Troje to już tłok.... :( - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-12-16, 19:09   #31
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Troje to już tłok.... :(

Też nie rozumiem płakania na bajkach, i śmieszą mnie tacy "wrażliwcy" i co to oznacza?
Aaaa i o zgrozo lubię dobrze wyglądać

Współczuję dziewczynce jak czytam wypowiedzi autorki wątku.
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-16, 19:47   #32
Leoschidia
Przyczajenie
 
Avatar Leoschidia
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 29
Dot.: Troje to już tłok.... :(

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
Też nie rozumiem płakania na bajkach, i śmieszą mnie tacy "wrażliwcy" i co to oznacza?
Aaaa i o zgrozo lubię dobrze wyglądać

Współczuję dziewczynce jak czytam wypowiedzi autorki wątku.
A ja płaczę. I też o siebie dbam, tylko ze ja mam na to pieniądze a ona nie ja też jej współczuję...
__________________

Kobieta jest organizmem ultra doskonałym. Potrafi się regenerować po ekstremalnie ciężkich doświadczeniach. Przetrwa wszystko.
Leoschidia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-16, 19:56   #33
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Troje to już tłok.... :(

Cytat:
Napisane przez Leoschidia Pokaż wiadomość
A ja płaczę.

I też o siebie dbam, tylko ze ja mam na to pieniądze a ona nie

więc jak widzisz każdy jest inny, nie rozumiem zarzutu pod adresem dziecka że nie płacze na bajkach

i co lepiej ci na duszy jak sobie poobrzucasz ją błotem na forum, no jedni maja pieniądze innie nie, jedni zyja skromnie inni pod stan, jej sprawa
__________________

Edytowane przez iizabelaa
Czas edycji: 2014-12-16 o 19:58
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-16, 20:46   #34
LadyBlood
Raczkowanie
 
Avatar LadyBlood
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 245
Dot.: Troje to już tłok.... :(

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Nie potrafisz zrozumieć, że ona jeszcze nie przebolała rozpadu swjego związku z facetem, z którym Ty jesteś?
Dla niej ta sprwa nie jest zamknięta. Datego czepia się wszystkiego, podkeca, nakręca itd.
To nie usprawiedliwia jej podłego zachowania.
__________________
"Wszyscy będziemy się śmiać z pozłacanych motyli"
LadyBlood jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-16, 20:48   #35
Leoschidia
Przyczajenie
 
Avatar Leoschidia
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 29
Dot.: Troje to już tłok.... :(

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
więc jak widzisz każdy jest inny, nie rozumiem zarzutu pod adresem dziecka że nie płacze na bajkach

i co lepiej ci na duszy jak sobie poobrzucasz ją błotem na forum, no jedni maja pieniądze innie nie, jedni zyja skromnie inni pod stan, jej sprawa
Nie obrzucam jej błotem tylko nie wiem jak pomóc małej...
__________________

Kobieta jest organizmem ultra doskonałym. Potrafi się regenerować po ekstremalnie ciężkich doświadczeniach. Przetrwa wszystko.
Leoschidia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-16, 20:49   #36
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Troje to już tłok.... :(

Cytat:
Napisane przez LadyBlood Pokaż wiadomość
To nie usprawiedliwia jej podłego zachowania.
Czy ktoś o usprawiedliwianiu coś mowił?




BTW autorko nie Twoja rolą jest wychowywanie dorosłych ludzi i uczenie ich, by zajmowali się swoim dzieckiem.

---------- Dopisano o 22:49 ---------- Poprzedni post napisano o 22:49 ----------

Cytat:
Napisane przez Leoschidia Pokaż wiadomość
Nie obrzucam jej błotem tylko nie wiem jak pomóc małej...
Traktuj ją uczciwie, stawiaj jasne reguły i granice.
Porozmawiaj z partnerem.
Tyle możesz zrobić.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-16, 20:54   #37
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Troje to już tłok.... :(

Cytat:
Napisane przez Leoschidia Pokaż wiadomość
Nie obrzucam jej błotem tylko nie wiem jak pomóc małej...
wg mnie ty nie chcesz jej pomóc, tylko chcesz żeby zachowywała się podobnie do ciebie, żeby płakała a bajkach a nie smiala się, zeby chciała sie bawić w wycinanki a nie oglądac tv itp
i jestem pewna że jak urodzi sie twoje to zaczniesz w oczach partnera jeszcze bardziej ja oczerniać, jaka to ona zła bo Vilette ogląda a twoje jakie idealne
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-16, 22:10   #38
roxana_lu
Zakorzenienie
 
Avatar roxana_lu
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 486
Troje to już tłok.... :(

Czytając niektóre wypowiedzi - powiem szczerze - jestem zszokowana. Oczerniacie autorkę wypowiedzi a same plujecie jadem na kilometr

Uważam, ze nie jest to łatwa sytuacja dla żadnej z tych osob i nie ma tutaj mniej lub bardziej winnych czy pokrzywdzonych.

Sprawa powinien sie zając ojciec dziecka, autorka ma guzik do gadania - z matka dziecka sie nie dogada a to kluczowa kwestia - zeby matka zrozumiała, ze takim zachowaniem niczego nie ugra a dziecku zaszkodzi.

Trzymam mocno kciuki za pomyślne rozwiazanie sprawy i oby relacje pomiędzy Wami sie polepszyły
__________________
Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.

Synuś i Córcia

Edytowane przez roxana_lu
Czas edycji: 2014-12-16 o 22:11
roxana_lu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-16, 22:32   #39
201710120930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 741
Dot.: Troje to już tłok.... :(

ja autorki źle nie oceniam
jest w ciąży i opiekuje się chorym bo jej rodzice są w pracy
jeszcze na dodatek otrzymuje 'zapłatę' w postaci kłamstw
no nie wiem czy to takie fajne

to że trzeba dojść do prawdy dlaczego tak 8- latka sie zachowuje to raz
ale dwa to raczej ojciec powinien tę zagadkę rozwikłać

Edytowane przez 201710120930
Czas edycji: 2014-12-16 o 22:35
201710120930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-17, 00:05   #40
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Troje to już tłok.... :(

Cytat:
Napisane przez szuuu Pokaż wiadomość
Zgadzam się. Nie tylko nie przejmie, ale też nie musi. Dziecko ma obydwoje rodziców, nie musi mu nikogo zastępować. Może pomóc tacie, ale nie ma sensu matkowanie dzieciakowi, który swoich rodziców ma.

Dzwoni, że jest głodne? Trudno. Olej. Ryczy? Olej. Macie zaplanowane zoo? Zapytaj czy na pewno chce jechać do zoo. Jedziecie? To jedźcie, matka niech sobie dzwoni, ona ma dziecko od poniedziałku do piątku, wtedy niech jeździ sobie po basenach.

Ty chyba za dobrze chcesz, a wychodzi jak wychodzi, nie musisz umieć wychowywać nie swojego dziecka, od tego jest ten twój partner, więc niech ruszy dupę, bo dzieciaka zrobić to jedno, ale wychować to już jakoś się nie garnie. A jeśli mu pasuje, że mała jest wychowywana na disney channel to trudno, takie dziewczynki też muszą być dla zachowania równowagi w przyrodzie
I z tym się chyba najbardziej zgadzam.

Poza tym nie jestem pewna, bo się nie znam, ale znajomych dziecko w tym wieku też kłamie. Nie jest to jakiś taki etap?

W każdym razie problem powinni załatwić rodzice.
Co ten ojciec zrobi, jak mu się urodzi drugie - Twoje dziecko i problemy się nasilą? Ty będziesz skupiona na niemowlaku, jeszcze ślub na głowie (bo domyślam się, że rozwiązanie i ślub w podobnym terminie), siłą rzeczy problemy z córką spadną na niego czy tego chce, czy nie. Ja tego nie widzę w obecnej sytuacji.
To faktycznie za dużo jak na taką małą, która dodatkowo nie ma żadnego "porządnego" autorytetu w postaci rodzica. Matka imprezowiczka, ojciec olewacz. Skąd ma czerpać wzorce... Na dokładkę druga pani z dzidziusiem - musi zawalczyć o uwagę, a że nie umie inaczej, to robi to w taki, a nie inny sposób.
Sama nie wiem. Ja generalnie zwykle daleka jestem od szafowania psychologiem, które na wizażu jest na porządku dziennym, ale w takiej sytuacji, gdybym sobie sama totalnie nie umiała dać rady, to chyba właśnie o tym bym pomyślała. Ale na miejscu ojca, nie Twoim.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-17, 15:50   #41
Layla79
Zakorzenienie
 
Avatar Layla79
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 921
Dot.: Troje to już tłok.... :(

Cytat:
Napisane przez szuuu Pokaż wiadomość
Oj Layla, bez przesady, ja ryczałam na Epoce Lodowcowej...
Racja, myslalam bardziej o bajkach w stylu fifi niezapominajkA albo dora my nie ogladamy jeszcze takich dlugich bajek oprocz epoki i nemo. Ale teraz tak mysle, ktory moment Cie wzruszyl w epoce? Chyba z tym chlopczykiem malym, jak mama odplywa w ton
Layla79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-17, 18:30   #42
201710041131
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 6 262
Dot.: Troje to już tłok.... :(

Cytat:
Napisane przez Layla79 Pokaż wiadomość
Racja, myslalam bardziej o bajkach w stylu fifi niezapominajkA albo dora my nie ogladamy jeszcze takich dlugich bajek oprocz epoki i nemo. Ale teraz tak mysle, ktory moment Cie wzruszyl w epoce? Chyba z tym chlopczykiem malym, jak mama odplywa w ton
Jak Manfred wspominał swoją rodzinę zabitą przez ludzi

Ja w ogóle jestem bardzo wrażliwa, mam nadzieję, że Psa, który jeździł koleją wycofali z lektur szkolnych? Albo Łyska z pokładu Idy?
201710041131 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-17, 19:23   #43
meta_morfoza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 369
Dot.: Troje to już tłok.... :(

izabela, ale jak wg Ciebie autorka ma pomóc tej dziewczynce? bo fajnie się mówi, że trzeba pomóc, ale JAK? nie dziwię się, że Autorce brakuje juz cierpliwości, skoro sama została z problemem wychowania dziecka, które ma przecież dwoje rodziców.i to wg mnie nie jest prawdą, że sposób zycia mamy tej dziewczynki nie jest sprawą Autorki-dopóki ona próbuje wyłudzać ich pieniądze i nie respektuje planu wizyt, to niestety jest.
meta_morfoza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-17, 19:32   #44
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Troje to już tłok.... :(

Cytat:
Napisane przez meta_morfoza Pokaż wiadomość
izabela, ale jak wg Ciebie autorka ma pomóc tej dziewczynce? bo fajnie się mówi, że trzeba pomóc, ale JAK? nie dziwię się, że Autorce brakuje juz cierpliwości, skoro sama została z problemem wychowania dziecka, które ma przecież dwoje rodziców.i to wg mnie nie jest prawdą, że sposób zycia mamy tej dziewczynki nie jest sprawą Autorki-dopóki ona próbuje wyłudzać ich pieniądze i nie respektuje planu wizyt, to niestety jest.

Gdzie ja napisałam że ma jej pomóc? To wogóle nie jej rola. Zresztą ona nawet jej nie lubi, więc co tu dopiero o pomocy mówić.

Gdzie ty wyczytałaś że ona została sama z wychowaniem dziecka? Przecież młoda jest 5 dni w tyg z matką, więc jak to autorka sama wychowuje?
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-17, 19:33   #45
201711281320
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 979
Dot.: Troje to już tłok.... :(

8 letnie dzieci raczej nie płaczą na bajkach Ja jak oglądam bajki ze swoimi to często ocieram łzy, a oni mnie pocieszają i mówią "mamo ale to tylko bajka, wymyślona- nie prawdziwa!" i nie twierdzę, że mają w związku z tym jakąś znieczulicę. Ja zaczęłam być taka przewrażliwiona dopiero w ciąży- kiedyś nigdy nie płakałam na filmach, a teraz ryczę jak bóbr

Odnośnie sytuacji w jakiej znalazłaś się autorko to wydaje mi się, że za bardzo się angażujesz w wychowanie małej. Ona ma oboje rodziców.Może powinnaś jedynie zmobilizować ojca dziecka do wychowywania, a nie tylko do rozpieszczania.
Mój mąż ma syna z poprzedniego związku i też bywa u nas w domu. Od zawsze wie, że w naszym domu panują nasze zasady i to ,że np. mama pozwala mu oglądać tv do 22, czy nie myć zębów (!) nie znaczy, że my też na to pozwolimy. Ja generalnie w wychowywanie się nie wcinam. Młody nie zostaje również nigdy tylko pod moją opieką. Sama się na to nie zgodziłam. Młody ma ustalone wizyty u ojca, żeby z nim spędzać czas, a nie po to żebym ja się nim zajmowała. Nigdy nie zgodziłabym się na opiekę nad chorym dzieckiem tylko dlatego, że akurat siedzę w domu. Od tego są rodzice. Identycznie wygląda sprawa z odwożeniem dziecka do matki. To rola ojca moim zdaniem.

Edytowane przez 201711281320
Czas edycji: 2014-12-17 o 19:57
201711281320 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-17, 19:59   #46
mamasierpniowa
Zadomowienie
 
Avatar mamasierpniowa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 216
Dot.: Troje to już tłok.... :(

Kochana, dlaczego Ty nie porozmawiasz o swoich uczuciach z ojcem małej? Przecież chocbys nie wiem jak się starała to i tak nie jesteś dla dziecka autorytetem , od tego jest w pierwszej kolejności mama i tata. Facet olewa i dziecko ( z tego co piszesz, nie oceniam) ale również Ciebie bo go nie interesują Twoje uczucia, a przeciez macie brać ślub. Nie lepiej by było wyjaśnic ta sytuacje na spokojnie z ojcem żeby podjął jakies decyzje?
Jesteś w ciąży, zadbaj o swoje zdrowie i fizyczne i psychiczne. Jak teraz tego nie wyjaśnisz i nie rozwiązecie tego z ojcem to później po porodzie będziesz miała podwójny problem

Edytowane przez mamasierpniowa
Czas edycji: 2014-12-17 o 20:00
mamasierpniowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-17, 20:27   #47
201710041131
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 6 262
Dot.: Troje to już tłok.... :(

Cytat:
Napisane przez sliweczka85 Pokaż wiadomość
8 letnie dzieci raczej nie płaczą na bajkach Ja jak oglądam bajki ze swoimi to często ocieram łzy, a oni mnie pocieszają i mówią "mamo ale to tylko bajka, wymyślona- nie prawdziwa!" i nie twierdzę, że mają w związku z tym jakąś znieczulicę. Ja zaczęłam być taka przewrażliwiona dopiero w ciąży- kiedyś nigdy nie płakałam na filmach, a teraz ryczę jak bóbr

Ja ryczałam jak mama mi śpiewała piosenkę o chłopaku co poszedł na wojnę, ryczałam jak czytałam Janka Muzykanta, bo mi go żal było i ryczałam jak słyszałam smutne kolędy Najlepsze jest to, że nigdy nie widziałam płaczącej mamy czy ojca, oni są mega twardzi i nigdy nie byli wrażliwi, a ja strasznie... Przepraszam za offtop, musiałam się zwierzyć Już nie zbaczam z torów dyskusji
201710041131 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-17, 21:54   #48
meta_morfoza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 369
Dot.: Troje to już tłok.... :(

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
Gdzie ja napisałam że ma jej pomóc? To wogóle nie jej rola. Zresztą ona nawet jej nie lubi, więc co tu dopiero o pomocy mówić.

Gdzie ty wyczytałaś że ona została sama z wychowaniem dziecka? Przecież młoda jest 5 dni w tyg z matką, więc jak to autorka sama wychowuje?
czyli wg Ciebie nie powinna nic robić?

może źle się wyraziłam, pisząc o wychowaniu miałam na myśli ułożenie relacji w tej rodzinie
- mama dziewczynki nie chce współpracować, ma focha na exa
- tata dziewczynki boi się ograniczenia kontaktów, więc nie stawia dziecku granic
i zostaje tylko Autorka,która, jak chyba wszystkie się zgadzamy, nic sama nie zdziała. do tego za chwilę pojawi się Maluch,który skutecznie zajmie myśli i czas Autorki
szkoda mi tej dziewczynki
meta_morfoza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-17, 22:02   #49
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Troje to już tłok.... :(

Cytat:
Napisane przez Leoschidia Pokaż wiadomość
Nie wiem czy tylko w matce, mój partner akceptuje to jak jest i nic z tym nie robi.... Boi się ze ona mu ograniczy kontakt...
Kontaktował się z prawnikiem? Wie, jakie ma szansę na zajmowanie się dzieckiem?
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-18, 07:42   #50
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Troje to już tłok.... :(

Cytat:
Napisane przez meta_morfoza Pokaż wiadomość
czyli wg Ciebie nie powinna nic robić?

Tak, wg mnie nic nie powinna robić.
Nie wyobrażam sobie, żeby obca baba wtrącała się do wychowywania mojego dziecka. Dla mnie to jest nie do przyjęcia.
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-18, 07:55   #51
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Troje to już tłok.... :(

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
Tak, wg mnie nic nie powinna robić.
Nie wyobrażam sobie, żeby obca baba wtrącała się do wychowywania mojego dziecka. Dla mnie to jest nie do przyjęcia.
Tylko, ze ona nie jest juz taka obca.
Siłą rzeczy część obowiązków opieki nad małą spadło na autorkę wątku.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-18, 08:47   #52
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Wg mnie całkowicie obca.

A to że godzi się z nią zostawać sam sam, opiekować kiedy ja rodzice dziecka o to poproszą to nie powód żeby roscic sobie prawo do wychowywania.

Bardzo podoba mi się to co sliweczka napisała.

Ja bym chyba zagotowala się se złości jak by partnerka ojca mojego dziecka chciala zrobić z córki ckliwa sierotę, czy w jakikolwiek inny sposób chciała na nią wpływać.

Ja w każdym razie w takim układzie bym się nie odnalazła.
__________________

Edytowane przez iizabelaa
Czas edycji: 2014-12-18 o 09:43
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-18, 10:37   #53
201711281320
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 979
Dot.: Troje to już tłok.... :(

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Tylko, ze ona nie jest juz taka obca.
Siłą rzeczy część obowiązków opieki nad małą spadło na autorkę wątku.
Tak, nie jest obca ale nie jest też rodzicem. Dziecko ma mamę i tatę. Tata małej powinien się kontaktować ze swoją ex, nie autorka. Tata powinien ją wychowywać, spędzać z nią czas kiedy jest u niego czy wziąć opiekę gdy jest chora.
Wiadomo, że część obowiązków spadło na autorkę ale bez przesady. Rozumiem, że może zrobić jej jedzenie, wrzucić rzeczy do prania, ale nie musi się dwoić i troić żeby kreatywnie z nią spędzać czas, czy opiekować się nią gdy jest chora. Od tego są RODZICE, a to dziecko ich ma.

Syn mojego męża ma 12 lat. Ja jestem z moim TŻ 10 lat i nigdy nie byłam w takich sytuacjach jak autorka, bo na to nie pozwoliłam. Mam swoje dzieci, o nie dbam i o ich wychowaniu decyduję. Jak Młody jest u nas i mnie poprosi żeby z nim w coś zagrać czy mu coś zrobić do jedzenia to się oczywiście zgadzam ale nigdy nie kontaktowałam się z jego matką w sprawie wychowania, nigdy go nie odwoziłam do niej, a już tym bardziej nie zostawałam z nim gdy był chory.

Z drugiej strony tak jak iza napisała, ja na miejscu matki też bym nie chciała żeby ktoś kto mieszka z ojcem mojego dziecka próbował się wcinać...
201711281320 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-18, 12:49   #54
mamasierpniowa
Zadomowienie
 
Avatar mamasierpniowa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 216
Dot.: Troje to już tłok.... :(

oczywiście, ja tez tak uważam dlatego jedyne co autorka powinna zrobic to porozmawiać ze swoim facetem zeby ten jakoś tą sprawę załatwił.Jeśli jego nie interesują uczucia i dyskomfort swojej kobiety to dupa nie facet.
mamasierpniowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-18, 12:50   #55
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Troje to już tłok.... :(

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
Ja bym chyba zagotowala się se złości jak by partnerka ojca mojego dziecka chciala zrobić z córki ckliwa sierotę, czy w jakikolwiek inny sposób chciała na nią wpływać.
Jak Ty już Iza coś napiszesz...
Ale generalnie się zgadzam, dziecko ma rodziców i to oni się powinni martwić o wychowanie.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-18, 13:17   #56
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Troje to już tłok.... :(

Dziwi mnie takie podejście, że macocha to obcy.
Macocha to część rodziny, córka partnera to jej pasierbica, a jej dzieci to przyrodnie rodzeństwo dla dziecka partnera.
Nie ma co przesadzać w drugą stronę, że obca i niech się nie wtrąca.
Zgadzam się, że nie powinna być jedyną odpowiedzialną ani też inwazyjnie wprowadzać swoje pomysły wychowawcze. Z drugiej strony poniekąd odpowiada za dziecko i jej opinia powinna być brana pod uwagę.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-18, 13:25   #57
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Troje to już tłok.... :(

No ale oni jeszcze nie są nawet po ślubie.
Poza tym problem moim zdaniem jest za duży.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-18, 13:43   #58
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Troje to już tłok.... :(

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Dziwi mnie takie podejście, że macocha to obcy.
Macocha to część rodziny, córka partnera to jej pasierbica, a jej dzieci to przyrodnie rodzeństwo dla dziecka partnera.
Zgadzam się, że (przynajmniej w tym wypadku) macocha to nie osoba obca. Ale czy na pewno jest to część rodziny? Część rodziny ojca – tak, ale czy dla dziecka to też część rodziny? Nie jestem pewna.

A co do rodzeństwa przyrodniego – znam sporo osób, które nie uznają przyrodniego rodzeństwa za rodzeństwo.

Cytat:
Nie ma co przesadzać w drugą stronę, że obca i niech się nie wtrąca.
Zgadzam się, że nie powinna być jedyną odpowiedzialną ani też inwazyjnie wprowadzać swoje pomysły wychowawcze. Z drugiej strony poniekąd odpowiada za dziecko i jej opinia powinna być brana pod uwagę.
To prawda, choć tutaj optowałabym za tym, by jednak macocha w dużej mierze wycofała się z tej relacji. Aktywna i zaangażowana macocha może być plusem, jeśli rodzice dziecka mają ze sobą dobry układ albo jak jeden rodzic dziecka praktycznie nie uczestniczy w jego życiu. Tutaj za to jest dwóch aktywnych rodziców… Którzy jednak nie są ze sobą zgodni i bardziej walczą ze sobą niż walczą o dobro własnego dziecka.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-18, 13:44   #59
201711281320
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 979
Dot.: Troje to już tłok.... :(

Nie czuję się macochą młodego Może bym się czuła gdyby nie miał matki i mieszkał z nami na stałe. Nie czuję że jest moim pasierbem.

Kiedyś miałam taką sytuację. Mąż pojechał do pracy zawieźć L4 podczas gdy młody był u nas. Akurat zadzwoniła wtedy do niego mama i chciała żeby młody dał jej tatę do telefonu. A on mówi, że nie ma taty. Więc padło pytanie " to z kim jesteś?" więc odpowiedział, że z ciocią. Jego matka delikatnie mówiąc się wkurzyła. I jej się nie dziwię. Jakbym była na jej miejscu też nie byłabym zachwycona.
201711281320 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-18, 13:49   #60
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Troje to już tłok.... :(

Cytat:
Napisane przez sliweczka85 Pokaż wiadomość
Kiedyś miałam taką sytuację. Mąż pojechał do pracy zawieźć L4 podczas gdy młody był u nas. Akurat zadzwoniła wtedy do niego mama i chciała żeby młody dał jej tatę do telefonu. A on mówi, że nie ma taty. Więc padło pytanie " to z kim jesteś?" więc odpowiedział, że z ciocią. Jego matka delikatnie mówiąc się wkurzyła. I jej się nie dziwię. Jakbym była na jej miejscu też nie byłabym zachwycona.
Na szaro, bo offtop:
Co innego „nie być zachwyconym”, a co innego „wkurzyć się”. Według mnie reakcja tej kobiety była przesadzona, bo nawet nie wiedziała, dlaczego Młody jest z Tobą, a nie z tatą.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-24 13:30:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:49.