Wyjazd na studia a związek - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-25, 15:26   #1
mulan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 25

Wyjazd na studia a związek


Witam
Mój TŻ wyjeżdża na studia, ja jestem rok młodsza i zostałam mi klasa maturalna, jesteśmy ze sobą 9 miesięcy . Nie wiem czy nasz związek przetrwa taką rozłąkę.. Boje się oddalenia, km nas dzielących, tego ze on będzie miał tam zupełnie inne życie, życie w którym ja nie będę uczestniczyła, nowi ludzie,imprezy. Będziemy się widywać raz na tydzień, może na dwa tygodnie więc w porównaniu do tego co było to bardzo mało . On mówi, że będzie dobrze, że to przetrwamy, ale ja obawiam się że on się zmieni, że więcej zacznie nas dzielić czy łączyć, że w końcu pozna tak kogoś innego. Co o tym myślicie? Czy taki związek ma szansę przetrwać?
mulan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-25, 15:33   #2
Black Rainbow
Zadomowienie
 
Avatar Black Rainbow
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 641
Dot.: Wyjazd na studia a związek

Oczywiście, że ma szansę. Z moim TŻtem jestem 6 lat, z czego 3 były to lata bycia ze sobą na odległość. Ja byłam w 2 klasie liceum, on na pierwszym studiów.
Black Rainbow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-25, 16:04   #3
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: Wyjazd na studia a związek

Ja z moim tżem jesteśmy już 3,5 roku, z czego przez 9 miesięcy był w wojsku (widywaliśmy się z raz na miesiąc) a teraz od roku jest za granicą i widywaliśmy się raz na 3 miesiące, no i w wakacja troche u niego byłam a teraz znowu rozłąka.
Jak się na prawdę kochacie to wszystko przetrwacie
__________________
Po prostu Gośka
gsk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-25, 16:08   #4
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Wyjazd na studia a związek

dobra ale ileś kilometrów znaczy ile?
10? 30? 50? 2395493 ?
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-25, 16:11   #5
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Wyjazd na studia a związek

jak obojgu wam zależy to spokojnie taki związek przetrwa
nie martw się na zapas tylko ciesz się póki jeszcze rok akademicki się mu nie zaczął
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-25, 16:14   #6
rewelka111
Rozeznanie
 
Avatar rewelka111
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 648
Dot.: Wyjazd na studia a związek

Jak macie być razem to będziecie.
__________________
...
rewelka111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-25, 16:33   #7
velara
Zadomowienie
 
Avatar velara
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 298
Dot.: Wyjazd na studia a związek

Cytat:
Napisane przez mulan Pokaż wiadomość
Czy taki związek ma szansę przetrwać?
Oczywiście, że ma szansę Musisz myśleć pozytywnie i nie przejmować się aż tak bardzo. Co ma być to będzie, ale trzeba wierzyć, że będzie dobrze.
__________________


velara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-25, 18:30   #8
studi
Zakorzenienie
 
Avatar studi
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: żółty domek
Wiadomości: 9 336
Dot.: Wyjazd na studia a związek

wiele związków wytrwał, wiele się rozleciało, zleży jak i czy będziecie wasze uczucia pielęgnowaćZ ręki wróżyć nie potrafię i nie odpowiem na pytanie czy to przetrwacie
__________________
65-64-63-62-61-60-59-58-57-56-55
studi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-25, 19:08   #9
basiek91
Raczkowanie
 
Avatar basiek91
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: dolnośląskie/lubuskie z racji studiów
Wiadomości: 303
Dot.: Wyjazd na studia a związek

sama byłam w podobnej sytuacji nawet dwa razy - gimnazjum>liceum liceum>studia też się bałam, że pozna kogos nowego, bardziej atrakcyjną dziewczynę i zostanę sama, tak sie nie stało a ten rok czsu zleci bardzo szybko
basiek91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-25, 19:10   #10
Suziii90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Polska:)
Wiadomości: 372
Dot.: Wyjazd na studia a związek

Cytat:
Napisane przez mulan Pokaż wiadomość
Witam
Mój TŻ wyjeżdża na studia, ja jestem rok młodsza i zostałam mi klasa maturalna, jesteśmy ze sobą 9 miesięcy . Nie wiem czy nasz związek przetrwa taką rozłąkę.. Boje się oddalenia, km nas dzielących, tego ze on będzie miał tam zupełnie inne życie, życie w którym ja nie będę uczestniczyła, nowi ludzie,imprezy. Będziemy się widywać raz na tydzień, może na dwa tygodnie więc w porównaniu do tego co było to bardzo mało . On mówi, że będzie dobrze, że to przetrwamy, ale ja obawiam się że on się zmieni, że więcej zacznie nas dzielić czy łączyć, że w końcu pozna tak kogoś innego. Co o tym myślicie? Czy taki związek ma szansę przetrwać?
Zawsze jest obawa, ja Droga Autorko przeżywałam to samo rok temu ... Mimo że nasza odległość od siebie to 5 minut drogi ale miałam takie same obawy ze nowi znajomi imprezy ( teraz jest na 2 roku studiów) a i dalej się tym stresuje... Najbardziej dziewczynami... bo życie pisze różne scenariusze. Póki co jesteśmy ze sobą 27 miesięcy i jest ok chociaż przez jego studia różnie to bywało.
Oczywiście że taki związek ma szansę przetrwać tylko trzeba po prostu go pielęgnować tak jak do tej pory i uzbroić się w cierpliwość, chociaż to bardzo trudne
Suziii90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-25, 19:21   #11
solange_blanche
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 17
Dot.: Wyjazd na studia a związek

mulan, jeśli to prawdziwa miłość, jeśli się kochacie, to odległość nie zniszczy waszego związku.

Ja z TŻ po 9 miesiącach bycia razem wyjechaliśmy na studia do innych miast, 3 lata byliśmy związkiem na odległość, potem 3 kolejne lata byliśmy razem (2 ostatnie lata studiowaliśmy w jednym mieście), a teraz jesteśmy małżeństwem
solange_blanche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-25, 21:04   #12
paczek1990
Wtajemniczenie
 
Avatar paczek1990
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: okolice Katowic
Wiadomości: 2 796
Dot.: Wyjazd na studia a związek

Wszystko zależy od Was możecie przetrwać-czego wam życzę-ale też może być inaczej...
Każdy miałby obawy w takiej syt-ze inne życie tam, inni znajomi itd. Ale to tylko znajomi, i jeśli sie faktycznie kochacie to przetrwacie tą rozłąkę-a czas który będziecie spędzać razem wykorzystacie na 200%
A czy Ty po maturze zamierzasz tam wyjechać na studia gdzie on?
paczek1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-25, 21:32   #13
97063297b7b35b4a21bd582d93800b2e45dfbb59_6372d6b265f10
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 891
Dot.: Wyjazd na studia a związek

Wiem, że taka nagła zmiana może być przerażająca, ale ja dla przykładu w wakacje widywałam się z moim TŻ 2-3 razy na tydzień (na prawde tragiczne dojazdy, TŻ nie ma prawka póki co) a teraz idzie na studia i także w najgorszym wypadku będziemy widywać się raz w tygodniu o ile nic się nie polepszy. Jesteśmy razem dopiero pół roku, ale moim zdaniem związek na odległość ma też swoje zalety. Uważam, że prawdziwa miłość wszystko przetrwa, trzeba tylko dać jej szansę.
97063297b7b35b4a21bd582d93800b2e45dfbb59_6372d6b265f10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-25, 22:15   #14
Barbie Killer
Raczkowanie
 
Avatar Barbie Killer
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 388
Dot.: Wyjazd na studia a związek

U nas nic się nie zmieniło.
TŻ zaczyna teraz 3rok, widujemy się co tydzień (w sesji rzadziej)
Ja teraz też zaczynam studia, ale w innym mieście niż on.
Jeśli na prawdę się kochacie, wyjazd nic nie zmieni.
Nie będę Ci mówić, że jest lekko.
Na początku jest bardzo trudno(ta niepewność, perspektywa jego nowych znajomości i "studenckie imprezy").
Z czasem jest lepiej. Ja się uspokoiłam całkowicie po pierwszej wizycie u niego.
Teraz to TŻ ma większe obawy. Przynajmniej wie co ja czułam :p
__________________
Barbie Killer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-25, 22:22   #15
Morello
Rozeznanie
 
Avatar Morello
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 727
Dot.: Wyjazd na studia a związek

Znam sporo związków, gdzie jedno wyjechało na studia, a drugie zostało w rodzinnym mieście. Cześć z nich się rozpadła, część trwa nadal i ma się dobrze. Wszystko zależy od Was i od łączącego Was uczucia. Jeśli naprawdę się kochacie, to taka rozłąka tylko umocni Wasz związek.
Morello jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-25, 22:25   #16
Sondrina
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 4 888
Dot.: Wyjazd na studia a związek

Tęsknota bywa straszna... Ale wszystko da się przetrwać. To sprawdzian dla związku. Jeśli ma on silne podstawy, to przetrwa, jeśli nie, to lepiej by zakończył się jak najszybciej. Mój nie przetrwał, okazał się niewiele wart. Ale cieszę się, że prawdę poznałam stosunkowo wcześnie...
Sondrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-25, 22:31   #17
Martinixxx
Zadomowienie
 
Avatar Martinixxx
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: O^^o
Wiadomości: 1 777
Dot.: Wyjazd na studia a związek

Poznalismy sie w klasie maturalnej potem przez 5 lat dzieliło na 80 km.Typowa para weekendowa. po 5,5 roku ślub i tak za chwilę stuknie nam 10 lat razem. Chcieć to móc.
__________________
"Chwyć mnie i nieś, niech niebo bliżej będzie,
Tak bardzo chcę w ramionach skryć się Twych."



Martinixxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-25, 23:35   #18
malinana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 52
Dot.: Wyjazd na studia a związek

Naprawdę w kwestii związków na odległość zasada "chcieć to móc" sprawdza się w stu procentach. Ja z moim facetem będziemy teraz czwarty rok żyli jako weekendowa para, co prawda jesteśmy z tej samej miejscowości( więc wakacje, święta i wszelakie wolne razem), ale studiujemy jakieś 70km od siebie. Owszem, czasem jest ciężko, obydwoje studiujemy dość absorbujące kierunki i trudno wszystko ze sobą pogodzić. Ale jeśli Wam naprawdę na sobie zależy żadna odległość nie jest w stanie Was pokonać
malinana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-26, 08:43   #19
kot genetyczny
Raczkowanie
 
Avatar kot genetyczny
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 170
Dot.: Wyjazd na studia a związek

Rozstanie dla miłości jest tym czym wiatr dla ognia. Rozpala wielki, gasi mały.
__________________
Psi Anioł

Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu
kot genetyczny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-26, 09:52   #20
marysienka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 1 668
Dot.: Wyjazd na studia a związek

Autorka jakoś zamilkła. Chyba nic więcej się nie dowiemy.
__________________
Będę mamcią..
marysienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-26, 10:34   #21
Panna_Prym_
Raczkowanie
 
Avatar Panna_Prym_
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 203
Dot.: Wyjazd na studia a związek

Miałam taką samą sytuację. Byliśmy razem pół roku gdy on zaczynał studia. Obecnie jesteśmy 2,5 i za kilka dni ja również będę studiowała Choć nie ukrywam, że było ciężko, bo trochę mu uderzyło do głowy nowe miasto i znajomi. Ale przetrwaliśmy
__________________
Krew leci mi z nosa, na mój nienaganny makijaż. Na mojej pięknie wytapetowanej, delikatnej twarzy krew, która nie miesza się z winem, jak to zapowiedział Jezus Chrystus.
Panna_Prym_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-26, 10:45   #22
mulan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 25
Dot.: Wyjazd na studia a związek

Odległość jaka nas będzie dzielić to tak ok. 200 km, trzy godziny pociągiem ale dojazd jest niezbyt dobry, a co do wyjazdu na studia to owszem planujemy,że będziemy studiować razem mam nadzieje że do tego czasu wytrwamy.. bo faktycznie szanse są ale boje się ze zmieni się jego podejście co do mnie, naszego związku, że jak pozna ludzi np. w akademiku to zacznie mieć "liberalne" podejście do naszego związku.
mulan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-26, 11:33   #23
english_blackberry
Rozeznanie
 
Avatar english_blackberry
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 607
Dot.: Wyjazd na studia a związek

Na pewno szansa, że przetrwa jest. Niestety łatwo nie będzie, choćby ze wzgl na inne towarzystwo, inny tryb życia, to, że Wasz kontakt będzie ograniczony. Jeśli oboje się będziecie starać może Wam się udać Znam związek w którym chłopak już był na 1szym roku studiów w innym mieście (przeprowadził się tam), a dziewczyna była w ostatniej klasie liceum. Studia zaczęła w tym samym mieście co on i od 2 lat mieszkają tam razem i im się układa. Ale wiem też, że łatwo nie było. Zdarzały im się w ciągu tych 9 miesięcy kryzysy, mimo, że on wracał do rodzinnego miasta w każdy piątek i zostawał do niedzieli.
english_blackberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-26, 14:33   #24
Nataala
Rozeznanie
 
Avatar Nataala
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Ząbkowice Śląskie
Wiadomości: 678
GG do Nataala
Dot.: Wyjazd na studia a związek

Mulan mam taka sama sytuacje jak Ty. Mój TŻ właśnie dzisiaj wyjechał na studia. Wczoraj caly dzien płakałam mu na ramieniu. Dzieli nas niby tylko 60 km ale tak sie przyzwyczaiłam, że przez 1,5 roku widzieliśmy sie prawie codziennie.. Także jestem z Tobą, damy rade
__________________
19.04.2009

Some people believe in God
I believe in music.
Some people pray
I turn up the radio.

Nataala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-26, 21:40   #25
JellyJumper
Zadomowienie
 
Avatar JellyJumper
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 372
Dot.: Wyjazd na studia a związek

jestem w identycznej sytuacji, tylko że to ja wyjeżdzam a on jeszcze rok zostaje.

Również sie boję, nawet bardziej niz TŻ ale wierzę głęboko że damy rade
__________________
ODCHUDZAM SIĘ

Waga:67kg--> 63 kg-->60
Udo: 55 cm-->52
Łydka: 34cm
Biodra: 96cm-->94
Talia: 68cm-->66

ZAPUSZCZAM WŁOSY

21.11 Jest: 33 cm

JellyJumper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-25, 10:27   #26
lucyinthesky_
Raczkowanie
 
Avatar lucyinthesky_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 44
Dot.: Wyjazd na studia a związek

witam, szukając podobnych problemów co mój odnalazłam ten wątek. Chyba nie muszę tłumaczyć co mnie teraz męczy. Mamy 25 września, czyli nieuchronnie WIELKIMI krokami zbliża się październik i studia. Mój Tż wyprowadza się do innego miasta (około 1,5h pociągiem), ja jestem w klasie maturalnej. Będzie mieszkał z naszymi wspólnymi dobrymi, a nawet bardzo dobrymi znajomymi. Za rok planuję do niego dołączyć. Jednak jestem pełna obaw i na samą myśl ściska mnie w żołądku. Nowe towarzystwo, imprezy, picie...Boję się, że się zachłyśnie nowym życiem i przestaniemy się dogadywać albo co gorsze-że ten wyjazd to początek końca. Nie mam wątpliwości co do tego, że czuje do mnie to co ja do niego, jednak to on wyjeżdza, a ja zostaję tutaj, więc na starcie jestem jakby w tej"gorszej" sytuacji. Podejrzewam, że on nie będzie tak dotkliwie odczuwał tęsknoty jak ja (mieszkanie ze znajomymi, nowa szkoła, nowe zajęcia). Naprawdę widzę to w kompletnie czarnych barwach. Nawet jego zapewnienia, że będzie przyjeżdżał co piątek albo nawet i co czwartek nic nie dają. Baa, wręcz nie mogę w to uwierzyć. Nie mogę sobie z tym poradzić.
lucyinthesky_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:32.