Moje córki ciągle się kłócą co robić karać czy rozmawiać ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-07-22, 12:09   #1
CZARNEBIALE
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4

Moje córki ciągle się kłócą co robić karać czy rozmawiać ?


Moje córki w wieku 12 i 8 lat wciąż się kłócą o wszystko, nawet o to która pierwsza się do mnie odezwała , która ma pogłaskać psa , która ma siedzieć gdzie w samochodzie? Przyznam że jest to strasznie uciążliwe. Co robić karać czy rozmawiać?
CZARNEBIALE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-22, 13:50   #2
novitue
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 18
Dot.: Moje córki ciągle się kłócą co robić karać czy rozmawiać ?

Przede wszystkim powiedz im to, że chodzisz struta, że jest Ci z tym źle, że Ciebie to bardzo dotyka. Nie wiem ile mają lat Twoje córki, bo też ma znaczenie.
novitue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-22, 17:58   #3
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Moje córki ciągle się kłócą co robić karać czy rozmawiać ?

Napisala ze 12 i 8 lat.

Z miejscem w samochodzie to mialabym rozwiazanie. Od najmlodszych lat , powinny miec przydzielony swoj plac. Siadaly rozne, to teraz z nimi pogadaj i kaz sie zdecydowac ktora siedzi z prawej a ktora z lewej za kierowca i nie ma ze boli, tak juz siedziec maja i pielegnowac ten plac maja, czyli zachowywac czystosc albo i nie I nie ma ze boli, jak se nasmarkasz to w takim bedziesz nastepnym razem siedziec ( wiadomo ze pewnie posprzatasz), a nie zwalac odpowiedzielnosc na siostre, ze teraz ona ma tam siedziec. Glaskanie psa i problem, ktora to pierwsza zrobila? To nie ma glaskania i koniec kropka. Jak madre to przestana, bo beda wiedziec jakie sa tego konsekwencje. jak widzisz ja nie jestem "nowoczesna" mama i nie przeczekuje problemu, bo pewnie przejdzie.
Ty musisz zdecydowac co robic. Ile nas tu jest tyle modeli wychowywania.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-22, 19:35   #4
evela28
na drugie mam Irena
 
Avatar evela28
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: mój raj
Wiadomości: 29 359
Dot.: Moje córki ciągle się kłócą co robić karać czy rozmawiać ?

Cytat:
Napisane przez CZARNEBIALE Pokaż wiadomość
Moje córki w wieku 12 i 8 lat wciąż się kłócą o wszystko, nawet o to która pierwsza się do mnie odezwała , która ma pogłaskać psa , która ma siedzieć gdzie w samochodzie? Przyznam że jest to strasznie uciążliwe. Co robić karać czy rozmawiać?
moje dzieci są w podobnym wieku i niestety to taka granica gdy starsza myśli ze jest już taka dorosła i wszystko wie a ta młodsza taka dziecinna i nic nie rozumie. Mnie też to czasem meczy. Moje się dogadują tylko jak grają w jakąś grę i wtedy starsza może coś młodszą nauczyć, oczywiście nie grają razem bo znów kłótnie tylko w tą samą i opowiadają sobie o poziomach i przeszkodach i tak znajdują wspólny jezyk. Ja bardzo rzadko udostępniam im komputery ale jak juz widzę że jest żle to pozwalam, mają przynajmniej o czym gadać.
W kłótniach staram się nie ingerować ale jak już przesadzają to każe im zamknąć buzie i wara jakas się słowem odezwie, mają czas aby ochłonać. Pomaga.
__________________

kiedy życie daje ci w twarz
uśmiechnij się i z politowaniem powiedz:
bijesz się jak ciota
evela28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-23, 07:34   #5
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Moje córki ciągle się kłócą co robić karać czy rozmawiać ?

Rozmawiać przede wszystkim.
Tłumaczyć do urzygu, że sa siostrami i mają sie wspomagać a nie ze sobą walczyć, i tego typu bla, bla, bla.
Jak już było wspomniane- rozmawiać z nimi jak Wy sie czujecie (rodzice) jak one tak z sobą walczą.
Myśmy nawet posuwali się do akcji, w których sie umawialiśmy i nagle zaczynaliśmy zachowywać przy nich tak, jak one wobec siebie. Zaczynaliśmy sie kłócić o pierdoły (np. o widelec bo jeden jest lepszy od drugiego i "ja pierwsza go sobie zobaczyłąm") , dzrzec i obrzucac wyzwiskami jakich one uzywają.
bardzo to na nie działało i dawało do myslenia.

Karać tez jak już przeginają, ale obie po równo, bo z dziećmi nie dojdzisz, która która tak naprawde sprowokoała i czym. Sprytne są, a lepiej nie ryzykowac pomyłki bo tylko zaostrzysz.
Jka się kłócą o głaskanie psa, to najpierw zabronic psa głaskać, a potem jeszcze im powiedzieć że przez ich kłotnie psu jest przykro bo go nikt nie głaszcze.
I tardo, niech se nawet ryczą, ale niech łykną ta zabę, że przez ich kłotnie pies (ktoś/one) cierpi.

Czy one mieszkają razem w 1 pokoju?
jesli tak to arto przemysleć jakieś rozwiazanie, zeby każda miała w mierę mozliwości własne "terytorium".
12 lat to juz czas, kiedy dziewczynka zaczyna dojrzewać i potrezbuje własnej "samotni", swojego włąsnego miejsca, w którym moze się "schowac" i pobyć sama ze sobą.

Moje przestały się kłócić jak dostały każda własny pokój, chociąz młodsza wcale nie chciała jeszcze i troche to jej na początku nie pasowało bo czuła się "samotna"
Ale starsza już potrzebowała po prostu.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-24, 11:13   #6
CZARNEBIALE
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4
Dot.: Moje córki ciągle się kłócą co robić karać czy rozmawiać ?

Bardzo dziękuje za wszystkie rady , będą dla mnie cenne. Dziewczyny maja osobne pokoje , ale młodsza ciągle przychodzi do starszej i coś jej tam psoci, tymczasem starsza wciąż jej mówi żeby wynosiła się z pokoju.Istny koszmar, bo wiem że starsza potrzebuje samotności, ale szkoda mi też tej młodszej, że ciągle jest przez nią odpychana i płacze, a jak płacz nie pomaga to albo coś starszej psuje albo ją bije.Co znowu jest problemem, bo starsza nie może jej oddać bo bić się nie wolno, a młodsza to wykorzystuje żeby dopiec starszej siostrze. HORRORESCU.
CZARNEBIALE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-24, 11:28   #7
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Moje córki ciągle się kłócą co robić karać czy rozmawiać ?

Cytat:
Napisane przez CZARNEBIALE Pokaż wiadomość
Bardzo dziękuje za wszystkie rady , będą dla mnie cenne. Dziewczyny maja osobne pokoje , ale młodsza ciągle przychodzi do starszej i coś jej tam psoci, tymczasem starsza wciąż jej mówi żeby wynosiła się z pokoju.Istny koszmar, bo wiem że starsza potrzebuje samotności, ale szkoda mi też tej młodszej, że ciągle jest przez nią odpychana i płacze, a jak płacz nie pomaga to albo coś starszej psuje albo ją bije.Co znowu jest problemem, bo starsza nie może jej oddać bo bić się nie wolno, a młodsza to wykorzystuje żeby dopiec starszej siostrze. HORRORESCU.

Rozmawiaj ze starszą jakoś sprytnie, żeby jednak poświęcała młodszej trochę czasu.
U nas tez był ten problem, ze młodsza lgnęła do starszej a starsza miała fazę na "tylko sama"
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-31, 20:24   #8
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Moje córki ciągle się kłócą co robić karać czy rozmawiać ?

mnie by szlag trafił, gdyby młodsza siostra właziła mi do pokoju bez pukania.
Kiedy ma się dziecko nauczyć poszanowania intymności i prywatności innej osoby?

Chcecie starszą zmuszać do kontaktu z młodszą? Przecież na przekór będzie jej nie lubić jeszcze bardziej.

Ja bym wywołała zazdrość - jak starsza się zamyka, to zająć się młodszą tak, aby starsza zazdrościła, wyszła z pokoju i się przyłączyła - np. wspólne robienie ciastek
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-31 21:24:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:57.