słabnące tętno podczas KTG - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-14, 10:18   #1
lenfik
Raczkowanie
 
Avatar lenfik
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 121

słabnące tętno podczas KTG


Witam wszystkich,
jestem w 32 tygodniu ciąży, ostatnio na KTG tętno maluszka dwa razy zwolniło- było słychać jak serduszko pracuje coraz wolniej i wolniej (nie cichło tylko zwalniało!) spadało z ok 140 do 80. Po zaaplikowaniu mi tlenu do oddychania zaraz wracało do normy. Potem powtórka KTG wypadła już wzorcowo. Dodam, że według USG tam w środku wszystko jest w porządku i z łożyskiem i z maluszkiem (nie jest obkręcony pępowiną)
Dopiero w poniedziałek ide do gin, dlatego pytam tu na forum- czy któraś z was tak miała? Co może oznaczać taki wynik KTG?
lenfik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-14, 10:43   #2
tynka88
Zadomowienie
 
Avatar tynka88
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 549
Dot.: słabnące tętno podczas KTG

co do tej pępowiny to u mnie na usg tez nic nie bylo widac ,ani w 33 tygodniu, ani w 37 , a mały urodzil sie owiniety pepowina wokol szyji.

a moze to wynika z jakichs twoich problemów z oddychaniem?
__________________
26.03.2012 Mateuszek
21.09.2014 Piotruś



tynka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-14, 10:50   #3
AnQś
Zadomowienie
 
Avatar AnQś
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 109
Dot.: słabnące tętno podczas KTG

Leżałam na patologii ciąży i jak jednej z pacjentek tetno dziecka spadło do 80ciu przy ktg, to od razu były przygotowania do cc! daj znać co powiedział lekarz. Mojej córce tętno spadło tak przy porodzie naturalnym i już było wielkie poruszenie i pobieranie krwi z główki dziecka żeby sprawdzić jej ph...
__________________
Kiedy podchodzę do dziecka, wzbudza ono we mnie dwa rodzaje uczuć: czułość wobec tego, kim jest i szacunek dla tego, kim może się stać.
Maryniu
Niania Ogg zwykle kładła się spać wcześnie. W końcu miała już swoje lata. Czasami szła do łóżka nawet o szóstej rano.
AnQś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-14, 10:55   #4
79 Marta
Wtajemniczenie
 
Avatar 79 Marta
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 066
Dot.: słabnące tętno podczas KTG

u mojej malej podczas porodu tętno tak spadało, to był powód zrobienia cc w rezultacie
__________________
RĄCZKI MALUTKIE, A CHWYCIŁY ZA SERCE NA CAŁE ŻYCIE... TRUDNO UWIERZYĆ, ŻE CIĘ NIE BYŁO...

Edytowane przez 79 Marta
Czas edycji: 2012-08-14 o 11:27
79 Marta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-14, 11:23   #5
lenfik
Raczkowanie
 
Avatar lenfik
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 121
Dot.: słabnące tętno podczas KTG

No to teraz mnie wystraszyłyście, że w poniedziałek skończe na porodówce z cc... zastanawia mnie tylko dlaczego lekarz który był podczas tego spadku tętna na badaniu nic nie powiedział?! Chociaż wiadomo- nie uniego prowadze ciążę to co się on będzie wysilał...
lenfik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-14, 11:24   #6
ptysza
Zadomowienie
 
Avatar ptysza
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 550
Dot.: słabnące tętno podczas KTG

u mnie tez tak spadlo ze 2 razy - lekarze byli bardzo zaniepokojeni
miedzy innymi dlatego tez mialam cc w 29 tyg

ja bym poszla do lekarza szybciej
jesli poprzedni lekarz widzial to i nic nie zrobil to bym zmienila lekarza
przeciez badanie mialas robione chwile i wtedy wyszly spadki tetna, a teraz kiedy nie jestes podlaczona? skad on wie ze jest ok?

ja bym wolala wyjsc na histeryczkę, ale jak nie do lekarza to bym poszla do szpitala - niech sprawdza, jak co to szybciej zareaguja
ptysza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-14, 12:27   #7
Vestis
Raczkowanie
 
Avatar Vestis
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Mielec
Wiadomości: 494
Dot.: słabnące tętno podczas KTG

A ten lekarz nie skomentował tego w żaden sposób?
Ja pierwszy raz miałam KTG już na porodówce. I zdarzało się tak, że tętno spadało w granice 80 właśnie, ale położna mi wyjaśniła, żebym się nie martwiła, bo akurat dzieciaczek "uciekł" spod aparatu i w tym momencie widoczne jest moje tętno, a nie synka. Po kilku godzinach siedzenia przy aparacie sama potrafiłam to wyczuć i ruszałam tymi czujnikami na brzuchu.

Choć u mnie ostatecznie poród zakończył się CC, ale to dlatego, że już przy końcówce - przy silnych skurczach tętno zupełnie zanikało - był to efekt tego, że dzieciątko było okręcone pępowiną.
__________________
20.07.2012 Bartuś

Preferencje


Moje blogowanie - zapraszam
Vestis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-14, 16:02   #8
Asiuulka89
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuulka89
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 4 598
Dot.: słabnące tętno podczas KTG

Ja jestem wlasnie w tskiej sytuacji wczoraj utodzilam przez cc decyzja podjeta nagle slabe tetno ba ktg i slabe ruchy. Synek zdrowy pozdrawiam
Asiuulka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-15, 07:14   #9
lenfik
Raczkowanie
 
Avatar lenfik
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 121
Dot.: słabnące tętno podczas KTG

Cytat:
Napisane przez Vestis Pokaż wiadomość
A ten lekarz nie skomentował tego w żaden sposób?
Ja pierwszy raz miałam KTG już na porodówce. I zdarzało się tak, że tętno spadało w granice 80 właśnie, ale położna mi wyjaśniła, żebym się nie martwiła, bo akurat dzieciaczek "uciekł" spod aparatu i w tym momencie widoczne jest moje tętno, a nie synka. Po kilku godzinach siedzenia przy aparacie sama potrafiłam to wyczuć i ruszałam tymi czujnikami na brzuchu.

Choć u mnie ostatecznie poród zakończył się CC, ale to dlatego, że już przy końcówce - przy silnych skurczach tętno zupełnie zanikało - był to efekt tego, że dzieciątko było okręcone pępowiną.
Badanie KTG miałam w szpitalu, trafiłam tam z powodu krwawienia (które podobno było z nadżerki lub z rozwarcia na 1cm) Podczas KTG gdy zwalniało tętno pielęgniarka odrazu przyleciała z tlenem i z lekarzem do mnie. Podobno to nic ale właśnie przez to zakazano mi leżeć na plecach i się przemęczać, więc podejrzewam, że to nie była "ucieczka" maluszka spod czujnika KTG bo by inaczej personel zareagował (nie leciałby odrazu z tlenem do mnie)
A ruchy małej czuje praktycznie cały dzień i to dosyć mocne więc murowane ADHD przynajmniej daje mi znać, że siły jeszcze trochę ma
Czekam na wypis ze szpitala i lece do mojego gin...bo dowiedzieć się czegoś konkretnego w szpitalu to cud...a może ja panikuje poprostu

Edytowane przez lenfik
Czas edycji: 2012-08-15 o 07:15
lenfik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 09:54   #10
AnQś
Zadomowienie
 
Avatar AnQś
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 109
Dot.: słabnące tętno podczas KTG

Moja córka pod koniec ciąży miała właśnie takie "adhd" rzucała się jak rybka w sieci i do tego tętno spadało (co wyszło przy porodzie)...do dziś nie wiem co to było, ale wywoływano mi poród! Nie lekceważ!
__________________
Kiedy podchodzę do dziecka, wzbudza ono we mnie dwa rodzaje uczuć: czułość wobec tego, kim jest i szacunek dla tego, kim może się stać.
Maryniu
Niania Ogg zwykle kładła się spać wcześnie. W końcu miała już swoje lata. Czasami szła do łóżka nawet o szóstej rano.
AnQś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-18, 05:01   #11
Layla79
Zakorzenienie
 
Avatar Layla79
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 921
Dot.: słabnące tętno podczas KTG

u mnie jak spadło tętno młodej po podaniu znieczulenia, to też zrobili cc. właśnie spadło do 80.
moja koleżanka po kontrolnym ktg została już w szpitalu na cc, więc musisz być przygotowana jakby co i nie robić paniki. moim zdaniem powinni Ciebie w ogóle położyć na patologii ciąży, żeby często monitorować ktg. ja na Twoim miejscu sama domagałabym się skierowania na ktg do najbliższego szpitala, żeby 3 razy dziennie robić, ja tak jeżdziłam, a potem już leżałam 3 tyg. w szpitalu, bo właśnie były takie skoki tętna młodej.
Layla79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-18, 12:14   #12
traicionera
Zakorzenienie
 
Avatar traicionera
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 10 917
Dot.: słabnące tętno podczas KTG

mojej córce tetno spadało już po terminie porodu i z tego powodu postanowili mi wywołać akcje porodowa. potem okazało się, że spadki były spowodowane mała ilością wód plodowych, które mi się od jakigos czasu delikatnie saczyly, ją tego nie odnotowalam, a lekarze nie kontrolowali na usg, dopiero. po przekluciu pęcherza płodowego to wyszło na jaw
__________________
przeczytane książki
2018 rok -100
2017 rok-100
2016 rok -100
2015 rok -105
2014 rok-61
2013 rok-58
2012 rok-35


Komu komu, czyli książki do oddania
traicionera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 11:19   #13
natalor
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 349
Dot.: słabnące tętno podczas KTG

Daj znać jak to się skończyło?wszystko ok ?
natalor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:49.