Czy to możliwe, że podkład Vichy... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-10-07, 09:05   #1
Ila
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 122

Czy to możliwe, że podkład Vichy...


mnie uczula? Mam cere suchą, skłonną do podrażnień i naczynkową, wiele podkładów mnie uczula, ale żeby Vichy. Nie przypuszczałam, że podkład apteczny, wcale nie tani może podrażniać. Po 3 dniach stosowania pojawiły sie wypryski , wygladajace jak trądzik, którego przy suchej cerze nie miałam i swędzące? Zadnego kosmetyku w tym czasie nie zmieniałam, z powodzenium używam podkłady L'oreal i Max Factor. Vichy wydawał mi sie dobry na jesienne dni, co kupić w takim razie?
Ila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-07, 09:15   #2
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 390
Dot.: Czy to możliwe, że podkład Vichy...

kosmetyki apteczne też mogą uczulać, wiadomo-kazda skora reaguje inaczej na rózne skladniki. Co do Vichy- tak sobie lubię tą markę. Pewnie szukam dziury w calym, ale zawsze mi sie wydawalo, ze oni tylko sie kreują na taką "apteczna" markę i że to jest chwyt reklamowy. Ludzie jak widzą, ze cos 1)jest dostepne tylko w aptekach, 2) kosztuje duzo, to czesto mają wrazenie, ze bedzie lepsze niż kosmetyk z Rossmana powiedzmy za 5,90 czy cos takiego. A nie zawsze tak jest. (Za to wlasnie kocham KWC, ze nie musimy sugerowac sie reklamą/ceną/opakowaniem kosmetyku, tylko tym co najwazniejsze - czy działa)
Joey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-07, 13:45   #3
rachela
Zakorzenienie
 
Avatar rachela
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: sklepy cynamonowe
Wiadomości: 12 503
Dot.: Czy to możliwe, że podkład Vichy...

Cytat:
Napisane przez Ila
mnie uczula? Mam cere suchą, skłonną do podrażnień i naczynkową, wiele podkładów mnie uczula, ale żeby Vichy. Nie przypuszczałam, że podkład apteczny, wcale nie tani może podrażniać. Po 3 dniach stosowania pojawiły sie wypryski , wygladajace jak trądzik, którego przy suchej cerze nie miałam i swędzące?
Kochana, to i tak długo go sobie używałaś, ja miałam wysyp już po dwóch godzinach Dobrze, że to była tylko próbka, ale strasznie mnie to wkurzyło - tym bardziej że to był podkład z serii Normaderm. Co ciekawsze, inne kosmetyki z tej serii są bez zarzutu. Tylko ten podkład...
Cytat:
Napisane przez Ila
Vichy wydawał mi sie dobry na jesienne dni, co kupić w takim razie?
Hmmm... Musi być mocno kryjący? Babska część mojej rodziny bardzo sobie chwali krem koloryzujący z Avonu. Dużo potrafi ukryć
A jako że uwielbiam konsystencję - polecam Dream Matt Mousse.

Szoruj na KWC, coś znajdziesz na pewno
__________________
Between men and women there is no friendship possible.
There is passion, enmity, worship, love, but no friendship.

Oscar Wilde
rachela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-07, 16:27   #4
Ila
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 122
Dot.: Czy to możliwe, że podkład Vichy...

Musi być chociaż troche kryjący, ze wzgledu na rozszerzone naczynka, reagujace na zmiany teperatury i emocje. Nie moze być bardzo matujący tworzący maskę, bo mam sucha cere. Pracuje w klimatyzowanym (zimnym) pokoju i mimo podkładu pod koniec pracy na twarzy prześwituja zaczerienienia. Dlatego chce kupić nawilżający i gesty podkład. Co polecacie?
Ila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-07, 16:33   #5
rachela
Zakorzenienie
 
Avatar rachela
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: sklepy cynamonowe
Wiadomości: 12 503
Dot.: Czy to możliwe, że podkład Vichy...

Cytat:
Napisane przez Ila
Musi być chociaż troche kryjący, ze wzgledu na rozszerzone naczynka, reagujace na zmiany teperatury i emocje. Nie moze być bardzo matujący tworzący maskę, bo mam sucha cere. Pracuje w klimatyzowanym (zimnym) pokoju i mimo podkładu pod koniec pracy na twarzy prześwituja zaczerienienia. Dlatego chce kupić nawilżający i gesty podkład. Co polecacie?
To masz cerę zupełnie jak moja mama , warunki pracy też
Poeksperymentuj z tym kremem koloryzującym z Avonu, naprawdę dużo daje. Patrzę na mamę... kremik nie wysusza, maskuje...
Ale poczekaj jeszcze na inne opinie.

A to ten krem, o którym mówię:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...s&itemid=10140
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 10140.jpg (4,4 KB, 26 załadowań)
__________________
Between men and women there is no friendship possible.
There is passion, enmity, worship, love, but no friendship.

Oscar Wilde
rachela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-07, 19:31   #6
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Czy to możliwe, że podkład Vichy...

Cytat:
Napisane przez Ila
mnie uczula? Mam cere suchą, skłonną do podrażnień i naczynkową, wiele podkładów mnie uczula, ale żeby Vichy. Nie przypuszczałam, że podkład apteczny, wcale nie tani może podrażniać. Po 3 dniach stosowania pojawiły sie wypryski , wygladajace jak trądzik, którego przy suchej cerze nie miałam i swędzące? Zadnego kosmetyku w tym czasie nie zmieniałam, z powodzenium używam podkłady L'oreal i Max Factor. Vichy wydawał mi sie dobry na jesienne dni, co kupić w takim razie?
Niestety skoro Cie uczula musisz odstawić. NIe ma reguł, kosmetyki specjalnie do skóry wrażliwej mogą uczulać, podczas gdy te "agresywne" wogóle nie zaszkodzą. Bo to co uczuli jedną osobę, niekoniecznie uczuli inną. Możesz poczytać składy i porównać czym się różni podkład, który Cię uczulił od tego co nie uczulił. Byc może wytropisz składnik, który Ci szkodzi i bedziesz mogla go unikac. Jaki to skladnik, to kwestia bardzo inwidualna.
Zeby unikac uczulen lepiej prosić o próbki, albo chociaż pomalować się testerem i pochodzić kilka godzin nim się kupi.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-07, 19:54   #7
wiolka36
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 92
Smile Dot.: Czy to możliwe, że podkład Vichy...

Jeśli masz suchą i wrażliwą skórę to polecam Ci najnowszy podkład Oriflame - nawilżający do suchej i normalnej skóry. Jest świetny, wygląda naturalnie, nie wysusza i nie podrażnia a ja równiez mam wrazliwą skórę. Cena jest dostępna, polecam, poproś konsultantkę o próbkę i spróbuj.
wiolka36 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-10-07, 20:04   #8
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Czy to możliwe, że podkład Vichy...

mnie tez vichy niestety uczulil
Brook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-07, 21:49   #9
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Dot.: Czy to możliwe, że podkład Vichy...

Cytat:
Napisane przez Ila
mnie uczula? Mam cere suchą, skłonną do podrażnień i naczynkową, wiele podkładów mnie uczula, ale żeby Vichy. Nie przypuszczałam, że podkład apteczny, wcale nie tani może podrażniać. Po 3 dniach stosowania pojawiły sie wypryski , wygladajace jak trądzik, którego przy suchej cerze nie miałam i swędzące? Zadnego kosmetyku w tym czasie nie zmieniałam, z powodzenium używam podkłady L'oreal i Max Factor. Vichy wydawał mi sie dobry na jesienne dni, co kupić w takim razie?
Oczywiście. To czy jest to Vichy, czy La Roche Posay nie ma znaczenia. Najwidoczniej Twoja skóra go nie toleruje i jedyne co możesz zrobić, to natychmiast go odstawić i wrócić do sprawdzonych, żeby nie podrażniać dalej cery. Eksperymenty nie zawsze jej wychodzą na dobre. Ponadto przed kupnem podkładu, wypróbuj go. W Sephorze, czy Douglasie bez problemu dostaniesz próbki podkładów w interesujących Cię kolorach. I w domu, na spokojnie, ocenisz ich hypoalergiczność.

Pozdrawiam!
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-08, 10:53   #10
Ila
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 122
Dot.: Czy to możliwe, że podkład Vichy...

Najgorsze jest to, że podkład czy krem uczula mnie dopiero po kilku nawet kilkunastu dnach używania. Próbke podkładu Vichy miałam przed wakacjami i mnie nie uczulił, a teraz tak!
Ila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-08, 17:30   #11
rachela
Zakorzenienie
 
Avatar rachela
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: sklepy cynamonowe
Wiadomości: 12 503
Dot.: Czy to możliwe, że podkład Vichy...

Cytat:
Napisane przez Ila
Najgorsze jest to, że podkład czy krem uczula mnie dopiero po kilku nawet kilkunastu dnach używania. Próbke podkładu Vichy miałam przed wakacjami i mnie nie uczulił, a teraz tak!
Wiesz, polecam testowanie na przegubie ręki lub za uchem; skóra jest tam bardziej wrażliwa. Ja w ten sposób testuję preparaty do cery trądzikowej, bo niektóre bywają za mocne...
__________________
Between men and women there is no friendship possible.
There is passion, enmity, worship, love, but no friendship.

Oscar Wilde
rachela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-24, 14:10   #12
Olixxx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 61
Dot.: Czy to możliwe, że podkład Vichy...

Podkłady Vichy są do niczego, nie polecam nikomu, tworzą taką maskę, że szok, kleją się strasznie, masakra, 70 zł poszło na marne...
Olixxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-24, 14:18   #13
agunia37
Rozeznanie
 
Avatar agunia37
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 526
Dot.: Czy to możliwe, że podkład Vichy...

Jeszcze zaden produkt tej marki, mnie nie zachwycil
Mialam kilka probek kremow, podkladow-tragedia....
agunia37 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-24, 15:42   #14
roxi:*
Wtajemniczenie
 
Avatar roxi:*
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 2 152
Dot.: Czy to możliwe, że podkład Vichy...

Niestety nie ma reguły co nas może uczulić a co nie. Ja np. jakiś rok temu zakupiłam sobie krem nawilżający do cery wrażliwej od Avene i dostałam straszliwej wysypki na twarzy, wyglądałam prawie jak gad. Stosowałam go później tylko na szyję i nie miałam żadnej reakcji alergicznej. Filtry tej marki nie uczuliły mnie na szczęście do tej pory.
Co do Vichy to używam i przetestowałam już sporo kosmetyków tej marki. Nie zdarzyło mi się żeby mnie uczuliły, ale nie polecam serii normaderm bo jest zbyt agresywna i wysusza.
roxi:* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:15.