Ciąża i powstające na skórze rozstępy - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-12-14, 23:29   #31
traicionera
Zakorzenienie
 
Avatar traicionera
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 10 917
Dot.: Ciąża i powstające na skórze rozstępy

Cytat:
Napisane przez blonde_hair Pokaż wiadomość
zgadzam sie

Ja smarowałam sie 2 razy dziennie a i tak mi duzo wyszlo,a le odkrylam je dopiero po porodziecale podbrzusze w krechachmimo,ze smarowałam regularnie a w ciazy tego nie było widac
Widocznych miałam kilka pojedynczych na boczkach, piersiach i pupie...

Poczatkowo uzywalam zwykłej oliwki bambino, pózniej ziajki, palmersa, bio oil...

tak samo miałam. rozstępy na brzuchu wyskoczyły mi juz po 40 tc, czyli, gdy byłam juz po terminie-smarowałam sumiennie dwa razy dziennie, piłam wodę litrami-takie geny. Ud nie smarowalam, bo mi jakos do glowy to nie przyszlo, no i mam tam o wiele gorsze te rozstępy, wiec na pewno jakoś uelastyczniłam skore na brzuchu przynajmniej.
__________________
przeczytane książki
2018 rok -100
2017 rok-100
2016 rok -100
2015 rok -105
2014 rok-61
2013 rok-58
2012 rok-35


Komu komu, czyli książki do oddania
traicionera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 07:58   #32
emigra
Zakorzenienie
 
Avatar emigra
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Nordrhein Westfalen
Wiadomości: 9 332
Dot.: Ciąża i powstające na skórze rozstępy

Cytat:
Napisane przez traicionera Pokaż wiadomość
tak samo miałam. rozstępy na brzuchu wyskoczyły mi juz po 40 tc, czyli, gdy byłam juz po terminie-smarowałam sumiennie dwa razy dziennie, piłam wodę litrami-takie geny. Ud nie smarowalam, bo mi jakos do glowy to nie przyszlo, no i mam tam o wiele gorsze te rozstępy, wiec na pewno jakoś uelastyczniłam skore na brzuchu przynajmniej.
Ja tez mam na udach masakre.... A powiedz mi czy po porodzie (i po jakim czasei mneij wiecej) zjasnialy Ci te rozstepy na udach? Ja mam nawet pod kolanami... podejrzewam ze bede mogla zapomniec o spodniach krotszych jak za kolano
__________________
Julia Wiktoria
07.03.2012, 20:35
3270g, 47 cm
emigra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 15:11   #33
bajka1807
Zakorzenienie
 
Avatar bajka1807
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 8 269
Dot.: Ciąża i powstające na skórze rozstępy

Cytat:
Napisane przez tootsie Pokaż wiadomość
Jak mają wyskoczyć rozstępy to i tak wyskoczą Taki urok ciąży
Smaruję brzuch, więc sumienie mam czyste W razie czego zrzucę winę na geny

Idę jeszcze raz nałożyć oliwkę A co, nie zaszkodzi
no pewnie, ja za nim zaszlam w ciaze, mialam wrecz pewnosc ze bozia nie pozaluje mi rozstepow dlatego smarowalam i pretensji do siebie nie mam stalo sie i juz, szkoda ze oszpeca z lekka

Cytat:
Napisane przez emigra Pokaż wiadomość
Ja tez mam na udach masakre.... A powiedz mi czy po porodzie (i po jakim czasei mneij wiecej) zjasnialy Ci te rozstepy na udach? Ja mam nawet pod kolanami... podejrzewam ze bede mogla zapomniec o spodniach krotszych jak za kolano
ja po wewnetrznej stronie ud mam sznytki jak ciete zyletka, one zbladly bardzo szybko. nie martw sie, moze nie bedzie wcale zle jak ci sie wydaje i krotkie spodenki wroca do lask
__________________
02.08.2010 Blanka
23.08.2013
Amelka
Mel B 14/14 ✓
bajka1807 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 15:32   #34
emigra
Zakorzenienie
 
Avatar emigra
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Nordrhein Westfalen
Wiadomości: 9 332
Dot.: Ciąża i powstające na skórze rozstępy

Cytat:
Napisane przez bajka1807 Pokaż wiadomość
ja po wewnetrznej stronie ud mam sznytki jak ciete zyletka, one zbladly bardzo szybko. nie martw sie, moze nie bedzie wcale zle jak ci sie wydaje i krotkie spodenki wroca do lask
mam taka nadzieje
__________________
Julia Wiktoria
07.03.2012, 20:35
3270g, 47 cm
emigra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 18:00   #35
Ola86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Nibylindia
Wiadomości: 48
Dot.: Ciąża i powstające na skórze rozstępy

Jestem w 30 tyg. od samego początku smaruję się Zijaja Mammamia przeciw rozstępom i nic mi nie wyskoczyło jak do tej pory (oby tak dalej)...
Ola86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 20:06   #36
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Ciąża i powstające na skórze rozstępy

Ja jestem pol roku po porodzie i juz od dobrych dwoch mies rozstepow prawie nie widac bo calkowicie wyblakly i to bez zadnych specyfikow.
Czuc je jedynie pod palcami i widac "rowki" jak sie przyjrzy z bliska.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 21:20   #37
magda1804
Rozeznanie
 
Avatar magda1804
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 619
Dot.: Ciąża i powstające na skórze rozstępy

ja narazie o sobie nie pisze, zeby nie zapeszyc

w pierwszej ciazy przytylam cos ok 20 kg, smarowalam sie na brzuchu roznymi oliwkami i balsamami i rostepy pojawily sie na piersiach(jednak niezbyt duze).
Teraz druga ciaza i zobaczymy...

taka moja rada: dziewczyny uzywajcie kosmetykow od samego poczatku, niekoniecznie te dla kobiet w ciazy (bo na tych zazwyczaj jest napisane od 4mieciaca), ale tez zwykle nawilzajace, najlepiej 2 razy dziennie.

wydaje mi sie, ze to jak sie dbalo przed ciaza o miesnie tez ma duze znaczenie. jesli mam racje, to potwierdzi sie fakt, ze do ciazy najlepiej sie przygotowac...

tak czy owak, pamietajmy, ze brzuchy, nawet te z rostepami daly zycie naszym najwiekszym, a zarazem najmniejszym skarbom na swiecie
__________________
Lenusia jest juz z nami

04.01.2012r.

zawsze będziesz w moim sercu 29.03.2008*
magda1804 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-16, 06:22   #38
Ewelinka13
Rozeznanie
 
Avatar Ewelinka13
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 830
Dot.: Ciąża i powstające na skórze rozstępy

Cytat:
Napisane przez bajka1807 Pokaż wiadomość
zazdroszcze wam tych 3 czy 4 preg ja mam przeorany caly brzuch i boki :/ jak mnie piguly do ktg podpinaly to widzialam to wspolczucie w oczach teraz gdy sa blade, tragedi nie ma, ale czerwone straszyly bardzo. jeszcze tylko trzeba popracowac nad flaczkiem, to moze beda jeszcze mniej widoczne
hahaha mam to samo!!!!!! Mój mąż mówił, że miałam tuning na brzuchu zrobiony, bo moje rozstępy wyglądały jak ognie na samochodach sportowych . Jak zbladły to nie ma tragedii, ale jak były czerowne to po prostu masakra! A rzeczywiście jakbym nad flaczkiem popracowała intensywniej to było o wiele lepiej. I też smarowała się całą ciążę oliwkami, perfecta mama, ziają i nic. Do 8 miesiąca nie miałam żadnego rozstępu, a potem nagle z chwili na chwilę zaczęły się pojawiać. Moja mama urodziła brata w wieku 36 lat i nie miała ani jednego rozstępu, łudziłam się, ze może po nie odziedziczę brak skłonności do rozstępów, ale niestety tak się nie stało. Piłam 2 litry wody dziennie i skórę faktycznie miałam nawodnioną, ale na rozstępy to nie pomogło.
__________________
A teraz światy mam dwa - różowy i niebieski

Mój najdroższy i najpiękniejszy skarb - Amelka
Ewelinka13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-16, 13:45   #39
Groszek bez Marchewki
Raczkowanie
 
Avatar Groszek bez Marchewki
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Skandynawia
Wiadomości: 360
Dot.: Ciąża i powstające na skórze rozstępy

Aha, jeszcze tak dla lepszego wchłaniania smarowideł dobrze pamiętać o peelingu ewentualnie myciu brzucha szorstką gąbką. Ja polecam peeling z Body Shopa z masłem Shea -> peeling na sucho przed prysznicem, on ma taką cukrową konsystencję i w wodzie się za szybko rozpuszcza.
Groszek bez Marchewki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-16, 19:50   #40
traicionera
Zakorzenienie
 
Avatar traicionera
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 10 917
Dot.: Ciąża i powstające na skórze rozstępy

Cytat:
Napisane przez emigra Pokaż wiadomość
Ja tez mam na udach masakre.... A powiedz mi czy po porodzie (i po jakim czasei mneij wiecej) zjasnialy Ci te rozstepy na udach? Ja mam nawet pod kolanami... podejrzewam ze bede mogla zapomniec o spodniach krotszych jak za kolano
tak, wyblakly, szczegolnie na biodrach to jest widoczne, bo najpierw to byly takie mocno-czerwone pregi, a teraz maja taki rozowy kolor-sa widoczne, ale o wiele mniej.
__________________
przeczytane książki
2018 rok -100
2017 rok-100
2016 rok -100
2015 rok -105
2014 rok-61
2013 rok-58
2012 rok-35


Komu komu, czyli książki do oddania
traicionera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-20, 00:25   #41
rusalka12
Zadomowienie
 
Avatar rusalka12
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 1 022
Dot.: Ciąża i powstające na skórze rozstępy

hej dziewczyny.
ja moge smialo stwierdzic, ze rozstepy to sprawa genetyczna. ja przed ciaza uprawialam fitness. bylam na silowni 5 dni w tygodniu. poniewaz znam sie troche na diecie i cwiczeniach mialam nadzieje, ze mnie nic kiepskiego nie spotka. przytylam 19kg, a rozstepy, mimo smarowania sie 4 razy dziennie i uzywania najlepszych specyfikow (bo tak sie zlozylo, ze bylo mnie na nie stac) brzuszek 15 miesiecy po porodzie wciaz odstaje a od 22 tygodnia wylazly mi rozstepy.... :-(
nikt mi nie powie, ze to efekt zaniedbania! geny i tyle!
__________________
Kciukasy dla Ani!
rusalka12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-20, 12:17   #42
Groszek bez Marchewki
Raczkowanie
 
Avatar Groszek bez Marchewki
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Skandynawia
Wiadomości: 360
Dot.: Ciąża i powstające na skórze rozstępy

Hmm, czy teoria (moja własna ) że im bardziej płaski brzuszek przed ciążą tym większa szansa na rozstępy może miec sens?
Mi się troszeczkę akurat przed ciążą przytyło i poszło to w brzuszek...także przez sporą część ciąży miałam trochę tego brzucha "w zapasie" dopiero na końcu wypełnił się w 100%... może gdy skóra na brzuchu od początku musi się rozciągać zaczynając od zupełnie płaskiego, to wychodzi więcej rozstępów?
Groszek bez Marchewki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-20, 13:03   #43
emigra
Zakorzenienie
 
Avatar emigra
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Nordrhein Westfalen
Wiadomości: 9 332
Dot.: Ciąża i powstające na skórze rozstępy

Cytat:
Napisane przez Groszek bez Marchewki Pokaż wiadomość
Hmm, czy teoria (moja własna ) że im bardziej płaski brzuszek przed ciążą tym większa szansa na rozstępy może miec sens?
Mi się troszeczkę akurat przed ciążą przytyło i poszło to w brzuszek...także przez sporą część ciąży miałam trochę tego brzucha "w zapasie" dopiero na końcu wypełnił się w 100%... może gdy skóra na brzuchu od początku musi się rozciągać zaczynając od zupełnie płaskiego, to wychodzi więcej rozstępów?
To czy rozstepy powstana zalezy od gestosci i sprezystosci skory to czy przed ciaza mialo sie plaski brzuszek czy troszke ''utluszczony'' nie ma raczej nic z tym wspolnego... Natomiast mysle, ze dbajac o kondycje skory jeszcze przed ciaza - o jej nawilzenie, ujedrnienie, itp mozna sobie pomoc, by w ciazy te rozstepy byly mniejsze, plytsze badz moze nawet wcale nie wyszly
__________________
Julia Wiktoria
07.03.2012, 20:35
3270g, 47 cm
emigra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-20, 13:04   #44
La Monica
La Moderatoiure
 
Avatar La Monica
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 16 393
Dot.: Ciąża i powstające na skórze rozstępy

Groszek nie dobijaj
Ja ćwiczyłam na długo przed ciążą m.in. mięśnie brzucha, więc był płaski choć nie jakiś umięśniony. Jestem w połowie ciąży, brzuszek już jest, rozstępów nie ma, ale ja mam "pamiątkowe" rozstępy z lat dorastania więc nie wiem nawet czy zauważę jak mi coś wyskoczy w ciąży. Smaruję się oliwką Hipp.
Wydaje mi się, że skóra dobrze ujędrniona, ćwiczona, zadbana jest bardziej elastyczna i rozstępy mają mniejsze szanse na pojawienie się ... ?
__________________
Often people who criticize your life are the same people that don't know the price you paid to get to where you are today.
LC 66/100/2015
Instagram

Gotuję
La Monica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-20, 13:30   #45
Groszek bez Marchewki
Raczkowanie
 
Avatar Groszek bez Marchewki
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Skandynawia
Wiadomości: 360
Dot.: Ciąża i powstające na skórze rozstępy

Cytat:
Napisane przez emigra Pokaż wiadomość
To czy rozstepy powstana zalezy od gestosci i sprezystosci skory to czy przed ciaza mialo sie plaski brzuszek czy troszke ''utluszczony'' nie ma raczej nic z tym wspolnego... Natomiast mysle, ze dbajac o kondycje skory jeszcze przed ciaza - o jej nawilzenie, ujedrnienie, itp mozna sobie pomoc, by w ciazy te rozstepy byly mniejsze, plytsze badz moze nawet wcale nie wyszly
No ja generalnie brzuch i ciało smaruję odkąd miałam "naście" lat..i sam brzuch jest ciągle gładki jak pupcia niemowlaka, akurat brzuch smaruję bardzo dokładnie, z resztą różnie bywa oby później nic więcej nie wyszło. póki co w ciąży nowe, na szczęście nieduże rozstępy mi wyszły na boczkach i trochę na udach, nic nowego, wcześniej też było parę właśnie w tych miejscach. Najlepszy z tego wszystkiego jest pępek, coraz mniejszy. Ciekawe jak ten pępek po porodzie bedzie wyglądać, jak teraz zbiorę skórę wokół pępka to się dziwnie marszczy

Edytowane przez Groszek bez Marchewki
Czas edycji: 2011-12-20 o 13:32
Groszek bez Marchewki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-20, 14:38   #46
rusalka12
Zadomowienie
 
Avatar rusalka12
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 1 022
Dot.: Ciąża i powstające na skórze rozstępy

Cytat:
Napisane przez Groszek bez Marchewki Pokaż wiadomość
Hmm, czy teoria (moja własna ) że im bardziej płaski brzuszek przed ciążą tym większa szansa na rozstępy może miec sens?
Mi się troszeczkę akurat przed ciążą przytyło i poszło to w brzuszek...także przez sporą część ciąży miałam trochę tego brzucha "w zapasie" dopiero na końcu wypełnił się w 100%... może gdy skóra na brzuchu od początku musi się rozciągać zaczynając od zupełnie płaskiego, to wychodzi więcej rozstępów?
ciezko powiedziec...wiem tylko ze bardzo tesknie zza moim cialkiem sprzed ciazy ale pracujac wieczorami i zajmujac sie mala w ciqagu dnia nie mam czasu na silownie :-(
postanowilam, ze pojde z rozstepami pod laser ale dopiero po drugim dziecku. nie chce placic dwa razy ;-)
__________________
Kciukasy dla Ani!
rusalka12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-21, 08:09   #47
emigra
Zakorzenienie
 
Avatar emigra
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Nordrhein Westfalen
Wiadomości: 9 332
Dot.: Ciąża i powstające na skórze rozstępy

Cytat:
Napisane przez La Monica Pokaż wiadomość
Groszek nie dobijaj
Ja ćwiczyłam na długo przed ciążą m.in. mięśnie brzucha, więc był płaski choć nie jakiś umięśniony. Jestem w połowie ciąży, brzuszek już jest, rozstępów nie ma, ale ja mam "pamiątkowe" rozstępy z lat dorastania więc nie wiem nawet czy zauważę jak mi coś wyskoczy w ciąży. Smaruję się oliwką Hipp.
Wydaje mi się, że skóra dobrze ujędrniona, ćwiczona, zadbana jest bardziej elastyczna i rozstępy mają mniejsze szanse na pojawienie się ... ?
Ja w polowie ciazy tez nie mialam jeszcze rozstepow nowe rozstepy poznasz napewno, bo beda rozowe, niekiedy nawet i bordowe, a stare sa perlowego koloru (zabliznione juz). Pocieszajacy jest fakt, ze najwiecej da sie zrobic z wlasnie tymi ciemnymi swiezymi rozstepami... Ostatnio na innym portalu znalazlam stary watek o kosmetykach palmers na rozstepy i blizny, mysle ze go wyprobuje. Kilka opinii bylo tam naprawde budujacych, ciekawe czy rzeczywiscie tak pomagaja.



Groszek, nie chce Cie martwic ale jak juz masz nowe rozstepy w ciazy to raczej na tym sie nie skonczy mi poczatkowo tez wyszlo po jednym po bokach i na wewnetrznych stronach ud. Teraz w 29 tygodniu mam cale uda porezane ciemnymi pregami, boki a na brzuchu pojawilo sie kilka co prawda malych i plytkich ale sa. I niestety mimo smarowania sie 3-4 razy dziennie roznymi oliwkami i kremami nie umiem zachamowac pekania skory
__________________
Julia Wiktoria
07.03.2012, 20:35
3270g, 47 cm
emigra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-21, 08:42   #48
La Monica
La Moderatoiure
 
Avatar La Monica
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 16 393
Dot.: Ciąża i powstające na skórze rozstępy

Cytat:
Napisane przez emigra Pokaż wiadomość
Ja w polowie ciazy tez nie mialam jeszcze rozstepow nowe rozstepy poznasz napewno, bo beda rozowe, niekiedy nawet i bordowe, a stare sa perlowego koloru (zabliznione juz). Pocieszajacy jest fakt, ze najwiecej da sie zrobic z wlasnie tymi ciemnymi swiezymi rozstepami... Ostatnio na innym portalu znalazlam stary watek o kosmetykach palmers na rozstepy i blizny, mysle ze go wyprobuje. Kilka opinii bylo tam naprawde budujacych, ciekawe czy rzeczywiscie tak pomagaja.
Kosmetyki z chemią mam zamiar używać dopiero po urodzeniu. W ciąży smaruję się tylko tymi "najzdrowszymi" składem (oliwką Hipp) Więc jak wyjdą france to będę smarować po ciąży dla zmniejszenia ich widoczności. U mnie chociaż taki plus, że mi się opalają te stare.
Jakoś mnie te rozstępy tak bardzo nie przerażają, trudno, jak mają być to i tak będą. Zawsze zostaje laser brrr
__________________
Often people who criticize your life are the same people that don't know the price you paid to get to where you are today.
LC 66/100/2015
Instagram

Gotuję
La Monica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-21, 09:18   #49
bajka1807
Zakorzenienie
 
Avatar bajka1807
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 8 269
Dot.: Ciąża i powstające na skórze rozstępy

szkoda ze na laser trzeba miec kupe kasy

uzywalam palmersa, u mnie akurat nic nie dal, ale fajny jest w konsystencji i ladnie sie rozsmarowywuje.
no i u mnie tez na poczatku bojawil sie jeden na boku a pozniej to juz hulaj dusza, poszlo po calosci :/
__________________
02.08.2010 Blanka
23.08.2013
Amelka
Mel B 14/14 ✓
bajka1807 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-21, 11:25   #50
rusalka12
Zadomowienie
 
Avatar rusalka12
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 1 022
Dot.: Ciąża i powstające na skórze rozstępy

Mi sie zaczely pojawiac w 22 tygodniu. a juz od kiedy dowiedzialam sie, ze jestem w ciazy (majac na uwadze, ze moja mamcia miala brzuch poorany rozstepami) zaczelam smarowac sie bio oil. potem uzywalam jeszcze innych kosmetykow, ale nie zapominalam o bio oil. i tak uzywalam bio oil rano i wieczorem, przed praca ( zawsze pracuje od 16) i w trakcie pracy, na przerwie, uzywalam innych kremow. Moj maz smial sie, ze ja prawie biore kapiel w olejkach i kremach. robilam rowniez peelingi. i co? rozstepy na brzuchu, piersiach, a pod koniec ciazy rowniez na udach...nie chce myslec co by bylo, gdybym nie smarowala sie tak namietnie...
__________________
Kciukasy dla Ani!
rusalka12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-21, 11:55   #51
emigra
Zakorzenienie
 
Avatar emigra
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Nordrhein Westfalen
Wiadomości: 9 332
Dot.: Ciąża i powstające na skórze rozstępy

Cytat:
Napisane przez La Monica Pokaż wiadomość
Kosmetyki z chemią mam zamiar używać dopiero po urodzeniu. W ciąży smaruję się tylko tymi "najzdrowszymi" składem (oliwką Hipp) Więc jak wyjdą france to będę smarować po ciąży dla zmniejszenia ich widoczności. U mnie chociaż taki plus, że mi się opalają te stare.
Jakoś mnie te rozstępy tak bardzo nie przerażają, trudno, jak mają być to i tak będą. Zawsze zostaje laser brrr
Tez po ciazy chce zadbac o siebie i jak najbardziej uniewidocznic te pregi, wiec laser tez wchodzi w rachube
Cytat:
Napisane przez bajka1807 Pokaż wiadomość
szkoda ze na laser trzeba miec kupe kasy

uzywalam palmersa, u mnie akurat nic nie dal, ale fajny jest w konsystencji i ladnie sie rozsmarowywuje.
no i u mnie tez na poczatku bojawil sie jeden na boku a pozniej to juz hulaj dusza, poszlo po calosci :/
sa kremy dla ciezarnych wlasnie p/rozstepom i jest jeszcze takie serum z wyciagiem z czegos tam z rekina, chyba watroby ale nie chce klamac i wlasnie po nim dziewczyny mialy dobre efekty (ale nie ciezarne sie wypowiadaly) w rozjasnianiu i wygladzaniu rozstepow... mysle ze warto sprobowac, a efekty na kazdym ciele niestety inne ale mooooze by cos zdzialalo
Cytat:
Napisane przez rusalka12 Pokaż wiadomość
Mi sie zaczely pojawiac w 22 tygodniu. a juz od kiedy dowiedzialam sie, ze jestem w ciazy (majac na uwadze, ze moja mamcia miala brzuch poorany rozstepami) zaczelam smarowac sie bio oil. potem uzywalam jeszcze innych kosmetykow, ale nie zapominalam o bio oil. i tak uzywalam bio oil rano i wieczorem, przed praca ( zawsze pracuje od 16) i w trakcie pracy, na przerwie, uzywalam innych kremow. Moj maz smial sie, ze ja prawie biore kapiel w olejkach i kremach. robilam rowniez peelingi. i co? rozstepy na brzuchu, piersiach, a pod koniec ciazy rowniez na udach...nie chce myslec co by bylo, gdybym nie smarowala sie tak namietnie...
Czy to to samo co BI OIL? Bo ja wlasnie tego uzywam od 4 miesiaca (bo wczesniej nie powinno sie) i mimo to wychodza mi te dziady. A oprocz tego smarowalam jeszcze kilkoma innymi kosmetykami. Mysle, ze gdyby niczego nie uzywac to te rozstepy bylyby glebsze i wieksze i pewnie ciezej pozniej je rozjasnic, wiec chocby wyszlo nie wiem ile to zaszkodzic napewno nie zaszkodzi stosowanie czegokolwiek co poprawia kondycje skory
__________________
Julia Wiktoria
07.03.2012, 20:35
3270g, 47 cm
emigra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-21, 12:14   #52
traicionera
Zakorzenienie
 
Avatar traicionera
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 10 917
Dot.: Ciąża i powstające na skórze rozstępy

ja mam porównanie miedzy udami, ktorych nie smarowalam, a brzuchem, ktory smarowałam cala ciaze i po wielkosci oraz ilości rozetpow moge stwierdzic, ze jednak smarowanie cos dało, pewnie bez niego przeoraloby mi brzuch, a tak to trzeba sie przyjrzec, zeby zauwazyc te rozstepy( ja zauwazyalm dopiero podczas porodu i zamiast myslec o rodzeniu to sie zaczelam nad tym użalać )
__________________
przeczytane książki
2018 rok -100
2017 rok-100
2016 rok -100
2015 rok -105
2014 rok-61
2013 rok-58
2012 rok-35


Komu komu, czyli książki do oddania
traicionera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-21, 12:50   #53
Groszek bez Marchewki
Raczkowanie
 
Avatar Groszek bez Marchewki
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Skandynawia
Wiadomości: 360
Dot.: Ciąża i powstające na skórze rozstępy

Cytat:
Napisane przez emigra Pokaż wiadomość



Groszek, nie chce Cie martwic ale jak juz masz nowe rozstepy w ciazy to raczej na tym sie nie skonczy mi poczatkowo tez wyszlo po jednym po bokach i na wewnetrznych stronach ud. Teraz w 29 tygodniu mam cale uda porezane ciemnymi pregami, boki a na brzuchu pojawilo sie kilka co prawda malych i plytkich ale sa. I niestety mimo smarowania sie 3-4 razy dziennie roznymi oliwkami i kremami nie umiem zachamowac pekania skory
jestem w 40 tc (byc moze to ostatni tydzien) , do tej pory wyszlo mi tylko pare jasnorozwych smuzek na boczkach, tam gdzie nie zawsze smarowalam poza tym nic wiecej. Zreszta uda czy boczki to dla mnie nie taki problem, juz wczesniej mialam tam troche slabo widocznych rozstepow, najbardziej mnie przerazala wizja grubo pooranego brzucha i moj glowny cel to bylo unikniecie tego u siebie...mam tylko nadzieje ze jak do tej pory 40 tc nie ma sladu, to moze, moze sie udalo? Zobaczymy co bedzie po narodzinach malucha... Oczywiscie nie uwazam, ze to smarowanie zalatwia sprawe, ale kto wie? U mnie to caly rytual: szorstka gabka pod prysznicem, peeling do b. suchej skory z Body Shop z maslem shea, olejek Clarinsa po kapieli, maslo kakaowe Body Shopa tez do b. suchej skory na noc i czasem nawet spontaniczne smarowanie w ciagu dnia przy okazji wizyty w WC

---------- Dopisano o 13:50 ---------- Poprzedni post napisano o 13:42 ----------

Cytat:
Napisane przez traicionera Pokaż wiadomość
ja mam porównanie miedzy udami, ktorych nie smarowalam, a brzuchem, ktory smarowałam cala ciaze i po wielkosci oraz ilości rozetpow moge stwierdzic, ze jednak smarowanie cos dało, pewnie bez niego przeoraloby mi brzuch, a tak to trzeba sie przyjrzec, zeby zauwazyc te rozstepy( ja zauwazyalm dopiero podczas porodu i zamiast myslec o rodzeniu to sie zaczelam nad tym użalać )
u mnie to samo

Edytowane przez Groszek bez Marchewki
Czas edycji: 2011-12-21 o 12:55
Groszek bez Marchewki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-21, 16:14   #54
emigra
Zakorzenienie
 
Avatar emigra
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Nordrhein Westfalen
Wiadomości: 9 332
Dot.: Ciąża i powstające na skórze rozstępy

Cytat:
Napisane przez Groszek bez Marchewki Pokaż wiadomość
jestem w 40 tc (byc moze to ostatni tydzien) , do tej pory wyszlo mi tylko pare jasnorozwych smuzek na boczkach, tam gdzie nie zawsze smarowalam poza tym nic wiecej. Zreszta uda czy boczki to dla mnie nie taki problem, juz wczesniej mialam tam troche slabo widocznych rozstepow, najbardziej mnie przerazala wizja grubo pooranego brzucha i moj glowny cel to bylo unikniecie tego u siebie...mam tylko nadzieje ze jak do tej pory 40 tc nie ma sladu, to moze, moze sie udalo? Zobaczymy co bedzie po narodzinach malucha... Oczywiscie nie uwazam, ze to smarowanie zalatwia sprawe, ale kto wie? U mnie to caly rytual: szorstka gabka pod prysznicem, peeling do b. suchej skory z Body Shop z maslem shea, olejek Clarinsa po kapieli, maslo kakaowe Body Shopa tez do b. suchej skory na noc i czasem nawet spontaniczne smarowanie w ciagu dnia przy okazji wizyty w WC

---------- Dopisano o 13:50 ---------- Poprzedni post napisano o 13:42 ----------



u mnie to samo
jest szansa ze juz wiecej nie wyskoczy - u mnie dopiero 29 tydzien, wyskakiwac zaczely na poczatku 28
__________________
Julia Wiktoria
07.03.2012, 20:35
3270g, 47 cm
emigra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-21, 20:42   #55
bajka1807
Zakorzenienie
 
Avatar bajka1807
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 8 269
Dot.: Ciąża i powstające na skórze rozstępy

ja jak urodzilam to zapal mialam tylko na poczatku zeby smarowac te dziady by je splycic i wybielic, stosowalam vichy i pharmacerisa. w rezultacie chyba miesiac tylko to stosowalam, pozniej juz nie. teraz sa totalnie blade i widoczne pod swiatlo, w swietle trzeba sie przyjrzec bo odbijaja i ciezko je zobaczyc mimo ze sa spore. w sumie to do nich sie przyzwyczailam, bardziej mi flak przeszkadza ale ze jestem leniuchem i zapal mam marny to narazie niewiele sie go pozbylam. no ale od nowego roku postanowienie jest
__________________
02.08.2010 Blanka
23.08.2013
Amelka
Mel B 14/14 ✓
bajka1807 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-22, 22:49   #56
vandes
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 584
Dot.: Ciąża i powstające na skórze rozstępy

Ja zawsze miałam gładziutkie ciałko. Rozstępy pojawiły mi się tuż przed 30. tygodniem, mimo stosowania różnych specyfików nawet po kilka razy dziennie. Teraz jestem w 35. i moje uda wyglądają już ja jeden wielki czerwony rozstęp na brzuchu na szczęście nic nie ma, ale np. ostatnio zauważyłam też na ŁYDCE!
vandes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-23, 05:59   #57
emigra
Zakorzenienie
 
Avatar emigra
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Nordrhein Westfalen
Wiadomości: 9 332
Dot.: Ciąża i powstające na skórze rozstępy

Cytat:
Napisane przez vandes Pokaż wiadomość
Ja zawsze miałam gładziutkie ciałko. Rozstępy pojawiły mi się tuż przed 30. tygodniem, mimo stosowania różnych specyfików nawet po kilka razy dziennie. Teraz jestem w 35. i moje uda wyglądają już ja jeden wielki czerwony rozstęp na brzuchu na szczęście nic nie ma, ale np. ostatnio zauważyłam też na ŁYDCE!
tez mam ...
__________________
Julia Wiktoria
07.03.2012, 20:35
3270g, 47 cm
emigra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-23, 12:15   #58
vandes
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 584
Dot.: Ciąża i powstające na skórze rozstępy

Cytat:
Napisane przez emigra Pokaż wiadomość
tez mam ...
Problem w tym, że łydki mi 'nie przytyły' tylko są jakieś takie obrzmiałe. I weź tu teraz rozbierz się na plaży...
vandes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-23, 12:22   #59
emigra
Zakorzenienie
 
Avatar emigra
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Nordrhein Westfalen
Wiadomości: 9 332
Dot.: Ciąża i powstające na skórze rozstępy

Cytat:
Napisane przez vandes Pokaż wiadomość
Problem w tym, że łydki mi 'nie przytyły' tylko są jakieś takie obrzmiałe. I weź tu teraz rozbierz się na plaży...
mi sie rozrosly troche, ale mysle ze to raczej woda, bo zrobily sie szersze z dnia na dzien ... kozaki sa przyciasne, a nie byly. Mysle ze zjasnieja i nie bedzie prawie sladu, wiec rozbierzesz sie na plazy spokojnie choc Ty i tak bedziesz je widziec bo wiesz ze tam sa.
__________________
Julia Wiktoria
07.03.2012, 20:35
3270g, 47 cm
emigra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-23, 12:33   #60
vandes
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 584
Dot.: Ciąża i powstające na skórze rozstępy

Cytat:
Napisane przez emigra Pokaż wiadomość
mi sie rozrosly troche, ale mysle ze to raczej woda, bo zrobily sie szersze z dnia na dzien ... kozaki sa przyciasne, a nie byly. Mysle ze zjasnieja i nie bedzie prawie sladu, wiec rozbierzesz sie na plazy spokojnie choc Ty i tak bedziesz je widziec bo wiesz ze tam sa.
Z takimi udami to mi teraz nawet wstyd przed mężem, a co dopiero w miejscu publicznym w każdym razie mam nadzieję, że pomoże regularne wcieranie jakichś preparatów po ciąży i chociaż będą trochę płytsze.
vandes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-27 16:09:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:17.