Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-09-29, 13:13   #571
aga89s
Rozeznanie
 
Avatar aga89s
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: w-wa
Wiadomości: 887
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
no właśnie....... będę musiała chyba zapytanie do sklepu internetowego wysłac.....
ktoś się skarżył, że ostatnio nie odpisują za bardzo. A w ogóle w internetowym też już dłuższy czas niedostępny...
__________________
Smile! life is beautiful

5w1 [SIZE=1]

Żywienie - praca, pasja, całe życie
http://przepisnik-vita.blogspot.com/
aga89s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-29, 13:18   #572
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez Fryne Pokaż wiadomość
przyjadę Ci kiedyś kibel wypucować, to mi za darmo swojej nałożysz, co??? a potem wypucuję raz jeszcze te skorupę, co mi zejdzie ze skalpu...

co Ty na to?

bez pucowania kibla się obejdzie
mi żadna skorupa z głowy nie zeszła tylko takie wrazenie mam normalnie nowy łeb!
Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
ha! a ja właśnie go sobie nie oszczędzałam, chociaż ja mam 5 razy mniej włosów, więc pewnie i tak wyrabiałam przy mniejszej ilości... i właśnie kochałam ten efekt! dlatego pisałam już, że jak co, to ja chcę chcę chcę!!!!!! w razie promocji zapas, a bez promocji, jak by gdzieś był, to też chcę
bede o Tobie pamietać!
Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
ja już z tej próbki kilka razy korzystałam i mimo małej ilosci peeling mi strasznie odpowiada.Dzisiaj zużyję wszystko co mam w pojemniczku i może i mi piana po tyłku pójdzie
ja używając mało tez byłam zadowolona, ale dzisiaj jestem wniebowzięta
Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
ktoś się skarżył, że ostatnio nie odpisują za bardzo. A w ogóle w internetowym też już dłuższy czas niedostępny...
nie strasz kobieto
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-29, 13:32   #573
Fryne
Rozeznanie
 
Avatar Fryne
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 510
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
mi żadna skorupa z głowy nie zeszła tylko takie wrazenie mam normalnie nowy łeb!
ej no, niby wiem, czytałam, co napisałaś, ale jakoś tak do mnie najbardziej przemówił ten obraz schodzącej skorupy jak z plejstocenu jakiegoś
Fryne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-29, 13:59   #574
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
to ten, po którym Ci włosy wypadały?
chyba będę musiała spróbowac
No niestety, wypadały. Ale mną się nie sugerujcie, bo wypadały mi też włosy po szamponach Alterry. A Salicylol ktoś tu na wątku kiedyś polecał. Na plus skład - sam olej rycynowy i kwas salicylowy. Ciekawe, od którego z nich mi włosy leciały...
Melya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-29, 18:45   #575
Fryne
Rozeznanie
 
Avatar Fryne
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 510
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Soft Neutral mi zdaje się pasuje, może nawet bardziej niż ten Ivory
zaczęło się, niby ostrzegałyście, ale jednak nie byłam na to w zupełności przygotowana
idę poszperać na wątku mineralnym, co jeszcze warto poza podkładami (jakbym kasy za dużo w portfelu miała!!!).
Effa, IIvii, Aga89s - czekam na Wasze zamówienie - bez pośpiechu, tylko się przypominam

Closzku jak dobrze, że jesteś - taka cicha byłaś ostatnio
Dostałam od dziewczyn troszku próbek i na razie nie potrzebuję krosssss'a żadnego, ale dziękuje raz jeszcze za chęci
Fryne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-29, 19:08   #576
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

jestem po wypeelingowaniu głowy phenome i mogę się podpisać pod tym co Ania napisała łeb myję codziennie,ale dzisiaj czuję,że wielka"skorupa"mi z głowy poleciała

i rzeczywiście lepiej nałożyć go więcej niż mniej

muszę go mieć
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-29, 19:11   #577
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez Fryne Pokaż wiadomość
Closzku jak dobrze, że jesteś - taka cicha byłaś ostatnio
Dostałam od dziewczyn troszku próbek i na razie nie potrzebuję krosssss'a żadnego, ale dziękuje raz jeszcze za chęci
no nie ma to jak na swojej gębie wypróbować! w mieszance z własnym sebum! bo mi na przykład te wszystkie EDM jojoby bardzo ciemnieją na twarzy. więc nawet słocze nie pomogą
a cicho byłam, bo za wami nie nadążam ale czytam, czytam... tylko jak już przeczytam i chcę coś napisać, to dyskusja dawno zakończona i jest coś nowego na tapecie
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-29, 19:16   #578
Fryne
Rozeznanie
 
Avatar Fryne
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 510
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
no nie ma to jak na swojej gębie wypróbować! w mieszance z własnym sebum! bo mi na przykład te wszystkie EDM jojoby bardzo ciemnieją na twarzy. więc nawet słocze nie pomogą
a cicho byłam, bo za wami nie nadążam ale czytam, czytam... tylko jak już przeczytam i chcę coś napisać, to dyskusja dawno zakończona i jest coś nowego na tapecie
no dokładnie tak samo miałam z EDM jojoba!!! napisałam gdzieś wyżej, że wyglądałam po takich neutralnych kolorach jak po maseczce z karotki coś im nie bardzo wyszło chyba

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
jestem po wypeelingowaniu głowy phenome i mogę się podpisać pod tym co Ania napisała łeb myję codziennie,ale dzisiaj czuję,że wielka"skorupa"mi z głowy poleciała

i rzeczywiście lepiej nałożyć go więcej niż mniej

muszę go mieć
o dżizys, ja też, aaaaaaaaaaaaaaaaaa...

Edytowane przez Fryne
Czas edycji: 2012-09-29 o 19:17
Fryne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-29, 19:24   #579
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez Fryne Pokaż wiadomość
no dokładnie tak samo miałam z EDM jojoba!!! napisałam gdzieś wyżej, że wyglądałam po takich neutralnych kolorach jak po maseczce z karotki coś im nie bardzo wyszło chyba
a właśnie, coś takiego mi się obiło o oczy, jak nadrabiałam

no ja też muszę ten peeling phenome mieć............!!!!!!!!! i czemu go nigdzie nie ma, no czemu?????? tożto najlepszy ich produkt!!!
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-29, 19:53   #580
milon
Rozeznanie
 
Avatar milon
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 518
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Hej Niewiele wiem, ale sama mam kilka naczynek i chcę z nimi walczyć. Na naczynka dobrze działa diosmina, rutyna i witamina C. Ekstarkt z róży, ruszczyka, lukrecji, hydrolat z kocanki, witamina C jako serum ale Lorri uświadomiła mnie, że nie taka jak my tutaj sttosujemy czyli kwas askorbinowy + woda tylko olejowa forma witaminy C. Ponadto ponoć dobrze działają kwasy pha: glukonolakton, kwas laktobionowy. Polecam też algi bo pięknie koją i wyciszają - my kochamy bielende profesjonalną, od siebie polecam cytrusowe, ale dziewczyny chwalą aloesowe i kozie mleko. Do oczyszczania same delikatne rzeczy, glinkę polecam czerwoną, no i uwaga na różne temperatury np. wody podczas mycia twarzy.
Ooo dziękuję za odpowiedź
A jak stosuje się taką olejową formę wit. C?
I jeszcze mam pytanko czy kwas migdałowy w małym stężeniu będzie naczynkom szkodził?
Czy jeżeli spirulina mnie strasznie podrażniła to tak będzie również w przypadku innych alg?
I czy wyciąg z aloesu też nie jest wskazany?
__________________




Edytowane przez milon
Czas edycji: 2012-09-29 o 20:03
milon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-29, 20:07   #581
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez milon Pokaż wiadomość
Ooo dziękuję za odpowiedź
A jak stosuje się taką olejową formę wit. C?
I jeszcze mam pytanko czy kwas migdałowy w małym stężeniu będzie naczynkom szkodził?
Czy jeżeli spirulina mnie strasznie podrażniła to tak będzie również w przypadku innych alg?
I czy wyciąg z aloesu też nie jest wskazany?
Olejową tak samo jak proszkową, tylko miesza się z olejem, przepisy na mazidla.com
Ja nieświadomie stosowałam baaardzo długo kwas migdałowy również na naczynka i nie zauważyłam pogorszenia od kwasu, a stosowałam nawet 15% bez regulacji ph.
Spirulina podrażniła? Pierwsze słysze, nigdy nie spotkałam się z tym, żeby jakieś algi podrażniły, ich zadaniem jest koić skórę. Spróbuj bielendy pro.
O aloesie nic mi nie wiadomo, nigdy nie słyszałam, żeby był przeciwwskazaniem przy naczynkach. Aloes to trudny składnik kosmetyczny, niektórych potrafi uczulić, nawet poparzyć a dla innych robi cuda.
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-29, 20:17   #582
milon
Rozeznanie
 
Avatar milon
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 518
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Olejową tak samo jak proszkową, tylko miesza się z olejem, przepisy na mazidla.com
Ja nieświadomie stosowałam baaardzo długo kwas migdałowy również na naczynka i nie zauważyłam pogorszenia od kwasu, a stosowałam nawet 15% bez regulacji ph.
Spirulina podrażniła? Pierwsze słysze, nigdy nie spotkałam się z tym, żeby jakieś algi podrażniły, ich zadaniem jest koić skórę. Spróbuj bielendy pro.
O aloesie nic mi nie wiadomo, nigdy nie słyszałam, żeby był przeciwwskazaniem przy naczynkach. Aloes to trudny składnik kosmetyczny, niektórych potrafi uczulić, nawet poparzyć a dla innych robi cuda.
A można do tego oleju dodać kwas HA?
Naprawde ogień na twarzy jak nigdy po spirulinie
A stosujesz jeszcze do tego jakiś filtr na dzień?
__________________



milon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-29, 20:28   #583
Aleksandrap
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 864
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Kusicie tym phenome - paskudy
Jutro wypróbuje wersje ,,zrób to sam" z cukrem w do phenome pewnie też zajdę - niechcący
__________________

Aleksandrap jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-29, 20:38   #584
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez milon Pokaż wiadomość
A można do tego oleju dodać kwas HA?
Naprawde ogień na twarzy jak nigdy po spirulinie
A stosujesz jeszcze do tego jakiś filtr na dzień?
Do oleju z witaminą C? nie wiem, chyba nie.
Mam spf 15 w Lily Lolo, nic więcej nie używam.
Cytat:
Napisane przez Aleksandrap Pokaż wiadomość
Kusicie tym phenome - paskudy
Jutro wypróbuje wersje ,,zrób to sam" z cukrem w do phenome pewnie też zajdę - niechcący
Ja też jutro jadę z cukrem
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-29, 21:51   #585
mlodziudka85
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1 329
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez milon Pokaż wiadomość
Ooo dziękuję za odpowiedź
A jak stosuje się taką olejową formę wit. C?
I jeszcze mam pytanko czy kwas migdałowy w małym stężeniu będzie naczynkom szkodził?
Czy jeżeli spirulina mnie strasznie podrażniła to tak będzie również w przypadku innych alg?
I czy wyciąg z aloesu też nie jest wskazany?
Kwas migdałowy o stężeniu 40% też mi krzywdy nie zrobił. Ogólnie jeden z niewielu kwasów niepodrażniających (w większości przypadków) naczynek
mlodziudka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-30, 06:02   #586
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez Aleksandrap Pokaż wiadomość
Kusicie tym phenome - paskudy
Jutro wypróbuje wersje ,,zrób to sam" z cukrem w do phenome pewnie też zajdę - niechcący
Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Do oleju z witaminą C? nie wiem, chyba nie.
Mam spf 15 w Lily Lolo, nic więcej nie używam.

Ja też jutro jadę z cukrem


dajcie znać jak wam poszło z tym cukrem.Ja już swojego phenome nie mam,a w sklepach brak więc też pozostanie mi cukier,jeśli u was się sprawdzi.
Efekt świetnypo nocy mam włosy takie uniesione,odbite ładnie u nasady.Czuć,że u nasady one"ożyły"
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-30, 07:10   #587
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
no nie ma to jak na swojej gębie wypróbować! w mieszance z własnym sebum! bo mi na przykład te wszystkie EDM jojoby bardzo ciemnieją na twarzy. więc nawet słocze nie pomogą
a cicho byłam, bo za wami nie nadążam ale czytam, czytam... tylko jak już przeczytam i chcę coś napisać, to dyskusja dawno zakończona i jest coś nowego na tapecie
ja też to odnotowałam-najpierw się żaliłam jakie one jasne wszystkie, a potem się okazało, że mi brzoskwińkę robią , mimo że jednak specjalnie nie kryją...(mam trochę naczynkowych zaczerwienień do ukrycia)
Cytat:
Napisane przez milon Pokaż wiadomość
Ooo dziękuję za odpowiedź
A jak stosuje się taką olejową formę wit. C?

I czy wyciąg z aloesu też nie jest wskazany?
ja tak jak npisłąm justynka, za mazidłami dodaję do oleju (aktualnie malionowego)
Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość

dajcie znać jak wam poszło z tym cukrem.
ja raz próbowałam, ale mi nie poszło właśnie-jakoś mi się ten cukier rozpuszczał zanim dotarłam gdzie trzeba(właściwie jakoś nie dałam rady dotrzeć do skóry), a jednocześnie resztki ciężko mi było zmyć...no nie umiałam tego zrobić jak trzeba...zatem też chętnie waszych wskazówek posłucham

---------- Dopisano o 08:10 ---------- Poprzedni post napisano o 08:09 ----------

a ja mam takie efekt jak opisujecie po użyciu raz na jakiś czas szamponu z SLeS-włosy leciutkie jak piórko . Mi osobiście jednak naturalne tak super hiper nie domywają (znaczy jeszcze takiego nie znalazłam)
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-30, 08:40   #588
Fryne
Rozeznanie
 
Avatar Fryne
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 510
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez Aleksandrap Pokaż wiadomość
Kusicie tym phenome - paskudy
Jutro wypróbuje wersje ,,zrób to sam" z cukrem w do phenome pewnie też zajdę - niechcący
ja głęboko wierzę, że jak pomarudzimy jeszcze skutecznie, to się P&R zajmie tworzeniem formuły i wypuści swoją wersję (byleby im to nie zajęło lat całych)
Fryne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-30, 09:00   #589
Aleksandrap
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 864
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Jestem po - rzeczywiście cukier szybko się rozpuszcza i trzeba się śpieszyć, ale efekt jest - uczucie lekkości, czystości. Dodatkowo przyjemnie wymasowany skalp To mój pierwszy raz - następnym razem wezmę więcej cukru. Nie miałam problemów z płukaniem.
Siedzę teraz z odżywką - zobaczymy jaki efekt będzie po.
__________________

Aleksandrap jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-30, 09:08   #590
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
jestem po wypeelingowaniu głowy phenome i mogę się podpisać pod tym co Ania napisała łeb myję codziennie,ale dzisiaj czuję,że wielka"skorupa"mi z głowy poleciała

i rzeczywiście lepiej nałożyć go więcej niż mniej

muszę go mieć


A ja myslę, ze zastosowac do głowy jakis peeling z zsk, pestki z malin albo jakąć inną drobnicę - cukru nie uzyję, boję się, że mi włosy pozlepia i ziarenka ma grube......


Myślę, że świetny efekt można uzyskać dodając trochę suchego, drobnego peelingu do glinki logony ja mam brązową w tubie to przy okazji wypróbuję - jak mi się spodoba to kupię białą do tego celu
__________________

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2012-09-30 o 09:13
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-30, 09:09   #591
Fryne
Rozeznanie
 
Avatar Fryne
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 510
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez Aleksandrap Pokaż wiadomość
Jestem po - rzeczywiście cukier szybko się rozpuszcza i trzeba się śpieszyć, ale efekt jest - uczucie lekkości, czystości. Dodatkowo przyjemnie wymasowany skalp To mój pierwszy raz - następnym razem wezmę więcej cukru. Nie miałam problemów z płukaniem.
Siedzę teraz z odżywką - zobaczymy jaki efekt będzie po.
ale co konkretnie? tzn. co poza cukrem do tego peelingu?

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość


A ja myslę, ze zastosowac do głowy jakis peeling z zsk, pestki z malin albo jakąć inną drobnicę - cukru nie uzyję, boję się, że mi włosy pozlepia i ziarenka ma grube......
a ja akurat na złość nie mam żadnego peelingu (poza saszetkami Neobio, ale to chcę zachować do pyska)

Edytowane przez Fryne
Czas edycji: 2012-09-30 o 09:11
Fryne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-30, 09:18   #592
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez Fryne Pokaż wiadomość
ale co konkretnie? tzn. co poza cukrem do tego peelingu?



a ja akurat na złość nie mam żadnego peelingu (poza saszetkami Neobio, ale to chcę zachować do pyska)
pisząc suchy mam na myśli np. peeling z czarnej porzeczki z zsk ten, albo z łupin orzecha ten.
Musze poszukać, bo jakis ich peeling napewno mam!
Wymieszam z brązowa glinką logony i byc może nie będe musiała w phenome o maske do włosów żebrać
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-30, 09:20   #593
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość


dajcie znać jak wam poszło z tym cukrem.Ja już swojego phenome nie mam,a w sklepach brak więc też pozostanie mi cukier,jeśli u was się sprawdzi.
Efekt świetnypo nocy mam włosy takie uniesione,odbite ładnie u nasady.Czuć,że u nasady one"ożyły"
Oj efekt słaby. Na początku dodałam 3 łyżeczki cukru do szamponu, ale nie dałam rady dotrzeć do skóry głowy. Dodałam kolejne trzy bezpośrednio na głowę - to samo. Mam chyba za dużo włosów. Jeszcze spróbuję na suchy skalp. Myłam włosy na stojąco, więc udało mi się tylko troszkę pomasować głowę z tyłu i nad szyją. Szczerze mówiąc nie czuję, żeby skóra głowy była jakoś mocniej oczyszczona. Słabo... Kupię jakiś tani peeling w aptece i zobaczymy czy coś to da.
Cukier absolutnie nie skleja włosów, rozpuszcza się błyskawicznie.
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-30, 09:38   #594
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
pisząc suchy mam na myśli np. peeling z czarnej porzeczki z zsk ten, albo z łupin orzecha ten.
Musze poszukać, bo jakis ich peeling napewno mam!
Wymieszam z brązowa glinką logony i byc może nie będe musiała w phenome o maske do włosów żebrać
a ja od Holi mam gdzieś peeling z łupin orzecha właśnie
Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Oj efekt słaby. Na początku dodałam 3 łyżeczki cukru do szamponu, ale nie dałam rady dotrzeć do skóry głowy. Dodałam kolejne trzy bezpośrednio na głowę - to samo. Mam chyba za dużo włosów. Jeszcze spróbuję na suchy skalp. Myłam włosy na stojąco, więc udało mi się tylko troszkę pomasować głowę z tyłu i nad szyją. Szczerze mówiąc nie czuję, żeby skóra głowy była jakoś mocniej oczyszczona. Słabo... Kupię jakiś tani peeling w aptece i zobaczymy czy coś to da.
Cukier absolutnie nie skleja włosów, rozpuszcza się błyskawicznie.
musisz wypróbować coś innego zamiast cukru jakbyś sama tego nie napisała
Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość

ja raz próbowałam, ale mi nie poszło właśnie-jakoś mi się ten cukier rozpuszczał zanim dotarłam gdzie trzeba(właściwie jakoś nie dałam rady dotrzeć do skóry), a jednocześnie resztki ciężko mi było zmyć...no nie umiałam tego zrobić jak trzeba...zatem też chętnie waszych wskazówek posłucham

---------- Dopisano o 08:10 ---------- Poprzedni post napisano o 08:09 ----------

a ja mam takie efekt jak opisujecie po użyciu raz na jakiś czas szamponu z SLeS-włosy leciutkie jak piórko . Mi osobiście jednak naturalne tak super hiper nie domywają (znaczy jeszcze takiego nie znalazłam)
no wiem pamiętam,że u Ciebie średnio to wyszło.Dlatego sama się o wypróbowanie cukru w tym celu nie pokusiłam.
Cytat:
Napisane przez Aleksandrap Pokaż wiadomość
Jestem po - rzeczywiście cukier szybko się rozpuszcza i trzeba się śpieszyć, ale efekt jest - uczucie lekkości, czystości. Dodatkowo przyjemnie wymasowany skalp To mój pierwszy raz - następnym razem wezmę więcej cukru. Nie miałam problemów z płukaniem.
Siedzę teraz z odżywką - zobaczymy jaki efekt będzie po.
no i jak to w życiu bywa,jeden "kosmetyk"a działa u każdego inaczej
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-30, 09:42   #595
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość

musisz wypróbować coś innego zamiast cukru
jakbyś sama tego nie napisała

no i jak to w życiu bywa,jeden "kosmetyk"a działa u każdego inaczej
to jest myśl!
Myślę, że cukier super się sprawdzi u osób, które mają mało włosów na głowie.
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-30, 09:49   #596
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Laski - która ma glinkę logony testować na głowie z dodatkiem suchego peelingu
Ja muszę poczekac trochę, bo teraz jestem świezo po uzyciu phenome, więc raczej efekt będzie żaden...... a ciekawa jestem jak to się sprawdzi
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-30, 10:10   #597
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość
ja też to odnotowałam-najpierw się żaliłam jakie one jasne wszystkie, a potem się okazało, że mi brzoskwińkę robią , mimo że jednak specjalnie nie kryją...(mam trochę naczynkowych zaczerwienień do ukrycia)
mi też właśnie nic nie kryły, a trochę pryszczata jestem od czasu do czasu jednak spróbowałam innej metody nakładania - pędzlem do płynnego podkładu nakładać. okropnie niewydajne wtedy te minerały, ale kryją znacznie lepiej. i jak się czymś odpowiednim posmaruje gębę pod to, a na koniec przypudruje, to obleci... no ale ciemnieć dalej ciemnieje...
Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
A ja myslę, ze zastosowac do głowy jakis peeling z zsk, pestki z malin albo jakąć inną drobnicę - cukru nie uzyję, boję się, że mi włosy pozlepia i ziarenka ma grube......

Myślę, że świetny efekt można uzyskać dodając trochę suchego, drobnego peelingu do glinki logony ja mam brązową w tubie to przy okazji wypróbuję - jak mi się spodoba to kupię białą do tego celu
Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Laski - która ma glinkę logony testować na głowie z dodatkiem suchego peelingu
Ja muszę poczekac trochę, bo teraz jestem świezo po uzyciu phenome, więc raczej efekt będzie żaden...... a ciekawa jestem jak to się sprawdzi
toż to ja już coś takiego robiłam, od miesięcy w ogóle kwiczę, że muszę jakoś ten phenomenalny peeling skopiować mieszałam peeling brzoskwiniowy, glinkę białą logony i trochę szamponu (bo w oryginale jest ALS zdaje się...). wydaje mi się, że glinka brązowa będzie jeszcze ciekawsza
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-30, 10:11   #598
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
to jest myśl!
Myślę, że cukier super się sprawdzi u osób, które mają mało włosów na głowie.
też tak myślę,ja jakiegoś buszu na głowie nie mam,alestrasznie ciężko mi było się wbić w skalp z phenome
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-30, 10:29   #599
Aleksandrap
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 864
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
to jest myśl!
Myślę, że cukier super się sprawdzi u osób, które mają mało włosów na głowie.
Nie zgadzam się - ja mam dużo włosów na głowie, do tego grube i bardzo długie i mam zamiar dalej eksperymentować z cukrem.
Jak z każdym kosmetykiem - trzeba znaleźć na niego metodę.

Ja myję włosy w wannie i najłatwiej dotrzeć do skóry głowy maczając opuszki paców w miseczce z szamponem i cukrem.

---------- Dopisano o 11:29 ---------- Poprzedni post napisano o 11:27 ----------

Cytat:
Napisane przez Fryne Pokaż wiadomość
ale co konkretnie? tzn. co poza cukrem do tego peelingu?
Ja dodałam tylko szampon - z chili i poczułam ją jak myłam włosy drugi raz

Myślę że można próbować też z aloesem (np. żel)
__________________

Aleksandrap jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-30, 10:36   #600
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość


toż to ja już coś takiego robiłam, od miesięcy w ogóle kwiczę, że muszę jakoś ten phenomenalny peeling skopiować mieszałam peeling brzoskwiniowy, glinkę białą logony i trochę szamponu (bo w oryginale jest ALS zdaje się...). wydaje mi się, że glinka brązowa będzie jeszcze ciekawsza
no widzisz jakas Ty mądra
Za jakies 2 tygodnie przetestuje brązową
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:13.