Do już doświadczonych mam :) Proszę o pomoc :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-07, 15:51   #1
myszkins
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 4
Smile

Do już doświadczonych mam :) Proszę o pomoc :)


Drogie mamy

Własnie mam zamiar wybrać się do sklepów po parę rzeczy dla mojego przyszłego młodego.
Może to dla doświadczonych jest głupie pytanie , ale chciałam się dowiedzieć np. o kosmetyki pielegnacyjne.
Mam niby jakaś liste zrobiona ale chciałabym się dowiedzieć co najbardziej bedzie mi potrzebne.
Jaka firma lepsza Nivea dla niemowlaków czy JOHNSON'SŸ Baby a może jakaś inna ???
dodatkowo mam pytanie może tez dosyc durne , ale to moje pierwsze dziecko i kompletnie jestem w czarnej kropce :P
termometr kąpielowy dostanę w jakimś specjalnym sklepie dla dzieci czy może w aptece ?
Jeśli chodzi o pieluchy to jaki rodzaj najlepszy ??? Jaka firma ??? Jaki rozmiar dla niemowlaka ??
To wszystko zaczyna mnie trochę przerażać szczególnie ,ze nie wiem co gdzie i jak a chciałabym zeby wszystko było zapiete na ostatni guzik i pokoik juz do końca był gotowy ze wszystkimi detalami.

Proszę o nie wyśmiewanie mojej niewiedzy oraz o powstrzymanie sie z komentarzami " co z ciebie będzie za matka jak ty nie wiesz podstawowych rzeczy "

dziekuję

edit : ręczniczki jeszcze mnie interesuja - musza byc z jakiegos specjalnego materiału ??? Jak to z nimi jest ?
myszkins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-07, 16:14   #2
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Do już doświadczonych mam :) Proszę o pomoc :)

Cytat:
Napisane przez myszkins Pokaż wiadomość
Drogie mamy
Jaka firma lepsza Nivea dla niemowlaków czy JOHNSON'SŸ Baby a może jakaś inna ???
Jeśli przyjazna skórze to w sumie żadna z wymienionych.
To już lepiej kupić coś z Babydream.

A tu fajny blog o kosmetykach
http://www.srokao.pl/p/moje-analizy.html

Cytat:
Napisane przez myszkins Pokaż wiadomość
termometr kąpielowy dostanę w jakimś specjalnym sklepie dla dzieci czy może w aptece ?
w sklepie z art dziecięcymi

Cytat:
Napisane przez myszkins Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o pieluchy to jaki rodzaj najlepszy ??? Jaka firma ??? Jaki rozmiar dla niemowlaka ??
Co to znaczy najlepszy?

zobacz sobie opinie w KWC

Cytat:
Napisane przez myszkins Pokaż wiadomość
edit : ręczniczki jeszcze mnie interesuja - musza byc z jakiegos specjalnego materiału ??? Jak to z nimi jest ?
A nie możesz iść do sklepu dziecięcego i wybrać coś z dostępnych tam ręczników
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-07, 16:26   #3
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Do już doświadczonych mam :) Proszę o pomoc :)

Miałam podać tą samą stronę o kosmetykach co Izabela
Warto się z nią zapoznać.

Termometr w sklepie z art. dla dzieci lub na allegro.
Pieluchy musisz wybrać sama, każde dziecko woli co innego.
Rozmiar zaczynasz od tych co są dla dzieci o wadze 3-6kg
Warto zmieniać rozmiar wcześniej niż dziecko osiągnie tą krańcową wagę, ponieważ wtedy z reguły miewa już kupę w okolicach karku

Ręczniki dla dzieci ważne aby były miękkie i ładnie wchłaniały wodę.
Przydaje się kapturek, ale nie jest konieczny.
Polecam o rozm. co najmniej 80x80 cm a najlepiej 100x100 cm, mniejsze szybko robią się za małe.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-07, 16:36   #4
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Do już doświadczonych mam :) Proszę o pomoc :)

Pewnie ile mam tyle różnych odpowiedzi będzie
Bo i każda mama co innego woli,a i dzieci też są różne,może je coś uczulać np.
Moje uczuleń nie mają i stosujemy różnych firm kosmetyki. Młody był przenoszony i miał bardzo suchą skórę,więc na początku używaliśmy Oilatum ,a potem to już różności. Obecnie jakiś tani płyn Tesco baby,kupiony na szybko a nam służy dobrze.
Termometr kąpielowy dla mnie rzecz zbędna i tak najlepszy jest łokieć Ale jak chcesz to w każdym sklepie dziecięcym kupisz lub wanienkę z termometrem.
Pieluszki ja używam pampers,najpierw new baby,teraz takie zielone. Ale to też różnie,wiele moich koleżanek z Polski używa Dady z Biedronki i ponoć dobre są,a niedrogie. Ręczniczek najlepiej z kapturkiem,bawełniany i troszkę większy,bo maluch szybko wyrośnie z niego. Ja musiałam mieć ich trochę,bo po każdej kąpieli był zasikany

---------- Dopisano o 16:36 ---------- Poprzedni post napisano o 16:33 ----------

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Pieluchy musisz wybrać sama, każde dziecko woli co innego.
Rozmiar zaczynasz od tych co są dla dzieci o wadze 3-6kg

A ja miałam 2-5 kg i i tak były na początku spore,a Młody ważył 3270.
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-07, 17:01   #5
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Do już doświadczonych mam :) Proszę o pomoc :)

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
A ja miałam 2-5 kg i i tak były na początku spore,a Młody ważył 3270.
Co kto lubi, mnie te najmniejsze nie odpowiadały a córka przy wypisie miała 3200g, przy synku w ogóle tych najmniejszych już nawet nie kupowałam bo to się kończyło kupskiem po szyję...
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-07, 17:05   #6
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Do już doświadczonych mam :) Proszę o pomoc :)

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Młody był przenoszony i miał bardzo suchą skórę,więc na początku używaliśmy Oilatum


A ja miałam 2-5 kg i i tak były na początku spore,a Młody ważył 3270.

Moja tez miała sucha skórę po urodzeniu, i na początku używałam kosmetyków Pat&Rub.

Ja tez korzystałam z pieluch nr 1 i z tego co kojarzę to chyba z miesiąc
Młode się urodziło 3200g

Aha i my uzywamy pieluch Dada.
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-07, 17:18   #7
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Do już doświadczonych mam :) Proszę o pomoc :)

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Co kto lubi, mnie te najmniejsze nie odpowiadały a córka przy wypisie miała 3200g, przy synku w ogóle tych najmniejszych już nawet nie kupowałam bo to się kończyło kupskiem po szyję...

No jasne,że tak,ale nam te nr 1 sięgały prawie po pachy,to po co większe Też używałam ich dobry miesiąc i wszystkie dziewczyny na moim wątku mamusiowym używały tych,nawet te co rodziły dzieci ponad 4 kg. Tak,że ty jesteś wyjątkiem,no ale co kto lubi
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-07, 18:14   #8
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Do już doświadczonych mam :) Proszę o pomoc :)

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
No jasne,że tak,ale nam te nr 1 sięgały prawie po pachy,to po co większe Też używałam ich dobry miesiąc i wszystkie dziewczyny na moim wątku mamusiowym używały tych,nawet te co rodziły dzieci ponad 4 kg. Tak,że ty jesteś wyjątkiem,no ale co kto lubi
Może to zależy jakie długie dziecko, nam one szybko przestały wystarczać, dla córki zużyłam jedną małą paczkę a dla syna miałam kilka sztuk

Co do suchej skóry - u mnie oboje przenoszeni, obłazili ze skóry i kąpałam na początku w emolium i jeszcze smarowałam emulsją z tej serii.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-07, 18:25   #9
pavett
Zadomowienie
 
Avatar pavett
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Okolice Lbl
Wiadomości: 1 324
GG do pavett
Dot.: Do już doświadczonych mam :) Proszę o pomoc :)

Cytat:
Napisane przez myszkins Pokaż wiadomość
Drogie mamy

Własnie mam zamiar wybrać się do sklepów po parę rzeczy dla mojego przyszłego młodego.
Może to dla doświadczonych jest głupie pytanie , ale chciałam się dowiedzieć np. o kosmetyki pielegnacyjne.
Mam niby jakaś liste zrobiona ale chciałabym się dowiedzieć co najbardziej bedzie mi potrzebne.
Jaka firma lepsza Nivea dla niemowlaków czy JOHNSON'SŸ Baby a może jakaś inna ???
dodatkowo mam pytanie może tez dosyc durne , ale to moje pierwsze dziecko i kompletnie jestem w czarnej kropce :P
termometr kąpielowy dostanę w jakimś specjalnym sklepie dla dzieci czy może w aptece ?
Jeśli chodzi o pieluchy to jaki rodzaj najlepszy ??? Jaka firma ??? Jaki rozmiar dla niemowlaka ??
To wszystko zaczyna mnie trochę przerażać szczególnie ,ze nie wiem co gdzie i jak a chciałabym zeby wszystko było zapiete na ostatni guzik i pokoik juz do końca był gotowy ze wszystkimi detalami.

Proszę o nie wyśmiewanie mojej niewiedzy oraz o powstrzymanie sie z komentarzami " co z ciebie będzie za matka jak ty nie wiesz podstawowych rzeczy "

dziekuję

edit : ręczniczki jeszcze mnie interesuja - musza byc z jakiegos specjalnego materiału ??? Jak to z nimi jest ?

Uważam, że nie jest głupie ze pytasz, jak kto mówią kto pyta nie bładzi
Mogę Ci powiedzieć, co u Nas najlepiej się sprawdziło. I tak termometr kąpielowy kupisz i w sklepie z art. dziecinnymi ale też w aptece.

Pieluchy używałyśmy Pampersa, próbowałam różnych firm ale dla mnie te zdecydowanie najlepsze.Zaczynałysmy od rozmiaru 2-5 kg.

A co do kosmetyków używałyśmy z serii J&J Bedtime i jestem bardzoo zadowolona zresztą do tej pory ich używam, ale wiem że dużo dzieci też uczulają.

Mam nadzieję, że pomogłam.Szczęśliwego rozwiązania i pytaj w razie wątpliwości
__________________
Każdemu zdarza się być głupcem
Przynajmniej przez pięć minut dziennie.Mądrość polega na tym, by nie przekroczyć tego limitu.
pavett jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-07, 18:36   #10
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Do już doświadczonych mam :) Proszę o pomoc :)

Ja też polecam na pierwszy miesiąc Pampers Newborn
Kosmetyki Babydream są dobre, tanie i dostępne w Rossmannie, płyn i szampon mają taki sam skład więc można zainwestować w sam płyn. My używaliśmy też chusteczek nawilż. tej firmy, inne uczulały. Na pupkę sprawdził się u nas Bambino z cynkiem
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-07, 19:21   #11
Sola1
Zakorzenienie
 
Avatar Sola1
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 8 528
Dot.: Do już doświadczonych mam :) Proszę o pomoc :)

Cytat:
Napisane przez myszkins Pokaż wiadomość
Drogie mamy

Własnie mam zamiar wybrać się do sklepów po parę rzeczy dla mojego przyszłego młodego.
Może to dla doświadczonych jest głupie pytanie , ale chciałam się dowiedzieć np. o kosmetyki pielegnacyjne.
Mam niby jakaś liste zrobiona ale chciałabym się dowiedzieć co najbardziej bedzie mi potrzebne.
Jaka firma lepsza Nivea dla niemowlaków czy JOHNSON'SŸ Baby a może jakaś inna ???
Ja używam i u mnie sprawdza się Hipp. Jeśli chodzi o ilość to ja uwazam im mniej tym lepiej. Takim stałym punktem programu jest płyn do kąpieli. Twarz myję tylko wodą, zwykle przegotowaną - mogłabym w sumie już używać zwykłej, ale i tak mam ją zawsze pod ręką do robienia mleka.
Balsamy używam tylko jak jest przesuszona skóra - teraz praktycznie wcale.
A kremy na twarz tylko ochronne na mróz lub z filtrem na mocne słońce, no chyba że się przesuszy to mam pod ręką, ale praktycznie go nie używam.
Jeśli chodzi o pupcię to używam linomagu - maści i to tylko jak się coś dzieje - odparzeń nie ma, jedyne co to jak pieluszki robiły się ciasnawe to wtedy czasami coś się zaczerwieniło przy nogawkach czy zapięciach. Tak na co dzień nie smaruję.

Chusteczki nawilżane - używam tylko to kupki i jak jestem w domu to zmywam to wodą, bo zostawiają taką lepiącą warstwę. Kiedyś próbowałam używać ich do demakijażu - róznych firm i miałam uczulenie po nich. Także takie bardzo delikatne nie są i zraziłam się trochę do nich. Ale do kupki czy na wyjścia nie zastąpione. Ja chyba najczęściej kupuję Dady, czasem Pampers, ale dla niektórych są za wilgotne.

Ale odnośnie listy kosmetyków to każde dziecko jest inne i każda mama ma inne pogląd na ten temat. Ja ogólnie wychodzę z założenia że jak nie mieszkasz na pustyni lub gdzieś daleko od sklepów i masz kogoś do pomocy to zawsze można dokupić


Cytat:
Napisane przez myszkins Pokaż wiadomość
dodatkowo mam pytanie może tez dosyc durne , ale to moje pierwsze dziecko i kompletnie jestem w czarnej kropce :P
termometr kąpielowy dostanę w jakimś specjalnym sklepie dla dzieci czy może w aptece ?
Kąpielowy mam, ale dla mnie rzecz zbędna - jadę na łokieć. Poza tym jedne dzieci lubią trochę cieplejszą wodę inne chłodniejszą - taka dobra rada jak dziecko będzie płakało na samym początku

Ale jeśli jesteśmy w temacie termometrów to polecam kupienie dobrego elektronicznego termometru do mierzenia temperatury ciała. Umówmy się, że trzymanie kilka minut termometru w pupci niemowlaka może być problematyczne. A tutaj wystarczy chwila.

Cytat:
Napisane przez myszkins Pokaż wiadomość


Jeśli chodzi o pieluchy to jaki rodzaj najlepszy ??? Jaka firma ??? Jaki rozmiar dla niemowlaka ??
To wszystko zaczyna mnie trochę przerażać szczególnie ,ze nie wiem co gdzie i jak a chciałabym zeby wszystko było zapiete na ostatni guzik i pokoik juz do końca był gotowy ze wszystkimi detalami.
Ja na początek również kupiłam pampersa - był w białym opakowaniu - chyba newborn
Ale tak naprawdę opinii na temat pieluszek jest tysiąc i sama musisz przetestować.

Cytat:
Napisane przez myszkins Pokaż wiadomość

edit : ręczniczki jeszcze mnie interesuja - musza byc z jakiegos specjalnego materiału ??? Jak to z nimi jest ?
Ja kupiłam zwykłe frotte dla dzieci z kapturkiem - 2 sztuki. Jak młoda zlała mi je w trakcie wycierania to używałam też zwykłych dla dorosłych. Na początku uważałam kapturek za dobre rozwiązanie, ale teraz i tak w praktyce wycieram główkę tetrówką - najszybciej.

A tak przy okazji polecam też szare mydło - do przemywania ran po porodzie - ładnie wszystko się po nim goi, do spierania kupek z ubrań - niestety takie sytuacje mogą się zdarzyć i zwykły proszek dla dzieci czy nawet dorosłych u mnie nie dawał rady. Kosztuje grosze.
Sola1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-07, 19:34   #12
LadyBeatta
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 200
Dot.: Do już doświadczonych mam :) Proszę o pomoc :)

Cytat:
Napisane przez myszkins Pokaż wiadomość
Drogie mamy

Własnie mam zamiar wybrać się do sklepów po parę rzeczy dla mojego przyszłego młodego.
Może to dla doświadczonych jest głupie pytanie , ale chciałam się dowiedzieć np. o kosmetyki pielegnacyjne.
Mam niby jakaś liste zrobiona ale chciałabym się dowiedzieć co najbardziej bedzie mi potrzebne.
Jaka firma lepsza Nivea dla niemowlaków czy JOHNSON'SŸ Baby a może jakaś inna ???
dodatkowo mam pytanie może tez dosyc durne , ale to moje pierwsze dziecko i kompletnie jestem w czarnej kropce :P
termometr kąpielowy dostanę w jakimś specjalnym sklepie dla dzieci czy może w aptece ?
Jeśli chodzi o pieluchy to jaki rodzaj najlepszy ??? Jaka firma ??? Jaki rozmiar dla niemowlaka ??
To wszystko zaczyna mnie trochę przerażać szczególnie ,ze nie wiem co gdzie i jak a chciałabym zeby wszystko było zapiete na ostatni guzik i pokoik juz do końca był gotowy ze wszystkimi detalami.

Proszę o nie wyśmiewanie mojej niewiedzy oraz o powstrzymanie sie z komentarzami " co z ciebie będzie za matka jak ty nie wiesz podstawowych rzeczy "

dziekuję

edit : ręczniczki jeszcze mnie interesuja - musza byc z jakiegos specjalnego materiału ??? Jak to z nimi jest ?
kosmetyki jak ktoras z dziewczyn wspomniala i podala stronke z analiza skldow- raczej nie nivea ani j&j. musza nadrabiac niezlym marketingiem zeby sprzedac swoje kiepskie skladowo wyroby
termometr i w rossmanie, i supermarketach mozesz dostac
pieluchy to zaobaczysz co przypasuje malychowi, jeden sie odparzy po pampersach, drugi bedzie mial sliczna pupe po jakiejs taniźnie typu gaga z tesco. ja w ciazy nakupowalam kilka paczek dwojek, myslac "mniejszy niz 3 kg nie bedzie, wiec po co mi jedynki?" ale okazalo sie, ze jednak mlody w nich plywal, 3100 po urodzeniu. jedynek uzywalismy z miesiac, ciut dluzej jednak
reczniki chyba frotte, fajne sa wlasnie te z kapturkiem, no i 100x100 sie dluzej przydadza. mam chyba mniejszy z biedry i Mlody z niego juz od dawna wystaje... na tym okryciu kapeilowym lezy, a wycieramy go zwyklym recznikiem.
__________________
konto nieaktywne
LadyBeatta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-07, 19:51   #13
dżiza
Raczkowanie
 
Avatar dżiza
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 315
Dot.: Do już doświadczonych mam :) Proszę o pomoc :)

Jeśli chodzi o kosmetyki to na początek wg mnie w zupełności wystarcza Oilatum lub jakiś płyn w tym stylu do kąpieli i kremy do pupy - ja używam zwykły alantan masc a przy odparzeniach raz na jakiś czas sudocrem i to wszystko na początek- do kupienia w aptece. Najpierw do przemywania buzi sól fizjologiczna a potem polecam płyn z Musteli do twarzy i pupy - na wacik i można i dziecko przemyc i sobie czasem demakijaz zrobić ;P
To wszystko - jeśli wyjdą po urodzeniu jakieś problemy skorne to wtedy dokupisz - wg mnie najlepiej w aptece cos z serii aptecznych.
dżiza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-07, 20:03   #14
pani22ka
Zakorzenienie
 
Avatar pani22ka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 13 182
Dot.: Do już doświadczonych mam :) Proszę o pomoc :)

Cytat:
Napisane przez dżiza Pokaż wiadomość
a potem polecam płyn z Musteli do twarzy i pupy - na wacik i można i dziecko przemyc i sobie czasem demakijaz zrobić ;P
kazde dziecko inne. u nas Mustela do buzi - uczulila, do pupy nie dala rady u nas alantan masc na zmiane z sudocremem.
a buzia woda przegotowana i juz
__________________
Fuck the past kiss the future Bono
T. 9.03.2013
O. 3.03.2015

pani22ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-07, 20:31   #15
matallewar
Zakorzenienie
 
Avatar matallewar
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 20 478
Dot.: Do już doświadczonych mam :) Proszę o pomoc :)

Cytat:
Napisane przez myszkins Pokaż wiadomość
Drogie mamy

Własnie mam zamiar wybrać się do sklepów po parę rzeczy dla mojego przyszłego młodego.
Może to dla doświadczonych jest głupie pytanie , ale chciałam się dowiedzieć np. o kosmetyki pielegnacyjne.
Mam niby jakaś liste zrobiona ale chciałabym się dowiedzieć co najbardziej bedzie mi potrzebne.
Jaka firma lepsza Nivea dla niemowlaków czy JOHNSON'SŸ Baby a może jakaś inna ???
Wg mnie tylko Nivea - J&J nas uczula (mnie też), Babydream nas uczula. Jak pojawiły się plamy uczuleniowe, to emolienty - Emolium, bo szkoda przepłacać za Oilatum

dodatkowo mam pytanie może tez dosyc durne , ale to moje pierwsze dziecko i kompletnie jestem w czarnej kropce :P
termometr kąpielowy dostanę w jakimś specjalnym sklepie dla dzieci czy może w aptece ?
Ja używam Topcom 5w1 z allegro: http://allegro.pl/listing/listing.php?string=topcom+5w1

Jeśli chodzi o pieluchy to jaki rodzaj najlepszy ??? Jaka firma ??? Jaki rozmiar dla niemowlaka ??
Ja używam Dadów, wcześniej też Pampersów. Wszystkie inne uczulały, nie podobały nam się. Dady bardziej oszczędne.

To wszystko zaczyna mnie trochę przerażać szczególnie ,ze nie wiem co gdzie i jak a chciałabym zeby wszystko było zapiete na ostatni guzik i pokoik juz do końca był gotowy ze wszystkimi detalami.

Proszę o nie wyśmiewanie mojej niewiedzy oraz o powstrzymanie sie z komentarzami " co z ciebie będzie za matka jak ty nie wiesz podstawowych rzeczy "

dziekuję

edit : ręczniczki jeszcze mnie interesuja - musza byc z jakiegos specjalnego materiału ??? Jak to z nimi jest ?
Ja mam zwykłe z IKEA: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/10124731/
A ja powiem tak: co mama, to opinia Więc ja napiszę, nie, co najlepsze, ale co ja używam
__________________
5.5.2011 Edzik
20.9.2013 Encia

Rok z Jillian i Mel B✓
Extreme shed&shred lvl 2 (9/15)
Killer abs lvl 3 (9/10)
Biegam (419,5 km)
Rower (43 km)
Zumba (13)
Joga (2)

Gluten, Sugar & Meat Free
More water&vegetables
13/100 sugarfree days
matallewar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-07, 21:13   #16
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Do już doświadczonych mam :) Proszę o pomoc :)

Matallewar pytanie bylo o termometr kapielowy
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-07, 21:22   #17
hania207
Zakorzenienie
 
Avatar hania207
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 6 465
Dot.: Do już doświadczonych mam :) Proszę o pomoc :)

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
No jasne,że tak,ale nam te nr 1 sięgały prawie po pachy,to po co większe Też używałam ich dobry miesiąc i wszystkie dziewczyny na moim wątku mamusiowym używały tych,nawet te co rodziły dzieci ponad 4 kg. Tak,że ty jesteś wyjątkiem,no ale co kto lubi
ja używałam od urodzenia Pampers 2 (3-6kg) , młody miał ponad 4kg

zalezy co komu pasuje, trzeba spróbowac na własnej skórze
__________________





hania207 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 09:43   #18
matallewar
Zakorzenienie
 
Avatar matallewar
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 20 478
Dot.: Do już doświadczonych mam :) Proszę o pomoc :)

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Matallewar pytanie bylo o termometr kapielowy
Iii? Ja tego, jak sama nazwa wskazuje - 5w1 - używałam również do kąpieli Ma opcję mierzenia temperatury ciała, wody, powietrza, jedzenia. Po co kupować kilka, skoro w rozsądnej cenie można mieć jeden?
__________________
5.5.2011 Edzik
20.9.2013 Encia

Rok z Jillian i Mel B✓
Extreme shed&shred lvl 2 (9/15)
Killer abs lvl 3 (9/10)
Biegam (419,5 km)
Rower (43 km)
Zumba (13)
Joga (2)

Gluten, Sugar & Meat Free
More water&vegetables
13/100 sugarfree days
matallewar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 12:57   #19
Nue
Rozeznanie
 
Avatar Nue
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 802
Dot.: Do już doświadczonych mam :) Proszę o pomoc :)

My używaliśmy kosmetyków Babydream od urodzenia i było ok.
Z pieluch pampersy nam nie podpasowały, postawiliśmy na Dadę. Noworodka przewijasz często, a Dada Newborn nie dość że fajne, to jeszcze ekonomiczne.

Uwaga na kremy ochronne do pupy z tlenkiem cynku (te białe) - dość mocno wysuszają skórę. Nie wszystkie dzieci są co prawda na to możliwe, ale mój synek jest, dobra opcja to maść Linomag ta biało-zielona, polecana zresztą przez położne.

Dobrze zainwestować w aspirator do nosa - Fridę. Przy kolkach fajnie się sprawdza kateter rektalny (w aptekach, na allegro). DObrze też mieć pod ręką wodę morską w sprayu, bo małe noski często się wysuszają

Powodzenia!
__________________
Tugeza.

Nue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-08, 16:12   #20
matallewar
Zakorzenienie
 
Avatar matallewar
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 20 478
Dot.: Do już doświadczonych mam :) Proszę o pomoc :)

Cytat:
Napisane przez Nue Pokaż wiadomość
My używaliśmy kosmetyków Babydream od urodzenia i było ok.
Z pieluch pampersy nam nie podpasowały, postawiliśmy na Dadę. Noworodka przewijasz często, a Dada Newborn nie dość że fajne, to jeszcze ekonomiczne.

Uwaga na kremy ochronne do pupy z tlenkiem cynku (te białe) - dość mocno wysuszają skórę. Nie wszystkie dzieci są co prawda na to możliwe, ale mój synek jest, dobra opcja to maść Linomag ta biało-zielona, polecana zresztą przez położne.

Dobrze zainwestować w aspirator do nosa - Fridę. Przy kolkach fajnie się sprawdza kateter rektalny (w aptekach, na allegro). DObrze też mieć pod ręką wodę morską w sprayu, bo małe noski często się wysuszają


Powodzenia!
Z kremami się zgadzam - te białe tylko na już powstałe odparzenia.

Ale z kateterem bym uważała, to spora ingerencja dla maluszka i - chociaż działa - może później utrudniać mu odgazowywanie się i robienie kupki. Lepiej wcześniej sprawdzić mniej inwazyjne metody
__________________
5.5.2011 Edzik
20.9.2013 Encia

Rok z Jillian i Mel B✓
Extreme shed&shred lvl 2 (9/15)
Killer abs lvl 3 (9/10)
Biegam (419,5 km)
Rower (43 km)
Zumba (13)
Joga (2)

Gluten, Sugar & Meat Free
More water&vegetables
13/100 sugarfree days
matallewar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 17:24   #21
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: Do już doświadczonych mam :) Proszę o pomoc :)

Każda mama ma inne doświadczenia.
My na dadach niemalże od początku, nie widziałam jakiejś wielkiej różnicy przy tych małych. Przy 4 faktycznie z pampersa są bardziej miękkie i eleastyczne.
Kosmetyki ja używam tylko babydream, najtańsze z przyjaznym składem (używam tylko żelu do mycia) szamponów oliwek, balsamów nie używałam nigdy.
Chusteczki tylko babydream wszystkie inne uczulały.
Termometru do kąpieli nie miałam, o wiele szybszy i tańszy jest łokieć

I wyluzuj, żyjemy w XXI wieku jak coś zawsze można dokupi, nawet nie wychodząc w domu
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 21:45   #22
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Do już doświadczonych mam :) Proszę o pomoc :)

Cytat:
Napisane przez matallewar Pokaż wiadomość
Iii? Ja tego, jak sama nazwa wskazuje - 5w1 - używałam również do kąpieli Ma opcję mierzenia temperatury ciała, wody, powietrza, jedzenia. Po co kupować kilka, skoro w rozsądnej cenie można mieć jeden?

Aaaa,no widzisz jaka ja ciemna masa. Bo termometr kapielowy kojarzy mi sie tylko z czyms takim:

http://www.opinie.senior.pl/zdjecia/...-26698-big.jpg

__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 22:35   #23
matallewar
Zakorzenienie
 
Avatar matallewar
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 20 478
Dot.: Do już doświadczonych mam :) Proszę o pomoc :)

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Aaaa,no widzisz jaka ja ciemna masa. Bo termometr kapielowy kojarzy mi sie tylko z czyms takim:

http://www.opinie.senior.pl/zdjecia/...-26698-big.jpg

My mieliśmy też taki w wanience, ale on g... pokazywał
Teraz to można mieć takie maszyny zniszczenia do mierzenia wszystkiego, że mnie to przeraża
__________________
5.5.2011 Edzik
20.9.2013 Encia

Rok z Jillian i Mel B✓
Extreme shed&shred lvl 2 (9/15)
Killer abs lvl 3 (9/10)
Biegam (419,5 km)
Rower (43 km)
Zumba (13)
Joga (2)

Gluten, Sugar & Meat Free
More water&vegetables
13/100 sugarfree days
matallewar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 08:14   #24
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Dot.: Do już doświadczonych mam :) Proszę o pomoc :)

Cytat:
Napisane przez Scio Pokaż wiadomość
Każda mama ma inne doświadczenia.
My na dadach niemalże od początku, nie widziałam jakiejś wielkiej różnicy przy tych małych. Przy 4 faktycznie z pampersa są bardziej miękkie i eleastyczne.
a widzisz, ja nie widziałam przy 4 różnicy pomiędzy pamersami a dadami. Za to dla noworodka tylko Pampersy białe, bo Dady wydawały mi się sztywne i jakieś takie niefajne. Jednak później już tylko Dada
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 19:50   #25
kasia_aa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 1 085
Dot.: Do już doświadczonych mam :) Proszę o pomoc :)

to i ja dodam coś od siebie
Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Polecam o rozm. co najmniej 80x80 cm a najlepiej 100x100 cm, mniejsze szybko robią się za małe.
zgadzam sie

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
Jeśli przyjazna skórze to w sumie żadna z wymienionych.
To już lepiej kupić coś z Babydream.
również nam służy do dzis, używam takie płyn do mycia ciała i włosków, nawet ja go używam, mam do tego tez oliwke, na poczatku miałam hippa ale oprócz tego że ładniej pachniał to nie widziałam żadnej różnicy. swoją drogą hippa bardzo lubie ale jednak jest różnica w cenie

Cytat:
Napisane przez Sola1 Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o pupcię to używam linomagu - maści i to tylko jak się coś dzieje - odparzeń nie ma, jedyne co to jak pieluszki robiły się ciasnawe to wtedy czasami coś się zaczerwieniło przy nogawkach czy zapięciach. Tak na co dzień nie smaruję.

Chusteczki nawilżane - używam tylko to kupki i jak jestem w domu to zmywam to wodą, bo zostawiają taką lepiącą warstwę. Kiedyś próbowałam używać ich do demakijażu - róznych firm i miałam uczulenie po nich. Także takie bardzo delikatne nie są i zraziłam się trochę do nich. Ale do kupki czy na wyjścia nie zastąpione. Ja chyba najczęściej kupuję Dady, czasem Pampers, ale dla niektórych są za wilgotne.

Kąpielowy mam, ale dla mnie rzecz zbędna - jadę na łokieć. Poza tym jedne dzieci lubią trochę cieplejszą wodę inne chłodniejszą - taka dobra rada jak dziecko będzie płakało na samym początku

A tak przy okazji polecam też szare mydło - do przemywania ran po porodzie - ładnie wszystko się po nim goi, do spierania kupek z ubrań - niestety takie sytuacje mogą się zdarzyć i zwykły proszek dla dzieci czy nawet dorosłych u mnie nie dawał rady. Kosztuje grosze.
Linomag do pupy - jak najbardziej polecany przez położne, w razie jakichś większych awarii czyt. odparzeń - sudokrem, aktualnie stosuje linomag to wysuszonej przez ślinienie brody dziecka - działa bardzo skutecznie

chusteczki od poczatku uzywam dady sensitiv, ale wiadomo kwestia gustu
wogole uważam że lepiej zacząć próbe od rzeczy nie jakichś bardzo drogich, zawsze w przypadku uczuleń czy podrażnień warto sięgnąć po coś aptecznego, w przeciwnym wypadku nie warto przepłacać

termometru nigdy nie miałam - sprawdzona metoda na łokieć, moj zresztą i tak woli wode letnią

i tak jak Sola1 polecam szare mydło jak i po porodzie tak i do spierania różnych dziwnych plam

od siebie moge jeszcze dodać że przydały sie takie podkłądy podfoliowane do kupienia w aptece, pod przescieradło w łozeczku (moj bardzo ulweał) czy na przewijak - w razie zabrudzenia kupką i obsikania zwijasz i wyrzucasz - dobra rzecz

---------- Dopisano o 20:50 ---------- Poprzedni post napisano o 20:47 ----------

osobiście uważam ze warto miec kilka pieluch 1 newborn, ja miałam kilka próbek a i tak okazało sie że dokupiłam paczke - a nie miałam wcale jakiejś drobinki - 3370, sprawdziły sie mimo wszystko
kasia_aa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 11:28   #26
myszkins
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 4
Dot.: Do już doświadczonych mam :) Proszę o pomoc :)

Dziekuje Wam bardzo dziewczyny za pomoc
dobrze ,ze jest ktos kto powie co i jak na początku
myszkins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 20:09   #27
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Do już doświadczonych mam :) Proszę o pomoc :)

Staraj sie nie myć dziecka masą detergentów, mydeł itp.
Do mnie przemawia bardzo teoria, ze dziecko rodzi sie z warstwą ochronną przeciw wirusom, bakteriom itp. ale niestety jest ona dokładnie zmywana w wieku niemowlęcym a potem dzieciaki choruja.
Alergie od tych kosmetyków itp.
Ja bym teraz myła ciepłą wodą dokładnie i jakieś delikatne mydełko.

A do kąpieli krochmal, bo pewnie będą potówki w upały, zamiast zasypki mąka ziemniaczana.

Powodzenia, wszystko będzie ok

Lekarz mi kiedys powiedział, że Matki mają instynkt, który nie pozwala skrzywdzic własnego dziecka i wiedzą co dla niego dobre swoimi zmysłami, intuicyjnie.
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 21:14   #28
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Do już doświadczonych mam :) Proszę o pomoc :)

Cytat:
Napisane przez _MAMA_ Pokaż wiadomość
Lekarz mi kiedys powiedział, że Matki mają instynkt, który nie pozwala skrzywdzic własnego dziecka i wiedzą co dla niego dobre swoimi zmysłami, intuicyjnie.
Ja się z tym nie zgodzę, znam osobiście matki, które zamiast słuchać siebie czytają poradniki i ulotki reklamowe bo to co naturalne wydaje im się zacofane.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-11, 07:31   #29
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Do już doświadczonych mam :) Proszę o pomoc :)

No tak, aby instynkt zadziałał to musi tez być i wiedza aby Mama wiedziała z czego wybierać.
Obserwować swoje dziecko jak i po czym jest mu najlepiej.
Dlatego warto posłuchać babci oprócz reklam i kolorowych ulotek, gazet.

Syntetyczne, chemiczne zawsze bedzie dla organizmu obce.
A to co pochodzi z natury będzie traktowane przez organizm jak swoje.

A jeszcze dorzuce taką informacje, nie wiem czy była, warto miec orzechy piorące do prania bielizny niemowlecej. Ubranka może poszarzeją po jakimś czasie po nich te białe, ale pamiętajmy, że skóra jest największym ludzkim organem i przez nią wchłaniają sie wszelakie resztki niewypłukanych proszków i płynów, które nie są obojętne nawet jak od razu nie ma wysypki czy zaczerwienienia na skórze.

Nawet najbardziej antyalergiczne płyny to jednak chemia.

Na parapecie w doniczce mieć aloes, żyworódkę gdyby zrobiły się zmiany na skórze wystarczy urwać listek i kropelkę soku rozsmarować, zasypywać mąką ziemniaczaną.
A po maści to siegać jak już jest naprawdę ciężko.

Wszędzie pełno chemi której nie da sie wyeliminować, wiec warto unikać tam gdzie sie da.

Rób też wszystko co w Twojej mocy aby karmic dziecko naturalnie, piersia nie ma nic lepszego dla dziecka na świecie w pierwszych miesiacach.
Np. 700 bakterii które zasiedlają jelita dziecka aby w przyszłości trawić pokarmy stałe - tego nie znajdziemy w żadnym mleku w proszku. Przeciwciała i wiele, wiele innych.
Natura przygotowała wszystko najlepiej.
Nawet naturalny poród i przechodzenie dziecka przez drogi rodne, wyciskanie przez to płynu z płuc - co nie ma miejsca przy cesarskim cięciu.
Dużo by tu pisać.
Nie zamartwiaj się nadmiernie, nasze babcie nie miały tv, ne. ta ani poradników i dzieci wychowały. Będziesz wspaniałą Mamą
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-11, 15:30   #30
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Do już doświadczonych mam :) Proszę o pomoc :)

To ja odpowiem, co u nas było najlepsze:
-płyn do kąpieli niepotrzebny, używałam zarówno oilan jak i babydream oba dobre, babydream tańszy i chyba ma lepszy skład, do kąpieli (lub po) możesz użyć też oliwy z oliwek
-termometr kąpielowy nawet w hipermarkecie kupisz za 5zł
-pieluchy 1 długo używałam chyba z 3mce, dobre wg mnie są huggiesy, bella też ale szerokie (na kluseczkę w sam raz), nie rób zapasów, bo nie wiadomo czy będą ci pasować i nie uczulą dziecka, 2 paczki w zupełności wystarczą
-chusteczki mokre używam huggies lub babydrem różowe (niebieskie nie są takie dobre)
-ręcznik wybierz większy 100x100, nie musi być typowy dziecięcy, wystarczy jakiś miękki
-do pupy alantan krem, w razie odparzeń jakiś kremik z cynkiem np sudocrem lub alantan maść
-do twarzy dobry jest krem babydream
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:17.