Dysplazja stawów biodrowych - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-02-24, 12:30   #1
Joasiaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Joasiaa
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 2 150
GG do Joasiaa

Dysplazja stawów biodrowych


Drogie mamusie których dzieci miały problem ze stawami biodrowymi jak wygladało u Was leczenie? Jak długo pieluchowałyście szeroko Wasze maleństwa? Czy skończyło się tylko na tym typie rehabilitacji czy robiłyście coś jeszcze w tym kierunku? Jak poważny był to u Was problem (moje dziecko ma III i II grupę według USG). Czy nie było później komplikacji?
Joasiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-24, 13:06   #2
KATESIA
Zakorzenienie
 
Avatar KATESIA
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4 251
GG do KATESIA
Dot.: Dysplazja stawów biodrowych

teraz nie mam takiego problemu ale ze starszym tak, o grupach nic nie wiem (nie pamietam jak to było zakwalifikowane), musiałam zakładac podwójne pieluszki, trzymac dziecko tak aby nozkami obejmowało moją talie, oprócz tego ćwiczenie typu żabka, a takze jak spał na brzuszku to podkul;ałąm mu nózki tak aby leżał jak żabka. trwało to około pół roku i przeszło.
__________________
przepraszam za niedoskonałość....,
gdybym była doskonała zanudziłabym Cię na śmierć....



16.10.2009-start
79,8-> 78,2 ->76,8 ........do 55





KATESIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-24, 14:27   #3
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: Dysplazja stawów biodrowych

My pokonałyśmy dysplazję po 4 miesiącach- mała nosiła ortopedyczne majtki / tzn taką twardą pieluchę/, robiłam jej ciepłe okłady wokół bioder, obowiazkowe ćwiczenia- leżenie na brzuchu z odwiedzionymi nogami, noszenie na żabkę, ćwiczenia nóżek ruchem odwodzącym na boki itp. / pielucha wraz ze wzrostem dziecka musiała byc coraz szersza/
Zaniedbana dysplazja może zakończyć sie niestety poważnymi schorzeniami, warto wiec problem potraktowac poważnie i wyleczyć "do końca", znajoma zaniedbała już ostatni etap pieluchowania, raz zakładała dziecku tę pieluchę, raz nie, w efekcie dziewczynka już teraz siedmioletnia ma poważną wadę bioder.
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-24, 14:35   #4
kasiulka
Zakorzenienie
 
Avatar kasiulka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 4 303
Dot.: Dysplazja stawów biodrowych

dziewczyny a ta dysplazja to jest ze tak powiem czeste zjawisko? Wszystkie dziewczynki trzeba szeroko pieluchowac i rehabilitowac ? Bo juz sie martwie troche ze moja mała bedzie miala, z tego co słysze dużo mam dziewczynek ma z tym problemy
__________________
moj blog

Oliwka
kasiulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-24, 14:48   #5
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Dysplazja stawów biodrowych

Cytat:
Napisane przez kasiulka
dziewczyny a ta dysplazja to jest ze tak powiem czeste zjawisko? Wszystkie dziewczynki trzeba szeroko pieluchowac i rehabilitowac ? Bo juz sie martwie troche ze moja mała bedzie miala, z tego co słysze dużo mam dziewczynek ma z tym problemy
Nie martw się, nie wszystkie dziewczynki maja dysplazję. Moja córka nie miała, dwie córki mojej siostry tez nie. Nie wiem czy to jest częsta przypadłość ale wsród moich znajomych tylko jedno dziecko miało dysplazję (i jest to chłopczyk).
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-24, 17:57   #6
Joasiaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Joasiaa
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 2 150
GG do Joasiaa
Dot.: Dysplazja stawów biodrowych

Dzieki za rady. Do tej pory nie usłyszałam od lekarzy innych sugesti niż pieluszkowanie. Umówiłam się na przyszły piątek do specjalisty i zapytam się o te ćwiczenia rehabilitacyjne. Mam nadzieje że jeśli dopilnuje wszystkich zaleceń to będzie dobrze bo bardzo martwi mnie ta sprawa. Niestety w szpitalu gdzie moja Julka miała robione pierwsze USG nikt mi nie chciał nic poradzić
Joasiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-24, 18:41   #7
Alien
Wtajemniczenie
 
Avatar Alien
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 2 135
Dot.: Dysplazja stawów biodrowych

Joasiaa nie martw się bo dysplazja stawów biodrówych czym wczesniej wykryta i odpowiednio leczona to można wszystkiemu zaradzić na początku, ważne żeby tego nie zaniedbać.
Co do podwójnego pieluchowania to mi pediatra w szpitalu powiedziała, że pieluchować podwójnie mozna długo, do czasu aż dzieci zaczną chodzić.
__________________

-------------------------------------------------------------------
11.09.2008 - spotkanie z Katesią
Alien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-02-25, 00:01   #8
manolita
Zakorzenienie
 
Avatar manolita
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: skądkolwiek
Wiadomości: 6 613
Dot.: Dysplazja stawów biodrowych

Nie przejmuj się. Jeśli już zauważono nieprawidłwości i juz poradzono Ci co rbić , to z pewnością wszystko zakończy sie poztywnym wynikiem

Ja sama miałam dysplazję stwów biodrowych, nosiłam właśnie tzw. twarda pieluchę i to chyba dość długo, bo już zaczynałam pierwsze próby samdzielnego przemieszczania się .

Na szczęście upór mojej Mamy poskutkował
__________________
będzie tak jak chcę
Matusio
Tomcio


mój blog http://umanolity.blogspot.com/
manolita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-25, 00:06   #9
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214
Dot.: Dysplazja stawów biodrowych

Moja córka miała dysplazję i zwichnięcie bioderka. Dysplazję udało wyleczyć się w szpitalu na wyciągu, a zwichnięcie - dopiero przeszczepem. Leczenie trwało ponad rok.

Jeśli któras znajoma rodzi dziecko, to od razu namawiam ją na USG zaraz po urodzeniu. Czym wcześniej rozpoczęte leczenie, tym większe szanse na zdrowe nóżki. Moja córka została leczona od 3 m.ż.
W naszym szpitalu po urodzeniu dziecko nie ma robionego USG. Dopiero na pierwszej wizycie u pediatry dostaje skierowanie do ortopedy. U nas w mieście jest jeden specjalista od małych dzieci i na wizytę trzeba czekać 3-4 miesiące. Dlatego warto iść prywatnie do lekarza.

P.S. Ja równiez miałam problemy z bioderkami, ale u mnie skończyło się to "tylko" poduszką oraz ręcznym nastawianiem bioderka.
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-27, 00:13   #10
agatha_c
Rozeznanie
 
Avatar agatha_c
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 982
GG do agatha_c
Dot.: Dysplazja stawów biodrowych

Chrześnica mojego TŻ miała dysplazje (nie wiem którego stopnia) praktycznie od początku nosiła taką "obręcz" metalową zakładaną na śpiochy co powodowało że dziecko miało cały czas nogi w szpagacie. Nosiła to praktycznie non stop do momentu gdy zaczynała samodzielnie siadać. Teraz ma 3 latka i wszystko ok.
U nas w Gliwicach dzieci na druga dobe maja robione USG stawów biodrowych. Od ortopedy dowiadziałam się że jeżeli dysplazja nie jest spowodowana błedem lekarza w czasie rodzenia się dziecka. To zwykle to zjawisko dotyczy dziewczynek. U chłopców zancznie szybciej formuje się i odpowiednio "usztywnia" panewka która trzyma staw. Dlatego nawet jeżeli usg u dziewczynki wykaże że wszystko jest ok to i tak nalezy ją pieluchowac do 3 m.ż. Podobie powiedziała mi pediatra. Dodała że zwykle dziewczynki maja problemy z bioderkami a chłopy z "niedojżałością" układu pokarmowego co objawia się nadmiernym ulewaniem czy kolkami.
__________________
Dom Misi http://www.dom-misi.org/
agatha_c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-28, 15:48   #11
tangerynka
Rozeznanie
 
Avatar tangerynka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 569
Dot.: Dysplazja stawów biodrowych

Moja córcia też miała dysplazję (ja z resztą w niemowlęctwie tyle że poważniejszą). Nie wiem jaką grupę bo jej nie "zaszeregowali". Na opisie usg mam opisane ze panewki spłycone, zewnętrzne brzegi kostne przytępione, obrąbki stawowe skrócone, głowy kości udowych chrzęstne prawidłowo celujące. Lekarka zaleciła mi tylko szerokie pieluchowanie. Poleciła mi uszyć taką sztywną pieluchę. Taki prostokąt po prostu, sięgał od pępka do pleców na tej samej wysokości. Szerokość mi podała (następna była szersza). Moja zdolniejsza w tej kwestii mama uszyła z grubej flaneli wielokronie złożonej, bardzo gęsto przepikowała. Mała nosiła to na "szelkach" z szerokiej miękko obszytej gumy. Zakładałam jej to cały czas, koniecznie pod śpiochy.
Następne usg miała po 1,5 miesiąca, a kolejne w 5 mies. życia i już było: panewki wymodelowane odpowiednio do wieku, obrąbki stawowe prawidłowe. Nadal niewielka asymetria jąder kostnienia, ale wyraźnie mniejsza niż poprzednio. Po tym to tę "pieluchę" nosiła chyba jeszcze przez miesiąc.
W 10 mies mam już wpisane w książeczce: "stawy biodrowe prawidłowe"
Twoja córeczka też na pewno "z tego wyjdzie"
tangerynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-31, 17:56   #12
sylwia622
Rozeznanie
 
Avatar sylwia622
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 888
Fałdki

Dziewczyny usłyszalam kiedys przypadkiem że jeżeli dziecko ma niesymetryczne fałdki na nóżkach to przyczyną mogą byc bioderka. Czy to prawda ??
Pytam poniewaz moj Synek własnie ma inaczej faldki na lewej nozce i inaczej na prawej. W prawdzie mial badane bioderka, ale mialam niesympatyczna scesje z lekarzem i do konca nie wiem czy wszystko jest ok a u mnie w miescie od bioderek jest niestety tylko ten lekarz.
Prosze o odpowiedz
Pozdrawiam
__________________
Gdzie są wszyscy ...
... przyjaciele ??
sylwia622 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-01, 09:00   #13
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: Fałdki

Według mnie budowa tkanki tłuszczowej ma się nijak do stanu rozwoju panewki biodrowej.
Jeśli lekarz zauważyłby dysplazję na pewno zostałabyś o tym poinformowana i zalecone byłyby środki zaradcze.
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-01, 09:44   #14
sylwia622
Rozeznanie
 
Avatar sylwia622
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 888
Dot.: Fałdki

Dziekuje Ci slicznie uspokoiłas mnie
__________________
Gdzie są wszyscy ...
... przyjaciele ??
sylwia622 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-01, 10:18   #15
Anchela
Zadomowienie
 
Avatar Anchela
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 146
GG do Anchela
Dot.: Fałdki

A mi znowu lekarz mówił że nierówności w fałdkach wskazują na to, że jedna strona jest silniejsza i należałoby maluchowi pomóc wzmocnić tą słabszą stronę. Słyszałam to zarówno od ortopedy jak i mojego pediatry
Anchela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-01, 10:51   #16
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: Fałdki

W każdym razie o wadzie bioder lekarz powinien poinformowac pacjentkę

Najlepiej zatem wykonać usg- to jest podstawa w ocenie rozwoju malucha.
Inny układ fałdek może występować z racji tej, że noga zdrowa "pracuje", lepiej jest odwodzona itp, z tym się zgodzę. Ale tu raczej niesymeria dotyczy pośladków / - jak ruszasz biodrami ruchem odwodzącym, to pracują głównie pośladki' Tłuszczyk na udkach może się różnie układać, ale nie jest to wprost dowodem na dysplastyczne biodro- tak mi się wydaje, bo co z dzieckiem leniwym lub szczuplutkim. W tej wstępnej najwazniejszej fazie np w badaniu 5 tygodniowego szkraba wątpie, czy da się zauważyć taką prawidłowość. Stąd wykonuje się obowiązkowo badanie ultrasonograficzne.

Sylwia, sprawdź odwodzenie: ruchem bardzo delikatnym zaobserwuj, czy maluch przejdzie do pozycji tzw. żabki lub na pozycji na brzuchu, nogi muszą leżeć swobodnie w całkowitym odwodzie na strony, pupa [hm, a raczej siusiak] płasko przylega do podłoża, kolanka ugięte odwiedzione symetrycznie.
Nie zaszkodzi tez profilaktycznie szeroko pieluchowac np dodatkową złożoną flanelką.

http://www.urwis.pl/m-news+article+storyid-11.html
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-02, 17:50   #17
sylwia622
Rozeznanie
 
Avatar sylwia622
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 888
Dot.: Fałdki

Chyba zdecyduje sie wyslac malego na USG żeby sie uspokoic bo nie chcialabym tego zaniedbac. Przy nastepnej wizycie u mojego lekarza poprosze go o skierowanie i wtedy sie dowiem.
__________________
Gdzie są wszyscy ...
... przyjaciele ??
sylwia622 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-02, 21:27   #18
kasiulka
Zakorzenienie
 
Avatar kasiulka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 4 303
Dot.: Fałdki

ja tez słyszałam ze trzeba zwracac uwage na te fałdki - dobrze ze zdecydowałas sie pojsc na usg, ja juz z moją malą byłam 2 razy, ale ide jeszcze trzeci zeby byc 100 % pewna ze wszystko z bioderkami ok.
__________________
moj blog

Oliwka
kasiulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-05, 08:37   #19
tangerynka
Rozeznanie
 
Avatar tangerynka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 569
Dot.: Dysplazja stawów biodrowych

Z tego co wiem to niesymetryczność fałdów może świadczyć o nieprawidłowej budowie stawów, dotyczy to fałdów pośladkowych i w górnej części uda z tyłu. Moja córcia miała dysplazję i bardzo dobrą miłą lekarkę, która chętnie wszystko wyjaśniała. Powiedziała mi że w pierwszym badaniu u najmniejszych dzieci ocenia się właśnie symetryczność fałdów. Twierdziła też u noworodka nie należy manipulować stawami przy badaniu. W każdym razie twierdziła że niesymetryczność fałdów jest wskazaniem do usg stawów.
tangerynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-06, 09:18   #20
Helena
Zadomowienie
 
Avatar Helena
 
Zarejestrowany: 2002-11
Lokalizacja: opiekuńcze skrzydła Aleksandra Łukaszenki
Wiadomości: 1 543
Dot.: Dysplazja stawów biodrowych

Moja córka ma dysplazję typu IIA - miała małe odwodzenie bioder - 70%. Na USG wyszło, że z lewym stawem mogą być problemy i dlatego będzie miała założoną rozwórkę Koszli. Często przyczyną dysplazji jest małowodzie i ciasnota w brzuchu (miałam mały brzuch, małowodzie pod koniec ciąży - Kalinie było ciasno w macicy i układała nóżki w sposób przykurczony)
Niestety, wada została wykryta póżno, w 2,5 miesiącu - gdyby wykryto ją na początku, może wystarczyłyby ćwiczenia
Rzeczywiście, niesymetryczne fałdki to pierwszy sygnał nieprawidłowości - kiedy nie było USG tak właśnie diagnozowano dysplazję lub przykurcz mięśniowy - ja i mój brat leżeliśmy przez to w poduszce Frejki ale pomogło.
__________________
Admin broni
Admin radzi
Admin nigdy cię nie zdradzi
Helena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-07, 20:06   #21
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214
Dot.: Dysplazja stawów biodrowych

Moja córka miała nierówne fałdki i od razu wiedziałam, że coś jest nie tak. Nosiła dwie rozwórki Koszli, ale nie pomogły jej.
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-11, 12:27   #22
Helena
Zadomowienie
 
Avatar Helena
 
Zarejestrowany: 2002-11
Lokalizacja: opiekuńcze skrzydła Aleksandra Łukaszenki
Wiadomości: 1 543
Dot.: Dysplazja stawów biodrowych

Cytat:
Napisane przez WioletaM Pokaż wiadomość
Moja córka miała nierówne fałdki i od razu wiedziałam, że coś jest nie tak. Nosiła dwie rozwórki Koszli, ale nie pomogły jej.
Oto moje dziecko w rozwórce Koszli.
nie cierpi tego chomąta
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg koszla.jpg (50,8 KB, 125 załadowań)
__________________
Admin broni
Admin radzi
Admin nigdy cię nie zdradzi
Helena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-11, 12:47   #23
Doridee
Zakorzenienie
 
Avatar Doridee
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 3 297
GG do Doridee
Dot.: Dysplazja stawów biodrowych

Helenko, wcale się nie dziwię, że Kalinie niewygodnie A nawiasem mówiąc ślicznie Ci córeczka rośnie
Ja byłam dzis u rehabilitantki w związku z asymetrią Ali - mam zlecone kolejne dwa ćwiczenia, które też Alę nieźle wkurzają :/ Na USG bioderek idę dopiero 10.10 czyli za miesiąc... Będzie miała wtedy prawie dwa miesiace, mam nadzieję, że nie będzie za późno i nie czeka jej podobna męka z rozwórkami Póki co profilaktycznie ją pieluchuję. Zastanawiałam się nawet czy nie pójść prywatnie ale rehabilitantka powiedziała, żeby poczekać do października.
Doridee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-11, 12:59   #24
kasiulka
Zakorzenienie
 
Avatar kasiulka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 4 303
Dot.: Dysplazja stawów biodrowych

Helen, biedne małe Kaliniątko - jak długo bedzie musiała to nosic?
A w ogole śliczna masz córunie
__________________
moj blog

Oliwka
kasiulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-11, 13:59   #25
Helena
Zadomowienie
 
Avatar Helena
 
Zarejestrowany: 2002-11
Lokalizacja: opiekuńcze skrzydła Aleksandra Łukaszenki
Wiadomości: 1 543
Dot.: Dysplazja stawów biodrowych

Doredee - nie czekaj miesiąc na badanie TYLKO CZYM PRĘDZEJ ZRÓB PRYWATNIE. W przypadku stawów biodrowych praktycznie każdy dzień się liczy! Gdyby moja córka była zdiagnozowana miesiąc wcześniej, wystaczyłyby ćwiczenia. A tak to nie wiadomo jak długo ponosi rozwórkę.
Nie oglądaj się na terminy, rady rehabilitantki tylko czym prędzej zapisuj dziecko prywatnie!! Koszt badania to 60-100 zł, naprawdę da się przeżyć. A im prędzej zdiagnozuje się wadę 9zmierzy kąty alfa i beta),tym krócej trwa leczenie. U dziecki powyżej 3 miesiąca trwa znacznie dłużej niż u tych zdiagnozowanych w 6-8 tygodniu życia.
Nie ma na co czekać
A to zdjęcia mojej myślącej córki
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 444.jpg (40,6 KB, 63 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 445.jpg (51,8 KB, 70 załadowań)
__________________
Admin broni
Admin radzi
Admin nigdy cię nie zdradzi
Helena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-11, 14:17   #26
Joasiaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Joasiaa
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 2 150
GG do Joasiaa
Dot.: Dysplazja stawów biodrowych

Helen śliczna córeczka o uroczym imieniu
Biedna jest z tym wynalazkiem na nóżkach ale co zrobić. Zawsze lepiej że teraz wykryli a nie jak dziecko już szykuje się do chodzenia - to dopiero jest dramat!
Julka miała grupę IIA i IIIA ale dzieki zdiagnozowaniu już w szpitalu teraz jest wszystko dobrze, są już nawet jądra kostania. Wystarczyło pieluchowanie.
Doridee pedź do lekarza! Helena ma rację tutaj liczy się szybka interwencja - przykład moja Julka
__________________
Zapraszam na mój blog turystyczny:
http://blog.palcem-po-mapie.pl/


"Ludzie nie zdają sobie sprawy jak mało istnieją" Leo Lipski
Joasiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-11, 14:45   #27
Anchela
Zadomowienie
 
Avatar Anchela
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 146
GG do Anchela
Dot.: Dysplazja stawów biodrowych

Helen to pierwsze zdjęcie normalnie mnie rozwaliło Super masz córcię.
Doridee ja tam tez bym nie czekała i poszła prywatnie. Ze swoją zresztą też tak zrobiam. Tyle że nie miałam bardzo wyboru i musiała to byc prywatna wizyta bo w mojej super przychodni nie ma usg Pierwszy raz byłam jak Alicja miała 6 tyg (zalecenie pieluchowania) i teraz drugi raz. Teraz już jest wszystko ok ale lekarz mówił że warto jeszcze profilaktycznie zakładać tą pieluchę do czasu az mała zacznie chodzić.
Anchela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-11, 15:04   #28
Doridee
Zakorzenienie
 
Avatar Doridee
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 3 297
GG do Doridee
Dot.: Dysplazja stawów biodrowych

Ja swoją małą też profilaktycznie pieluchuję od ponad tygodnia. Nastraszyłyście mnie i już sie umówiłam na jutro na 18.00 prywatnie Mam nadzieję, że będzie wszystko dobrze. Dam znać. Dzięki dziewczyny
Doridee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-11, 23:20   #29
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214
Dot.: Dysplazja stawów biodrowych

Moja córka została leczona dopiero od 3 miesiąca życia, ponieważ ponad 2 miesiące czekałam na wizytę w szpitalu. Jakbym wiedziała wcześniej, co ja czeka, to poszłabym prywatnie. Idąc na pierwszą wizyte myślałam, że dosyanie tylko poduchę, a tu czekała ją wyciąg. Mówię Wam, tragedia. Dostała rozwórkę. Potem kolejny wyciąg, zabieg i gips. Nic nie pomogło. W końcu po 7 miesiącach leczenia miała przeszczep i gips, który jej zgnił. Potem jeszcze jeden gips, a potem jeszcze taki ciężki aparat podobny do rozwórki, w którym miała nauczyć się chodzić. W końcu córka nauczyła się stać w rozwórce, a po odstawieniu jej w ciągu miesiąca nauczyła się chodzić. Po przeszczepie została kilkucentymetrowa blizna. Karolcia ma długie, zgrabne nóżki i wszystko jest już ok.
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-11, 23:55   #30
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214
Dot.: Dysplazja stawów biodrowych

Mam problemy z edycją, więc będzie post pod postem. Przedstawiam Wam zdjęcia z leczenia Karolci.

1. Tu miała 3 miesiące i ma założoną rozwórkę Koszli.
2. W szpitalu na wyciągu.
3. Tutaj miała roczek i tak wyglądała jak była w gipsie.
4. Tu w aparacie służącym do nauki chodzenia.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_1167.jpg (46,1 KB, 99 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_1170.jpg (42,2 KB, 103 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_1173.jpg (27,3 KB, 97 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_1174.jpg (29,5 KB, 96 załadowań)

Edytowane przez WioletaM
Czas edycji: 2006-09-12 o 19:55
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:18.