Zwrot Kosmetyków- Pytanie Do Konsultantek Avonu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2005-09-14, 17:24   #1
Selina
Zadomowienie
 
Avatar Selina
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: czwartorzęd :)
Wiadomości: 1 134
GG do Selina

Zwrot Kosmetyków- Pytanie Do Konsultantek Avonu


Chciałam zapytać, jak to jest ze zwrotami w Avonie? Czy zawsze uznają reklamacje? Wiem, że mam na to trzy miesiące. Nigdy tego nie robiłam i postanowiłam spróbować. Nazbierałam sześć kosmetyków i nie wiem, czy mi zrobią korektę salda? Chodzi mi np. o dwa kremy Accolade na noc (to ja się pewnie pomyliłam przy zamawianiu- miały być na dzień) -chcę je wymienić na dzień i nie wiem, czy to uznają. Mam też nieużywaną torebkę Simplycity i produkt z oferty dla konsultantek (tego to chyba nie można zwrócić?). Czy zaznaczenie na formularzu, że się nie podoba, wystarczy? Acha, no i jak to wysłać? Chciałam normalnie paczką, a tu wyczytałam, że ma być wartościowy polecony (to przecież jeszcze dużo za przesyłkę zapłacę ) Czy któraś z Was robiła zwrot i uznano go?
Selina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-14, 18:03   #2
gaga87
Zakorzenienie
 
Avatar gaga87
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 9 298
Dot.: Zwrot Kosmetyków- Pytanie Do Konsultantek Avonu

Nie robilam, ale wlasnie tak jak napisalas - czasem ten zwrot sie poprostu nie oplaca z racji wysokiej przesylki. Sprobuj sprzedac komus i zamowic to co potrzebujesz i napewno bardziej sie to oplaci
gaga87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-14, 18:26   #3
różowiutka
Zakorzenienie
 
Avatar różowiutka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Tu i tam
Wiadomości: 5 422
Dot.: Zwrot Kosmetyków- Pytanie Do Konsultantek Avonu

ja słyszałam że w avonie jest o tyle niewygodnie ze nie mozna zwracac kosmetyków. ale to chyba zalezy od konsultantki... bo to ona ma obowiązek odesłac kosmetyki do Avonu
różowiutka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-14, 18:59   #4
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Zwrot Kosmetyków- Pytanie Do Konsultantek Avonu

nie ma żadnych problemów ze wzrotem, chyba że ktoś jest nieuczciwą konsultanktą i mówi "nie mozna"... ja raz wysyłałam podkład i nie było strasznie drogo ()teraz już nie pamietam)... Zapytaj w biurze, bo w niektórych można dać im i oni załatwiają (za darmo, tylko formularz zwrotu musisz wypełnić)... ja tak często oddawałam bez żadnych kosztów, jednak od niedawna nie przyjmują zawsze uznawali zwrot.

a co do wymiany, to można wymienić TYLKO kosmetyki z tego samego rodzaju z tej samej serii (czyli np. szminkę z CT na inną szminkę CT)... mysle ze z wymianą kremu na dzień na na noc nie bedzie problemu, a nawet jesli tak, to możesz oddać i zamówić następnym razem
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-14, 19:04   #5
joanna_k
Joanna d'Moder
 
Avatar joanna_k
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: z Planety Ziemia :-)
Wiadomości: 5 494
Dot.: Zwrot Kosmetyków- Pytanie Do Konsultantek Avonu

Cytat:
Napisane przez różowiutka
ja słyszałam że w avonie jest o tyle niewygodnie ze nie mozna zwracac kosmetyków. ale to chyba zalezy od konsultantki... bo to ona ma obowiązek odesłac kosmetyki do Avonu

Racja to zależy od konsultantki,bowiem niektóre się buntują i nie przyjmują zwrotów,ale nie ma co się dziwić.To konsultantka ponosi koszt odesłania takiego kosmetyku do firmy. A powody zwrotów są różne.Jeżeli powodem jest to że kosmetyk uczula,albo perfumy mają zepsuty atomizer itp. to konsultantka ma obowiązek przyjąć zwrot,ale jeżeli powodem jest to,że komuś nie podoba się opakowanie kosmetyku,albo kupił sobie szminkę na imprezę i potem zwraca,albo poprostu stwierdza że już nie che czegoś ,to konsultantka może odmówić przyjęcia kosmetyku.
joanna_k jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-14, 23:33   #6
aniielica
Zakorzenienie
 
Avatar aniielica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 3 398
Dot.: Zwrot Kosmetyków- Pytanie Do Konsultantek Avonu

Moja koleżanka wysłała kiedyś najzwyklejszym poleconym i też jej uznali zwrot. Więc to całe wysyłanie w jakis tam specjalnych kopertach i za wielką kasę jest tylko odstraszeniem konsultantek od zwracania produktów
aniielica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-15, 01:05   #7
Feluś
Raczkowanie
 
Avatar Feluś
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 129
Dot.: Zwrot Kosmetyków- Pytanie Do Konsultantek Avonu

Oprócz kosmetyków z oferty "tylko dla konsultantek" , "paczki niespodzianki" i demo można zwracać kompletnie wszystko. Byle do 3-miesięcy i do max.25% zużycia. Co do wysyłki generalnie powinna to ułatwić kierowniczka okręgu do którego należysz- moja zawsze zbierała od wszystkich i wysyłała 1 zbiorczą paczkę. Nigdy za to nie płaciłam a saldo było pomniejszane.
Feluś jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-09-15, 08:15   #8
Selina
Zadomowienie
 
Avatar Selina
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: czwartorzęd :)
Wiadomości: 1 134
GG do Selina
Dot.: Zwrot Kosmetyków- Pytanie Do Konsultantek Avonu

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Już miałam zrezygnować ze zwrotu. Ale mnie przekonałyście
Selina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-15, 08:18   #9
Estella
Zakorzenienie
 
Avatar Estella
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 8 314
Dot.: Zwrot Kosmetyków- Pytanie Do Konsultantek Avonu

Jest to o tyle niewygodne, ze musisz zaplacic za wyslanie paczki z kosmetykiem, ktory chcesz zwrocic(czesto przekracza to wartosc produktu).
Nie ma problemu z oddaniem kosmetykow, musisz zamowic(jesli nie masz)formularz zwrotow i go wypelnic.Tam zaznaczasz czy chcesz korekcje salda, wymiane na inny towar(np. szminke w innym kolorze).
Nie zwrocisz kosmetykow z oferty dla konsultantek-chyba ze bedzie popsuty albo przeterminowany(watpliwe) .
W Warszawie jest jeden Cok, w ktorym mozna zrobic zwrot osobiscie.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-22, 20:09   #10
mirka21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 18
Dot.: Zwrot Kosmetyków- Pytanie Do Konsultantek Avonu

. nie ten temat pomyłka

Edytowane przez mirka21
Czas edycji: 2010-09-22 o 20:13
mirka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-28, 18:16   #11
muszka_julituszka
Raczkowanie
 
Avatar muszka_julituszka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Gdańsk-Białystok
Wiadomości: 62
GG do muszka_julituszka
Dot.: Zwrot Kosmetyków- Pytanie Do Konsultantek Avonu

Oprócz niskich zarobków przy sporym zamieszaniu właśnie zwrot zniechęcił mnie do bycia konsultantką Avonu. Jako, że zbliżało się lato zamówiłam (sobie) sześć kosmetyków związanych z opalenizną. Mogę nawet podać, jakie to produkty, bo mam jeszcze fakturę: (katalog 7/2010)
*,,Soft&Glow'' Brązujący balsam do ciała (14,40 zł)
seria ,,Avon Sun+'':
*Nawilżające mleczko ochronne w sprayu do skóry wrażliwej SPF 15 (24,90 zł)
*Krem ochronny do skóry wrażliwej z filtrem mineralnym SPF 30 (29,90 zł)
*Matujący krem do twarzy SPF 20 i Sztyft ochronny SPF 30 (18,90 zł)
*Nawilżające mleczko do opalania do skóry wrażliwej SPF 25 (26,90 zł)
*Balsam z beta-karotenem przyspieszający i wzmacniający opaleniznę (15,90 zł)
*Chłodzący spray po opalaniu z witaminą C i aloesem (0,50 zł) -za pół złotówki przy zakupie czterech produktów ,,Avon Sun+'' (taki program motywacyjny)
Zamiar zwrotu pojawił się przez to, gdy zobaczyłam skład, a właściwie jeden składnik i dowiedziałam się co nieco o nim. Benzophenone-3. O jego szkodliwości nie tu przez nieodpowiedni dział, ale dla ciekawych link, który wtedy m.in. przeczytałam: http://www.solarium.pl/index.php/akt...-przed-sloncem
Jedynie bonusowy spray nie miał niepewnego składnika, ale go też musiałam zwrócić.
W formularzu przesyłki zwrotnej za namową liderki zaznaczyłam chyba ,,nieprzyswajalność przez skórę" choć teraz tak myślę, że powinnam raczej ,,kwestionowanie jakości".
System zwrotów był rozczarowujący. Nie wiem jak jest teraz. Poszłam do COK-u z produktami, niezapłaconą jeszcze fakturą i chęcią zwrotu. Dowiedziałam się, że i tak muszę zapłacić fakturę za te produkty. Wysłanie do Garwolina inną drogą. Nie ma pewności czy Avon uwzględni zwrot. Za paczkę zwrotną zapłaciłam (o ile dobrze pamiętam) 10,50 zł. Wtedy się przejechałam i chciałam raz na zawsze skończyć z tą firmą. Zwrot uwzględniony, ale dowiedziałam się, że żeby odzyskać pieniądze muszę złożyć zamówienie w katalogu. Obojętne kiedy. Także z podświadomą niechęcią do firmy miałam zamiar zająć się tym ostatni raz i wtedy skończyć z Avonem na zawsze... Tak minął sobie rok, i jakoś na początku tego miesiąca, czyli po roku od tej sprawy dostałam do domu pocztą zwrot gotówki. 98,96 zł. Tak u mnie wyglądał zwrot.

...a na ostatniej stronie każdego katalogu Avonu nic niepokojącego:
100% GWARANCJI!
Jeśli Wy nie jesteście zadowoleni to my też nie. Można więc w ciągu 3 miesięcy za pośrednictwem Konsultantki zwrócić produkt, który nie spełnia Waszych oczekiwań, a my wymienimy go albo oddamy pieniądze. I wszyscy będą zadowoleni.
__________________
Bądź sobą! Wszyscy inni są już zajęci.
muszka_julituszka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-10, 09:08   #12
malina1q2w
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 65
Dot.: Zwrot Kosmetyków- Pytanie Do Konsultantek Avonu

hej, mam takie pytanie.
jakoś przed świętami zamawiałam portfel w Avonie, jednak niestety przez 2 kolejne katalogi go nie dostałam, ponieważ nie mieli w magazynie. teraz dopiero przysłali jednak osoba, która go zamawiała zrezygnowała z niego. moje pytanie brzmi: czy muszę zapłacić za niego i odesłać, a oni później mi zwrócą pieniądze, czy mogę po prostu odesłać im bez płacenia?
malina1q2w jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-03, 11:17   #13
Rossellinique
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 15
Dot.: Zwrot Kosmetyków- Pytanie Do Konsultantek Avonu

malina1q2w
Z tego co się orientuję, to tak, musisz teraz za niego zapłacić, a oni zrobią Ci korektę salda w następnym zamówieniu. I sprawdź sobie dokładną datę wystawienia sprzedaży tego portfela, piszesz, że dwa katalogi temu, więc nie wiem czy Cię łapią 3 miesiące no i na której fakturze on widnieje ;-)

muszka_julituszka Gdyby każda osoba robiła tak jak Ty i avon zgadzał by się na takie praktyki, po prostu nie opłacałoby się im to, Ty miałaś rzekome problemy ze zwrotem tylko i wyłącznie dlatego, że nie chciałaś nic później zamawiać, a oferta jest dla konsultantek nie osób które chcą poeksperymentować. Btw avon wcale taki zły nie jest, o wiele gorzej mają się warunki w Oriflame, wiem bo też próbowałam być ich konsultantką, zdecydowanie łatwiejszy zarobek masz w Avon, no i ciągłósć sprzedaży produktów, uważam za ogromny plus, nie to co w Oriflame, gdzie najlepiej kupować hurtowo, bo nie wiadomo kiedy po raz kolejny dadzą dany produkt...
No i tak poza nawiasem, powszechnie wiadome jest, że avon raczej supernaturalnych produktów nie ma, nie ma się więc co łudzić, że w przypadku jednego z nich zrobią wyjątek ;-)

Edytowane przez Rossellinique
Czas edycji: 2013-04-03 o 11:21
Rossellinique jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-26, 18:03   #14
basiulkaaa177
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3
Dot.: Zwrot Kosmetyków- Pytanie Do Konsultantek Avonu

Drogie Panie Konsultantki Avon chciałabym się dowiedzieć, który to perfum marki HERVE LEGER jest obenie zaznaczony w katalogu marcowym na Dzien Kobiet? Zapach ma piekny, ale mam problem ze wskazaniem odpowiedniego rodzaju tego perfumu, bo na tej stronie zapachowej w katalogu jest tak śmiesznie zaznaczone, że ciężko stwierdzić czy chodzi o ten środkowy czy ten trzei perfumik.
basiulkaaa177 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-26, 18:07   #15
patusia22
Zakorzenienie
 
Avatar patusia22
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 18 590
Dot.: Zwrot Kosmetyków- Pytanie Do Konsultantek Avonu

Cytat:
Napisane przez basiulkaaa177 Pokaż wiadomość
Drogie Panie Konsultantki Avon chciałabym się dowiedzieć, który to perfum marki HERVE LEGER jest obenie zaznaczony w katalogu marcowym na Dzien Kobiet? Zapach ma piekny, ale mam problem ze wskazaniem odpowiedniego rodzaju tego perfumu, bo na tej stronie zapachowej w katalogu jest tak śmiesznie zaznaczone, że ciężko stwierdzić czy chodzi o ten środkowy czy ten trzei perfumik.
Intrigue
patusia22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-17, 09:16   #16
ajatakanieuczesana
Przyczajenie
 
Avatar ajatakanieuczesana
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 3
Exclamation Zwrot Kosmetyków- Pytanie Do Konsultantek Avonu

Konsultantki jeżeli jeszcze nie wiecie od lipca zostały zmienione zasady zwrotów. Teraz wypełnia się formularz w internecie jako e-zwrot. Zaznacza się na fakturze co chcemy zwrócić i przesyłamy zwrot pocztą. Z automatu następuje korekta salda. Jest też opcja wymiany. Na wysłanie paczki mamy 21 dni od wypełnienia formularzu. Na paczce wpisujemy numer zwrotu (nie wypełniamy już formularza papierowego). I uwaga najlepsza wiadomość tego typu zwrotu - korekta salda zostaje od razu zrobiona (przy zwrocie z danej faktury gdzie jeszcze nie minął termin płatności od razu się niweluje tym samym konsultantka nie musi płacić za przedmiot. Od razu zostaje odjęty od faktury)
ajatakanieuczesana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-25, 13:52   #17
stojaanka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 2
Dot.: Zwrot Kosmetyków- Pytanie Do Konsultantek Avonu

W środę wieczorem wyslalam zwrot, na tą chwilę przesyłka jest w Garwolinie ale jeszcze nie w Avon, jesli dotrze to moja kwota na fakturze zostanie pomniejszona o tą kwotę zwrotu?
stojaanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-13, 19:16   #18
yukitka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3
Dot.: Zwrot Kosmetyków- Pytanie Do Konsultantek Avonu

Witam. Mam pytanie. Klientka chce zwrócić zamówiony strój kąpielowy Ale strój wyprala. Czy przyjmą taki strój?
yukitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-04-13 20:16:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:40.