LO w Opolu!! POMOCY. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-17, 16:57   #1
Bett20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 8
Smile

LO w Opolu!! POMOCY.


Wiem, jestem leniwa, bo ten temat na pewno się pojawił, ale ja wolę świeższe informacje ;p
Czyli pytanie brzmi:
Jakie polecacie licea w Opolu? Szukam czegoś na dosyć dobrym poziomie i fajną atmosferą ( chociaż wiem, że akurat to drugie tworzą ludzie ). Pomożecie??????
Bett20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-17, 17:21   #2
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: LO w Opolu!! POMOCY.

Jeśli chodzi o poziom, to tradycyjnie trójka, dwójka, jedynka i szóstka. Ja chodziłam do liceum jeszcze przed tą najnowszą reformą (matura 2010), ale chyba moje informacje nie są bardzo przeterminowane
W moich czasach fajna atmosfera była w jedynce, sama tam chodziłam i uważam, że to był bardzo dobry wybór. Dwójka od dawna uchodzi za najlepszą szkołę w mieście. Ale klasy ścisłe były tam dużo lepsze niż humanistyczne. Z moich znajomych tam chodzących niektórym się podobało, ale sporo ludzi podkreślało wyścig szczurów i rywalizację pomiędzy uczniami bogatych rodziców i tymi "zwykłymi". Trójka to też bardzo dobra szkoła, tradycyjnie z dwójką się nie lubi, ale podobno wbrew poziom jest tam nawet trochę wyższy. Słyszałam, że kładą nuży nacisk na języki, ale nie sprawdzałam tego Co do szóstki to tylko słyszałam, że łapie się do tej czwórki "dobrych" liceów, ale nic więcej o niej napisać nie potrafię.
Ogólnie te cztery uważane są za dobre, w rankingach w stosunku do średniej ogólnopolskiej występują na plus.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-17, 20:54   #3
Sondrina
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 4 888
Dot.: LO w Opolu!! POMOCY.

Ja uczyłam się w klasie biologiczno-chemicznej w Dwójce. Poziom nauczania był wysoki. Oceny miałam przeciętne, zwłaszcza z biologii, ale muszę przyznać, że to ciśnięcie wyszło mi na dobre, bo na studiach nie miałam problemu z żadnym przedmiotem. Z biologii łapałam sporo 2 i 3, ale ładnie zdałam maturę. Jeśli wybierzesz Dwójkę, musisz się liczyć z tym, że sporo czasu poświęcisz nauce, a mimo to nie otrzymasz wysokiej oceny. To się potem zwróci, bo będziesz świetnie przygotowana do matury i studiów, ale w trakcie może Cię dołować.

Atmosfera w szkole nie należała do nieprzyjemnych, aczkolwiek lepiej dogadywałam się z prawnikami z klasy c, ale to kwestia ludzi, na których trafisz
Sondrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:14.