14 kg w 2 miesiace - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-15, 13:42   #1
elza_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 6

14 kg w 2 miesiace


musze zrzucić 14 kg w 2 miesiące chciałabym żeby nie odbywało się to kosztem zdrowia... a jednak przyniosło oczekiwane efekty...
prosze o radę... jezeli nie ma na to dietetycznych w miarę nieszkodliwych sposobów, bedę stosowała głodówki i monodiety... bo zrzucenie tych kilogramów to konieczność...
z góry dziekuję i pozdrawiam
elza
elza_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-15, 17:58   #2
agaa206
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 12
Dot.: 14 kg w 2 miesiace

ty chcesz z wami 75 spasc na 61 ?;o to po co ty dziewczyno tyle jadlas ze teraz tak mocno chcesz schudnac :|
agaa206 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-15, 18:01   #3
agolek
Wtajemniczenie
 
Avatar agolek
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 2 373
GG do agolek
Dot.: 14 kg w 2 miesiace

Elza, oczekujesz niemozliwego. Radze przjrzec forum fitness. Tam jest duzo tego typu bzdurnych watkow typu 7 kg w tydzien, 14 w miesiac itp.
Nie chce brzmiec nieuprzejmie ale poczytaj najpierw forum zanim zalozysz taki watek.
A os siebie moge ci polecic diete SB albo 1200 kacl+cwiczenia+masaze.
Pozdrawiam
__________________
Akcja Odchudzanie !!!2kg do zgubienia....
agolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-16, 00:59   #4
Miel
Raczkowanie
 
Avatar Miel
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: borough green
Wiadomości: 262
Dot.: 14 kg w 2 miesiace

Cytat:
Napisane przez elza_
musze zrzucić 14 kg w 2 miesiące chciałabym żeby nie odbywało się to kosztem zdrowia... a jednak przyniosło oczekiwane efekty...
prosze o radę... jezeli nie ma na to dietetycznych w miarę nieszkodliwych sposobów, bedę stosowała głodówki i monodiety... bo zrzucenie tych kilogramów to konieczność...
z góry dziekuję i pozdrawiam
elza
nie wolno tak.
a czemu sobie wymyslilas akurat te 14 kg? KONIECZNOSC
optymalne chudniecie to 1kg/tydzien, w te 2 miesiace daloby to 8 kilo, a to przeciez piekny wynik. a za to nie byloby zwiotczalej skory, jojo, rozstepow i innego badziewia.
zrzucony kilogram = 7000 kcal. jak chcesz to zrobic w tak krotkim czasie? chyba ze usatysfakcjonuje Cie te kilka kilo mniej na wadze, chocby bylyby one tylko wynikiem odwodnienia organizmu...
zastanow sie nad tym.
Miel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-16, 11:39   #5
iwciunia
Zakorzenienie
 
Avatar iwciunia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 3 178
Dot.: 14 kg w 2 miesiace

Cytat:
Napisane przez agaa206
ty chcesz z wami 75 spasc na 61 ?;o to po co ty dziewczyno tyle jadlas ze teraz tak mocno chcesz schudnac :|
A Twoja wypowiedz jest conajmniej nieuprzejma!

elza mimo wszystko 2 miesiące to za krótki czas, by zdrowo zrzucić 12 kg, może zmienisz po prostu tryb zycia i sposób odzywiania (jest wiele wątków na ten temat ) i przeznaczysz na odchudzanie więcej niż 2 miesiące?
iwciunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-17, 09:36   #6
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: 14 kg w 2 miesiace

Elza, przecież dziewczyny już Ci odpowiedziały w poprzednim założonym przez Ciebie wątku o tym samym tytule. Po co to dublować Myślisz, że inne osoby wygłoszą inne opinie? Już chyba wiesz, że to niemożliwe i nie ma sensu próbować.
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-17, 16:16   #7
Miel
Raczkowanie
 
Avatar Miel
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: borough green
Wiadomości: 262
Dot.: 14 kg w 2 miesiace

a ja nie uwazam, zeby wypowiedz agi206 byla nieuprzejma. mnie osobiscie rowniez smieszy i zarazem denerwuje podejscie dziewczyn, ktore objadaly sie przed telewizorem przez cala jesien, zime i wiosne i nagle zorientowaly sie ze juz lato i wiec z "KONIECZNOSCI" zkladaja watki typu "jak zrzucic 20 kilo do soboty?"
Miel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-06-17, 19:36   #8
Cytryna01
Rozeznanie
 
Avatar Cytryna01
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 581
Dot.: 14 kg w 2 miesiace

Mimo wszystko Aga mogła jakoś ineczej sformułować zdanie. Jakoś troszke milej
Za to Miel masz całkowitą racje! Uważam że nad swoją sylwetką nalezy pracować cały czas a nie w momencie kiedy niemożna już dopiąć ostatniego guzika od spodni...
Odradzam głodówke, bo nawet z nią nie pozbędziesz się tak wiele kg w tak krótkim czasie!
__________________

Cytryna01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-17, 19:41   #9
saska3
Raczkowanie
 
Avatar saska3
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 59
Dot.: 14 kg w 2 miesiace

Jestem dietetyczką i zawodowo wiem że odchudzanie w takim tempie jest po pierwsze bardzo niezdrowe, praktycznie niemożliwe (jeśli nie musisz chudnąć np. do operacji).Dieta 1000 kcal jest dietą niefizjologiczną. Bardzo wyniszcza organizm a efekt jojo gwarantowany.Polecam raczej regularne i racjonalne żywienie, ćwiczenia, picie dużej ilości płynów (najlepiej wody) i zmiana nastawienia na siebie.I jeszcze jedno- joga ona czyni cuda z ciałem i duszą
__________________
Dobro i Zło mają to samo oblicze, wszystko zależy jedynie od momentu, w którym staną na drodze człowieka.

Paulo Coelho
saska3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-17, 20:05   #10
obca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 1 454
Cool Dot.: 14 kg w 2 miesiace

a mnie z kolei denerwują wypowiedzi w stylu

" mnie osobiscie rowniez smieszy i zarazem denerwuje podejscie dziewczyn, ktore objadaly sie przed telewizorem przez cala jesien, zime i wiosne i nagle zorientowaly sie ze juz lato i wiec z "KONIECZNOSCI" zkladaja watki typu "jak zrzucic 20 kilo do soboty?"
albo
"ty chcesz z wami 75 spasc na 61 ?;o to po co ty dziewczyno tyle jadlas ze teraz tak mocno chcesz schudnac :|"

po pierwsze rózne sa powody dla których ktoś przybrał na wadze (choroba, unieruchomienie na dłuższy czas, depresja, ciąża), po drugie to wyjątkowo niegrzeczne jest pisanie tego typu komentarzy..
myślę, że osoba której w pewnym momencie tusza zaczyna przeszkadzać sama wie najlepiej gdzie popełniła błąd (jeśli popełniła!) i nie wchodzi na takie forum żeby wysłuchiwać złośliwych uwag (bo co one dobrego wnoszą?)


co do tych 14kg w 2 miesiące - ja się na dietach nie znam, ale chyba postawiłaś poprzeczkę za wysoko..nie warto podchodzić do tego tak nerwowo warto pomyśleć o swoim zdrowiu no i o tym czy ma sens katować się 2 miesiące po to żeby za 3 m-ce mieć tyle samo kg co przed dietą (lub więcej) -słynne jo-jo, a do tego bardzo wyniszczony organizm?

wiele osób chwali sobie dietę South Beach.. już przez pierwsze 2 tygodnie można stracić nawet 6 kg a odzywiasz się zdrowo i nie chodzisz głodna (je się do syta)..poczytaj sobie rózne wątki i na pewno znajdziesz wiele dobrych rad

pozdrawiam
__________________
..jak głęboko jest to dno, od którego można się odbić? :0
obca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-17, 20:34   #11
amberlinka
Raczkowanie
 
Avatar amberlinka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 377
Thumbs up Dot.: 14 kg w 2 miesiace

Popieram wypowiedź Obcej,
Ja schudłam 7,5 kg w miesiąc z 65 kg na 67,5 stosowałam swoją dietę, ponieważ sama sobie piszę diety oraz koleżanką i zawsze pomagają Jednakże także stosowałam do tego tabletki 'adipex', których NIE polecam... Mi się udało i nie mam żadnych kłopotów ze zdrowiem po nich, ale Tobie może się nie udać i będą tego ciężkie konsekwencje, także proponuję po prostu 'obniżanie kalorii i podwyższanie wysiłku fizycznego'. Na początek zacznij od 1600 kcal , a potem obniżaj, oczywiście na te 1600 kcal ma się składać zdrowa żywność! A nie, że sobie obliczysz 'czekolada ma tyle... a ciacho tyle..." i Ci wyjdzie 1600 kcal! Tak się nie robi! Na początek po 30 brzuszków, 10 na serię x 3, potem coraz więcej, aż zobaczysz efekty swojej pracy. Trzeba ćwiczyć i zdrowo się odżywiać i to naprawdę wtedy skutkuje Buziaczki
amberlinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-17, 21:00   #12
paulinka_vel_paulinka
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinka_vel_paulinka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 2 971
Dot.: 14 kg w 2 miesiace

Napisze na początku, że po tej diecie wróciły mi spowrotem wszystkie kilogramy (i pare w prezęcie). Nikomu pod żadnym pozorem nie polecam tej diety, a nawet gorąco odradzam . W 1,5 miesiąca schudłam jakieś 15 kg....jak to zrobiłam...najpierw dieta kopenhaska, a po niej ...500 kcal dziennie, i co 3 dni zwiększałam o 50 kcal do ...tak do 1000, nie ćwiczyłam bo byłam za słaba. Ja już zrozumiałam że głodzenie się nie jest sposobem na rozwiązanie problemów z figurą a tym bardziej samoakceptacją. Zawsze wybór należy do Ciebie, co chcesz zrobić ze swoim życiem.
__________________
Dbam o siebie dieta od 3.09.2010!!!
20.12.2010 jeszcze 6,7kg TO GO!!!
paulinka_vel_paulinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-18, 07:10   #13
chantelle-krakow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: krakow
Wiadomości: 29
GG do chantelle-krakow
Dot.: 14 kg w 2 miesiace

hej4 lata temu schudłam 16 kg< z 74 na 58 kg> w 3 miesiace za sprawą picia hektolitrów czerwonej herbaty, chromu i zakochania się Zauroczenie szybko minęło, ale 16 kg mniej zostałoJakich diet byśmy nie stosowały to najważneijsza jest mobilizacja i wytrwałość!! pozdrawiam serdecznie
chantelle-krakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-18, 15:00   #14
veneris88
Przyczajenie
 
Avatar veneris88
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: ~Green City~
Wiadomości: 11
GG do veneris88
Dot.: 14 kg w 2 miesiace

Zgadzam się, niektóre wypowiedzi kilku osób są załamujące... ale cóż... nie każdego matka w domu nauczyła kultury i odpowiedniego sposoby zachowywania się...
Elza nie martw się, ja na twoim miejscu wziełabym sie do roboty i spróbowałą się odchudzić przez te 2 miesiące.. Ile schudniesz tyle schudniesz....ale zawsze bedziesz miała tą swiadomość, że SPRÓBOWAŁAŚ. I myślę, że jeżeli połączysz to z ćwiczeniami, różnymi sportami, bieganiem, to napwno zobaczysz efekty. 3mam kciuki
veneris88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-18, 16:14   #15
elza_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 6
Dot.: 14 kg w 2 miesiace

Cytat:
Napisane przez agaa206
ty chcesz z wami 75 spasc na 61 ?;o to po co ty dziewczyno tyle jadlas ze teraz tak mocno chcesz schudnac :|
skąd wiesz że waże 75?

hmm, wiecie czemu przytyłam? Byłam chora... Wcześniej chuda.. Byłam modelką... potem miałam problemy z nogą.. Jeszcze czeka mnie operacja w te wakacje... Nie mogłam sie prawie ruszac bo zaraz noga odmawiała mi posłuszeństwa i do szpitala.. Teraz lepiej....

Tak więc.. to nie efekt obżerania sie przez zime.. Tylko kilogramy nabyte przez 3 lata

Nie spodziewałam sie być tak negatywnie przyjęta, ale dziękuje osobom ktore we mnie wierzą... BARDZO.. Zwłaszcza Chantelle i Veneris88

Wiecie myslę ze mi sie uda... Ćwiczę 1-2 h dziennie... Jem koło 800-1000 kcal... podzielone na 3 posiłki do 18.... i myślę że jeżeli nawayki ktore zdobede podczas diety pozostana to nie bede miała problemów z utrzymaniem wagi...
Przez ostatni miesiąc schudłam 7kg bez wiekszego wysiłku... Na tej właśnie diecie tyle że bez ćwiczen,ale wówczas byłam ogarnieta stresem maturalnym... może dlatego ... jadłam słodycze.. co prawda ograniczyłam ich ilość... teraz biore jeszcze Bio CLA...

Czemu chce to zrobić w tak krótkim czasie? Otóz jak wspomniałam byłam modelką... Chciałabym znów sprobować... bo wierze ze coś moge jeszcze zdziałać a to ostatni dzwonek....

Dzięki... Do zobaczenia za 14kg czyli za 2 miesiące
elza_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-18, 17:44   #16
eyeangel
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Wiadomości: 246
GG do eyeangel
Dot.: 14 kg w 2 miesiace

Cytat:
Napisane przez agaa206
ty chcesz z wami 75 spasc na 61 ?;o to po co ty dziewczyno tyle jadlas ze teraz tak mocno chcesz schudnac :|
Owszem wg mnie to rowniez nieuprzejme...ale coz. Je sie to co sie lubi i co sie chce, albo i nie jest to wynik jedzenia bo u mnie przede wszystkim choroby chociaz ja chcac sie odchudzac nie afiszuje sie bo robie to niezgodnie ze wszystkim - glodowki. Coz, jakby nie patrzec. To nie mozliwe by zdrowo schudnac tyle. Ja w poltora miesiaca schudlam 18kg kiedys. Co odbilo sie teraz na moim zdrowiu, przeszlam bulimie, anemie, juz nawet podejrzewano u mnie anoreksje, nie jadlam...nie potrafilam nic przelknac i tylko chudlam w oczach. Wszystko ma swoje minusy, czulam sie dobrze ale jednak wyladowalam w szpitalu i mam zniszczony przewod pokarmowy, nic dodac nic ujac...bez komentarza. Za glupote sie placi. Ale jesli ktos by sie mnie spytal czy podjelabym sie tego znow wracajac do przeszlosci wiedzac jakie nastepstwa beda? owszem...bo poprawilo to wiele we mnie.

Elza nie odchudzaj sie po to aby komus sie upodobac! jesli czujesz sie dobrze w swojej skorze, to nie rob nic aby temu zaprzeczyc!! I nie rob takiej glupoty jak ja bo to jest jednak przezycie nie tylko dla ciebie ale i dla bliskich kiedy widza jak ktos pozniej sie meczy.
eyeangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-18, 19:39   #17
Miel
Raczkowanie
 
Avatar Miel
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: borough green
Wiadomości: 262
Dot.: 14 kg w 2 miesiace

Cytat:
Napisane przez elza_
Tak więc.. to nie efekt obżerania sie przez zime.. Tylko kilogramy nabyte przez 3 lata
hej! naprawde nie chcialam byc nieuprzejma, ale sama zobacz : te kilogramy przybyly Tobie przez TRZY LATA. niemozliwe jest zrzucenie ich w 2 miesiace bez szkody dla zdrowia. co gorsza, odchudzanie w takim tempie moze stac sie pozniej jakas obsesja, a szczegolnie srodowisko modelek jest bardzo podatne na te przerazajace choroby cywilizacyjne jak anoreksja czy bulimia...

poczytaj sobie o zdrowym odzywianiu, diecie bialkowej, cwicz, odchudzaj sie ROZSADNIE. bo naprawde moza poprzez nieumiejetne odchudzanie zrobic sobie kuku.
Miel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-19, 16:41   #18
chantelle-krakow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: krakow
Wiadomości: 29
GG do chantelle-krakow
Dot.: 14 kg w 2 miesiace

Elzo ja naprawde wierze ze Ci sie uda!!Takie szybkie odchudzanie jest niezdrowe, ale cóż zrobić ja sie moge odchudzic szybko albo wcaleOd dzis tez podejmuje ostra diete, bo w strój kąpielowy trzeba się wbić) Pozdrawiam
chantelle-krakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-19, 21:17   #19
elza_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 6
Dot.: 14 kg w 2 miesiace

Bardzo dziękuje... i ja bardziej wierze jeżeli ktoś z zewnątrz mi dopinguje .. narazie jest dobrze 2 h ćwiczeń dziennie.. np.1 h rower, 400 podskoków na skakance dzisiaj... 3 posiłki.. do 18.00... potem już tylko woda lub kawa...
już widze drobne efekty... wiec powinno sie udać..

Chantelle ja też Cię wspieram... i wierze ze sie uda... tez tak mam... nie potrafie sie odchudzić inaczej.... musze widzieć szybkie efekty... bo inaczej zniechecam sie...

pozdrawiam gorąco...
elza_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-20, 08:09   #20
veneris88
Przyczajenie
 
Avatar veneris88
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: ~Green City~
Wiadomości: 11
GG do veneris88
Dot.: 14 kg w 2 miesiace

schudnąć szybko jest realne, ale jeszcze realniejsze jest ryzyko jo-ja. Oczywiście nie jest powiedziane,że po tak ostrej i rygorystycznej diecie NAPEWNO będziesz miała jo-jo, ale musisz uważać i przez najbliższe 3miechy kontrolować davke kcal. Szybkie odchudzanie naprawdę nie jest zdrowe, tez kiedyś myślałam, że tylko TAK można coś osiągnąć... i owszem schudłam 8kg w 2tyg , na diecie kopenhaskiej. Uważać -uważałam, i jakoś do tej pory nie dostałam Jo-Ja, ale odradzam każdemu tak szybkie odchudzanie bo niestety to strasznie wyniszcza organizm... Garście wypadających włosów, zaburzenia łaknienia, łamliwość paznokci, często wzdęcia, pogorszenie stanu skóry.... Naprawdę nie jest fajnie. Dlatego odchudzajmy sie powoli-z rozsądkiem-i bezpieczniejszym efektem.
veneris88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:01.