 25/02/2017

Invisalign od 20/03/2016
little.b.blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-16, 15:00   #9
201604200942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 19 651
Dot.: Technikum?

Cytat:
Napisane przez rabid Pokaż wiadomość
Skąd taki wniosek?
po technikum ekonomicznym ciężko będzie komuś iść na filologię polską. Zresztą jeśli ktoś chce w technikum zdawać maturę z jakiegoś rozszerzonego przedmiotu, niech się przygotuję, że materiał będzie musiał opanować na własną rękę.
201604200942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-16, 15:16   #10
ever-dream
Wtajemniczenie
 
Avatar ever-dream
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 491
Dot.: Technikum?

Cytat:
Napisane przez SamaraMorganx Pokaż wiadomość
po technikum ekonomicznym ciężko będzie komuś iść na filologię polską. Zresztą jeśli ktoś chce w technikum zdawać maturę z jakiegoś rozszerzonego przedmiotu, niech się przygotuję, że materiał będzie musiał opanować na własną rękę.
Właśnie. Poza tym teraz żeby dostać się na dobry kierunek, matura rozszerzona z większości przedmiotów jest konieczna.
__________________
"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki".
ever-dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-16, 15:20   #11
kasiulaa87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 7
Dot.: Technikum?

Ja chodziłam do technikum ekonomicznego. Ma to swoje zalety i wady. Tak jak Ty miałam problem z wyborem, i jednak przekonało mnie to że po zakończeniu technikum będę miała tytuł. Jak zaczynałam technikum nie wiedziałam jeszcze, że na koniec trzeba będzie zdać egzamin zawodowy a nie jak to było wcześniej napisać pracę a później ją obronić. Większość mojej klasy poszła własnie do technikum by mieć tytuł a po 4 latach okazało się, że po pierwsze stracili rok( bo technikum rok dłużej niż LO) a po drugie nie uzyskali tytułu technika bo nie zdali egzaminu. I tak na dobrą sprawę chodzili 4 lata do technikum, a mają to samo co po 3 letnim LO. Zaletą natomiast było to, że mieliśmy przedmioty o których w LO nie ma mowy, przedmioty zawodowe są tylko w technikum bądź w liceach profilowanych. Znajomość niektórych przedmiotów pomogła mi na studiach, miałam już podstawy więc nie musiałam zaczynać wszystkiego od nowa. Problem jednak pojawił się z matematyką, ponieważ w technikum miałam tylko poziom podstawowy a na matematycznych przedmiotach na studiach musiałam wszystkiego sama się nauczyć, a osoby z liceum w większości miały rozszerzoną matematykę i nie mieli problemów. Ja nie mialam problemów z przedmiotami ekonomicznymi jednakże z matematyką tak, a osoby z liceum miały odwrotnie.
kasiulaa87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-16, 15:31   #12
rabid
Zadomowienie
 
Avatar rabid
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 711
Dot.: Technikum?

Cytat:
Napisane przez SamaraMorganx Pokaż wiadomość
po technikum ekonomicznym ciężko będzie komuś iść na filologię polską.
Nie trudniej niż komuś po liceum na Mechatronikę.
Są różne kierunki dla różnych ludzi, na wszystkie przyjmują biorąc pod uwagę wyniki z matury, a nie to, gdzie kto ją zdawał. Poza tym, są lepsze i gorsze technika. W tych lepszych, przedmiotów ogólnych uczą na podobnym poziomie, co w przeciętnych liceach, więc jeżeli na filologię nie idą sami olimpijczycy, to czemu nie mogłoby tam być kogoś po technikum, skoro na studiach technicznych jest mnóstwo ludzi po klasach np. historycznych?
Cytat:
Napisane przez SamaraMorganx Pokaż wiadomość
Zresztą jeśli ktoś chce w technikum zdawać maturę z jakiegoś rozszerzonego przedmiotu, niech się przygotuję, że materiał będzie musiał opanować na własną rękę.
Podobnie jak na własną rękę materiał do rozszerzonej matury muszą opanować uczniowie większości LO.
Cytat:
Napisane przez ever-dream Pokaż wiadomość
Właśnie. Poza tym teraz żeby dostać się na dobry kierunek, matura rozszerzona z większości przedmiotów jest konieczna.
Ile znasz liceów, gdzie bez żadnych zajęć dodatkowych można dobrze zdać maturę rozszerzoną?
__________________
I could surf the earth on a banana peel

Edytowane przez rabid
Czas edycji: 2010-03-16 o 15:33
rabid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-16, 15:40   #13
gosia5621
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 135
GG do gosia5621
Dot.: Technikum?

chodzę właśnie do I klasy technikum ekonomicznego i bardzo mi się to podoba. W gimnazjum miałam najlepsze oceny i również najlepiej napisałam egzamin gimnazjalny. Liceum raczej nie polecam bo po technikum to oprócz matury masz też zawód a po liceum tylko matura
gosia5621 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-16, 15:53   #14
biedronka91
Zakorzenienie
 
Avatar biedronka91
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Ziemia obiecana
Wiadomości: 5 161
Dot.: Technikum?

Pytanie, jaki fakultet? Niestety jeżeli chodzi o technika to zwykle poziom przedmiotów maturalnych jest niższy niż w LO, ale jak się człowiek zaprze, to wszystko można. Jeżeli masz zamiar wybrać np. politechnikę - automatyka/elektrotechnika/elektronika - wybierz technikum. Będziesz musiała posiedzieć sama nad matematyką, ewentualnie językiem. Jeżeli będzie to technikum ekonomiczne, znajomi chwalą sobie i podostawali się na studia z tej dziedziny, ale przyznaję, dużo się uczyli.
To wszystko zależy od tego co chcesz w życiu robić. Odpowiedź sobie na to ważne pytanie.
__________________
Żyj pełnią życia i nie bój się tego co Cię spotyka. Wszystko zawsze kończy się dobrze!
biedronka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-16, 15:57   #15
Pinq
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 12
Dot.: Technikum?

Cytat:
Napisane przez gosia5621 Pokaż wiadomość
chodzę właśnie do I klasy technikum ekonomicznego i bardzo mi się to podoba. W gimnazjum miałam najlepsze oceny i również najlepiej napisałam egzamin gimnazjalny. Liceum raczej nie polecam bo po technikum to oprócz matury masz też zawód a po liceum tylko matura
A z jakiego jesteś miasta?
Pinq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-16, 15:57   #16
biedronka91
Zakorzenienie
 
Avatar biedronka91
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Ziemia obiecana
Wiadomości: 5 161
Dot.: Technikum?

Cytat:
Napisane przez rabid Pokaż wiadomość
Jeżeli na filologię nie idą sami olimpijczycy, to czemu nie mogłoby tam być kogoś po technikum, skoro na studiach technicznych jest mnóstwo ludzi po klasach np. historycznych?
Ot co, jestem po klasie historycznej na elektrotechnice. Podsumuję to tak, trudno mając 15 lat decydować o tym, co chce się robić w życiu. Później trzeba będzie się nieźle namęczyć, ale jaka satysfakcja.
Technikum czy liceum, to naprawdę nie ma znaczenia, jak się chce i zaprze, to wszystko można.
__________________
Żyj pełnią życia i nie bój się tego co Cię spotyka. Wszystko zawsze kończy się dobrze!
biedronka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-16, 16:07   #17
bartnix
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 673
GG do bartnix
Dot.: Technikum?

napewno warto się dowiedzieć więcej o konkretnej szkole, bo na przykład u nas jest bardzo dobre technikum elektryczne które dobrze przygotowuje do matury itd i jest też technikum rolnicze gdzie większość ludzi poszło tylko dlatego że rodzice nie mogli sobie wyobrazić że ich kochane dziecko nie idzie do szkoły średniej tylko zawodówki i tam poziom jest tragiczny, matury mało kto zdaje nie wspominając już o egzaminie zawodowym, tam potrafili przez cały semestr na matematyce dodawać ułamki
__________________


jak szaleć to szaleć

bartnix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-16, 16:08   #18
ever-dream
Wtajemniczenie
 
Avatar ever-dream
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 491
Dot.: Technikum?

Cytat:
Napisane przez rabid Pokaż wiadomość

Ile znasz liceów, gdzie bez żadnych zajęć dodatkowych można dobrze zdać maturę rozszerzoną?
Chociażby moje. Zdawałam rozszerzoną maturę z czterech przedmiotów i poszło mi naprawdę dobrze Nie chodziłam na żadne dodatkowe zajęcia (nie licząc fakultetów, ale one są obowiązkowe).
__________________
"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki".
ever-dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-16, 16:27   #19
ejMala
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 552
GG do ejMala
Dot.: Technikum?

Cytat:
Napisane przez ever-dream Pokaż wiadomość
Chociażby moje. Zdawałam rozszerzoną maturę z czterech przedmiotów i poszło mi naprawdę dobrze Nie chodziłam na żadne dodatkowe zajęcia (nie licząc fakultetów, ale one są obowiązkowe).
no ja właśnie na żadne fakultety i kółka nie chodzę i nie sądzę bym miała aż tak źle zdać
__________________
La dolce vita!
ejMala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-16, 16:37   #20
rabid
Zadomowienie
 
Avatar rabid
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 711
Dot.: Technikum?

Cytat:
Napisane przez ever-dream Pokaż wiadomość
Chociażby moje. Zdawałam rozszerzoną maturę z czterech przedmiotów i poszło mi naprawdę dobrze Nie chodziłam na żadne dodatkowe zajęcia (nie licząc fakultetów, ale one są obowiązkowe).
Fakultety nie są obowiązkowe. Właściwie z definicji. Chodziło mi o samą wiedzę z lekcji.
__________________
I could surf the earth on a banana peel
rabid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-16, 17:07   #21
ever-dream
Wtajemniczenie
 
Avatar ever-dream
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 491
Dot.: Technikum?

Cytat:
Napisane przez rabid Pokaż wiadomość
Fakultety nie są obowiązkowe. Właściwie z definicji. Chodziło mi o samą wiedzę z lekcji.
W moim liceum fakultety były obowiązkowe i z tego co wiem to bardzo powszechna praktyka teraz
__________________
"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki".
ever-dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-16, 17:20   #22
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Technikum?

wyrażam WŁASNE zdanie jakby ktoś chciał świat po mojej opinii zbawiać ;D

Ja uważam, że jeżeli ktoś jest przekonany, że po szkole średniej chce iść na studia to technikum to strata roku życia na zdobycie papierka który będzie nam kompletnie w życiu zbędny.

Uważam za to że jeżeli ktoś chce zostać fryzjerem, piekarzem, mechanikiem, zająć się szyciem, gastronomia - to tak technikum to dobre wyjście a nawet bardzo dobre bo w tych zawodach jest przyszłość z papierkiem technika i można pracy rzeczywiście szukać a po mechanicznym rzeczywiście łatwiej jest na studiach.
Ale w technikum ekonomicznym to ja nie widze żadnego sensu - żeby mieć jakąs prace w tej branży trzeba studia mieć to i na co tracić rok a do tego kompletnie studiowania na tego typu kierunkach nie ułatwia.

Z obalania mitów

1) Ja przed maturą nie odwiedziłam ŻADNYCH zajęć polekcyjnych, nie wydałam grosza na żadne korepetycje - uczyłam się sama i to dość leniwie. Zdawałam maturę rozszerzoną z 3 przedmiotów i bardzo dobrze sobie poradziłam po tym moim LO. Lo jakby nie było dość przeciętnym i małomiasteczkowym...

2) Bez problemu z moimi wynikami matura dostałabym sie na mechatronikę.. nie wiem co trudnego w tym by miało niby być ?!
Prawda jest taka jedna że w technikach przedmiotów takich jak porządny polski, fizyka, chemia, biologia to często idzie ze świeca szukać i albo trzena za korki płacic albo nocami sie douczac... Odsetek osób tam w ogóle interesuje taka widza więc tak technikum w moich oczach ogarnicza możliwości isc na niektore kierunki.
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-16, 18:11   #23
Temperament
Zadomowienie
 
Avatar Temperament
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 088
Dot.: Technikum?

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...cea+katowicach
tu masz wątek o liceach w Katowicach, kilka osób pisało też tam o technikach
Temperament jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-16, 19:07   #24
Ayo22
after hours
 
Avatar Ayo22
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 153
Dot.: Technikum?

skończyłam technikum, z wyróżnieniem oraz z dyplomem potwierdzającym kwalifikacje zawodowe [czyli uprawnienia do wykonywania zawodu w całej UE] w zawodzie technik informatyk. [zdany egzamin państwowy - owszem, zdawalność jest teoretycznie niska, ale to nie jest przecież tak, że losują te kilkanaście % osób, wiele zależy od ucznia, ale jeszcze więcej od nauczycieli - ja miałam naprawdę fantastycznych nauczycieli, którzy rewelacyjnie przygotowali mnie do egzaminu zawodowego - egzamin praktyczny zdałam na 98%]

studiuję administrację, dziennie, na uniwersytecie, dostałam się z pierwszej rekrutacji.

do matury rozszerzonej 'przygotowywałam się' głównie sama, z wosu [w sumie się nie przygotowywałam] i z angielskiego [tu kurs miałam w szkole językowej] zdawałam rozszerzoną, z matematyki i polskiego podstawową. mimo, że szkoła teoretycznie techniczna, kierunek ścisły, z języka polskiego miałam najlepszy wynik ze szkoły.

nie żałuję absolutnie wyboru. ja kończąc gimnazjum chciałam iść na medycynę/biotechnologię coś w ten deseń, ale mi się na szczęście odwidziało. w tej chwili oprócz studiów dziennych uczę się w zaocznej szkole policealnej - 2 letnia, po której również podchodzę do państwowego egzaminu zawodowego na technika organizacji reklamy.

co do pracy - szukałam w wakacje, zawsze dostawałam odpowiedzi od firm z branży IT, zapraszali mnie na rozmowę, o obsługę komputera nie pytano, zawsze było: pani ma dyplom technika informatyka, ooo pytano mnie tylko o znajomość konkretnych programów.
ale z własnego wyboru pracowałam w zakładzie foto, robiłam zdjęcia do dokumentów

zastanów się, co byś chciała robić, bo jeśli chodzi o maturę rozszerzoną - moim zdaniem lepiej wybrać lo.

Edytowane przez Ayo22
Czas edycji: 2010-03-16 o 19:11
Ayo22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-16, 20:30   #25
brak-nicka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 371
Dot.: Technikum?

Często bywa, że osoby z przeciętnymi wynikami w nauce wybierają się do technikum. Nie wiem właściwie czemu, bo moim zdaniem w technikum jest więcej nauki niż w zwykłym LO. Są przecież przedmioty zawodowe + wszystkie inne, które nauczane są w ogólniaku.

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
2) Bez problemu z moimi wynikami matura dostałabym sie na mechatronikę.. nie wiem co trudnego w tym by miało niby być ?!
Prawda jest taka jedna że w technikach przedmiotów takich jak porządny polski, fizyka, chemia, biologia to często idzie ze świeca szukać i albo trzena za korki płacic albo nocami sie douczac... Odsetek osób tam w ogóle interesuje taka widza więc tak technikum w moich oczach ogarnicza możliwości isc na niektore kierunki.
Zależy od szkoły.
Na samym początku dostałam się do LO o profilu biol-chem. Niestety strasznie rozczarowałam się nauczycielami wiodących przedmiotów. Na samym początku zostałam zniechęcona i po kilku miesiącach przepisałam się do technikum ekonomicznego. Technikum znajduje się w tym samym budynku co LO, bo to zespół szkół. O dziwo, mam znacznie lepszych nauczycieli właśnie z biologii i chemii. Ogólnie lepszych nauczycieli z innych przedmiotów i myślę, że dzięki nim będzie mi łatwiej podczas zdawania matury. Także wyboru technikum nie żałuję, bo poza maturą będę mieć tytuł technika. Tyle, że jest więcej nauki i trzeba przysiąść. Ale jak mówię wszystko zależy od poziomu szkoły.
brak-nicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-16, 20:39   #26
Ayo22
after hours
 
Avatar Ayo22
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 153
Dot.: Technikum?

dużo więcej nauki jest w technikum.
oprócz zaliczenia programu nauczania dla szkoły średniej, który jest IDENTYCZNY w lo jak i w technikum są przedmioty zawodowe.
ja np w 4 klasie miałam 18 h przedmiotów zawodowych.
Ayo22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-16, 21:31   #27
evak1988
Zadomowienie
 
Avatar evak1988
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: ....
Wiadomości: 1 518
GG do evak1988
Dot.: Technikum?

Cytat:
Napisane przez kolorowatecza Pokaż wiadomość
Nie wiem jak to jest w Katowicach, ale u mnie w Łodzi do technikum poszły bardzo przeciętne osoby. Wszyscy z dobrymi średnimi poszły do liceum. Zastanów się, czy jest kierunek w technikum, który Cię interesuję. Skoro masz dobre oceny, znaczy to, że na studiach też sobie poradzisz. Powiem Ci z własnego doświadczenia, że to co teraz zrobisz zaważy na Twojej przyszłości. Pomyśl, zastanów się co chcesz robić, bo gdy się ockniesz, że wybór szkoły to błąd masz potem same problemy.

No nie wiem czy w technikum jest tylko dla przecietnych osób, ja chodziłam do technikum budowlanego, mieliśmy 2 razy wiecej przedmiotów niż w liceum no i ta fizyka, konstrukcje budowlane to było jak dla mnie przecietnej osoby trudne.. Wogóle te wszytskie przedmioty wkuwanie prawa budowlanego, trzeba znać wszystkie wymiary dotyczące różnych rzeczy w technologii i projektowaniu, było mi ciezko heh ale jestem zadowolona że poszłam do takiej szkoły bo mam wiedzę powiększoną o wiele innych rzeczy niż zwykłe przedmioty Szkoła była bardzo ciekawa, jezdziliśmy na targi, zwiedzaliśmy, uczyliśmy się także historii architektury.
Nie jestem z okolic Katowic ale chciałam napisac jakie są moje wrażenia po technikum Po technikum tak samo mozesz iść na studia, co to za problem? To zależy od osoby jak się uczy U mnie w szkole nie było łatwo i musiałam siedzieć i wkuwać. Dodatkowo jak pojdziesz do technikum zwiazanym z studiami to bedziesz miała łatwiej na studiach bo wiem jak te osoby z mojej szkoly co poszly na architekture to na pierwszym roku nie muszą sie tyle uczyć co inni no i mają juz duże pojecie a jeżeli chcesz mieć zawód jakiś co nie ma do niego odpowiednika technikum lub nie interesujesz się zawodem danego technikum to idz do liceum bo były u nas osoby których budownictwo, architektura wogóle nie interesowała nawet tak dla siebie jako zainteresowanie to takie coś jest bez sensu

Zgodzę się z osobą wyzej ze biologii np u mnie było tak podstawowo ale to zalezy jak sie kto uczył bo to zalezy od człowieka tak samo z polskim, wiadomo ze np moje budowlane to ta biologia była ale nie była az tak potrzebna do zawodu, to zalezy jak kto sie uczył, ja sie sama bioli uczyłam od siebie i potem dostałam się po budowlance na kosmetologie

---------- Dopisano o 22:31 ---------- Poprzedni post napisano o 22:27 ----------

Cytat:
Napisane przez Ayo22 Pokaż wiadomość
dużo więcej nauki jest w technikum.
oprócz zaliczenia programu nauczania dla szkoły średniej, który jest IDENTYCZNY w lo jak i w technikum są przedmioty zawodowe.
ja np w 4 klasie miałam 18 h przedmiotów zawodowych.
znam ten ból bo też miałam tyle przedmiotów
__________________

Edytowane przez evak1988
Czas edycji: 2010-03-16 o 21:37
evak1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-16, 21:35   #28
Ayo22
after hours
 
Avatar Ayo22
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 153
Dot.: Technikum?

ja tam nie narzekam
jak pisałam, egzamin zdałam na 98%
Ayo22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-16, 21:53   #29
izazusia
Wtajemniczenie
 
Avatar izazusia
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Miasto Polskiej Piosenki
Wiadomości: 2 220
GG do izazusia
Dot.: Technikum?

Technikum czy liceum???
Wszystko zależy od profilu klasy i tego czy ten rok więcej na coś się przyda. Sama skończyłam technikum. Stara matura. Ludzie po mojej klasie dostali się na swoje wymarzone kierunki-germanistyka, anglistyka, filologia polska , socjologia (na UJ gdzie bylo ok 18 osób na miejsce), pielęgniarstwo, AWF
Tylko garstka z nas poszła "po kierunku" czyli coś związanego z ...CHEMIĄ.
Ja nie żałuję Wszystko zależy od nas samych i nauczycieli. ja miałam świetną kadrę która ostro nas łoiła. I w sumie w klasie był wysoki poziom.

Jeżeli LO to takie gdzie nie będziesz się 3 lata obijała:
__________________
Kobiety rodzą się aniołami, ale kiedy życie połamie im skrzydła - pozostaje już tylko latanie na miotle
izazusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-16, 22:05   #30
Szpaku
Raczkowanie
 
Avatar Szpaku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 367
GG do Szpaku
Dot.: Technikum?

tutaj masz wątek w którym dziewczyna pytała czy wybrać technikum czy liceum
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=411742

Ja jestem z Bytomia, chodzę teraz do 4 klasy technikum elektronicznego. I jestem zadowolona z tego wyboru, wiedziałam czego chcę. Teraz bez względu czy będę kontynuować naukę czy nie mam zawód, dodatkowo zrobiłam uprawnienia za które po za szkołą zapłaciłabym nie małą kasę.

Teraz tak, ktoś wyżej napisał, że po danym konkretnym technikum ciężej będzie pójść na studia w zupełnie innym kierunku. Nie wiem na jakiej podstawie. Skoro uczymy się tego samego + technikum swojego zawodu. Mam kumpli którzy po tej szkole są na studiach lotniczych, na awfie i mimo braku powiązania z wcześniejszą szkołą dostali się.

Ostatnio ze znajomymi rozmawialiśmy na temat plusów technikum. Nie chodzi o papierek technika, praktyki, doświadczenie. Chodzi o myśl i język techniczny który przez te 4 lata wałkujemy.

Jeśli chodzi o technika w Katowicach to wiem, że dobre jest gastronomiczno-hotelarskie, koleżanki bardzo sobie chwalą, licea znam tylko bytomskie.

Pamiętaj, że to ty musisz sama wybrać czego chcesz. Jeśli masz jakiś konkretny cel kierunek, proponuję technikum, jeśli nie liceum i późniejszy wybór kierunku.

Edytowane przez Szpaku
Czas edycji: 2010-03-16 o 22:09
Szpaku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:06.