Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze! - Strona 96 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-27, 18:18   #2851
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Ja mam cerę mieszaną i stosuje mleczko avene 50+ zamiennie ze sprayem LRP 50+ pod filtr nakładam serum z witaminą c, któe zwiększa wchłanianie filtra, a górę pudruję jedwabnym hauszką i nic się nie błyszczy

Ja podobnie, na codzień stosuję Avene spray na zmianę z dziecinnym sprayem LRP (wcześniej 40 teraz 50+ i obie są świetne dla tłustej gęby, po serum c wchłaniają się tak, że muszę dopsikiwać) no i Sorayę 45.

Mam latarnię w miejscu twarzy niezależnie czy się filtruję czy nie, więc co jakiś czas muszę się podpudrować jedwabnikiem Hauschka lub skrobią pure i jest git.

Majaki, nie zrażaj się, spróbuj wydębić próbki w aptece, może coś z LRP lub Avene bardziej Ci podpasuje.
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 10:47   #2852
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

ok spóbuję tych innych ale jak narazie mam sporo jeszcze z iwostinu i z biodermu filtru wiec raczej bede musiała go wykorzystac zanim kupie cos nowego a takie filtry starczaja mi na bardzo długo i dłuzo czasu trzeba aby je skonczyc i kupic nowy. Tylko jest jeszcze inny problem gdyz mam naczynkowa skore i zima chce na dzien jak gdzies wychodze stosowac krem na naczynka mam iwostin spf 20 i wydaje mi sie ze na zime lepszy pod pokład bedzie ten krem na nacyznka moze akurat ten mi nie pasuje tak super niż krem z filtrem. I jak tu pogodzić to?Z jednej strony wiem że powinnam stosować filtry wysokie ale moją skórę bardziej ochroni krem do skóry naczynkowej z filtrem jedynie 20 niż filtr 50+. wolałabym stosować filtr 50+ ale o nacyznka jakoś trzeba zadbać.hmmm cięzki wybórJak myślicie najlepszy bedzie taka opcja: na dzien przez zime :krem iwostin 20 spf pod pokład jak gdzies wychodzę a jesienia zmnienić krerm na nacyznka na zwykły filtr 50+??i jak tu wybrac naczynkowo- tłusta skóra horror
majaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 10:59   #2853
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez majaki Pokaż wiadomość
Jak myślicie najlepszy bedzie taka opcja: na dzien przez zime :krem iwostin 20 spf pod pokład jak gdzies wychodzę a jesienia zmnienić krerm na nacyznka na zwykły filtr 50+??i jak tu wybrac naczynkowo- tłusta skóra horror
Spokojnie teraz możesz używać Iwostinu 20, ale już na wiosnę, połowa kwietnia/maj, powinnaś używać 50 SPF, jeśli oczywiście dalej będziesz się kwasić, jeśli nie to spokojnie możesz używać dalej 20 jeśli Ci służy. Jeśli wychodzisz gdzieś z domu na 10 minut to oczywiście nie musisz nic nakładać, na Biochemii już dawno skończyła się ta filtrowa paranoja.

Na solarium - jeśli już koniecznie musisz - możesz iść najszybciej po miesiącu od skończenia kwaszenia się, i to też nie od razu na maksa, tylko zacznij od najlżejszych lamp (mówię o twarzy), kilka minut.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 11:54   #2854
colorandculture
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 120
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

A ja mam prawdziwie godny nastolatki dylemat;] Znalazłam u siebie prawie pełna tubke LoCacidu, dermatolog przepisał dawno temu, ja kupiłam dwa opakowania. teraz też mi go przepisał. Drogie cholerstwo, więc sie usieszyłam. Ale popatrzyłam na date ważności... cóż. Do lutego, czyli praktycznie już. Nie chciałabym stosować przeterminowanego leku... a jednak... zastanawiam się;] Kurczę, co wy byście zrobiły? W symie to chyba daty wazności odczytuje sie tak, że do końca lutego jest termin. Ale mimo wszystko. Wywalić? Czy co...
colorandculture jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 11:55   #2855
Hanneke
Rozeznanie
 
Avatar Hanneke
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 956
GG do Hanneke
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Szugarbejb, a bierzesz odpowiedzialność za swoje słowa? Proszę poczytaj trochę zanim zaczniesz wydawać takie opinie, bo możesz komuś poważnie zaszkodzić.


Majaki, na twoim miejscu nie ryzykowałabym i nie chodziła na solarium. AniaM Ci to dokładnie wytłumaczyła. Oczywiście to Twoja decyzja.

Co do kremu na naczyńka, nie jest ten Iwostin dla Ciebie za tłusty? Ja mam cerę mieszaną raczej normalną/suchą i dla mnie był zdecydowanie za tłusty. Taki krem można wykorzystać np. na szyję a kupić sobie do twarzy coś lekkiego.

Czytałaś podstawowe informacje o filtrach na biochemii? Na prawdę warto poświęcić temu trochę czasu. Dla twoich przebarwień bardzo szkodliwe jest przede wszystkim promieniowanie UVA, które jest takie samo przez cały rok. I to że nie ma słońca o niczym nie świadczy. Dlatego tak ważne jest stosowanie wysokich filtrów ciągle. Kierujemy się wysokim wskaźnikiem SPF dlatego, że im wyższe SPF tym wyższa jest też ochrona przeciwko UVA. Dlatego krem SPF20 to za mało. Jak byś miała ochotę to przeczytaj to http://www.wizaz.pl/basia_opalanie_faktory.php

Krem na naczyńka można spokojnie stosować wieczorem (wtedy lepiej bez filtra). Na dzień proponuję lekkie sera oparte na kwasie hialuronowym z dodatkiem antyoksydantów i substancji wzmacniających naczyńka. Ja bardzo sobie chwalę serum kojąco-naprawcze z Bielendy. Na takie serum dopiero filtr. Takie serum bardzo poprawia wchłanianie filtra.

Może jednak warto kupić inny filtr a te które masz wystawić do wymiany/sprzedać? Wiem jak niedobrany filtr potrafi uprzykrzyć życie. Ja bardzo sobie chwalę filtry ROC. Niestety niedostępne w Polsce, ale można upolować na allegro/ebay lub w zagranicznych sklepach internetowych np. feelunique.

Nie musisz wybierać. Krem na naczynka nie musi być tłusty!
Hanneke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 11:58   #2856
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Hanneke Pokaż wiadomość
. Ja bardzo sobie chwalę serum kojąco-naprawcze z Bielendy.
Co to za serum? Moge prosic o jakies bliższe informacje?
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 12:11   #2857
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Co to za serum? Moge prosic o jakies bliższe informacje?
I ja, i ja!
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-28, 12:13   #2858
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez AniaM69 Pokaż wiadomość
I ja, i ja!
To chyba to:
http://kamilanet.bazarek.pl/opis/118...bc0ce89c082a74

Przynajmniej ja tylko to znalazłam
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 12:33   #2859
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
To chyba to:
http://kamilanet.bazarek.pl/opis/118...bc0ce89c082a74

Przynajmniej ja tylko to znalazłam
Mój wąż w kieszeni syczy: "Drogie to cholerssssstwo..."

Moje obecne 15% serum C+E (bazowałam na przepisie Nan z femineusa) z ferulikiem i hialuronem też działa cudnie. Dodałam jeszcze od siebie flawonoidy i rutynę i jest super. Pierwszy raz jestem zadowolona z wit.c.
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 12:37   #2860
Hanneke
Rozeznanie
 
Avatar Hanneke
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 956
GG do Hanneke
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Tak to to. Jak znajdę postaram się wklepać skład. Ja niestety nie mogę stosować samoróbek z wit. C podrażniają mnie. Także dla mnie to dobra alternatywa.
Hanneke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 13:26   #2861
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Hanneke Pokaż wiadomość
Szugarbejb, a bierzesz odpowiedzialność za swoje słowa? Proszę poczytaj trochę zanim zaczniesz wydawać takie opinie, bo możesz komuś poważnie zaszkodzić.
Majaki, na twoim miejscu nie ryzykowałabym i nie chodziła na solarium. AniaM Ci to dokładnie wytłumaczyła. Oczywiście to Twoja decyzja.
Za swoje słowa biorę całkowitą odpowiedzialność, na Wizażu jestem nie od dziś, kwaszę się i filtruję też już dobre kilka lat, i w związku ze swoim doświadczeniem mówię, co mówię.

Solarium jest wybitnie ryzykowne, ale myślę że tak samo ryzykowne jest nakładanie filtra 50, dużych okularów i kapelusza z dużym rondem przez cały rok. Jeśli dziewczyna się wyleczy, skóra jej się poprawi to na solarium na kilka minut w miesiącu może spokojnie pójść, żeby przyzwyczaić skórę do ciepła i do promieni.

Cytat:
I to że nie ma słońca o niczym nie świadczy. Dlatego tak ważne jest stosowanie wysokich filtrów ciągle. Kierujemy się wysokim wskaźnikiem SPF dlatego, że im wyższe SPF tym wyższa jest też ochrona przeciwko UVA. Dlatego krem SPF20 to za mało. Jak byś miała ochotę to przeczytaj to http://www.wizaz.pl/basia_opalanie_faktory.php
Tak, promieniowanie jest takie samo, ale nie można żyć cały czas jak wampir chowając się po piwnicach. Polska leży w takiej strefie, w jakiej leży i filtr SPF 20 w zimie spokojnie wystarcza.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-28, 13:41   #2862
Hanneke
Rozeznanie
 
Avatar Hanneke
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 956
GG do Hanneke
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Ale ona się leczy na przebarwienia potrądzikowe również. I nikt tu nie mówi o przemykaniu się jak wampir. Ale chodzenie na solarium jest wysoce ryzykowne. Bo te przebarwienia mogą jej się pięknie utrwalić. No i w przypadku skóry naczyńkowej jednak filtry są doskonałą ochroną. Można normalnie funkcjonować bez przeginania w jedną lub drugą stronę. Bo pytanie jeszcze ile ona tego kremu nakłada i co ewentualnie zostaje z tego SPF20.

Wybacz jeśli zareagowałam za ostro, ale widać że dziewczyna się w tym temacie jeszcze nie orientuje i nie chciałam żeby zrobiła sobie krzywdę
Hanneke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 16:06   #2863
colorandculture
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 120
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

nieśmiało ponowie pytanie...
A ja mam prawdziwie godny nastolatki dylemat;] Znalazłam u siebie prawie pełna tubke LoCacidu, dermatolog przepisał dawno temu, ja kupiłam dwa opakowania. teraz też mi go przepisał. Drogie cholerstwo, więc sie usieszyłam. Ale popatrzyłam na date ważności... cóż. Do lutego, czyli praktycznie już. Nie chciałabym stosować przeterminowanego leku... a jednak... zastanawiam się;] Kurczę, co wy byście zrobiły? W symie to chyba daty wazności odczytuje sie tak, że do końca lutego jest termin. Ale mimo wszystko. Wywalić? Czy co...

a. i co się może stać jak się nałoży differin na wilgotną twarz a nie na suchą? dermatolog każde na osuszoną całkowicie. nie wiecie co?
colorandculture jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 16:16   #2864
Hanneke
Rozeznanie
 
Avatar Hanneke
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 956
GG do Hanneke
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Jak nałożysz na mokro to wtedy będzie mocniej działał, czyli możesz dostać podrażnienia.

A jeżeli tubka Locacidu była otwarta, bo tak zrozumiałam i leżała dość długo nieużywana to bym się bała stosować. Ale ja mam wrażliwą skórę.
Hanneke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 17:16   #2865
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

A ja bym tę tubkę zużyła.
Termin ważności jeszcze obowiązuje (do końca lutego) a podrażnienia raczej Ci nie grożą, bo otwarte retionoidy z czasem tracą moc, w przeciwieństwie do np. roztworu TCA.
Jak masz wątpliwości, wypróbuj jego działanie na plecach
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 18:13   #2866
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Dziękuja za radyCo do solarium to nie ma sie co kłócić hehe nie pójdę już sobie to wybiłam z głowy.Pytałam wcześniej bo myslałam ze wyłączając lampy na twarz bede mogła iść ale jak się okazuje promieniowanie przechodzi równiez na twarz nawet przy wyłączonych lampach więc zrezygnowałam natychmiastowo. Chodzi mi głównie o te filtry i kremy na naczynka jak to pogodzić. Wiem że powinnam nakładać przed każdym wyjściem filtr ale przy skórze naczynkwoej tak się nie da trzeba też zadbać o naczynka. I głownei mi chodzi jak zrobić tak aby dbać o naczynka i chronić i zapobiegać tym i nowym przebarwieniom. Na forum jest sporo opini o stoswaniu filtrów w zimie przy stosowaniu kwasu. Z jednej strony Szugarbejb napisałaś że mogę stosować kremy spf 20 w zimie a pozniej zmienić na 50+(około kwietnia) ale inni piszą że trzba cały czas więc mam mętlik w głowie??Jak to własciwie z tym jest?? Przebywając na dworze w zimie co najwyżej godzine chyba niespowodu nic złego swojej skórze jesli zastosuje 20 spf.??Jeju wiem ze mecze Was tymi pytaniami. Ale nie wiem co mam robic z ta moja naczyniowo-tłustą skóra. ehhe Hannek masz rację ten krem z iwostinu jest dla mnei zbyt tłusty ale jakoś nei stosowała innych kiedyś miałam próbkę z biodermy czerwona na naczynka ale ten był róweiz tłusty. Jesli chodzi o stoswanie kremów na naczynka wieczorem to stosuje ruboril 1 na 3 dni. 1 nocy Effaclar 2 nocy White Objective 3 nocy Ruboril . Więc rano ale tylko jak wychodzę z uwagi na to ze jest zbyt tłusty, zeby stosować go bez podkładu uzywam tego iwostinu a ze ma spf 20 to myslałm ze bedzie to juz jakas ochrona dla przebawien. To może zrobić tak ze stosować jak wychodze krem na nacyznka + filtr 50+ ale to z drugiej strony zbyt ciezkie obciazenie dla mojej skóry ehhh.A Hannek uzywasz jakiegos dobrego lekkiego kremu na nacyznka na dzien??
majaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 18:18   #2867
colorandculture
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 120
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

dzięki, więc zużyję. na wszelki wypadek na dekolt i plecy, ale nie wyrzuce;]

a co powiecie na to? moja siostra stosuje differin, codziennie na noc od tygodnia. ma minimalne problemy z cerą, tylko zaskórniki, czasem ropne niespodzianki. i co? bez efektu najmniejszego. ani wysypu, ani przesuszenia, ani złuszczania... siedzi teraz w domu od kilku dni, to nawet smaruje na dzień i nic... może za wczesnie?

Edytowane przez colorandculture
Czas edycji: 2009-01-28 o 18:25
colorandculture jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 18:54   #2868
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez majaki Pokaż wiadomość
Dziękuja za radyCo do solarium to nie ma sie co kłócić hehe nie pójdę już sobie to wybiłam z głowy.

Madra dziewczynka nie słucha niemądrych rad, brawo!

Majaki, poczytaj sobie: http://☠☠☠☠☠☠☠☠☠/cr9v

Dziewczyny chwalą ten kompleks
http://naturaliskosmetyki.pl/komplek...owej-p-51.html
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 20:41   #2869
colorandculture
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 120
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

kurczę, ten kompleks wygląda bajecznie! myślicie, że przy tym 10% stężeniu działałby lepiej niż serum z mazidel z wit, C 15%? a czy daloby się go nakładac pod chemiczne filtry?
colorandculture jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-28, 21:02   #2870
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez colorandculture Pokaż wiadomość
kurczę, ten kompleks wygląda bajecznie! myślicie, że przy tym 10% stężeniu działałby lepiej niż serum z mazidel z wit, C 15%? a czy daloby się go nakładac pod chemiczne filtry?
Tego nie wiem, bo ja nie mam problemów z naczynkami, ale na LU czytałam, że się nie rozdrabniają, walą na twarz 100% albo stosują jako bazę do serów dodając ulubione składniki aktywne.
Poza tym witamina c się kumuluje w skórze, więc nie musisz jej używać codziennie, wystarczy raz na kilka naprzemiennie z serum z niacynamidem lub tym kompleksem.
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 12:29   #2871
Queenie
Raczkowanie
 
Avatar Queenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 100
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Witam
Niedawno rozpoczęłam kurację Isotrexinem. Niestety, moja dermatolog nie powiedziała nic o stosowaniu filtrów, gdy się z nią skontaktowałam, odpisała, że w czasie kuracji Isotrexinem nie jest konieczne stoswaniem kremów z filtrami.
Przeglądnęłam wiele wątków na temat Isotrexinu i mam mętlik w głowie

Bardzo proszę was o radę: jaki filtr byłby wystarczający podczas stosowania Isotrexinu? (SPF 20 czy wyższy?). Mogłybyście polecic jakiś specyfik? Może coś z Iwostinu (ceny do przełknięcia) z serii Solecrin lub krem intensywnie nawilżający SPF 20. Moja skóra jest póki co jeszcze tłusta, ale coraz częściej zaczyna łuszczy się na brodzie, typowo trądzikowa. Przydałoby się mocne nawilżenie (tylko o tym poinformowała mnie pani doktor).

Jestem w tym temacie kompletnie zielona, a nie chcę przypłacic mojej niewiedzy przebarwieniami, które potem lekarka będzie mogła za grube pieniądze leczyc
Z góry dziekuję
Queenie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 17:57   #2872
colorandculture
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 120
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

a 100% walnąć ten kompleks na twarz, to na ile by starczyło jedno opakowanie? robie zamówienie w mazidlach, myslicie, że z tego co oni maja moge sama sobie zrobic taki kompleks? pomóżcie...
colorandculture jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 18:41   #2873
porzeczka2602
Zakorzenienie
 
Avatar porzeczka2602
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 055
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

hej
już kiedyś uzyskałam od was porade i postanowiłam znów wykorzystać wasze doświadczenie
od kilku tygodni używam co drugi wieczór effaclaru k a na dzien avene 50 +
mogłybyście polecić mi jakiś dobry krem odżywczy na noc aby stosować naprzemiennie z E. Mam cere mieszaną, 24 lata. Prosiłabym także o jakieś podpowiedzi co do kremu pod oczy,
__________________


Poproszę o codzienny głos
porzeczka2602 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-03, 19:45   #2874
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cześć dziewczęta. Po przeczytaniu ogromnej ilości postów zaczęłam kurację retinoidami tj. locacidem. Po dwukrotnym posmarowaniu miałam masakrę na twarzy. Skóra czerwona jak burak, jakieś krostki, swędzenie, pieczenie. Wyglądałam jak poparzona. Skórę mam raczej normalną więc nie wiem dlaczego tak zareagowała. To samo miałam po glyco A . Stosowałam to wszystko oczywiście w odstępach czasowych. Wprawdzie po locacidzie zmarszczki (niewielkie) zupełnie znikły, ale za to chyba z 2 tyg. byłam strasznie wysuszona. Nie wiem co robić. Może jakieś niższe stężenie wziąć albo zmienić na coś słabszego. Co byście poradziły?
Po serum 15% z wit.c też mam jakieś krostki. Kurcze.Czym to rozrobić?
majreg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-05, 11:57   #2875
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez majreg Pokaż wiadomość
Cześć dziewczęta. Po przeczytaniu ogromnej ilości postów zaczęłam kurację retinoidami tj. locacidem. Po dwukrotnym posmarowaniu miałam masakrę na twarzy. Skóra czerwona jak burak, jakieś krostki, swędzenie, pieczenie. Wyglądałam jak poparzona. Skórę mam raczej normalną więc nie wiem dlaczego tak zareagowała. To samo miałam po glyco A . Stosowałam to wszystko oczywiście w odstępach czasowych. Wprawdzie po locacidzie zmarszczki (niewielkie) zupełnie znikły, ale za to chyba z 2 tyg. byłam strasznie wysuszona. Nie wiem co robić. Może jakieś niższe stężenie wziąć albo zmienić na coś słabszego. Co byście poradziły?
Po serum 15% z wit.c też mam jakieś krostki. Kurcze.Czym to rozrobić?
A jakie odstępy czasowe między jedna aplikacja locacidu a druga miałas?
Nakładałaś kremy na zupełnie suchą i nie rozgrzaną twarz? Retinoidy, w tym Locacid, wiem, bo stosuje, maja w zwyczaju podrażniać, nawet bardzo mocno, co jest wyraźnie napisane w ulotce informacyjnej dołączonej do leku.

Na początek zaleca się nakładanie max2 razy w tygodniu w małej ilości, ja dla złagodzenia łuszczenia po 2h od aplikacji retinoidu nakładam łagodzący krem nawilżający albo lekko natłuszczający.

Stosuję juz dość długo, a strasznego wysuszenia nie mam, bo kategorycznie przestrzegam tego, żeby się mocno i intensywnie nawilzać, bo jest to niezbędne przy stosowaniu retinoidów.

Tobie polecam jakis prosty krem natłuszczający dkla złagodzenia obecnego podraznienia, fajnie powinien złagodzic do tez anantan plus.
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-08, 10:05   #2876
m.mc7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 46
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Dziewczynki, wczoraj zaczęłam kurację retinoidem tj. Locacid 0,05. Mam BAARDZO wrażliwą cerę, skłonną do zapychania i nie wiem jaki krem wybrać do mocnego nawilżania, najchętniej by miał jeszcze ochronę UV. Zastanwawiam się nad tym http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=20549, ale czy on zapewni mocne nawilżanie? Proszę doradźe jakiś krem mocno nawilżający z anty-UV, który nie ma w składzie jakiejś niepotrzebnej chemii. Pliz
m.mc7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-10, 22:02   #2877
Relyah
Raczkowanie
 
Avatar Relyah
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Polska!
Wiadomości: 489
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez m.mc7 Pokaż wiadomość
Dziewczynki, wczoraj zaczęłam kurację retinoidem tj. Locacid 0,05. Mam BAARDZO wrażliwą cerę, skłonną do zapychania i nie wiem jaki krem wybrać do mocnego nawilżania, najchętniej by miał jeszcze ochronę UV. Zastanwawiam się nad tym http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=20549, ale czy on zapewni mocne nawilżanie? Proszę doradźe jakiś krem mocno nawilżający z anty-UV, który nie ma w składzie jakiejś niepotrzebnej chemii. Pliz
Czy musisz koniecznie mieć anty UV + nawilżacz w jednym ?
Wychodzę z reguły, że jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=233412&page=71 właśnie pisałam tu o Humektanie.
Jeśli masz jednak większe fundusze, to polecam "antybakteryjny krem gojący" Cicalfate Avene
Oba kremy nadają się do pielęgnacji cery trądzikowej - nie zapychają.
Relyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-15, 11:06   #2878
m.mc7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 46
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Relyah Pokaż wiadomość
Czy musisz koniecznie mieć anty UV + nawilżacz w jednym ?
Wychodzę z reguły, że jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=233412&page=71 właśnie pisałam tu o Humektanie.
Jeśli masz jednak większe fundusze, to polecam "antybakteryjny krem gojący" Cicalfate Avene
Oba kremy nadają się do pielęgnacji cery trądzikowej - nie zapychają.
Dzięki Relyah. Mam jakieś dziwne wrażenie, być może mylne, że jeśli zacznę nakładać na twarz różne kosmetyki to ich skadniki mogą się "nie polubić" na skórze i ją dodatkowo prodrażnić lub zapachac. Na razie kupiłam Avene HYDRANCE OPTIMALE Legere SPF 20 i jestem w fazie testowania, na razie jest OK.
m.mc7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-16, 14:46   #2879
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

witam
Czy stosowanie aknemycinu plus lub diacnealu ma jakiś wpływ na zdrowie?
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-16, 15:06   #2880
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

W ulotce do każdego leku są podane skutki uboczne. poczytaj poprostu.
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-27 18:40:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:46.