Do już doświadczonych mam :) Proszę o pomoc :) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-11, 15:44   #31
knot
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 221
Dot.: Do już doświadczonych mam :) Proszę o pomoc :)

Obowiązkowo:
Pieluchy Pampers, nie wierz w cuda i opowieści, że innych firm są też dobre.
Termometr kupisz za grosze taki w kształcie kaczuszki, czy jakiegoś innego zwierzaka w sklepie z artykułami dziecięcymi,
termometr do mierzenia temp dziecka - najlepiej taki do czoła lub ucha, radzę zainwestować więcej, ok 70-80 zl pewnie, bo zobaczysz - i tak kiedyś taki zakupisz.

Jeśli nie jesteście - Ty i ojciec dziecka alergikami - kup kosmetyki np Nivea, Bambino (żel do kapieli i balsam/krem); jesli choć jedno z Was ma alergoe - kup Emolium (żel i balsam).

Z moich własnych doświadczeń:
-kup Fridę do czyszczenia noska, a absolutnie nie kupuj takich tanich gruszek do noska-są do wyrzucenia od momentu zakupu;
-spirytus (rozcieńczysz do 70%) i patyczki kosmetyczne do czyszczenia pępuszka (nie kupuj takich gotowych bibułek nasączonych alkoholem, bo są sztywne, a patyczkiem objedziesz dokładnie każdy zakamarek;
-szczoteczkę do włosów - trzeba czesać włosy killka razy dziennie, żeby nie zrobiła się ciemieniucha;
- Sudokrem - mały słoiczek - naprawdę działa najskuteczniej;
-proszek do prania Jelp.
- ręcznik normalny - frotowy,
pamiętaj, żeby wszystkie (nawet te prosto z opakowania) ubranka i pieluszki, kocyki wyprać w jelpie i wyprasować.
- butelkę do dokarmiania (tzn piersią obowiązkowo, ale najczęściej trzeba dokarmiać)

Jakbyś miała pytania, to pisz, chcętnie Ci doradzę, mam sprawdzone produkty na 2 maluszkach

Edytowane przez knot
Czas edycji: 2013-06-11 o 15:46
knot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 09:21   #32
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Do już doświadczonych mam :) Proszę o pomoc :)

Cytat:
Napisane przez knot Pokaż wiadomość
Obowiązkowo:
Pieluchy Pampers, nie wierz w cuda i opowieści, że innych firm są też dobre.
Termometr kupisz za grosze taki w kształcie kaczuszki, czy jakiegoś innego zwierzaka w sklepie z artykułami dziecięcymi,
termometr do mierzenia temp dziecka - najlepiej taki do czoła lub ucha, radzę zainwestować więcej, ok 70-80 zl pewnie, bo zobaczysz - i tak kiedyś taki zakupisz.

Jeśli nie jesteście - Ty i ojciec dziecka alergikami - kup kosmetyki np Nivea, Bambino (żel do kapieli i balsam/krem); jesli choć jedno z Was ma alergoe - kup Emolium (żel i balsam).

Z moich własnych doświadczeń:
-kup Fridę do czyszczenia noska, a absolutnie nie kupuj takich tanich gruszek do noska-są do wyrzucenia od momentu zakupu;
-spirytus (rozcieńczysz do 70%) i patyczki kosmetyczne do czyszczenia pępuszka (nie kupuj takich gotowych bibułek nasączonych alkoholem, bo są sztywne, a patyczkiem objedziesz dokładnie każdy zakamarek;
-szczoteczkę do włosów - trzeba czesać włosy killka razy dziennie, żeby nie zrobiła się ciemieniucha;
- Sudokrem - mały słoiczek - naprawdę działa najskuteczniej;
-proszek do prania Jelp.
- ręcznik normalny - frotowy,
pamiętaj, żeby wszystkie (nawet te prosto z opakowania) ubranka i pieluszki, kocyki wyprać w jelpie i wyprasować.
- butelkę do dokarmiania (tzn piersią obowiązkowo, ale najczęściej trzeba dokarmiać)

Jakbyś miała pytania, to pisz, chcętnie Ci doradzę, mam sprawdzone produkty na 2 maluszkach
dlaczego z góry zakładasz, że trzeba dokarmiać? Dziecka jeszcze nie ma, ale już wiesz że autorka będzie mieć mało mleka/za słabe (nie ma czegoś takiego!) i trzeba dokarmiać. Bzdura. Zwykle nie trzeba dokarmiać. Jeśli będzie mieć problem z mlekiem to potrzebuje laktator, żeby dodatkowo pobudzić piersi do większej produkcji a nie zastępować pierś sztuczną mieszanką.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 14:35   #33
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Do już doświadczonych mam :) Proszę o pomoc :)

Ja uważam, że warto mieć chociaż jedną butelkę na "czarną godzinę" i saszetkę z mlekiem modyfikowanym (można teraz kupić np. bebilon gdzie jest 1 porcja). Nigdy nie wiadomo co się może zdarzyć.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 15:29   #34
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Do już doświadczonych mam :) Proszę o pomoc :)

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Ja uważam, że warto mieć chociaż jedną butelkę na "czarną godzinę" i saszetkę z mlekiem modyfikowanym (można teraz kupić np. bebilon gdzie jest 1 porcja). Nigdy nie wiadomo co się może zdarzyć.
Ja do butelki nic nie mam, sama miałam butelkę, żeby podać np herbatkę na ból brzuszka. Ale dlaczego to od razu jest "trzeba dokarmiać". Nie trzeba. Czasem się zdarzy, ale jak często jest że mama np ulega wypadkowi i jest w szpitalu i wszystkie sklepy są zamknięte To nie jest tak, że karmisz dziecko piersią i za godzinę musisz dokarmić, bo się nie najadło i dziecko umiera z głodu Niech sobie kupuje tą butelkę, proszę bardzo. Protestuję tylko przy konieczności dokarmiania. Z resztą do laktatora butelka jest zwykle dołączona i najmniejszy smoczek. To już lepiej ten laktator, pobudzać piersi i dokarmić swoim mlekiem.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 16:16   #35
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: Do już doświadczonych mam :) Proszę o pomoc :)

Ja też bym tą listę uzupełniła o laktator, bez niego można zwariować w pierwszych dniach życia dziecka

I ze sporą częścią wypowiedzi knot się nie zgadzam. Termometr mam rtęciowy od 3 lat i żyjemy, nivea i bambino praktycznie nie używam nic tych marek, emolienty bądź seria z rossmanna u nas królują, frida leży odłogiem bo ja wolę ściągać katar gruszką, proszku jelp nie polecam, drogi a wcale nie jest taki dobry, a ręczników frotowych nie cierpię, tylko bawełna
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 19:15   #36
knot
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 221
Dot.: Do już doświadczonych mam :) Proszę o pomoc :)

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
dlaczego z góry zakładasz, że trzeba dokarmiać? Dziecka jeszcze nie ma, ale już wiesz że autorka będzie mieć mało mleka/za słabe (nie ma czegoś takiego!) i trzeba dokarmiać. Bzdura. Zwykle nie trzeba dokarmiać. Jeśli będzie mieć problem z mlekiem to potrzebuje laktator, żeby dodatkowo pobudzić piersi do większej produkcji a nie zastępować pierś sztuczną mieszanką.
Najczęściej tuż po porodzie trzeba dokarmiać, bo pierwsze mleko jest niskokaloryczne, a dziecko jeszcze nie umie jeść. Zresztą już szpital zapewnia mini jednorazowe szklane butelki z mlekiem. Poza tym jest lato, dziecko może pić słabe herbatki, moim zdaniem butelka, którą i tak za 4 miesiące się kupi, może już teraz być przygotowana. Za to laktator po porodzie w razie potrzeby. Ja nigdy takowego nie używałam.

---------- Dopisano o 19:33 ---------- Poprzedni post napisano o 19:26 ----------



Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Ja też bym tą listę uzupełniła o laktator, bez niego można zwariować w pierwszych dniach życia dziecka

I ze sporą częścią wypowiedzi knot się nie zgadzam. Termometr mam rtęciowy od 3 lat i żyjemy, nivea i bambino praktycznie nie używam nic tych marek, emolienty bądź seria z rossmanna u nas królują, frida leży odłogiem bo ja wolę ściągać katar gruszką, proszku jelp nie polecam, drogi a wcale nie jest taki dobry, a ręczników frotowych nie cierpię, tylko bawełna
Droga Klariso, nie lubię osób, które kłócą się dla sportu.
Termometrów rtęciowych juz od wielu lat NIE SPRZEDAJĄ! Jak ktoś nie ma w domu, to nie będzie już mógł na taki liczyć, a są bezsprzecznie najlepsze. Acz niedostępne! Natomiast te elektroniczne za 12 zł są do kosza.
O emolientach pisałam, że polecam.
Grucha, taka porządna może być, ale te małe dla dzieci z 2 końcówkami, super hiper, są także do śmieci, bo nie mają siły ssącej.
jelp nie jest drogi, a przeciętny proszek dla dorosłych często uczula, więc po co narażać malucha?
Frota jest z bawełny.

Poza tym MERITUM wątku to nie jest przekrzykiwanie się, kto ma lepsze, a kto gorsze. ja przedstawiłam swoje typy po przetestowaniu jako matka, sprawdzały się i kropka.

Edytowane przez knot
Czas edycji: 2013-06-12 o 19:19
knot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 19:34   #37
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: Do już doświadczonych mam :) Proszę o pomoc :)

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Ja też bym tą listę uzupełniła o laktator, bez niego można zwariować w pierwszych dniach życia dziecka

I ze sporą częścią wypowiedzi knot się nie zgadzam. Termometr mam rtęciowy od 3 lat i żyjemy, nivea i bambino praktycznie nie używam nic tych marek, emolienty bądź seria z rossmanna u nas królują, frida leży odłogiem bo ja wolę ściągać katar gruszką, proszku jelp nie polecam, drogi a wcale nie jest taki dobry, a ręczników frotowych nie cierpię, tylko bawełna
Tak samo plus:
"Pieluchy Pampers, nie wierz w cuda i opowieści, że innych firm są też dobre."
Chyba mi sie wydawało, że Agę uczuliły i że Dady są w porządku

Strasznie nie lubie tonu: "ja wiem najlepiej"
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-12, 20:17   #38
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Do już doświadczonych mam :) Proszę o pomoc :)

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Ja też bym tą listę uzupełniła o laktator, bez niego można zwariować w pierwszych dniach życia dziecka

I ze sporą częścią wypowiedzi knot się nie zgadzam. Termometr mam rtęciowy od 3 lat i żyjemy, nivea i bambino praktycznie nie używam nic tych marek, emolienty bądź seria z rossmanna u nas królują, frida leży odłogiem bo ja wolę ściągać katar gruszką, proszku jelp nie polecam, drogi a wcale nie jest taki dobry, a ręczników frotowych nie cierpię, tylko bawełna
Cytat:
Napisane przez Scio Pokaż wiadomość
Tak samo plus:
"Pieluchy Pampers, nie wierz w cuda i opowieści, że innych firm są też dobre."
Chyba mi sie wydawało, że Agę uczuliły i że Dady są w porządku

Strasznie nie lubie tonu: "ja wiem najlepiej"

tak samo plus

to, że spirytus i patyczki do czyszczenia pępka są wg mnie zupełnie zbędne, bo obecnie promuje się suchą pielęgnację pępka,
a jeśli ktoś chce bardzo używać spirytusu to o wiele wygodniejszy jest Octenisept
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 20:56   #39
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Do już doświadczonych mam :) Proszę o pomoc :)

Jeszcze przypomniało mi się:
noworodek po uredzeniu ma żołądeczek w którym mieści się ok łyżeczki mleka.
Dlatego jak pociagnie kilka razy i zasnie albo wypluje to się najadło . Ja tego nie wiedziałam i ciągle przystawiałam aż dziecko zaczęło wymiotować i poszłam po rozum do głowy .

Druga sprawa, nie odciagać pokarmu przed karmieniem aby piersi były bardziej miękkie (rada położnej ) faktycznie łatwie przystawić dziecko, ale to co najbardziej wartościowe łącznie z przeciwciałami poszło do wylania a ja karmiłam dziecko juz mniej wartośiowym melkiem.

Najwartościowsza jest tzw. siara mleko w pierwszej dobie, niech choć raz dziecko pociagnie co kilka godzin jak jest problem. Jak nie ma problemu z karmieniem to nie ma o czym mówić.

Często płacze się i karmi, karmi i płacze w pierwszych godzinach, bo boli... ale warto taki prezent zrobic swojemu dziecku.

Najgorzej przy pierwszym niepowodzeniu siegnać po butelke, z nij łatwo leci i dziecko nie zechce po kilku razach już piersi .

Ssanie to ciężka praca dla maluszka, mamy wiedzą, zawsze wtedy aż sie poci. Dlatego jak dostanie butle będzie chciało isć na łatwizne.

Kup sobie silikonowe nakładki na piersi, mi uratowały życie, kiedy chciałam sie poddać z karmieniem.
Dziecko ma komfort jak przy butelce a Mamy nie bolą tak sutki
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 21:23   #40
flammis
Raczkowanie
 
Avatar flammis
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 284
Dot.: Do już doświadczonych mam :) Proszę o pomoc :)

Ja stwierdziłam, że przez pierwszy miesiąc życia Juniora będziemy na niego chuchać i dmuchać, dlatego kupiliśmy z mężem same "dobrodziejstwa", mianowicie: Oilatum do kąpieli i proszek do prania Dzidziuś. Teraz widzę, że naszego malucha nic nie uczula, więc piorę mu ubranka z naszymi, w zwykłym proszku i kąpię go kosmetykami tańszymi niż emolienty (u nas paradoksalnie to te drogie cuda wysuszały skórę).

Używamy teraz:
- pieluch Dada z Biedronki
- chusteczek nawilżonych Gaga Sensitive z Tesco
- do pupci w razie potrzeby Bepanthen (jest super, nie widzę niczego lepszego na ten moment)
- kosmetyków Nivea - delikatny szampon i płyn do kąpieli, taki 2w1 (chociaż po przeczytaniu kilku poprzednich wypowiedzi aż się boję spojrzeć na ten skład...) oraz krem pielęgnacyjny z tej samej serii co płyn.

Niestety, synek od dwóch dni ma kłopoty z ciemieniuchą Włączyłam więc oliwkę i działamy.
flammis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 22:08   #41
matallewar
Zakorzenienie
 
Avatar matallewar
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 20 478
Dot.: Do już doświadczonych mam :) Proszę o pomoc :)

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
tak samo plus

to, że spirytus i patyczki do czyszczenia pępka są wg mnie zupełnie zbędne, bo obecnie promuje się suchą pielęgnację pępka,
a jeśli ktoś chce bardzo używać spirytusu to o wiele wygodniejszy jest Octenisept
No i po raz kolejny - co matka, to opinia!
U nas pępek się babrał, sucha pielęgnacja dała zapalenie, Octenisept g... pomagał i dopiero spirytus załatwił sprawę
__________________
5.5.2011 Edzik
20.9.2013 Encia

Rok z Jillian i Mel B✓
Extreme shed&shred lvl 2 (9/15)
Killer abs lvl 3 (9/10)
Biegam (419,5 km)
Rower (43 km)
Zumba (13)
Joga (2)

Gluten, Sugar & Meat Free
More water&vegetables
13/100 sugarfree days
matallewar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-12, 22:32   #42
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: Do już doświadczonych mam :) Proszę o pomoc :)

Flammis u nas na ciemieniuche najlepiej działał krem z aa.
A emolienty są przereklamowane fajny blog z analizą składów kremów http://www.srokao.pl/p/moje-analizy.html
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 23:15   #43
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Do już doświadczonych mam :) Proszę o pomoc :)

Cytat:
Napisane przez knot Pokaż wiadomość
Droga Klariso, nie lubię osób, które kłócą się dla sportu.
Termometrów rtęciowych juz od wielu lat NIE SPRZEDAJĄ! Jak ktoś nie ma w domu, to nie będzie już mógł na taki liczyć, a są bezsprzecznie najlepsze. Acz niedostępne! Natomiast te elektroniczne za 12 zł są do kosza.
O emolientach pisałam, że polecam.
Grucha, taka porządna może być, ale te małe dla dzieci z 2 końcówkami, super hiper, są także do śmieci, bo nie mają siły ssącej.
jelp nie jest drogi, a przeciętny proszek dla dorosłych często uczula, więc po co narażać malucha?
Frota jest z bawełny.
Ja się nie kłócę z nikim, nie wiem skąd takie wrażenie?

Po prostu to, co polecasz akurat u mnie się nie sprawdziło i tyle.
Bez sensu jest więc pisanie takim autorytarnym sposobem jakby się miało monopol na rację.

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
tak samo plus

to, że spirytus i patyczki do czyszczenia pępka są wg mnie zupełnie zbędne, bo obecnie promuje się suchą pielęgnację pępka,
a jeśli ktoś chce bardzo używać spirytusu to o wiele wygodniejszy jest Octenisept
U nas akurat octanisept był do bani, tak jak i "sucha pielęgnacja" w obu przypadkach po 2 tygodniach przechodziłam na sprytus bo już się pępki paprały. Moim zdaniem ta metoda najlepsza jest. Ja czyściłam za pomocą patyczków do uszu namoczonych w roztworze.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 23:32   #44
brumek
Zakorzenienie
 
Avatar brumek
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 8 001
Do już doświadczonych mam :) Proszę o pomoc :)

Cytat:
Napisane przez knot Pokaż wiadomość
Najczęściej tuż po porodzie trzeba dokarmiać, bo pierwsze mleko jest niskokaloryczne, a dziecko jeszcze nie umie jeść.
Słucham???
__________________
........................
brumek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 07:33   #45
dżiza
Raczkowanie
 
Avatar dżiza
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 315
Dot.: Do już doświadczonych mam :) Proszę o pomoc :)

Cytat:
Napisane przez knot Pokaż wiadomość
Najczęściej tuż po porodzie trzeba dokarmiać, bo pierwsze mleko jest niskokaloryczne, a dziecko jeszcze nie umie jeść. Zresztą już szpital zapewnia mini jednorazowe szklane butelki z mlekiem[COLOR=Silver][COLOR=Black]. Poza tym jest lato, dziecko może pić słabe herbatki, moim zdaniem butelka, którą i tak za 4 miesiące się kupi, może już teraz być przygotowana.
Niestety są to dosyć powszechne jeszcze, ale totalne bzdury na temat karmienia piersią i wynikają ze znikomej wiedzy na ten temat położnych, które przekazują ją kobietom w szpitalu. Najczęściej nie trzeba dokarmiac, tylko jak najwiecej karmić piersią, bo właśnie domarmianie moze prowadzić do problemów z laktacją i sie robi błędne koło i w końcu ktoś kobiecie mówi, ze ma niskokaloryczne mleko więc trzeba przejść na sztuczne, a NIE MA czegoś takiego jak niskokaloryczne mleko-moze byc go za mało w piersiach właśnie przez dopajanie herbatkami ktore są raczej zupełnie zbędne na początku no i przez dopajanie sztucznym. Są oczywiście sytuacje wyjątkowe, ale zdecydowanie w mniejszości.
dżiza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 08:40   #46
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Do już doświadczonych mam :) Proszę o pomoc :)

Cytat:
Napisane przez knot Pokaż wiadomość
Najczęściej tuż po porodzie trzeba dokarmiać, bo pierwsze mleko jest niskokaloryczne, a dziecko jeszcze nie umie jeść. Zresztą już szpital zapewnia mini jednorazowe szklane butelki z mlekiem. Poza tym jest lato, dziecko może pić słabe herbatki, moim zdaniem butelka, którą i tak za 4 miesiące się kupi, może już teraz być przygotowana. Za to laktator po porodzie w razie potrzeby. Ja nigdy takowego nie używałam.
Po 1 dziecko z okresu ciąży ma zapas tłuszczu właśnie na pierwsze dni po porodzie. Dziecko ma prawo stracić na wadze w pierwszych odbach ok 10% masy urodzeniowej. Nie umiera od tego. Po 2 normalny noworodek ma odruch ssania i wystarczy podetknąć sutek i będzie ssać. Problemem może być nieprawidłowe przystawianie przez matkę wynikające z braku doświadczenia. Ale od tego jest personel w szpitalu, żeby pomóc przystawić a nie podawać minibutelki. Po 3 siara jest najlepszym i wystarczającym pokarmem dla noworodka.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 17:34   #47
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Do już doświadczonych mam :) Proszę o pomoc :)

Cytat:
Napisane przez flammis Pokaż wiadomość
Niestety, synek od dwóch dni ma kłopoty z ciemieniuchą Włączyłam więc oliwkę i działamy.
Jakby oliwka nie dala rady to polecam, szampona Oliatum i oczywiście częste czesanie.

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
J
U nas akurat octanisept był do bani, tak jak i "sucha pielęgnacja" w obu przypadkach po 2 tygodniach przechodziłam na sprytus bo już się pępki paprały. Moim zdaniem ta metoda najlepsza jest. Ja czyściłam za pomocą patyczków do uszu namoczonych w roztworze.
Cytat:
Napisane przez matallewar Pokaż wiadomość
No i po raz kolejny - co matka, to opinia!
U nas pępek się babrał, sucha pielęgnacja dała zapalenie, Octenisept g... pomagał i dopiero spirytus załatwił sprawę
A ja nie używałam spirytusu,
kilka razy prysnęłam Octeniseptem,
i elegancko odpadł po 8 dniach
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 18:51   #48
matallewar
Zakorzenienie
 
Avatar matallewar
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 20 478
Dot.: Do już doświadczonych mam :) Proszę o pomoc :)

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
Jakby oliwka nie dala rady to polecam, szampona Oliatum i oczywiście częste czesanie.





A ja nie używałam spirytusu,
kilka razy prysnęłam Octeniseptem,
i elegancko odpadł po 8 dniach
Dlatego mówię - co dziecko, to inne potrzeby, co matka, to inne opinie
__________________
5.5.2011 Edzik
20.9.2013 Encia

Rok z Jillian i Mel B✓
Extreme shed&shred lvl 2 (9/15)
Killer abs lvl 3 (9/10)
Biegam (419,5 km)
Rower (43 km)
Zumba (13)
Joga (2)

Gluten, Sugar & Meat Free
More water&vegetables
13/100 sugarfree days
matallewar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 08:58   #49
nancykenator
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 685
Dot.: Do już doświadczonych mam :) Proszę o pomoc :)

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
dlaczego z góry zakładasz, że trzeba dokarmiać? Dziecka jeszcze nie ma, ale już wiesz że autorka będzie mieć mało mleka/za słabe (nie ma czegoś takiego!) i trzeba dokarmiać. Bzdura. Zwykle nie trzeba dokarmiać. Jeśli będzie mieć problem z mlekiem to potrzebuje laktator, żeby dodatkowo pobudzić piersi do większej produkcji a nie zastępować pierś sztuczną mieszanką.
zgadzam się w 10000 % , żałuję, że w mojej wyprawce go zabrakło wtedy uniknęłabym dokarmiania z szpitalu
Cytat:
Napisane przez Scio Pokaż wiadomość
Tak samo plus:
"Pieluchy Pampers, nie wierz w cuda i opowieści, że innych firm są też dobre."
Chyba mi sie wydawało, że Agę uczuliły i że Dady są w porządku

Strasznie nie lubie tonu: "ja wiem najlepiej"
mojego też pampersy uczuliły i od tamtej pory używamy Dad i jest oki



co do tematu to co mama to inna opinia.
u mnie na początku sprawdziły się Oilatum i Emolium (Mały miał bardzo suchą skórę, miał objawy przenoszenia), ja używam kosmetyków z Rossmanna (Babydream) i jestem zadowolona, na odparzenia Sudocrem. Po zmianie pieluchy w szpitalu używałam maści Alantan plus (albo zwykłej), teraz z BD takiego w niebieskim opakowaniu.
pieluchy w szpitalu mieliśmy Pampersy najmniejsze ("1" 2-5kg), potem Dadę
ja do wycierania używam dwóch pieluch tetrowych (jedną rozkładam na przewijaku, drugą za nią), mam jakieś frottowe z kapturkiem, ale też ich nie używam
termometr kąpielowy kupiłam ale ani razu nie użyłam

ja wiele zakupów robiłam na allegro, jest wielu sprzedawców, którzy w swojej ofercie mają sporo potrzebnych artykułów
jeśli miałabyś jakieś pytania to służę pomocą. Sama jeszcze kilka m-cy temu miałam podobne problemy

Edytowane przez nancykenator
Czas edycji: 2013-06-14 o 09:02
nancykenator jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-14, 18:54   #50
pavett
Zadomowienie
 
Avatar pavett
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Okolice Lbl
Wiadomości: 1 324
GG do pavett
Dot.: Do już doświadczonych mam :) Proszę o pomoc :)

Cytat:
Napisane przez knot Pokaż wiadomość
Najczęściej tuż po porodzie trzeba dokarmiać, bo pierwsze mleko jest niskokaloryczne, a dziecko jeszcze nie umie jeść. Zresztą już szpital zapewnia mini jednorazowe szklane butelki z mlekiem. Poza tym jest lato, dziecko może pić słabe herbatki, moim zdaniem butelka, którą i tak za 4 miesiące się kupi, może już teraz być przygotowana. Za to laktator po porodzie w razie potrzeby. Ja nigdy takowego nie używałam.

---------- Dopisano o 19:33 ---------- Poprzedni post napisano o 19:26 ----------





Droga Klariso, nie lubię osób, które kłócą się dla sportu.
Termometrów rtęciowych juz od wielu lat NIE SPRZEDAJĄ! Jak ktoś nie ma w domu, to nie będzie już mógł na taki liczyć, a są bezsprzecznie najlepsze. Acz niedostępne! Natomiast te elektroniczne za 12 zł są do kosza.
O emolientach pisałam, że polecam.
Grucha, taka porządna może być, ale te małe dla dzieci z 2 końcówkami, super hiper, są także do śmieci, bo nie mają siły ssącej.
jelp nie jest drogi, a przeciętny proszek dla dorosłych często uczula, więc po co narażać malucha?
Frota jest z bawełny.

Poza tym MERITUM wątku to nie jest przekrzykiwanie się, kto ma lepsze, a kto gorsze. ja przedstawiłam swoje typy po przetestowaniu jako matka, sprawdzały się i kropka.
No nie wiem gdzie mieszkasz ale termometr rtęciowy dokładnie w ubiegłym tygodniu kupowalam, bo poprzedni w jakiś cudowny sposób "ulotnił" mi się z domu,więc sprzedają.
Ten Jelp dla mnie nie był dobry,ja wszystko prałam w Białym Jeleniu w płynie.
__________________
Każdemu zdarza się być głupcem
Przynajmniej przez pięć minut dziennie.Mądrość polega na tym, by nie przekroczyć tego limitu.
pavett jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 19:07   #51
matallewar
Zakorzenienie
 
Avatar matallewar
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 20 478
Dot.: Do już doświadczonych mam :) Proszę o pomoc :)

Cytat:
Napisane przez pavett Pokaż wiadomość
No nie wiem gdzie mieszkasz ale termometr rtęciowy dokładnie w ubiegłym tygodniu kupowalam, bo poprzedni w jakiś cudowny sposób "ulotnił" mi się z domu,więc sprzedają.
Ten Jelp dla mnie nie był dobry,ja wszystko prałam w Białym Jeleniu w płynie.
A to dziwne, bo to UE wprowadziło uregulowanie zakazujące sprzedaży tych termometrów
__________________
5.5.2011 Edzik
20.9.2013 Encia

Rok z Jillian i Mel B✓
Extreme shed&shred lvl 2 (9/15)
Killer abs lvl 3 (9/10)
Biegam (419,5 km)
Rower (43 km)
Zumba (13)
Joga (2)

Gluten, Sugar & Meat Free
More water&vegetables
13/100 sugarfree days
matallewar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 19:38   #52
pavett
Zadomowienie
 
Avatar pavett
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Okolice Lbl
Wiadomości: 1 324
GG do pavett
Dot.: Do już doświadczonych mam :) Proszę o pomoc :)

Cytat:
Napisane przez matallewar Pokaż wiadomość
A to dziwne, bo to UE wprowadziło uregulowanie zakazujące sprzedaży tych termometrów
Oooo no i nakłamałam ,przepraszam, właśnie sprawdziłam na ulotce to jest termometr szklany taki tradycyjny ale bezrtęciowy, do pomiaru temp.wykorzystywany jest gal. A dałbym się pokroić że to rtęciowy,tradycyjny wygląd mnie zmylił.
Przepraszam i proszę o wybaczenie
__________________
Każdemu zdarza się być głupcem
Przynajmniej przez pięć minut dziennie.Mądrość polega na tym, by nie przekroczyć tego limitu.
pavett jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 19:59   #53
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Do już doświadczonych mam :) Proszę o pomoc :)

Można jeszcze kupić termometry rtęciowe jeśli gdzieś zostały resztki na magazynach. Jakiś czas temu znalazłam w aptece i kupiłam 3
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 20:56   #54
matallewar
Zakorzenienie
 
Avatar matallewar
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 20 478
Dot.: Do już doświadczonych mam :) Proszę o pomoc :)

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Można jeszcze kupić termometry rtęciowe jeśli gdzieś zostały resztki na magazynach. Jakiś czas temu znalazłam w aptece i kupiłam 3
Nadal mnie to dziwi. Chociaż może zabroniono produkcji, nie sprzedaży
__________________
5.5.2011 Edzik
20.9.2013 Encia

Rok z Jillian i Mel B✓
Extreme shed&shred lvl 2 (9/15)
Killer abs lvl 3 (9/10)
Biegam (419,5 km)
Rower (43 km)
Zumba (13)
Joga (2)

Gluten, Sugar & Meat Free
More water&vegetables
13/100 sugarfree days
matallewar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 22:31   #55
flammis
Raczkowanie
 
Avatar flammis
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 284
Dot.: Do już doświadczonych mam :) Proszę o pomoc :)

Cytat:
Napisane przez Scio Pokaż wiadomość
Flammis u nas na ciemieniuche najlepiej działał krem z aa.
Już jest wieeeeelka poprawa. Wysmarowałam synkowi główkę oliwką na pół godziny przed kąpielą. Wyczesałam 90% łusek Zobaczymy, jak główka będzie wyglądała jutro.
flammis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 18:17   #56
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Do już doświadczonych mam :) Proszę o pomoc :)

Cytat:
Napisane przez matallewar Pokaż wiadomość
Nadal mnie to dziwi. Chociaż może zabroniono produkcji, nie sprzedaży
Podobnie kombinują z żarówkami. Nadal są w sprzedaży tradycyjne, tyle że opisane "nie do użytku domowego" Ja cały czas takich używam, energooszczędnych nie znoszę.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 18:24   #57
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Do już doświadczonych mam :) Proszę o pomoc :)

Na ciemieniuchę polecam zwykłą tanią parafinę z apteki.


Cytat:
Napisane przez knot Pokaż wiadomość
Najczęściej tuż po porodzie trzeba dokarmiać, bo pierwsze mleko jest niskokaloryczne, a dziecko jeszcze nie umie jeść. Zresztą już szpital zapewnia mini jednorazowe szklane butelki z mlekiem. Poza tym jest lato, dziecko może pić słabe herbatki, moim zdaniem butelka, którą i tak za 4 miesiące się kupi, może już teraz być przygotowana. Za to laktator po porodzie w razie potrzeby. Ja nigdy takowego nie używałam.
Jak się człowiek nie zna na karmieniu piersią, to niech się lepiej nie wypowiada.
Żadne herbatki nie są dziecku tak małemu potrzebne.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 21:26   #58
lilka00
Wtajemniczenie
 
Avatar lilka00
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 447
Dot.: Do już doświadczonych mam :) Proszę o pomoc :)

Cytat:
Napisane przez matallewar Pokaż wiadomość
No i po raz kolejny - co matka, to opinia!
U nas pępek się babrał, sucha pielęgnacja dała zapalenie, Octenisept g... pomagał i dopiero spirytus załatwił sprawę
U nas też octenisept się nie sprawdził, dopiero spirytus dał radę, pępek nie chciał wyschnąć i odpaść.

Co do kupna butelki i mleka początkowego na wszelki wypadek to uważam, że należy je kupić wcześniej, u nas była parę razy taka sytuacja , że dziecko zaczynało płakać z głodu w środku nocy, nie chciała ssać, bo w piersi nic nie było. Nie byłoby komfortowo szukać w środku nocy butelki i mleka w jakimś sklepie całodobowym, gdy w domu zanosi się płaczem głodny noworodek.


Co do kosmetyków od urodzenia używamy płynu do mycia i oliwki- teraz balsamu Hipp Baby Sanft.

Pieluchy Papmpers 1 u nas się sprawdziły, chociaż używaliśmy ich tylko ok. 2 tygodnie, bo córeczka ważyła prawie 4 kg i bardzo szybko przybierała na wadze, teraz ma 8 msc, próbowaliśmy innych pieluszek, ale zawsze wracamy do Pampersów.

Proszku Lovela używamy do dzisiaj, chyba bardziej z przyzwyczajenia, niż z konieczności.

Ręczniki z kapturkiem- dziecko szybko wyrasta i stają się zbędne, po 3 msc kupiłam zwykle duże ręczniki w markecie.

Termometr kąpielowy kupiłam, ale okazał się zbędny, lepiej sprawdzić temp wody łokciem, od razu wiadomo, czy jest za ciepła, czy za zimna, na prawdę!
lilka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 10:44   #59
myszkins
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 4
Dot.: Do już doświadczonych mam :) Proszę o pomoc :)

dzieki , dzieki jeszcze raz
juz mam gotowe 90 % rzeczy - wasze rady są bardzo cenne i przestałam tak panikować
myszkins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:59.