30-latki walczą o młodość, czyli jak zachować świeżość ciała i umysłu. - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-08, 08:29   #61
Madzia_M77
Zadomowienie
 
Avatar Madzia_M77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 390
Dot.: 30-latki walczą o młodość, czyli jak zachować świeżość ciała i umysłu.

Trochę się tym tematem interesuję i od lat przekopuję fora w poszukiwaniu informacji właściwie o skuteczności preparatów typu anti-aging, a niekoniecznie obsesyjnemu uniknięciu konsekwencji działania grawitacji
W każdym bądź razie, jak do tej pory najlepiej sprawdzają się:
-filtry
-retinoidy
-kwasy
-vit. C
-nawilżanie to standart, bez tego ani rusz
Jest na ten temat morze wątków na biochemii, dziewczyny z mega wiedzą na LU, dla pasjonatów PubMed

Apropos kwasu migdałowego, fajną serię od jakiegoś roku sprzedaje Pharmaceris:
-https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,46310,t-sebo-almond-peel-5.html
-https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,46191,pharmaceris-t-sebo-almond-peel-10.html
Osobiście testuję od marca 5%, może na zimę przerzucę się na 10%, super sprawa

Edytowane przez Madzia_M77
Czas edycji: 2012-10-08 o 08:32
Madzia_M77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 12:50   #62
magnolia79
Irenosława Pierwsza
 
Avatar magnolia79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 62 254
Dot.: 30-latki walczą o młodość, czyli jak zachować świeżość ciała i umysłu.

Cytat:
Napisane przez Madzia_M77 Pokaż wiadomość
Trochę się tym tematem interesuję i od lat przekopuję fora w poszukiwaniu informacji właściwie o skuteczności preparatów typu anti-aging, a niekoniecznie obsesyjnemu uniknięciu konsekwencji działania grawitacji
W każdym bądź razie, jak do tej pory najlepiej sprawdzają się:
-filtry
-retinoidy
-kwasy
-vit. C
-nawilżanie to standart, bez tego ani rusz
+ porządny demakijaż, dużo snu i pogodny stan ducha
__________________
/Jestem pianą, która opływa i zapełnia bielą najdalsze krawędzie skał; jestem także dziewczyną, tutaj, w tym pokoju./
Fale - Virginia Woolf

magnolia79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 13:25   #63
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: 30-latki walczą o młodość, czyli jak zachować świeżość ciała i umysłu.

Cytat:
Napisane przez magnolia79 Pokaż wiadomość
+ porządny demakijaż, dużo snu i pogodny stan ducha
+ brak fajek i ochrona przeciwsłoneczna
Soso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 13:32   #64
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: 30-latki walczą o młodość, czyli jak zachować świeżość ciała i umysłu.

Cytat:
Napisane przez Soso Pokaż wiadomość
+ brak fajek i ochrona przeciwsłoneczna
I jak najmniej alkoholu i innego świństwa

Kurde, co to za życie. Mówię to popijąc sok z ananasa świeżo ściśnięty za...miąższ.
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 14:59   #65
magnolia79
Irenosława Pierwsza
 
Avatar magnolia79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 62 254
Dot.: 30-latki walczą o młodość, czyli jak zachować świeżość ciała i umysłu.

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
I jak najmniej alkoholu i innego świństwa

Kurde, co to za życie. Mówię to popijąc sok z ananasa świeżo ściśnięty za...miąższ.
+ ściskanie ananasa za miąższ
__________________
/Jestem pianą, która opływa i zapełnia bielą najdalsze krawędzie skał; jestem także dziewczyną, tutaj, w tym pokoju./
Fale - Virginia Woolf

magnolia79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 15:21   #66
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: 30-latki walczą o młodość, czyli jak zachować świeżość ciała i umysłu.

Cytat:
Napisane przez magnolia79 Pokaż wiadomość
+ ściskanie ananasa za miąższ
A właśnie Koniecznie ! I często
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-09, 14:40   #67
Madzia_M77
Zadomowienie
 
Avatar Madzia_M77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 390
Dot.: 30-latki walczą o młodość, czyli jak zachować świeżość ciała i umysłu.

Cytat:
Napisane przez magnolia79 Pokaż wiadomość
+ ściskanie ananasa za miąższ


Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
A właśnie Koniecznie ! I często
Dziewczęta, bez tak zwanego jaj robienia ja tu PubMed i te sprawy a Wy o miętoszeniu.... ananasa

Wracając do tematu, wiadomo że na twarzy widać stres, brak snu i fajki i że ruch, najlepiej na świeżym powietrzu, że unikać słodyczy i same jakieś zakazy... Umiar we wszystkim jest chyba receptą. No, oprócz miętoszenia
Madzia_M77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-12, 08:59   #68
Szoonka
Raczkowanie
 
Avatar Szoonka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 76
Dot.: 30-latki walczą o młodość, czyli jak zachować świeżość ciała i umysłu.

Witam się z Wami

Mi 30-stka pykneła w zeszłym roku. I w sumie nie zmieniłam nic w sposobie dbania o siebie po przekroczeniu tej "magicznej" liczby latek.
Moja pielęgnacja to balsam na ciało po każdej kąpieli, na szczęście nie mam cellulitu, ciało jeszcze jędrne
Na twarz krem nawilżający na noc, na dzień matujący. Nie stosuję podkładów, tylko puder. Co parę dni robię sobie różne maseczki nawilżające, ujędrniające.
Dla ciała i ducha - dużo ruchu, spacery, dwa razy w tygodniu fitness
__________________


Szoonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-16, 12:53   #69
SambaMamba
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 202
Dot.: 30-latki walczą o młodość, czyli jak zachować świeżość ciała i umysłu.

U mnie taz taki standard:
- nawilżanie skóry
-filty na twarz - zawsze, na ciało kiedy wyleguję się na słoneczku
-staram się wywypiać
- nie jem fast foodów i tym podobnego żarcia
- fitnesuję się 3 razy w tygodniu - to zamiast balsamów na celuli, wyszczuplających itp
- rezygnacja z samochodu, gdzie i kiedy tylko się da, do pracy zasuwam na nogach - 25 minut szybkiego spaceru 2 x dziennie
- i najważniejsze : Świadomość, ze jestem młoda i atrakcyjna - nawet kiedy mój wygląd mówi zupełnie co innego !!
SambaMamba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-16, 23:58   #70
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: 30-latki walczą o młodość, czyli jak zachować świeżość ciała i umysłu.

Oo ja juz po drugiej strony tej magicznej bramy Kurde tak oglądam się i oglądam, z każdej niemal strony i nic, zero nowych zmarszczek, biust ciągle jędrny, żadnych siwych włosów, no jak ja mam się czuć jak pełnoprawna trzydziestka, sie pytam.
Soso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-17, 19:00   #71
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: 30-latki walczą o młodość, czyli jak zachować świeżość ciała i umysłu.

Cytat:
Napisane przez Soso Pokaż wiadomość
Oo ja juz po drugiej strony tej magicznej bramy Kurde tak oglądam się i oglądam, z każdej niemal strony i nic, zero nowych zmarszczek, biust ciągle jędrny, żadnych siwych włosów, no jak ja mam się czuć jak pełnoprawna trzydziestka, sie pytam.
No faktycznie jaja se chyba robisz Byś chociaż posiwiała trochę tak dla pozorów !
No ja też nie wiem czemu ludziska mają takie duże wymagania od trzydziestki - że zaraz spróchnieć i posypać się trzeba, a często ni chu chu - nic się nie dzieje spektakularnego No jak tak można.

A ja sobie dzisiaj kupiłam czarną maseczkę do twarzy Givenchy. Chłopa będę straszyć, bo ten też po 30tce, a całkiem się jeszcze trzyma - mam nadzieję, że trochę stresu przyspieszy chociaż siwienie u niego.
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-18, 09:19   #72
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: 30-latki walczą o młodość, czyli jak zachować świeżość ciała i umysłu.

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
No faktycznie jaja se chyba robisz Byś chociaż posiwiała trochę tak dla pozorów !
No ja też nie wiem czemu ludziska mają takie duże wymagania od trzydziestki - że zaraz spróchnieć i posypać się trzeba, a często ni chu chu - nic się nie dzieje spektakularnego No jak tak można.

A ja sobie dzisiaj kupiłam czarną maseczkę do twarzy Givenchy. Chłopa będę straszyć, bo ten też po 30tce, a całkiem się jeszcze trzyma - mam nadzieję, że trochę stresu przyspieszy chociaż siwienie u niego.
Widziałam, daj znać jakie efekty
Soso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-18, 22:00   #73
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: 30-latki walczą o młodość, czyli jak zachować świeżość ciała i umysłu.

Cytat:
Napisane przez Soso Pokaż wiadomość
Oo ja juz po drugiej strony tej magicznej bramy Kurde tak oglądam się i oglądam, z każdej niemal strony i nic, zero nowych zmarszczek, biust ciągle jędrny, żadnych siwych włosów, no jak ja mam się czuć jak pełnoprawna trzydziestka, sie pytam.
Tak samo miałam w tym okresie..teraz jednak, po kolejnej okrągłej rocznicy już niestety cokolwiek się zmieniło (zmarszczki wyeliminowałam kwasami ale twarz już jakby mniej świeża i jędrna niestety, poza tym bardziej widać nieprzespane noce, cięższe dni). Tak więc lepiej już moje panie nie będzie
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-19, 08:55   #74
Lates
Raczkowanie
 
Avatar Lates
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 204
Dot.: 30-latki walczą o młodość, czyli jak zachować świeżość ciała i umysłu.

od miesiąca trzydziestka zmarszczki mimiczne mam od zawsze, jakoś się tym nie przejmuję. za to doszło do mnie teraz dopiero jak ważna jest ochrona przed słońcem. plany na przyszłość to krem z super wysokim filtrem
Lates jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-19, 12:52   #75
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: 30-latki walczą o młodość, czyli jak zachować świeżość ciała i umysłu.

Cytat:
Napisane przez laisla Pokaż wiadomość
Tak samo miałam w tym okresie..teraz jednak, po kolejnej okrągłej rocznicy już niestety cokolwiek się zmieniło (zmarszczki wyeliminowałam kwasami ale twarz już jakby mniej świeża i jędrna niestety, poza tym bardziej widać nieprzespane noce, cięższe dni). Tak więc lepiej już moje panie nie będzie
Pewnie, że nie będzie. Od urodzenia jest sukcesywnie coraz gorzej

Ja tam się nie martwię póki co, bo mi na oko dają z dekadę mniej niż faktycznie mam Zastanawiam się do jakiego wieku się ten efekt utrzyma i czy aby pewnego dnia gwałtownie się nie sypnę i nie spróchnieję na amen
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-19, 17:43   #76
Madzia_M77
Zadomowienie
 
Avatar Madzia_M77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 390
Dot.: 30-latki walczą o młodość, czyli jak zachować świeżość ciała i umysłu.

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
No faktycznie jaja se chyba robisz Byś chociaż posiwiała trochę tak dla pozorów !
No ja też nie wiem czemu ludziska mają takie duże wymagania od trzydziestki - że zaraz spróchnieć i posypać się trzeba, a często ni chu chu - nic się nie dzieje spektakularnego No jak tak można.

A ja sobie dzisiaj kupiłam czarną maseczkę do twarzy Givenchy. Chłopa będę straszyć, bo ten też po 30tce, a całkiem się jeszcze trzyma - mam nadzieję, że trochę stresu przyspieszy chociaż siwienie u niego.
Maseczka czarna czy opakowanie? A tak w ogóle, to jakaś plaga na czerń chyba bo ja fazuję na czarne mydło ostatnio czy z tym żałobnym kolorem mam się powoli oswajać?
Pracuję na co dzień z ludźmi i niekiedy weryfikuję im dokumenty. Z butów mnie dzisiaj wyrwało, bo kobieta którą tak z marszu sobie oceniłam na jakieś 52l okazało się że ma 34. Czyli o 4 więcej niż ja. Tak że ten. Teraz rozkminiam czy mam taką wysoką samoocenę czy mi się trafił wyjątkowo zaniedbany egzemplarz.
Madzia_M77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-19, 18:10   #77
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: 30-latki walczą o młodość, czyli jak zachować świeżość ciała i umysłu.

Cytat:
Napisane przez Madzia_M77 Pokaż wiadomość
Maseczka czarna czy opakowanie? A tak w ogóle, to jakaś plaga na czerń chyba bo ja fazuję na czarne mydło ostatnio czy z tym żałobnym kolorem mam się powoli oswajać?
Pracuję na co dzień z ludźmi i niekiedy weryfikuję im dokumenty. Z butów mnie dzisiaj wyrwało, bo kobieta którą tak z marszu sobie oceniłam na jakieś 52l okazało się że ma 34. Czyli o 4 więcej niż ja. Tak że ten. Teraz rozkminiam czy mam taką wysoką samoocenę czy mi się trafił wyjątkowo zaniedbany egzemplarz.
Czarna jest to substancja, nie opakowanie Tu jakaś rosjanka ją testuje na blogu:

http://kosmetista.ru/blog/otzivi/8169.html

Dała jej piąteczkę

Maseczka nazywa się Skin Targetters Black for Light Mask, kupiłam tu:

http://pl.strawberrynet.com/skincare...104296/#DETAIL

Droga jak jasny gwint chociaż kupiłam ją z całym 10% rabatem

Co do starzenia się, to cóż, różnie to u różnych osób przebiega. W moim przypadku to w sumie mnie to dziwi, że po wierzchu upływu czasu po mnie nie widać, bo wewnątrz toczą mnie różne dziwne choróbska, a zwłaszcza jedno przewlekłe i okropne, przez które mam szansę zemrzeć dość młodo jak nie odpuści.
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-19, 18:17   #78
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: 30-latki walczą o młodość, czyli jak zachować świeżość ciała i umysłu.

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
Czarna jest to substancja, nie opakowanie Tu jakaś rosjanka ją testuje na blogu:

http://kosmetista.ru/blog/otzivi/8169.html

Dała jej piąteczkę

Maseczka nazywa się Skin Targetters Black for Light Mask, kupiłam tu:

http://pl.strawberrynet.com/skincare...104296/#DETAIL

Droga jak jasny gwint chociaż kupiłam ją z całym 10% rabatem

Co do starzenia się, to cóż, różnie to u różnych osób przebiega. W moim przypadku to w sumie mnie to dziwi, że po wierzchu upływu czasu po mnie nie widać, bo wewnątrz toczą mnie różne dziwne choróbska, a zwłaszcza jedno przewlekłe i okropne, przez które mam szansę zemrzeć dość młodo jak nie odpuści.
Sine, musisz się trzymać i nie dać..!

Ja z kolei będąc na badaniach w szpitalu naraziłam się ordynatorowi odpowiadając na pytanie ile mam lat, "strasznie młodo pani wygląda!" - powiedział z oburzeniem. Hahah, nie wiedziałam, czy mnie opieprza, czy co.

Nabyłam dzisiaj krem przeciwzmarszczkowy pharmaceris, ogólnie w wieku 20 lat już używałam te dla trzydziestek, więc teraz sięgam po te dla pięćdziesiątek. Przeczytałam ciekawy wywiad z uznaną dermatolożką, która radziła tak postępować wyjaśniając, że zmarszczkom trzeba zapobiegać, bo te, które wyjdą już zostaną. Sama dodała, że kiedy kupuje kremy ekspedientki pouczają ją, że za wcześnie, więc się tłumaczy, że to dla mamy.

No i kwasy, kwasy, kwasy w dermatologicznych stężeniach.

A ogólnie grunt to dobry nastrój.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-19, 18:24   #79
magnolia79
Irenosława Pierwsza
 
Avatar magnolia79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 62 254
Dot.: 30-latki walczą o młodość, czyli jak zachować świeżość ciała i umysłu.

Cytat:
Napisane przez Madzia_M77 Pokaż wiadomość
Maseczka czarna czy opakowanie? A tak w ogóle, to jakaś plaga na czerń chyba bo ja fazuję na czarne mydło ostatnio czy z tym żałobnym kolorem mam się powoli oswajać?
a mnie nic czarnego nie rusza, żadne mydła, błotka, pasty...

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość

Maseczka nazywa się Skin Targetters Black for Light Mask, kupiłam tu:

http://pl.strawberrynet.com/skincare...104296/#DETAIL

Droga jak jasny gwint chociaż kupiłam ją z całym 10% rabatem
O! Weź... nie dałabym tyle za to... A kiedy ją będziesz miała? Opinii jestem ciekawa


Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
mnie nie widać, bo wewnątrz toczą mnie różne dziwne choróbska, a zwłaszcza jedno przewlekłe i okropne, przez które mam szansę zemrzeć dość młodo jak nie odpuści.
kopnij ją głęboko w zad


Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Nabyłam dzisiaj krem przeciwzmarszczkowy pharmaceris, ogólnie w wieku 20 lat już używałam te dla trzydziestek, więc teraz sięgam po te dla pięćdziesiątek. Przeczytałam ciekawy wywiad z uznaną dermatolożką, która radziła tak postępować wyjaśniając, że zmarszczkom trzeba zapobiegać, bo te, które wyjdą już zostaną.
to ja kremy używam max dla 40-tek...
__________________
/Jestem pianą, która opływa i zapełnia bielą najdalsze krawędzie skał; jestem także dziewczyną, tutaj, w tym pokoju./
Fale - Virginia Woolf

magnolia79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-19, 18:24   #80
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: 30-latki walczą o młodość, czyli jak zachować świeżość ciała i umysłu.

Dzięki dziewczęta No walczę z dziadostwem jak mogę. Na razie odpuściło, ale nie wiadomo na jak długo.

Będę to cudo miała pewnie jakoś w przyszłym tygodniu. Testnę i dam znać.
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-19, 18:29   #81
magnolia79
Irenosława Pierwsza
 
Avatar magnolia79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 62 254
Dot.: 30-latki walczą o młodość, czyli jak zachować świeżość ciała i umysłu.

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczęta No walczę z dziadostwem jak mogę. Na razie odpuściło, ale nie wiadomo na jak długo.

Będę to cudo miała pewnie jakoś w przyszłym tygodniu. Testnę i dam znać.
no bo jak ci się licznik cofnie do tyłu to będziemy zazdrościć
__________________
/Jestem pianą, która opływa i zapełnia bielą najdalsze krawędzie skał; jestem także dziewczyną, tutaj, w tym pokoju./
Fale - Virginia Woolf

magnolia79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-19, 18:59   #82
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: 30-latki walczą o młodość, czyli jak zachować świeżość ciała i umysłu.

Powiem Wam, ze ja chyba nie znam kobiety, której otoczenie nie wmawiałoby, że nie wygląda na swoje lata. Też ciągle słyszę o tym, jak to młodo wyglądam itp itd, ale szczerze uważam, że bierze sie to z tego, że w pokoleniu naszych mam trzydziestka to była już trzydziestka, konkretnie (na ogół) widoczna na twarzy. Mam w swoim otoczeniu mnóstwo kobiet w swoim wieku i naprawdę wszystkie wyglądają mniej wiecej podobnie, ja równiez nie uważam, żebym wyglądała jakoś szczególnie dziecięco Oczywiście, osoby bez makijażu i z bardzo jasną karnacją generalnie wyglądają młodziej, ale znów jak przyjrzeć im się bliżej to nie jest to efekt gimnazjum

Inna rzecz, że nastał obecnie taki kult młodości, że wprost nie wypada nie pozapewniać innych kobiet o tym jak to młodo wyglądają. Co skutkuje tym, że czasem trafi się fanka solarium, na ok 40 z plusem, ale nieee, nikt by jej nie dał 27

edit. Oczywiście Sine.ira zdrowia życze z całych sił
Soso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-19, 20:30   #83
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: 30-latki walczą o młodość, czyli jak zachować świeżość ciała i umysłu.

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
Pewnie, że nie będzie. Od urodzenia jest sukcesywnie coraz gorzej

Ja tam się nie martwię póki co, bo mi na oko dają z dekadę mniej niż faktycznie mam Zastanawiam się do jakiego wieku się ten efekt utrzyma i czy aby pewnego dnia gwałtownie się nie sypnę i nie spróchnieję na amen
Ano fakt, starzejemy się podobno już od chwili urodzenia..przynajmniej część naszych komórek
Ja też się nie martwię i także wpisuję się w tendencję dawania mi mniej lat niż metryka wskazuje ale moja mama i siostra mają tak samo za to córka odwrotnie, ponoć wygląda na starszą
Właśnie, może kiedyś nastąpi jakiś dzień, chwila kryzysu i posypie się wszystko, z dnia na dzień przybędzie dekada jak i włosy podobno nawet młodym ludziom potrafią posiwieć przez jedną noc

Tak, dużo zdrowia i wiary życzę również Tobie
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-19, 20:33   #84
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: 30-latki walczą o młodość, czyli jak zachować świeżość ciała i umysłu.

Cytat:
Napisane przez magnolia79 Pokaż wiadomość
no bo jak ci się licznik cofnie do tyłu to będziemy zazdrościć
Albo się zatrzyma na wieki

Cytat:
Napisane przez Soso Pokaż wiadomość
Powiem Wam, ze ja chyba nie znam kobiety, której otoczenie nie wmawiałoby, że nie wygląda na swoje lata. Też ciągle słyszę o tym, jak to młodo wyglądam itp itd, ale szczerze uważam, że bierze sie to z tego, że w pokoleniu naszych mam trzydziestka to była już trzydziestka, konkretnie (na ogół) widoczna na twarzy. Mam w swoim otoczeniu mnóstwo kobiet w swoim wieku i naprawdę wszystkie wyglądają mniej wiecej podobnie, ja równiez nie uważam, żebym wyglądała jakoś szczególnie dziecięco Oczywiście, osoby bez makijażu i z bardzo jasną karnacją generalnie wyglądają młodziej, ale znów jak przyjrzeć im się bliżej to nie jest to efekt gimnazjum

Inna rzecz, że nastał obecnie taki kult młodości, że wprost nie wypada nie pozapewniać innych kobiet o tym jak to młodo wyglądają. Co skutkuje tym, że czasem trafi się fanka solarium, na ok 40 z plusem, ale nieee, nikt by jej nie dał 27

edit. Oczywiście Sine.ira zdrowia życze z całych sił
Dzięki
Laisla, Tobie też.

A co do młodszego wyglądu to nie będę przekonywać, że mi się nie wydaje i że otoczenie na pewno mnie nie okłamuje Musisz uwierzyć na słowo
Nastu lat mi nikt nie daje (bez przesady, trądziku już dawno się pozbyłam ), ponad 30tu też nikt, ale większość - wczesne -dzieścia. A zaraz skończę 34 (o borze ). Jakoś nie mogę wyjść poza ten studencki wiek Co ma też swoje złe strony zresztą. Po zdjęciach widzę, że się zmieniam ale jest to raczej dobijanie do wyglądu, który większość ludzi osiąga w wieku studenckim właśnie. Na studiach wyglądałam jak dzieciak, wtedy nikt nie wierzył, że już mam maturę i studiuję. Dziwna sprawa. Tym bardziej dziwna, że jak mówiłam, wewnątrz totalnie się sypię. Dam się porwać UFO, może oni rozwikłają tę zagadkę.

Edytowane przez sine.ira
Czas edycji: 2012-10-19 o 20:39
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-19, 20:41   #85
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: 30-latki walczą o młodość, czyli jak zachować świeżość ciała i umysłu.

Sine.ira jednak czasami żal, że gdy kupuję alkohol już nikt o dowód nie poprosi
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-19, 20:52   #86
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: 30-latki walczą o młodość, czyli jak zachować świeżość ciała i umysłu.

Cytat:
Napisane przez laisla Pokaż wiadomość
Sine.ira jednak czasami żal, że gdy kupuję alkohol już nikt o dowód nie poprosi
Nie bój żaby, teraz podobnież przewrotnie częściej sprawdzają tych co wyglądają na więcej niż 18, żeby wychwycić staro wyglądającą młodzież
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-19, 21:02   #87
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: 30-latki walczą o młodość, czyli jak zachować świeżość ciała i umysłu.

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
Nie bój żaby, teraz podobnież przewrotnie częściej sprawdzają tych co wyglądają na więcej niż 18, żeby wychwycić staro wyglądającą młodzież

Z drugiej strony większe z roku na rok zniżki u optyka choć w sumie i tak noszę soczewki

Tak jeszcze sobie myślę, że latek sobie sama dodałam gdy uparłam się schudnąć 10kg. Figurka owszem super ale na twarzy widać efekt negatywny. Może stąd ten brak jędrności. Później gdzieś wyczytałam, że w pewnym wieku (35 w górę) trzeba być ostrożnym z dietami bo zrzucony kg równa się rok więcej na twarzy, dokładnie tak było u mnie więc lepiej nie szaleć z dietami. Może gdy ktoś ma okrągłą buzię z natury jest inaczej ale ja zawsze miałam szczupłą.
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-19, 21:18   #88
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: 30-latki walczą o młodość, czyli jak zachować świeżość ciała i umysłu.

Cytat:
Napisane przez laisla Pokaż wiadomość

Z drugiej strony większe z roku na rok zniżki u optyka choć w sumie i tak noszę soczewki

Tak jeszcze sobie myślę, że latek sobie sama dodałam gdy uparłam się schudnąć 10kg. Figurka owszem super ale na twarzy widać efekt negatywny. Może stąd ten brak jędrności. Później gdzieś wyczytałam, że w pewnym wieku (35 w górę) trzeba być ostrożnym z dietami bo zrzucony kg równa się rok więcej na twarzy, dokładnie tak było u mnie więc lepiej nie szaleć z dietami. Może gdy ktoś ma okrągłą buzię z natury jest inaczej ale ja zawsze miałam szczupłą.
O wadze to nic nie mów, proszę. Jestem na silnych sterydach i po mojej fajnej wadze zostało tylko wspomnienie. 10 kg na plusie w cztery miechy. Yeah.
Idzie zima, a ja nie mam w czym chodzić. Nie mówiąc o tym, że mam okropny problem z akceptacją swojego nowego rozmiaru i jak niechętnie chodzę na ciuchowe zakupy. Zapuściłam się jak nie wiem co.

Edytowane przez sine.ira
Czas edycji: 2012-10-19 o 21:19
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-19, 21:26   #89
magnolia79
Irenosława Pierwsza
 
Avatar magnolia79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 62 254
Dot.: 30-latki walczą o młodość, czyli jak zachować świeżość ciała i umysłu.

Ja to już jestem miszczynią w bezskutecznym odchudzaniu
__________________
/Jestem pianą, która opływa i zapełnia bielą najdalsze krawędzie skał; jestem także dziewczyną, tutaj, w tym pokoju./
Fale - Virginia Woolf

magnolia79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-19, 21:26   #90
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: 30-latki walczą o młodość, czyli jak zachować świeżość ciała i umysłu.

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
O wadze to nic nie mów, proszę. Jestem na silnych sterydach i po mojej fajnej wadze zostało tylko wspomnienie. 10 kg na plusie w cztery miechy. Yeah.
Idzie zima, a ja nie mam w czym chodzić. Nie mówiąc o tym, że mam okropny problem z akceptacją swojego nowego rozmiaru i jak niechętnie chodzę na ciuchowe zakupy. Zapuściłam się jak nie wiem co.
To u Ciebie wina tych leków, pewnie wszystko wróci do normy, a teraz i tak nadciąga okres zasłaniania się grubymi kurtkami
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-07 16:37:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:56.