Czy może być bez grosika? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-11-19, 18:24   #1
201804200947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 8 936

Czy może być bez grosika?


Do zalozenia tego wątku skłonił mnie podobny temat z innego forum.
Czesto będąc gdzies w sklepie czy * restauracjii* mc donald's,KFC przy wydawaniu reszty slysze (wiem,ze nie tylko ja)"ojej,moze byc bez grosika"?
Czasem jeden grosik,czasem nie maja wydac 2 grosiki...itd
Po co w takim razie ceny z koncowkami 99 groszy?
Co byloby,gdybysmy o to my ciagle mowili-"ojej,zabrakło mi"
Czy byliby tacy chetni i mili?
Domagac sie tego grosika,dwoch?
W koncu to tylko grosik.
Ale z drugiej strony....
Moze lepiej sie domagac.
Jezeli nie maja-niech dadza gratis dodatkowy keczup,zapalki albo zaokraglą ceny.
Marketing?
Spotykacie sie z takimi sytuacjami?
201804200947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-19, 18:31   #2
śnieżka_
Zakorzenienie
 
Avatar śnieżka_
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 696
Dot.: Czy może być bez grosika?

Spotkałam się ale chyba tylko raz.. i to w jakimś mało uczęszczanym sklepie spożywczym ;]
a te końcówki groszowe są chore.. jakby coś np. poprostu nie mogło kosztować 4zł, tylko 3,99 To chyba 'optycznie wygląda na tańsze'
śnieżka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-19, 18:32   #3
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Czy może być bez grosika?

Spotykam się z takimi sytuacjami.
A najczęściej z cenami typu 49.99 euro - tak,jakby nie mogło być pełne 50 .Ciekawe w jakim celu to jedne centimo jest odjęte od ceny.Wiadomo przecież,że nikt nie będzie na nie czekał.
Natomiast,co do wydawania reszty-to raczej nie spotkałam się z czymś podobnym-zawsze wyliczają wszystko,co do tego przysłowiowego centimo.Zwłaszcza w supermarketch,sklepach firmowych,restauracjach.J eśli już się zdarzy-to raczej w małym sklepiku-ale to naprawdę rzadkość.
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-19, 18:34   #4
Asi_ek
Wtajemniczenie
 
Avatar Asi_ek
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Gdańsk;)
Wiadomości: 2 050
Dot.: Czy może być bez grosika?

Tak
Sama nie lubie jak cos kosztuje 2,99 bo jezeli juz wydaje te grosze to potem mam ich mnostwo<choc bardzo czesto nie maja>
__________________
Nigdy mnie nie kochał!-szepcze.Podły kłamca!
Skąd wiesz...?
Ktoś mówi Ci, że jest noc, pokazuje księżyc...
Po 12 godzinach nazwiesz go kłamcą?

Asi_ek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-19, 18:41   #5
xgosik
Raczkowanie
 
Avatar xgosik
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 311
Dot.: Czy może być bez grosika?

To że ceny maja końcówki 0,99, 0,95 lub inne to nic innego jak marketing. Oddziaływanie na podświadomośc.
Rzecz wydaje nam sie tańsza mimo iz czasami to róznica 10,20 groszy. Cena nie przekracza kolejnej dziesiątki
jak masz rzecz za49,90 i 50,10 to przekazujac informacje powiesz ze ten pierwszy kosztuje coś powyzej 40 a ten drugi powyzej 50. Różnica w podświadomosci to 10zł.
Mam nadzieję ze ktoś zrozumie bo ciężko to wtytłumaczyc
A co do niewydawania reszty to rozumiem ze czasami naprawe nie ma jak wydać a zwłaszcza w sytuacji gdy jest ogrom takich dziwnych cen, poprostu brakuje tych groszy. Zdarza mi sie tez ze kasjerka wyda o grosza czy dwa więcej bo nie ma inaczej
Czytam i coś nie po polskiemu mi sie pisze
__________________
"Myślę że nie tylko makijaż i modna fryzura czynią kobietę piękną. Naprawdę olśniewajaco wygląda kobieta w której oczach widać wiarę w siłę swojej urody oraz madrość żyiowych doświadczeń"
SHARON STONE
xgosik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-19, 18:42   #6
wskazówka
Zakorzenienie
 
Avatar wskazówka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Czy może być bez grosika?

Tak, dość często się spotykam z niewydawaniem grosików. Syt. takie mam często w aptekach (o dziwo tam też działa 99gr ), i w marketach, niekoniecznie małe sklepiki, ale markety również. Wkurza mnie to, bo gorosik do goriska i się nazbiera Ostatnio miałam syt., że w aptece pani 'podarowała' mi 17 gr mam oddać, chociaż gdzie indziej ktoś by mi nie wydał 3 gr po prostu
Te 9-tki na końcu są dlatego, że wygląda produkt na tańszy. Pracowałam 2 tyg. w handlu bezpośrednim więc trochę ich 'zwyczajów' się dowiedziałam. Był zakaz mówienia, że coś kosztuje np. 30zł, tylko było 29,90zł . Musieliśmy w parach przedstawiać taką syt. z klinetem, a szef słuchał jak mówimy, jak ktoś powiedział 30zł jak 'zbeształ' ją
wskazówka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-19, 18:43   #7
201701160947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 8 674
Dot.: Czy może być bez grosika?

Dokładnie tak jest. Ale przyznam, ze mi darują tez czasem tego grosza
Co najśmieszniejsze, jak już są 2 gr, czy 3 to już zaczyna być problem i nie dadzą za wygraną
Śmieszą mnie te ceny 2,99, 4,99 hehe, ale faktycznie to działa na podswiadomość. Moja mama często, o zobacz-przecenione z 30.55 na 15 zł! A tam cena-15,99
201701160947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-11-19, 18:44   #8
wenedka
Zakorzenienie
 
Avatar wenedka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ZAGRANICO
Wiadomości: 10 609
Dot.: Czy może być bez grosika?

Mnie to irytuje, zbyt często zdarzają mi się takie sytuacje. W sumie grosik to prawie nic, ale jak tak dziesięć razy ta sama kobieta mówi z uśmiechem na twarzy, że znów nie ma grosika, to az coś się robi. U mnie na osiedlu był taki sklep, w którym pani ekspedientka prawie zawsze odmawiała wydania grosika, pomimo że w kasie pełno moniaków. Swoją drogą, ceny mogłyby być zaokrąglone, a nie tak bez sensu
wenedka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-19, 18:49   #9
201804200947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 8 936
Dot.: Czy może być bez grosika?

Ekspedienci czekaja,ba! Wiedza ze powiemy-"alez oczywiscie"
I ja tez nastepnym razem powiem "nie moze".
Zaloze sie,ze grosik sie znajdzie
201804200947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-19, 18:49   #10
Rozterka
Rozeznanie
 
Avatar Rozterka
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 867
Dot.: Czy może być bez grosika?

czasem spotykam się z czymś takim - najczęściej w małych sklepach Ogólnie nie podoba mi się wycenianie z '99 gr.
__________________
Rozterka

zapomniana...
Rozterka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-19, 18:49   #11
cheer
Zakorzenienie
 
Avatar cheer
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 525
Dot.: Czy może być bez grosika?

Ostatnio ekspedientka zapytała ojca "czy może być bez 10 gr?", to ją lekko ochrzanił (no, użył zdecydowanego tonu ). Bo jakby tak każdego klienta o to pytać i wydawać bez tych 10 gr, to się uzbiera grosik do grosika.
Ale to jeszcze nic, lata temu, byłam z koleżanką w KFC i klenerka przyniosła za wyoki rachunek (liczyłyśmy wcześniej) i to o kilka zł, nie pamiętam w tym momencie, ale sporo jak na pomyłkę. Powiedziałyśmy, że to za dużo, a ona na to: "kolega tak wybił". Zatkało nas - młode byłyśmy i niedoświadczone - i zapłaciłyśmy. A powinnyśmy powiedzieć: "To proszę wrócić do kolegi i niech odbije"...
__________________
Wymienię
cheer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-11-19, 18:49   #12
jaszmurka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Jaszmurkolandia
Wiadomości: 7 919
Dot.: Czy może być bez grosika?

Oj tak, niestety tak.
Spotykam się i to ostatnio coraz częściej. Jak sprzedawca nie ma wydać to słyszymy milusie "ojeeeeeeeeej nie mam wydać, może być bez grosika??<mruganie oczętami>" ale jeżeli to drugiej stronie zabraknie czyli np. mi to towaru nie kupię bo przecież oni nie będą dokładać ze swojej kieszeni.
Paranoja. Niech sobie w banku rozmieniają na jednogroszówki i bedzie po problemie
A ostanio często natrafiam na stwierdzenie "ojeeej nie mam wydać, może pani rozmienić?"
heloooł- jaaa??? ja mam chodzić/biegać do sklepu obok żeby oni mi łaskawie wydali resztę?? no ludzie...
Od razu mówię - niestety nie mam ochoty biegać... kupię gdzie indziej.

Wyżaliłam się- od razu mi lepiej
__________________
Everything I'm not, made me everything I am.


wyloguj
jaszmurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-19, 18:53   #13
chocolatka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 534
Dot.: Czy może być bez grosika?

Bardzo często spotykam się ze stwierdzeniem: 'Będę pani winna grosz/grosik'.
Po pierwsze nie jest to nawet pytanie tylko po prostu stwierdzenie i już, ja (klientka) mam się dostosować.
Po drugie te kasjerki chyba nie rozumieją znaczenia słów 'być winnym'. No bo przecież nie oddadzą mi tego grosza.
Jeden grosz, co to jest? Nic, prawda? Ale mnie to niezwykle irytuje. I od pewnego czasu odpowiadam na takie stwierdzenie kasjerki, że życzę sobie, by wydała mi całą resztę, która mi się należy.
Ostatnio, gdy zażądałam wydania również tego grosza, kasjerka wytrzeszczyła oczy i słodkim tonem (takim jakim mówi się do paromiesięcznych dzieci) odpowiedziała: 'ale ja nie mam' i buzia w podkówkę. Na moje 'chyba pani żartuje' poszła na zaplecze po tego grosza i wydała mi całą resztę. Nie było to w jakimś małym sklepiku, tylko w sklepie sprzedającym markową średniopółkową odzież.
Żenada.
chocolatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-19, 18:56   #14
201804200947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 8 936
Dot.: Czy może być bez grosika?

Cheer,ja tez mialam podobną sytuacje niedawno w Pizza Hut.
Zamowilam na wynos makaron,małe Penne Carbonara.
Pan w kasie wybił to,zmeczony chyba strasznie,albo stał tam za kare,nie wiem.
Wiedzialam(bo czesto je jem)ze kosztuje mala porcja 12,99.
Pan powiedzial-19,99.
Na poczatku do mnie to nie dotarlo,zaplacilam.Ale po wzieciu rachunku do reki cos mnie tknelo.
Spytalam czy to jest mala porcja,bo ja chcialam mała.
Strasznie zły-"boze ja to juz wybiłem" poszedl po pmoc i anulowali poprzedni rachunek,wiec zaplacilam 15,99
Kazano mi sie zglosic za 20 minut.
Wrocilam wiec za 20 minut,pytam o moje penne carbonara-uslyszalam-"tak tak juz prawie gotopwe,sekundka"
Sekundka przerodzila sie w kolejne 10 minut.
W sumie po 30 minutach kolezanka pana przty kasie podaje mi ...pizze.
Mnie zatkalo.
POwiedzialam ze przeciez mial byc makaron,mowilam przeciez ze penne,i to kilka razy.
Sytuacja zrobila sie naprawde nieprzyjemna.
Nie chcieli mi nawet zwrocic roznicy pomiedzy penne a mała pizza-ale w koncu zwrocili.z łaską wielką.
Mojej winy tam przeciez niebylo.
Dodam,ze oczywiscie słowa *przepraszam* nie uslyszalam.
201804200947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-19, 18:56   #15
wenedka
Zakorzenienie
 
Avatar wenedka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ZAGRANICO
Wiadomości: 10 609
Dot.: Czy może być bez grosika?

Cytat:
Napisane przez jaszmurka Pokaż wiadomość
A ostanio często natrafiam na stwierdzenie "ojeeej nie mam wydać, może pani rozmienić?"
heloooł- jaaa??? ja mam chodzić/biegać do sklepu obok żeby oni mi łaskawie wydali resztę?? no ludzie...
Od razu mówię - niestety nie mam ochoty biegać... kupię gdzie indziej.
Mnie też czasem się to przytrafia. Jeszcze bardziej wkurzające, niż ten brak grosika
P.S.
Jaszmurko- świetny avatarek. Czyżby salad fingers?
wenedka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-19, 19:00   #16
201804200947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 8 936
Dot.: Czy może być bez grosika?

CHocolatko,oj tak
Kiedys w sklepie spozywczym,juz przy kasie,pani stwierdzila,ze nie ma reszty.
Zazadala drobnych.
Mowie wiec ze nie mam niestety.
Ona na to-"ja tez"
Ja-"no ja tez nie mam"
A ona-"no i co teraz"
Ja-"nie wiem"
i stoje dalej,zakupy juz popakowane,kolejka coraz dluzsza.
W koncu pani odwazyla sie zsiąść ze swojego fotela,zrobic krok do kasy obok i reszty sie znalazły.
Dodam,ze druga kasa jest przewaznie pusta,bo zadnej z pan ne chce sie w niej siedziec
201804200947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-19, 19:02   #17
cheer
Zakorzenienie
 
Avatar cheer
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 525
Dot.: Czy może być bez grosika?

warszawianko, to widzę, że tam takie praktyki to nie rzadkość - ja byłam właśnie w KFC połączonym z Pizzą Hut, bo na pizzy właśnie byłyśmy...
__________________
Wymienię
cheer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-19, 19:06   #18
201804200947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 8 936
Dot.: Czy może być bez grosika?

Cheer,w Warszawie?
W Centrum?
Ja z takimi sytuacjami spotykam sie prawie codziennie w sklepach
201804200947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-19, 19:07   #19
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: Czy może być bez grosika?

Cytat:
Napisane przez chocolatka Pokaż wiadomość
Bardzo często spotykam się ze stwierdzeniem: 'Będę pani winna grosz/grosik'.
Po pierwsze nie jest to nawet pytanie tylko po prostu stwierdzenie i już, ja (klientka) mam się dostosować.
Po drugie te kasjerki chyba nie rozumieją znaczenia słów 'być winnym'. No bo przecież nie oddadzą mi tego grosza.
Jeden grosz, co to jest? Nic, prawda? Ale mnie to niezwykle irytuje. I od pewnego czasu odpowiadam na takie stwierdzenie kasjerki, że życzę sobie, by wydała mi całą resztę, która mi się należy.
Ostatnio, gdy zażądałam wydania również tego grosza, kasjerka wytrzeszczyła oczy i słodkim tonem (takim jakim mówi się do paromiesięcznych dzieci) odpowiedziała: 'ale ja nie mam' i buzia w podkówkę. Na moje 'chyba pani żartuje' poszła na zaplecze po tego grosza i wydała mi całą resztę. Nie było to w jakimś małym sklepiku, tylko w sklepie sprzedającym markową średniopółkową odzież.
Żenada.
Cytat:
Napisane przez jaszmurka Pokaż wiadomość
Oj tak, niestety tak.
Spotykam się i to ostatnio coraz częściej. Jak sprzedawca nie ma wydać to słyszymy milusie "ojeeeeeeeeej nie mam wydać, może być bez grosika??<mruganie oczętami>" ale jeżeli to drugiej stronie zabraknie czyli np. mi to towaru nie kupię bo przecież oni nie będą dokładać ze swojej kieszeni.
Paranoja. Niech sobie w banku rozmieniają na jednogroszówki i bedzie po problemie
A ostanio często natrafiam na stwierdzenie "ojeeej nie mam wydać, może pani rozmienić?"
heloooł- jaaa??? ja mam chodzić/biegać do sklepu obok żeby oni mi łaskawie wydali resztę?? no ludzie...
Od razu mówię - niestety nie mam ochoty biegać... kupię gdzie indziej.

Wyżaliłam się- od razu mi lepiej
Matko macie silne charaktery- szkoda ze ja tak nie umiem
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-11-19, 19:09   #20
jaszmurka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Jaszmurkolandia
Wiadomości: 7 919
Dot.: Czy może być bez grosika?

Cytat:
Napisane przez wenedka Pokaż wiadomość
Mnie też czasem się to przytrafia. Jeszcze bardziej wkurzające, niż ten brak grosika
P.S.
Jaszmurko- świetny avatarek. Czyżby salad fingers?
a jakżeby inaczej

To dobrze że nie jestem osamotniona.
Nie chodzi mi o to że jestem jakąś księżniczką..ale- czy to ja mam biegać rozmienić pieniądze??
Chcę coś u nich kupić to niestety muszą być przyszykowani na to że chcę kupić np. majtki za 5zł ()a daję im 100zł.
__________________
Everything I'm not, made me everything I am.


wyloguj
jaszmurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-19, 19:09   #21
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: Czy może być bez grosika?

Mi też się zdarza dostawać "bez grosika", ale jakoś nie szczególnie mnie to razi. W swoim sklepie osiedlowym sama czasem nie mam nawet 10 gr i potem jak mówię "byłam winna 10 gr", to właściciel się śmieje "nie będziemy z tego powodu wzywać urzędu skarbowego" Zresztą ten sklep w ogóle jest fajny Nie noszę przy sobie gotówki, zawsze płacę kartą i tam można, no i parę razy zdarzyło się, że robiłam zakupy i nie mieli biletów tramwajowych, a ja musiałam szybko gdzieś jechać i nie miałam żadnej gotówki,żeby kupić w automacie na przystanku i właściciel albo jego żona pożyczali mi 2 zł z kasy , żebym kupiła sobie gdzie indziej
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-19, 19:13   #22
sunrise
Rozeznanie
 
Avatar sunrise
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 546
Dot.: Czy może być bez grosika?

fajny temat
ja często się z czymś takim spotykam.. ale czasem, gdy mi brakuje, sprzedawcy przymykają oko więc nie narzekam tak na to
sunrise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-19, 19:13   #23
_Natalee_
Zadomowienie
 
Avatar _Natalee_
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 067
Dot.: Czy może być bez grosika?

Nienawidzę tego.Pani w sklepiku obok nigdy nie ma grosika,a czasem nawet 20 groszy.Kiedyś powiedziałam jej,że powinnam dostać już darmowe zakupy,bo uzbierała mi się niezła sumka,to dostałam tylko niedobrego lizaka i niezbyt miłej spojrzenie do dziś.Zreszta jeśli byśmy zbierały te wszystkie grosiki to mogłaby się uzbierać niezła sumka.A jak widzę cenę 2.99 lub coś takiego to az mnie skręca.
to się wyżaliłam
__________________
"Życie jest za krótkie lub za długie
bym mogła pozwolić sobie
na luksus aż tak złego życia"

_Natalee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-19, 19:13   #24
cheer
Zakorzenienie
 
Avatar cheer
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 525
Dot.: Czy może być bez grosika?

Cytat:
Napisane przez warszawianka Pokaż wiadomość
Cheer,w Warszawie?
W Centrum?
Ja z takimi sytuacjami spotykam sie prawie codziennie w sklepach
Nie, nie, w Lublinie, ale KFC/PH to jedno licho, niezależnie gdzie się mieści, jak widać
__________________
Wymienię
cheer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-19, 19:15   #25
zizou
Zakorzenienie
 
Avatar zizou
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: dzikie południe
Wiadomości: 13 682
Dot.: Czy może być bez grosika?

kiedy panie/panowie pytaja czy zmoe byc bez grosika odpowiadam 'nie moze'. oni zdziwieni na mnie patrza, czy zartuje? a ja wcale nie zartuje. a kiedy ktos mowi, ze bedzie winien grosika to tez mowie, ze ja sie na to nie zgadzam, ze prosze, aby wydano mi cala reszte albo skontaktuje sie z kierownikiem sklepu czy innego przybytku. to sa moje pienaidze i ja sobie nie zycze, aby ktos przywlaszczal sobie moja wlasnosc z powodu braku drobnych. zawsze przeciez mozna rozmienic.
zizou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-19, 19:17   #26
jaszmurka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Jaszmurkolandia
Wiadomości: 7 919
Dot.: Czy może być bez grosika?

Cytat:
Napisane przez ilo16na Pokaż wiadomość
Matko macie silne charaktery- szkoda ze ja tak nie umiem

ilo16na może coś w tym jest- ale... przecież to są Twoje pieniądze, musisz o nie walczyć
Nie jestem skąpi dupą- napiwki zostawiam, w taksówce też proszę o "zaokrąglenie" no ale czasami to już przesada i wszyscy nagle tacy bezradni
Musisz po prostu zebrać się w sobie i powiedzieć- chcę swoją całą resztę. i basta

Aaaa no właśnie... a jeżeli chodzi o taksówki to miałam ostatnio ciekawą sytuację
Dwa razy się złożyło że wracałam z pracy taksówką bo się umówiłam i już byłam troszkę spóźniona... Wybija mi kwota : 5,28 :| osz w morde- co to jest za kwota w ogóle 28 groszy normalnie żenada... a facet do mnie że nie ma wydać. No to że ja taka wspaniałomyślna ( ) to mówię do pana - ok, nie ma problemu prosze to zaokrąglić a on (teraz bedzie najlepsze ) zamiast zaokrąglić (tak na chłopski rozum ) do 5,50 to mi strzela 6zł

Myślałam , że tam padnę na miejscu... mówię do pana- noooo to już chyba lekka przesada albo wydaje mi pan całość albo zaokrąglamy do 50gr
no i oczywiście zaokrąglił.
Drugi raz miałam podobną sytuację- pan również nie pokwapił się żeby "darować" sobie te np.28 groszy.

Zdarzają się i tacy wspaniali ludzie którzy darują tą końcówkę- a ja wtedy daję im więcej- tak na przekór- bo fajnie mi się robi że taki normalny człowiek ze mną rozmawia
__________________
Everything I'm not, made me everything I am.


wyloguj
jaszmurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-19, 19:17   #27
kate1991
Wtajemniczenie
 
Avatar kate1991
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 342
Dot.: Czy może być bez grosika?

tez sie czesto z tym spotykam
w Tifii kiedyś zawsze byly ceny zakończone na 90 gr i zawsze: może być bez 10 gr? to nie moga od razu podac normalnie ale w ta strone to one nie widza problemu a jak juz komus by zabraklo grosika to gdzie tam...
kiedys kolezanka opowiadala ze w jednym sklepie bardzo czesto nie wydaja reszty, a raz jakiemus dziecku zabraklo chyba 2 gr to już nie sprzedała ta kolezanka wtedy tam stała w kolejce i chciała powiedziec zeby za te wszystkie grosiki co jest jej winna sprzedala to temu dziecku. ehh..szkoda gadać...
kate1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-19, 19:23   #28
obca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 1 454
Dot.: Czy może być bez grosika?

może grosik to niewiele, ale gdy mi czasem zabraknie 5 gr czy nawet 1 gr to praktycznie nie zdarza się, żeby ktoś zrobił mi mały prezent :0

więc wolę jak mi te grosiki reszty dają bo mogą się kiedyś przydać (i odczuwa się je dopiero, gdy akurat zabraknie)

no ale jestem wyjątkowo ugodowym klientem bo jak na razie nie zrobiłam nikomu awantury o tego grosza, co najwyżej mówię czasem "jeśli Pani musi"
__________________
..jak głęboko jest to dno, od którego można się odbić? :0
obca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-19, 19:23   #29
Soncia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 402
GG do Soncia
Dot.: Czy może być bez grosika?

Tu grosika nie maja wydac, tam nie maja...
w jednym sklepie nie beda mieli wydac tego grosika 100 osobom i juz sie uzbiera zlotoweczka.........
dla mnie takie cos jest raczej oszukiwaniem. a jak maja problemy z wydawaniem, to niech wszystkie ceny z koncowka 99 groszy podniosa o ten grosz :/

Pozdrawiam
Soncia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-19, 19:24   #30
kate1991
Wtajemniczenie
 
Avatar kate1991
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 342
Dot.: Czy może być bez grosika?

Cytat:
Napisane przez wskazówka Pokaż wiadomość
Te 9-tki na końcu są dlatego, że wygląda produkt na tańszy. Pracowałam 2 tyg. w handlu bezpośrednim więc trochę ich 'zwyczajów' się dowiedziałam. Był zakaz mówienia, że coś kosztuje np. 30zł, tylko było 29,90zł . Musieliśmy w parach przedstawiać taką syt. z klinetem, a szef słuchał jak mówimy, jak ktoś powiedział 30zł jak 'zbeształ' ją
hmm...na mnie to chyba nie dziala bo ja zawsze sobie zaokraglam do gory... i inni chyba tez. bez sensu.
kate1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:09.