Listopadówki 2021! Część III ;) - Strona 62 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-05-23, 15:28   #1831
jedytka1
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 1 510
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

Właśnie macie dla swoich maluchów już inne łóżka?

Sprawa indywidualna jak kto woli usypiać, póki w rodzinie się sprawdza i nie przeszkadza. Mi przeszkadzało więc postanowiłam nad tym popracować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jedytka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-23, 21:40   #1832
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

Nie. Laura śpi w łóżeczku takim 120x60 i na razie się to dlugo nie zmieni.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-24, 10:08   #1833
Lagun
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2021-06
Wiadomości: 771
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

Ja się rozglądam za łóżkiem o docelowej szer. 140 cm, ale bez pośpiechu bo Młody gniazduje z nami i raczej nie przewiduję rychłych zmian w tym temacie.

120x60 było wzgardzone od początku, gdyż panicz lubi spać w poprzek łóżka


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Lagun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-24, 14:30   #1834
szmyglo
Zakorzenienie
 
Avatar szmyglo
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 477
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

U nas odpukać ze spaniem całkiem spoko. Od czasu odstawienia ogromna poprawa. Dobrze, bo myślałam, że dosłownie umrę ze zmęczenia.
A jak tam z chodzeniem? Wandzia chodzi… na kolanach Byłyśmy u fizjo i ona rozkłada ręce, mówi, że nie widzi żadnych przeszkód u niej a nadal nie mamy samodzielnego chodu.
szmyglo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-24, 15:55   #1835
Lagun
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2021-06
Wiadomości: 771
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

Cytat:
Napisane przez szmyglo Pokaż wiadomość
U nas odpukać ze spaniem całkiem spoko. Od czasu odstawienia ogromna poprawa. Dobrze, bo myślałam, że dosłownie umrę ze zmęczenia.
A jak tam z chodzeniem? Wandzia chodzi… na kolanach Byłyśmy u fizjo i ona rozkłada ręce, mówi, że nie widzi żadnych przeszkód u niej a nadal nie mamy samodzielnego chodu.

Wg najnowszych wytycznych norma wydłużyła się do 20 m-ca, może Łonda po prostu potrzebuje nieco więcej czasu?
Z pchaczem i przy meblach chodzi czy uznaje tylko kolana?

Pierwsze zwolnienie na dziecko gdyż przyplątało nam się zapalenie oskrzeli Młody już odzyskuje formę, za to ja zaglucona na maksa. Ale przepraszam, żeby nie było, najbardziej umierający jest TŻ. Otóż, on nie wie jak się czuje, ale na bank gorzej ode mnie.
Dobrze, że pojechał po zakupy bo miałam mu już zaproponować zostanie przyjacielem rodziny

U nas burza, kocham to zjawisko


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Lagun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-24, 16:43   #1836
szmyglo
Zakorzenienie
 
Avatar szmyglo
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 477
Listopadówki 2021! Część III

Cytat:
Napisane przez Lagun Pokaż wiadomość
Wg najnowszych wytycznych norma wydłużyła się do 20 m-ca, może Łonda po prostu potrzebuje nieco więcej czasu?
Z pchaczem i przy meblach chodzi czy uznaje tylko kolana?

Pierwsze zwolnienie na dziecko gdyż przyplątało nam się zapalenie oskrzeli Młody już odzyskuje formę, za to ja zaglucona na maksa. Ale przepraszam, żeby nie było, najbardziej umierający jest TŻ. Otóż, on nie wie jak się czuje, ale na bank gorzej ode mnie.
Dobrze, że pojechał po zakupy bo miałam mu już zaproponować zostanie przyjacielem rodziny

U nas burza, kocham to zjawisko


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Nie słyszałam o nowych wytycznych. Oparta o coś albo za rękę chodzi też na stopach. Mam wrażenie, że jest dosłownie i w przenośni o krok od tego, żeby chodzić. Poza tym rozwój w mojej ocenie ok

Zdrówka dla was wszystkich

Edytowane przez szmyglo
Czas edycji: 2023-05-24 o 16:44
szmyglo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-24, 19:38   #1837
Lagun
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2021-06
Wiadomości: 771
Dot.: Listopadówki 2021! Część III

Cytat:
Napisane przez szmyglo Pokaż wiadomość
Nie słyszałam o nowych wytycznych. Oparta o coś albo za rękę chodzi też na stopach. Mam wrażenie, że jest dosłownie i w przenośni o krok od tego, żeby chodzić. Poza tym rozwój w mojej ocenie ok

Zdrówka dla was wszystkich

Dzięki!

To pozostaje tylko czekać aż się odważy

Jakieś polecajki z okazji Dnia Dziecka?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Lagun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-05-24, 19:39   #1838
szmyglo
Zakorzenienie
 
Avatar szmyglo
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 477
Dot.: Listopadówki 2021! Część III

Cytat:
Napisane przez Lagun Pokaż wiadomość
Dzięki!

To pozostaje tylko czekać aż się odważy

Jakieś polecajki z okazji Dnia Dziecka?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ja planuję z okazji dnia dziecka jakieś wyjście np do teatrzyku albo na interaktywną wystawę.
szmyglo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-25, 14:31   #1839
mikoma
Zakorzenienie
 
Avatar mikoma
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 4 043
Dot.: Listopadówki 2021! Część III

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
Dzień dobry

Wyskoczyło mi dziś powiadomienie o poście dodanym przez jedytkę. Czemu wcześniej innych nie dostawałam - nie wiem

Nie wiem też co napisać

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
Mam nadzieję, że u Ciebie wszystko dobrze, też w innych sprawach, o których kiedyś pisałaś

Cytat:
Napisane przez jedytka1 Pokaż wiadomość
Właśnie macie dla swoich maluchów już inne łóżka?

Sprawa indywidualna jak kto woli usypiać, póki w rodzinie się sprawdza i nie przeszkadza. Mi przeszkadzało więc postanowiłam nad tym popracować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie, ciągle w tym 120x60 śpi.
I nawet wróciła do normy ze spaniem, tylko sobie przesunęła porę zasypiania o godzinę. Co mnie zresztą bardzo cieszy, bo dzień dłuższy, więc jak wracam z pracy, to na spokojnie jeszcze sobie na spacer wychodzimy albo do ogrodu. Chyba ten problem był jednak chwilowy, od szczepienia. A we wtorek kolejne i potem za 2 tygodnie znowu

Cytat:
Napisane przez Lagun Pokaż wiadomość
Dzięki!

To pozostaje tylko czekać aż się odważy

Jakieś polecajki z okazji Dnia Dziecka?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
My kupujemy rowerek biegowy lub hulajnogę i coś do ogrodu - piaskownicę, huśtawkę, pewnie też pompowany basen. Ogólnie chcemy jakoś bardziej przystosować ten nasz skrawek ogródka do Młodej, bo póki co to największą atrakcją jest krasnal ogrodowy oraz stanie przy bramie i darcie paszczy na sąsiadów
mikoma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-25, 18:39   #1840
jedytka1
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 1 510
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

Mikoma a o której teraz kładziesz spać?

W ogóle jest ktoś kto totalnie odstawił już mleko? Czy to kp czy mm?
My obecnie dajemy jedna butle na noc i mnie to dręczy ze akurat jakoś naturalnie wyszło ze do snu po umyciu zębów. Eh a mycie zebow nam za dobrze nie idzie, bo to jakas wojna 🤣🤣🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jedytka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-25, 18:45   #1841
mikoma
Zakorzenienie
 
Avatar mikoma
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 4 043
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

Cytat:
Napisane przez jedytka1 Pokaż wiadomość
Mikoma a o której teraz kładziesz spać?

W ogóle jest ktoś kto totalnie odstawił już mleko? Czy to kp czy mm?
My obecnie dajemy jedna butle na noc i mnie to dręczy ze akurat jakoś naturalnie wyszło ze do snu po umyciu zębów. Eh a mycie zebow nam za dobrze nie idzie, bo to jakas wojna

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Około 19 jest kąpanie, około 19.30 śpi.
Mam dokładnie ten sam problem z butlą po myciu zębów. Nie jesteśmy w stanie tego zmienić, bo Helcia pije w łóżku i mi zasypia dosłownie po 5 minutach. Ja nie mam serca jej rozbudzać. A z tym myciem też nie jest rewelacyjnie.
mikoma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-05-25, 21:03   #1842
szmyglo
Zakorzenienie
 
Avatar szmyglo
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 477
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

Cytat:
Napisane przez jedytka1 Pokaż wiadomość
Mikoma a o której teraz kładziesz spać?

W ogóle jest ktoś kto totalnie odstawił już mleko? Czy to kp czy mm?
My obecnie dajemy jedna butle na noc i mnie to dręczy ze akurat jakoś naturalnie wyszło ze do snu po umyciu zębów. Eh a mycie zebow nam za dobrze nie idzie, bo to jakas wojna

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Wanda już odstawiona zupełnie, bo nie chciała ani mm ani krowiego „gołego” też nie pije. Z myciem zębów też różnie, czasem sama tylko poćlamie szczoteczkę, czasem nic ale staram się chociaż trochę ją zachęcać. Jak za długo przeginka to zdarza się siłą jak odciąganie kataru
szmyglo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-25, 21:10   #1843
jedytka1
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 1 510
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

Cytat:
Napisane przez mikoma Pokaż wiadomość
Około 19 jest kąpanie, około 19.30 śpi.
Mam dokładnie ten sam problem z butlą po myciu zębów. Nie jesteśmy w stanie tego zmienić, bo Helcia pije w łóżku i mi zasypia dosłownie po 5 minutach. Ja nie mam serca jej rozbudzać. A z tym myciem też nie jest rewelacyjnie.
Spanie tez mamy tak samo hehhe o 19 mycie, a później około 19.30 w loku jest. Zasypia roznie ale tak do 10min
No u nas mega podobnie. Myjemy zęby przed spaniem. I ja już troszkę na siłę jej zęby myje bo inaczej to nic by nie było. Sama to weźmie szczoteczkę i wyssa pastę i tyle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:07 ---------- Poprzedni post napisano o 21:05 ----------

Cytat:
Napisane przez szmyglo Pokaż wiadomość
Wanda już odstawiona zupełnie, bo nie chciała ani mm ani krowiego „gołego” też nie pije. Z myciem zębów też różnie, czasem sama tylko poćlamie szczoteczkę, czasem nic ale staram się chociaż trochę ją zachęcać. Jak za długo przeginka to zdarza się siłą jak odciąganie kataru
No ja tez siłowo bo inaczej sie nie da. Tak mnie stresuje fakt ze moze miec prochnice mleczaków

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:10 ---------- Poprzedni post napisano o 21:07 ----------

Z tym mlekiem to też w sumie mysle jakby całkiem z niego zrezygnować ale właśnie jak za dnia Emilka ma to gdzieś tak na noc aż się trzęsie jak ma pic mleczko 🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jedytka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-25, 21:27   #1844
mikoma
Zakorzenienie
 
Avatar mikoma
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 4 043
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

Nie odstawiaj tak gwałtownie. Będzie chciała, to się sama odstawi. Raz dziennie mm to nie tragedia w tym wieku. I portfel już aż tak nie boli

Ja nawet kupiłam książeczkę "Hela sama myje zęby", ale wygląda na to, że coś nie pykło, bo ona faktycznie chce myć sama i tylko sama, a ja chciałam jej pokazać, że ma myć ze mną
mikoma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-25, 22:41   #1845
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

Laura nie chce pic mleka żadnego niestety. A jest na diecie na masę i jakby pila choć trochę to by trochę podganiala z kaloriami a ona dwa lyczki wypije i już.

Zeby myjemy po śniadaniu przed wyjściem do żłobka i po kąpieli. Nie ma przebacz. Jak nie chce to na sile. Z zębami i odciąganiem glutow nie ma zmiłuj.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-25, 22:51   #1846
szmyglo
Zakorzenienie
 
Avatar szmyglo
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 477
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

Cytat:
Napisane przez Opiumalfa Pokaż wiadomość
Laura nie chce pic mleka żadnego niestety. A jest na diecie na masę i jakby pila choć trochę to by trochę podganiala z kaloriami a ona dwa lyczki wypije i już.

Zeby myjemy po śniadaniu przed wyjściem do żłobka i po kąpieli. Nie ma przebacz. Jak nie chce to na sile. Z zębami i odciąganiem glutow nie ma zmiłuj.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Widzę w podobnych sprawach jesteśmy nieugięte 😄 A jak u Laury z masą ciała i z chodzeniem?
szmyglo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-26, 09:14   #1847
zielona hortensja
Rozeznanie
 
Avatar zielona hortensja
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Francja
Wiadomości: 866
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

Clara juz od roczku na krowim, ale u moich dzieci milosc do mleka to jest wrecz obsesja, starszak tez nadal pije i razem wypijaja mi ponad litr dziennie, mam wrazenie, ze nic juz z TZ nie robimy tylko mleko kupujemy. Praktyczniejsza bylaby krowa na balkonie

Ja pilam butle do 9 roku zycia. Mam jakies mgliste wspomnienia, ze odstawilam bo sie zblizala pierwsza komunia i stwierdzilam ze dorosla juz jestem :p

A zeby myjemy czasami przed, czasami po mleku, powoli zaczyna akceptowac. Starszak mial podobnie, w pewnym momencie udalo sie go przestawic na mycie po butli i teraz juz bez problemu.
__________________
Amor vincit omnia
zielona hortensja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-26, 09:34   #1848
jedytka1
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 1 510
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

Cytat:
Napisane przez mikoma Pokaż wiadomość
Nie odstawiaj tak gwałtownie. Będzie chciała, to się sama odstawi. Raz dziennie mm to nie tragedia w tym wieku. I portfel już aż tak nie boli

Ja nawet kupiłam książeczkę "Hela sama myje zęby", ale wygląda na to, że coś nie pykło, bo ona faktycznie chce myć sama i tylko sama, a ja chciałam jej pokazać, że ma myć ze mną
Haha też mam też książeczkę, plus pucio jak rośnie zdrowo i chyba też tam zęby myje, jakąś inną mam z myciem zębów ale tam postacie imion nie mają wiec później ciężko dziecku do tego nawiązać i myjemy zęby króloczkom. I ogląda jak ja myje zęby ale sama to tylko bierze tą szczoteczkę I wyssysa pastę jak lizaka ahhaa a to nie mycie przecież.

Nie chcę jej tak gwałtownie co prawda odstawiać ale dręczy mnie to że jednak pije po myciu zębów, a nie chce aby miała zaraz czarne hahahh.

Ale to fakt, że jak tylko pije raz dzienni to w końcu mleko kupuje raz na 2 miechy wcześniej to tak tego doiła że wydawałam raz mcu 350 zł

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:34 ---------- Poprzedni post napisano o 09:33 ----------

Cytat:
Napisane przez Opiumalfa Pokaż wiadomość
Laura nie chce pic mleka żadnego niestety. A jest na diecie na masę i jakby pila choć trochę to by trochę podganiala z kaloriami a ona dwa lyczki wypije i już.

Zeby myjemy po śniadaniu przed wyjściem do żłobka i po kąpieli. Nie ma przebacz. Jak nie chce to na sile. Z zębami i odciąganiem glutow nie ma zmiłuj.


Sent from my iPhone using Tapatalk
A z piersi też już nie chce pić?

No zęby też na siłę ale z odciąganiem kataru odpuszczam bo nie mam serca i sił. Słaba jestem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jedytka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-26, 10:23   #1849
zielona hortensja
Rozeznanie
 
Avatar zielona hortensja
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Francja
Wiadomości: 866
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

A w ogole jeszcze a propos zasypiania to panna nasza dala nam wczoraj taki pokaz, ze glowa boli...

Po ostatnich krotkich wakacjach, kiedy byla przez tydzien sama ze mna, teraz chce zasypiac tylko z mamusia, a TZ usypia starszaka. No ale wczoraj starszak bardzo prosil, zebym ja do niego poszla, wiec TZ mowi, ze on sie polozy z Clara. Mloda zrobila taka awanture, tak sie zaczela wydzierac, darla sie darla, darla... az wyrzygala cala kolacje. I to tak na lezaco, ze TZ musial ja ratowac, bo sie poddusila. A posciel cala w przetrawionych truskawkach z jogurtem, do wymiany.

Serio, to jest hrabina jakich malo, ma byc wszystko tak jak ona chce
__________________
Amor vincit omnia
zielona hortensja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-05-26, 10:40   #1850
szmyglo
Zakorzenienie
 
Avatar szmyglo
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 477
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

Cytat:
Napisane przez zielona hortensja Pokaż wiadomość
A w ogole jeszcze a propos zasypiania to panna nasza dala nam wczoraj taki pokaz, ze glowa boli...

Po ostatnich krotkich wakacjach, kiedy byla przez tydzien sama ze mna, teraz chce zasypiac tylko z mamusia, a TZ usypia starszaka. No ale wczoraj starszak bardzo prosil, zebym ja do niego poszla, wiec TZ mowi, ze on sie polozy z Clara. Mloda zrobila taka awanture, tak sie zaczela wydzierac, darla sie darla, darla... az wyrzygala cala kolacje. I to tak na lezaco, ze TZ musial ja ratowac, bo sie poddusila. A posciel cala w przetrawionych truskawkach z jogurtem, do wymiany.

Serio, to jest hrabina jakich malo, ma byc wszystko tak jak ona chce
O matko, prawdziwa Drama Queen 🙈🙈🙈
szmyglo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-26, 13:43   #1851
Lagun
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2021-06
Wiadomości: 771
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

Wszystkiego najlepszego, listopadowe matki

U nas mycie zębów też pod znakiem nie ma przebacz. Panicz lubi wyżerać pastę, a czyszczenie bywa mocno oprotestowane.

Jezu, jak mi się marzy, żeby Młody znowu chodził wcześniej spać bo szaleje do 21:30 i śpi do 9 plus 3h drzemki i po prostu życie zaczyna się popołudniami kiedy jest czas na ogarnianie życia
Tym sposobem składamy meble do jego pokoju od 2 tygodni i dom wygląda jak pobojowisko.
Ale taka sama akcja była w okolicach roku więc czekam aż mu przejdzie.

U nas mleko dwa razy dziennie - po przebudzeniu i na wieczór.

U mnie też lekka mamoza, ale na słodko bo dużo się tulimy i Młody lubi się mi usadzić na kolanach.

Hortensja, wybacz, ale uśmiałam się z opisu afery nakręconej przez Hrabinę, co za gwiazda


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Lagun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-26, 14:07   #1852
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

Cytat:
Napisane przez jedytka1 Pokaż wiadomość
Haha też mam też książeczkę, plus pucio jak rośnie zdrowo i chyba też tam zęby myje, jakąś inną mam z myciem zębów ale tam postacie imion nie mają wiec później ciężko dziecku do tego nawiązać i myjemy zęby króloczkom. I ogląda jak ja myje zęby ale sama to tylko bierze tą szczoteczkę I wyssysa pastę jak lizaka ahhaa a to nie mycie przecież.

Nie chcę jej tak gwałtownie co prawda odstawiać ale dręczy mnie to że jednak pije po myciu zębów, a nie chce aby miała zaraz czarne hahahh.

Ale to fakt, że jak tylko pije raz dzienni to w końcu mleko kupuje raz na 2 miechy wcześniej to tak tego doiła że wydawałam raz mcu 350 zł

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:34 ---------- Poprzedni post napisano o 09:33 ----------

A z piersi też już nie chce pić?

No zęby też na siłę ale z odciąganiem kataru odpuszczam bo nie mam serca i sił. Słaba jestem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Odstawilam ja jak miała 15/16 miesięcy.


Sent from my iPhone using Tapatalk

---------- Dopisano o 15:07 ---------- Poprzedni post napisano o 15:04 ----------

Cytat:
Napisane przez szmyglo Pokaż wiadomość
Widzę w podobnych sprawach jesteśmy nieugięte A jak u Laury z masą ciała i z chodzeniem?

Z ta waga to drama ciagle. Teraz 8,7kg. Ma fazy ze je ładnie a potem tydzień wybrzydza. Nie wiem co. Może zeby, choroby. Ch go wie.

Już chodzi sobie, tak sztywno ale chodzi. Byliśmy na kolejnej kontroli u ortopedy i biodra już są super. Ale za to kostki ma mega flexible i przez to zaczęła trochę później chodzic, jednak ma ciezlo z równowaga. Ale ma chodzic boso i może buty z wyższa cholewka ale na razie nie ma tragedii.

Ale szczupak taki cały czas. Te nózie takie suchutkie. Tuczymy ja ale tak średnio to idzie…


Sent from my iPhone using Tapatalk
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-26, 14:36   #1853
mikoma
Zakorzenienie
 
Avatar mikoma
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 4 043
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

Ej, Mateczki, Wszystkiego Najlepszego dla nas jesteśmy zayebiste, nawet jeśli ciągle nie ogarniamy

---------- Dopisano o 13:36 ---------- Poprzedni post napisano o 13:35 ----------

Cytat:
Napisane przez zielona hortensja Pokaż wiadomość
A w ogole jeszcze a propos zasypiania to panna nasza dala nam wczoraj taki pokaz, ze glowa boli...

Po ostatnich krotkich wakacjach, kiedy byla przez tydzien sama ze mna, teraz chce zasypiac tylko z mamusia, a TZ usypia starszaka. No ale wczoraj starszak bardzo prosil, zebym ja do niego poszla, wiec TZ mowi, ze on sie polozy z Clara. Mloda zrobila taka awanture, tak sie zaczela wydzierac, darla sie darla, darla... az wyrzygala cala kolacje. I to tak na lezaco, ze TZ musial ja ratowac, bo sie poddusila. A posciel cala w przetrawionych truskawkach z jogurtem, do wymiany.

Serio, to jest hrabina jakich malo, ma byc wszystko tak jak ona chce
Piękna drama
Cytat:
Napisane przez Opiumalfa Pokaż wiadomość
Odstawilam ja jak miała 15/16 miesięcy.


Sent from my iPhone using Tapatalk

---------- Dopisano o 15:07 ---------- Poprzedni post napisano o 15:04 ----------




Z ta waga to drama ciagle. Teraz 8,7kg. Ma fazy ze je ładnie a potem tydzień wybrzydza. Nie wiem co. Może zeby, choroby. Ch go wie.

Już chodzi sobie, tak sztywno ale chodzi. Byliśmy na kolejnej kontroli u ortopedy i biodra już są super. Ale za to kostki ma mega flexible i przez to zaczęła trochę później chodzic, jednak ma ciezlo z równowaga. Ale ma chodzic boso i może buty z wyższa cholewka ale na razie nie ma tragedii.

Ale szczupak taki cały czas. Te nózie takie suchutkie. Tuczymy ja ale tak średnio to idzie…


Sent from my iPhone using Tapatalk
Czy wiadomo skąd się Laurce wzięły te problemy z nogami? Czy to ma związek z ułożeniem w ciąży? Była miednicowo, prawda?
mikoma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-26, 17:00   #1854
jedytka1
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 1 510
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

Wszystkiego najlepszego dla Was Mamusie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jedytka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-26, 17:04   #1855
szmyglo
Zakorzenienie
 
Avatar szmyglo
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 477
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

Cytat:
Napisane przez Opiumalfa Pokaż wiadomość
Odstawilam ja jak miała 15/16 miesięcy.


Sent from my iPhone using Tapatalk

---------- Dopisano o 15:07 ---------- Poprzedni post napisano o 15:04 ----------




Z ta waga to drama ciagle. Teraz 8,7kg. Ma fazy ze je ładnie a potem tydzień wybrzydza. Nie wiem co. Może zeby, choroby. Ch go wie.

Już chodzi sobie, tak sztywno ale chodzi. Byliśmy na kolejnej kontroli u ortopedy i biodra już są super. Ale za to kostki ma mega flexible i przez to zaczęła trochę później chodzic, jednak ma ciezlo z równowaga. Ale ma chodzic boso i może buty z wyższa cholewka ale na razie nie ma tragedii.

Ale szczupak taki cały czas. Te nózie takie suchutkie. Tuczymy ja ale tak średnio to idzie…


Sent from my iPhone using Tapatalk

Wandzia nadal tylko za rękę… byłyśmy u fizjo i ona nie wie dlaczego tak, bo umiejętności ma. Martwię się
szmyglo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-26, 19:54   #1856
jedytka1
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 1 510
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

Cytat:
Napisane przez szmyglo Pokaż wiadomość
Wandzia nadal tylko za rękę… byłyśmy u fizjo i ona nie wie dlaczego tak, bo umiejętności ma. Martwię się
Ojej a może inna fizjo? Czy już kilka odwiedziliście?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jedytka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-26, 19:55   #1857
szmyglo
Zakorzenienie
 
Avatar szmyglo
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 477
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

Cytat:
Napisane przez jedytka1 Pokaż wiadomość
Ojej a może inna fizjo? Czy już kilka odwiedziliście?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Pójdę do pediatry jeszcze po skierowanie do neurologa. I najwyżej skonsultuję z jeszcze inną osobą.
szmyglo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-26, 21:30   #1858
jedytka1
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 1 510
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

Cytat:
Napisane przez szmyglo Pokaż wiadomość
Pójdę do pediatry jeszcze po skierowanie do neurologa. I najwyżej skonsultuję z jeszcze inną osobą.
Trzymam za Was kciuki, na pewno niebawem zaskoczy i będzie biegać a Ty przestaniesz się martwić o tę umiejętność. Bo prawda jest taka że jak nie o jedno to o drugie sie martwimy..

Trzyma za Was kciuki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jedytka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-27, 07:27   #1859
jedytka1
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 1 510
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

A takie pytanko czy ktoś używa szczoteczki sonicznej dzieciom? Jeśli tak jakąś polecacie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jedytka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-27, 08:22   #1860
Lagun
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2021-06
Wiadomości: 771
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

Cytat:
Napisane przez jedytka1 Pokaż wiadomość
A takie pytanko czy ktoś używa szczoteczki sonicznej dzieciom? Jeśli tak jakąś polecacie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Seysso baby. Mamy od pierwszego ząbka, wystarczy dokupić zapas końcówek. Młody akceptuje od początku.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Lagun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-08-13 20:34:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:53.