Czy można to złosić?? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-07, 09:35   #31
houseofcolours
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 852
GG do houseofcolours
Dot.: Czy można to złosić??

A ja rozumiem autorkę wątku. Sama mam sąsiadkę która miesiąc temu urodziła córeczkę. Pali przy niej w mieszkaniu, na spacerze ciągle dmucha dymem w wózek, chadza z nią do barów (nie wiem czy pije, widzę tylko jak tam wchodzi), o godzinie 22 wychodzi z nią do znajomych Jej zachowanie to też nie jest przestępstwo a jednak dziecka strasznie żal...
houseofcolours jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-07, 09:38   #32
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: Czy można to złosić??

houseofcolours straszne to i żal dziecka szkoda, że takiej mamusi nie można potrząsnąć żeby sie obudziła
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-07, 09:45   #33
taka_sobie_jedna
Wtajemniczenie
 
Avatar taka_sobie_jedna
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 737
Dot.: Czy można to złosić??

Cytat:
Napisane przez knorrr Pokaż wiadomość
Bo widziała to inna osoba i debatujemy nad tym czy można coś zrobić.
Nic karalnego nie robi ale zastanówcie się? Pochwalacie takie zachowanie?
Może to skrajne porównanie ale dziś kolczyki, paznokcie a jutro przebity pępek i tatuaż?
to, że ja czegoś nie pochwalam, nie znaczy, że jest karalne. Nie chodzi tu o naszą ocenę opisywanej przez Ciebie matki a o fakty, o podstawy do składania doniesień. Nie jesteś w stanie udowodnić zaniedbania bazując na tym, co napisałaś.. Zwyczajnie, po prostu..



Cytat:
Napisane przez knorrr Pokaż wiadomość
Rozumiem że to nie jest karalne bo nie ma na to paragrafów!!!!!!!!!!!!!!! !!
Dobra, myślałam że trafiłam na normalne forum ale widzę że tu nawet ironizowanie jest brane dosłownie, a każda z was jest ekspertką w każdej dziedzinie.
Liczyłam na pomoc bo szkoda dziecka a wy tu najazd na mnie robicie zamiast coś poradzić.
wiesz, w polskim prawie tak jest właśnie, że żeby coś było karalne musi znaleźć się paragraf

Chcesz odpowiedzi taką, jaką chcesz przeczytać? Ależ proszę - zgłoś. Zgłoś na policję, straż miejską, pogotowie, pomoc społeczną i straż pożarną. Wszędzie, gdzie tylko możesz.
Tak lepiej? Mnie się zawsze wydawalo, że lepiej pisać prawdę niż potakiwać i klepać się po pupkach..

Nie chodzi o najazd na Ciebie.. Chodzi o to, że nie masz podstaw do zgłoszenia i kiedy jasno Ci o tym piszemy, ty odpisujesz, że to jest nienormalne forum...

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
Bo ona chce po prostu rozpętać dyskusję na tematy wałkowane tu już nie raz.

Mam podobne wrażenie. Może nie tyle, że chce rozpętać dyskusję tylko szuka osób, które tak jak ona napiszą parę słów na temat nieodpowiedzialności tej matki..

Cytat:
Napisane przez Patrilla Pokaż wiadomość
niewiele możesz zrobić ... ani to przemoc, ani krzywdzenie dziecka ...
szkoda dziecka ale są dzieci, które maja gorzej i warto takich poszukać ...
właśnie... Ani to przemoc, ani krzywdzenie, ani zaniedbanie...

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
A szkoda
ja też bardzo żałuję... ostatnio nawet codziennie

Cytat:
Napisane przez Patrilla Pokaż wiadomość
Szaja, ale wiesz odkąd jesteś w ciąży Twoje posty się zmieniły może dlatego Cię pytają czy hormony i myślę, że nie pytają złośliwie ...
Takie pytania zawsze są kąśliwe... i zbędne. Nawet te strzelone żarcikiem...
taka_sobie_jedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-07, 10:35   #34
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Czy można to złosić??

Cytat:
Napisane przez Patrilla Pokaż wiadomość
Luna myślę, że nikt takim "zabawkowym" traktowaniem dziecka się nie zainteresuje malowanie paznokci, przekłuwanie uszu nie jest karalne wprowadzanie pokarmów stałych za wcześnie mhyy jeśli dziecko po tym chorowało i jest to udokumentowane może ... ale się wytłumaczy, że nieświadomie i tralalaa
Co to znaczy karalne w tym kontekscie? Bo ja nie rozumiem?
Jak dziecko zostanie samo w domu, bez opieki to też nie jest rzestępstwo, ale jakieś służby mogłyby ingerować czy niekoniecznie?
Brak świadomości przeciez nie zwalnia z odpowiedzialnosci.

Jęsli w Polsce nic się nie robi , by chronić dzieci to jest to strasznie chory kraj.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-07, 10:48   #35
AnQś
Zadomowienie
 
Avatar AnQś
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 109
Dot.: Czy można to złosić??

Cytat:
Napisane przez Patrilla Pokaż wiadomość
ja też uważam, że przesada w ocenie autorki nie dziwię się młodej osobie, że jest dla niej szokiem malowanie paznokci kilkumiesięcznemu dziecku itp
Szaja, ale wiesz odkąd jesteś w ciąży Twoje posty się zmieniły może dlatego Cię pytają czy hormony i myślę, że nie pytają złośliwie ...
Zgadzam się.
I z tym też...

Do autorki: niestety leku na głupotę jeszcze nie wynaleziono, więc jedyne co można zrobić to porozmawiac z tą dziewczyną.
__________________
Kiedy podchodzę do dziecka, wzbudza ono we mnie dwa rodzaje uczuć: czułość wobec tego, kim jest i szacunek dla tego, kim może się stać.
Maryniu
Niania Ogg zwykle kładła się spać wcześnie. W końcu miała już swoje lata. Czasami szła do łóżka nawet o szóstej rano.
AnQś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-07, 11:01   #36
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Czy można to złosić??

Jak to w Polsce. Lepiej nie reagować, bo przecież nic złego się nie dzieje, to po co? Na biedną matkę najeżdżac? no jak tak można!! a potem dojdzie do jakiegoś nieszczęścia... i pytania - kto zawinił? i szukanie winnego. Czemu musi dopiero stać się coś złego, żeby ktoś zaczął się tym interesować..?
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-07, 11:24   #37
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: Czy można to złosić??

no tak ale jaka jest droga od malowania dziecku maluśkiemu paznokci (szkodliwe przecież to jak cholera) bierze dziecko paluszki do buźki a przemocą fizyczną i emocjonalną ... może to nawet dobra mama jest w innych aspektach tylko pusta ...
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-07, 11:31   #38
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Czy można to złosić??

może. Ale tu chodzi o szeroko pojęty BRAK ODPOWIEDZIALNOŚCI. Nie wiadomo co strzeli tej kobiecie do głowy jak dziecko będzie starsze... Ale co nas to obchodzi. Poczekajmy to się dowiemy. może z mediów...?
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-07, 11:41   #39
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Czy można to złosić??

Cytat:
Napisane przez kawa_zmlekiem Pokaż wiadomość
Jak to w Polsce. Lepiej nie reagować, bo przecież nic złego się nie dzieje, to po co? Na biedną matkę najeżdżac? no jak tak można!! a potem dojdzie do jakiegoś nieszczęścia... i pytania - kto zawinił? i szukanie winnego. Czemu musi dopiero stać się coś złego, żeby ktoś zaczął się tym interesować..?
Znaczy do czego? Że dziecko obgryzie te pomalowane paznokcie?

Najpierw musi być podstawa do zgłoszenia. Tu jej nie ma.

---------- Dopisano o 12:41 ---------- Poprzedni post napisano o 12:39 ----------

Cytat:
Napisane przez kawa_zmlekiem Pokaż wiadomość
może. Ale tu chodzi o szeroko pojęty BRAK ODPOWIEDZIALNOŚCI. Nie wiadomo co strzeli tej kobiecie do głowy jak dziecko będzie starsze... Ale co nas to obchodzi. Poczekajmy to się dowiemy. może z mediów...?
Zadzwoń na policję, powiedz o tym, co CI się wydaje, że ma miejsce, a potem oświadcz, że nie wiadomo co jej potem do glowy strzeli, więc mają interweniować...

Ciekawe w którym momencie usłyszysz śmiech. Ja obstawiam, że już w połowie.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-07, 11:42   #40
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Czy można to złosić??

Cytat:
Napisane przez Patrilla Pokaż wiadomość
no tak ale jaka jest droga od malowania dziecku maluśkiemu paznokci (szkodliwe przecież to jak cholera) bierze dziecko paluszki do buźki a przemocą fizyczną i emocjonalną ... może to nawet dobra mama jest w innych aspektach tylko pusta ...
A to niby wiadomo skad ?
Tego niewiadomo i dlatego warto sprawdzać (czasami). Bo ta matka, która nie uważa na zdrowie dziecka i karmi je pokarmami stałymi w wieku 2 mcy moze, mieć równiez świetna wyobraźnię w innych kwestiach.
Oczywiście nie ma przełożenia, zę ktoś maluje dziecku paznokcie to jest patologiczn i się na rodzica nie nadaje.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-07, 11:46   #41
taka_sobie_jedna
Wtajemniczenie
 
Avatar taka_sobie_jedna
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 737
Dot.: Czy można to złosić??

Cytat:
Napisane przez ***luna Pokaż wiadomość
Co to znaczy karalne w tym kontekscie? Bo ja nie rozumiem?
Jak dziecko zostanie samo w domu, bez opieki to też nie jest rzestępstwo, ale jakieś służby mogłyby ingerować czy niekoniecznie?
Brak świadomości przeciez nie zwalnia z odpowiedzialnosci.

Jęsli w Polsce nic się nie robi , by chronić dzieci to jest to strasznie chory kraj.
Nie jest to tak do końca. Można np. domniemywać, że pozostawianie dziacka do lat 7 może skutkować utratą życia lub zdrowia bądź narazić dziecko na to.
To nie jest tak, że jest to przestepstwo ale są rzeczy, które wynikające z pozostawienia dziacka samego można pod przestępstwo lub wykroczenie podciagnąć.

Edytowane przez taka_sobie_jedna
Czas edycji: 2012-09-07 o 11:47
taka_sobie_jedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-07, 11:48   #42
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Czy można to złosić??

Cytat:
Napisane przez taka_sobie_jedna Pokaż wiadomość
Nie jest to tak do końca. Można np. domniemywać, że pozostawianie dziacka do lat 7 może skutkować utratą życia lub zdrowia bądź narazić dziecko na to.
To nie jest tak, że jest to przestepstwo ale są rzeczy, które wynikające z pozostawienia dziacka samego można pod przestępstwo lub wykroczenie podciagnąć.
Ja nie rozumiem czemu coś musi być przestępstwem, zeby służby społeczne miały podstawy by ingerować.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-07, 11:49   #43
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Czy można to złosić??

Uparłyście się na te pomalowane paznokcie.. Jeżeli matka traktuje dziecko jak zabawkę, nie jest to normalne i nigdy nie będzie...

a 10latki którym matki robią operacje plastyczne? podobny przykład. Niby nic nas nie obchodzi co robią, to ich dzieci, ale właśnie te dzieci cierpią, o nich nikt nie pomyśli..
może od takich przekłuwanych uszu/manicuru się właśnie zaczęło.
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-07, 11:52   #44
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Czy można to złosić??

Jak tak Was czytam to zaczynam się zastanawiać czemu nikt mnie nie wpakował w kajdanki tydzień temu, bo byłam z młodym w McDonaldzie. Jadł bardzo niezdrowe (trzy) frytki, więc na pewno w innych tematach też jestem bardzo nieodpowiedzialna, ba! niewydolna wychowawczo, więc dziecko powinni mi zabrać czym prędzej...

Albo sama się zgłoszę na policję dzisiaj, hmm....

Rozwala mnie takie dumanie, co jeszcze robi osoba X z dzieckiem, podczas gdy nawet nie wiadomo czy robi to co wyżej, bo autorka wątku niczego NIE WIDZIAŁA, przypominam!

Ja słyszałam o duchach, strzygach, wampirach... i nawet w tv widziałam i na obrazkach.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-07, 11:52   #45
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: Czy można to złosić??

Cytat:
Napisane przez ***luna Pokaż wiadomość
A to niby wiadomo skad ?
Tego niewiadomo i dlatego warto sprawdzać (czasami). Bo ta matka, która nie uważa na zdrowie dziecka i karmi je pokarmami stałymi w wieku 2 mcy moze, mieć równiez świetna wyobraźnię w innych kwestiach.
Oczywiście nie ma przełożenia, zę ktoś maluje dziecku paznokcie to jest patologiczn i się na rodzica nie nadaje.
i u nas nie da się tego sensownie zweryfikować, tu wchodzimy w głębsze problemy krajów mocno socjalistycznych i zagłębiających się w "drobniejsze" problemy co też do końca nie jest dobre ...
Osobiście uważam, że np pediatra powinien na to zwrócić uwagę i np fajnie by było skierować takę pozbawioną zdrowego rozsądku matkę na jakieś warsztaty uświadamiające (marzenia)

Cytat:
Rozwala mnie takie dumanie, co jeszcze robi osoba X z dzieckiem, podczas gdy nawet nie wiadomo czy robi to co wyżej, bo autorka wątku niczego NIE WIDZIAŁA, przypominam!
dokładnie i to jest chyba dyskusja, którą autorka chciała osiągnąć ...
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'

Edytowane przez Patrilla
Czas edycji: 2012-09-07 o 11:53
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-07, 11:55   #46
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Czy można to złosić??

Cytat:
Napisane przez kawa_zmlekiem Pokaż wiadomość
Uparłyście się na te pomalowane paznokcie.. Jeżeli matka traktuje dziecko jak zabawkę, nie jest to normalne i nigdy nie będzie...
Dowód?
I przykłady?

Poza paznokciami, które PODOBNO są pomalowane, nic nie padło.

---------- Dopisano o 12:55 ---------- Poprzedni post napisano o 12:53 ----------

Cytat:
Napisane przez ***luna Pokaż wiadomość
Ja nie rozumiem czemu coś musi być przestępstwem, zeby służby społeczne miały podstawy by ingerować.
Żeby nie zawracać służbom dupy, że krowa przestała dawać mleko, gdy sąsiadka źle spojrzała.
(I wcale tego nie wymyśliłam. Za to kiedyś palono kobiety na stosie.)
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-07, 12:14   #47
taka_sobie_jedna
Wtajemniczenie
 
Avatar taka_sobie_jedna
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 737
Dot.: Czy można to złosić??

Cytat:
Napisane przez ***luna Pokaż wiadomość
Ja nie rozumiem czemu coś musi być przestępstwem, zeby służby społeczne miały podstawy by ingerować.
bo zawsze musi być podstawa. Podstawa prawna ingerencji. Przynajmniej podejrzenie popełnienia przestępstwa lub wykroczenia.
Oczywiście wiele rzeczy można podciągać pod narażenie życia lub zdrowia dziacka, choćby nauka jazdy na rowerze... tyle, że wtedy możnaby już powoli popadać w paranoję, prawda?

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość

Rozwala mnie takie dumanie, co jeszcze robi osoba X z dzieckiem, podczas gdy nawet nie wiadomo czy robi to co wyżej, bo autorka wątku niczego NIE WIDZIAŁA, przypominam!
Tu chodzi między innym właśnie o to, że wszystko jest "podobno". A nawet jeśli takie rzeczy działyby się naprawdę, ciężko byłoby je udowodnić i wykazać tak naprawdę ich szkodliwość.

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Żeby nie zawracać służbom dupy, że krowa przestała dawać mleko, gdy sąsiadka źle spojrzała.
(I wcale tego nie wymyśliłam. Za to kiedyś palono kobiety na stosie.)

Krótko, obrazowo... i uśmiałam się




DOPISEK:
Zresztą, jak dla mnie Dziewczyny, temat jest zamknięty.

Edytowane przez taka_sobie_jedna
Czas edycji: 2012-09-07 o 12:15
taka_sobie_jedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-07, 12:36   #48
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Czy można to złosić??

Pozostaje nadzieja że dziecko przezyje dzieciństwo i nie wyrośnie na Jole Rutowicz / Natalie Siwiec..
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-07, 12:42   #49
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Czy można to złosić??

Cytat:
Napisane przez kawa_zmlekiem Pokaż wiadomość
Pozostaje nadzieja że dziecko przezyje dzieciństwo i nie wyrośnie na Jole Rutowicz / Natalie Siwiec..
Serio?
Zazdroszczę problemów.

Są większe tragedie dziecinne na świecie, niż wyrastanie na panny jak wyżej.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-07, 12:59   #50
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Czy można to złosić??

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Serio?
Zazdroszczę problemów.

Są większe tragedie dziecinne na świecie, niż wyrastanie na panny jak wyżej.
Wiesz generalnie każdy ma swoje problemy, a sytuacja dziecka nie wiem kogo, nie wiem jakiego, nie wiem skąd, nie przyćmiła mi moich. Nie wyczułaś sarkazmu. Trochę dystansu!!!

Edytowane przez kawa_zmlekiem
Czas edycji: 2012-09-07 o 13:00
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-07, 13:36   #51
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Czy można to złosić??

Nie zauważyłaś dystansu?

Aż dziwne, bo od rana tu piszemy ciągle o tym właśnie. Dystans, dystans i dystans. Temat przewodni. I nie łykanie jak pelikan tego co napisała pani, której się wydaje, że inna pani pomalowała dziecku pazurki... I nie robienie z głupoty przestępstwa. I nie zawracanie policji dupy gerberami.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-07, 13:55   #52
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: Czy można to złosić??

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Jak tak Was czytam to zaczynam się zastanawiać czemu nikt mnie nie wpakował w kajdanki tydzień temu, bo byłam z młodym w McDonaldzie. Jadł bardzo niezdrowe (trzy) frytki, więc na pewno w innych tematach też jestem bardzo nieodpowiedzialna, ba! niewydolna wychowawczo, więc dziecko powinni mi zabrać czym prędzej...

Albo sama się zgłoszę na policję dzisiaj, hmm....

Rozwala mnie takie dumanie, co jeszcze robi osoba X z dzieckiem, podczas gdy nawet nie wiadomo czy robi to co wyżej, bo autorka wątku niczego NIE WIDZIAŁA, przypominam!

Ja słyszałam o duchach, strzygach, wampirach... i nawet w tv widziałam i na obrazkach.
Ja też słyszałam i na pewno istnieją
Poza tym zgadzam się i dodam, że pomalowane paznokcie u niemowlęcia są rzeczą zbędną, mi się to nie podoba,ale dziecku się przez to krzywda nie dzieje,wprowadzanie stałych pokarmów przed 4-5 m-cem mądre nie jest, ale nie daje przecież dziecku schabowego,tylko pewnie marchewkę itp. i jeśli dziecko nie wymiotuje/nie ma biegunek, to też przecież od tego nie umrze.Nie dzieje mu się krzywda ani fizyczna, ani psychiczna, tak naprawdę,no chyba,że autorka nie wspomniała o siniakach czy problemach zdrowotnych ,spowodowanych w.w. postępowaniem.
Najbardziej nie lubię nadgorliwości

---------- Dopisano o 14:55 ---------- Poprzedni post napisano o 14:54 ----------

Cytat:
Napisane przez kawa_zmlekiem Pokaż wiadomość
Pozostaje nadzieja że dziecko przezyje dzieciństwo i nie wyrośnie na Jole Rutowicz / Natalie Siwiec..
A czy te panie kogoś zamordowały lub zrobiły coś równie złego
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-07, 14:04   #53
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Czy można to złosić??

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Jak tak Was czytam to zaczynam się zastanawiać czemu nikt mnie nie wpakował w kajdanki tydzień temu, bo byłam z młodym w McDonaldzie. Jadł bardzo niezdrowe (trzy) frytki, więc na pewno w innych tematach też jestem bardzo nieodpowiedzialna, ba! niewydolna wychowawczo, więc dziecko powinni mi zabrać czym prędzej...

Albo sama się zgłoszę na policję dzisiaj, hmm....

Rozwala mnie takie dumanie, co jeszcze robi osoba X z dzieckiem, podczas gdy nawet nie wiadomo czy robi to co wyżej, bo autorka wątku niczego NIE WIDZIAŁA, przypominam!

Ja słyszałam o duchach, strzygach, wampirach... i nawet w tv widziałam i na obrazkach.
A co to dwulatek nie moze sobie frytki skubnac? Na prawde przesadzasz porownujac pakowanie pokarmow stalych w malenkie dziecko i malowanie mu paznokci do zjezenia mc donaldsa przez dwuletnie dziecko.

Ja uwazam, ze sluzby socjalne nie sa tylko od tego, zeby sie interesowac rodzinami w ktorych doszlo do popelnienia przestepstwa.
Korona komus z glowy spadnie jesli pani z opieki przejdzie sie do tego domu i sprawdzi czy dzieckiem sie dobrze matka zajmuje?

Jak dla mnie to jesli kobieta robi takie rzeczy, moze miec cos nie tak z glowka (ale to moje zdanie) i warto sprawdzic czy innych dziwnych rzeczy z dzieckiem nie robi.

I nie wiem, co sie tak uczepilyscie, ze na wlasne oczy nie widziala a chce zglaszac. Napisala wyraznie, ze ktos to widzial. Domniemywam, ze ktos, kogo autorka dobrze zna skoro wziela to na powaznie.
Gdyby moja dobra kolezanka/przyjaciolka powiedziala mi, ze widziala takie cos to dlaczego mialabym jej nie wierzyc?
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-07, 14:53   #54
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Czy można to złosić??

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość

Ja uwazam, ze sluzby socjalne nie sa tylko od tego, zeby sie interesowac rodzinami w ktorych doszlo do popelnienia przestepstwa.
Otóż to jak już do niego dojdzie, to jest po ptakach...
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-07, 19:26   #55
Katerina_00
Zakorzenienie
 
Avatar Katerina_00
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Uk
Wiadomości: 5 195
GG do Katerina_00
Dot.: Czy można to złosić??

tia,kiedys tutejsze mamuśki uznały,ze przekłuwanie 3 miesiecznemu dziecku uszu jest nienormalne,albo sadzanie w podobnym wieku,
teraz ok jest malowanie paznokci niemolakowi
gdzie tu konsekwencja.

Dzis przymnkiemy oko na niemormalne moim zdaniem zachowanie,jutro uslyszymy o nastepnej Katarzynie W.
Bo jej sie zdawało,ze to normalne......

Nie wiem,moze ona nie wie,ze przeciery to za szybko?
moze powinna ja odwiedzic jakas pielegniarka środowiskowa albo położna?

---------- Dopisano o 19:26 ---------- Poprzedni post napisano o 19:21 ----------

Cytat:
Napisane przez golgie Pokaż wiadomość
A czy te panie kogoś zamordowały lub zrobiły coś równie złego
nie,sa pośmiewiskiem calej Polski
Katerina_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-07, 19:30   #56
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
Dot.: Czy można to złosić??

Ja ostatnio słyszałam od teściowej, że mój mąż to jadł w drugim miesiącu już ziemniaczki z kapustą! Jak powiedziałam o tym, czym to grozi, to usłyszałam, że przecież zdrowe mają żołądki. Aha, mój mąż miał wrzody już w wieku kilkunastu lat - długo się namęczyliśmy, żeby je wyeliminować, ale bez rennie i ranigastu i tak nigdzie dalej nie możemy się ruszyć, bo przewód pokarmowy to on ma cieniutki.
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-07, 19:41   #57
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: Czy można to złosić??

Cytat:
Napisane przez ***luna Pokaż wiadomość
Ja nie rozumiem czemu coś musi być przestępstwem, zeby służby społeczne miały podstawy by ingerować.
Nie wiem co masz na myśli pod sformułowaniem służby społecznie, ale konkretne zachowanie rodziców bądź jak kto woli opiekunów prawnych nie musi być przestępstwem/wykroczeniem by te instytucje interweniowały. To czyjeś domniemywanie. Nie na autorce wątku spoczywa w takiej sytuacji zbieranie dowodów...
Autorko jeśli tak bardzo gryzie Cie sytuacja tego dziecka to idz do dzielnicowego, MOPSu, MOPRu i do Sądu Rodzinnego i Nieletnich, docelowo do kuratora. Albo wyślij tam pisma.
Nikt za pomalowane paznokcie i przekute uszy dziecka nie zabierze, bo to żadne zaniedbanie. Ewentualnie urzędnik może wyrazi swoje zdanie na ten temat...
__________________
"Kilka dni nie zmieni Cię w zdobywcę szczytu."

suzana




Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥





Edytowane przez suzana
Czas edycji: 2012-09-07 o 19:43
suzana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-08, 06:32   #58
knorrr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 7
Dot.: Czy można to złosić??

Dziewczyny,dziękuję za normalne odpowiedzi.Przeczytałam je dopiero dziś, miałam nie odpisywać bo szjba czy jak jej tam uważa że nie lubię tej dziewczyny i chcę jej zrobić na złość. Ale się myli, nic do dziewczyny nie mam, tylko może to że tak traktuje własne dziecko.
Dzwoniłam do MOPSu i powiedzieli że się tym zajmą, bo chociaż to nie jest karalne, może prowadzić do różnych chorób i innych zaniedbań.
Pomijam fakt że wczoraj padał deszcz i było zimno jak nie wiem co, a mamusia paradowała z dzieckiem ubranym w cienką sukieneczkę, bez rajstopek i rękawków. I to widziałam na oczy.
Może dziewczynie się coś poprzewracało w głowie po porodzie i trzeba jej pomóc?
Mój post nie miał na celu wywołanie burzy, czy prowokacji. Po prostu nie chcę by doszło do kolejnej tragedii której ofiarą jest małe dziecko.
knorrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-08, 07:26   #59
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: Czy można to złosić??

no ubranie w taki sposób, jak opisujesz w pogodę, taką jak opisujesz, normalne nie jest i naraża dziecko na chorobę,tu już faktycznie jest powód by zwrócić uwagę na matkę
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-08, 22:44   #60
DariaKom
Zakorzenienie
 
Avatar DariaKom
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 123
Dot.: Czy można to złosić??

Ja to bym się zastanawiała nad zgłoszeniem..u nas jakoś ta opieka społeczna dziwnie działa...tak gdzie dzieją się prawdziwe dramaty, to wszyscy wiedzą włącznie z powyższymi służbami a reakcji brak...a tam gdzie ludzie ubodzy starają się jakoś wychować kochane przez siebie dziecko to przyjdą i odbiorą, bo niby nieudolni rodzice... Jak nieudolni, to trzeba jakoś pomóc a nie dziecko z kochającej rodziny zabierać.
Sorry za OT.
DariaKom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:35.