Listopad- Grudzień 2014 - cz. II - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-05-13, 09:36   #61
Kasia427
Wtajemniczenie
 
Avatar Kasia427
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 023
Dot.: Listopad- Grudzień 2014 - cz. II

Co do listy to zostawiam tylko osoby które tu piszą, te które raz lub dwa się udzieliły i zaginęły usuwam, najwyżej jak wrócą to się je dopisze.. co myślicie? Bo jak patrzę na tą listę to pół osób nie pamiętam
__________________
Sara
9.11.14
Kasia427 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-13, 09:37   #62
martha330
Zakorzenienie
 
Avatar martha330
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 018
Dot.: Listopad- Grudzień 2014 - cz. II

Cytat:
Napisane przez Kasia427 Pokaż wiadomość
Zabieram to na pierwszą stronę
zabieraj, jak cos jeszcze takiego ciekawego znajde, to napisze, zebysmy miały wszystko w jednym miejscu, bo czasem szuka się, szuka i znaleźć nie można. a takie informacje w pigułce sa przydatne ciesze się, ze się przydalo
__________________
Nasze serduszka
Hania <3 8.11.2014r. <3 i Basia 3.04.2017


martha330 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-13, 09:38   #63
Justana1984
Rozeznanie
 
Avatar Justana1984
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Jelenia Góra
Wiadomości: 600
Dot.: Listopad- Grudzień 2014 - cz. II

dziękuję Martha330 za skróty
Indra83 wyniki miałam takie
tsh przy normie od 0,27 - 4,5 ja miałam 0,005
zrobiłam do tego T3 i T4 ale nie pamiętam dokładnie wyników, bo nie mam ich ze sobą ale wiem że były duuuuużo ponad przyjęte normy. W piątek idę do endokrynologa, zobaczymy co mi powie. Wcześniej tez nie miałam problemów z tarczycą, jedynie moja mama od lat choruje, więc może to stąd jakieś powiązanie?
Justana1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-13, 09:43   #64
alekaz1
Zakorzenienie
 
Avatar alekaz1
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 4 990
Dot.: Listopad- Grudzień 2014 - cz. II

Jade do dziadka i potem wejde moze do lumpka obok bo sa super ciuszki tam.
__________________
Razem od 16,04,2012
alekaz1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-13, 10:17   #65
Indra83
Wtajemniczenie
 
Avatar Indra83
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 2 779
Dot.: Listopad- Grudzień 2014 - cz. II

Cytat:
Napisane przez bimbunia_ Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny ja Grudniowa jestem i Was też podczytuję. Zabrać głos muszę w dyskusji o odchudzaniu, bo należy zacząć już w ciąży a nie czekać. Dieta mam na myśli bardzo zdrowe odżywianie, czyli 5 posiłków dziennie, niski indeks glikemiczny, dużo wody itd. Ja stosuję w ciąży 3 etap diety South Beach a przed ciążą zrobiłam pierwsze dwa i dzięki temu mam przy lekkiej cukrzycy idealny cukier w ciąży. Lekarz powiedział, że jeśli będę tak zdrowo jeść nadal to w ciąży przybędzie mi kilogramów ale na ciele schudnę i to z samymi korzyściami dla bambino Ciąża to najlepszy czas na nauczenie się dobrych nawyków żywieniowych, bo jest motywacja i świadomość że nie tylko siebie karmimy.
Wybacz, ale poczułam się jakbyśmy tu wszystkie żarły i tylko usprawiedliwiały się, ze po ciąży to weźmiemy się za siebie. Żadna nie uważa, że należy jeść za dwoje, a wręcz przeciwnie. Nie chce mi sie rozwijać tego tematu.

---------- Dopisano o 11:17 ---------- Poprzedni post napisano o 11:14 ----------

Cytat:
Napisane przez Justana1984 Pokaż wiadomość
dziękuję Martha330 za skróty
Indra83 wyniki miałam takie
tsh przy normie od 0,27 - 4,5 ja miałam 0,005
zrobiłam do tego T3 i T4 ale nie pamiętam dokładnie wyników, bo nie mam ich ze sobą ale wiem że były duuuuużo ponad przyjęte normy. W piątek idę do endokrynologa, zobaczymy co mi powie. Wcześniej tez nie miałam problemów z tarczycą, jedynie moja mama od lat choruje, więc może to stąd jakieś powiązanie?
Ja mam w drugą stronę, podwyższone TSH, endokrynolog dobierze leki, jeśli trzeba będzie, nie martw się na zapas, bo czasem w pierwszym trymestrze tsh może być obniżone.
__________________
Staś 03.10.2009r.
Lilianna 10.11.2014r.
Indra83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-13, 10:20   #66
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Listopad- Grudzień 2014 - cz. II

Co do jedzenia - mnie do tej pory nic nie wchodziło przez te ciągłe mdłości, a teraz ciągle jestem głodna Niby się nie napycham, ale najadam, a jednak po godzinie już mi tak w brzuchu burczy, że TŻ ataku śmiechu dostaje Już nie wiem, co mam ze sobą robić, bo jakiejś wybitnej ochoty na jedzenie nie mam, a jednak organizm się domaga. Może to przez te -3kg w pierwszej fazie ciąży?
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-13, 10:31   #67
Kasia427
Wtajemniczenie
 
Avatar Kasia427
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 023
Dot.: Listopad- Grudzień 2014 - cz. II

Ok proszę zerknijcie na listę, kogo brakuje, kogo pominęłam, kto ma złe dane, albo kogo usunęłam niesłusznie to mówić jeśli chcecie jeszcze jakieś info na pierwszą stronę, to podsyłajcie do mnie na PW i będę wstawiać...

marsi nie było na liście, żebyście nie myślały, że ją usunęłam
w klubie chyba też trzeba czystki zrobić, bo pisała szybkawolna i jakoś cisza od długiego czasu...
Aleaa Ty już widzę należysz do klubu

Ja teraz na wadze mam 60 kg... ale widzę po nogach, że zleciałam nieźle... szorty jak nic będę nosić Ja też sobie w lidlu kupię te leginsy ciążowe, mam jakieś rurki jeansowe z poprzednich ciąż, są w super stanie i przede wszystkim dresy po domu.. krótkie spodenki też mam i sukienki na lato, więc jakoś chyba przetrwam tą ciążę heheh
dzisiaj tak ładnie plamię na czekoladowo cieszę się jak głupia, bo to znaczy że ten dziad schodzi no ale nie ma co się cieszyć na zapas

coś chciałam jeszcze.... aha jak już płcie będziemy znać, to do listy też dopiszemy, co?
__________________
Sara
9.11.14
Kasia427 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-13, 10:34   #68
york222
Raczkowanie
 
Avatar york222
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 284
Dot.: Listopad- Grudzień 2014 - cz. II

Cytat:
Napisane przez Futbolowa Pokaż wiadomość
Co do jedzenia - mnie do tej pory nic nie wchodziło przez te ciągłe mdłości, a teraz ciągle jestem głodna Niby się nie napycham, ale najadam, a jednak po godzinie już mi tak w brzuchu burczy, że TŻ ataku śmiechu dostaje Już nie wiem, co mam ze sobą robić, bo jakiejś wybitnej ochoty na jedzenie nie mam, a jednak organizm się domaga. Może to przez te -3kg w pierwszej fazie ciąży?
Ja mam to samo, jem pojem sobie po czym za jakąś godzinę a czasem nawet szybciej już czuje że jestem znowu głodna i mogłabym coś zjeść hehe teraz jestem już na takim etapie że muszę wstawac w nocy bo mnie głód budzi, ale to zjem cokolwiek, kromkę chleba z masłem i idę spać dalej, inaczej nie zasnę nie ma szans
york222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-13, 10:38   #69
melleczka
Zakorzenienie
 
Avatar melleczka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 18 846
Dot.: Listopad- Grudzień 2014 - cz. II

Cytat:
Napisane przez Kasia427 Pokaż wiadomość
coś chciałam jeszcze.... aha jak już płcie będziemy znać, to do listy też dopiszemy, co?
Jestem za Żeby się rzucało w oczy to można dziewczynki na różowo, a chłopców na niebiesko wyróżnić Może nie każdemu pasuje ten przydział kolorów, ale chyba się zgodzicie, że jest najprostszy do rozszyfrowania

Dziękuję za dopisanie
__________________
"Z miłością lepiej nie żartować, bo tylko ona uzasadnia świat..."
melleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-13, 10:40   #70
Indra83
Wtajemniczenie
 
Avatar Indra83
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 2 779
Dot.: Listopad- Grudzień 2014 - cz. II

Racja melleczka z tymi kolorami.

Ja dzis mam bardzo bogatą dietę, na śniadanie twaróg z truskawkami i płatkami, gruszke, na drugie sniadanie twaróg z jabłkiem, na obiad naleśniki z twarogiem i truskawkami, a potem to jeszcze nie wiem
__________________
Staś 03.10.2009r.
Lilianna 10.11.2014r.
Indra83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-13, 10:42   #71
Kiara_kier
Wtajemniczenie
 
Avatar Kiara_kier
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 2 229
Dot.: Listopad- Grudzień 2014 - cz. II

Cytat:
Napisane przez sloneczko_1201 Pokaż wiadomość
Kiara te leginsy z Lidla napewno będą z bawełny nawet jak się powiększy i dobrze przyjrzy to jest taki znaczek.
Ja mam takie tylko nie ciążowe, w ogóle to lubię ciuszki z lidla w zeszłym roku kupiłam sobie super spodenki bawełniane na lato i dżinsowe takie do kolana i to w dobrych cenach. Szkoda tylko, że mam tak daleko do lidla, bo bym była częściej.
To dobrze. Tez mam kawałek, ale podjadę tym bardziej, że i tak ze 2h później muszę do gina nfz po numerek jechać.
Ja też mam od nich legginsy jedne Super są, chyba najlepsze jakie miałam.
Moje założenie było takie, że kupię sobie 1 ciążowe spodnie, a resztę będę chodzic w zwykłych legginsach. Ale coś Ty... teraz kupiłam 3 pary legginsów z miesiąc temu, może półtora, takie zwykłe, specjalnie rozmiar większe i w nogach są luźniejsze, a w brzuch tak mnie od tygodnia/dwóch cisną, że muszę zawijac pod brzucho, przez to odznacza to się na bluzkach i co chwilę muszę poprawiać, bo i tak się rozwijają Także niestety nie mam wyboru i legginsy zwykłe niedługo idą do szafy, a będę chodzić tylko w ciążowych. A z tunikami/bluzkami mam tak jak Ty - biorę tylko te, które użyję też po ciąży. Głównie zaopatruję się w sh - tzn. jeśli chodzi o górę garderoby, nawet kurtkę mam z sh za 12zł (H&M), taka parkowata i jest super na teraz. Ale niestety spodnie to już trochę gorsza sprawa, dlatego raczej nowe biorę.
Cytat:
Napisane przez sloneczko_1201 Pokaż wiadomość
Jak już urodzimy to założymy sobie wątek taki z odchudzaniem
też tak stwierdziłam



Ja wczoraj wylądowałam na SOR z tachykardią i kolką nerkową, badania powychodziły średnie, ale sprawa się chociaż wyjaśniła, dostałam kroplówy i zalecenia do domu (mieli mnie zostawić na kilka dni, ale bez sensu, bo i tak nic więcej by nie zrobili w ciąży). Jakiś przesrany ten czas ostatnio Jeszcze na dodatek jak szłam spać po północy, to dostałam mocnego plamienia na szczęście tylko brązowe, ale cholera ile tego było... Brzuch mnie też bolał, więc łyknęłam no-spę (gin mi też mówił, że jak plamię mocniej, to mam wziąć, żeby nie było skurczy macicy, bo pogarszają sprawę). Sprawdziłam czy serduszko jest, na szczęście tak... wepchnęłam sobie o 50 więcej lutki i położyłam się spać. Rano znowu z bólem się obudziłam, na szczęście w nocy większość zleciała i teraz tylko tak lekko brudzę.
Sprawdziłam czy dalej z serduchem ok, maluch się schował się tak, że aż mnie przestraszył trochę, bo nie mogłam go znaleźć. Dałam mu spokój, poleżałam 5 min na boku i później go znalazłam szybko - przepłyną sobie na środek brzucha, ufff.
Gin kazał dzwonić jak będę plamić, ostatnio nie zadzwoniłam, to nakrzyczał na mnie. Teraz ma wył. telefon, więc pewnie operuje. I mam nadzieję, że nie oddzwoni, bo nie chcę nigdzie już jechać...
Czuję, że zbiera mi się na wymioty - na szczęście to tylko dobry objaw. Jak załatwię sprawę, to wezmę 1/2 no spy forte, zwykłej już nie mam.
Tak myślę, że te plamienie może być przez 40 min stania wczoraj - jak wczoraj w szpitalu kroplówka pierwsza mi puściła po 2,5h, to znowu mnie złapało, nie mogłam ani leżeć, ani siedzieć, tylko stać i się bujac - tak 40min. Lekarz operował, dlatego aż tyle. Na szczęście jakiś inny spec. przechodził i zobaczył, że mnie boli, a z brzuchem jestem (jak długo postoję/pochodzę to brzuch mi jakby puchnie i robi sie twardy, wczoraj już tak mocno było go widać), więc wziął mnie na usg.

Dziś do końca dnia leżę, niech dzidzia odpoczywa...
Kiara_kier jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-13, 10:45   #72
happywoman
Rozeznanie
 
Avatar happywoman
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 646
Dot.: Listopad- Grudzień 2014 - cz. II

Wykrzesałam w sobie siłę by coś napisać, aczkolwiek czytam Was cały czas. Nie wiem co ze mną ostatnio, taka jakaś nijaka jestem...

Co do ciuchów ciążowych. Póki co kupiłam jedne dżinsy ciążowe i legginsy. Zamierzam dokupić jeszcze jedne legginsy w Lidlu i ze 2-3 bluzki na ramiączkach również z Lidla, a reszta to się zobaczy. Nie zamierzam jakoś się rozbijać z kasą na te ciuchy, jak będę coś mocniej potrzebować to może zwrócę się w stronę ciucholandu jakiegoś.

Ostatnio żyję też tym co mi powiedziała moja Ginka, że o ile w pierwszym trymestrze to wiadomo czego każdy się boi, to w drugim niebezpieczeństwo istnieje już ze strony szyjki macicy, że może się skracać. Powiedziała mi, że nie zawsze to czuć, a jak czuć to ucisk w dole brzucha i wydzielina się zmienia. No i oczywiście ja, jak to ja już przeżywam. Może to na mnie tak wpływa, że jestem taka nie do życia. :/

Dziś też już 13t0d, co oznacza, że II trymestr zaczynamy.... ))))

Wybaczcie, ale musiałam trochę ponarzekać...
__________________
Pozdrawiam,

happywoman





happywoman jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-13, 10:55   #73
czekoladka21
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka21
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12 861
GG do czekoladka21
Dot.: Listopad- Grudzień 2014 - cz. II

Cytat:
Napisane przez agatkaa1 Pokaż wiadomość
o matko ile??? ja w sumie dużo leżę ale waga od pierwszej wizyty z kartą ciąży ostatnio stała w miejscu...





.
tylko nie myslcie sobie ze ja nic nie robie i tylko sie obzeram
juz pisalam ze zatrzymuje mi sie woda i z tym nic nie da sie zrobic, tam gdzie juz przytylam to wiecej nie przybywa, rosnie mi brzuch, ale rece , buzia coraz bardziej napuchniete
codziennie spaceruje, pije 2 l wody, duzo owocow, slodyczy juz bardzo malo jem a i tak waga rosnie
__________________
Weronika 30.07.2009



Dominika 04.11.2014
czekoladka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-13, 10:57   #74
martha330
Zakorzenienie
 
Avatar martha330
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 018
Dot.: Listopad- Grudzień 2014 - cz. II

Cytat:
Napisane przez Kasia427 Pokaż wiadomość
Ok proszę zerknijcie na listę, kogo brakuje, kogo pominęłam, kto ma złe dane, albo kogo usunęłam niesłusznie to mówić jeśli chcecie jeszcze jakieś info na pierwszą stronę, to podsyłajcie do mnie na PW i będę wstawiać...

marsi nie było na liście, żebyście nie myślały, że ją usunęłam
w klubie chyba też trzeba czystki zrobić, bo pisała szybkawolna i jakoś cisza od długiego czasu...
Aleaa Ty już widzę należysz do klubu

Ja teraz na wadze mam 60 kg... ale widzę po nogach, że zleciałam nieźle... szorty jak nic będę nosić Ja też sobie w lidlu kupię te leginsy ciążowe, mam jakieś rurki jeansowe z poprzednich ciąż, są w super stanie i przede wszystkim dresy po domu.. krótkie spodenki też mam i sukienki na lato, więc jakoś chyba przetrwam tą ciążę heheh
dzisiaj tak ładnie plamię na czekoladowo cieszę się jak głupia, bo to znaczy że ten dziad schodzi no ale nie ma co się cieszyć na zapas

coś chciałam jeszcze.... aha jak już płcie będziemy znać, to do listy też dopiszemy, co?
swietne pomysły, i z klubem i z oznaczeniem plci super! już się nie mogę doczekać, az kazda z nas będzie się ekscytowala plcia! taka już na 100% znana, bo poki co u niektórych domysły ale to tez dobrze!

ja co do wagi nie wypowiadam się czuje się jak balonik i to spory. zawsze miałam ciut więcej kg

Cytat:
Napisane przez Indra83 Pokaż wiadomość
Racja melleczka z tymi kolorami.

Ja dzis mam bardzo bogatą dietę, na śniadanie twaróg z truskawkami i płatkami, gruszke, na drugie sniadanie twaróg z jabłkiem, na obiad naleśniki z twarogiem i truskawkami, a potem to jeszcze nie wiem
pyszne śniadanko! wprosiłabym się niemal!
ostatnio uwielbiam twarog ze smietana, zjadłabym w każdej ilości!

Cytat:
Napisane przez Kiara_kier Pokaż wiadomość
To dobrze. Tez mam kawałek, ale podjadę tym bardziej, że i tak ze 2h później muszę do gina nfz po numerek jechać.
Ja też mam od nich legginsy jedne Super są, chyba najlepsze jakie miałam.
Moje założenie było takie, że kupię sobie 1 ciążowe spodnie, a resztę będę chodzic w zwykłych legginsach. Ale coś Ty... teraz kupiłam 3 pary legginsów z miesiąc temu, może półtora, takie zwykłe, specjalnie rozmiar większe i w nogach są luźniejsze, a w brzuch tak mnie od tygodnia/dwóch cisną, że muszę zawijac pod brzucho, przez to odznacza to się na bluzkach i co chwilę muszę poprawiać, bo i tak się rozwijają Także niestety nie mam wyboru i legginsy zwykłe niedługo idą do szafy, a będę chodzić tylko w ciążowych. A z tunikami/bluzkami mam tak jak Ty - biorę tylko te, które użyję też po ciąży. Głównie zaopatruję się w sh - tzn. jeśli chodzi o górę garderoby, nawet kurtkę mam z sh za 12zł (H&M), taka parkowata i jest super na teraz. Ale niestety spodnie to już trochę gorsza sprawa, dlatego raczej nowe biorę.

też tak stwierdziłam



Ja wczoraj wylądowałam na SOR z tachykardią i kolką nerkową, badania powychodziły średnie, ale sprawa się chociaż wyjaśniła, dostałam kroplówy i zalecenia do domu (mieli mnie zostawić na kilka dni, ale bez sensu, bo i tak nic więcej by nie zrobili w ciąży). Jakiś przesrany ten czas ostatnio Jeszcze na dodatek jak szłam spać po północy, to dostałam mocnego plamienia na szczęście tylko brązowe, ale cholera ile tego było... Brzuch mnie też bolał, więc łyknęłam no-spę (gin mi też mówił, że jak plamię mocniej, to mam wziąć, żeby nie było skurczy macicy, bo pogarszają sprawę). Sprawdziłam czy serduszko jest, na szczęście tak... wepchnęłam sobie o 50 więcej lutki i położyłam się spać. Rano znowu z bólem się obudziłam, na szczęście w nocy większość zleciała i teraz tylko tak lekko brudzę.
Sprawdziłam czy dalej z serduchem ok, maluch się schował się tak, że aż mnie przestraszył trochę, bo nie mogłam go znaleźć. Dałam mu spokój, poleżałam 5 min na boku i później go znalazłam szybko - przepłyną sobie na środek brzucha, ufff.
Gin kazał dzwonić jak będę plamić, ostatnio nie zadzwoniłam, to nakrzyczał na mnie. Teraz ma wył. telefon, więc pewnie operuje. I mam nadzieję, że nie oddzwoni, bo nie chcę nigdzie już jechać...
Czuję, że zbiera mi się na wymioty - na szczęście to tylko dobry objaw. Jak załatwię sprawę, to wezmę 1/2 no spy forte, zwykłej już nie mam.
Tak myślę, że te plamienie może być przez 40 min stania wczoraj - jak wczoraj w szpitalu kroplówka pierwsza mi puściła po 2,5h, to znowu mnie złapało, nie mogłam ani leżeć, ani siedzieć, tylko stać i się bujac - tak 40min. Lekarz operował, dlatego aż tyle. Na szczęście jakiś inny spec. przechodził i zobaczył, że mnie boli, a z brzuchem jestem (jak długo postoję/pochodzę to brzuch mi jakby puchnie i robi sie twardy, wczoraj już tak mocno było go widać), więc wziął mnie na usg.

Dziś do końca dnia leżę, niech dzidzia odpoczywa...
uważaj na siebie i na maleństwo! widze,ze "przygody" nie omijają Was!
__________________
Nasze serduszka
Hania <3 8.11.2014r. <3 i Basia 3.04.2017


martha330 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-13, 11:02   #75
agatkaa1
Zakorzenienie
 
Avatar agatkaa1
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 11 744
Dot.: Listopad- Grudzień 2014 - cz. II

Cytat:
Napisane przez czekoladka21 Pokaż wiadomość
tylko nie myslcie sobie ze ja nic nie robie i tylko sie obzeram
juz pisalam ze zatrzymuje mi sie woda i z tym nic nie da sie zrobic, tam gdzie juz przytylam to wiecej nie przybywa, rosnie mi brzuch, ale rece , buzia coraz bardziej napuchniete
codziennie spaceruje, pije 2 l wody, duzo owocow, slodyczy juz bardzo malo jem a i tak waga rosnie
nooo zatrzymywanie wody robi swoje...wiem coś o tym chociaż teraz nawet nie mam z tym problemu ale Ci współczuję bo jak masz tak teraz to co będzie później jak przyjdą jeszcze upały będziesz cała napuchnięta...ale najważniejsze żeby z dzidzią było wszystko ok!
Ja mam problem z wypiciem tych 2l wody ostatnio nawet ginka mi powiedziała że za mało piję...widać po wynikach a teraz to już kombinuje i wlewam wodę do dzbanka i dodaje mięte i dziś np truskawki i tak spijam ile mogę....
__________________
Dla świata Byliście tylko cząstką, dla Nas całym światem....

26,01,2011[*]
23,04,2013[*]

Nasze Szczęście- IGOREK
agatkaa1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-13, 11:06   #76
sloneczko_1201
Zadomowienie
 
Avatar sloneczko_1201
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 216
Dot.: Listopad- Grudzień 2014 - cz. II

Cytat:
Napisane przez Kiara_kier Pokaż wiadomość
To dobrze. Tez mam kawałek, ale podjadę tym bardziej, że i tak ze 2h później muszę do gina nfz po numerek jechać.
Ja też mam od nich legginsy jedne Super są, chyba najlepsze jakie miałam.
Moje założenie było takie, że kupię sobie 1 ciążowe spodnie, a resztę będę chodzic w zwykłych legginsach. Ale coś Ty... teraz kupiłam 3 pary legginsów z miesiąc temu, może półtora, takie zwykłe, specjalnie rozmiar większe i w nogach są luźniejsze, a w brzuch tak mnie od tygodnia/dwóch cisną, że muszę zawijac pod brzucho, przez to odznacza to się na bluzkach i co chwilę muszę poprawiać, bo i tak się rozwijają Także niestety nie mam wyboru i legginsy zwykłe niedługo idą do szafy, a będę chodzić tylko w ciążowych. A z tunikami/bluzkami mam tak jak Ty - biorę tylko te, które użyję też po ciąży. Głównie zaopatruję się w sh - tzn. jeśli chodzi o górę garderoby, nawet kurtkę mam z sh za 12zł (H&M), taka parkowata i jest super na teraz. Ale niestety spodnie to już trochę gorsza sprawa, dlatego raczej nowe biorę.

też tak stwierdziłam



Ja wczoraj wylądowałam na SOR z tachykardią i kolką nerkową, badania powychodziły średnie, ale sprawa się chociaż wyjaśniła, dostałam kroplówy i zalecenia do domu (mieli mnie zostawić na kilka dni, ale bez sensu, bo i tak nic więcej by nie zrobili w ciąży). Jakiś przesrany ten czas ostatnio Jeszcze na dodatek jak szłam spać po północy, to dostałam mocnego plamienia na szczęście tylko brązowe, ale cholera ile tego było... Brzuch mnie też bolał, więc łyknęłam no-spę (gin mi też mówił, że jak plamię mocniej, to mam wziąć, żeby nie było skurczy macicy, bo pogarszają sprawę). Sprawdziłam czy serduszko jest, na szczęście tak... wepchnęłam sobie o 50 więcej lutki i położyłam się spać. Rano znowu z bólem się obudziłam, na szczęście w nocy większość zleciała i teraz tylko tak lekko brudzę.
Sprawdziłam czy dalej z serduchem ok, maluch się schował się tak, że aż mnie przestraszył trochę, bo nie mogłam go znaleźć. Dałam mu spokój, poleżałam 5 min na boku i później go znalazłam szybko - przepłyną sobie na środek brzucha, ufff.
Gin kazał dzwonić jak będę plamić, ostatnio nie zadzwoniłam, to nakrzyczał na mnie. Teraz ma wył. telefon, więc pewnie operuje. I mam nadzieję, że nie oddzwoni, bo nie chcę nigdzie już jechać...
Czuję, że zbiera mi się na wymioty - na szczęście to tylko dobry objaw. Jak załatwię sprawę, to wezmę 1/2 no spy forte, zwykłej już nie mam.
Tak myślę, że te plamienie może być przez 40 min stania wczoraj - jak wczoraj w szpitalu kroplówka pierwsza mi puściła po 2,5h, to znowu mnie złapało, nie mogłam ani leżeć, ani siedzieć, tylko stać i się bujac - tak 40min. Lekarz operował, dlatego aż tyle. Na szczęście jakiś inny spec. przechodził i zobaczył, że mnie boli, a z brzuchem jestem (jak długo postoję/pochodzę to brzuch mi jakby puchnie i robi sie twardy, wczoraj już tak mocno było go widać), więc wziął mnie na usg.

Dziś do końca dnia leżę, niech dzidzia odpoczywa...
Masz rację najlepsze co możesz zrobić to leżeć odpoczywać napewno nie zaszkodzi.

Cytat:
Napisane przez czekoladka21 Pokaż wiadomość
tylko nie myslcie sobie ze ja nic nie robie i tylko sie obzeram
juz pisalam ze zatrzymuje mi sie woda i z tym nic nie da sie zrobic, tam gdzie juz przytylam to wiecej nie przybywa, rosnie mi brzuch, ale rece , buzia coraz bardziej napuchniete
codziennie spaceruje, pije 2 l wody, duzo owocow, slodyczy juz bardzo malo jem a i tak waga rosnie

I to dowodzi, że wcale nie trzeba się obżerać żeby kilogramy w ciąży szły do góry. Pewnie jak urodzisz to ci wszystko spadnie jak woda przestanie się zatrzymywać.
__________________
Oskarek 24.10.2014

Razem możemy więcej...
sloneczko_1201 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-13, 11:12   #77
czekoladka21
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka21
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12 861
GG do czekoladka21
Dot.: Listopad- Grudzień 2014 - cz. II

Cytat:
Napisane przez agatkaa1 Pokaż wiadomość
nooo zatrzymywanie wody robi swoje...wiem coś o tym chociaż teraz nawet nie mam z tym problemu ale Ci współczuję bo jak masz tak teraz to co będzie później jak przyjdą jeszcze upały będziesz cała napuchnięta...ale najważniejsze żeby z dzidzią było wszystko ok!
Ja mam problem z wypiciem tych 2l wody ostatnio nawet ginka mi powiedziała że za mało piję...widać po wynikach a teraz to już kombinuje i wlewam wodę do dzbanka i dodaje mięte i dziś np truskawki i tak spijam ile mogę....
wlasnie sie obawiam co to bedzie w lato, bo juz raz to przeszlam(rodzilam pod koniec lipca)
ja z piciem wody nie mam problemu- tylko woda gasi u mnie pragnienie, zadne soki i gazowane napoje odkad pamietam to tylko wode pilam, nigdy sokow nie lubilam , chociaz teraz pomaranczowy mi smakuje bardzo ale taki z czastkami tylko

---------- Dopisano o 12:12 ---------- Poprzedni post napisano o 12:07 ----------

Cytat:
Napisane przez Kiara_kier Pokaż wiadomość
Ja wczoraj wylądowałam na SOR z tachykardią i kolką nerkową, badania powychodziły średnie, ale sprawa się chociaż wyjaśniła, dostałam kroplówy i zalecenia do domu (mieli mnie zostawić na kilka dni, ale bez sensu, bo i tak nic więcej by nie zrobili w ciąży). Jakiś przesrany ten czas ostatnio Jeszcze na dodatek jak szłam spać po północy, to dostałam mocnego plamienia na szczęście tylko brązowe, ale cholera ile tego było... Brzuch mnie też bolał, więc łyknęłam no-spę (gin mi też mówił, że jak plamię mocniej, to mam wziąć, żeby nie było skurczy macicy, bo pogarszają sprawę). Sprawdziłam czy serduszko jest, na szczęście tak... wepchnęłam sobie o 50 więcej lutki i położyłam się spać. Rano znowu z bólem się obudziłam, na szczęście w nocy większość zleciała i teraz tylko tak lekko brudzę.
Sprawdziłam czy dalej z serduchem ok, maluch się schował się tak, że aż mnie przestraszył trochę, bo nie mogłam go znaleźć. Dałam mu spokój, poleżałam 5 min na boku i później go znalazłam szybko - przepłyną sobie na środek brzucha, ufff.
Gin kazał dzwonić jak będę plamić, ostatnio nie zadzwoniłam, to nakrzyczał na mnie. Teraz ma wył. telefon, więc pewnie operuje. I mam nadzieję, że nie oddzwoni, bo nie chcę nigdzie już jechać...
Czuję, że zbiera mi się na wymioty - na szczęście to tylko dobry objaw. Jak załatwię sprawę, to wezmę 1/2 no spy forte, zwykłej już nie mam.
Tak myślę, że te plamienie może być przez 40 min stania wczoraj - jak wczoraj w szpitalu kroplówka pierwsza mi puściła po 2,5h, to znowu mnie złapało, nie mogłam ani leżeć, ani siedzieć, tylko stać i się bujac - tak 40min. Lekarz operował, dlatego aż tyle. Na szczęście jakiś inny spec. przechodził i zobaczył, że mnie boli, a z brzuchem jestem (jak długo postoję/pochodzę to brzuch mi jakby puchnie i robi sie twardy, wczoraj już tak mocno było go widać), więc wziął mnie na usg.

Dziś do końca dnia leżę, niech dzidzia odpoczywa...
odpoczywaj a wszystko bedzie dobrze
__________________
Weronika 30.07.2009



Dominika 04.11.2014
czekoladka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-13, 11:13   #78
agatkaa1
Zakorzenienie
 
Avatar agatkaa1
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 11 744
Dot.: Listopad- Grudzień 2014 - cz. II

a mnie nie podchodzą śmietany ani jogurty i jest mi po nich źle że się tak wyrażę....
__________________
Dla świata Byliście tylko cząstką, dla Nas całym światem....

26,01,2011[*]
23,04,2013[*]

Nasze Szczęście- IGOREK
agatkaa1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-13, 11:16   #79
alekaz1
Zakorzenienie
 
Avatar alekaz1
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 4 990
Dot.: Listopad- Grudzień 2014 - cz. II

Kiera ale ty sie masz z ta ciaza. Caly czas cos. Lez wypoczywaj

do lidla tez podjade napewno jak beda te leginsy.
__________________
Razem od 16,04,2012
alekaz1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-13, 11:18   #80
czekoladka21
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka21
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12 861
GG do czekoladka21
Dot.: Listopad- Grudzień 2014 - cz. II

Cytat:
Napisane przez agatkaa1 Pokaż wiadomość
a mnie nie podchodzą śmietany ani jogurty i jest mi po nich źle że się tak wyrażę....
to ja znowu jem wiecej nabialu niz wczesniej, kefir i maslanke moglabym pic szklankami,marzy mi sie koktajl truskawkowy

zaraz skoncze zupke warzywna i zrobie placki ziemniaczane, bo mieso mi juz bokiem wylazi- nie moglam patrzec nawet na te talerze z miesem na komuni
__________________
Weronika 30.07.2009



Dominika 04.11.2014
czekoladka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-13, 11:20   #81
Kiara_kier
Wtajemniczenie
 
Avatar Kiara_kier
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 2 229
Dot.: Listopad- Grudzień 2014 - cz. II

Kasiu, myślę, że dobrze zrobiłaś z tą listą co do szybkiejwolniej, to ona chyba i tak trochę za szybko dostała zaproszenie, bo jak sprawdzałam po jej dołączeniu (sprawdziłam, bo kompletnie jej nie kojarzyłam), to tylko wtedy 4-5 postów na wątku napisała (chyba przez pomyłkę jej wysłałaś, nie wiem), dopiero później nieco nagoniła, ale teraz faktycznie cisza. Jestem za dodawaniem płci Ja już nie mogę się doczekać aż poznam


martha, słoneczko, czekoladka, alekaz powiem Wam, że gdyby nie takie grupy wsparcia i gdyby nie to, że wiem, iż nie tylko ja mam pod górkę w tej ciąży, jakieś komplikacje, a mimo to, można z tego wyjść, to chyba bym się już dawno załamała... także dziękuję, że jesteście


Co do przytycia - ja wagowo na dzień dzisiejszy jestem ok. 1,5-2kg na minusie (niedawno byłam na 0), z tym, że u mnie to się tak chwieje - raz kg w tą, raz w drugą, ale jeszcze nie miałam ani razu więcej niż w 4tc. Z tym, że po sobie widzę, że schudłam (na pewno więcej niż te 1-2kg), tylko brzuch mi rośnie.
Kiara_kier jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-13, 11:22   #82
Justana1984
Rozeznanie
 
Avatar Justana1984
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Jelenia Góra
Wiadomości: 600
Dot.: Listopad- Grudzień 2014 - cz. II

Cytat:
Napisane przez agatkaa1 Pokaż wiadomość
a mnie nie podchodzą śmietany ani jogurty i jest mi po nich źle że się tak wyrażę....
ja mam to samo, wszystko co polecała mi moja gin, żebym wsuwała to po prostu mi po tym nie dobrze a czasem nawet i więcej
Justana1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-13, 11:27   #83
agatkaa1
Zakorzenienie
 
Avatar agatkaa1
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 11 744
Dot.: Listopad- Grudzień 2014 - cz. II

Cytat:
Napisane przez Justana1984 Pokaż wiadomość
ja mam to samo, wszystko co polecała mi moja gin, żebym wsuwała to po prostu mi po tym nie dobrze a czasem nawet i więcej
no dokładnie...czasem zjem jakiś jogurt bo jak można nie...ale później cierpię....
__________________
Dla świata Byliście tylko cząstką, dla Nas całym światem....

26,01,2011[*]
23,04,2013[*]

Nasze Szczęście- IGOREK
agatkaa1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-13, 11:28   #84
manieczka1
Zakorzenienie
 
Avatar manieczka1
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 9 622
Dot.: Listopad- Grudzień 2014 - cz. II

Cytat:
Napisane przez Kasia427 Pokaż wiadomość
Co do listy to zostawiam tylko osoby które tu piszą, te które raz lub dwa się udzieliły i zaginęły usuwam, najwyżej jak wrócą to się je dopisze.. co myślicie? Bo jak patrzę na tą listę to pół osób nie pamiętam
bardzo dobry pomysł

Kiara, trzymaj się odpoczywaj dużo
__________________
II kreseczki - 01.03.2014
22.11.2014, 3910 g, 57 cm Franio
16.08.2002
23.06.2011
01.06.2013
manieczka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-13, 11:29   #85
Indra83
Wtajemniczenie
 
Avatar Indra83
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 2 779
Dot.: Listopad- Grudzień 2014 - cz. II

Nabiał jest ważny bardzo ze względu na zapotrzebowanie na wapń, ale jest go bardzo dużo w żółtym serze, tylko wiadomo, tłusty jest.
A jogurty i maślanki to może jakoś przemycać do dań, w zupach, sosach, koktajlach, plackach. Może w ten sposób lepiej Wam wejdą i nie będziecie się czuły źle?

Kiara, wypoczywaj słońce, buziaki
__________________
Staś 03.10.2009r.
Lilianna 10.11.2014r.
Indra83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-13, 11:45   #86
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Listopad- Grudzień 2014 - cz. II

Zgadzam się - mnie maślanka i jogurty solo też nie podchodzą, ale z owocami już jak najbardziej. Koktajle rządzą

Polecam Wam też pankejki na maślance: http://www.kwestiasmaku.com/dania_dl.../pancakes.html - chociaż sądzę, że nie o taką formę podania maślanki chodzi lekarzom. Ale i tak uważam, że warto
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-13, 11:46   #87
modnisia86
Zadomowienie
 
Avatar modnisia86
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 111
Dot.: Listopad- Grudzień 2014 - cz. II

Cytat:
Napisane przez sloneczko_1201 Pokaż wiadomość
To najpierw klub odchudzających się mamusiek a następny klub seksi mamusiek
ja w pierwszej ciązy przytyłam 20 kilo a przed ciążą 5 jak mała miała 6 miesięcy ważyłam mniej niż przed ciąża i moim przytyciem Karmienie piersią czyni cuda jadłam dużo a kilogramy same leciała
Cytat:
Napisane przez czekoladka21 Pokaż wiadomość
brakuje jeszcze marsi- mam nadzieje ze wroci do nas


super

mi tez wlasnie szkoda kupowac ciazowych ciuchow bo nie planuje wiecej dzieci i chyba te spodnie sobie odpuszcze, legisndy powinny wystarczyc i jakies tuniki na lato, a jedne spodnie ciazowe mam z 1 ciazy wiec beda na jesien
Ja mam z pierwszej ciąży spodnie i sukienkę elegancką kupiłam na chrzciny bratanka. A tak chodzę w zwykłych leginsach i tunikach plus dresy. Nic nie zamierzam kupować szkoda mi kasy.
Cytat:
Napisane przez czekoladka21 Pokaż wiadomość
tylko nie myslcie sobie ze ja nic nie robie i tylko sie obzeram
juz pisalam ze zatrzymuje mi sie woda i z tym nic nie da sie zrobic, tam gdzie juz przytylam to wiecej nie przybywa, rosnie mi brzuch, ale rece , buzia coraz bardziej napuchniete
codziennie spaceruje, pije 2 l wody, duzo owocow, slodyczy juz bardzo malo jem a i tak waga rosnie
Ja w pierwszej ciąży tak puchłam w dodatku miałam dużo wód płodowych wszyscy myśleli że nie wiadomo ile przytyłam a ja jak wróciłam ze szpitala z małą miałam 5 kg tylko na plusie.
modnisia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-13, 11:49   #88
Zanet84
Zakorzenienie
 
Avatar Zanet84
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 3 100
Dot.: Listopad- Grudzień 2014 - cz. II

Ja od początku ciąży mam apetyt i to nie mały. Do 11 tygodnia miałam nudności, które wynikały raczej właśnie z głodu. Pomimo, że stało mi w gardle, jadłam na siłę i było lepiej.
Teraz czuję się dobrze i staram się jakoś nie opychać i raczej małe porcje jeść. Zdarza się, że zjem obiad, wydaje mi się że jestem najedzona, a po 30 min. już czuje głód. I już wtedy wiem....odzywa się mój Mały Kochany Głód ale ja go nie zwalczam, tylko karmię
Co więcej - waga narazie nic mi się nie zmieniła, ani w górę, ani w dół...

Brakuje mi czasem takich chwil kiedy najadałam się do syta i trzymało mnie kilka godzin
Czy macie jakieś sprawdzone przekąski, które trzymaj dłużej niż 30 min ?

Proszę o dopisanie mnie do listy: Zanet84 - Żaneta, 29 lat, TP 08.11.2014, pierwsze dziecko. Dziękuję
Zanet84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-13, 11:49   #89
melleczka
Zakorzenienie
 
Avatar melleczka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 18 846
Dot.: Listopad- Grudzień 2014 - cz. II

Ja mam jutro wizytę, pani mnie będzie ważyć i aż się boję
__________________
"Z miłością lepiej nie żartować, bo tylko ona uzasadnia świat..."
melleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-13, 11:54   #90
Zanet84
Zakorzenienie
 
Avatar Zanet84
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 3 100
Dot.: Listopad- Grudzień 2014 - cz. II

Ja mam nadzieję, że to jeszcze normalne, jak na tym etapie (15 tc) waga się nie zmieniła. W sumie ważyłam się ostatni raz tydzień temu.... więc może coś podskoczyło
Zanet84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-06 11:00:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:41.