Feministki, a realia - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-20, 07:51   #181
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Feministki, a realia

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Jak to nie ma? Przecież opisane jest to wyżej. Znasz jakieś pary homoseksualne? Ja co prawda niewiele, ale kilka znam. We wszystkich jest takie samo zjawisko - jedna osoba robi za kobietę, druga za faceta i to bez względu na płeć. Obejrzyj dowolne fotki z lesbijskich ślubów - zawsze jedna w sukni, druga w garniturze. Nie ma dwóch pięknych kobiet w sukienkach z rozwianym włosem. Zawsze jedna jest udawaną płcią przeciwną.

I na serio pytasz jak objawia się zniewieścienie u niektórych gejów?
Znam mnóstwo par homoseksualnych, przede wszystkim lesbijek i nie widzę nigdzie żadnych "ról". Co to niby ma być zniewieścienie? Sporo ludzi uważa, że facet dbający o wygląd jest 'zniewieściały', co jednocześnie uważa się za coś złego. Albo kobieta, która się nie maluje i ma krótkie włosy, jest zaraz "męska". To jest bzdura, bo ona jest tak samo kobietą jak Angelina Jolie.
W moim w pełni heteroseksualnym związku też nie ma żadnego podziału ról ze względu na płeć. To po prostu nie jest żadna reguła. Czasem mam okazje obejrzeć TV i tam rzeczywiście pokazuje się takie bzdury, ale prawdziwy świat wygląda inaczej.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-20, 08:30   #182
KDych
Raczkowanie
 
Avatar KDych
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 68
Dot.: Feministki, a realia

To mi się podobał ten quiz odnośnie tego czy jest się feministką/feministem (to dobre słowo?) czy nie>
http://www.buzzfeed.com/kellyoakes/are-you-a-feminist

Proste, ale pokazujące istotę walki o równe prawa.
KDych jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-20, 12:48   #183
201702060922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 389
Dot.: Feministki, a realia

Cytat:
Napisane przez KDych Pokaż wiadomość
To mi się podobał ten quiz odnośnie tego czy jest się feministką/feministem (to dobre słowo?) czy nie>
http://www.buzzfeed.com/kellyoakes/are-you-a-feminist

Proste, ale pokazujące istotę walki o równe prawa.
"Feministą" przecież.
A quiz fajny .
201702060922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-21, 19:11   #184
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Feministki, a realia

Cytat:
Napisane przez tiniaczek Pokaż wiadomość
Jestes przeciwna podtrzymywaniu ciazy?
Moja siostra we czwartek urodzila sliczna i zdrowa corcie, ktora ma dzieki lekom na podtrzymanie.
Zależy na jakim etapie jest ta ciąża i z jakiego powodu ma być podtrzymywana.

Jestem przeciwna podtrzymywaniu wczesnej ciąży od jej pierwszych dni, co jest teraz bardzo często spotykane. Dawniej dochodziło do poronień samoistnych i było zdecydowanie mniej problemów i komplikacji niż obecnie.

Fajnie, że siostra urodziła zdrowe dziecko. Niestety nie każde dziecko rodzi się zdrowe, część to skrajne wcześniaki, których dalsze życie jest jedynie koszmarem - dla nich samych i dla ich rodziców. Gdyby nie szprycowanie kobiet lekami, tych ciąż nawet by nie było, nie rozwinęły by się bez wspomagania dalej niż do kilku tygodni a potem naturalnie by obumarły.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-22, 01:05   #185
tiniaczek
Zakorzenienie
 
Avatar tiniaczek
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 287
Dot.: Feministki, a realia

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Zależy na jakim etapie jest ta ciąża i z jakiego powodu ma być podtrzymywana.

Jestem przeciwna podtrzymywaniu wczesnej ciąży od jej pierwszych dni, co jest teraz bardzo często spotykane. Dawniej dochodziło do poronień samoistnych i było zdecydowanie mniej problemów i komplikacji niż obecnie.

Fajnie, że siostra urodziła zdrowe dziecko. Niestety nie każde dziecko rodzi się zdrowe, część to skrajne wcześniaki, których dalsze życie jest jedynie koszmarem - dla nich samych i dla ich rodziców. Gdyby nie szprycowanie kobiet lekami, tych ciąż nawet by nie było, nie rozwinęły by się bez wspomagania dalej niż do kilku tygodni a potem naturalnie by obumarły.
Dzieki

Mala nie jest wczesniakiem i jest okazem zdrowia. Ciaza byla podtrzymywana prawie od samego poczatku, bo siostra miala duzego krwiaka i troche trwalo az calkowicie sie wchlonal. Tak ze sadze, ze nie ma co generalizowac. Po prostu.
__________________
Do to the beast.
tiniaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-23, 20:51   #186
Azmika88
Zadomowienie
 
Avatar Azmika88
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 107
Dot.: Feministki, a realia

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Zależy na jakim etapie jest ta ciąża i z jakiego powodu ma być podtrzymywana.

Jestem przeciwna podtrzymywaniu wczesnej ciąży od jej pierwszych dni, co jest teraz bardzo często spotykane. Dawniej dochodziło do poronień samoistnych i było zdecydowanie mniej problemów i komplikacji niż obecnie.

Fajnie, że siostra urodziła zdrowe dziecko. Niestety nie każde dziecko rodzi się zdrowe, część to skrajne wcześniaki, których dalsze życie jest jedynie koszmarem - dla nich samych i dla ich rodziców. Gdyby nie szprycowanie kobiet lekami, tych ciąż nawet by nie było, nie rozwinęły by się bez wspomagania dalej niż do kilku tygodni a potem naturalnie by obumarły.
Bardzo kontrowersyjny pogląd. Ale idąc tym tokiem rozumowania można powiedzieć, że dawniej nie było lekarstw na dużo chorób i ludzie umierali. I dzisiaj też by umierali, gdyby nie farmakologia.
Medycyna idzie do przodu i jeśli są tabletki, które pozwalają na podtrzymywanie ciąży to ja uważam, że jak najbardziej powinny być stosowane. Tak samo leczenie niepłodności. Kiedyś nie do pomyślenia, ale teraz jest bardzo częste. Czy jesteś też przeciwko leczeniu niepłodności?
Podobnie różnego rodzaju operacje ratujące życie. Kiedyś ludzie umierali w przypadku jakichś guzów, nowotworów, a teraz się je wycina, podaje chemię (w razie potrzeby) i ludzie dalej żyją...
Azmika88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-21, 13:20   #187
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Feminizm- Wasze zdanie na ten temat

Udało mi się znaleźć ciekawy komentarz na temat dzisiejszego feminizmu:
Autor demota połączył kilka postów z 9GAGa, ale dodał też coś od siebie - plusik Takie kopiowanie popieram, gdyż nie jest typowo tępe. Poza tym - czy tylko ja widzę podobieństwo feministek do wczesnej kampanii antyżydowskiej w Niemczech między 1920-1930 rokiem? Jednym wolno robić co im się podoba, ale za dokładnie to samo innych chcą wtrącać do więzień? Określenie feminazistki jest w pełni uzasadnione. No i gdzie były te ich "ideały" kiedy kamienowano jakiś czas temu matkę dwojga dzieci w Syrii za to, że powiedziała, że kobiety powinny mieć prawo prowadzić samochód i wybrać sobie męża? Gdzie wtedy były feministki? Otóż - walczyły. O przywileje dla siebie tam, gdzie prawa są równe. Feminizm umarł śmiercią naturalną kiedy prawa kobiet i mężczyzn się do pewnego stopnia wyrównały. Bo cel został osiągnięty. To, co mamy teraz przypomina bardziej nazizm czy nawet komunizm. Skoro kobieta może nosić co chce (np. jedna z czołowych działaczek FEMENu w USA nosi bluzę "kąpię się w męskich łzach", co moim zdaniem jest seksizmem...), to mężczyzna też! Jeśli feminazistkom to nie pasuje, to może zaczną się ubierać jak sobie życzą mężczyźni? W końcu chciały RÓWNYCH praw! Małe PS: Jest maleńka grupka prawdziwych feministek. Te zwyczajnie tylko patrzą i strzelają facepalma patrząc na feminazizm psujący ich dobre imię. Prawdziwa feministka nie robi rzeczy sprzecznych ze swoją ideologią. Feminazizm faworyzuje zaś kobiety na podstawie samej płci.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-21, 14:56   #188
201607111042
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 889
Dot.: Feminizm- Wasze zdanie na ten temat

Ja nie utożsamiam się ze współczesnymi feministkami, za to jestem bardzo wdzięczna tym, które kiedyś wywalczyły dla nas prawo do decydowania o sobie.
201607111042 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-21, 15:40   #189
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Feminizm- Wasze zdanie na ten temat

Cytat:
Napisane przez cottan Pokaż wiadomość
Ja nie utożsamiam się ze współczesnymi feministkami, za to jestem bardzo wdzięczna tym, które kiedyś wywalczyły dla nas prawo do decydowania o sobie.
Ja uważam, że dzisiejsze zachodnie feministki robią raban o nic. Nierówne płace na tych samych stanowiskach to chyba jedyny problem, ale z drugiej strony pracodawca ma prawo zatrudniać kogo chce, na jakich stanowiskach chce, za pensję, jaką chce, a pracownik to akceptuje, więc to po części też nie jest dyskryminujące. Feminizm przydałby się w krajach islamskich bo tam kobiety są traktowane gorzej, niż my traktujemy zwierzęta, ale te pseudonowoczesne pseudofeministki wolą robić afery o jakieś bzdury typu ''mówi się psycholożka a nie pani psycholog ty zacofańcu!!!'' itp. czy pokazywać cycki, zamiast zająć się działaniami na rzecz praw kobiet tam, gdzie tych praw nie ma.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-21, 16:02   #190
roseblue
wasza koleżanka
 
Avatar roseblue
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 140
Dot.: Feminizm- Wasze zdanie na ten temat

Cytat:
Napisane przez cottan Pokaż wiadomość
Ja nie utożsamiam się ze współczesnymi feministkami, za to jestem bardzo wdzięczna tym, które kiedyś wywalczyły dla nas prawo do decydowania o sobie.
same here
__________________
karmacoma
roseblue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-27, 16:48   #191
Mirek1986
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 182
Dot.: Feminizm- Wasze zdanie na ten temat

Co ja sądzę o feminizmie? Ano to, że poza pewnymi skrajnymi odłamami, to nurt głęboko zakłamany. Wiele kobiet nie przyznaje się co prawda do feminizmu, ale jednocześnie nie przeszkadza im to korzystać z jego zdobyczy (np. prawa do głosowania). To też jest hipokryzja. Dla mnie jedynie taki feminizm ma rację bytu, który postuluję absolutną i dosłownie rozumianą równość we wszystkich dziedzinach życia. Feminizm powinien objąć też szeroko pojętą sferę obyczajową, gdzie mężczyzna jest jawnie dyskryminowany. Każde "ale" i wprowadzanie wyjątków, wynika na ogół z damskiego wygodnictwa. Nie od dziś bowiem wiadomo i jest to na każdym kroku widoczne, że kobiety lubią sobie z równouprawnienia wybierać tylko rzeczy przyjemne, a w przypadku tych bardziej przykrych chętnie zasłaniają się swoją płcią i rzekomą słabością, że o żałosnych argumentach dot. dobrego wychowania u mężczyzn nie wspomnę. Najbardziej trapi mnie jednak, że wielu mężczyzn dało sobie taką retorykę narzucić, nie widząc jak bardzo się poniżają, tzw. pożyteczni idioci. Ale to wynika z potężnego wpływu kobiet na młode umysły, które nieświadomie zaszczepiają w mężczyznach ten gen poddaństwa i przekonanie, że każda kobieta to potencjalna matka i należy bić przed nią pokłony. W Polsce mamy do czynienia nie z patriarchatem, tylko z zakamuflowanym matriarchatem. Co to za patriarchat, w którym kobieta cieszy się większym poważaniem niż mężczyzna? Feminizm w kraju, w którym kobieta jest de facto ważniejsza niż mężczyzna jest jakąś pomyłką, poza pewnymi nielicznymi odłamami, które walczą o całkowicie równe traktowanie. A ono nie może doznawać żadnych wyjątków.
Mirek1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-27, 17:02   #192
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Feminizm- Wasze zdanie na ten temat

Cytat:
Napisane przez Mirek1986 Pokaż wiadomość
Co ja sądzę o feminizmie? Ano to, że poza pewnymi skrajnymi odłamami, to nurt głęboko zakłamany. Wiele kobiet nie przyznaje się co prawda do feminizmu, ale jednocześnie nie przeszkadza im to korzystać z jego zdobyczy (np. prawa do głosowania). To też jest hipokryzja. Dla mnie jedynie taki feminizm ma rację bytu, który postuluję absolutną i dosłownie rozumianą równość we wszystkich dziedzinach życia. Feminizm powinien objąć też szeroko pojętą sferę obyczajową, gdzie mężczyzna jest jawnie dyskryminowany. Każde "ale" i wprowadzanie wyjątków, wynika na ogół z damskiego wygodnictwa. Nie od dziś bowiem wiadomo i jest to na każdym kroku widoczne, że kobiety lubią sobie z równouprawnienia wybierać tylko rzeczy przyjemne, a w przypadku tych bardziej przykrych chętnie zasłaniają się swoją płcią i rzekomą słabością, że o żałosnych argumentach dot. dobrego wychowania u mężczyzn nie wspomnę. Najbardziej trapi mnie jednak, że wielu mężczyzn dało sobie taką retorykę narzucić, nie widząc jak bardzo się poniżają, tzw. pożyteczni idioci. Ale to wynika z potężnego wpływu kobiet na młode umysły, które nieświadomie zaszczepiają w mężczyznach ten gen poddaństwa i przekonanie, że każda kobieta to potencjalna matka i należy bić przed nią pokłony. W Polsce mamy do czynienia nie z patriarchatem, tylko z zakamuflowanym matriarchatem. Co to za patriarchat, w którym kobieta cieszy się większym poważaniem niż mężczyzna? Feminizm w kraju, w którym kobieta jest de facto ważniejsza niż mężczyzna jest jakąś pomyłką, poza pewnymi nielicznymi odłamami, które walczą o całkowicie równe traktowanie. A ono nie może doznawać żadnych wyjątków.
Znowu biedny i ucisniony przez baby troll.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-02, 14:22   #193
Mirek1986
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 182
Dot.: Feminizm- Wasze zdanie na ten temat

http://bragiel.blox.pl/tagi_b/609657...ntelmenem.html

Popieram, bardzo mądre słowa
Mirek1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-02 15:22:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:23.