Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze! - Strona 101 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-21, 20:13   #3001
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

a jeszcze jedno pytanie - czy w czasie kuracji Retinoidem można by zastosować taki krem na twarz?

Ziaja Kozie Mleko
Aktywny preparat o intensywnym działaniu nawilżającym skórę suchą i mało elastyczną. Intensywnie i trwale nawilża naskórek oraz głębsze warstwy skóry. Uzupełnia niedobór naturalnych substancji odżywczych. Stymulując naturalne procesy odnowy naskórka wyraźnie wygładza drobne zmarszczki. Zapobiega fotostarzeniu oraz skutecznie łagodzi podrażnienia.
Do cery suchej i skłonnej do zmarszczek. Idealny pod makijaż.
Zawiera fotostabilne filtry UVA i UVB, kompleks składników koziego mleka, prowitaminę B5 (D-panthenol), witaminę A, witaminę E.


jak wiadomo, retinoidy "wyżerają i usuwają" skórę - a to z kolei regeneruje i wspomaga odbudowę - czy nie bedzie sie gryzło?
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-22, 06:06   #3002
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

[1=5f42baaf55c99c9383de422 acc0cb88e1da365bd_65628ab a0b01a;15424278]a jeszcze jedno pytanie - czy w czasie kuracji Retinoidem można by zastosować taki krem na twarz?

Ziaja Kozie Mleko
Aktywny preparat o intensywnym działaniu nawilżającym skórę suchą i mało elastyczną. Intensywnie i trwale nawilża naskórek oraz głębsze warstwy skóry. Uzupełnia niedobór naturalnych substancji odżywczych. Stymulując naturalne procesy odnowy naskórka wyraźnie wygładza drobne zmarszczki. Zapobiega fotostarzeniu oraz skutecznie łagodzi podrażnienia.
Do cery suchej i skłonnej do zmarszczek. Idealny pod makijaż.
Zawiera fotostabilne filtry UVA i UVB, kompleks składników koziego mleka, prowitaminę B5 (D-panthenol), witaminę A, witaminę E.


jak wiadomo, retinoidy "wyżerają i usuwają" skórę - a to z kolei regeneruje i wspomaga odbudowę - czy nie bedzie sie gryzło?[/QUOTE]

Nie jestem pewna, ale on jest chyba na parafinie. Jeśli parafina czy oleje mineralne cię nie zapychają to możesz stosować. Dziwczyny piszą,że dobry jest physiogel,neutrogena,hume ktan, bepanthen, nagietkowy Bubchen z Rossmana, alantan, krem babydreama do pielęgnacji brodawek u kobiet karmiących. Najlepsze są te z prostym składem, bez zapychaczy.Musisz testować co cię nie zapycha, bo wiele składników ma takie działanie niestety.Poczytaj wątek o nawilżaniu.Dziewczyny tam podają co je zapycha lub podrażnia. Nie ma sensu stosować czegoś co zniweczy efekty , bo to się robi koło zamknięte. Pomyśl też o olejkach naturalnych. Są tanie, fajnie łagodzą, ale też niektóre z nich mogą powodować wysyp z tego co wiem. No i nie zapomnij o filtrach na dzień, ale porządnych.

Edytowane przez majreg
Czas edycji: 2009-11-22 o 06:13
majreg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-22, 09:37   #3003
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

jestes kochana, dzieki za cierpliwosc do mnie ))) dzis podraznienie poranne jakieś słabe ;> ale jakby mi sie koloryt twarzy troche rozjaśnił
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-23, 11:30   #3004
Kamilanet
BAN stały
 
Avatar Kamilanet
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: ★★
Wiadomości: 2 531
GG do Kamilanet Send a message via Skype™ to Kamilanet
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

jeszcze z takich preparatów wspomagających odbudowę naskórka dobry jest płyn Jadwigi. Stosuje się po polskim peelingu ziołowym. http://www.jadwigajk.hg.pl/sklep/pro...roducts_id=124
ma atomizer
Kamilanet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-23, 15:49   #3005
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Kamilanet Pokaż wiadomość
jeszcze z takich preparatów wspomagających odbudowę naskórka dobry jest płyn Jadwigi. Stosuje się po polskim peelingu ziołowym. http://www.jadwigajk.hg.pl/sklep/pro...roducts_id=124
ma atomizer
Fajna stronka. Szkoda tylko,że nie podają składów. Ten pilling mnie kusi.
majreg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-25, 21:11   #3006
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

już mam pierwszy tydzień kuracji za sobą - na razie jestem zachwycona podrażnienie zaczęło trochę ustępować (to znaczy skóra dalej się oczywiście łuszczy, ale już nie jest taka czerwona i piecze tylko troszeczkę) - wydaje mi się że już TERAZ widać poprawę , jestem normalnie w szoku. Bynajmniej nic nowego mi nie wyskoczyło (a zawsze cośtam wyskakiwalo minimum jeden), a blizny - te mniejsze - troszeczke sie rozjasnily i wyrownaly... na razie jedyne co mnie przeraza to ze niedlugo powinna mnie ogarnąć fala "wywalania" z organizmu wszystiego co tam siedzi... ciekawe jak to bedzie ;D zdam relację.

chcialabym zaznaczyc ze kazda poprawa jest dla mnie mega szczęściem, bo twarz mam w naprawdę opłakanym stanie ! czerwone blizny, blizna na bliźnie, pełno brzydkich wielkich prycholi ((( masakra

Edytowane przez 5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Czas edycji: 2009-11-25 o 21:12
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-26, 11:32   #3007
damakaro
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 64
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Witam,

Przyznam szczerzę, że całego wątku nie przejrzałam. Ale mimo wszystko chciałabym zadać pytanie o differin. Proszę o odpowiedź bo czuję się strasznie niespokojna. Otóż używałam tego środka w pierwszych dwóch tygodniach ciąży (ok. 10 smarowań), nie wiedząc oczywiście, że jestem w ciąży. Zaraz po tym jak się dowiedziałam od razu przestałam go stosować. Teraz mam jednak straszne myśli, że zrobiłam krzywdę dziecku. Aktualnie jestem w 10 tygodniu ciąży i na razie wszystko ok. Wiem jednak, że jeszcze teraz na USG trudno (lub wręcz jest to niemożliwe) zauważyć jakiekolwiek wady.

Jak myślicie, czy differin mógł zaszkodzić dziecku? Tak bardzo się boję, choć mam też świadomość, że to niestety moja wina. Proszę, jeśli macie jakieś wiadomośći na ten temat dajcie znać.

Pozdrawiam
__________________

damakaro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-26, 12:05   #3008
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

myślę, że wszystko będzie ok dobrze, że się w miarę szybko zorientowałaś - powinnaś teraz dbać o siebie i kontrolować sytuację na bieżąco. co powiedział lekarz?
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-29, 10:57   #3009
damakaro
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 64
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Lekarz powiedział, że nic ten preparat nie zaszkodzi. Aczkolwiek sprawdzał to w takiej księdze leków i tam było napisane, że produkt nie jest teratogenny, ale sama substancja jest. Dlatego też zalecenia są, aby odstawić. Więc nie wiem czy to pewne czy nie. Dzięki za odpowiedz i pozdrawiam
__________________

damakaro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-29, 11:24   #3010
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Retinoidy w czasie ciąży na pewno trzeba odstawić.
majreg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-29, 11:49   #3011
Kamilanet
BAN stały
 
Avatar Kamilanet
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: ★★
Wiadomości: 2 531
GG do Kamilanet Send a message via Skype™ to Kamilanet
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

jeśli stosowałaś kosmetyk na samym początku i to w pierwszych tygodniach i szybko odstawiłaś - to moim zdaniem - nic dziecku nie zaszkodziłaś. W pierwszych tygodniach zarodek ma ogromne możliwości regeneracyjne.
Czasami myślę, zę natura pięknie to wymyśliła, młode mamy, jeszcze nie wiedząc, że są w ciąży - robią różne rzeczy świadomie i nieświadomie. A to się przeziębią i łykną lek, a to popalają a to jedzą "śmieciowe żarcie"... możnaby wymieniać i wymieniać.

Gratuluję pociechy.
Kamilanet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-01, 11:10   #3012
1evitka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 19
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Drogie Wizażanki chciałam poradzić sie Was w sprawie pewnego problemu, ktory dotknął mnie wczoraj - otóz od miesiąca używam Diacealu na noc (na dzień Active C XL + filtry).
Moja buzia zniosła i znosi te kuracje naprawde dobrze - na początku pojawiło się tylko lekkie zaczerwienienie i bardzo delikatne łuszczenie, które zniknęło bardzo szybko. zera poprawiła się znacznie! - mniej zaskórników, cera jest gładka, przetłuszczanie się zmniejsza. Jest tylko jedno ale - pare dni temu poryczałam się na filmie i jak gdyby nigdy nic po prostu wytarłam twarz chusteczką higieniczną - kiedy poszłam do łazienki umyć twarz okazało się, ze na policzku mam zdartą skórę - ok 2 cm kwadratowe! Twarz samarowałam dalej Diacneal Acvtive C itd - zagoiło się to zaskakująco szybko - po dwóch dniach strupek odpadł i było po sprawie. Do wczoraj kiedy postanowiłma sobie zafundować oczyszczanie manualne i depilację górnej wargi. Zabiegi te robię sobie regularnie chyba juz z 8 lat i nigdy nie było tak źle! ogólnie masakra - o ile zdartą skórę z nosa przeżyję to z górnej wargi mozna powiedziać zdjęcłam skalp Czy to mozliwe, ze Diacneal tak osłabił naskórek? Jak ja mam teraz depilować górną wargę? Jesli chodzi o oczyszcanie to pewnie będę musiała przejść na kawitację ale ta depilacja? Macie jakieś pomysły? A może po dłuzszym stosowaniu naskórek wzmocni się na tyle, żeby moc przeprowadzać te zabiegi bez szkody? Z góry dzięki za sugestie
1evitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 05:28   #3013
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez 1evitka Pokaż wiadomość
Drogie Wizażanki chciałam poradzić sie Was w sprawie pewnego problemu, ktory dotknął mnie wczoraj - otóz od miesiąca używam Diacealu na noc (na dzień Active C XL + filtry).
Moja buzia zniosła i znosi te kuracje naprawde dobrze - na początku pojawiło się tylko lekkie zaczerwienienie i bardzo delikatne łuszczenie, które zniknęło bardzo szybko. zera poprawiła się znacznie! - mniej zaskórników, cera jest gładka, przetłuszczanie się zmniejsza. Jest tylko jedno ale - pare dni temu poryczałam się na filmie i jak gdyby nigdy nic po prostu wytarłam twarz chusteczką higieniczną - kiedy poszłam do łazienki umyć twarz okazało się, ze na policzku mam zdartą skórę - ok 2 cm kwadratowe! Twarz samarowałam dalej Diacneal Acvtive C itd - zagoiło się to zaskakująco szybko - po dwóch dniach strupek odpadł i było po sprawie. Do wczoraj kiedy postanowiłma sobie zafundować oczyszczanie manualne i depilację górnej wargi. Zabiegi te robię sobie regularnie chyba juz z 8 lat i nigdy nie było tak źle! ogólnie masakra - o ile zdartą skórę z nosa przeżyję to z górnej wargi mozna powiedziać zdjęcłam skalp Czy to mozliwe, ze Diacneal tak osłabił naskórek? Jak ja mam teraz depilować górną wargę? Jesli chodzi o oczyszcanie to pewnie będę musiała przejść na kawitację ale ta depilacja? Macie jakieś pomysły? A może po dłuzszym stosowaniu naskórek wzmocni się na tyle, żeby moc przeprowadzać te zabiegi bez szkody? Z góry dzięki za sugestie
Moim zdaniem powinnaś teraz dać czas na naddbudowę naskórka czyli zrobić przerwę w retinoidach. Właśnie dopiero po tym będzie widać prawdziwy efekt. Radziłabym ponawilżać uważając na zapychacze żeby nnie zniwelować efektu i odczekać jakiś czas. A potem znowu wrócić do retinoidów. Ja po dłuższym stosowaniu mam ten sam efekt tzn. przy oczyszczaniu naskórek się zdziera. Odsłonięte warstwy są bardziej wrażliwe więc już nie kładę na nie retinoidów żeby nie podrażnić.
majreg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 10:03   #3014
MeryJane
Zadomowienie
 
Avatar MeryJane
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Miasto Utrapienia
Wiadomości: 1 985
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Ja nie wiem co robić.Używam dalej co drugi-trzeci dzień na noc retinoidów, a potem gojących mazidełek, uspakajających ale strupy mi się robią potem odpadają i znów....blizny będą????Przerwać - zmniejszyć częstotliwość-help!
__________________
Kadzidła...
Paczule...
Dymy...
przygarnę, adoptuję, kupię

WSZYSTKIE DZIWOLĄGI PRZYGARNĘ


MeryJane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 19:16   #3015
kasiaen1
Zadomowienie
 
Avatar kasiaen1
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 586
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez damakaro Pokaż wiadomość
Witam,

Przyznam szczerzę, że całego wątku nie przejrzałam. Ale mimo wszystko chciałabym zadać pytanie o differin. Proszę o odpowiedź bo czuję się strasznie niespokojna. Otóż używałam tego środka w pierwszych dwóch tygodniach ciąży (ok. 10 smarowań), nie wiedząc oczywiście, że jestem w ciąży. Zaraz po tym jak się dowiedziałam od razu przestałam go stosować. Teraz mam jednak straszne myśli, że zrobiłam krzywdę dziecku. Aktualnie jestem w 10 tygodniu ciąży i na razie wszystko ok. Wiem jednak, że jeszcze teraz na USG trudno (lub wręcz jest to niemożliwe) zauważyć jakiekolwiek wady.

Jak myślicie, czy differin mógł zaszkodzić dziecku? Tak bardzo się boję, choć mam też świadomość, że to niestety moja wina. Proszę, jeśli macie jakieś wiadomośći na ten temat dajcie znać.

Pozdrawiam
Nie martw się na laboratoriumurody był poruszany ten temat, ponieważ sama się martwiłam czy przy namiętym stosowaniu atredermu zajście w ciążę będzie tragedią to pare wypowiedzi: "Retinoidy stosowane zewnetrznie nie sa tak niebezpieczne jak Roaccutane lub suplementy z duza dawka witaminy A. Tylko w przypadku Roaccutane/Accutane istnieje potrzeba odczekania po skonczeniu kuracji ok. pol roku zanim zacznie sie starac o ciaze oraz obowiazkowa jest antykoncepcja w okresie trwania kuracji, gdyz witamina A zazywana wewnetrznie kumuluje sie w organizmie. Jesli chodzi o retinoidy, glownie tretinoine- stosowane zewnetrznie to w zasadzie nie ma pewnych potwierdzen, ze moga one szkodzic plodowi, gdyz witamina A stosowana zewnetrznie przenika do krwiobiegu w malym stopniu." "Zorac, ktory zawiera inna forme witaminy A- tazarotene jest zaliczany do silniejszych, istotne jest by w okresie jego stosowania nie zajsc w ciaze. Poniewaz jednak w okresie ciazy produkty o nawet minimalnym zagrozeniu lepiej odstawic, lepiej dmuchac na zimne, dlatego zaleca sie odstawienie wszelkich retinoidow na ten okres." " I jeszcze mała uwaga na ten temat (z ostatnich badań - 2008 r.) Może, aby uspokoic te wszystkie kobiey, które zanim się zorientowały, że są w ciąży używały miejscowo retinoidy: "Several studies have looked at women who used topical retinoids during pregnancy. One retrospective study compared 215 women who were exposed to topical tretinoin during their first trimester with 430 age-matched controls (Lancet 1993;341:1181-2). These studies found no increase in developmental anomalies among offspring of the women who used the topical retinoids." to wszystko z laboratoriumurody sciągnęłam, poniewaz dobrze kojarzyłam te wypowiedzi, tak więc nie stresuj się bo to jeszcze zaszkodzi dzidziusiowi powód do niepokoju , byłby przy dosutnym przyjmowaniu retinoidów
kasiaen1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 22:02   #3016
scotiii
Raczkowanie
 
Avatar scotiii
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 456
Kwasy/ peelingi dla początkujących...

Witam
Z góry przepraszam jak coś źle napisze.
Zainteresowała mnie pielęgnacja kwasami. Ogólnie zaczęłam dbać o cerę, która powoli mi się za to odwdzięcza. Mam niezidentyfikowane uczulenie na policzkach właściwie od małego... Miałam robione badania pod kątem uczulenia na słońce, ale nic nie wyszło... Jednak mam używać wysokich filtrów 50-tek. Zauważyłam, że po dłuższym stosowaniu filtrów (stosuje je regularnie od kilku miesięcy) to uczulenie zaczęło baardzo powolutku, ale jednak znikać. Mianowicie mam na policzkach takie czerwone krostki (to na 100% nie jest żaden trądzik!) i po filtrach zaczęły się one przerzedzać, da się zauważyć taki pasek zdrowej cery. Ogólnie też po filtrach moja cera wygląda dużo lepiej więc chyba zostaną ze mną na dłużej.
Ostatnio trochę zaczęłam czytać o tych różnych kwasach, peelingach kawitacyjnych w gazetach i trochę na Wizażu. Pomyślałam, że pomogłyby mi z tymi moimi wągrami na nosie. Ogólnie mam cerę chyba mieszaną (zdarzają się krostki, zaskórniki i na stałę zadomowiły się wągry na nosie) jednak dodatkowo zaczerwienienia na policzkach.

Zastanawiam się czy mogę zacząć taką pielęgnację kwasami itp. Nie wiem czy te zaczerwienienia policzkowe się nie nawrócą. Długo walczyłam z tym żeby troche przygasły...

Zapisałam się na oczyszcanie twarzy do kosmetyczki, bo wkurzają mnie już te wągry na nosie i czuję, że po dobroci to one nie znikną (kremy, maseczki itp.) .
Pomyślałam, że skoro idę na oczyszczanie to może coś dodatkowego np. peeling kawitacyjny. Zaciekawiły mnie również te kwasy...
Moją cerę chyba można zaliczyć do naczynkowych chociaż nie mam popękanych naczynek. Czytałam coś, że dla takiej cery lepsze są kwasy BHA....

Mam jeszcze pytanie... Miałam kilka saszetek kremu Eucerin na zaczerwienienia i miał jakieś kwasy omega... Czy istnieje coś takiego? Jeśli tak to na co działa?

Jak widać moja wiedza na temat tych kwasów, peelingów jest mizerna. Do tej pory się nawet tym nie interesowałam, bo podobno peelingi szkodzą cerom naczynkowym (jednak chodzi tu chyba o mechaniczne, które rzeczwiście mnie podrażniały). Używałam kremów zapychających które nic nie pomagały tylko natłuszczały i jeszcze bardziej zanieczyszczały moją mieszaną cerę. Częściową ulgę przyniosły dopiero filtry. Jak się okazuję nie trzeba świecić się jak choinka, żeby mieć zdrową cerę.
Aha, używam kremów z filtrem Vichy i właściwie mi odpowiadają.

Założyłam ten wątek, bo znalazłam tylko takie w których wypowiadają się na "poziomie zaawansowanym" i wymieniają konkretne kremy. Mi jak do tej pory kwasy kojarzyły się jedynie z jakimś "wyżeraniem" co świadczy o moim poziomie wiedzy na ten temat.
Jeśli jednak są wątki dla początkujących (co jest możliwe) to z góry przepraszam i proszę o podanie wszystkich linków chętnie poczytam

Jeśli jednak ktoś odpowiedziałby na moje pytania będę również bardzo wdzięczna
Pozdrawiam.


Aha i jeszcze jedno. Czy takie kuracje kwasami moge wykonywać sama w domu? Nie chciałabym znowu iść do pani dermatolog, która była mało zainteresowana moim problemem i ogólnie nie przepadam za chodzeniem do dermatologa na takie rzeczy. Zresztą ceny są chyba też dośc wysokie, a ja chciałabym nie wciągać w to mamy i mówić jej żeby zapisała mnie do dermatologa, bo stwierdzi, że mi to niepotrzebne... Wolałabym sama uzbierać kase i się za to zabrać. Będe przestrzagać wszytstkich zaleceń.
Pani dermatolog też by na mnie troche krzywo popatrzyła. Pomyśli "ledwo jej jedno przyagsło to za drugie sie bierze".
Czy te kuracje są bardzo drogie? Bo może nie opłaca mi się robić kilku kuracji tylko poczekać aż sama będe zarabiać i wtedy chodzić na regylarne zabiegi...

Zdaję sobie sprawę, że takie peelingi u dermatologa dają lepsze efekty, ale jakoś wolałabym to robić sama...

Znalazłam w kilku czasopismach pare kosmetyków tego typu:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...mentacyjna.htm <--- ten dodatkowo usuwa zmainy posłoneczne więc może i uczulenie by troche przygasło...

Widziałam jeszcze jakiś peeling z bromelaniną. Czytałam coś o nim na Wizażu...

Edytowane przez scotiii
Czas edycji: 2009-12-04 o 22:16
scotiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-05, 02:06   #3017
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Kwasy/ peelingi dla początkujących...

Cytat:
Napisane przez scotiii Pokaż wiadomość
Czy te kuracje są bardzo drogie? Bo może nie opłaca mi się robić kilku kuracji tylko poczekać aż sama będe zarabiać i wtedy chodzić na regylarne zabiegi...

Zdaję sobie sprawę, że takie peelingi u dermatologa dają lepsze efekty, ale jakoś wolałabym to robić sama...

Znalazłam w kilku czasopismach pare kosmetyków tego typu:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...mentacyjna.htm <--- ten dodatkowo usuwa zmainy posłoneczne więc może i uczulenie by troche przygasło...

Widziałam jeszcze jakiś peeling z bromelaniną. Czytałam coś o nim na Wizażu...
Używałam ten peeling z SVR , wczasach nieświadomości biochemicznej .Tam jest kwas glikolowy , boże jak on podrażnia bromelanina też mnie podrażnia .
Z kwasów polecam migdałowy i salicylowy , kosztują grosze i łatwo się robi i zapraszam na wątki kwasowe , tam jest pełno osób , które wiedzą jeszcze mniej niż ty

Na uczuleniach się nie znam , ale ktoś opisywał podobne problemy na twarzy i pomogła mu niezmydlalna frakcja oleju sojowego , to wszystku do kupienia na mazidłach , za grosze

http://mazidla.com/index.php?option=...d=14&Itemid=27

Edytowane przez Natalia 1
Czas edycji: 2009-12-05 o 02:10
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-05, 08:25   #3018
scotiii
Raczkowanie
 
Avatar scotiii
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 456
Dot.: Kwasy/ peelingi dla początkujących...

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Używałam ten peeling z SVR , wczasach nieświadomości biochemicznej .Tam jest kwas glikolowy , boże jak on podrażnia bromelanina też mnie podrażnia .
Z kwasów polecam migdałowy i salicylowy , kosztują grosze i łatwo się robi i zapraszam na wątki kwasowe , tam jest pełno osób , które wiedzą jeszcze mniej niż ty

Na uczuleniach się nie znam , ale ktoś opisywał podobne problemy na twarzy i pomogła mu niezmydlalna frakcja oleju sojowego , to wszystku do kupienia na mazidłach , za grosze

http://mazidla.com/index.php?option=...d=14&Itemid=27
Dzięki za odpowiedź
A mogłabyś mi podać linki do tych wątków kwasowych. Takich dla początkujących z których moge sie dowiedziec podstawowych informacji o biochemi?
Ehh... ale bym sie przejechała. Nie dość, że taka malutka buteleczka i kosztuje ok. 200 zł to jeszcze nic by mi nie dało... Niestety za głupote się płaci

---------- Dopisano o 09:25 ---------- Poprzedni post napisano o 09:00 ----------

Ojeeej. Dziękuję za ten link do mazideł! Rzeczywiście produkty tam są za grosze...
Przy okazji poznałam troche podstaw.
Nie rozumiem tylko...
Kwasy AHA są silniejsze i częściej podrażniają tak? Czyli lepiej na początek zacząć od BHA? A co z tymi PHA?

W tym artykule pisze, że i BHA i AHA nadają się do skóry trądzikowej (oczyszczają) i suchej (nawilżają). Czy to możliwe żeby coś oczyszczało i nie wysuszało?

Czy te kwasy można porównać do peelingów enzymatycznych?
Miałam kiedyś taki chyba z Dax Cosmetics. Był tani, ale to był mój pierwszy taki peeling... Pisało na nim żeby go stosować jako krem na noc. Nakładałam go więc też na oczy i na drugi dzień cienie pod oczami troche przygasały.

W artykule pisze, że zmniejszają zmarszczki... Czy mogę je więc nakładać na oczy? Troche trudno mi to wyobrazić, bo kwasy kojarzą mi się z czymś wyżerającym...

Jak długo trzyma się takie kwasy na twarzy? Kilka minut czy np. na cała noc tak jak niektóre peelingi enzymaczne?

Czy lepiej skonsultować się z dermatologiem, zeby on wybrał odpowiedni kwas czy mogę sama zaczynać stopniowo od łagodniejszych?
Tych rodzajów kwasów jest sporo. Jaki wybrać?


Zapisałam się do kosmetyczki na oczyszczanie twarzy. Z tego co do tej pory przeczytałam to kuracja kwasami byłaby dobrym dodatkiem.
Czy po zastosowaniu kwasów później nakłada się krem jeśli skóra jest sucha czy tzreba dobrać taki kwas, aby nie wysuszał skóry?

Wiem, że te pytania mogą być głupie, ale dopiero zaczynam z kwasami...

Edytowane przez scotiii
Czas edycji: 2009-12-05 o 08:39
scotiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-05, 15:30   #3019
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Kwasy/ peelingi dla początkujących...

Cytat:
Napisane przez scotiii Pokaż wiadomość

W tym artykule pisze, że i BHA i AHA nadają się do skóry trądzikowej (oczyszczają) i suchej (nawilżają). Czy to możliwe żeby coś oczyszczało i nie wysuszało?

bo kwasy kojarzą mi się z czymś wyżerającym...
wyżera kwas solny , tego nie kupisz

oczyszcza i nawilża i rozjaśnia kwas mlekowy , najlepiej w toniku do kupienia tutaj
http://www.biochemiaurody.com/sklep/tonikaha8.html

dla mnie super , ale każdy jest inny , wiec trzeba probować

link do wątku o peelingu migdałowym
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=197242

wystarczy przeczytać pierwszych kilka stron , porobić notatki i będziesz wszystko wiedzieć .To bardzo łagodny kwas , mnie nie szczypie ani nie podrażnia .

Taka drobna uwaga na koniec , zadawaj jedno pytanie , tak szybciej dostaniesz odpowiedź , na 100 pytań dziewczyną nie chce się odpowiadać , zwłaszcza że to wszystko jest już opisane w tych wątkach , wystarczy poczytać

Edytowane przez Natalia 1
Czas edycji: 2009-12-05 o 15:40
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-05, 15:50   #3020
scotiii
Raczkowanie
 
Avatar scotiii
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 456
Dot.: Kwasy/ peelingi dla początkujących...

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
wyżera kwas solny , tego nie kupisz

oczyszcza i nawilża i rozjaśnia kwas mlekowy , najlepiej w toniku do kupienia tutaj
http://www.biochemiaurody.com/sklep/tonikaha8.html

dla mnie super , ale każdy jest inny , wiec trzeba probować

link do wątku o peelingu migdałowym
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=197242

wystarczy przeczytać pierwszych kilka stron , porobić notatki i będziesz wszystko wiedzieć .To bardzo łagodny kwas , mnie nie szczypie ani nie podrażnia .

Taka drobna uwaga na koniec , zadawaj jedno pytanie , tak szybciej dostaniesz odpowiedź , na 100 pytań dziewczyną nie chce się odpowiadać , zwłaszcza że to wszystko jest już opisane w tych wątkach , wystarczy poczytać
ehh ok już nie będe zadawać tyle pytań
Właśnie wszystko jest porozrzucane po tym forum, ale poszukam jeszcze w necie.
Dzieki za odpowiedz i za ten artykuł
scotiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-05, 21:21   #3021
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Kwasy/ peelingi dla początkujących...

Polecam korzystanie z watkow redakcyjnych,ktore zostaly utworzone w konkretnym celu
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=365235
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-08, 20:06   #3022
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
co jest mocniejsze?

mam pytanie

odmc uzywam acne-derm na przebarwienia i malutkie blizny ale efekt sredni.. juz kiedys uzywalam ten krem i wiem ze lepszy efekt nie bedzie

zastanawiam sie nad tym glyco A czy ktos moze mi napisac czy to jest podobnego kalibru krem bo widze ze tez ma 12 % z tym ze innego kwasu. Ale moze ma mocniejsze dzialanie?
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-08, 20:18   #3023
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: co jest mocniejsze?

Cytat:
Napisane przez Ray Pokaż wiadomość
mam pytanie

odmc uzywam acne-derm na przebarwienia i malutkie blizny ale efekt sredni.. juz kiedys uzywalam ten krem i wiem ze lepszy efekt nie bedzie

zastanawiam sie nad tym glyco A czy ktos moze mi napisac czy to jest podobnego kalibru krem bo widze ze tez ma 12 % z tym ze innego kwasu. Ale moze ma mocniejsze dzialanie?
glyco A to preparat zawierający kwas glikolowy - jest o wiele silniejszy od acne-dermu i przede wszystkim przy jego stosowaniu niezbędne jest używanie wysokich, stabilnych filtrów
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-08, 21:06   #3024
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: co jest mocniejsze?

tak wiem filtry stosuje caly czas mam przebarwienia potradzikowe lekkie niby acnederm troche je rozjasnil ale sredni to efekt.

Mysle nad zakupem tego wlasnie glyco A czy powinnam zrobic jakas przerwe po acne-derm czy moge od razu przejsc do glyco a dajmy co druga noc
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-16, 18:50   #3025
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: co jest mocniejsze?

nikt tu nie zaglada to ja co nie co napisze

wiec zakupilam ten glyco A. Polozylam od razu na cala noc.
Nic mi sie nie dzialo jedyne co przez chwile poszczypalo delikatnie i przez okolo 2 h mialam zarozowione policzki i nos i to tyle na drugi dzien zauwazylam ze skora jest taka lekko zarozowiona. I wiecej sie tluscila niz wczesniej. Uzyeam co druga noc.

Po jakim czasie powinnam spodziewac sie efektow??
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-17, 13:09   #3026
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: co jest mocniejsze?

Witam
mam przebarwienia potrądzikowe na brodzie i w okolicy ust. Zastanawiam się nad terapią kwasami, przeszperałam kilka wątków na tym forum, ale ciężko jest mi się na cokolwiek zdecydować... koszt takich zabiegów u kosmetyczki jest dla mnie ogromny dlatego jak już się zdecyduję to wolałabym sama w somu zająć się moją kuracją...
Ostatnio na Allegro znalazłam taki zestaw: http://allegro.pl/item857175579_pree..._maska_10.html
wydaje mi się calkiem rozsądny, ale szczerze mówiąc to znam się zbyt mało aby być obiektywna. Bardzo prosze o opinie dotyczące tego peelingu i czy warto go kupić?
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-17, 13:12   #3027
Kamilanet
BAN stały
 
Avatar Kamilanet
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: ★★
Wiadomości: 2 531
GG do Kamilanet Send a message via Skype™ to Kamilanet
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Proponuję najpierw spytać się tej pani o producenta zestawu i porównać ceny.
Kamilanet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-17, 16:06   #3028
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Producent to firma M&M System. Nic mi to nie mówi. Prosiłabym o rady kogos, kto się zna na kwasach albo miał do czynienia z tym konkretnym produktem
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-17, 17:10   #3029
Kamilanet
BAN stały
 
Avatar Kamilanet
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: ★★
Wiadomości: 2 531
GG do Kamilanet Send a message via Skype™ to Kamilanet
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Pełna nazwa Firmy to Mene & Moy System
a oto link do klepu gdzie można kupić o 100 zł taniej - swego czasu zaopatrywałam się tam więc wiem, że sprawdzony
Nie polecam kupowania kwasów na Allegro....
http://www.sklep.bio-med.pl/p/pl/504...gu+10+aha.html
(link chyba nie będzie aktywny, ale można skopiować i wkleić)
Kamilanet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-17, 17:30   #3030
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Dziekuję Ci bardzo
Ja dopiero zaczynam moją "przygodę" z kwasami, jestem w tym całkowicie zielona.
A Ty może stosowałaś ten konkretny produkt? Lub możesz polecić coś na blizny trądzikowe?
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-27 18:40:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:35.