Cudowni rodzice???Jasne!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-02, 12:04   #1
am0510
Wtajemniczenie
 
Avatar am0510
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Niebo/Piekło
Wiadomości: 2 604

Cudowni rodzice???Jasne!!!


.
__________________
wymianka:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=766668
06.10.2012




Myślę o Tobie tylko wtedy, gdy mi się przypomnisz.
Nie zdarza się to jednak często bo jakieś 50 razy na godzinę.
To wcale nie jest tak często.






13.09.2013 <3

Edytowane przez am0510
Czas edycji: 2013-01-19 o 12:00
am0510 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 12:10   #2
ama4
High Quality Since 2007
 
Avatar ama4
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: wild wild south
Wiadomości: 4 268
Dot.: Cudowni rodzice???Jasne!!!

Cytat:
Napisane przez am0510 Pokaż wiadomość
Wiadomo internet to miejsce gdzie ludzie się żalą i oczekują porady, zrozumienia i nie wiadomo co jeszcze.
Moja wypowiedź będzie nieco chaotyczna, ale mam nadzieję,że zrozumiecie to co chciałam przekazać, bo opowiadać to ja w ogóle nie umiem.
Ja nie oczekuję niczego... Po prostu muszę to napisać, bo coś we mnie pęknie nie długo.

Moja babcia jest dla mnie rodziną zastępczą, w której jestem od 15 lat. Dzięki niej skończyłam technikum, potem studia. Jak to się mówi, wyszłam na ludzi. Rodzice moi w ogóle się mną nie przejmują. Potrzebują mnie tylko wtedy kiedy mają problem, albo jak brakuje im na chleb.
Kiedyś pomagałam, teraz już przestałam. mam inne wydatki, mam swoje życie. Jak się nie potrafią rządzić pieniędzmi nie moja wina.(pracuje ojciec, matka też).

Niedługo wychodzę za mąż. TŻa mama nam dokłada, trochę babcia no i my ze swoich oszczędności.
Moi rodzice nic, ale nie mam nic przeciwko, gdyby nie jeden problem.
Mieszkają w takim miejscu,że tżta stodoła lepiej wygląda niż to miejsce.

Wychodzę w dniu ślubu od babci, z miasta.
I tak też napisałam na zaproszeniu. Rodzice się obrazili że nie wychodzę z domu rodzinnego i nie przyjdą na ślub. Pytam się jakim prawem mogą być obrażeni?
Nie zrobili nic, aby ten dom wyglądał lepiej, chociaż mieli pieniądze i możliwości i pomoc od wszystkich, nie interesują się w ogóle tym ślubem.

I jeszcze śmią obrażać się na mnie bo nie wychodzę z domu rodzinnego?

Może i jestem egoistką, ale chciałabym, aby ten dzień był wyjątkowy. I abym w pięknej sukni wychodziła z czystego zadbanego domu!
a nie z chlewu.

Babcia jest mi bardzo bliska, mówi żebym się nie przejmowała,że i tak przyjdą.
No i co z tego? ale fakt faktem pozostało wspomnienie tego co już powiedzieli.
To bardzo przykre. Rodzice pokazali brak klasy mówiąc, że nie przyjdą. Zrozumiałe, że możesz być związana z babcią emocjonalnie. Twój komfort psychiczny tego dnia jest bezcenny, nie rezygnuj z niego.
__________________
Cytat:
Napisane przez sztojabudu
Życie jest nieprzewidywalne, ale pojęcie uczciwości jest niezmienne.
Cytat:
Napisane przez normalnyFacet
Desperacja prowadzi tylko do masochizmu
ama4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 12:11   #3
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Cudowni rodzice???Jasne!!!

Zmienisz rodziców? Nie, są tacy beznadziejni, zawsze byli; odpuść, nie tłumacz się; przyjdą czy nie- to będzie ich strata ; bądź tego dnia piękna i szczęśliwa- wyjdź z domu babci wszystkiego dobrego
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 12:13   #4
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Cudowni rodzice???Jasne!!!

Cytat:
Napisane przez am0510 Pokaż wiadomość
Wiadomo internet to miejsce gdzie ludzie się żalą i oczekują porady, zrozumienia i nie wiadomo co jeszcze.
Moja wypowiedź będzie nieco chaotyczna, ale mam nadzieję,że zrozumiecie to co chciałam przekazać, bo opowiadać to ja w ogóle nie umiem.
Ja nie oczekuję niczego... Po prostu muszę to napisać, bo coś we mnie pęknie nie długo.

Moja babcia jest dla mnie rodziną zastępczą, w której jestem od 15 lat. Dzięki niej skończyłam technikum, potem studia. Jak to się mówi, wyszłam na ludzi. Rodzice moi w ogóle się mną nie przejmują. Potrzebują mnie tylko wtedy kiedy mają problem, albo jak brakuje im na chleb.
Kiedyś pomagałam, teraz już przestałam. mam inne wydatki, mam swoje życie. Jak się nie potrafią rządzić pieniędzmi nie moja wina.(pracuje ojciec, matka też).

Niedługo wychodzę za mąż. TŻa mama nam dokłada, trochę babcia no i my ze swoich oszczędności.
Moi rodzice nic, ale nie mam nic przeciwko, gdyby nie jeden problem.
Mieszkają w takim miejscu,że tżta stodoła lepiej wygląda niż to miejsce.

Wychodzę w dniu ślubu od babci, z miasta.
I tak też napisałam na zaproszeniu. Rodzice się obrazili że nie wychodzę z domu rodzinnego i nie przyjdą na ślub. Pytam się jakim prawem mogą być obrażeni?
Nie zrobili nic, aby ten dom wyglądał lepiej, chociaż mieli pieniądze i możliwości i pomoc od wszystkich, nie interesują się w ogóle tym ślubem.

I jeszcze śmią obrażać się na mnie bo nie wychodzę z domu rodzinnego?

Może i jestem egoistką, ale chciałabym, aby ten dzień był wyjątkowy. I abym w pięknej sukni wychodziła z czystego zadbanego domu!
a nie z chlewu.

Babcia jest mi bardzo bliska, mówi żebym się nie przejmowała,że i tak przyjdą.
No i co z tego? ale fakt faktem pozostało wspomnienie tego co już powiedzieli.
Olej ich sikiem prostym. Nie za bardzo zasługują na miano rodziców i bardzo dobrze, że nie chcesz brać udziału w jakimś przedstawieniu pod publiczkę. Jeżeli jednak przylezą, to żadnych bukietów w czasie wesela i puszczania "Cudownych rodziców mam", bo będzie jeszcze większy śmiech na sali.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 12:13   #5
AnQś
Zadomowienie
 
Avatar AnQś
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 109
Dot.: Cudowni rodzice???Jasne!!!

Cytat:
Napisane przez am0510 Pokaż wiadomość
Wiadomo internet to miejsce gdzie ludzie się żalą i oczekują porady, zrozumienia i nie wiadomo co jeszcze.
Moja wypowiedź będzie nieco chaotyczna, ale mam nadzieję,że zrozumiecie to co chciałam przekazać, bo opowiadać to ja w ogóle nie umiem.
Ja nie oczekuję niczego... Po prostu muszę to napisać, bo coś we mnie pęknie nie długo.

Moja babcia jest dla mnie rodziną zastępczą, w której jestem od 15 lat. Dzięki niej skończyłam technikum, potem studia. Jak to się mówi, wyszłam na ludzi. Rodzice moi w ogóle się mną nie przejmują. Potrzebują mnie tylko wtedy kiedy mają problem, albo jak brakuje im na chleb.
Kiedyś pomagałam, teraz już przestałam. mam inne wydatki, mam swoje życie. Jak się nie potrafią rządzić pieniędzmi nie moja wina.(pracuje ojciec, matka też).

Niedługo wychodzę za mąż. TŻa mama nam dokłada, trochę babcia no i my ze swoich oszczędności.
Moi rodzice nic, ale nie mam nic przeciwko, gdyby nie jeden problem.
Mieszkają w takim miejscu,że tżta stodoła lepiej wygląda niż to miejsce.

Wychodzę w dniu ślubu od babci, z miasta.
I tak też napisałam na zaproszeniu. Rodzice się obrazili że nie wychodzę z domu rodzinnego i nie przyjdą na ślub. Pytam się jakim prawem mogą być obrażeni?
Nie zrobili nic, aby ten dom wyglądał lepiej, chociaż mieli pieniądze i możliwości i pomoc od wszystkich, nie interesują się w ogóle tym ślubem.

I jeszcze śmią obrażać się na mnie bo nie wychodzę z domu rodzinnego?

Może i jestem egoistką, ale chciałabym, aby ten dzień był wyjątkowy. I abym w pięknej sukni wychodziła z czystego zadbanego domu!
a nie z chlewu.

Babcia jest mi bardzo bliska, mówi żebym się nie przejmowała,że i tak przyjdą.
No i co z tego? ale fakt faktem pozostało wspomnienie tego co już powiedzieli.
Olej ich. No i to chyba normalne,że babcia jest ci bliższa i to z jej domu chcesz wychodzić. Nie przejmuj się. nawet jeśli nie przyjdą, to chyba niewiele stracisz wnioskując po ich zachowaniu względem twojej osoby. Ja już bym dawno zerwała całkowicie kontakt z takimi ludźmi, a ty im jeszcze pomagałaś...Głowa do góry. Myśl o sobei, a nimi staraj się nie zaprzątac głowy. I najlepiej sięod razu nastaw,że ich nie będzie, co najwyżej spotka cię miła niespodzianka.
__________________
Kiedy podchodzę do dziecka, wzbudza ono we mnie dwa rodzaje uczuć: czułość wobec tego, kim jest i szacunek dla tego, kim może się stać.
Maryniu
Niania Ogg zwykle kładła się spać wcześnie. W końcu miała już swoje lata. Czasami szła do łóżka nawet o szóstej rano.
AnQś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 12:14   #6
deszczowa_nimfa
Raczkowanie
 
Avatar deszczowa_nimfa
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 342
Dot.: Cudowni rodzice???Jasne!!!

ja postąpiłabym tak jak Ty. rodzice może mają powód żeby sie obrazić, ale w takiej sytuacji zależałoby mi na własnym szczęsciu niż na ich, nawet jeśli nie pojawiliby sie na weselu.
deszczowa_nimfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 12:19   #7
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Cudowni rodzice???Jasne!!!

Cytat:
Napisane przez deszczowa_nimfa Pokaż wiadomość
ja postąpiłabym tak jak Ty. rodzice może mają powód żeby sie obrazić, ale w takiej sytuacji zależałoby mi na własnym szczęsciu niż na ich, nawet jeśli nie pojawiliby sie na weselu.
- nie, nie mają ŻADNEGO powodu, bo własne dziecko olali; pomogła kochana babcia; a obraza rodziców jest z zasady "co ludzie powiedzą".
Tym bardziej więc olać, wyjść do ślubu z domu babci, osoby, która kocha i jest bliska ; sam fakt fizycznego wydalenia dziecka na świat matką jeszcze nie czyni.
Dlatego to ONA jest ważna tego dnia, a nie dysfunkcyjni rodzice.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-02, 12:26   #8
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Cudowni rodzice???Jasne!!!

Cytat:
Napisane przez deszczowa_nimfa Pokaż wiadomość
ja postąpiłabym tak jak Ty. rodzice może mają powód żeby sie obrazić, ale w takiej sytuacji zależałoby mi na własnym szczęsciu niż na ich, nawet jeśli nie pojawiliby sie na weselu.
A jaki to mógłby być powód, bo jakoś moja wyobraźnia nie sięga tak daleko?
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 12:35   #9
lala2506
Zakorzenienie
 
Avatar lala2506
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: wygodny fotel
Wiadomości: 4 726
Dot.: Cudowni rodzice???Jasne!!!

To jest ich problem, nie Twój. Ja nawet nie tyle bym chciała wychodzić od babci, bo tam jest dom zadbany etc, ale głównie dlatego, że tak na prawdę to tam jest Twój dom. I to bym rodzicom powiedziała - dom mi stworzyła babcia i od niej wychodzę w dniu ślubu. Jeśli Wam to nie odpowiada, Wasz problem, nie będę udawać, że było i jest inaczej.

---------- Dopisano o 13:35 ---------- Poprzedni post napisano o 13:34 ----------

Cytat:
Napisane przez deszczowa_nimfa Pokaż wiadomość
ja postąpiłabym tak jak Ty. rodzice może mają powód żeby sie obrazić, ale w takiej sytuacji zależałoby mi na własnym szczęsciu niż na ich, nawet jeśli nie pojawiliby sie na weselu.
Jaki powód? Uwalili dziecko, są jak tylko czegoś od niej chcą. A teraz chcą udawać cudownych rodziców? Bez przesady Nie mają żadnego powodu, by się obrazić, bo DOM dziewczynie stworzyła babcia, nie oni.
lala2506 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 12:38   #10
agusiajnw
Zakorzenienie
 
Avatar agusiajnw
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 634
Dot.: Cudowni rodzice???Jasne!!!

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
A jaki to mógłby być powód, bo jakoś moja wyobraźnia nie sięga tak daleko?
powód to zapewne: "co ludzie powiedzą"

am0510: Masakra - nie jesteś żadną egoistką i nawet tak nie myśl!
agusiajnw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 12:40   #11
atunia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 274
Dot.: Cudowni rodzice???Jasne!!!

nie liczy się ta która urodziła, ale ta, która wychowała
proste
atunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-02, 12:49   #12
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Cudowni rodzice???Jasne!!!

Cytat:
Napisane przez agusiajnw Pokaż wiadomość
powód to zapewne: "co ludzie powiedzą"
(...)
Tym argumentem można się posłużyć zawsze i wszędzie. Ja czekam na jakiś konkretny powód , dla którego dwoje nieudaczników, którzy swoje dziecko podrzucili na wychowanie babci, nie brało udziału (ani emocjonalnie, ani organizacyjnie) w przygotowaniach do ślubu tego dziecka (a wcześniej w jego wychowywaniu), miałoby się mieć na co obrazić, że to dziecko nie chce "wyjść" z ich domu przed uroczystością.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 12:58   #13
Kattie7
Wtajemniczenie
 
Avatar Kattie7
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 465
Dot.: Cudowni rodzice???Jasne!!!

Autorko, Twoim domem rodzinnym jest dom babci, więc wychodzisz do ślubu z domu rodzinnego i może warto by było rodzicom to uświadomić. Jeśli nie przyjdą na ślub – trudno. Ciesz się swoim świętem i nie zaprzątaj głowy rodzicami.
Kattie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 13:05   #14
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Cudowni rodzice???Jasne!!!

najwazniejsze jest to, gdzie jest twoj prawdziwy dom. na pewno nie jest to miejsce zamieszkania rodzicow, wiec czemu sie dziwia? tak czy siak - olej ich.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 14:06   #15
wisienka_na_torcie
Zakorzenienie
 
Avatar wisienka_na_torcie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 010
Dot.: Cudowni rodzice???Jasne!!!

Nie rozumiem w czym masz problem, Autorko. Babcia Cię wychowała, to ona jest Twoją najbliższą rodziną, to jej dom, jest Twoim domem. Po co przejmujesz się głupim gadaniem ludzi, którzy, przepraszam za dosadność, przez większość Twojego życia mieli Cię w głębokim poważaniu? To jest Twój dzień, rób jak chcesz i olej to.

Szczerze mówiąc, musisz być niesamowicie opanowaną osobą, gdybym była na Twoim miejscu po usłyszeniu takich zarzutów, wyśmiałabym tych ludzi prosto w twarz.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=679770
Zapraszam do wymiany

Edytowane przez wisienka_na_torcie
Czas edycji: 2012-08-02 o 14:08
wisienka_na_torcie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 15:15   #16
ama4
High Quality Since 2007
 
Avatar ama4
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: wild wild south
Wiadomości: 4 268
Dot.: Cudowni rodzice???Jasne!!!

wisienka - to chyba normalne, że w takim dniu chciałabyś wsparcia rodziców biologicznych - tak mimo wszystko... nie dziwię się, że autorce jest przykro
__________________
Cytat:
Napisane przez sztojabudu
Życie jest nieprzewidywalne, ale pojęcie uczciwości jest niezmienne.
Cytat:
Napisane przez normalnyFacet
Desperacja prowadzi tylko do masochizmu
ama4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 16:07   #17
wisienka_na_torcie
Zakorzenienie
 
Avatar wisienka_na_torcie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 010
Dot.: Cudowni rodzice???Jasne!!!

Cytat:
Napisane przez ama4 Pokaż wiadomość
wisienka - to chyba normalne, że w takim dniu chciałabyś wsparcia rodziców biologicznych - tak mimo wszystko... nie dziwię się, że autorce jest przykro
Wiesz, to kwestia człowieka. Ja mam tak, że jeśli ktoś mnie w życiu skrzywdził, ignorował, to taki ktoś nie ma prawa w taki sposób, jak rodzice Autorki ,wtrącać się w moje życie. Może to się komuś wyda dziwne, wiele razy w życiu słyszałam, że jestem za bardzo pamiętliwa , że 'przecież to rodzina', jak można być tak pamiętliwym, ale tak mam i już.
I czym innym jest to, że Autorce jest przykro ( bo to najzupełniej normalne uczucie), a czym innym myślenie o sobie 'może jestem egoistką, ale...'. Tego nie mogę zrozumieć, jak można się zastanawiać, czy się przypadkiem nie urazi szanownych mamuni i tatunia . Jakkolwiek to brzmi, uważam, że rodzice Autorki nie mają wstydu, mówiąc coś takiego, a powinni raczej cieszyć się, że zostali zaproszeni na ślub, bo prawda jest taka, że Autorka i tak wykazuje się dla nich dużym szacunkiem.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=679770
Zapraszam do wymiany

Edytowane przez wisienka_na_torcie
Czas edycji: 2012-08-02 o 16:10
wisienka_na_torcie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 17:45   #18
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: Cudowni rodzice???Jasne!!!

Nic dziwnego że się przejmujesz i jest Ci przykro, ale nie zrobiłaś nic złego i trudno - świata nie zbawisz. Olej ich.
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 18:04   #19
2988c920f887451997ed59670eafbe58b42f5da3_61df6c3a62fb8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 528
Dot.: Cudowni rodzice???Jasne!!!

Autorko, nie wyobrażam sobie, byś miała wyjść z domu swoich rodziców. Okaż miłość i szacunek swojej babci, która Cię wychowała, dbała o Ciebie w chorobie i ich Ci zastąpiła - okaż jej wdzięczność i wyjdź z jej domu. Ja bym jeszcze specjalnie z wyrazami uczucia wobec jej osoby (bo ją podziwiam, mam zresztą podobną sytuację w rodzinie) wyróżniła ją na weselu jako właśnie Twoją opiekunkę. Nie wiem, jakąś piosenką, gdzie Twój mąż mógłby z nią zatańczyć, czy coś. Tym bardziej, że dokłada do tej imprezy. Przecież w rzeczywistości to właśnie z jej domu przechodzisz do domu męża, a właśnie to symbolizuje ta tradycja. Pewnie Twoja rodzina (poza "rodzicami") to zrozumie, bo zna sytuację.
2988c920f887451997ed59670eafbe58b42f5da3_61df6c3a62fb8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-02, 20:08   #20
lele
Zakorzenienie
 
Avatar lele
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 13 145
Dot.: Cudowni rodzice???Jasne!!!

Podzielam zdanie przedmówczyń. To u Babci jest Twój dom. To ona Cię wychowała. I tu nie chodzi o wygląd domu, ale o dom jako miejsce, jako sferę trochę bardziej uczuciową. Twój dom rodzinny jest u Babci.
lele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 20:22   #21
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Cudowni rodzice???Jasne!!!

Niepojętym jest dla mnie myślenie niektórych ludzi, że więzy krwi automatycznie załatwiają szacunek, przywiązanie i lojalność Rodzice czy nie, powinni tak dziecko wychować aby ono chciało mieć z nimi kontakt. Zawalili i nie jesteś im niczego dłużna. Okaż babci wdzięczność, na pewno będzie bardzo wzruszona jeśli to z jej domu podążysz do ołtarza.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 20:25   #22
wisienka_na_torcie
Zakorzenienie
 
Avatar wisienka_na_torcie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 010
Dot.: Cudowni rodzice???Jasne!!!

Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
Niepojętym jest dla mnie myślenie niektórych ludzi, że więzy krwi automatycznie załatwiają szacunek, przywiązanie i lojalność
Trafiłaś w samo sedno.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=679770
Zapraszam do wymiany
wisienka_na_torcie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 20:38   #23
am0510
Wtajemniczenie
 
Avatar am0510
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Niebo/Piekło
Wiadomości: 2 604
Dot.: Cudowni rodzice???Jasne!!!

[1=2988c920f887451997ed596 70eafbe58b42f5da3_61df6c3 a62fb8;35662241]Autorko, nie wyobrażam sobie, byś miała wyjść z domu swoich rodziców. Okaż miłość i szacunek swojej babci, która Cię wychowała, dbała o Ciebie w chorobie i ich Ci zastąpiła - okaż jej wdzięczność i wyjdź z jej domu. Ja bym jeszcze specjalnie z wyrazami uczucia wobec jej osoby (bo ją podziwiam, mam zresztą podobną sytuację w rodzinie) wyróżniła ją na weselu jako właśnie Twoją opiekunkę. Nie wiem, jakąś piosenką, gdzie Twój mąż mógłby z nią zatańczyć, czy coś. Tym bardziej, że dokłada do tej imprezy. Przecież w rzeczywistości to właśnie z jej domu przechodzisz do domu męża, a właśnie to symbolizuje ta tradycja. Pewnie Twoja rodzina (poza "rodzicami") to zrozumie, bo zna sytuację.[/QUOTE]
Tak, rodzina wie jaka jest sytuacja i nawet mnie popiera... ale... mimo wszystko jak się pojawią nie wiem jak się zachowam. Trochę się obawiam.
__________________
wymianka:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=766668
06.10.2012




Myślę o Tobie tylko wtedy, gdy mi się przypomnisz.
Nie zdarza się to jednak często bo jakieś 50 razy na godzinę.
To wcale nie jest tak często.






13.09.2013 <3
am0510 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 21:09   #24
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Cudowni rodzice???Jasne!!!

Cytat:
Napisane przez am0510 Pokaż wiadomość
Tak, rodzina wie jaka jest sytuacja i nawet mnie popiera... ale... mimo wszystko jak się pojawią nie wiem jak się zachowam. Trochę się obawiam.
nie martw się na zapas. wyjdzie w praniu
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 21:19   #25
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: Cudowni rodzice???Jasne!!!

Cytat:
Napisane przez am0510 Pokaż wiadomość
Tak, rodzina wie jaka jest sytuacja i nawet mnie popiera... ale... mimo wszystko jak się pojawią nie wiem jak się zachowam. Trochę się obawiam.
a mialabys dylematy takie gdyby rodzice zyli w ladnym domu? gdyby wszytsko inne bylo takie samo jak jest, ale dom byl ok?
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 04:30   #26
am0510
Wtajemniczenie
 
Avatar am0510
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Niebo/Piekło
Wiadomości: 2 604
Dot.: Cudowni rodzice???Jasne!!!

Cytat:
Napisane przez katakumba Pokaż wiadomość
a mialabys dylematy takie gdyby rodzice zyli w ladnym domu? gdyby wszytsko inne bylo takie samo jak jest, ale dom byl ok?
Mój dom rodzinny jest tam gdzie babcia.
__________________
wymianka:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=766668
06.10.2012




Myślę o Tobie tylko wtedy, gdy mi się przypomnisz.
Nie zdarza się to jednak często bo jakieś 50 razy na godzinę.
To wcale nie jest tak często.






13.09.2013 <3
am0510 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 06:45   #27
ama4
High Quality Since 2007
 
Avatar ama4
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: wild wild south
Wiadomości: 4 268
Dot.: Cudowni rodzice???Jasne!!!

Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
Niepojętym jest dla mnie myślenie niektórych ludzi, że więzy krwi automatycznie załatwiają szacunek, przywiązanie i lojalność
To chyba nie do końca tak. Bardziej chodzi o to, że wiele osób czuje związek z rodzicem/rodzicami biologicznymi, niezależnie od tego, co oni zrobili. Po prostu - jest się ich częścią. Ale sądzę, że ciężko to zrozumieć osobom, które nie mają za sobą takich przykrych doświadczeń.
__________________
Cytat:
Napisane przez sztojabudu
Życie jest nieprzewidywalne, ale pojęcie uczciwości jest niezmienne.
Cytat:
Napisane przez normalnyFacet
Desperacja prowadzi tylko do masochizmu
ama4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 06:49   #28
mg78
Zadomowienie
 
Avatar mg78
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z domu ;P
Wiadomości: 1 944
Dot.: Cudowni rodzice???Jasne!!!

Cytat:
Napisane przez am0510 Pokaż wiadomość
Mój dom rodzinny jest tam gdzie babcia.
Sama sobie odpowiedziałaś Skoro wcześniej nie interesowali się tym co robisz a Babcia jest Ci bliższą osobą to logiczne że wyjedziesz od Niej do ślubu ,a rodzice niech stroją fochy -chyba im wstyd - rób tak żebyś Ty była spokojna i zadowolona to Twój i Twojego narzeczonego dzień
__________________

mg78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 06:59   #29
2988c920f887451997ed59670eafbe58b42f5da3_61df6c3a62fb8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 528
Dot.: Cudowni rodzice???Jasne!!!

Cytat:
Napisane przez am0510 Pokaż wiadomość
Tak, rodzina wie jaka jest sytuacja i nawet mnie popiera... ale... mimo wszystko jak się pojawią nie wiem jak się zachowam. Trochę się obawiam.
To pomyśl, co mogliby pomyśleć, jak wyszłabyś z domu rodziców. "Niewdzięczna", "wstydząca się własnej babci, która ją wychowała", "na siłę zachowuje pozory, by sobie jego rodzina źle o niej nie pomyślała". Moja kuzynka miała właśnie podobną sytuację (mówiłam, że mam coś takiego w rodzinie) i wychodziła właśnie od babci. I nie słyszałam, by ktoś złe słowo pisnął, bo jej "matka" to diabeł wcielony.

Skoro się obawiasz, to pomyśl przede wszystkim o babci. Nie znam sytuacji, ale patrząc na przeciętną polską rodzinę, to być może musiała sobie odmawiać wielu rzeczy, by Ciebie wyprowadzić na prostą - kupować zeszyty, książki, karmić, ubrać. Potraktuj to wyjście z domu jako właśnie okazanie jej szacunku za to. Ze względu na głupie pozory chciałabyś ją zlekceważyć, osobę, która tak wiele dla Ciebie zrobiła, i wyjść z domu od "rodziców"?

Ja rozumiem, że to rodzice, że to więź, że jest Ci przykro, ale sama mówisz, że Twój dom jest u babci. Powtórzę, że nie znam Twojej historii, ale wystarczy mi właśnie to, że musiało być bardzo źle, skoro ustalono rodzinę zastępczą,by stwierdzić, że hipokryzją byłoby wychodzenie z ich domu, a ich obrażenie się wręcz nie powinnaś respektować, bo to niski szantaż emocjonalny. Im być może właśnie o te pozory chodzi, bo jeśli własna córka nie chce wyjść od nich, to co sobie o nich ludzie pomyślą? Nie daj Boże prawdę! Radziłabym nieuleganie im dla ich nagłego widzimisię czy chwilowego poczucia wstydu ani nawet dla pozorów. Nikt przy zdrowych zmysłach Cię za to nie pochwali, a możesz zranić bliską Ci osobę.
2988c920f887451997ed59670eafbe58b42f5da3_61df6c3a62fb8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 07:07   #30
Iska00
Zadomowienie
 
Avatar Iska00
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 701
Dot.: Cudowni rodzice???Jasne!!!

Tam jest Twój dom, gdzie są osoby Ci najbliższe.
Jeśli tą osobą jest Twoja Babcia to nie masz nad czym się zastanawiać.
Wychodzi się z tego domu rodzinnego, w którym się mieszkało, wychowało, miało bliskie osoby.
Dom Twoich rodziców nie jest Twoim domem rodzinnym ponieważ od dawna mieszkasz u babci i to Ona dała Ci dom.
Na ślubie to ona powinna być potraktowana jak Twoja mama.
A rodzicami się nie przejmuj.
Jeśli nie przyjdą to tylko o nich świadczy.
Bo dziecko na wychowanie to do babci, ale zaszczyty to już Oni by chcieli.
Twój prawdziwy rodzic (babcia) będzie przy Tobie w tym szczególnym dniu
Iska00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:20.