przepis na gofry potrzebny - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-10-15, 17:13   #61
kaska_slonce
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1
Smile Dot.: przepis na gofry potrzebny

Hejka!
Mam sprawdzony przepis na gofry:
2 jajka
2 szklanki mąki
1/2 szklanki oleju
1 3/4 szklanki mleka lub letniej wody
4 łyżki cukru
3 łyżeczki proszku do pieczenia
1/4 łyżeczki soli

Jest to chyba jedyny normalny przepis jaki udało mi się znaleźć, a wypróbowałam ich naprawdę dużo. Jeżeli ktoś chce sie trochę pobawić to można oddzielić żółtka od białek i białka dodać na końcu (oczywiście ubite). Ja czasami jak mam lenia to wrzucam wszystkie składniki i miksuję. Najważniejsze to jest to aby mieć dobrą gofrownicę a nie jakieś podróbki z blaszek bo w takiej nigdy nie wyjdą dobre. Gofrownica musi sie dobrze nagrzewać i piec równomiernie Ciasto musi być gęstsze niż na naleśniki bo inaczej będą miękkie i gumowe. Letnia woda powoduje że są one bardziej chrupiące. Nie można otwierać gofrownicy podczas pieczenia. I studzić na siatce każdy osobno. Myślę że trochę rozjaśniłam wam zasady pieczenia. Pozdrawiam i życzę powodzenia. Jeżeli macie pytania piszcie : kaska_slonce@tlen.pl
kaska_slonce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-25, 00:46   #62
Elitka4
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 872
Dot.: przepis na gofry potrzebny

Cytat:
Napisane przez missy7 Pokaż wiadomość
Mi za każdym razem straszne "gumowce" wychodzą .. nie wiem co robie źle , ale wypróbowałam juz chyba z 1000 przepisów Słyszałam że dużo zalezy od gofrownicy.. Ja mam taką kupioną za 40 zł , i chyba to jest jej wina (
Może któras z was też taką ma? Nazwa "Elegance"...
Chciałabym wesprzeć na duchu wszystkie osoby, którym wychodzą gumowce - kiedyś pracowałam w cukierni i właściciel kupił gofrownicę - taką oczywiście wielką, niby profesjonalną i też mu gumowce wychodziły. Potem zaczął je robić ze specjalnego proszku, który jakiś przedstawiciel przywoził w pięciokilowych workach (worki bez nazwy, więc sama nie wiem cóż to było) i powiem Wam, że gofry były dobre, ale zaraz po ich zrobieniu, ale po kilku godzinach też miękły. No ale w domowych warunkach, to dłużej niż 5 minut chyba nie poleżą, co?



Cytat:
Napisane przez kaska_slonce Pokaż wiadomość
Hejka!
Mam sprawdzony przepis na gofry:
2 jajka
2 szklanki mąki
1/2 szklanki oleju
1 3/4 szklanki mleka lub letniej wody
4 łyżki cukru
3 łyżeczki proszku do pieczenia
1/4 łyżeczki soli

Jest to chyba jedyny normalny przepis jaki udało mi się znaleźć, a wypróbowałam ich naprawdę dużo. Jeżeli ktoś chce sie trochę pobawić to można oddzielić żółtka od białek i białka dodać na końcu (oczywiście ubite). Ja czasami jak mam lenia to wrzucam wszystkie składniki i miksuję. Najważniejsze to jest to aby mieć dobrą gofrownicę a nie jakieś podróbki z blaszek bo w takiej nigdy nie wyjdą dobre. Gofrownica musi sie dobrze nagrzewać i piec równomiernie Ciasto musi być gęstsze niż na naleśniki bo inaczej będą miękkie i gumowe. Letnia woda powoduje że są one bardziej chrupiące. Nie można otwierać gofrownicy podczas pieczenia. I studzić na siatce każdy osobno. Myślę że trochę rozjaśniłam wam zasady pieczenia. Pozdrawiam i życzę powodzenia. Jeżeli macie pytania piszcie : kaska_slonce@tlen.pl

Aż mnie naszła ochota, żeby poszukać gofrownicy, która gdzieś w domu jest, ale nikt jej dawno nie używał.

Edytowane przez Elitka4
Czas edycji: 2008-12-25 o 01:10
Elitka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-05, 23:03   #63
annblas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 9
Dot.: przepis na gofry potrzebny

Ja gofry robię z przepisu z http://smakalajzyt.pl/gofry-przepis/

0,5 kg mąki
4 jajka – osobno białka , osobno żółtka
0,4 litra mleka 2%
150 gramów masła – roztopionego
220 gramów cukru pudru
20 gramów proszku do pieczenia
szczypta cukru waniliowego

Żółtka utrzeć z cukrem w mikserze na gładką masę – a dokładnie – prawie na kogel mogel, do masy dodawać stopniowo mąkę, proszek do pieczenia, mleko i roztopione masło. Całość dokładnie wymieszać. Ubić białka na sztywno i delikatnie – łyżką a nie mikserem wymieszać z masą – dzięki temu gofry będą puszyste i chrupiące.

z tej proporcji wychodzi ok. 20 gofrów, są pyszne i chrupiące, robię je w gofrownicy MPM 1000 w (podobno sekret udanych gofrów tkwi w mocy gofrownicy)
annblas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-12, 13:08   #64
Mary685
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 37
Dot.: przepis na gofry potrzebny

Fajny przepis, ja właśnie szukałam jakiegoś przepisu na gofry bo z tego którego mam jakoś mi nie wychodzą, muszę koniecznie wypróbować
Mary685 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-12 14:08:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:14.