Problem z noworodkiem - pomóżcie!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-12-09, 20:25   #1
Malika27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 38

Problem z karmieniem noworodka - pomóżcie!!!


Hej,

od tygodnia jestem " szczęśliwą" mamą. Piszę w cudzysłowie bo mam wielki problem. Mianowicie mam mleko ( chyba wystarczy dla małej) ale jak juz ona ssie pierś to ssie ją zaledwie chwile. Po chwili (jakieś 5 minut) wypluwa i płacze. Po czym otwiera szeroko buzie i mimo, że daje jej pierś ona nie chce zassać i dalej płacze. Dodatkowo muszę za jednym razem poświęcać na karmienie 1,5 godziny bo ona nie zasypia i jęczy i płacze. Jak już się udaje ją uspać to budzi się po chwili i znowu jest głodna. Dodam jeszcze, że podczas ssania często zasypia, nie ssie lub tylko ciumka pierś nie zasysając mleka. Co mam zrobić. Wykończę się, przecież nie będę za każdym razem po 1,5 godziny wisieć z cyckiem. I jeszcze nacisk teściowej żebym karmiła piersią. Owszem chce to robić ale jak mam się tak męczyć i mała także to wole modyfikowane mleko. Od karmienie za jednym razem 1,5 godziny bolą mnie plecy, jestem rozdrażniona. Co robić? Pomóżcie
Malika27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-09, 21:17   #2
shekade
Raczkowanie
 
Avatar shekade
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 219
Dot.: Problem z noworodkiem - pomóżcie!!!

A jak w szpitalu wyglądało karmienie u Ciebie?
U nas było to tak, że dostawiałam małego 40 min do piersi.. jadł a potem w szpitalu były buteleczki na dokarmienie bo wiadomo dziecko się nie najadło...a jedynie rozkręcało laktacje. Po kilku dniach miałam nawał pokarmu i wtedy jadło ok. 20 min i było najedzone i już nie musiałam dokarmiać. W domu jak się unormowało, to jadł ok 40-50min każdy posiłek z piersi jakoś co 2-3 godziny. Później już tylko 20min wystarczało

Z tego co piszesz to Mała zachowuje się jakbyś nie miała pokarmu. Ale powinnaś czuć czy masz czy nie, bo piersi są napięte i bolą.

Niestety to tak na początku wygląda że dziecko wisi na piersi ale tym sposobem rozkręca laktacje. Jesteś tydzień po porodzie to już powinnaś mieć nawał pokarmu w 4 dobie jeśli karmiłaś w szpitalu piersią..no chyba że w szpitalu dawałaś sztuczne, to może nie masz jeszcze rozkręconej laktacji. Ja tak to widzę...
shekade jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-09, 21:26   #3
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Problem z noworodkiem - pomóżcie!!!

Jeśli nie chcesz żeby to tak wyglądało to podaj mm, albo po prostu pogódź się z tym ze dziecko sobie wisi na tobie.

I nie przejmuj się teściową!
__________________

Edytowane przez iizabelaa
Czas edycji: 2014-12-09 o 21:33
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-09, 21:34   #4
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Problem z karmieniem noworodka - pomóżcie!!!

Tak wlasnie wyglądaja pierwsze tygodnie karmienia- dlaczego nikt o tym nie mówi wprost?
Do tego burza hormonw, zmęczeni, "pogryzione brodawki" i katastrofa gotowa.
Jak tesciowa ci pomaga? jeczy nad głowa czy ułatwi sprawę, a co na to twoj mąż?


Szukaj poradni laktacyjnej, idz do pediatry, dzwon do swojej połoznej.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-09, 21:57   #5
shekade
Raczkowanie
 
Avatar shekade
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 219
Dot.: Problem z noworodkiem - pomóżcie!!!

Aha i polecam nakładki silikonowe AVENT najlepiej rozmiar S (pasują do typowych brodawek). Ja bez tego nie wiem czy byłabym w stanie karmić. Mąż mi kupił już w szpitalu po pierwszej ranie na brodawce. Rewelacja!
shekade jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-09, 21:59   #6
kama1987
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 532
Dot.: Problem z noworodkiem - pomóżcie!!!

Wiesz co mi przychodzi do głowy?? Że może Twoja córeczka ma za krótkie węzidełko. Córka znajomej właśnie to miała i jej zachowanie przy jedzeniu było identyczne. Jeden mały zabieg i dziecko normalnie jadło i się najadało

Powodzenia!
kama1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-09, 22:02   #7
shekade
Raczkowanie
 
Avatar shekade
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 219
Dot.: Problem z noworodkiem - pomóżcie!!!

Co do teściowej...to Twoje dziecko i Ty decydujesz w jaki sposób będziesz karmić. To jest indywidualna decyzja kobiety. Nie rób sobie dodatkowego stresu w postaci teściowej, nie warto.
shekade jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-09, 23:14   #8
justiwi
Wtajemniczenie
 
Avatar justiwi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Karkonosze
Wiadomości: 2 565
GG do justiwi
Dot.: Problem z noworodkiem - pomóżcie!!!

Też zbadałabym wędzidełko - położna na wizycie patronażowej tej pierwszej u Was powinna była to ocenić, jak nie ona to idź do pediatry a podcięcie wędzidełka to szybki zabieg i może uratowac kp. Jak ono jest za krótkie, to mała nie jest w stanie należycie ściągać pokarmu, przez co się nie najada i mamla pierś.



izabelaa ty i te Twoje rady, ech...
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w30dw4vcbz4k5v.png


Lepiej żałować tego co się zrobilo
justiwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-10, 10:09   #9
kordelka85
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 6 973
Dot.: Problem z noworodkiem - pomóżcie!!!

U mojego tak było, bo było za mało mleka i się nie najadał. Puszczał pierś w pewnym momencie i płakał, dokarmiałam potem butelka(odciagnietym mlekiem i mm).
kordelka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-10, 10:25   #10
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Problem z noworodkiem - pomóżcie!!!

Cytat:
Napisane przez shekade Pokaż wiadomość
Aha i polecam nakładki silikonowe AVENT najlepiej rozmiar S (pasują do typowych brodawek). Ja bez tego nie wiem czy byłabym w stanie karmić. Mąż mi kupił już w szpitalu po pierwszej ranie na brodawce. Rewelacja!

A po co jej nakładki? czytałas dokładnie gdzie jest problem?

Cytat:
Napisane przez kordelka85 Pokaż wiadomość
U mojego tak było, bo było za mało mleka i się nie najadał. Puszczał pierś w pewnym momencie i płakał, dokarmiałam potem butelka(odciagnietym mlekiem i mm).
Po tygodniu za mało pokarmu? Żadna wykwalifikowana położna tego nie potwierdzi bo to bzdura. A jesli nawet padnie takie podejrzenie to tym bardziej nalezy często dostawiac i stymulowac piersi do produkcji mleka, a nie podawac mm.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/



Edytowane przez paula78
Czas edycji: 2014-12-10 o 10:26
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-10, 10:42   #11
kordelka85
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 6 973
Dot.: Problem z noworodkiem - pomóżcie!!!

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Po tygodniu za mało pokarmu? Żadna wykwalifikowana położna tego nie potwierdzi bo to bzdura. A jesli nawet padnie takie podejrzenie to tym bardziej nalezy często dostawiac i stymulowac piersi do produkcji mleka, a nie podawac mm.
Pod warunkiem, ze z waga dziecka ok(u mnie nie było) i nie ma ciężkiej żółtaczki przez co musiał być naświetlany i nie można go było ciągle przy cycu trzymać. A jeść musiał.
kordelka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-10, 10:42   #12
Malika27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 38
Dot.: Problem z noworodkiem - pomóżcie!!!

Silikonowe nakładki stosowałam tylko sporadycznie. Ale zauważyłam, ze mleko w nich zalega a mała traktuje je jak smoczek więc odstawiłam. Mleko mam i to duzo. Na szczęście ominął mnie problem nadmiaru, dziś miałam nabrzmiałe piersi ale mała possała i przeszło. Tylko najgorsze są te "akcje" ssie ładnie po czym wypluwa i płacze. Albo ssie i nagle płacze tak strasznie. Albo otwiera buzie i macha głową w poszukiwaniu sutka, który jest obok.
Ja bardzo chcę karmić piersią ale strasznie mnie boli serce jak malutka je, je i nagle płacze. Jak przyjdzie położona to oczywiście poproszę ją aby sprawdziłam to wędzidełko. Jeszcze jedno. W ciagu dnia ładnie mi zasypia ale dramat zaczyna się wieczorem i całą. Wczoraj po napisaniu postu, mała zaraz się obudziłam Łącznie mój dramat trwał od 19 do 01 w nocy. Nie chciała zasnąć i co chwilę ją przystawiałam. Czy unikne tego jeśli w ciagu dnia zamiast czekać aż się obudzi to sama będa ją budzić co np 2 lub 1,5 godziny? Może bedzie zmęczona dniem i będzie spała w nocy
Malika27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-10, 10:54   #13
Ninquelote
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninquelote
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 316
Dot.: Problem z noworodkiem - pomóżcie!!!

A nie ma ona kolki? U mojej wyglądało to podobnie. Brzuch zaczynał ją boleć po pierwszych łykach mleka i się zaczynało. Bardzo chciała jeść, szukała piersi ale też bardzo bolał ją brzuch. I na zmianę trochę karmiłam, dużo nosiłam. Nie miało znaczenia co i z czego jadła. To samo działo się przy moim odciągniętym mleku i przy mm.
__________________
Bo jestem kluską, po prostu kluską
Choć bardzo staram się, wyglądać na istotę ludzką
Tak naprawdę jestem pierogiem
Ninquelote jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-10, 11:51   #14
shekade
Raczkowanie
 
Avatar shekade
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 219
Dot.: Problem z noworodkiem - pomóżcie!!!

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
A po co jej nakładki? czytałaś dokładnie gdzie jest problem?

Tak czytałam i nawet odpisałam. A ten post był skierowany właśnie do Ciebie...bo sama napisałaś o "pogryzionych brodawkach". Także nie rozumiem o co Ci chodzi?
Czemu oceniasz innych rady i atakujesz?
Nikt nie chce źle...jedynie pomóc.

Koleżanka z która leżałam w szpitalu miała tak małe brodawki, że dziecko wypuszczało z buzi i właśnie takie nakładki pomogły.

Co do wędzidełka to mój synek też ma krótkie od urodzenia i mówili że może się rozciągnie dzięki karmieniu. Nie było problemu z karmieniem.

---------- Dopisano o 12:51 ---------- Poprzedni post napisano o 12:15 ----------

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
A po co jej nakładki? czytałas dokładnie gdzie jest problem?
Poza tym Ty jako jedyna chyba nie czytałaś w czym jest problem bo nie dałaś żadnej rady. A nie..."zadzwoń do położnej".
Nikt nie ma wiedzy od A-Z i pisze jedynie na własnych doświadczeniach, co nie oznacza, że akurat to pomoże.
shekade jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-10, 12:00   #15
86lola
Rotmistrz
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Köln
Wiadomości: 2 530
Dot.: Problem z noworodkiem - pomóżcie!!!

Jesli masz duzo pokarmu to mozliwe, ze dziecku za szybko leci I sie denerwuje, niezdazajac polykac.

Byc moze ma bole brzuszka, to takie najbardziej prawdopodobne.

Kiedys mi maly niechcial pic jak cos tam zjadlam I mu mleko smierdzialo/niesmakowalo.

Mojej znajomej synek niechcial pic bo mu zapach mamy po kompieli nieodpowiadal.

Probowalas odciagnac pokarm I podac go dziecku przez butelke?
86lola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-10, 12:37   #16
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Problem z noworodkiem - pomóżcie!!!

Cytat:
Napisane przez Malika27 Pokaż wiadomość
Silikonowe nakładki stosowałam tylko sporadycznie. Ale zauważyłam, ze mleko w nich zalega a mała traktuje je jak smoczek więc odstawiłam. Mleko mam i to duzo. Na szczęście ominął mnie problem nadmiaru, dziś miałam nabrzmiałe piersi ale mała possała i przeszło. Tylko najgorsze są te "akcje" ssie ładnie po czym wypluwa i płacze. Albo ssie i nagle płacze tak strasznie. Albo otwiera buzie i macha głową w poszukiwaniu sutka, który jest obok.
Ja bardzo chcę karmić piersią ale strasznie mnie boli serce jak malutka je, je i nagle płacze. Jak przyjdzie położona to oczywiście poproszę ją aby sprawdziłam to wędzidełko. Jeszcze jedno. W ciagu dnia ładnie mi zasypia ale dramat zaczyna się wieczorem i całą. Wczoraj po napisaniu postu, mała zaraz się obudziłam Łącznie mój dramat trwał od 19 do 01 w nocy. Nie chciała zasnąć i co chwilę ją przystawiałam. Czy unikne tego jeśli w ciagu dnia zamiast czekać aż się obudzi to sama będa ją budzić co np 2 lub 1,5 godziny? Może bedzie zmęczona dniem i będzie spała w nocy
1. Taki maluch nie odróżnia dnia od nocy. Karm na żądanie, po kilku tygodniach się to unormuje, mała nie będzie ciągle wisieć godzinami. ALE - teraz ona ma tydzień, ty, twoje ciepło, twój sutek - jesteście jej potrzebne do szczęścia i bezpieczeństwa Polecam audiobooka na uszy i leż z nią

2. Próbuj różnych pozycji - jedna pierś, druga, może spod pachy, może na leżąco? to polecam, po jakimś czasie będziesz spała, a mała sama się obsłuży

3. Płacz po chwili jedzenia - obstawiam, że może za szybko leci pokarm, mała się zaczyna denerwować - przed karmieniem troszkę ręką odciągnij w tetrówkę - pokarm ciut wolniej będzie leciał, z mocno pełnej piersi tryska i to może denerwować dziecko.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-10, 20:02   #17
yaheira
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 701
Dot.: Problem z noworodkiem - pomóżcie!!!

Gratuluje narodzin córeczki

Ja na początku tez miałam takie maratony, to normalne, w sumie to nadal zdarza się, że syn je, zasypia, je zasypia i tak sobie siedzimy (przynajmniej jestem na bieżąco z serialami i forum),
Dziecko może płakać bo brzuch boli, bo za szybko leci, za wolno leci bo się zapowietrzyło i trzeba odbić
Jesli to ból brzucha to nie poddawaj się i nie podawaj mm bo ono jest bardziej ciężkostrawne
Jeśli za szybko leci to spróbuj karmić na leżąco,
Jeśli za wolno to nie wiem - może spod pachy będzie ok?

Ssanie dla malucha to nie tylko jedzenie to też bliskość i poczucie bezpieczeństwa.

Edytowane przez yaheira
Czas edycji: 2014-12-10 o 20:06
yaheira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-10, 21:33   #18
agadad
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5
Dot.: Problem z noworodkiem - pomóżcie!!!

Prawdopodobnie to kolka mój synek też to ma ssie chwilką potem sie denerwuje płacze i tak w kółko. Teraz synek ma już 7 tyg i troszke mu przechodzi ale proponuje spróbować metody na kolke i usypianie dr Karpa 5 kroków, i konsultacja z pediatra położną czy poradnia laktacyjną, zważyć i sprawdzić czy prawidłowo przybiera na wadze podobno to jedyny sposób żeby sprawdzić czy się najada. Powodzenia i wytrwałości życzę, a z teściową to jest naprawdę problem ja dwóch dni z nią i jej genialnymi uwagami nie mogłam wytrzymać

---------- Dopisano o 22:32 ---------- Poprzedni post napisano o 22:30 ----------

Wrzucam jeszcze link o tej metodzie
http://tatapad.pl/dziecko/jak-uspoko...stuprocentowa/

---------- Dopisano o 22:33 ---------- Poprzedni post napisano o 22:32 ----------

aha i najlepsza jest suszarka
agadad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-11, 13:16   #19
kam_85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19
Dot.: Problem z noworodkiem - pomóżcie!!!

Powodów może być wiele, jednak z własnego doświadczenia (moja córa zachowywała się identycznie) przyjrzałabym się dziecku bliżej pod kątem nietolerancji laktozy (wynikającej z niedojrzałości układu pokarmowego). Moja córka tak miała, wyrosła z tego ok. 6 m-ca życia, a przez ten czas robiłam co mogłam, aby dziecku ulżyć. Jest sporo sposobów, jak i objawów, że to o nietolerancję chodzi (bo równie dobrze to wcale nie musi być to). Jakby co, możesz pisać na PW, chętnie coś doradzę więcej - tu za dużo byłoby pisania
kam_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-11, 14:29   #20
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: Problem z noworodkiem - pomóżcie!!!

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
Jeśli nie chcesz żeby to tak wyglądało to podaj mm, albo po prostu pogódź się z tym ze dziecko sobie wisi na tobie.

I nie przejmuj się teściową!
no ale to najłatwiesza droga, moim zdaniem warto powalczyć
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-12, 21:11   #21
mamasierpniowa
Zadomowienie
 
Avatar mamasierpniowa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 216
Dot.: Problem z noworodkiem - pomóżcie!!!

Co do wędzidełka- zabieg moze pomóc a może i nie. Mojej córce podcinali chyba w 2 miesiacu życia bo tez miała kłopoty ze ssaniem i niestety nie pomogło. Po 2 miesiacach odciagania pokarmu do butelek przeszłam na mm wykończona psychicznie i z nerwica.
Tak czy inaczej nie słuchaj bzdur żeby od razu przejsć na mm, szukaj rozwiązania a jeśli go nie znajdziesz albo będziesz zbyt zmeczona to odstaw pierś, wtedy kiedy uznasz ze dłuzej juz nie dasz rady. Być moze znajdziesz powód takiego stanu rzeczy czego Ci życzę.
Ja chodziłam do poradni laktacyjnej, wypożyczałam laktatory, kupowałam nakładki różnych firm, karmiłam ze wszystkich mozliwych pozycji, kupowałam specjalne butelki( Medela ma taka z której dziecko niby pije mleko jak z piersi- guzik prawda), podcinałam wędzidełko, robiłam dziecku badania i w efekcie się poddałam bo nie było innego wyjscia.U ciebie moze byc inaczej
mamasierpniowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-13, 08:02   #22
Harakiri
Rozeznanie
 
Avatar Harakiri
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Belgia
Wiadomości: 742
Dot.: Problem z noworodkiem - pomóżcie!!!

U nas też tak było na początku. Dużo może być powodów, może mleko za szybko leci, może kolki, mi się wydaje że dziecko po prostu chciało tylko ssać bo taki ma odruch ale nie pić. Zaczynało ssać pierś żeby usnąć a że mleko leciało to się denerwowało. Bo też mały tak się rzucał na pierś jakby głodny był ale jak już ssał to zaczynał się denerwować. Też próbowałam najpierw odciąganie pokarmu żeby tak dużo nie leciało, różne pozycje, nie jedzenie różnych rzeczy i w końcu samo przeszło po jakimś czasie.
Harakiri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-13, 20:33   #23
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Problem z karmieniem noworodka - pomóżcie!!!

Polecam rogala do karmienia, zapomniałam co to ból kręgosłupa, moje dziecko przez pierwszy miesiąc ssało od 3,5 do 2,5 h, a potem do komca trzeciego miesiąca od 2 do 2,5 h. W tym czasie czytałam książki i oglądałam seriale, pełen relaks.
Od czwartego miesiąca karmienie trwało stopniowo coraz krócej, a od szostego miesiąca nawet nie trwa 5 minut.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-14, 07:59   #24
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Problem z karmieniem noworodka - pomóżcie!!!

A potem przechodzi się na wyższy level, daje dziecku łyżeczkę i udaje, że nie widzi się bałaganu
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-14, 10:28   #25
Kucyk_Truskawkowy
Zakorzenienie
 
Avatar Kucyk_Truskawkowy
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 566
Dot.: Problem z karmieniem noworodka - pomóżcie!!!

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Tak wlasnie wyglądaja pierwsze tygodnie karmienia- dlaczego nikt o tym nie mówi wprost?
Do tego burza hormonw, zmęczeni, "pogryzione brodawki" i katastrofa gotowa.
Jak tesciowa ci pomaga? jeczy nad głowa czy ułatwi sprawę, a co na to twoj mąż?


Szukaj poradni laktacyjnej, idz do pediatry, dzwon do swojej połoznej.
dokladnie dlaczego nikt nie mowi wprost?Nie zdawałam sobie sprawy że taki maluszek musi być przy piersi prawie cały czas. radze sprawdzić wędziełko.U nas to było problemem. (m.in)
Kucyk_Truskawkowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-14, 18:56   #26
justiwi
Wtajemniczenie
 
Avatar justiwi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Karkonosze
Wiadomości: 2 565
GG do justiwi
Dot.: Problem z karmieniem noworodka - pomóżcie!!!

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;49335526]A potem przechodzi się na wyższy level, daje dziecku łyżeczkę i udaje, że nie widzi się bałaganu [/QUOTE]


dokładnie tak

mały offtop: wy BLW??

---------- Dopisano o 19:56 ---------- Poprzedni post napisano o 19:54 ----------

Cytat:
Napisane przez Kucyk_Truskawkowy Pokaż wiadomość
dokladnie dlaczego nikt nie mowi wprost?Nie zdawałam sobie sprawy że taki maluszek musi być przy piersi prawie cały czas. radze sprawdzić wędziełko.U nas to było problemem. (m.in)
Bo nasze mamy, teściowe, babcie, prababcie a nawet nieco starsze koleżanki nie miały dostępu do wiedzy jaką mamy teraz i w życiu nie słyszały o tajemniczym "doradcy laktacyjnym"
Stara szkoła: płacze przy piersi -> nie najada się -> daj mm
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w30dw4vcbz4k5v.png


Lepiej żałować tego co się zrobilo
justiwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-14, 21:21   #27
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Problem z karmieniem noworodka - pomóżcie!!!

Cytat:
Napisane przez justiwi Pokaż wiadomość
Bo nasze mamy, teściowe, babcie, prababcie a nawet nieco starsze koleżanki nie miały dostępu do wiedzy jaką mamy teraz i w życiu nie słyszały o tajemniczym "doradcy laktacyjnym"
Stara szkoła: płacze przy piersi -> nie najada się -> daj mm
I jeszcze gadki: nie masz pokarmu, masz mało pokarmu, masz za chudy pokarm, etc.
Zero elementarnej wiedzy o tym, że noworodek/niemowlę jest ssakiem, który ma niezwykle silny odruch ssania i potrzebuje non stop bliskości i móc ssać.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-15, 06:49   #28
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: Problem z karmieniem noworodka - pomóżcie!!!

Cytat:
Napisane przez justiwi Pokaż wiadomość


dokładnie tak

mały offtop: wy BLW??

---------- Dopisano o 19:56 ---------- Poprzedni post napisano o 19:54 ----------


Bo nasze mamy, teściowe, babcie, prababcie a nawet nieco starsze koleżanki nie miały dostępu do wiedzy jaką mamy teraz i w życiu nie słyszały o tajemniczym "doradcy laktacyjnym"
Stara szkoła: płacze przy piersi -> nie najada się -> daj mm
znajdz mi prosze w moi. miescie refundowanego doradce..... niestety niewiele osob stac na to, mi zakrzyczano 150 zl za jedna sesje-nasze kochane Panstwo.Rodzilam kilka tyg temu i widzialam problemy innych mlodych mam ktore nie radzily sobie z kp polozne nawet palcem nie kiwnely osobiscie pomagalam uczyc dwie kobiety jak przystawiac dziecko do piersi i jak obslugiwac laktator smutne to,ze wsparcia nie bylo a na kazdy placz dziecka wpadala polozna z zapytaniem ktore to sie drze- i zamiast slowa wsparcia dla mamy szkrab dostawal mm sygnowane logo znanego producenta chyba nie bez powodu bo fartuszki poloznych i inne gadzety byly od tej samej firmy




.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez marsi11
Czas edycji: 2014-12-15 o 06:54
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-15, 10:14   #29
Przytulanka88
Przyczajenie
 
Avatar Przytulanka88
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 28
Dot.: Problem z noworodkiem - pomóżcie!!!

Moja córka zachowywała sie bardzo podobnie i to właśnie wieczorami był największy problem z karmieniem. Prężyła sie i okropnie płakała po paru minutach przy piersi. Wykluczylam z diety produkty mleczne bo dodatkowo na buzce powychodzily jej krostki (skaza bialakowa) ale nie wiele to pomogło.koniec końców okazało sie ze mała ma nietolerancje laktozy. Po konsultacji z pediatra podawalismy małej kropelki Delicol który ta laktoze pomaga trawic, poprawa była ale nie znaczna. Dopiero jak zmieniłem jej mleko z piersiowego na nutramigen to w końcu sie wszystko unormowalo. W naszym przypadku problemem były tez kupki, przez to ze nie trawila tej laktozy to była ciagle wzdeta, kupki robiła takie strzelajace pod cisnieniem no i ciagle płakała. Teraz mam w końcu wesołe, uśmiechnięty dziecko miejmy nadzieje ze w Twoim przypadku nie trzeba będzie przerywać karmienia piersia bo wiadomo ze pokarm mamy jest najlepszy.
__________________
Razem od 31.12.2008r
Zaręczeni 31.12.2011r
Nasz ślub 06.09.2013r
Nasza córcia Hania 24.08.2014r

"Jeśli chcesz otrzymywać od innych coś wartościowego, dawaj najpierw innym szczerze to co masz w sobie najpiękniejszego."
Przytulanka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-15, 11:37   #30
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Problem z noworodkiem - pomóżcie!!!

Przy nietolerancji laktozy też nie trzeba,bo u niemowląt jest przemijająca,wynikająca z niedojrzałości układu pokarmowego.
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-01 10:12:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:40.