Klinika Eskulap w Bielsku Białej - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-02, 20:28   #61
kuroikaze
Wtajemniczenie
 
Avatar kuroikaze
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 2 338
Dot.: Klinika Eskulap w Bielsku Białej

Agacia i serio Ci to ulżyło? na jakiej zasadzie? ja nie mogłam nic robić

Kathrina zapytaj i daj znać kiedy masz termin?
__________________

N. ♥
kuroikaze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-03, 20:23   #62
agacia_cz
Zadomowienie
 
Avatar agacia_cz
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 423
Dot.: Klinika Eskulap w Bielsku Białej

Cytat:
Napisane przez kuroikaze Pokaż wiadomość
Agacia i serio Ci to ulżyło? na jakiej zasadzie? ja nie mogłam nic robić

Kathrina zapytaj i daj znać kiedy masz termin?
szybciej poszło mała zeszła ładnie w dół
agacia_cz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 09:08   #63
kuroikaze
Wtajemniczenie
 
Avatar kuroikaze
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 2 338
Dot.: Klinika Eskulap w Bielsku Białej

Kathrina nie pytałam nawet bo miałam tak silne bóle że przy skurczach co 6 minut się mnie lekarz pytał jak ja to wytrzymuje i biedny mi wpsółczuł że nie mogą mi dać tak szybko znieczulenia, wogóle mój poród był troche trudny
Agacia to kiedy następne :P?
__________________

N. ♥
kuroikaze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 11:37   #64
agacia_cz
Zadomowienie
 
Avatar agacia_cz
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 423
Dot.: Klinika Eskulap w Bielsku Białej

Cytat:
Napisane przez kuroikaze Pokaż wiadomość
Kathrina nie pytałam nawet bo miałam tak silne bóle że przy skurczach co 6 minut się mnie lekarz pytał jak ja to wytrzymuje i biedny mi wpsółczuł że nie mogą mi dać tak szybko znieczulenia, wogóle mój poród był troche trudny
Agacia to kiedy następne :P?
oby nie za szybko
agacia_cz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 12:58   #65
kropek_1_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4
Dot.: Klinika Eskulap w Bielsku Białej

Szczepią w pierwszej dobie przeciw WZW typu B oraz na BCG czyli na gruźlice i żółtaczkę. Faktycznie wypuszczają po 48h po cesarce a po naturalnym nawet po 24h. W 48 godzinie pobierają również krew na badania przesiewowe, jak ktoś wyjdzie wcześniej to musi przyjechać na pobranie krwi.
kropek_1_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 19:49   #66
kuroikaze
Wtajemniczenie
 
Avatar kuroikaze
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 2 338
Dot.: Klinika Eskulap w Bielsku Białej

Kathrina właśnie najgorsze jest to że nie zapomniałam.
Nie wiem dokładnie jakie szczepionki, ale u nas było wszystko jak miało być, szczepionki dostaliśmy i instrukcje co robić dalej (ale jak CI nie powiedzą to pytaj) do tego kilku poleconych specjalistów w razie czego i umówiłam się na ściaganie szwów od razu. najlepiej mówić wprost, mi to pomogło że to moje pierwsze dziecko i przydała by się instrukcja panie cierpliwie uczyły karmić piersią bo nie wiedziałam kompletnie jak się do tego zabrać.

Agacia a to nie będę życzyć
__________________

N. ♥
kuroikaze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 19:59   #67
agacia_cz
Zadomowienie
 
Avatar agacia_cz
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 423
Dot.: Klinika Eskulap w Bielsku Białej

Cytat:
Napisane przez 201704110948 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
o bólu się nie zapomina
a szczepionki podają na wzwb od razu a gruźlice przy wypisie
do pediatry musisz się umówić sama, wszystko ci wyjaśni położna która przychodzi do domu (musisz zgłosić w swojej przychodni poród)
agacia_cz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-13, 13:17   #68
slawik
Przyczajenie
 
Avatar slawik
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2
GG do slawik
Dot.: Klinika Eskulap w Bielsku Białej

Witam.
Na wstępie bardzo Wam wszystkim dziękuję za informacje na temat kliniki i panujących tam warunków
Termin, co prawda, mam odległy, ale upewniłam się , że chciałabym rodzić w tym właśnie miejscu.
Zastanawiam się jednak nad jedną kwestią-chodzi mi o te ograniczenia w wizytach -wydaje się to być dość uciążliwe w przypadku, kiedy rodzi się przez cc. Co z dzieckiem w czasie, kiedy mama dochodzi do siebie, czeka aż zejdzie znieczulenie i zostanie postawiona do pionu ?
Nie mam wyobrażenia na ten temat, rodziłam 10 lat temu SN (oczywiście w innym szpitalu), wtedy dziecko bylo cały czas przy mnie a i mąż mogł być bez ograniczeń do pomocy.
Jak to faktycznie wygląda w eskulapie?
Odnośnie jedzenia- można chyba mieć też coś swojego, jeśli te ich porcje takie skromne?
Pozdrawiam wszystkie mamusie

Edytowane przez slawik
Czas edycji: 2012-07-13 o 13:19
slawik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-14, 09:15   #69
gorzka_czekolada1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Beskid Żywiecki
Wiadomości: 139
GG do gorzka_czekolada1
Dot.: Klinika Eskulap w Bielsku Białej

Ja rodziłam co prawda rok temu. Brałam pod uwagę Eskulap. Nie chciałam cesarskiego cięcia, nie było żadnych przeciwwskazań do porodu naturalnego. Zresztą nie chciałam. Między szpitalem wojewódzkim w Bielsku a Eskulapem przeważyło bezpieczeństwo, moje i dziecka.
Zwłaszcza, że miała grupę RH minus.
Miałam swoją położną, która pracuje w szpitalu w Bielsku. Co prawda 400 zł mnie to kosztowało, położna była wspaniała. Poród cudownym przeżyciem
Synek urodził się po 5 godzinach. Rodził się w czepku i miał węzeł na pępowinie. Obie rzeczy rzadko się zdarzają. No i ma rzadką grupę krwi. AB minus. Położne się śmiały, że szczęście jak jedno z tych trzech dziecko ma a co dopiero trzy naraz.
Wszystko wspominam bardzo, bardzo dobrze. Mąż był wspaniały i obsługa bardzo miła. Może trafiła mi się taka zmiana.
Fakt, nie mogłam się oprzeć wrażeniu, że tam jest taśma produkcyjna rodząca - dziecko. Po porodzie byłam na dwuosobowej sali. Niektóre położne fajne, inne burkliwe. Trzeba samemu wszystkiego dopilnować. Ale mam święty spokój, że moje zdrowie i mojego dziecka jest pod dobra opieką. I gdyby co to mam szpital na miejscu. I wypiszą mnie do domu (w 3 dobie) jak wszystko będzie ok. Porobią badania i tak dalej.

Edytowane przez gorzka_czekolada1
Czas edycji: 2012-07-14 o 09:18
gorzka_czekolada1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-16, 14:18   #70
olimpka85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 98
Dot.: Klinika Eskulap w Bielsku Białej

witam
ja mam termin na luty ale juz mysle o porodzie
tak sie sklada ze wszystkie znajome rodzily w esculapie i te sn i cc bardzo chwala.
mam jedna znajoma ktora zdecydowala sie na wojewodzki i do tego doszla do wniosku ze skoro placi skladki nie bedzie placic dodatkowo.. nie wiem czy miala takiego pecha czy tak jest ale makabra jak byla potraktowana tak popekala i tak ja zszyli ze ma problemy z trzymaniem moczu nawet przy kichnieciu a to rok temu bylo!!!
ja jestem zdecydowana na esculap , chce rodzic sn.
podobno po 20 godz wypuszczaja do domu po normalnym porodzie, co zgodnie powiedzialy mi kolezanki ze jest super! ( temu tez skoro lezy sie tam tak krotko to nie przesadzajmy ze sie nie wytrzyma bez meza i mysle ze te odwiedzimy 2 razy po godz wystarcza)
mowil tez ze najlepiej nie mc przed tylko co najmniej 3 miesiace przed zglosic sie bo najlepszy jest dr na B nazwisko ( wylecialo mi z glowy) i jak do niego mc przed sie przyjdzie to nie ma szans i trzeba wybierac innego lekarza.
oplata to 400 zl podobno.
ogolnie slyszalam same dobre opinie, ale dopiero chce tam isc kolo 6 mc zeby sie wszystkiego dowiedziec.
doszly mnie tez plotki ze jest oddzial patologii noworodkow.

Edytowane przez olimpka85
Czas edycji: 2012-07-16 o 14:19 Powód: bład w tekscie
olimpka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-16, 17:00   #71
slawik
Przyczajenie
 
Avatar slawik
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2
GG do slawik
Dot.: Klinika Eskulap w Bielsku Białej

Cześć Olimpka85.
Bardzo Ci dziękuję za info.
Gdybyś sie dowiedziała, jak sie nazywa ten lekarz, to pisz ,proszę
Czy jesteś pewna, ze taka wizyta na 3 m-ce przed porodem , to nie za wcześnie? Na pewno wystarczy w takiej sytuacji ta jedna wizyta?
Co do ceny- to ciągle inne info odczytuję na ten temat Pisał ktoś, ze jest taniej niz do tej pory- ok. 300zł. No ale w sumie to nieznaczna różnica, wiec bez większego znaczenia.
Czy dobrze wnioskuje z wypowiedzi Forumowiczek, że wszelkie koszty pokrywa sie podczas tej pierwszej i jedynej wizyty przed porodem? Oczywiście o wszystko dopytamy sie na miejscu, ale jeśli wiesz, jak to konkretnie wygląda, to byłabym wdzięczna za szczegóły. Jakoś tak mam , ze czuję sie pewniej i bezpieczniej, kiedy jestem zorientowana w sytuacji przed wizyta w nowym miejscu. Co do męża i tego, czy wytrzymam bez niego - to nie tak, jak myślisz Jak pisałam wcześniej- nie wiem, co z dzidzią sie dzieje, kiedy ja jeszcze unieruchomiona jestem- byłabym spokojniejsza, gdybym wiedziała, ze tata może mieć baczenie na maluszka. Tak ogólnie, to super, ze są te ograniczenia w wizytach. Pamiętam, kiedy 10 lat temu urodziłam synka , lezałam w sali dwuosobowej i u tej drugiej dziewczyny od rana do wieczora ktoś był- jak dla mnie to bylo napięcie i stres, (bo ,akurat moim problemem wtedy były gazy, których nie sposób było utrzymać ), poza tym miałam kłopoty z karmieniem piersią, no i ogólnie- jak to przy pierwszym dziecku- niewiele umiałam robić i krępowałam sie przy tych obcych ludziach. Tak, ze w pełni popieram wszelkie ograniczenia
Raz jeszcze dziękuje za wszelkie informacje i proszę o więcej
p.s. ja mam termin na początek stycznia -w porywach nawet na 01.01.2013 to według Twoich sugestii ,gdzieś tak na początku października powinnam być już na wizycie?! Nie wiesz, czy dużo wcześniej tzreba się umawiać na taką wizytę?
Pozdrawiam serdecznie Was wszystkie
slawik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-17, 14:54   #72
kuroikaze
Wtajemniczenie
 
Avatar kuroikaze
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 2 338
Dot.: Klinika Eskulap w Bielsku Białej

Slawik nie martw sie o dzieciaczka, jesli Ty nei dasz rady się nim zająć to pielęgniarki pomogą, nie zostawią Cię na pastwę losu
Ja chodziłam od początku ciąży tam, ale wiem, że pani które szły tam tylko rodzić chodziły na wizytę miesiąc wcześniej (wtedy też jest spotkanie z anestezjologiem - ja też miałam). ja na ten wizycie miesiąc przed płaciłam tylko za wizytę u ginekologa i anestezjologa, za poród płaciłam zaraz przed porodem, ale to za zgodą "szefa"
__________________

N. ♥
kuroikaze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-18, 13:14   #73
kropka_83
Przyczajenie
 
Avatar kropka_83
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 6
Dot.: Klinika Eskulap w Bielsku Białej

Witam dziewczyny. Ja mam termin na 3.09 na wizytę umawiają ok miesiąc przed porodem, ja swoja mam 8.08. Cały koszt wizyty 270zł (w tym wizyta u ginekolog, usg i wizyta u anestezjologa). Poród na NFZ takie informacje udzieliły mi panie w rejestracji Więcej będę mogła napisać po mojej wizycie Pozdrawiam
kropka_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 21:18   #74
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Klinika Eskulap w Bielsku Białej

Lekarz nazywa się Biernacki Mogę go polecić bo robił mi cesark w Eskulapie 2,5 roku temu. Byłam bardzo zadowolona z opieki. Jedynym mankamentem było to, że cc miałam umówione na piątek i w niedzielę wyszłam do domu, a w weekend jest zmniejszona obsada lekarzy i pielęgniarek a doradcy laktacyjnej w ogóle nie było. Gdybym to wiedziała, to kazałabym się zapisać na poniedziałek Co do aktualnych cen to nie doradzę - trzeba dzwonić. Powodzenia!
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-15, 14:13   #75
agasobo
Zadomowienie
 
Avatar agasobo
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 457
Dot.: Klinika Eskulap w Bielsku Białej

cześć dziewczyny
czy któraś z Was rodziła w Eskulapie pod opieką dr. Kmiecik?
Ja mam wyznaczoną wizytę u niej na 18.10 a nie mogę znaleźć na necie żadnego info o niej.

będę wdzięczna za pomoc

Cytat:
Napisane przez kropka_83 Pokaż wiadomość
Witam dziewczyny. Ja mam termin na 3.09 na wizytę umawiają ok miesiąc przed porodem, ja swoja mam 8.08. Cały koszt wizyty 270zł (w tym wizyta u ginekolog, usg i wizyta u anestezjologa). Poród na NFZ takie informacje udzieliły mi panie w rejestracji Więcej będę mogła napisać po mojej wizycie Pozdrawiam
cześć i jak? już po?
__________________
Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz także tego dokonać.
- Walt Disney

Antek 18.11.2012
agasobo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-25, 21:22   #76
Fiolka013
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 11
Dot.: Klinika Eskulap w Bielsku Białej

Witam.
Ja mam termin na grudzień no i zdecydowałam się na Eskulap.
Czeka mnie jeszcze ta wizyta miesiąc przed...
A jak ona dokładnie wygląda w ogóle chętnie poczytam opinie jak jest teraz?
Czy dalej tak wspaniale?
no i mam kilka pytań
- co trzeba mieć ze sobą do szpitala
- czy dają dziecko od razu
- jak z lewatywa
- co w razie komplikacji z dzieckiem, jak przewożą
- jaka cena, bo na razie mi wiadomo o 270 zł na tej wizycie miesiąc przed
Fiolka013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-12, 19:45   #77
Truflik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1
Dot.: Klinika Eskulap w Bielsku Białej

Dziewczyny, z Eskulapem jest teraz taki motyw, że nie dostali przedłużenia kontraktu z NFZ. w związku z tym za poród tam trzeba płacić (1500zł- sn; 2000zł-cc). Masakra!
Chodziłam tam od początku ciąży i chciałam też tam rodzić a teraz 1m-c przed porodem okazuje się że pewnie będę rodzić w szpitalu u dr którego nawet nie znam... jestem załamana...
Podobno zostało złożone odwołanie do rozstrzygnięcia w najbliższych dniach...
Truflik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-15, 11:48   #78
agasobo
Zadomowienie
 
Avatar agasobo
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 457
Dot.: Klinika Eskulap w Bielsku Białej

cześć, podobno ostateczna decyzja ma być podjęta w tym tygodniu. Ja już od kilku miesięcy byłam nastawiona na Eskulapa i teraz sobie tego nie wyobrażam. Wizytę przedporodową mam 18.10 czyli w czwartek.
I teraz nie wiem czy jechać, czy nie. Bo jak poród będzie kosztował 1500 to szkoda mi wydawać tych 300 pln na wizytę i tracić cały dzień na nią.

Już zgłupiałam i nie wiem co robić :/
__________________
Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz także tego dokonać.
- Walt Disney

Antek 18.11.2012
agasobo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-18, 19:12   #79
dominisiek88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2
Dot.: Klinika Eskulap w Bielsku Białej

agasobo byłaś dziś na tej wizycie? ja jadę jutro ...też nastawiałam się od początku na Eskulapa...a 2000zł mnie nie urządza...i też zastanawiam się czy jechać na tą wizytę jutro..
dominisiek88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-19, 14:21   #80
dominisiek88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2
Dot.: Klinika Eskulap w Bielsku Białej

Niestety potwierdzam to co pisałyście...byłam dzisiaj tam na wizycie...i niestety okazało się, że faktycznie NFZ już nie refunduje.... i nie wiadomo kiedy powróci do refundowania...
dominisiek88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-22, 15:02   #81
Patrycja 001
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1
Dot.: Klinika Eskulap w Bielsku Białej

Witam mam pytanie. Czy wie może ktoś ile wynosi teraz poród(cesarskie cięcie) w Bielsku-Białej w klinice Esculap? podobno od stycznie ceny poszły w strasznie w gorę. Bardzo proszę o odpowiedz!
Patrycja 001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-22, 15:29   #82
Kolina
Zadomowienie
 
Avatar Kolina
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: domek na wzgorzu
Wiadomości: 1 525
Dot.: Klinika Eskulap w Bielsku Białej

Cytat:
Napisane przez Patrycja 001 Pokaż wiadomość
Witam mam pytanie. Czy wie może ktoś ile wynosi teraz poród(cesarskie cięcie) w Bielsku-Białej w klinice Esculap? podobno od stycznie ceny poszły w strasznie w gorę. Bardzo proszę o odpowiedz!
może zadzwoń i zapytaj
tel z google
tel. (33) 818 46 85, (33) 818 46 86 (33) 818 46 87
__________________
Kolina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-03, 15:49   #83
agacia_cz
Zadomowienie
 
Avatar agacia_cz
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 423
Dot.: Klinika Eskulap w Bielsku Białej

Cytat:
Napisane przez Patrycja 001 Pokaż wiadomość
Witam mam pytanie. Czy wie może ktoś ile wynosi teraz poród(cesarskie cięcie) w Bielsku-Białej w klinice Esculap? podobno od stycznie ceny poszły w strasznie w gorę. Bardzo proszę o odpowiedz!
cennik jest na stronie bodajże 2300 czyli najtaniej na śląsku
agacia_cz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-18, 16:33   #84
mrowka13
Raczkowanie
 
Avatar mrowka13
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 36
GG do mrowka13
Dot.: Klinika Eskulap w Bielsku Białej

Z tego co widzę minęło prawie 6 lat od ostatniego wątku więc ponowię pytanie Jak się rodzi w Eskalupie w B-B? Jestem osobą z dość sporawymi problemami zdrowotnymi i do tego fobią więc BARDZO mi zależy na znalezieniu kliniki, w której mnie nie zabiją i nie pozwolą wyć z bólu Czy któraś z Pań rodzila może w nie tak dawno w tej klinice i mogłaby się wypowiedzieć?
mrowka13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-13, 09:10   #85
princessa8587
Raczkowanie
 
Avatar princessa8587
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 98
Dot.: Klinika Eskulap w Bielsku Białej

Hej, ponawiam pytanie rodził ktoś w Eskulapie w ostatnim czasie?
princessa8587 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-31, 18:33   #86
kociblond
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 2
Dot.: Klinika Eskulap w Bielsku Białej

Tak, rodziłam tam naturalnie w zeszłym roku 🙂
kociblond jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-03-31 19:33:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:43.